Pontos idő: 2024.03.28. 16:24

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.14. 23:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Sziasztok!
Na mégegyszer, már nem beszélünk súlyadóról hanem gépjármüadóról beszélünk. 1991. évi LXXXII. törvény
Általános Rendelkezés 1. paragrafus 2. bekezdés szerint a "méhesházas" gépjármüre nem vonatkozik a fent megjelölt gépjármü adó törvény.
7. paragrafus 3. bekezdés szerint az E jelű rendszám esetén tehergépjármüre 46000 Ft adót kell fizetni.
Ha mégsem igy történne akkor a fent jelölt törvényre és paragrafusokra lehet hivatkozni, miután minden érdekelt körültekintően megnézi a forgalmi engedélyét mi is van bejegyezve és elovassa a törvény szövegét, hogy ne vagdalózon fölöslegesen. Szerintem célravezetőbb lenne mint a szájhagyomány utján vagy neten terjedő inormációkra alapozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.14. 19:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
virgó írta:
Nem tudom ez a súlyadó mint adóforma milyen,mert nálunk asszem 2-3 éve kezdte meg az önkormányzat beszedni.Addig azt sem tudtuk mi az a súlyadó.Van itt ráépített méhesházas konténeres kolléga de bizony attól is bevasalták a 40000-et.Lehetséges,hogy úgy működik a dolog ha anyagi gondok támadnak akkor ezt is kivetjük....-nem tudom.

az én pótkocsim nem E rendszámos ,egyenlöre,de áprilisban vizsgáztatva majd ,,méheshazas,, lesz.Sulyadóról..van önkormányzat mely eltekint az adóztatástól remélem a miénk ilyen lesz,de csak a beépitett méhesházasról mond le.nincs adó forgalombol sem kell kivonatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.14. 08:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Nem tudom ez a súlyadó mint adóforma milyen,mert nálunk asszem 2-3 éve kezdte meg az önkormányzat beszedni.Addig azt sem tudtuk mi az a súlyadó.Van itt ráépített méhesházas konténeres kolléga de bizony attól is bevasalták a 40000-et.Lehetséges,hogy úgy működik a dolog ha anyagi gondok támadnak akkor ezt is kivetjük....-nem tudom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 22:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Én úgy tudom, méhesházas feépíménynél nincs súlyadó, és kétévenként van műszaki. Aki másra nem használja a járművet annak ez a leggazdaságosabb megoldás. Főleg pótkocsinál, mivel ott a biztosítás elhanyagolható.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 22:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
virgó írta:
Oké főnök ;) ,a téma elején én is ketté vettem az dolgot.Viszont nekem nem mondták a sima rendszámot-de akkor mi a jó ebben,ha egyszer úgyis ráépítettem a kontit?

Következöre vigyázz:: gk kivonatva forgalombol,,eredetvizsga+ felépitményterv+kpm vizsga ezek együtt ill.egyszerre csináld meg talán olcsobb,nekem az egesz sort elölröl kell kezdenem.
egy évet azér sikerült vándorolni.ebben a nem éppen jó évben.de sikerült. :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 22:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
virgó írta:
A rendszámért minden évben újra kell fizetni ,mert azt minden éven újra gyártják. A rendszámban az adott év utolsó két számjegye be van ütve.

Üdvözöllek virgó. Tolna megyei számokat tudok irni 2010.május::forgalombol kivont 6 t potkocsi-ról irnám:eredetvizsgálat 17500 ft
biztositás 4800 ft
vizsgáztazás 14000
rendszám cimke 585
új rendszám kiadása 5500
APEH gépjármü szerz. adó 22000
igazgatási eljárási dij. stb 7800
sulyadó 5 hóra 6t 18600
Azt hiszem mindent felsoroltam --csekkekről--- nem adom össze mert leválogatjátok ami benneteket érint.
MIkor leadod a renszámot nem kell fizetni,de forgalomba hozatalkor ige, vigyázni elöbb forgalomba hozatni mint a miszaki lejárna.
---Rendszám--- marad nálam,csak a forgalmiba jegyzi be a kivonást.
rendszám cimkéért fizetsz,viszed redszámot és ráragasztják,forg,helyezéskor.
A fentiek mint irtam forg kivontpotkocsi ABC-123 rendszámra vonatkoznak.
Remélem tudtam segiteni . üdv.. ibitubai :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 21:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Oké főnök ;) ,a téma elején én is ketté vettem az dolgot.Viszont nekem nem mondták a sima rendszámot-de akkor mi a jó ebben,ha egyszer úgyis ráépítettem a kontit?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 21:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
virgó írta:
Admin! Oké ahogy levezetted,de ha ráépített a konti akkor csak két évente van a műszaki.Ennyivel is olcsóbb akkor.Tehát akkor 2 évet figyelembe véve a példád szerint a fizetnivalód 2x99000=198000ft,az enyém szerint 1x107500+1x99000-15000=191500ft. Mégcsak most kezdem az E rendszám dolgot,nem biztos hogy mindent jól tudok de a rendelkezésemre álló információk szerint nekem ennyi a kiszámolt lóvé.Azt meg már megszoktam ebbe a világban,hogy a hatóság csak a munkásembert ...tja!Mert téged-engem lefog az úton,de a bűnözökkel nem tud mit kezdeni.

