Pontos idő: 2024.03.28. 21:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 10:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
krajnai írta:
Azon gondolkodtam, hogy mondjuk vándorlás közben rendőri igazoltatásnál, hogyan lehet 100%-osan bebizonyítani azt, hogy a szállított kaptárak a tulajdonomban vannak.


Szerintem sem az a lényeg, hogy a rendőr eldöntse az a szállítmány valóban azé aki viszi.(már ha egyébként gyanú nem merül fel)
Inkább ami a lényeg, írja fel a szállítók adatait. Honnan, hova, stb?

Aztán ha valahol lopásról történik bejelentés, esetleg ki lehet indulni valamiből.

Tavaly egy vándorlásom alkalmával megállítottak, de ahogy közöltem mi van a kocsin, mindjárt zavartak volna tovább ellenőrzés nélkül.
Igen meglepödtek, amikor kértem az ellenőrzést, adatok rögzítésével együtt, valamint hogy ezen a környéken, ezt másokkal is kivétel nélkül tegyék meg.

Másik esetben Albertirsánál ezt kérés nélkül tették : méhész volt a rendőr!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
krajnai írta:
Azon gondolkodtam, hogy mondjuk vándorlás közben rendőri igazoltatásnál, hogyan lehet 100%-osan bebizonyítani azt, hogy a szállított kaptárak a tulajdonomban vannak.

A vándorlási -méhegészségügyi- igazolás szerintem elegendő. Ez tartalmazza a méhcsaládok számát és egyéb adatokat.

Egyfajta "bizonyítás", -de talán az igazolás kifejezés szerencsésebb- akkor szükséges, ha az igazoltatásnál gyanú merül fel arra, hogy a kaptárak bűncselekmény elkövetése útján kerültek az ellenőrzés alá vont egyénhez.

Csak halkan mondom, hogy néhány "úrvezetőnek" többet ér a karórája és a fényképezőgépe, mint némely méhszállítmányok. Nekik sem kell a tulajdonukat hitelt érdemlően bizonyítani egy esetleges közúti ellenőrzésnél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 10:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
Ne nézz már ilyen naivnak!!!

A jogrendszer, mögötte az államhatalommal meg tud védeni, ha becsületes emberek működtetik.
Tragikus, hogy jelenünkben ilyen áldatlan állapotok vannak.

A kacsintós ikonnal kapcsolatos észrevételedet teljes mértékben osztom. Azért mellőztem magam is, mert ebben a topikban inkább a cinkosság érzetét kelti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 09:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Azon gondolkodtam, hogy mondjuk vándorlás közben rendőri igazoltatásnál, hogyan lehet 100%-osan bebizonyítani azt, hogy a szállított kaptárak a tulajdonomban vannak.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 09:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ne nézz már ilyen naivnak!!!

Kacsintós ikont akartam tenni a mondat után Csoky bácsinak, csak úgy gondoltam nem illik az előző lopásról szóló hsz-ek után mosolyogva kacsintgatni!

Mint már említettem volt párszor, én biztos nem maradnék adósa a tolvajnak... :evil:
Ha a jog nem tud elégtételt szolgáltatni, ezt is tudomásul kell vennünk! De bele nem nyugodnék az biztos.

Ezer módja van annak, hogy megemlegesse a tisztelt tolvaj (vagy orgazda, nekem egykutya) hogy rátette a kezeit a kaptáraimra és méheimre!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 09:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
csoky írta:
Tükör írta:
Ejjj, de el kéne ezeket kapni!!!!


Bizony el!!!!!
Alvilági körökből értesültem,hogy felénk is szervezkednek méhlopásra.
Nem tudom mi lesz a vége?

Tükör írta:
Te "alvilági" körökben is forogsz?? :o

Tükör, Te hol élsz?

Ha az elmúlt időszakban jártál hivatalokban, kapcsolatba kerültél bizonyos rendőrökkel vagy a névleges igazságszolgáltatás egynémely működtetőjével, akkor Te is alvilági körökben forogtál.

Legfeljebb ennek nem voltál tudatában :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 09:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
zumizumi írta:
Kedves Méhészek!
Sajnos a mi családunk azok közé tartozik, akiket megloptak és évekre visszavetettek.
2008-ban a legszebb kaptárjainkat válogatta ki a "kedves méhésztárs" és vitte el./22 db/
2010-ben túrázás közben csodáltunk meg egy méhész tanyát, ahol a saját kaptárjainkat is felfedezni véltük./ 8 db/
Majd bizonyos fórumon fénykép alapján újabb 8 db kaptárt fedeztünk fel ugyan ennél a méhésznél.
Feljelentést ismeretlen tettes ellen megtettük, a rendőrség lefoglalta a mi vélhető kaptárjainkat, és a jelenlegi tulajdonos azt mondta, hogy vette. Másnap levette a fórumról azt a fényképet ,amin jól láthatóan megmutattunk a szembesítésnél neki is és a rendőrnek is a tanyán nem lévő, de következő 8 db kaptárokat egészen más helyen, az ország más részében az ő méhészetében. A gyártó egyedi jegyei jól láthatók.
Van valakinek ebben tapasztalata? Tudnak nekünk olyan szakembert javasolni, aki ebben az egész eljárásban segíthetne? Az úr nem azt javasolat, hogy derítsük ki, henem megfenyegetett, hogy rágalmazásért feljelent.
Higyjük el, hogy a méhész elmondása alapján vásárolta a kaptárakat, nem tűnt fel neki, hogy pergetés előtti kaptárak esetleg lopottak? Az első nyolcat mézzel együtt vitték. Van jogi képviselőjük, vagy szakmai tanácsuk a méhészeknek, akik a rendőrség és a mi munkánkat is segíthetnék? Nem jó érzés a saját kaptárjainkat más méhészetében felfedezni és még rágalmazottként végezni. / férjem úgy ismeri a kaptárjait, mint a gyerekeit/
Megköszönjök, ha tudnak segíteni.


