Pontos idő: 2024.04.27. 21:38

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2078 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.25. 07:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tükör írta:
"Találtam" egy szintén 2 perces videót én is... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=s4R6EC2 ... nel=bezz62


5-6 éve láttam egy videódat, azóta én is így pakolok, vándorlok mindenhova...ráadásul kisteherautóval, aminek ugye magasabb a platója.
Azért kell hozzá némi kondi! :)

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.25. 06:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Tükör írta:
"Találtam" egy szintén 2 perces videót én is... ;)

Az nem baj, hogy nem jönnek ki a méhek, és gyorsabban pakolsz?

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.25. 06:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Felső fióknál emel, aztán szétnyíik a kaptár, méhek jönnek ki, majd, aki bújt aki nem feldobja a futóra.
Arra kiváncsi lettem volna, amikor szedi le, és a méheket összerázatta az úton, hogyan jönnek kifelé lepakoláskor.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.25. 06:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
"Találtam" egy szintén 2 perces videót én is... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=s4R6EC2 ... nel=bezz62

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.25. 04:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
zsolti írta:
Nemrég feltűnt egy népszerű jutuber, aki tanítja a jövő méhész-nemzedékét. Érdemes megnézni ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=A_Q19Cwmh2Q

érdemes ? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.24. 22:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Gyönyörű! :ut

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.24. 14:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Nemrég feltűnt egy népszerű jutuber, aki tanítja a jövő méhész-nemzedékét. Érdemes megnézni ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=A_Q19Cwmh2Q

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2023.04.20. 17:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
készülődés .


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.10.07. 16:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2021.12.04. 18:34
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Kaposvár
Mézga Aladár írta:
Jövőre nem lesz a legelő leterhelve feltéve ha a nagy hatósági tűzifa projektben marad lábon akácerdő!


Akácerdő! Hungarikum! Én mindig okosnak tartottam a mi Viktorunkat.- Mondjunk nemet az invazív fajok irtására címszó: megvédjük a méhészeket!
Magyarországon nem irtjuk ki az akácfát és pont. Na most a nagy tűzifa projekt (hungarikum) megvédi a magyar népet a fagyhaláltól!!! Papíron lehet hogy más van:ki irtottunk x m3 akácot. Ez jó pont lehet nekünk . A Brüsszeli nagyoknak meg tudjuk mutatni hogy azért csak megcsináljuk amit kértek,csak nyissatok kicsit a pénzcsapon.(persze ez egy hangyányi dolog) De lehel spekulálni, ha vágnak (eddig is vágtak) ültetnek helyette!? vagy is nem muszáj kihajt az. Ha viszont akkora nagy keletje van a meg újuló energiaforrásnak, akkor nőhet is a terület és pont a hungarikumot fogják a legtöbben ültetni,vagy nem.

A másik. Mezőgazdász ismerősöm meséli ba....meg nem kell a jó minőségű búza,gabona most senkinek. -?. mert elárasztja a szar minőségű ukrán az összes unijós országot is. És kell nekik. Én is elmeséltem ugyan ezt csak a búzát ,mézre cseréltem. Azt kérdezi tőlem: mi lesz itt? Persze én ,mindenre tudom a választ: hát mi lenne nem tudom,Te sütsz kenyeret azt teszünk rá mézet, de csak egy kicsit hátha drága lesz! :D Még annyit mondta: ahol szar van ott veréb is! De majd kiforrja magát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.10.06. 21:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
100 nem is olyan sok ahogy hallom! Van itt akinél minden fújásra esik még most is 200+ meg olyan is van aki már nem is egyet becsukott ! Jövőre nem lesz a legelő leterhelve feltéve ha a nagy hatósági tűzifa projektben marad lábon akácerdő!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.10.04. 19:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
:lol: :lol: Valaki mentse már meg őket! Akiknél százasával hullik, lesz ott keret szögelés nélkül is! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.10.04. 08:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Mielőtt a Méh-eü-s előtt szégyenkeznének a méhészek , atka kontrolt kéne csinálni . Majd védekezni ásóval kapával ki mivel tud .Álj neki a 2000 keretnek , valamire jó lesz , valakinek

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.09.04. 21:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Méhésztársak most akkor lesz atomháború vagy nem? Mert ha lesz akkor nem állok neki annak a 2000 keretnek se!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.09.03. 19:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nem szeretném El-Qrót vezírnek, nehogy valaki politikai célzatúnak gondolja a hsz-t, de azért akinek van emlékező képessége és esze, az jól tudja, hogy Dr. Süth Miklós volt utoljára, aki lépni próbált ez ügyben. A többi duma. Tehát ne az Apimondiához viszonyítsunk, hanem Vityának kellene szólni, hogy kormányváltás óta valami gáz van.
De nehogy valaki azt gondolja nincs ezeknek visszhangja a világban, holott ők is ezt eszik. Ausztriából küldte egyik osztrák haverom. Nézzétek:
https://ungarnheute.hu/news/gefaelschte ... den-22587/

A "lépesmézről" is vannak hírek, de rakja fel aki meri b+ :o A .......dánok lépből eszik a cukorszirupot. Amikor méhészkedni kezdtem, soha nem gondoltam, hogy ilyen mocsok világban kell öregségemre élnem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.09.03. 19:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Hogyha Nagyjainkon múlik, akkor talán a következő magyar Apimondiáig kell várni, akkor lesz, de addig úgy se élünk! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.09.03. 19:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Pista szerintem addig egyikünk se él olyan sokáig!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.09.03. 17:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Valaki azt írta hogyha megjönnek a Nagyjaink, lesz itt normális ár . Kérdem én meddig kell várni ?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.09.03. 12:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
bné írta:
Mézga A."Nálunk csak az asszony elkölti a havi 1miliót.Így sajnos muszáj mézet eladni!"