Az alap különbség a kettőnk számolása között az, hogy azt elfelejtettük elmondani, hogy az E rendszámot kétfélekép lehet méhészethez felhasználni,
1, ráépített kontinál használható, itt másak a költségek de itt megtarthatod a 3 betű 3 számot ha akarod.
2, a második esetben egy sima fixplatós az autó nincs konti és nem is lesz. Ez csak E-s lehet és ennek másak a költségei mint a fentinek. Itt nincs 3 betű 3 szám.

Ennek tudatában az Én számolásom is helytálló ( Én ennyit fizetek).

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 21:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Admin! Oké ahogy levezetted,de ha ráépített a konti akkor csak két évente van a műszaki.Ennyivel is olcsóbb akkor.Tehát akkor 2 évet figyelembe véve a példád szerint a fizetnivalód 2x99000=198000ft,az enyém szerint 1x107500+1x99000-15000=191500ft. Mégcsak most kezdem az E rendszám dolgot,nem biztos hogy mindent jól tudok de a rendelkezésemre álló információk szerint nekem ennyi a kiszámolt lóvé.Azt meg már megszoktam ebbe a világban,hogy a hatóság csak a munkásembert ...tja!Mert téged-engem lefog az úton,de a bűnözökkel nem tud mit kezdeni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 21:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
miklosb! Nem akartam senkit félretájékoztatni. Számomra a következőket mondták:Zalaegerszeg NKH kirendeltsége:tehergépjárművet végleg kivonva megvenni-kontit szakival megterveztetni,ráépíteni az autóra-bejelenteni az autót dokumentációval hatósági vizsgára-Konti tervező itt közölte velem a szerelvényre a 120000-130000 össz költséget-NKH kijelöli a vizsganapot-elballagok valamelyik számomra szimpatikus biztosítóhoz,az autó,ill. a pót forgalmi engedélyeivel . Mivel nincsenek rendszámok ezért alvázszámra kötöm a kötelező biztosítást. Itt a piaci árak vannak itt nincs mese dellázás van-a kijelölt napon irány Zeg. vizsgabázis.-ha sikeresen levizsgázott a szerelvény akkor irány az okmányiroda-E rendszám igénylése.
Továbbá: Az önkormányzatnál 40000ft súlyadót mondtak-és mivel az enyémek ráépítettek lesznek ezért nincs semmiféle gépjármű adó(éppen ezért mert másra nem használható).

Tehát egyszeri költségként ami nekem jelentkezik:-konti tervezési díjja,dokumentációs díj,vizsga díj kb.120-130000ft.
További költségek:-okmányirodában fizetendő díjjak,de ezt nem tudom mennyi
Valamint amit évente kell fizetni:-gépkocsi kötelező biztosítása
-súlyadó
-ami az E rendszámmal kapcsolatos fizetnivaló


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 15:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
hészaki írta:
nabisadmin írta:
virgó írta:
Na most kerestem rá az E rendszámra,igaz tavalyi ár:rendszám+forgalmi 13500ft.Valaki nyilatkozhatna aki használt idén -neki mennyibe került?

Én csak hangosan gondolkodok:
abc-012 rendszám, 1/2 évre ideiglenesen kivonva forgalomból.

Súlyadó -> 1200x75/2 = 45000
Biztosítás -> 78000/2 = 39000
Műszaki vizsga -> ~ 15000
Összesen 99000
Azt viszel vele amit akarsz.
---------------------------------------
E rendszám

Súlyadó -> 40000
Biztosítás -> 78000/2 = 39000
Műszaki vizsga -> ~ 15000
Rendszám+papír -> 13500
Összesen 107500

CSAK MÉHÉSZETI ESZKÖZÖKET vihetsz és ellenőrzéskor még a gatyádat is letolatja a rendőr .