Felént az egyesületek vezetői tartják a kapcsolatot a rendőrséggel. Ennek előnyeit és "hátrányait" néha érezzük is. Viszont elmondásod alapján egy jó ügyvédre lesz szükségetek.
gondolom gyári kaptárakról van szó. A gyártó titeket takar, vagy esetleg "boltot" ahol vettétek? Ha utóbbiról van szó bizony ingoványos a talaj... Mert könnyen előfordulhat hogy ő is ugyan ott vásárol ahol ti. Ha saját készítésü, tehát minden gyári kaptártól eltér valamilyen módon, akkor több a lehetőség, de ugye ha nincs egyedi kaptár azonosító.......
Nem egyszerű ez. A kevés tapasztalatom,és a mendemondák szerint akkor kapja vissza a méhész az állományát, ha beismeri a ettes a bűnét. Ez ugye a rendőrség "meggyőző" erején is múlik....

Nem tudom hol tart az ügy, és nem tudom a ti meglopásotoknak a körülményeit sem. Volt valami nyom? Utánfutó teherautó személyautó, bármi amit a helyszinelők rögzítettek?
Mennyi idő telt el a lopás, éa a túra között? Minnél több annál rosszabb...

Tanácsom annyi, hogy legyetek észnél. Sokkal kissebb volumenü ügyek miatt is szokott fordítva elsülni a dolog. Ha jogi útra szeretnétek terelni, akor pedíg minnél előbb egy jó ügyvéd!


Idézet:
Te "alvilági" körökben is forogsz??

Ha a kaptárak eredeti helye és a megtalálásuk helye elég közel van, néha elég pár este lemenni 1-2 sörre a közeli ám nem túl jóhírü kocsmába. Az agyatlanok igen hajlamosak dicsekedni....

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.27. 08:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.26. 21:14
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Borsod Abaúj Zemplén megye
Kedves Méhészek!
Sajnos a mi családunk azok közé tartozik, akiket megloptak és évekre visszavetettek.
2008-ban a legszebb kaptárjainkat válogatta ki a "kedves méhésztárs" és vitte el./22 db/
2010-ben túrázás közben csodáltunk meg egy méhész tanyát, ahol a saját kaptárjainkat is felfedezni véltük./ 8 db/
Majd bizonyos fórumon fénykép alapján újabb 8 db kaptárt fedeztünk fel ugyan ennél a méhésznél.
Feljelentést ismeretlen tettes ellen megtettük, a rendőrség lefoglalta a mi vélhető kaptárjainkat, és a jelenlegi tulajdonos azt mondta, hogy vette. Másnap levette a fórumról azt a fényképet ,amin jól láthatóan megmutattunk a szembesítésnél neki is és a rendőrnek is a tanyán nem lévő, de következő 8 db kaptárokat egészen más helyen, az ország más részében az ő méhészetében. A gyártó egyedi jegyei jól láthatók.
Van valakinek ebben tapasztalata? Tudnak nekünk olyan szakembert javasolni, aki ebben az egész eljárásban segíthetne? Az úr nem azt javasolat, hogy derítsük ki, henem megfenyegetett, hogy rágalmazásért feljelent.
Higyjük el, hogy a méhész elmondása alapján vásárolta a kaptárakat, nem tűnt fel neki, hogy pergetés előtti kaptárak esetleg lopottak? Az első nyolcat mézzel együtt vitték. Van jogi képviselőjük, vagy szakmai tanácsuk a méhészeknek, akik a rendőrség és a mi munkánkat is segíthetnék? Nem jó érzés a saját kaptárjainkat más méhészetében felfedezni és még rágalmazottként végezni. / férjem úgy ismeri a kaptárjait, mint a gyerekeit/
Megköszönjök, ha tudnak segíteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.26. 21:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Te "alvilági" körökben is forogsz?? :o

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.26. 21:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Tükör írta:
Ejjj, de el kéne ezeket kapni!!!!


Bizony el!!!!!
Alvilági körökből értesültem,hogy felénk is szervezkednek méhlopásra.
Nem tudom mi lesz a vége?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.26. 21:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ejjj, de el kéne ezeket kapni!!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.26. 20:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Minket is utolért ez az átok!
Csütörtök este Gönc melletti vándortanyánkról elvittek 4 darab tamási típusú rakodókaptárunkat.
A kaptárakban a családok KözépBoczonádi fészekméreten és két 1/2 NB mézteren voltak. A kaptárak lőszeresládából készültek, a rövidebbik oldal belső fele az eredeti ládák szinével kezelt. Aki tud a környékbeli lopásokról, esetleg látja vagy eladásra kínálnak neki a képen lévő kaptárakból, akkor kérem lépjen kapcsolatba velem.
http://kepfeltoltes.hu/100626/DSCF0465_ ... es.hu_.jpg
Kiss András 20/576-6502
krajnai@freemail.hu

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.22. 15:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Idézet:
Amúgy te is smsben kapod az infót? vagy a cégen keresztül tudod lekérdezni? A havidíj törlesztése csekkes? vagy átutalás? Mekkora a készülék? Valami infó tényleg jó lenne róla...