Én sem értem, mint Tükör. Mi köze a mézpiaci helyzethez, hogy ki mennyit költ.

Ha megkereste, el is kell költenie, mert elinflálódik. Elkölti és befekteti.
Ja, akinek nincs, az nem költi el, nem fekteti be. Egyszerű. Egyiket sem eheti meg. A mézet nem győzi, a pénzt meg rosszul emészti. Tehát csinál 200 kaptárat, mint én. Vásárol hozzá ha hülye 200 000/köb/ meg még többért deszkát. Elárulom, kibeszéltük, nem hülye. Kell neki 100 liternél több festék. Trinát, az jó drága. Tegnap kielemeztük. Csaknem 6 000 literje. Aztán szokott vaslábakat alájuk rakni, mert nem szeret hajolgatni. azt megússza 4-5 százezerből, na és a hegesztés festés. Rakhatná autógumira meg egyéb marhaságokra, de jut neki vasállványra, úgy gondolom. Etetőtálca anyaga sem műanyag tepsi, műanyag úszóval, amibe egy őszi etetésnél legalább egy léputca méhecske belefullad, hanem komoly tálca, parafinozott úszóval, ha telik rá :lol: Meg lesz neki drága keretfedője, laminált lapból. Nem műanyag zsák és ráragad propoliszos nylon, netán kukászsák, ami alá bebújnak szaporodni a molyok. :o
Talán a két önfordítós sem lesz elég neki, kell majd vásárolnia még egyet. No meg hordókat. Mert az a száz valamennyi kevés lesz, ha elrakja a jó árig a mézet. A tanyája is eléggé amortizált. Nem is sorolom. Na és ha az asszonya elkölt havonta akármennyit, akkor cserélje le, vagy el? Amikor meg muszáj, akkor muszáj. Ingyen semmi sincs. Viszont amikor elad, akkor még mindig marad neki nagyon sok, tehát teljesen más a képlet...
Jól :?: gondolom erre értetted, hogy csak kiderülnek a piaci viszonyok. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.28. 10:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 564
Tartózkodási hely: Pest megye
drukkolok a 70-es szintnek, de a szélsőséges időjárás, az atka elleni harc, a méhsűrűség, a sok munkával kevés haszon; lefelé nyomják az árat.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Természetesen az utolsó mondatodban van az egyik legnagyobb igazság. De! Ez az emlegetett 40-50 valóban annyi, amennyit egy család ér? Hallottam ennél alacsonyabban történt adás-vételt is nemrég országosan ismert méhészetből. Egy tavaszi család valóban ennyit ér? Az áttelelés ténye, a keret, a viasz, a méhek, a várható jövedelem, stb?

Amikor téma a nyilvános fórumokon, hogy ki mennyiért adja háztól a mézet, alacsonyabb árakra darázstámadás módjára vágják rá sokan: Ennyit ér a munkád? És egy család létrehozásánál mennyit ér a munkánk? Ezt még soha senki nem feszegette. Miért nem? És miért nem veszik figyelembe az elkövetkezendő három hónapban realizálható jövedelmet, amit egy család hozhat?

De hangsúlyozom: Nekem teljesen mindegy, hogy egy család mennyiért cserél gazdát, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy ki mennyire becsüli most saját méhcsaládjai értékét mindenféle eladási kényszer nélkül. Sanyi, Te mennyire?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
zsolti írta:
...... Értelem szerűen a vevő minél olcsóbban, az eladó minél drágábban szeretne üzletet kötni....

Ez egy örök igazság. A család stb. árát pedig a kereslet és kínálat szabja meg. Ez a másik.
Van olyan méhész aki szerit 40-50-ért nem éri meg családokat szaporítani, de tavaly lelkesen túrta a kaptárakat, hogy még néhány családot csináljon ne maradjon üres kaptár.
Igaza van!
Termelési szempontból a méz, lépesméz, virágpor, méhcsalád, pempő, méhméreg, méhanya is méhészeti termék. Hogy ki melyiket termeli azt az egyéni tapasztalatai, lehetőségei szerint eldönti.
Ami azonban fontos az árat a PIAC alakítja ki. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 18:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Köszönöm a válaszodat Jenő, főleg az utolsó mondatot. Ezek szerint jól lőttem be egy család értékét. Nyilván a Te helyzeted speciális, és nem képviseled az „átlag” méhészt.
Manci néni még él? Az nem semmi; Isten éltesse! - már ha ez egy 101 éves embernek még hízelgő lehet. Annyiban kell kijavítsalak, hogy nem jártam, mindösszesen kétszer találkoztam a Tóth családdal. Egyszer Vasban a Szajki-tavaknál akác vándortanyán, aztán jó pár év múlva Kisberényben. Gyönyörű méhészet volt a szőlőlugas alatt; valahol még fényképeim is vannak az Ignácz-kaptársorról. Nyári pörgetés volt akkor, és véletlenül nyitva hagytam a pergetőhelyiség ajtaját, amiért Manci néni nagyon lebaszott. Megérdemeltem. Azóta annyit változott a világ, hogy a fiatalok a negatív kritikákat és a hibákra való rávilágítást sértésnek veszik – tisztelet a fogyó kisebbségnek. Minap a facén megfogadtam, hogy törjön le az ujjam, ha még egyszer valakinek tanácsot adok – főleg a nagy ismeretlenbe.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 17:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Vagyunk néhányan akik kénytelenek eladni 50-ért, mert nincs hova szaporítani. Ha meg nem szaporítunk akkor önállósítják magukat, és szedjük be a rajokat, amíg van mibe.
Egyszer egy ismerősöm (méhanya nevelő) mondta, hogy kétfajta méhész van. Van aki veszi, van aki eladja. Ezek szerint van szinten tartás is. 8-)