Mindenki döntse el , hogy neki melyik kerül kevesebb macerával. Az a tapasztalatom, hogy itt nálunk a műszaki vizsgán inkább hátrány mint előny az E rendszám.


Ezt akartam én is óvatos kérdéseimmel megvilágítani.
A tachográfkötelezettség hogyan van E és ABC-123 esetén?
Nabis rosszul számolt mert E-nél a vizsgadíj 2 évre 15EFt,de sajnos akkor sem olcsóbb csak korlátozott.
A pirosrendszámban van csak fantázia amíg megy:5 év müszaki,semmi súlyadó,B-s jogsi,5 tonnás pót utána,előzés 90-nel faluba. :) :) :)

Tévedsz, a sima E-nél évente van műszaki vizsga. :-(
Tahóról van mentesség saját használat esetén.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 14:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
nabisadmin írta:
virgó írta:
Na most kerestem rá az E rendszámra,igaz tavalyi ár:rendszám+forgalmi 13500ft.Valaki nyilatkozhatna aki használt idén -neki mennyibe került?

Én csak hangosan gondolkodok:
abc-012 rendszám, 1/2 évre ideiglenesen kivonva forgalomból.

Súlyadó -> 1200x75/2 = 45000
Biztosítás -> 78000/2 = 39000
Műszaki vizsga -> ~ 15000
Összesen 99000
Azt viszel vele amit akarsz.
---------------------------------------
E rendszám

Súlyadó -> 40000
Biztosítás -> 78000/2 = 39000
Műszaki vizsga -> ~ 15000
Rendszám+papír -> 13500
Összesen 107500

CSAK MÉHÉSZETI ESZKÖZÖKET vihetsz és ellenőrzéskor még a gatyádat is letolatja a rendőr .

Mindenki döntse el , hogy neki melyik kerül kevesebb macerával. Az a tapasztalatom, hogy itt nálunk a műszaki vizsgán inkább hátrány mint előny az E rendszám.


Ezt akartam én is óvatos kérdéseimmel megvilágítani.
A tachográfkötelezettség hogyan van E és ABC-123 esetén?
Nabis rosszul számolt mert E-nél a vizsgadíj 2 évre 15EFt,de sajnos akkor sem olcsóbb csak korlátozott.
A pirosrendszámban van csak fantázia amíg megy:5 év müszaki,semmi súlyadó,B-s jogsi,5 tonnás pót utána,előzés 90-nel faluba. :) :) :)

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 10:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Itt ki lehet számolni a súlyadó mértékét normál abc-123 esetében.
http://www.szentes.hu/gepjarmuadokalkulator2010.htm

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 10:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Sziasztok!
Mielőtt félreértés lenne a dologból szeretném kijavítani Virgó félrevezető tájékoztatását.
E rendszámra 46000 Ft a gépjármüadó és "méhesházas felépitménnyel ellátot" felirattal rendelkező forgalmi után nem kell gépjármü adót fizetni (Rsz:ABC-123). De mindenkinek javaslom nézze meg a megfelelő, jogszabályokat vagy rendeleteket mielőtt dönt.

1991. évi LXXXII. törvény

a gépjárműadóról

Az Országgyűlés a motorizációval járó közterhek arányosabb elosztása, a települési, a fővárosban a kerületi önkormányzatok bevételeinek gyarapítása, valamint a közúthálózat karbantartásához és fejlesztéséhez szükséges források bővítése érdekében a gépjárművek adójáról a következő törvényt alkotja:

I.

ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉS

1. § (1) A belföldi érvényes rendszámtáblával ellátott gépjármű, pótkocsi, valamint a Magyar Köztársaság területén közlekedő, külföldön nyilvántartott tehergépjármű (a továbbiakban együtt: gépjármű) után gépjárműadót, a nem kizárólag magánhasználatú személygépkocsi után - a gépjárműadó fizetési kötelezettségtől függetlenül - a IV. fejezet szerinti adót (cégautóadó) kell fizetni.

(2) E törvény hatálya nem terjed ki a belföldi rendszámtáblával ellátott mezőgazdasági vontatóra, a lassú járműre és a lassú jármű pótkocsijára, a négykerekű segédmotoros kerékpárra, a külön jogszabály szerinti „méhesházas” gépjárművekre, a munkagépre, a CD, a CK, a DT, az OT és a Z betűjelű rendszámtáblával ellátott gépjárműre, valamint a külföldön nyilvántartott tehergépjárművek közül azokra, amelyek az Európai Unió valamely tagállamában vannak nyilvántartva.
Az adó mértéke

7. § (1) Az adó mértéke a 6. § (1) bekezdése szerinti adóalap után a gépjármű

- gyártási évében és az azt követő 3 naptári évben 345 Ft/kilowatt,

- gyártási évet követő 4-7. naptári évben 300 Ft/kilowatt,

- gyártási évet követő 8-11. naptári évben 230 Ft/kilowatt,

- gyártási évet követő 12-15. naptári évben 185 Ft/kilowatt,

- gyártási évet követő 16. naptári évben és az azt követő naptári években 140 Ft/kilowatt.