A töltés valóban nem probléma ( az eszközödnél), mert írtad, hogy 2 akksi van, tehát feltöltöttel ki lehet menni a méhekhez és kezelés alkalmával cserélni. A jelenlegi beállítás szerint 15 másodperc mozgatás után értesíti a központot, akik felhívnak/sms-t írnak, hogy tudok-e a mozgatásról. A riasztást követően folyamatosan küldi az SMS-t, amíg meg nem áll a fuvar. Egyébként egyszerűen kikapcsolható, tehát amikor én mozgatom, akkor nem túrázik feleslegesen senki sem. Amennyiben megszűnik a jel autómatikusan riaszt. A cég neve Skyguard pótkocsi ( inaktív ) védelem. Régen mint Honey Guard árulták. Legtöbb felhasználás pótkocsik és tengeri konténrekre van. Millió beállítási lehetőség van. A leggyorsabb riasztási idő 5 sec. A fizetési mód szabadon választott. Nekem bankszámláról emelik le. Lehet egy összegben is egy évet, de minek?
Technikai paraméterek
 Méret: 70x70x48 mm
 Beépített 2W-os GSM (vagy GPRS) telefon
 Beépített GPS vevő
 Beépített GSM és GPS antenna
 Beépített SIM olvasó
 Beépített 13 Ah/3,6V lithium-ion akkumulátor
Főbb jellemzők:
 2004/104/CE jóváhagyás
 Teljes R&TTE jóváhagyás
 SMS, DATA kommunikációs csatornák
 GPRS kommunikáció (opcionális)
 GPS alapú helymeghatározás
 GPS vagy belső óra szerinti „time menedzsment”
 Üzemidő belső akkumulátorról:
> 3 év napi 4 GSM ébredéssel, és heti 1 pozíció meghatározással
 A kommunikációs csatornák rugalmas menedzsmentje
 Programozható GSM ébredések és helymeghatározások
 Aktiválható folyamatos követés
Nem állítom, hogy ez a legjobb, de én hirtelen ezt találtam. ( Sajna már loptak meg, így ne sajnálom rá a pénzt. )[/quote]

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.22. 14:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Iagazd van akartam is javítani, de kicsúsztam az időből. A téli felezésről meg nem tudtam...
A 2 éves készenlét speckó elemről lehetséges, de valami trükk biztos van a dologban, mert egy gsm modul hatalmas áromot vesz fel hálózat keresés és komunikáció alatt. Amit az elem önmaga nem hiszem hogy képes teljesíteni. De ezeket csak a meglévő ismereteim alapján mondom. Ha megvan a cég neve, és megosztod velünk, akkor esetleg mások is utánna érdeklődhetnek... Én mondjuk már nagyon kíváncsi vagyok.

A töltést megoldani a legkevesebb... Autós töltővel ellátva egy közepes teljesítményű akkurol (ami méretben sem nagy) hetekig üzemel. Szóval azért meg lehet oldani ezt a részét is. Persze a 2-3 évhez képest ez is rövid üzemidő, De ezzel már kényelmesen együtt lehet élni :)

Amúgy te is smsben kapod az infót? vagy a cégen keresztül tudod lekérdezni? A havidíj törlesztése csekkes? vagy átutalás? Mekkora a készülék? Valami infó tényleg jó lenne róla...

Idézet:
Miért 24-el szorzod? A készülék egy éves használati díja maximum 12*4500=54000, de téli időszakra ( amennyiben védett a méhes ) lehet felezni az előfizetést, tehát 6*4500+6*2250=40500, ami azért már nem horror összeg. A készüléket meg egyszer kell megvenni, utána kb két év múlva akku csere kb. 5000-10000-ért.
Mint írtam, ez pótkocsikra kifejlesztett lopásvédő rendszer, tehát konténerre ideális. Amúgy rugalmas banda, több eszköz esetén árengedmény van a készülékből és a díjból is.
Ha valakinek van gyalogkaptárakra használható megoldása, arra kíváncsi lennék. Számomra nem pozitív, ha valami akár két napig is bírja töltés nélkül, mivel hétvégén jutok ki a lányokhoz. Meg a puszta közepén hogyan lehet tölteni? Egyszer kértem árajánlatot egy másik méhes védő rendszerről. Abban szimpatikus volt, hogy az érzékelők olcsók voltak, így több kaptárat le lehetett védeni. De az egész "agya" drága, nagy akkuról üzemelő. Az árajánlat 200.000 körülire jött ki. Sajnos még valóban drágák ezek a megoldások. De a méhcsaládok is...


Törjön le az összesnek a keze. Nagyjából tényleg csak ezt tudom kívánni nekik.
Sajna ott tartunk, hogy mindenki védje a sajátját legjobb tudása szerint, mert ha nem teszi meglopják! Nincs lehet meg talán.... Az egyetlen kérdés a MIKOR!
Elkeserítő, szerintem így mennek a dolgok mostanában...:(

Idézet:
Kaskantyún egy tanyáról 19 méhkaptárt loptak el a méhcsaládokkal együtt hétfő hajnalra. A tolvaj 1.2 millió forint kárt okozott a tulajdonosnak.

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.22. 11:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kaskantyún egy tanyáról 19 méhkaptárt loptak el a méhcsaládokkal együtt hétfő hajnalra. A tolvaj 1.2 millió forint kárt okozott a tulajdonosnak.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.22. 10:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
65000+(24*4500)=173000 ez a készülék és egy éves használatának a díja. Ami mostmár egy picit (szerintem/nekem) sok

Miért 24-el szorzod? A készülék egy éves használati díja maximum 12*4500=54000, de téli időszakra ( amennyiben védett a méhes ) lehet felezni az előfizetést, tehát 6*4500+6*2250=40500, ami azért már nem horror összeg. A készüléket meg egyszer kell megvenni, utána kb két év múlva akku csere kb. 5000-10000-ért.
Mint írtam, ez pótkocsikra kifejlesztett lopásvédő rendszer, tehát konténerre ideális. Amúgy rugalmas banda, több eszköz esetén árengedmény van a készülékből és a díjból is.
Ha valakinek van gyalogkaptárakra használható megoldása, arra kíváncsi lennék. Számomra nem pozitív, ha valami akár két napig is bírja töltés nélkül, mivel hétvégén jutok ki a lányokhoz. Meg a puszta közepén hogyan lehet tölteni? Egyszer kértem árajánlatot egy másik méhes védő rendszerről. Abban szimpatikus volt, hogy az érzékelők olcsók voltak, így több kaptárat le lehetett védeni. De az egész "agya" drága, nagy akkuról üzemelő. Az árajánlat 200.000 körülire jött ki. Sajnos még valóban drágák ezek a megoldások. De a méhcsaládok is...