40-50-ért nem éri meg eladásra családokat gyártani. Viszont akinél most 10 H kereten van fias, és bölcsőzéssel építettéssel lehet csak megfogni őket, az mit csináljon :?: Ha valaki olvassa a feketefehéret, hát elcsodálkozhat, hogy ilyen jó tavaszi fejlődés mellett, valaki még 6H keret fiasról regél. Nálunk már többen a második alkalommal tördelik ki az ép. kereteket.
Szóládon egy idős méhész tegnapelőtt 4 raját fogta be. A fia este hétkor még bölcsőzött 4 kilométerrel odébb. :lol:
Adtam el Pestre kezdőnek méheket, Ő már befogta az első raját. :lol:
Egyébként sokan vásárolnának, de elfogyott a pénz.
Ahova Zsolti is járt tanulni (Kisberény), még él annak a méhésznek az özvegye. 101 éves. Ott bérli egy kezdő fonyódi méhész ( na kitől tanul, és vásárolt méheket?) a területet, azt a portát. Tegnap voltam segíteni bölcsőzni, és átvizsgálni. Így csak egy raja volt EDDIG.
Én sem adnám el 70 alatt mint "zsolti" de nem bírok velük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 17:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Nem általánosítottam, csak leírtam a véleményemet ott, ahol akác után megáll az élet.
Egyébként az általánosítást melyik mondatomból szűrted le?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 17:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Zsolti!
Ne általánosíts!
Vannak egy vagy kéthordású helyek, ahol egy állóméhészetben megéri 40-50 000 Ft-ért méhcsaládokat termelni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2022.04.27. 16:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Lassan túl vagyunk az év azon időszakán, amikor legjobban pörög a méhek adás-vétele. Főleg facebook-csoportokban találkozni a témával. Most mintha többen vennének, mint kínálnak. Nem tudom biztosra, mert engem nem érint sem az adás, sem a vétel. Utoljára több, mint 20 éve vettem méheket, el soha nem adtam (max ajándékoztam). Értelem szerűen a vevő minél olcsóbban, az eladó minél drágábban szeretne üzletet kötni. Sokan az évek óta 35 ezerben beragadt ár felett nem hajlandóak méheket venni, és ócsárolják az 50 körüli árat kereten.
Feltettem magamnak a kérdést: Én most mennyiért adnék el egy családot kereten ha valaki venni akarna tőlem, amik már nyilván 3 félNB fiókon vannak, némelyik azt is kezdi kinőni. Hát, mindent figyelembe véve (29. 100%-os telelés, tehát egészséges állomány, az ebbe fektetett munka, elhivatottság, szaktudás; kifogástalan lépkészlet; a közeljövőben várható haszon; általános áremelkedés; fizikai állóképességem; stb.) 70 ezernél kezdenék el gondolkozni, hogy téma legyen-e az eladás.
Érdekelnének a vélemények...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2021.09.14. 19:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Nálam érdekes módon még a pörgetés fészekrendezése előtt kitakarították a fészket. Ez is azt mutatta, hogy hirtelen csökkent pár tíz dekára a hordás.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2021.08.28. 18:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
A napraforgó méz pergetése közbeni fészekrendezés kezdi beváltani reményemet . a fiasítás mérete kezd tetszeni .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2021.08.09. 22:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Felénk még mézharmat hordás megy. Nem serkentek még. Napraforgón a szokásostól kisebb fészekre hordás volt, vagy gyorsan kipucolták a fészket.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2021.08.07. 18:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Elkezdődött a serkentő etetés . A napraforgón volt családok kiszorították az anyákat , szinte kötelező pergetés volt .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.20. 15:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Ha már a lap neve mindennapjaink ,induljunk innen . Minden nap , vagy héten beszéljük meg a következő méhész munka folyamatokat A - Z ig . Jelenleg a keret kivágásnál tartunk ,

viewtopic.php?f=2&t=27

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.17. 15:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
A mai szokatlan melegben szépen repültek,keresték a vizet .Délelőtt már 10 fok volt, sütött a nap.

A képbe kattints a gép automatikusan visszafordítja ,eredeti állapotba.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.16. 11:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Mézga Aladár írta:
Kevés az ütőképes termelő méhcsalád, ez előre vetíti a következő évi terméskimaradást.
Ezt írja Nagyernyei, remélem igaza lesz! Hallom én is sok helyről , hogy baj van a méhekkel.
Hála istennek nálunk 12-es hunorosoknál ilyen nincs.
Lehet jövőre lesz viasz is 1249 ért!