(2) Az adó mértéke a 6. § (2)-(3) bekezdései szerinti adóalap esetén az adóalap minden megkezdett 100 kilogrammja után:

a) a légrugós vagy azzal egyenértékű rugózási rendszerű nyerges vontató, tehergépjármű, autóbusz esetén 1200 Ft,

b) az a) pont alá nem tartozó gépjárművek és pótkocsik esetén 1380 Ft.

(3) Az „E” betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott személyszállító gépjármű után 10 000 Ft, míg a tehergépjármű után 46 000 Ft adót kell fizetni. A „P” betűjelű ideiglenes rendszámtábla kiadása esetén 23 000 Ft adót kell fizetni. A gépjármű állandó rendszámtáblával való ellátását követő hónap 1. napjától az adófizetési kötelezettségre az általános szabályok az irányadók. Amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint állandó rendszámmal ellátott gépjárműre „E” betűjelű ideiglenes rendszámtáblát adnak ki, ez után nem kell az e bekezdés szerinti adót megfizetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.13. 08:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
virgó írta:
Na most kerestem rá az E rendszámra,igaz tavalyi ár:rendszám+forgalmi 13500ft.Valaki nyilatkozhatna aki használt idén -neki mennyibe került?

Én csak hangosan gondolkodok:
abc-012 rendszám, 1/2 évre ideiglenesen kivonva forgalomból.

Súlyadó -> 1200x75/2 = 45000
Biztosítás -> 78000/2 = 39000
Műszaki vizsga -> ~ 15000
Összesen 99000
Azt viszel vele amit akarsz.
---------------------------------------
E rendszám

Súlyadó -> 40000
Biztosítás -> 78000/2 = 39000
Műszaki vizsga -> ~ 15000
Rendszám+papír -> 13500
Összesen 107500

CSAK MÉHÉSZETI ESZKÖZÖKET vihetsz és ellenőrzéskor még a gatyádat is letolatja a rendőr .

Mindenki döntse el , hogy neki melyik kerül kevesebb macerával. Az a tapasztalatom, hogy itt nálunk a műszaki vizsgán inkább hátrány mint előny az E rendszám.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 23:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Na most kerestem rá az E rendszámra,igaz tavalyi ár:rendszám+forgalmi 13500ft.Valaki nyilatkozhatna aki használt idén -neki mennyibe került?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 22:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Rendszám nem vészes-okmányokkal együtt sem.Előny a műszaki díjban és a súlyadó különbözetből van.Viszont ha nem kell másra a gép akkor nem éri meg a sima rendszámos.Akkor már érdemes lenne sima rendszám,ha minden éven lenne annyi fuvarod ami eltartaná az autót.Dehát méhészember rája ér csakúgy furikázgatnyi ;) ? A sajátját az ember gyereke meg csak megcsinálja vele nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 22:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Erre gondoltam és az nem olcsó plussz a papírmunka.
Mire jól összeszámuljuk ott van majdnem mint az ABC-123,csak nem azt szállítasz vele amit akarsz.A 2 év müszaki és annak az ára vitathatatlan előny viszont.
Kötelező bizt. E-nél ugyanannyi mint ABC-123 ?

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 22:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
A rendszámért minden évben újra kell fizetni ,mert azt minden éven újra gyártják. A rendszámban az adott év utolsó két számjegye be van ütve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 22:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Az E-rendszámért egyszer kell fizetni vagy évente újból?

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 21:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
hészaki! Persze pityú! Azért van megosztva az E rendszám,hogy a terveztetett felépítményes alól nem járhatsz ki.Ennek fejében kapod a csökkentett súlyadót,meg a 2 év műszakit. A sima E rendszámossal mehetsz amerre látsz azt vive amit csak akarsz(persze méhészettel kapcsolatos dolgokat).Ennél a megoldásnál viszont nincs súlyadó kedvezmény és évente műszaki.Eddig a törvényes használat,ha a ráépített alól kijársz lelked rajta csak meg ne fogjanak a jardok :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
virgó írta:
Ezt arra értettem,hogy mondjuk elviszed a kontidat és az otthon maradt kaptárakért már(törvényesen )nem mehetsz vissza.Hiszen a forgalmiban az lesz bejegyezve:méhesházas felépítményű-vagy valami ilyesmi.A folyosón mondjuk én vinnék kaptárakat ha úgy volna.Ez ugyan nincs se meg tiltva se megengedve. Nekem a szerelvényre 120-130000-et mondtak műszakival együtt.


