Pontos idő: 2024.03.28. 21:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.09. 10:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
bükk írta:
Igazán nem tudom milyen vizsgálatokra gondoltok,a bionál ugyanaz a laborelemzési folyamat az adás/vétel során és a kezdetektől zéró tolerencia van.
A 2 éve tartó sokszor mesterségesen szított szermaradvány mizéria sem a bio méz miatt tört ki.

2010-ben a Wessling Hungary összehasonlító mérések alá vetett bio és nem bio élelmiszereket,köztük mézeket.
Az eredményeket a Mézpiaci hírekben nagyjából 1 éve felraktam,megtalálható.
Zoli Neked biztos részletesebben megvan.(Nők lapja szerint)


Szia Bükk!

Nekem, mint fogyasztónak a BIO nemcsak a tiltott/engedélyezett szermaradékokról szól és nem kizárólag a mézre vonatkozott. Azt jegyeztem meg, hogy a bio minősítés mögött nincs laborvizsgálat, még szúrópróba szerűen sem, egyetlen élelmiszer esetén sem. Szeretném leszögezni, hogy kizárólag a jó minőségű élelmiszerek pártján vagyok, és az az érzésem, ha néhány bio élelmiszer felületét megkapargatnánk, "csontvázak" hullanának ki belőle. Félreértés ne essék, tudom, hogy nem lehet minden bio élelmiszer minden tételét bevizsgálni, de évente azért sort lehetne keríteni rá. Egyébként ismerek olyan külföldi élelmiszer előállítót, természetesen tőlünk nyugatabbra, amelyik bio marhahús esetén minden egyes levágott állatot bevizsgáltat, és hiába engedélyezett ott állatgyógyászati szermaradékok megléte alapállapotban, mégsem használja fel azokat a húsokat, amelyikben találnak.

A Nők Lapjához. Vizsgálati eredményeink csak a megrendelőre tartoznak. Az felhasználhatja, publikálhatja őket, statisztikát stb. készíthet. Azaz nem mondhatok többet, mint amit a Nők Lapja leírt.
Üdv
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 19:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
cerana írta:
Herpai Zoltán írta:
Nekem az a legnagyobb problémám a magyar bio minősítéssel kapcsolatban, hogy a termék minőségét nem vizsgálják. Üdv.
Zoli

Tökéletesen egyetértek. A legnagyobb képtelenség. Félő, ha vizsgáltatnák, akkor kiderülne, hogy nem is létezik.


Igazán nem tudom milyen vizsgálatokra gondoltok,a bionál ugyanaz a laborelemzési folyamat az adás/vétel során és a kezdetektől zéró tolerencia van.
A 2 éve tartó sokszor mesterségesen szított szermaradvány mizéria sem a bio méz miatt tört ki.

2010-ben a Wessling Hungary összehasonlító mérések alá vetett bio és nem bio élelmiszereket,köztük mézeket.
Az eredményeket a Mézpiaci hírekben nagyjából 1 éve felraktam,megtalálható.
Zoli Neked biztos részletesebben megvan.(Nők lapja szerint)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 10:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
dodo írta:
És természetesen azért kap egy labor akkreditációt mert kéri tárgyi és humán erőforrásai megfelelők valamint az adott területen mérései pontossága a megállapított hibahatáron belüliek.
Nem véletlen szoktak más területeken körméréseket végezni. ( Itt tudják lemérni a laborok felkészültségét. )
Ha egy labor folyamatosan rossz tanúsítványokat állít ki előbb utóbb nem lesz akkreditált szerintem.


Szia!
Nem csak más területen, mi is folyamatosan részt veszünk ilyeneken. Évente 1-2 nemzetközi szermaradék körvizsgálatban részt veszünk. Körvizsgálati eredményeink megtekinthetőek nálunk. Mézek szermaradékainak esetén eddig mindegyikben megfeleltünk.