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.21. 17:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
raver írta:
A cég nevét pedig csak azért szeretném elkérni, hogy megérdeklődjem, hogyan is működik ez a 2-3 éves feltöltési ciklus...



Szinte tuti, hogy nem akku van benne, hanem egy lithium-os elem.
Valahol egy külföldi elektronikai fórumon olvastam ilyen cuccról.
Abban emlékeim szerint egy pic várakozott készenléti állapotban (úgy kevesebbet eszik), ezt egy érzékelő kapcsolta be, ami mozgásra adott jelet. (nem pir, hanem valami mozdításérzékelő volt)
Nyugalomban szinte 0 volt a fogyasztása! (vetekedett egy piacos "kárc" órával a leírás szerint)
Az ugyan nem gps-es volt, csak sima gsm, de nem kellett töltögetni.
A csávó valami erdei vadászkunyhóhoz készítette a protót, ahol nincs áramellátás.
Az még ajtókapcsolóra működött, de ebből fejlődött ki a járművekhez kialakított változat.
Utánanézek a könyvjelzőim között, szerintem bedobtam oda.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.21. 13:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Valóban lehet többféle készüléket venni. Esetleg tudsz egy típust mondani? vagy a céget ahol vetted?

Ellenben ez a készülék pont azért lehet sikeres, mert tudja mindazt amit a tiéd. kivéve hogy ez mindíg tartja a gps pozíciót. Ami nem rossz dolog, mert ha egyszer talál jelet, azt nem nagyon dobja el. ellenben ha olyan helyen van ahol rossz a gps jel, sokáig tarthat miíg pontosan kiháromszögeli magát... és ez további bajokhoz vezet.
Mozgázsra is tud riasztani. beállítható ha elhagy egy 500m sugaru kört, sms-t küld. Ha tullépi a megengedett sebességet smst küld... sok egy beálítása is van, de ezek szerintem nem olyan nagyon fontosak.

65000+(24*4500)=173000 ez a készülék és egy éves használatának a díja. Ami mostmár egy picit (szerintem/nekem) sok.

A cég nevét pedig csak azért szeretném elkérni, hogy megérdeklődjem, hogyan is működik ez a 2-3 éves feltöltési ciklus...

Amúgy szerintem ez a cucc csak a konténereknél tudja kiváltani a GSM riasztót....
Kaptáraknál esetleg akkor, ha elég nagy számban helyezzük el. De az már macerás....

GSM riasztóval kiegészítve és okosan elhelyezve viszont 90% hogy ha viszik, akkor ezt is viszik, amiben ez a kütyü (is) lakik

Idézet:
Én kicsit drágábban vettem lopásvédő rendszert. Ez 65.000 készülékárat, és havi 4500 előfizetést jelent. Önálló energiaforrásról táplálkozik, egy töltéssel 2-3 évet tud. Ez napi 4-5 SMS küldést jelent. A szolgáltató archiválja a pozíciókat, valamint riaszt, ga megmozdul a készülék. Azért tud min 2 évet, mert csak akkor kapcsol be, ha megmozdul a kaptár. Pesti cég, nekem egy készüléket is házhoz hoztak a szerződéssel együtt 2 napon belül. Konténerbe első osztályú! Sajnos nekem gyalog kaptárak vannak, így csak "teljes" lopás ellen véd... :(

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.21. 12:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
raver írta:
33.000

gabik írta:
ÁRBAN ???????????????????????
raver írta:


Én kicsit drágábban vettem lopásvédő rendszert. Ez 65.000 készülékárat, és havi 4500 előfizetést jelent. Önálló energiaforrásról táplálkozik, egy töltéssel 2-3 évet tud. Ez napi 4-5 SMS küldést jelent. A szolgáltató archiválja a pozíciókat, valamint riaszt, ga megmozdul a készülék. Azért tud min 2 évet, mert csak akkor kapcsol be, ha megmozdul a kaptár. Pesti cég, nekem egy készüléket is házhoz hoztak a szerződéssel együtt 2 napon belül. Konténerbe első osztályú! Sajnos nekem gyalog kaptárak vannak, így csak "teljes" lopás ellen véd... :(

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.21. 12:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
33.000

gabik írta:
ÁRBAN ???????????????????????
raver írta:

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.21. 08:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
ÁRBAN ???????????????????????
raver írta:
Üdv mindenkinek!

Szeretnék picit informálódni, hogy a telefonos riasztókon kívül esetleg van -e igény a GPS-es nyomkövetőkre.

A termékről pár szó:
- kissebb mint egy cigis doboz
- Saját akkuval működik (csatlakoztatható kűlső nagyobb akku is)
- SMSben kűldi a koordinátákat
- Csak a belehelyezett sim kártyát kell feltölteni (egyéb költség nincs)
- 2db akku van hozzá, akkutötlő
- +1 mágneses hátlap
- igény esetén kábel a külső akkuhoz

- Nálam tesztelés közben 1 akku 24 órát bírta (kb 60 sms, sok ki bekapcsolás, leárnyékolás stb) Normális használat mellett szerintem 3 napot simán elmegy
- Nagyon érzékeny: 4 szintes ház második szintjén ablaktól (fém reluxa) 3m-re is talált jelet. Autó motorházteteje alol is látja a műholdakat.
- észrevétlen működés
- Sok extra funkcióval

Én a méhesben elhelyezek párat. a kutyám nyakán már üzelem egy ilyen. Sajnos sokszor elkóborol. Az autóba most telepítem. Egyszóva lnekem bevált a cucc.