Szerintem üresen is mehet,csak a nem méhészeti jellegü r
akomány a tiltott (pl.szenet nem vihetsz)

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
virgó írta:
Cerana! Igen mert ...vagyis attól függ milyen gépről van szó? Csak 3,5 T össz.tömegig kell a bontási engedély. A fölött már nem,ezért lehetséges az hogy annyi teherautó van amit papírok nélkül hirdetnek(többek között ócskavasnak).

Oké! Köszönöm, így már tiszta.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Kopaszkutya! A tervező sráccal beszéltem az adott árajánlatot de ebben benne van minden felmerülő költség és szerelvényről van szó.Igen természetesen a kontinak kell rá rögzitetnek lennie,a kaptárakat meg illik rögzíteni legalább is menet közben. :D Láttam a szerelvényedről a képet én is,de a tiéd az 3betű-3 szám-nálad nincs súlyadó kedvezmény-vagy mégis?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Cerana! Igen mert ...vagyis attól függ milyen gépről van szó? Csak 3,5 T össz.tömegig kell a bontási engedély. A fölött már nem,ezért lehetséges az hogy annyi teherautó van amit papírok nélkül hirdetnek(többek között ócskavasnak).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
hészaki írta:
[quote="virgó" Aztán ha E-rendszámot akarsz akkor 2 megoldás van. 1,méhesházas felépítményes-2,sima E rendszám.Mindkettőnek előnye és hátránya is van.Az elsőről:Meg kell terveztetned a felépítményt és akkor a súlyadód évi 40000ft, műszakira 2 évente kell hordanod ill.megoldható a helyszínen való műszakíztatás.Viszont ebben az esetben nem vihetsz vele kaptárakat ill. méhészettel kapcsolatos dolgokat.


Helló virgó !

Ez hogyan értendő?
Csak a rögzített kaptárak lehetnek benne és a folyosón semmi?
Ez így konkrátan le van írva?
Egyébként a terveztetés mekkora nagyságrend?[/quote]

Az enyémet asszem 25-ért rajzolták meg tavaly. Nem a kaptáraknak kell rögzítettnek lenni, hanem a felépítménynek. Én úgy műszakiztam, hogy a kaptárakat kiraktam egy másik pótra, ezt meg elhúztam üresen. Az enyém maradt 3betű 3 szám.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
virgó írta:
Tulajjal megbeszéltem (persze előleget adtam neki)vonja ki a forgalomból.Mégpedig azért mert ha nem vonja ki akkor neked mindenképpen át kell íratnod a nevedre ami nem 2 fillér!Tehát papíron alkatrészt veszel!Lényeges dolog :végleg kivontként kell megvenned.Kapnod kell egy csekket vagy számlát a kivonatás tényéről.

Virgó!
Bontási igazolás nélkül is ki lehet vonatni véglegesen ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
axxiant. Persze a felépítményes így műkszik-ezt írtam én is alant,de nemcsak ráépített E rendszám létezik.Ezt pedig az NKH-nál is tudják,én az infókat az OMME illetékesétől tudom,ill.megjártam a Zala-i kpm-et is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Sziasztok!
Méhesház,méhészrendszám csak akkor mükszik ha fixen van rögzítve amit a Hatóság
hegesztésben határoz meg. Plusz meg kell az egész felépítményt terveztetni hivatalosan.
Nekem ezt mondták a NKH emberei. Üdv. Axx.
-----------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 20:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Ezt arra értettem,hogy mondjuk elviszed a kontidat és az otthon maradt kaptárakért már(törvényesen )nem mehetsz vissza.Hiszen a forgalmiban az lesz bejegyezve:méhesházas felépítményű-vagy valami ilyesmi.A folyosón mondjuk én vinnék kaptárakat ha úgy volna.Ez ugyan nincs se meg tiltva se megengedve. Nekem a szerelvényre 120-130000-et mondtak műszakival együtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 19:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
[quote="virgó" Aztán ha E-rendszámot akarsz akkor 2 megoldás van. 1,méhesházas felépítményes-2,sima E rendszám.Mindkettőnek előnye és hátránya is van.Az elsőről:Meg kell terveztetned a felépítményt és akkor a súlyadód évi 40000ft, műszakira 2 évente kell hordanod ill.megoldható a helyszínen való műszakíztatás.Viszont ebben az esetben nem vihetsz vele kaptárakat ill. méhészettel kapcsolatos dolgokat. [/quote]

Helló virgó !