Üdv
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 08:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Szerintem itt két dolog keveredik: akkreditált laboratóriumi vizsgálat, és akkreditált mintavétel. Ami az utóbbit illeti: egy pontos szabályzat, hogy milyen eszközzel, mekkora mennyiség, milyen minta lezárás stb. Ahogy marka írja: azt kell megoldani, hogy a hordó alján lévő repce is kiderüljön a mintavételezésnél.
Tavaly leírtam, többen azt mondták, hogy túl drága lenne így (van benne igazság), hogy a hatóság végezze el a termelőnél a mintavételt, és adjon bizonyítványt róla, amit bármelyik kereskedő elfogad.
Gyanítom, hogy a marka által leírt büntetési eljárás (az üzem kapja a büntetést), pontosan azért van mert az az élelmiszeripari üzem. Pedig a termelő a hibás. És ez így tényleg nincs rendjén!!! Azt gondolom, hogy a termelőnél végzett mintavételezést első körben egy minimum vizsgálattal kellene megoldani. Ebbe azok a paraméterek kerülnének be, amelyek már előzőleg okoztak gondot. A szulfonamidok esetén a trimetoprim lehet egy jelző marker, mert Magyarországon minden szulfát ezzel potencíroznak, igaz, hogy negyede mennyiségben van jelen, mint a szulfonamid. Szulfatiazol külföldi eredetű, azt lehet, hogy trimetoprim nélkül is be lehet szerezni. Magyarán lenne egy előszűrés (szermaradvány, pollen, cukorarányok), ami a méz beszállítását, megvásárlását tenné lehetővé a mézüzembe. A kamion tétel pedig egy teljes körű vizsgálat, ahol, ha előkerül egy másik anyag, akkor az ellenminta rendszerrel ki lehetne deríteni az igazi elkövetőt. Nyilatkoztatni is lehetne, hogy a méz eladásakor vállaja a felelősséget, hogy ilyen anyag kimutatása esetén a kárt megtéríti.
Az szerintem sem működik, hogy minden felelősséget az visel, aki vétlen az ügyben. Kell valami kompromisszumos dolgot találni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.08. 05:23 
Akkreditált mintavételezés: személy kapja a mintavételezésre a tanusitványt - ez független a laboroktól.
Bárhol veszik is a mintákat a termelő minden esetben beazonositható:
Átlagmintánál /repce+ akác + minden/ két egyforma termelői méz nincs.Beazonositható pollen,HMF stb
alapján, viszont a termelőnél lévő és a felvásárló által eltett minta minden esetben megegyezik.
Az is kimutatható, hogy kb.melyik megyéből származik a méz.Arról már nem is beszélve, hogy az antibiotikum
mennyisége pontosan azonos.Bármelyik labor is vizsgálja közel azonos eredményeket kell kapni.
Ilyen szempontból teljesen független, hogy hol történik a mintavételezés.
Ami jelenleg nem világos, hogy pozitiv minta esetén az állam miért az üzemeket teszi felelőssé.
Kifizetik a pozitiv árut a méhész általában mossa kezeit.
Lehet mintázgatni a méhész telephelyén, de a méhész is találékony: pl hordó alján repce tetején jó esetben
napraforgó. Tehát általában két laborköltség van hiszen a mai világban /biztonságosan/ melegités után is kell
vizsgáltatni.Üzemi mintavételezéskor hatósági állatorvosnak is nagy a szerepe.
Sajnos nem az a törvény vonatkozik a termelőre, mint az üzemekre ezért nem mindegy hol történik a mintázás.
Persze lehet, hogy a tapsztalatok alapján én tévedek, de jelen esetben nem a méhész ellen beszélek, hanem a
hiányosságokról.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 21:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Igen, hasonló dologra gondoltam én is első lépésnek mint amit Mézöntő közzétett.
Ha nem veszik észre az illetékesek, hogy valami nem kerek fel kell hívni rá a figyelműket !

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 21:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Na látod itt van pont nagy szerepe amit lentebb írtam az ellen, döntő mintával kapcsolatban vagy bárhogy is nevezik őket.
(Még akkor járnánk jól, ha termelőknek kellene a mézük mellé csatolni a minőségtanúsítást.)
Ha belegondolsz nem igazán van okonk az ugrándozásra. Örüljünk, hogy leveszik vállunkról a termék minőségtanúsítási költségeit. Csak a visszaellenőrízhetőség kérdesét kell megoldani mind a két fél álltal elfogadható módon.
Amit leírtam valahogy úgy működik más területeken is, tehát nem kell feltalálni semmi különöset.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 21:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözlök Mindenkit!


Az alábbiakban bemásolom az OMME által szervezett aláírásgyűjtés szövegét, továbbítsátok!