Egy dologba tudok belekötni: Ha autóval 80-130 között haladok, és lekérdezem a koordinátákat, amire megkapom az sms-t( pár perc ) már nem pont ott vagyok. De ezt betudom a gsm hálózat lassúságának.

Külföldről hozattam be őket. Szóval a vám picit megemeli az árát. Delegalább működik az összes! Amit némelyik hamisítványról nem lehet elmondani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.20. 10:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 10:30
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Tolna megye
Üdv mindenkinek!

Szeretnék picit informálódni, hogy a telefonos riasztókon kívül esetleg van -e igény a GPS-es nyomkövetőkre.

A termékről pár szó:
- kissebb mint egy cigis doboz
- Saját akkuval működik (csatlakoztatható kűlső nagyobb akku is)
- SMSben kűldi a koordinátákat
- Csak a belehelyezett sim kártyát kell feltölteni (egyéb költség nincs)
- 2db akku van hozzá, akkutötlő
- +1 mágneses hátlap
- igény esetén kábel a külső akkuhoz

- Nálam tesztelés közben 1 akku 24 órát bírta (kb 60 sms, sok ki bekapcsolás, leárnyékolás stb) Normális használat mellett szerintem 3 napot simán elmegy
- Nagyon érzékeny: 4 szintes ház második szintjén ablaktól (fém reluxa) 3m-re is talált jelet. Autó motorházteteje alol is látja a műholdakat.
- észrevétlen működés
- Sok extra funkcióval

Én a méhesben elhelyezek párat. a kutyám nyakán már üzelem egy ilyen. Sajnos sokszor elkóborol. Az autóba most telepítem. Egyszóva lnekem bevált a cucc.

Egy dologba tudok belekötni: Ha autóval 80-130 között haladok, és lekérdezem a koordinátákat, amire megkapom az sms-t( pár perc ) már nem pont ott vagyok. De ezt betudom a gsm hálózat lassúságának.

Külföldről hozattam be őket. Szóval a vám picit megemeli az árát. Delegalább működik az összes! Amit némelyik hamisítványról nem lehet elmondani.

_________________
"Az atka vak, süket, és néha lerágott lábú, sánta jószág, mégis jobban eligazodik a méhészetben, mint maga a méhész" - Dr. Hegedűs Dénes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.05. 22:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
2010asas írta:
...... Gömöriben az új párt a vőlegényes háznál mézzel fogadják, s a vőlegény azt a kanalat, amellyel a mézet fogyasztotta, keresztüldobja a háztetőn.
Találtam::::::

A lányok nem a tízemeletesben laktak .....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 22:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.15. 05:57
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: nyírség
A méh tolvajnak azonban vigyáznia kell, mert vannak bűvös erővel rendelkező méhészek. Ha a tolvaj ilyen méhész méheit akarja ellopni, a keze odaragad a méhkashoz és egy lépést sem tud továbbmenni. Ha mégis sikerül a lopás, az ellopott méhkas helyét a károsult gazda tejjel öntözi, s akkor a tolvaj megőszül vagy megkopaszodik. Kopasz lesz a méh tolvaj, ha csukafejet és sonkolyt új fazékban összefőznek. A tolvaj lábnyomába vert szeg – 17. századi felfogás szerint is – a tolvaj halálát okozza. Meghal a méh tolvaj, ha az ellopott méhkas helyére lőnek vagy egy méhet a halott mellé a sírba dobnak. Szeged vidékén a gazda kenderfonálra annyi görcsöt köt, ahány kas méhe van, a csomókkal megérinti a kasokat, s azokat a tolvaj nem képes ellopni, mert őt is ’megkötötték’. Varázsereje van a karácsony éjszakáján készült seprűnek. Ezzel az éjféli misén összeseprik az oltár előtti port, szentelt vízzel sarat gyúrnak belőle, s az azzal bekent kasok és a megőrzött seprű lehetetlenné teszik a tolvajlást. A Horhi-féle méhészkönyv több kéziratos változata (1795, 1797) tanácsolja, hogy Szent Iván-nap (június 24.) hajnalán a méhész mogyoróvesszőből készítsen gúzst, s tegye karácsony éjjel az asztal alá. Amikor egy fehér kanca megellik – mielőtt először szoptatná meg a csikóját, – tegye a gúzst a kanca lábára, hogy így szopjon a csikó. A gúzst azután a méhesben kell tartani. Az ilyen gúzs megóvja a méheket a tolvajtól. Erdélyben böjtöl az a gazda, akinek ellopták a méhét. A böjtöléstől beteg lesz a méh tolvaj, sőt meg is halhat. Göcsejben ilyen átkot mondanak a méh tolvajra: „Aki ellopta a méheimet, addig meg ne haljon, míg engemet magához nem hív!”

A méhlopást, a méhek megrontását a múltban szigorúan büntették. 1556-ban egy jobbágyot, aki az ellopott méhkast a padláson rejtegette, arra ítéltek, hogy derékig meztelenre vetkőzzék, és a méheket a fejére borították. Bártfán 1569-ben egy asszonyt mézlopásért és a méhek megrontásáért máglyán égettek el. Hasonló szigorral büntették a méh- és méz tolvajokat az oroszok, lengyelek, észtek, cseremiszek is.