Ez hogyan értendő?
Csak a rögzített kaptárak lehetnek benne és a folyosón semmi?
Ez így konkrátan le van írva?
Egyébként a terveztetés mekkora nagyságrend?

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 17:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Bogaras! Véletlenül nem te érdeklődtél egy másik topikban az ifa turbózhatósága felől?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 17:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Igen 6 hónapra adják,de egyszer meghosszabbítható még 6 hónapra és így már levan fedve az év.Bár szerintem elég a fél év,mert megkéred mondjuk áprilisra akkor szeptemberben jár le,akkor meg már a méhekkel sem kell mászkálni -sajna,bár mifelénk a jégvirág néha szépen szokott adni :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 17:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
virgó írta:
orka22! Most intézem én is az enyémet,a szitú a következő:3 betű-3 számos volt az enyém is-ez év szeptemberéig műszakival.Tulajjal megbeszéltem (persze előleget adtam neki)vonja ki a forgalomból.Mégpedig azért mert ha nem vonja ki akkor neked mindenképpen át kell íratnod a nevedre ami nem 2 fillér!Tehát papíron alkatrészt veszel!Lényeges dolog :végleg kivontként kell megvenned.Kapnod kell egy csekket vagy számlát a kivonatás tényéről. Aztán ha E-rendszámot akarsz akkor 2 megoldás van. 1,méhesházas felépítményes-2,sima E rendszám.Mindkettőnek előnye és hátránya is van.Az elsőről:Meg kell terveztetned a felépítményt és akkor a súlyadód évi 40000ft, műszakira 2 évente kell hordanod ill.megoldható a helyszínen való műszakíztatás.Viszont ebben az esetben nem vihetsz vele kaptárakat ill. méhészettel kapcsolatos dolgokat. A másik lehetőségről:sima E -rendszám nincs súlyadó kedvezményed -és annyit fizetsz ami elő van írva(asszem:önsúly+rak.súly 50% felkerekítve a következő egész mázsára.Ahány mázsa annyiszor 1200ft. Ami mondjuk egy ifánál (durván) 5000+2500=7500:100=75x1200=90000ft. évi.). Minden éven vinned kell műszakira(és tényleg be kell vinned-nincs helyszíni vizsga).Viszont ezzel vihetsz kaptárakat is meg más méhész cuccot is. Mindent neked kell intézned az okmány iroda semmit nem csinál csak leveszik tőled a lét.Végül is amikor E rendszámot akarsz akkor előtte hatósági vizsgára viszed a gépet-ott kapsz egy műszaki adatlapot azzal elmész az okmányirodába és kérvényezed az E rendszámot a gépre.Igazolnod kell,hogy méhész vagy.Röviden ennyi.


+ annyi hogy tudtommal ez a rendszám 6 hónapig érvényes az egész évből


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 14:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
orka22! Most intézem én is az enyémet,a szitú a következő:3 betű-3 számos volt az enyém is-ez év szeptemberéig műszakival.Tulajjal megbeszéltem (persze előleget adtam neki)vonja ki a forgalomból.Mégpedig azért mert ha nem vonja ki akkor neked mindenképpen át kell íratnod a nevedre ami nem 2 fillér!Tehát papíron alkatrészt veszel!Lényeges dolog :végleg kivontként kell megvenned.Kapnod kell egy csekket vagy számlát a kivonatás tényéről. Aztán ha E-rendszámot akarsz akkor 2 megoldás van. 1,méhesházas felépítményes-2,sima E rendszám.Mindkettőnek előnye és hátránya is van.Az elsőről:Meg kell terveztetned a felépítményt és akkor a súlyadód évi 40000ft, műszakira 2 évente kell hordanod ill.megoldható a helyszínen való műszakíztatás.Viszont ebben az esetben nem vihetsz vele kaptárakat ill. méhészettel kapcsolatos dolgokat. A másik lehetőségről:sima E -rendszám nincs súlyadó kedvezményed -és annyit fizetsz ami elő van írva(asszem:önsúly+rak.súly 50% felkerekítve a következő egész mázsára.Ahány mázsa annyiszor 1200ft. Ami mondjuk egy ifánál (durván) 5000+2500=7500:100=75x1200=90000ft. évi.). Minden éven vinned kell műszakira(és tényleg be kell vinned-nincs helyszíni vizsga).Viszont ezzel vihetsz kaptárakat is meg más méhész cuccot is. Mindent neked kell intézned az okmány iroda semmit nem csinál csak leveszik tőled a lét.Végül is amikor E rendszámot akarsz akkor előtte hatósági vizsgára viszed a gépet-ott kapsz egy műszaki adatlapot azzal elmész az okmányirodába és kérvényezed az E rendszámot a gépre.Igazolnod kell,hogy méhész vagy.Röviden ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 13:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 11:05
Hozzászólások: 89
orka22 írta:
Van egy autó