"
ALÁÍRÁSGYŰJTŐ ÍV
A magyar méhészek követelik, hogy a magyar hatóság vegye át azokat az Európai Uniós mézvizsgálati határértékeket, amelyeket a hazánkban termett méz Európai Unión belüli kereskedelmének főbb célországaiban (Németország, Olaszország, Franciaország) a hatóságok alkalmaznak!
Követeljük, hogy hazánk Uniós Elnöksége alatt, az illetékes Tanács soron kívül tárgyalja és kötelezze
döntésre az illetékes Bizottságot a kaszkád rendszerben használ anyagok legmagasabb engedélyezett
szermaradék határértékeire (MRL)vonatkozó szabályok, valamint intézkedési referenciapontok kidolgozására, a Copa -Cogaca Méz Munkacsoport (Európai Méhészeti Egyesületek és Szövetkezetek Szövetsége ) és a Feedem ( Európai Mézkereskedők Szövetsége) méztermékpálya szakmai érdekvédelmi szervezetek ajánlása alapján!

NÉV ( olvashatóan LAKCÍM ( olvashatóan) ALÁÍRÁS
"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 21:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Arra céloztam, hogy a ha a kereskedők rá lesznek szorulva, h felállítsanak egy ilyen labort, ők megteszik..... és sajnos mindennek megvan a kiskapuja....még ha nem is törvényes...és ők nem erről lennének híresek....

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 21:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
„antimon írta:
Akkreditáció szerintem csak pénz kérdése.... sajnos

Végül is pénzért lehet venni jó műszert, alkalmazni jó szakembert .....
Igazad van! ”

És természetesen azért kap egy labor akkreditációt mert kéri tárgyi és humán erőforrásai megfelelők valamint az adott területen mérései pontossága a megállapított hibahatáron belüliek.
Nem véletlen szoktak más területeken körméréseket végezni. ( Itt tudják lemérni a laborok felkészültségét. )
Ha egy labor folyamatosan rossz tanúsítványokat állít ki előbb utóbb nem lesz akkreditált szerintem.

De véleményetek szerint nem az a cél, hogy megbízható eredmények legyenek ?
Talán arra kellene helyezni a hangsúlyt, hogy a határértékek elfogadható értékek közti elfogadtatását érjük el. Ezek után már megkövetelhető ezen értékek betartása. Itt nem igazán működik a 0 tolerancia elve

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 20:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
antimon írta:
Akkreditáció szerintem csak pénz kérdése.... sajnos

Végül is pénzért lehet venni jó műszert, alkalmazni jó szakembert .....
Igazad van! :)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 20:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Akkreditáció szerintem csak pénz kérdése.... sajnos

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
”Herpai Zoli leírta, hogy akkreditált vizsgálathoz olyan mintavétel szükséges, mely megfelel az akkreditációban lefektetett szabályoknak...
Tudomásom szerint egyetlen kereskedő sem rendelkezik akreditációval a vizsgálatokhoz, így részükről saját telephelyükön megkövetelni a mintavételt, érdekes lépésnek tűnik.”

„Tudomásom szerint egyetlen kereskedő sem rendelkezik akkreditációval a vizsgálatokhoz, így részükről saját telephelyükön megkövetelni a mintavételt, érdekes lépésnek tűnik.”


Bár nem vagyok járatos a dolgokban, de józan paraszti ésszel gondolkodva nem igazán értem miről is van szó tulajdonképpen. Egy kis fogalomzavart vélek felfedezni az itt leírtakban.
Ha esetleg nem jól tudom hozzáértők nyugodtan kijavíthatnak.

1., Akkreditált laborok végezhetnek hivatalosan elfogadható vizsgálatokat. ( Nem személyek rendelkeznek akkreditációval )

2., A vevő általi mintavételre általában meg kell hívni a szállító képviselőjét is és a mintavételre vonatkozó utasításoknak megfelelő módon ( azokat rögzítve, vagy hivatkozva az előírásokra ) megfelelően dokumentálva
kell végezni. ( Nem szükséges az akkreditált labor képviselőjének jelenléte )

3., A minták: Hármat ismerek lehet, hogy pontosan nem ez a hivatalos nevük de a lényeg

1 minta amit a vevő vizsgáltat be
2 ellen minta a szállító rendelkezésére áll ( ha Ő is be szeretné vizsgáltatni).
3 Döntő minta ( ha a két vizsgálat eltérést mutat egy mind a két fél által elfogadott független labor végzi a döntő vizsgálatot aminek eredménye mind a két fél részére kötelező érvényű.)