A méhcsalád erősség nem kaptártípus függő. Mindegyik rendszerben elérhető és fenntartható a kellő mennyiségű fias ez csak kézügyesség kérdése. Szóval nem azért jók a méheid, mert 12 kereten vannak, hanem vélhetőleg mást is jól csináltál. Egyébként részemről is nagy reményekkel nézek a jövő év felé. Egészségesnek látszó, kiegyenlítetten jó állományt teleltettem be, pedig nekem csak 10 keretem van

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.15. 19:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Sokszor kint alszik az még. A méheid is meg a termésed is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.15. 14:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Kalocsa
Kevés az ütőképes termelő méhcsalád, ez előre vetíti a következő évi terméskimaradást.
Ezt írja Nagyernyei, remélem igaza lesz! Hallom én is sok helyről , hogy baj van a méhekkel.
Hála istennek nálunk 12-es hunorosoknál ilyen nincs.
Lehet jövőre lesz viasz is 1249 ért!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.14. 06:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
https://www.peticiok.com/a_meheszeti_agazat_reszere...
Az aláírás csak akkor érvényes, ha az emailben kapott aktiváló linkre is rákattintotok.



A méhészeti ágazat is hozzátartozik az állattartáshoz, mezőgazdasághoz, minden ehhez kapcsolódó jogszabály vonatkozik rá. A kárenyhítési alapba nem vették be a méhészeket, viszont egy fagykár, egy időjárási anomália, vagy éppen egy mostanihoz hasonló vírushelyzet bevétel kiesést okoz. Ezért kérjük azonosuljanak a méhészekkel, és írják alá a petíciót, főleg azért mert a méhek nélkül az élelmiszerek nagy része eltünne, mivel a beporzó rovarok nélkül nem lenne termés. Régen a méhészeket nagy tisztelet övezte. Nem kis tudással, nem kis elhivatottsággal kell rendelkeznie egy méhésznek, adjuk meg a nekik járó TISZTELETET újra. VÉDD A MÉHEKET, VÉDD A MÉHÉSZEKET!

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.12. 19:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.01.10. 16:28
Hozzászólások: 23
Sziasztok! Egy méhészújságban volt olvasható, hogy valaki átalakított NB melegépítményü kaptárt úgy, hogy elől volt a fészek, hátul a méztér, a kettő el volt választva egymástól és a fészekkeretek alatt volt egy folyosó kialakítva ahol a gyűjtő méhek hátra tudtak menni a méztéri eretekhez. Tud valaki valamit erről a megoldásról, vagy a cikk fellelhetőségéről? Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.12. 19:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Ja és a Klubvezető feltölthetne egy a képet a barátairól!
Ezt javasolnám.

Csatolmány:
tetkó.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.12. 19:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Szia János!

Tudod nekem mindenre van érthető válaszom Nézd csak:
Csatolmány:
fehér galamb.png


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.12. 19:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Üdv.Kollégák!
Szervusz Jenő!
Nekem 111,de Te újfent galambbal sakkozol. :mrgreen:
Sok sikert hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.11. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
2016. Január 28. 08:26 »
...
Mindenki fölött másfél méter föld lesz, a pénzt még senki nem vitte a sírba.
Én ezzel a 200 NB 18-assal kiélem a méhek iránti szeretetemet, nem szakadok meg, és mindenre van időm.
Sokan a műhelyben nyomják a kereteket, drótoznak, műlépeznek, készülnek a szezonra.
500 NB keretet fogok az idén kiépíttetni, nem fogom addig kerülgetni őket, amíg nem kellenek.
Ezt a mennyiséget esténként, szabadidőnkben néhányan, zenehallgatás mellett simán megoldjuk.
250 körül akácra készítek, majd ugyanennyit napraforgóra.
...
Nagyernyei Attila


Kértem ma már Attilától, hogy csak az igazat.
Melyik az igaz? Az 500 v. az 1 300?
Minek 220 ÉK 201 családhoz, amiből akácra tuti, hogy nem lesz 201 termelő.

1.300 NB lépet, és 220 ÉK-t.
Még ebbe is belekötnek odaát, hogy lehet ez, nem jönnek ki a számok.
És mi van a tartalékaim lépjeivel?
Az irigység egyeseket néha vakká tesz.

Nagyernyei Attila


2020. Október 09. 19:29 »
...
Én 201 NB családdal telelek...
Nagyernyei Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 22:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Erre is rákérdezhettél volna Tomipapa, mert itt nem mindenki hülye.

Major László írta:
... akkor itt mindenki "hülye" vagy, megvettek minden küldöttet... hogyan lehet az, hogy mégis 2/3-os arányban választották a újra, ha anyira rosszul végezte a munkályát Bross Péter?.. vagy most akkor az jön olyan politikus módra, hogy elcsalták a választást?... vagy az egész méhész közösség Takács markában van? meg mindenki meg van tévesztve.... hol vannak azok az jelöltek,terveikkel, akik már hetekkel ezelőtt, és szinte minden méhészeti fórumon kampányoltak?... nem merül fel az ellenzőkben, hogy a 2/3 az azért nem kis különbség, mondhatni az ellen jelölt labdába sem rugott?.. részemről csupa kérdőjel, de valószinűleg én is meg vagyok tévesztve, vagy a Takács akit csak hirből ismerek megvett... mindenesetre én azt remélem, hogy a személyeskedésektől hangos, semmitmondó évek után talán konszenzus alapján is egy jó, és hasznos munkát végezhet az OMME. ( szeretném megemliteni, én valós, saját nevem alatt irok, nem hangzatos, de semmitmondó névek mögé bújva)


https://www.youtube.com/watch?v=j9dAAFI ... Ors%C3%B3s

Pöte írta:
Hapiary írta:
A tüntetést ha lesz támogatom


Ez nem kérdés! Mihelyst megjelenik bármelyik boltban az import vagy kevert méz akkor ott kell lennünk! Minél több helyen, egységes, de nem feltétlenül OMME arculattal. Lehet kellene egy tüntetés az OMME székház elé is rendezni!