Mi ez egy teherautó.Ha van műszaki miért nem használod ki?Vonasd ki addig ideiglenesen és a szezon elején visszarakatod.
Jövő őszre vonatnám ki csak véglegesen.Aztán jöhet az E rendszám.

_________________
Dadant-Blatt+3*1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.12.12. 10:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.05. 06:41
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun, Kiskunfélegyháza
Sziasztok!!

Van egy autó ami rendelkezik, ABC-123, rendszámmal, és most lett rá műszaki ami érvényes 2011/10 hónapig.Ha én megveszem, de előtte az illető kivonatja a tulaj a forgalomból akkor én vihetem még egyszer vizsgáztatni?a közlekedési hatósághoz?Az E rendszám miatt?
Vagy az okmány iroda elintézi ezt és más dolgom nincsen?

Köszi a segítséget előre is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.16. 12:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Traktorral csak akkor lehet két pótkocsit húzni ha az mezőgazdasági vontatónak van vizsgáztatva valamint ha a két pótkocsi eggyütes ösztömege nem halladja meg a forgalmijába írt legnagyobb vontatható tömeget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Üdv tsanyi!
Tudtommal traktor vontathat 2 pótot csak tehergépkocsi nem.
Üdv. Axx.
----------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 20:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
axxiant írta:
Sziasztok!
Itthon azért a két pót vontatása meg a sárga villogó használata már főben járó bűnnek
számít, .......

Balaton parton, Fenyves környékén a John Deer-eket ritkán láttam eggyel.....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 19:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Sziasztok!
Itthon azért a két pót vontatása meg a sárga villogó használata már főben járó bűnnek
számít, amiért nem kis összegű csekket adna a rendőr vagy az NKH-s.
Bár hazánk egyes vidékein is látni érdekes dolgokat.
Üdv. Axx.
------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 19:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ligustica írta:
.......Ti itt sokan régóta méhészkedtek tőletek kérdezem kellet nekünk az unió?

Legalább Te ne légy demagóg ....... Tudod, hogy a legnagyobb piacunk, hogy kvóták, vámok nélkül szállíthassunk, pl mézet ...kellett... aztán sok más miatt pl. mert ők is bármit behozhatnak ....nem kellett .... Bár itt is tanulhatnánk magunktól Kossuth Védegylete .....
Nagyobbak a lehetőségeink, ha tudnánk vele élni ........
Másrészt nem kéne stréberkednünk a szabályok átvételekor. Gondolom sokan emlékeznek, a belépés környékén sokan bőszen propagálták, hogy csak a savállóból készült pörgető az elfogadott......

Nem fehér és nem fekete, olyan lesz amilyenre festjük úgy 500 millióan ........

A videóról annyit, rég láttam viharlámpát póton ..... :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 19:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.22. 16:12
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Szlovákia
Üdv mindenkinek
Nehogy azt higgyétek, a srácok a videón legálisan közlekednek a karavánnal. Még lámpáik sincsenek. Cseh- és szlovákországban még szigorúbbak a szabályok, mint Magyarországon. Járműre, vontatmányra kötelező a biztosítás, amit csak akkor köthetsz, ha rendszámod van, csak akkor kapsz rendszámot, ha műszakid van. A kör bezárul. Tökéletes állapotú teherautók és pótkocsik rothadnak a katonai lerakatokban, fillérekért eladják, de az eladó is azt mondta, ki sem mehetek vele a telepről, esetleg szállíthatom. Rendszámról ne is álmodjak. Persze, ha van ismerősöd magas poszton, esetleg tudsz ezt-azt intézni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Szerintem az a baj,hogy mi Magyarok mindent faszán akarunk csinálni,és közben az sem számít,hogy a népünknek mi a jó.Külföldön talán hagyják élni a gazdákat,hisz belőlük élnek az emberek.Nálunk minden uniós szabályt még meg is szigorítanak lássák mi fasza gyerekek vagyunk.Cukorgyár kinyírva,disznó nem kell,tej nem magyar,és a méz is jön külföldről.De ez talán a dühöngőbe kellett volna írnom.Polgári engedetlenség volna a célravezető,nem kéne adót fizetni,villany,gáz stb számlát aztán majd akkor talán észbekapnának.Ti itt sokan régóta méhészkedtek tőletek kérdezem kellet nekünk az unió?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 18:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
A másik!! Szakműhelyben végzett átalakítás, látszik a profizmus. Biztos? , hogy Mi csináljuk jól??? Ott is van hatóság?!