Bár nem tartom kizártnak, hogy jelen esetben egész más szabályozások léteznek. De a fentiek alapján a mintavétel szerintem bárkinek a telephelyén ugyan olyan hitelességgel megoldható lenne.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 16:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Herpai Zoltán írta:
..... Mézminták esetén 3 munkanap az alap vizsgálati határidőnk. Különösen a mézbotrányok során többször előfordult, hogy 1 napon belül küldtünk eredményt. Ezt azonban csak előzetes egyeztetés után tudjuk vállalni.
Üdv.
Zoli

Zoli privát ment.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 08:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Marka !
Ez a dolog azért is kivitelezhetetlen, mert ha történetesen pozitív eredményű lesz a vizsgálat eredménye, akkor hogyan tudjátok azt bizonyítani, hogy a mintavétel az én mézemből történt? Ez csak akkor lenne megvalósítható, ha a méhészt is beszállítjátok, ott együttesen megtörténik a mintavétel, majd a hordó lezárása, aláírásokkal stb. Ennek viszont nem értem, hogy miért feltétele a méz és méhész utaztatása ? Ezt a méhész telephelyén ugyanúgy meg lehet csinálni. A vizsgálati költség viselésének módja lehet egyedül a kérdés. De ahhoz miért nem dolgoztatok ki alternatívát ?
Ha megváltoztatják a szabályozást szulfonamid ügyben, akkor ehhez nem ragaszkodtok? Mert akkor minden más anyag vonatkozásában is meg kell változtatni a szabályozást, hiszen jön majd helyette más idegen anyag.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 07:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Na, ha nagy szarban vagytok, ezt a két indokot mindíg előszeditek! Kina meg a román- évek óta. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.07. 05:30 
Jelenleg Kinából importált mézből korlátlanul lehet vásárolni.
Bréma vizsgálta,homogenizált és tanusitvánnyal rendelkezik.
Román biosok csak értékesités után kapják meg a pénzt.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 16:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Tomipapa írta:
Győző!

Herpai Zoli leírta, hogy akkreditált vizsgálathoz olyan mintavétel szükséges, mely megfelel az akkreditációban lefektetett szabályoknak...
Tudomásom szerint egyetlen kereskedő sem rendelkezik akkreditációval a vizsgálatokhoz, így részükről saját telephelyükön megkövetelni a mintavételt, érdekes lépésnek tűnik.

Szerintem nem találván helyes és "ütős" választ, most a termékpályán betöltött nélkülözhetetlen szerepüket igyekeznek hangsúlyozni, s a rájuk nehezedő nyomást imígyen kompenzálni.

Sajnos nincsenek illúzióim a méhésztársadalom szövetkezési hajlandóságának tekintetében, s amig lócitrom lesz, verebet is találhatunk rajta...
Nem hinném, hogy a kereskedők árualap híján ily tökösen nyilatkozgatnának, de a méhészek áruvisszatartási hajlandóságában sem reménykedek.

Üdv: Tomipapa


Szervusz Tomipapa!

Idézet:
Tudomásom szerint egyetlen kereskedő sem rendelkezik akkreditációval a vizsgálatokhoz, így részükről saját telephelyükön megkövetelni a mintavételt, érdekes lépésnek tűnik.


Erről van szó! Akkor, miért is kellene oda vinnünk a mézünk? Hozzanak akkor akkreditációval rendelkező személyt magukkal és az vegye a mintát, majd tegye, amit tennie kell. De a méz addig nálam marad! Nem lehetne megoldani? Dehogynem! Csak hát nem akarásnak nyögés a vége! Ami a méhész kartellt illeti, abban nekem sincsenek illúzióim. Arra is kíváncsi leszek, hogy az OMME hogyan reagál mindezekre.

Üdvözlettel: Győző

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 16:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
Engem kicsit aggaszt az importált méz is.
Azt hol vizsgálják be ?
Argentínában, vagy "bocsánat" Szlovákiában ?
Tanúsítvánnyal szállítják ,
Vettek már le a polcról tanúsítvánnyal szállított import mézet a polcról !!
Odaadják ingyen a kereskedőnek, importőrnek , hogy vizsgálják be a telephelyükön ?