A friss mézből a Rába mentén a rokonoknak, szomszédoknak küldenek egy tányérral. A megajándékozottak a tányért búzával tele küldik vissza. A búzából néhány szemet a méhkas alá helyez a méhész, s ha azok ott nem csíráznak ki, a méhei egészségesek maradnak. Gömöriben az új párt a vőlegényes háznál mézzel fogadják, s a vőlegény azt a kanalat, amellyel a mézet fogyasztotta, keresztüldobja a háztetőn.
Találtam::::::


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.30. 21:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.28. 15:30
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
gabik írta:
Sajnos a mi környékünkre is ujból szemet vetettek a tolvajok mivel nálunk még pár nap virit az akác.A riasztót sajnos ők tesztelték.De nekem már megérte a befektetést mivel a riasztó szólt a vendég meg távozott.Remélem nem csak ez az eggy alkalommal.



Szia !

Épp most jöttem haza, nekem is letesztelték a riasztómat ! de működött ! :D Megál az ember esze este 21-óra után csepergélö esőben mennek lopni ? Ez nem semmi ! Kár hogy nem várt meg :ut

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.26. 08:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Tükör írta:
Az én véleményem is ez.
Ki is tábláztam meg szétkürtöltem, hogy védett a méhes, azóta nem voltak a brahiból döntögetők sem!
Amúgy azt a gsm-est sem olyan egyszerű hatástalanítani, mert a közpon 100m-es körzetben van, és nem tudja hol. AEzekkel az olcsóbb gsm zavarókkal meg egész közel kell menni hozzá ha jól tudom. Szóval macera.
Szerintem is keres olyat általában, ami egyszerűbb...

Mellé kiraktam a vadkamerát, amit már két méhész cimbinek is mondtam hogy kinn van, próbálja megkeresni, de nem találta.
És elég jó képeket készít a kaptáraknál bóklászókról...
Aztán meg már csak az Isten irgalmazzon nekik... :evil:

http://www.grube.hu/223560-vadjaras-regiszralasa/6181-vadkamera-bolyguard-5.0mp-camo/

Ez a kamera valóban tuti jó dolog lehet,megérné a befektetést.
A mult évben a kamera árának 10 szeresét lopták el tőlem,ha ijen kamerám let volna bizonyossan az isten nyugasztalná már a mocskokat!

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.26. 07:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az én véleményem is ez.
Ki is tábláztam meg szétkürtöltem, hogy védett a méhes, azóta nem voltak a brahiból döntögetők sem!
Amúgy azt a gsm-est sem olyan egyszerű hatástalanítani, mert a közpon 100m-es körzetben van, és nem tudja hol. AEzekkel az olcsóbb gsm zavarókkal meg egész közel kell menni hozzá ha jól tudom. Szóval macera.
Szerintem is keres olyat általában, ami egyszerűbb...

Mellé kiraktam a vadkamerát, amit már két méhész cimbinek is mondtam hogy kinn van, próbálja megkeresni, de nem találta.
És elég jó képeket készít a kaptáraknál bóklászókról...
Aztán meg már csak az Isten irgalmazzon nekik... :evil:

http://www.grube.hu/223560-vadjaras-regiszralasa/6181-vadkamera-bolyguard-5.0mp-camo/

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.26. 02:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
borostyán írta:
kárpátia írta:
sziasztok az a baj a riiasztóval h csak 1 darabig fog működni.. aztán meglesz az ellenszere mint a milliós értékü autóknak is. én levágnám a kezét a tolvajnak.mert a rendőrség nem tesz v nem akar tenni semmit.TEHETETLENEK. A TÖRVÉNY MEG A TOLVAJT VÉDI. LÁSD KÉKFÉNY T NEMRÉG.

sajnos megvan az ellenszere, pont tegnap mondat egy informatikus ismerősöm :merg
ide nem írom le hátha a tolvajok is olvassák......mert ugye ők is "" vallják magukat


Nem jó irányból közelíted a témát szerintem.
Az ajtódra sem teszel zárt otthon, mert azt is simán fel lehet törni?
Én másodállásban dolgozom biztonságtechnikai cégnek, így van némi rálátásom a dolgokra "belülről" is. Pl nyaralós körzetekben a nyilvánvalóan riasztós házakat sokkal kevésbé próbálják be a tolvajok, mint ahol látszatra nincs semmi. (Minek kockáztasson, ha van kisebb rizikós is?)
Abban igazad van, hogy minden elvihető, csak éppen nem mindegy, mekkora kockázattal.
Régi alapelv a riasztós témában: minél tovább tart hatástalanítani, annál biztonságosabb, mert a tolvajnak időből van a legkevesebb, ha a rendszer észrevette, hogy behatolás van.
Amúgy az is visszatartó erő, ha ki van táblázva, hogy riasztóval és távjelzéssel ellátott terület. Nem kell titkolni, hogy védett a terület, sokszor már ez is elég visszafordítani a delikvenst. (az átjelzés típusát viszont soha ne írjátok ki! pl: gsm, rádiós, stb.)
Kaptáraknál szerintem fokozottan igaz, mert a nyereség ugyanúgy méhcsalád a beriasztózott kaptárnál is, mint a mezei kaptárnál, tehát nem éri meg szórakozni vele.
Még mielőtt valaki kitalálja: nem, semmi érdekem nincs a kaptárriasztó témában, csak leírtam a véleményem.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 21:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.28. 15:30
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
kárpátia írta:
sziasztok ne is írd le!!! de esszerint nem tartottt sokáig megtalálni az ellenszerét SAJNOS


Attól függ hogy melyikről van szó ? mert ugye van egy jó pár amit hirdetnek az omme oldalán is, és olyan is van amit máshonnan vettek, mint például gabik fórum társunk is vásárolt az elég komolynak látszik !

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 20:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.28. 16:11
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Szeged
kárpátia írta:
sziasztok az a baj a riiasztóval h csak 1 darabig fog működni.. aztán meglesz az ellenszere mint a milliós értékü autóknak is. én levágnám a kezét a tolvajnak.mert a rendőrség nem tesz v nem akar tenni semmit.TEHETETLENEK. A TÖRVÉNY MEG A TOLVAJT VÉDI. LÁSD KÉKFÉNY T NEMRÉG.