Megjelent, pedig csak jövőre ígérte valaki. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 21:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Kedves Uram!

Major László írta:
...Tudja Uram... köszönöm a tájékoztatást valóban nem volt pontos amit én itt leírtam, de aki meg akarta érteni az pontosan értette is, én egy nem emlékszem, hogy azt irtam volna.. Bross elnök Úr honoráriumért adott tájékoztatást Jászberényben..... de tessék mondani, miért érzem azt az irása mögött, hogy inkább a Borosst piszkálja, a segítő szándéka mögött... de mondok én, Önnek valamit, egy ősi Dakota-Kipcsak-Magyar közmondás..és ez mindazokra igaz akik valamiféle fantom nevek mögé bújtatják a mondanivalójukat: .."Aki az arcát, nevét nem vállalja, annak a mondandója sem számít"..tudja, én meg sokan mások saját nevünkön irunk, olykor néha tévesn is...amért nagy köszönet valódi segítségnyújtásért... de itt az Ön segítsényútása... inkább igy ne segítsen.. Tisztelettel: Major László...


Ezt a zavaros hablatyot viszont Önnek volt kár leírnia...

Ön írni kívánt egy virtigli PR hozzászólást a jó Bross informatív tájékoztatójáról, teli hibával és ismerethiánnyal. Erre reagált Fekete elnökhelyettes úr is, látva tévelygését...

Hiába bizonygatja, hogy nem írta Bross elõadásai kapcsån azok "ingyenes" illetve "fizetõs" voltàt, mert eszerint nem csak engem, de Fekete elnökhelyettes urat is sikerült megtévesztenie.

Ami a névvel tõrténõ írogatását illeti, a karikára lõtt döglött lõtéri kutyát sem érdekli, hogy milyen név alatt hord össze sületlenségeket, vagy okossågokat, nem a nevétõl válik értékessé, vagy értéktelenné az írása, hanem a tartalmától. Annak sincs jelentõsége ,hogy mennyire Bross-fan, az kizárólag az Ön személyes ügye,, miként az pedig az enyém, hogy miként vélekedek a jó Szundiról, fityegjen akár bármilyen köröszt is a nyakában amit a gazdái akasztottak oda "érdemei" elismeréseként.

Tudja, van egy másik õsi dakota-kipcsak-magyar kõzmondás is (tudja, nem nagy, hanem kisbetüvelírják azok, akik nem felejtették el bekapcsolni a helyesírás-kontrollerüket, vagy esetleg ott voltak a nyelvtanórákon, ahol ezeket oktatták), de ha mégsem dakota-kipcsák-magyar lenne a közmondás, akkor még lehetne latin eredetû is: "Si tacuisses, philosophus mansisses"...

További zavartalan Bross-imádatot, s elmélyülést a dakota-kipcsák-magyar közmondások labirintusában, csak aztán fel ne riadjon, hogy már megint ráncosra ázott a keze a bilibe lógva, miközben a brossi érdekvédelemrõl álmodott...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 13:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
" Nagyernyei Attila Dátum 2020. November 04. 09:56 »
Megy az üzengetés egymásnak, de Molnár Jenőnek többet nem jelzem, hogy elég a segítségéből.
Először ezt írta:
"Nagyernyei másként emlékezik odaát, lentebb idézem, hátha eltűnik mint annyi más, ha szól a Góré, hogy ez már sok. Remélem csatolják a peranyaghoz, mint a többi naponta lejegyzett rágalmait a vádlók."
Én pedig biztosan ezeket fogom mellékelni, és még egyszer köszi az együtt érzésedet, és segítő szándékodat Jenő!
Íme az újabb megható segítsége:
"Szegény Nagyernyei megint próbálkozik valamit összehozni, és a lélegeztetőgépen sorvadó "fórumjának" a Zöldfórumról" való idézgetésekkel defibrillálja azt."
A vád ugyanis ellenem a nagy nyilvánosság előtti becsület sértés rágalmazás.
Ők meg folyamatosan azt hangoztatják, hogy minket már senki nem olvas.
Ennyi jó indulat, hogy szorulhat egy emberbe?
Lassan megkönnyezem.
Nagyernyei Attila
"

Semmi üzengetés nem lenne, ha visszaengednéd azokat, akik megírták a valóságot naponta a feketefehéren. Gyere a Zöldre, itt beszélj mellé, vagy szállj le a zöldön író méhészekről! Senki nem üzengetne neked amíg nem veszel minket a szádra, a többség csendben szörnyülködik írásaidon, csodálkozva látjuk még Arisztaiosz sem :? . Amit pedig szakmázásnak nevezel, azon könnyet csorgatva röhögnek. Azzal sem segíted Brosst, amikor a Zöld fórumon írókat mószerolod, mert nem gratuláltak a kitüntetéshez. Majd mindenki eldönti szeretne-e ezzel kapcsolatban megnyilvánulni. Csupán arra kérte az admin a fórumozókat, hogy óvatosan, mert nem szeretne bíróságra járni.
Bezzeget, Sebőköt, Tóth Pétert, Mészárost, mocskoltad folyamatosan, és azóta sem tudsz elülni, amióta lezárult a választás.