Játszunk el a gondolattal. Szüksége van a kereskedőnek a mézre, mivel köti a szerződés.
Esetleg a magyar méhész nem adja halasztott fizetéssel. elmegy felvásárolni Romániába
(volt rá példa )
Halasztott fizetéssel vásárolja fel ?

Kicsit hasonlít ez a méz ügy a cukor ügyhöz. Sehol nem ment fel a cukor ára ennyire csak Magyarországon. Valakik jól jártak vele.
A liszttel is ez a helyzet.
Következik a méz.
Van cukor "maffia", van liszt "maffia"
Következik a méz "maffia"

Nekem van egy érzésem, hogy valaki ( valakik ) szándékosan gerjeszti a feszültséget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 15:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Győző!

Herpai Zoli leírta, hogy akkreditált vizsgálathoz olyan mintavétel szükséges, mely megfelel az akkreditációban lefektetett szabályoknak...
Tudomásom szerint egyetlen kereskedő sem rendelkezik akkreditációval a vizsgálatokhoz, így részükről saját telephelyükön megkövetelni a mintavételt, érdekes lépésnek tűnik.

Szerintem nem találván helyes és "ütős" választ, most a termékpályán betöltött nélkülözhetetlen szerepüket igyekeznek hangsúlyozni, s a rájuk nehezedő nyomást imígyen kompenzálni.

Sajnos nincsenek illúzióim a méhésztársadalom szövetkezési hajlandóságának tekintetében, s amig lócitrom lesz, verebet is találhatunk rajta...
Nem hinném, hogy a kereskedők árualap híján ily tökösen nyilatkozgatnának, de a méhészek áruvisszatartási hajlandóságában sem reménykedek.

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 14:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Toncsello írta:
A mintavétel 2 adagban készülne egy a kicsomagoló üzemnél másik a termelőnél ha valami gigser van akkor a másik mintát egy arra alkalmas helyen be lehessen vizsgáltatni.


Toni! Spanyol viasz! Egy ideje már így megy!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 14:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Herpai Zoltán írta:
Nekem az a legnagyobb problémám a magyar bio minősítéssel kapcsolatban, hogy a termék minőségét nem vizsgálják. Üdv.
Zoli


100%-ig egyetértünk!
Jó régen puffogok már ezen, de csak Bükk veszi időnként a lelkére, amúgy a kutyát nem érdekli!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 12:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Idézet:
"Az adott körülmények között a Tagok úgy gondolják, hogy a Hatóságok által a Termékpálya szereplőivel szemben támasztott követelményeknek kizárólag csak úgy tudnak megfelelni, ha a Hatóság által alkalmazott, rendkívül alacsony határértékű bevizsgálások elvégzéséhez szükséges teljes körű mintavételezést a mézcsomagoló és forgalmazó cégek a saját telephelyükön végzik el, mivel ezen mintavételezés feltételei a Termelőknél nem biztosítottak.


Idézet:
Az adott körülmények között a Tagok úgy gondolják,


Én, meg úgy gondolom, hogy a kereskedő az én telephelyemen vegyen mintát a hordókból, majd én is veszek ellen mintát, amit aztán leplombálnak a hordókkal egyetembe a megfelelő eljárás szerint. Majd a mintákat elvíve és megvizsgálva az eredmények függvényében aztán, vagy elviszi, vagy nem. De a méz addig a telephelyemen marad! A másik pedig az előttem írtak arról, hogy mi van akkor , ha egy pozitív termék után nem mossák el a minta vételre szolgáló eszközt, s az az én mintámat is szennyezi? Na, erre várom az érdekeltek válaszát.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 12:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Mi lenne ha speciális hordókban lehetne adni venni mézet.
Amit a mintavételezés után lezárnak hermetikusan és biztonságosan a termelőnél.
A mintavétel 2 adagban készülne egy a kicsomagoló üzemnél másik a termelőnél ha valami gigser van akkor a másik mintát egy arra alkalmas helyen be lehessen vizsgáltatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 12:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Hát ezért is nem akartam soha nagy(obb) lenni. Velem ne cicizzenek. Mikor életem első 70 kilós :) méztermését eladtam "hozomra" a kereskedőnek, két hónapig vártam a pénzemre. Egy életre megtanultam a leckét.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 11:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.02.08. 11:55
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pest megye.
"Az adott körülmények között a Tagok úgy gondolják, hogy a Hatóságok által a Termékpálya szereplőivel szemben támasztott követelményeknek kizárólag csak úgy tudnak megfelelni, ha a Hatóság által alkalmazott, rendkívül alacsony határértékű bevizsgálások elvégzéséhez szükséges teljes körű mintavételezést a mézcsomagoló és forgalmazó cégek a saját telephelyükön végzik el, mivel ezen mintavételezés feltételei a Termelőknél nem biztosítottak.
A méz tulajdonjogának átruházása kizárólag a Hatóságok által előírt antibiotikum, szermaradvány tartalmak akkreditált laborok által hitelt érdemlően igazolt megfelelősége esetén történik meg.