Én is drasztikusabb módon intézném az élősködők ezen fajtáját, de erre nekem azt mondták:
Ne vágd le a kezét mert akkor biztos, hogy Neked kell azt is eltartani.

Kőműves


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
atis ez az eset 1 a millióból


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 16:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Kár károgni. A tolvaj sem hülye minek dolgozna többet a kelleténél (minek kockáztatna). Ha be van drótózva az összes kaptár egy méhészetben, akkor keres olyat ami nincs. Ráadásul az idén rengeteg raj lesz :merg remélhetőleg jövőre már olcsóbb lesz a méh és akkor lopni sem fogják annyira.

Mellesleg nem mindig a rendőrséggel van a baj.
Kb. egy hete mondja az öreg méhész a szomszédban, hogy az unokaöccsének ellopták mind a 10 kaptárját. Egyedi NB-k voltak. mondom neki, hogy ha van kép róla küldje el a srác, felteszem a netre, hátha.
Mi volt a válasz?
Már nem akar méhészkedni, nem foglalkozik vele.
Ha a méhész nem akar mindent megtenni azért, hogy a cirka 400 eFt-nyi értéke megkerüljön, akkor miről beszélünk?
Ül és várja, hogy valaki, majd visszahozza neki. Ha nem hozza senki, úgy is jó...

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 12:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
sziasztok ne is írd le!!! de esszerint nem tartottt sokáig megtalálni az ellenszerét SAJNOS


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.23. 20:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
kárpátia írta:
sziasztok az a baj a riiasztóval h csak 1 darabig fog működni.. aztán meglesz az ellenszere mint a milliós értékü autóknak is. én levágnám a kezét a tolvajnak.mert a rendőrség nem tesz v nem akar tenni semmit.TEHETETLENEK. A TÖRVÉNY MEG A TOLVAJT VÉDI. LÁSD KÉKFÉNY T NEMRÉG.

sajnos megvan az ellenszere, pont tegnap mondat egy informatikus ismerősöm :merg
ide nem írom le hátha a tolvajok is olvassák......mert ugye ők is "" vallják magukat


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.23. 18:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
sziasztok az a baj a riiasztóval h csak 1 darabig fog működni.. aztán meglesz az ellenszere mint a milliós értékü autóknak is. én levágnám a kezét a tolvajnak.mert a rendőrség nem tesz v nem akar tenni semmit.TEHETETLENEK. A TÖRVÉNY MEG A TOLVAJT VÉDI. LÁSD KÉKFÉNY T NEMRÉG.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.21. 13:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Sajnos a mi környékünkre is ujból szemet vetettek a tolvajok mivel nálunk még pár nap virit az akác.A riasztót sajnos ők tesztelték.De nekem már megérte a befektetést mivel a riasztó szólt a vendég meg távozott.Remélem nem csak ez az eggy alkalommal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: (LOPOTT ?) MÉHEK ELADÓK
HozzászólásElküldve: 2010.05.20. 23:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
A rendőröknek biztosan nem; de Nekem elég volt ahhoz, hogy eláljak a vételtől. Ha egy magát méhésznek mondó ember láthatóan meglepődik azon, hogy a méheket kezelni kell atka ellen, akkor ez bennem nyugtalanságot kelt és elbizonytalanít az emer megbízhatóságát illetően.
Persze lehet, csak nem ért hozzá (??????????????) és az sem kizárt, hogy én túl gyanakvó vagyok ....



borostyán írta:
mitrocsak írta:
Az OMME-n hírdetett szöveg szerint "méhcsaládok mézzel együtt eladók". (a hírdetés azóta lekerült) Négy családról van szó, natúr szinű 1/2 NB rakodó kaptárokban 4 fiókon. A fiókok oldalán középen az alsó és felső szélen kb 5 cm széles és 4mm magas egymásbacsúszó trapéz alakú fém rögzítés látható.

Ha hallottatok róla, hogy valaki keresi őket hívjatok fel, adok bővebb infot: 06-30-456-01-13

A nyakamat a tőkére, hogy lopott családok.

Az eladó szerint 10 éve foglalkozik velük ugyanazon a telephelyen. Ehhez képest fingja sincs a méhészetről. Egy füstölőt nem tud begyújtani. + nincs egy fia eszköze, se egy + fiók, + keret, se semmi.
"Eddig egy barátjánál pörgette ki a mézet, de a barát felszámolta a méhesét és eladta a pergetőjét. Ezért adja el ő is a méheket. "Fedelezett mézzel együtt."

A méhegészségügyi felelős és a hatósági állatorvos tőlem hallott róla először, hogy van ilyen méhes(?!) .

Üdv, Laci


hát ez elég bizonyíték nekünk és a rendőröknek????????????????

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.20. 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
kárpátia írta:
szia fenyob iván????? közel vagy c6 szobában szoktam bennt lenni.szia


Szeva! Igen Újkér-Iván...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: (LOPOTT ?) MÉHEK ELADÓK
HozzászólásElküldve: 2010.05.20. 06:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
mitrocsak írta:
Az OMME-n hírdetett szöveg szerint "méhcsaládok mézzel együtt eladók". (a hírdetés azóta lekerült) Négy családról van szó, natúr szinű 1/2 NB rakodó kaptárokban 4 fiókon. A fiókok oldalán középen az alsó és felső szélen kb 5 cm széles és 4mm magas egymásbacsúszó trapéz alakú fém rögzítés látható.

Ha hallottatok róla, hogy valaki keresi őket hívjatok fel, adok bővebb infot: 06-30-456-01-13

A nyakamat a tőkére, hogy lopott családok.