Óriási tévedésben vagy. Nagyon sokan olvasták a feketefehéren az írásaidat, és naponta várták a reakcióit az olvasók azoknak, akik hajlandók voltak veled szóba állni, és naponta helyre tenni téged. Most is sokan olvassák, csak nem írnak.
Mindenki arról beszélt, hogy mit is hallott a Nagyernyei a piacon, amiről majd később beszámol. Mi meg mintha semmit nem tudtunk volna róla, vártuk a nagy durranást. Aztán megtudtuk:"Csúnya dolog ez a demokrácia, a tehenek "Sebőgnek" egyformán, mégis a csordában maradnak."
Tudod miért nyálzik a tehén?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.04. 09:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Szegény Nagyernyei megint próbálkozik valamit összehozni, és a lélegeztetőgépen sorvadó "fórumjának" a Zöldfórumról" való idézgetésekkel defibrillálja azt.

"Molnár Jenő sem a régi, annyira sikerült a porba nyomása, hogy szeptember 5-e óta nincs magánál."

Én továbbra is magamnál vagyok, sőt Nagyernyeinek,( és azoknak akikkel ezt a sértő mondatát tudatni szeretné), közölném, hogy amint az elnök személye nem érdekel különösebben, úgy nekem értékesítési és anyagi gondjaim sincsenek, valamint a perekben sem veszek részt. Tudod Attila az a méz amit neked nagyker áron felajánlottam valamikor, annak egy része most -mert soha nincs eladási kényszerem- jó áron értékesült a normális adókereteken belül, becsülettel adózva utána, a többi meg majd jövőre. Nem az új vezetésnek köszönhetően, hanem mert ha nincs akkor emelkedik, kivéve ha dől be a hamisítvány, amit most a vírus gátol.
Az autómat is kicseréltem, a Lányomnak (18) is vettem egyet, a mézleadás utáni napokban, tartalékhoz nem nyúlva, melynek bizonylatait bármikor átküldök neked a bankomtól, nem kell olyannal járnia mint neked, és veled ellentétben soha nincsenek titkaim mellébeszélés közepette. Ezt tőled idézem:

Nagyernyei Attila Dátum 2020. Augusztus 02. 19:31
2a Hunor rendszer a kisujjamban van, és általában irigykedni szoktak pergetési eredményeimen. "
Na akkor halljuk! Hadd irigykedjük végre.

Ha minden jól megy talán jövő őszre legalább annyi méhcsaládja is lesz a Lányomnak, mint amit sikerült összetákolnod 38 év alatt. Megjegyzem, a Feleségemnek és fiamnak is komolyabb méhészete van a tiédtől, -mellékállásban- kétszer annyi méhcsaláddal, nem ládában. Nekik még meg is vannak, tegnap néztem végig a kijárókat, mert ugye mi nem turkálunk a kaptárban feleslegesen, és erre a méhésztársainkat sem próbáljuk rábeszélni. Több mint 6 hete levannak takarva, és ez így lesz jövő március végéig, habár elgondolkoztam a február végi műlépre seprés ötletén, :lol: és nekem még erre alkalmas mennyiségű beműlépezett keretem is lenne.
Nem kellett vennem -mint neked- 1500 garnitúra keretlécet, ami nálad 3 év alatt SEM kerül felhasználásra, ( ha esetleg ezen hozzászólásod is törlődne, tudatom, hogy bizonyítékként minden írás le van ment a tarsolyba) mert néhány tízezret készítettem az elmúlt télen. 3 000 már be van műlépezve, néhány ezret most készítek, és kifőzöttekből is lesz vagy 1 500 amit ismét beműlépezek. Nem kell csekélyke viaszomra sem méhészeket toborozni Istenhátamögötti lakhelyemre a méhésztalálkozók vírus miatti elmaradása következtében, sőt valószínűleg néhány mázsát ismét vásárolnom kell, mert ugye a méheket lépen adom el, és vele megy a viasz is.
Aztán januárban ha ismét új nap ébred adózási szempontból, akkor talán ismét eladok annyi mézet a tartalékból, amennyit Te az elmúlt NB-s idődben összesen nem pergettél. Talán kicserélem a BMV, vagy építek még egy házat, mert közben majd méheket is kell eladnom, szóval én nyugodtan alszom.
Engem a küldöttek sem nyomtak a porba, csak azokat akiket képviselnek, és nem kívánok foglalkozni Bross kitüntetésével, mint ahogyan rajtad kívül senkit nem érdekel. Hiába minden próbálkozásod, nem érdekli a méhészeket a támogatáson kívül semmi sem, ami az egyesületi élettel kapcsolatos.