A továbbiakban kizárólag ezen szigorú követelmények alapján bevizsgált mézek kerülnek megvásárlásra, felvásárlásra. "



Sziasztok .
Tehát ha elakarom adni a mézem , elviszi a kereskedő , és ő a telephelyén veszi a mintát amit bevizsgál.
-Mi a biztosíték , hogy az én mézemet vizsgálta-e be ?
-Vagy a spórolás érdekében több méhész hordóiból vett mintát vizsgálja be .
-Ha az előttem lévő mézéből vett mintavételezési eszköz nincs elmosva , és mondjuk az előzőé szennyezett volt .
-Várom a pénzt és helyette , egy csekk jön , hogy a mézem szennyezett volt , és megsemmisítették , itt a költségek összege .
-A kereskedő csődöt jelent , ki fizeti ki a mézet ?


Hát ha így marad , akkor én biztos külön kis tételekben adom le , mert így kisebb kár érhet , és nem érdekelve az , hogy nekik mennyi a bevizsgálási összeg .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 10:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Herpai Zoltán írta:
Nekem az a legnagyobb problémám a magyar bio minősítéssel kapcsolatban, hogy a termék minőségét nem vizsgálják. Üdv.
Zoli

Tökéletesen egyetértek. A legnagyobb képtelenség. Félő, ha vizsgáltatnák, akkor kiderülne, hogy nem is létezik.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Litterae írta:
Zoli!

A labor normál munkarendjében mennyi időt vesz igénybe egy minta vizsgálata? Feltételezem, hogy sok minta vizsgálható párhuzamosan.


Litterae! Mézminták esetén 3 munkanap az alap vizsgálati határidőnk. Különösen a mézbotrányok során többször előfordult, hogy 1 napon belül küldtünk eredményt. Ezt azonban csak előzetes egyeztetés után tudjuk vállalni.
Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.06. 10:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Zoltán! Ez még a büdös életben nem volt így! Sajnos!
Kivéve a bigyót! De ott sem igazán a minőséget fizették, hanem a certifikátot!
És a kettő nem mindig van összefüggésben. ;)[/quote]

Tükör! sajnos/szerencsére erről nekem nincs tapasztalatom. A biomézről való véleményeddel egyetértek. Nekem az a legnagyobb problémám a magyar bio minősítéssel kapcsolatban, hogy a termék minőségét nem vizsgálják. Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.05. 20:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Herpai Zoltán írta:
... A jegyzőkönyvön fel van tüntetve, hogy az eredmény csak a vizsgált mintára vonatkozik...

Zoli!

A labor normál munkarendjében mennyi időt vesz igénybe egy minta vizsgálata? Feltételezem, hogy sok minta vizsgálható párhuzamosan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.05. 19:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Herpai Zoltán írta:
és ha jó minőségű a méz, magasabb áron értékesíthető,
Üdv.
Zoli

Zoltán! Ez még a büdös életben nem volt így! Sajnos!
Kivéve a bigyót! De ott sem igazán a minőséget fizették, hanem a certifikátot!
És a kettő nem mindig van összefüggésben. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.05. 18:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
Veszti1982 írta:
Van olyan, hogy magántermelő bevizsgáltatja a mézét, vagy ez ahhoz drága mulatság?

Szia!
Volt már rá példa, de nem jellemző. Amikor megkeresnek ilyen kérdésekkel, mindíg fel szoktam hívni a figyelmet arra, hogy a labor, csak annak a mintának az eredményéért vállalja a felelősséget, amelyik beérkezik hozzánk. A jegyzőkönyvön fel van tüntetve, hogy az eredmény csak a vizsgált mintára vonatkozik. Ha saját magad kíváncsi vagy a mézedre, elemi érdeked, hogy a laborba küldött minta lehetőleg reprezentatív legyen, de hivatalos helyen ezzel sem érvelhetsz, mert a mintavétel nem ellenőrzött módon történt.
Egyébként adott mennyiség felett lehet, hogy megéri megfizetni egy akkreditált mintavételt, mely után leplombálják a hordókat, és ha jó minőségű a méz, magasabb áron értékesíthető, de ez már nem az én asztalom.
Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.05. 12:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
A "Mézértékesítés" topicban válaszolok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.05. 11:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Litterae!