Az eladó szerint 10 éve foglalkozik velük ugyanazon a telephelyen. Ehhez képest fingja sincs a méhészetről. Egy füstölőt nem tud begyújtani. + nincs egy fia eszköze, se egy + fiók, + keret, se semmi.
"Eddig egy barátjánál pörgette ki a mézet, de a barát felszámolta a méhesét és eladta a pergetőjét. Ezért adja el ő is a méheket. "Fedelezett mézzel együtt."

A méhegészségügyi felelős és a hatósági állatorvos tőlem hallott róla először, hogy van ilyen méhes(?!) .

Üdv, Laci


hát ez elég bizonyíték nekünk és a rendőröknek????????????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.20. 06:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Szerintem azonal bekéne húzni a csőbe még nem késő!!! :merg

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: (LOPOTT ?) MÉHEK ELADÓK
HozzászólásElküldve: 2010.05.20. 06:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Az OMME-n hírdetett szöveg szerint "méhcsaládok mézzel együtt eladók". (a hírdetés azóta lekerült) Négy családról van szó, natúr szinű 1/2 NB rakodó kaptárokban 4 fiókon. A fiókok oldalán középen az alsó és felső szélen kb 5 cm széles és 4mm magas egymásbacsúszó trapéz alakú fém rögzítés látható.

Ha hallottatok róla, hogy valaki keresi őket hívjatok fel, adok bővebb infot: 06-30-456-01-13

A nyakamat a tőkére, hogy lopott családok.

Az eladó szerint 10 éve foglalkozik velük ugyanazon a telephelyen. Ehhez képest fingja sincs a méhészetről. Egy füstölőt nem tud begyújtani. + nincs egy fia eszköze, se egy + fiók, + keret, se semmi.
"Eddig egy barátjánál pörgette ki a mézet, de a barát felszámolta a méhesét és eladta a pergetőjét. Ezért adja el ő is a méheket. "Fedelezett mézzel együtt."

A méhegészségügyi felelős és a hatósági állatorvos tőlem hallott róla először, hogy van ilyen méhes(?!) .

Üdv, Laci

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.18. 16:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
szia fenyob iván????? közel vagy c6 szobában szoktam bennt lenni.szia


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.17. 20:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
kolias írta:
M1-en most téma a méhlopások Kékfényben.

Vége lett, az utolsó mondat: Magyarországon még soha senki nem kapott letöltendő börtönbüntetést méhlopásárt.


Akkor éppen ideje!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.17. 19:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
M1-en most téma a méhlopások Kékfényben.

Vége lett, az utolsó mondat: Magyarországon még soha senki nem kapott letöltendő börtönbüntetést méhlopásárt.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 17:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.16. 15:23
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Bácskiskun
Múlt héten kedden Császártöltésről elloptak 12 családot a méhészetemből. Ha valakinek eladásra ajánlanak méheket hasonló számban kérem értesítsen. Tel:06/20-379-74-76. A fele hunor a másik fele NB. keret méreten voltak,az NB keretek között volt pár darab amin a felső lécben a JA monogramm volt besütve.Segítségüket hálával fogadom,hátha a tettesek megkerülése a többi méhész kolléga nyugodtabb álmát hozná meg.Na meg az enyémet.

Tisztelettel és elkeseredve: Bereczky Gábor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 20:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.10. 20:57
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Somogy
pénzben mennyibe került 1családra leosztva?
Saját tapasztalatod, hogy működik?

gabik írta:
További képek és most szólt az egyik ismerősünk, 106 kaptárt fűzött össze alul fixen + ahogy én biztositottam a lakatokat, 224m hosszú a vezeték lakatoknál darabokból összerakva és neki is tökéletesen bizonyított a próbáknál:
Csatolmány:
DSC01285.JPG
Csatolmány:
DSC01284.JPG
Csatolmány:
DSC01643.JPG


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 18:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
További képek és most szólt az egyik ismerősünk, 106 kaptárt fűzött össze alul fixen + ahogy én biztositottam a lakatokat, 224m hosszú a vezeték lakatoknál darabokból összerakva és neki is tökéletesen bizonyított a próbáknál:
Csatolmány:
DSC01285.JPG
Csatolmány:
DSC01284.JPG
Csatolmány:
DSC01643.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 18:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Kiszállítottuk a méheket, felszereltük a riasztót, teszteltük. Összefűzés 30 kaptárnál:6 perc. Szétszerelés kicsivel több idő 1 embernek. Teszteltük tökéletesen működik. Képek ahogyan mi csináltuk:
Csatolmány:
DSC01274.JPG
Csatolmány:
DSC01282.JPG
Csatolmány:
DSC01276.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 18:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.28. 15:30
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Sziasztok !

Sok utána járás és kérdezősködés után én is meg vettem a /gabik/által is ajánlott /vett riasztót már csak be kell szerelnem / élesítenem, és máris nyugodtabban alszom :!: :!: :!: :D Remélem nem fogok csalódni benne bár ahogy próbálgattuk nem nagyon lehet kijátszani,hatástalanítani de majd idővel elválik vagy inkább ne :!:

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2010.05.07. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Méhésztársak! A szerdai napon elloptak 2 méhcsaládot Iván határából édesapám méhészetéből, ha vki felismerné valahol a kaptárakat, vagy felajánlanák megvásárlásra, kérem szóljon!

Fenyő Bálint
20/6615101

A kaptárak ismertető jelei:
-teljesen újak, 2 hete vannak bennük a méhek;
-10 keretes NBfészek+fél NB méztér Tamási rakodó;
- nem volt rajtuk tető;
-piros röpdeszka;
- ahogy a képeken is látható egyik zöld, másik szürke volt;
-mindkét méztérben 3 új keret, idén építtetett műléppel;


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: vitorlás valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.