"Aztán egy újabb érdekesség:
"Tudjátok mi a legérdekesebb? Valójában amiket Nagyernyei leírt, arra soha nem cáfolt rá a "muskétások " közül senki."
Hát persze hogy nem, mivel én a valóságról írok, ők pedig folyamatosan mellé beszélnek.
"

Te a valóságról soha nem írsz, mert nem látod. Ha elmondják, napok alatt elfelejted. A "muskétások" folyamatos mellébeszéléséről nem tudok véleményt formázni, nagy valószínűséggel igazad lehet, mert soha egyikük sem cáfolta meg, kivéve éppen Tóth Pétert. Ő néha megcáfolt, és ma is cáfolna gondolom, ha látná értelmét, de veled valamit megértetni több energia, mint ami felszabadult az idén a Tóni erdeinek égése során a világon. Az pedig tényleg környezeti katasztrófa.

A Te igazmondásodról:
Elmondtam méhészhaveroknak az egyik hirdetésed kapcsán, hogy nem kell vele foglalkozni, mert amit Te leírsz, annak semmi valóságalapja nincs. Ennek ellenére képesek voltak drága idejüket elpocsékolva Téged felkeresni, és nagy koppanás követően ezt azóta elhallgatni. Szégyenükben a mai napig egy sort sem írtak róla. Vannak akiknek személyesen kell írásaid következményeit megszenvedni. Beszélgessünk az esetről, Két "fórumodról" kitiltott személy dőlt be.

Persze aki októberben töri ki negyedszerre az építőkereteket (gondolom atkát nem számoltál az üres sejtekben :lol: ), és a kikelt fias feletti elfogyasztott üres, tehát valamikor volt mézes lépeket a főzőbe szállítja, mert a fészken kívül megpenészedtek, attól kell méhészeti technológiát átvenni. Miközben méhésztársait azzal ijeszti, hogy a Hunorban következik ez be. Ha ott lennék a feketefehéren, napjaimat, munkaidőmet nem kímélve írnám folyamatosan a szakmaiatlanságaidra a hozzászólásaimat.
Amit Te művelsz a választások óta a "Fórumodon", az nem méltó egy OMME taghoz. Már senki nem foglalkozik a választással, csak Te próbálod hergelni továbbra is a méhészeket. Egyedül maradtál, és a Zöldről próbálod életben tartani a lehetetlent.
Regisztrálj be! Nem leszel kitíltva ok nélkül. Próbáld meg! Félsz a méhészektől?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.11.02. 19:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Arisztaiosz írta:
Az MVH azóta Magyar Államkincstár lett, Bross Péternek pedig az álmoskönyvek szerint nem fizetnek honoráriumot az előadásai nyomán. A Kincstár az ő előadásai esetében legfeljebb a terembérlet finanszírozásának jogosságát vizsgálhatná, ahhoz kell a megjelentek létszáma. A Kincstár a Magyar Méhészeti Nemzeti Program Által finanszírozott előadásokat ellenőrizheti és ellenőrzi, hiszen azok finanszírozása történik a központi költségvetés és az uniós Garancia Alap társfinanszírozásában. A támogatható előadás nem létszámarányos, az 57/2019 (XII. 14.) AM rendelet szerint az előadón kívül 20 fő jelenléte esetén fizetik az elfogadott előadók honoráriumát, terembérleti-, úti- és szállásköltség-térítést stb.

Bross Péter előadásait az OMME nem a MMNP-ot szabályozó 57/2019. AM rendelet 10.§-a nyomán fizeti (szép, gömbölű gépkocsi és üzemanyag-ellátmány és izmos tiszteletdíj kíséretében), előadásait a Kincstár nem honorálja. Teljes joggal van ez így, az előadó elnök gyakorlatilag a tagság tagdíjaiból kapja a tiszteletdíját, költségtérítését, gépjocsiját, a gépkocsifutást, üzemanyagot és reprezentációs keretet, s még a külföldi útjait is a tagság tagdíjaiból fizetitek. Nem akarom számszerűsíteni, a pénzügyi beszámolóból ki lehet hüvelyezni, mennyibe fáj az érdekképviseleti egyesületnek, hogy Bross a Nagytesó szekerét tolja hosszú évek óta...

Látom, az egykori elnökhelyettes már tisztába tette előttem a létszám-kérdést, de ha már melóztam a válasszal, csak elküldöm a vonatkozó miniszteri rendelet idevágó 10. §-ának kíséretében, illetve egy meghitt (nem MMNP-os finanszírozás keretében tartott) előadáson készült felemelően informatív képpel illusztrálva...