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.11.15. 18:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Kicsit fölment a cukrom a film láttán!!! Akkor Ők nem abban az EU-ban vannak amelyikbe mi???????????????????????????????????????? Nincs a pótokon hatósági jelzés!!! Akkor , hogy is van ez?


:idea:

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.07.30. 12:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Szia!
Igen a bürokrácia hatott írásodból. De mivel sokunknak ideiglenesen kivont járműve van ahhoz akár még használható is lenne. Vontatni valóban nem lehet vele személyt viszont
(amit használok rendszám korlátozás mentes) lehet szállítani. az ,hogy "Csak a Magyar Köztársaság területén érvényes" engem nem zavar a használatban. Lehet,hogy helyi sajátosság de nem nagyon igyekeznek a rendőrök,hogy megállítsanak minden alkalommal. Amúgy amit írtál
az így van papír kérdése.... Nem akarok senkit buzdítani a szabályok megszegésére
de alkalomadtán ha nincs más lehetőség én használni fogom.
Üdv. Axx.

-----------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.07.30. 09:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Egyébként Attilapapa megmondta a tutit posting.php?mode=reply&f=14&t=33# pár hozzászólással lejjebb.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.07.30. 09:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
axxiant írta:
Sziasztok!
Ha nem akartok csak néha menni vele akkor szerintem a P-rendszám is megoldás lehet.
Mindenkinek az ismeretségi körében lehet egy egy alkalomra ilyet szerezni gondolom.
Üdv. Axx.


A P-s rendszám szerintem nem járható út.

"A P betűjelű ideiglenes rendszám nem járműhöz, hanem jogosulthoz kötődik, azaz több gépet is lehet vele használni. Járműgyártó és -javító cég, közlekedési kutatóintézet vagy más hasonló tevékenységű vállalkozás, intézmény igényelheti a forgalomba nem helyezett jármű közlekedtetésére kipróbálás, kísérlet céljából. A P-s rendszám kiadásának szigorú feltételei vannak: harminc napnál nem régebbi cégkivonattal igazolni kell, hogy az igénylő vállalkozás tevékenységi körei közt szerepel a 4520-as számú gépjárműjavítás és -karbantartás. A járművel csak Magyarországon lehet közlekedni, tilos vele a vontatás, az áru- és személyszállítás (utóbbi alól külön kérvény alapján felmentést adnak), ezenfelül a menetlevélhez hasonló indítási naplót kell vezetni. A járműnek közlekedésre alkalmas műszaki állapotban kell lennie, és csak az engedély jogosultja használhatja. A kötelező biztosítás díja évente körülbelül 100 ezer forint.
Lehet olvasni olyan történeteket, hogy valaki egy-egy versenyre, találkozóra P-s rendszámmal autózott el. Mivel útvonalengedélyt csak forgalomban lévő, lejárt műszakis járműre adnak, a forgalomból végleg kivont gépeknél a tréler jelenti az egyetlen legális megoldást. Azonban előfordult már olyan eset, hogy a drágább (vagy unalmasabb) trélerezés helyett P-s rendszámot béreltek feketén egy annak használatára jogosult cégtől. A 35/2000. (XI. 30.) BM-rendelet kimondja: "P betűjelű ideiglenes rendszámtáblával ellátott jármű használata az ideiglenes forgalomban tartási engedély jogosítottján vagy a vele munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személyen kívül másnak nem engedhető át." Egyesek szerint ez csak papírmunka kérdése. A P-s rendszámmal autózók egyébként a szigorú feltételek miatt gyakori rendőri ellenőrzésre számíthatnak."

forrás: http://www.origo.hu/auto/20081201-kolts ... ukkok.html 2010.07.30


üdv, L.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: E-rendszám
HozzászólásElküldve: 2010.07.01. 17:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Sziasztok!
Ha nem akartok csak néha menni vele akkor szerintem a P-rendszám is megoldás lehet.
Mindenkinek az ismeretségi körében lehet egy egy alkalomra ilyet szerezni gondolom.
Üdv. Axx.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 139 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.