Kérlek, világosítsd meg szövegértésben még nem kellően acélos elmémet, a tisztelt Kereskedők és Csomagolók eszerint csak saját telephelyükön hajlandók a méz mintavételére?

Amennyiben helyesen értettem, a termelő amennyiben ragaszkodik is a saját ellenmintához, azt csak a kereskedő telephelyén kaphatná meg.
Eszerint a méhésznek nem csak "nyomon kellenék követnie" a saját mézét, de egyúttal a kereskedő telephelyére is elszállítania, ill. oly módon követnie a felvásárló járművét, mint ha a koronaékszereket kísérné...No, ehhez én már kevés vagyok, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.05. 11:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
tsanyi írta:
Veszti1982 írta:
Van olyan, hogy magántermelő bevizsgáltatja a mézét, vagy ez ahhoz drága mulatság?

Attól függ hány tonna.


http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=53

Az én értelmezésem szerint a forgalmazónak kell bevizsgáltatni a forgalmazott mézet. Ha a termelő önállóan forgalmaz a piacon, vagy kisboltokban, akkor neki. Nem lehet a fogyasztókat élelmiszer egészségügyi szempontból aszerint megkülönböztetni, hogy honnan vásárolják az élelmiszert. Mindenhol igazoltan szermaradványmentes terméket lehet fogyasztásra kínálni.

Sokan nem hittek a folyamatos figyelmeztetéseknek, hogy fejezzék be a nem engedélyezett kemikáliákkal az otthoni katyvasztást....... Tessék, itt az eredménye.

Az egymást jelentgető kereskedők is rátettek egy nagy lapáttal az "ügyre"......... Az a kereskedő fog jobban kijönni a történetből, amelyiknek kiépített vizsgálati rendszere van. A nyomon követhetőség viszont -szerintem- mindaddig aggályos, ameddig nem lesz benne hatósági közreműködés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.04. 22:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Veszti1982 írta:
Van olyan, hogy magántermelő bevizsgáltatja a mézét, vagy ez ahhoz drága mulatság?

Attól függ hány tonna.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.04. 22:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Van olyan, hogy magántermelő bevizsgáltatja a mézét, vagy ez ahhoz drága mulatság?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.04. 19:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Köszönöm a választ.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.04. 17:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 12:00
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Budapest
cerana írta:
Nekem lenne egy kérdésem Zoltánhoz. Fumagillin szermaradvány vizsgálatokkal hogyan álltok. Csináltok-e, milyen kimutathatósági határral,voltak-e pozitív esetek ?

Szia!
Meg tudjuk csinálni, 10 ppb kimutatási határral jelenleg, de nincs rá akkreditációnk. Ez utóbbi oka az, hogy nem volt rá kereslet, és tudni érdemes azt, hogy egy vizsgálat akkreditálásának költségei százezres-milliós nagyságrendben vannak mindent egybevéve. Viszont mivel idén már több kérdés érkezett hozzánk ez ügyben, napirenden van a téma. Sajnos az eredmény csak jövő ilyenkorra várható. Válaszomban benne rejlik az is, de konkrétan le is írom, hogy statisztikánk nincs erre vonatkozóan. Tehát meg tudjuk mérni, ha kíváncsi vagy a mézedre, és ugyanazt mérjük, mintha akkreditáltan mérnénk, a jegyzőkönyvünk hivatalos helyen nem állja meg a helyét.
Üdv.
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.04. 16:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Nekem lenne egy kérdésem Zoltánhoz. Fumagillin szermaradvány vizsgálatokkal hogyan álltok. Csináltok-e, milyen kimutathatósági határral,voltak-e pozitív esetek ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Méz laborvizsgálatok
HozzászólásElküldve: 2011.03.04. 12:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A témában a Sajtófigyelő topicban számos hasznos írás született.
Fontos téma régóta.
A Moderátort kérjük rendezze át majd ide amit jónak lát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.