Csatolmány:
előadás a MMNP-ból.PNG


Csatolmány:
ElőadásBross-Szundi.jpg

... Tudja Uram... köszönöm a tájékoztatást valóban nem volt pontos amit én itt leírtam, de aki meg akarta érteni az pontosan értette is, én egy nem emlékszem, hogy azt irtam volna.. Bross elnök Úr honoráriumért adott tájékoztatást Jászberényben..... de tessék mondani, miért érzem azt az irása mögött, hogy inkább a Borosst piszkálja, a segítő szándéka mögött... de mondok én, Önnek valamit, egy ősi Dakota-Kipcsak-Magyar közmondás..és ez mindazokra igaz akik valamiféle fantom nevek mögé bújtatják a mondanivalójukat: .."Aki az arcát, nevét nem vállalja, annak a mondandója sem számít"..tudja, én meg sokan mások saját nevünkön irunk, olykor néha tévesn is...amért nagy köszönet valódi segítségnyújtásért... de itt az Ön segítsényútása... inkább igy ne segítsen.. Tisztelettel: Major László...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.10.29. 15:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Major László írta:
Szép napot mindenkinek.
Tegnap este a Jászsági méhész Egyesületünk vendége volt Boross Péter elnök Úr, szokásához, habitusáoz híven nagyn tartalmas, és nagyon sokunkat érdeklő előadást tartott, meglepően sokan, több mint 70 tagtársunk jött el..(az egészségügyi rendszabályokat betartottuk, szellősen ültünk, és maszkban, hőmértek, és kézfertőtlenités is volt) a sok-sok érdekes és fontos dolog mellett, az elnök Úr elmondta... azok a tagtáérsaink akik ezért, vagy azért nem vették igénybe, nem igényelték az 1000-1000.-Ft-os támogatást... ismételten, utólagosan lehetőséget kapnak, hogy ők is hozzá jussonak ehhez a családonként 2000.-eFt-hoz... a benyujtási határidő nagyon rövid lesz...tessék majd figyelni az érintetteknek a kiírást.
A gyűlésnek volt egy rendkívül meglepő jelenete... Molnár Ferenc tájékoztatója után felállt egy hölgy és közölte, hogy a MVH-tól érkeztek, és ellenőrzik, hogy az előadás megtartásra kerül-e.. és az egyesület tagságának az legalább az 1/3-a részt vesz-e a foglakozáson... basszus ilyennel még nem találkoztunk... Bross Péternek, Molnár Ferinek is leesett az álla, meg sokunknak, tudjuk, hogy van ilyen... de a 10 év alatt amióta központi finanszírozású az előadók honoráriuma.. ilyen még sose volt... ha nem lett volna meg az 1/3 részvétel akkor az előadók honoráriumát az egyesületnek kellett volna kifizetni..( nem emlélszem pontosan hogy 1/3 vagy 1/4 a feltétel)


Az MVH azóta Magyar Államkincstár lett, Bross Péternek pedig az álmoskönyvek szerint nem fizetnek honoráriumot az előadásai nyomán. A Kincstár az ő előadásai esetében legfeljebb a terembérlet finanszírozásának jogosságát vizsgálhatná, ahhoz kell a megjelentek létszáma. A Kincstár a Magyar Méhészeti Nemzeti Program Által finanszírozott előadásokat ellenőrizheti és ellenőrzi, hiszen azok finanszírozása történik a központi költségvetés és az uniós Garancia Alap társfinanszírozásában. A támogatható előadás nem létszámarányos, az 57/2019 (XII. 14.) AM rendelet szerint az előadón kívül 20 fő jelenléte esetén fizetik az elfogadott előadók honoráriumát, terembérleti-, úti- és szállásköltség-térítést stb.

Bross Péter előadásait az OMME nem a MMNP-ot szabályozó 57/2019. AM rendelet 10.§-a nyomán fizeti (szép, gömbölű gépkocsi és üzemanyag-ellátmány és izmos tiszteletdíj kíséretében), előadásait a Kincstár nem honorálja. Teljes joggal van ez így, az előadó elnök gyakorlatilag a tagság tagdíjaiból kapja a tiszteletdíját, költségtérítését, gépjocsiját, a gépkocsifutást, üzemanyagot és reprezentációs keretet, s még a külföldi útjait is a tagság tagdíjaiból fizetitek. Nem akarom számszerűsíteni, a pénzügyi beszámolóból ki lehet hüvelyezni, mennyibe fáj az érdekképviseleti egyesületnek, hogy Bross a Nagytesó szekerét tolja hosszú évek óta...

Látom, az egykori elnökhelyettes már tisztába tette előttem a létszám-kérdést, de ha már melóztam a válasszal, csak elküldöm a vonatkozó miniszteri rendelet idevágó 10. §-ának kíséretében, illetve egy meghitt (nem MMNP-os finanszírozás keretében tartott) előadáson készült felemelően informatív képpel illusztrálva...


Csatolmány:
előadás a MMNP-ból.PNG


Csatolmány:
ElőadásBross-Szundi.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.10.29. 15:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.01. 09:27
Hozzászólások: 46
Major Lászlónak:

Magyar Közlöny 2019/203.szám, 57/2019 (XII.14.) AM rendelet:

10§ (1) B pontja: az előadókon kívül legalább húsz fő hallgató részvételével megtartott elméleti ismeretterjesztéshez,


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.10.29. 14:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.08. 09:08
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Szeghalom
Én is hasonlóan jártam. A másodikról lecsúsztam. Az akácos május 10 hasonlat nem a legjobb, mert ha tudjuk, hogy lesz második odafigyelünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mindennapjaink
HozzászólásElküldve: 2020.10.29. 13:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ggyula írta:
Biztosan nem tartanak rá igényt


Nem feltétlenül! Én az elsőt igénybe vettem, a másodikat azért nem, mert pont akkor járt le a határidő, amikor napraforgó-mézelszedés, meg vándortanyára futkosás, meg vándorlás volt a téma. Kinek van akkor ideje és energiája igényelgetni? Ha őszintén adják a támogatást, nem csak kampányfogás, akkor akkor célozzák meg a célcsoportot, amikor célszerű, nem akkor, amikor ki sem látszik a munkából.
Hozzáteszem, nem vagyok támogatáspárti, amikor lemaradtam tudomásul vettem, kibuggyant belőlem egy nem igazán szalonképes félmondat, és tettem tovább a dolgomat.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2078 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: ficzpet valamint 266 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.