Pontos idő: 2024.03.28. 12:41

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 09:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Eleg "friss" hir? :?: :twisted:

http://www.greenfo.hu/hirek/2014/10/16/valtozatlan-cel-hazank-gmo-mentessege


Egyebken eleg sokmindent nem hoznal le a lapok se a Tv.

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 09:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Attila!

A kis kaptárbogár gyakorlatilag 20 éves "hír", a jelenlegi aktualitását az olaszországi feltűnése adta. Az pedig aránylag friss történet, az olaszok szeptember 14-én jelentették be, hogy Giola Tauroban megtalálták, ezen a fórumon német híradás nyomán Rolcsibácsi szept. 15-én tette fel a hírt, de az OMME sem késlekedett sokat, hiszen szept. 26-án a honlapon közölte az olasz problémát, s a NÉBIH is tett közzé egy figyelemfelhívó anyagot...

Azért nem másfél évvel később jutott a tudomásunkra...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 08:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Arisztaiosz írta:
Attila!

Hát nem egészen sikerült frissen tálalni a hírt....


Nos van benne nemi igazsag....
De ha igy vesszuk akkor meg a kis kaptar bogar se annyira "friss" hir,mivel nalunk man 2008-ban man volt rolla hir,miszerint megtalaltak a spanyoloknal.....

Egyebeknt szebiaban szigoruan tilos GMO-s novenyeket termeszteni,azok akiket rajtakapnak azoknak a foldjen megsemmisitik a novenyzetet +kapnak jo kis bunetest ugyszinten vonatkozik ez a foldolgozo iparra illetve a termenyfelvasarlokra is csak az utobbiak sokkal nagyobb buntetest kapnak.

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 07:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Attila!

Hát nem egészen sikerült frissen tálalni a hírt, s a világméretű tiltakozás elsöprő erejét sem demonstrálja az a kétmillió városi, aki egy emberként mondott nemet a GMO-ra és a Monsanto-ra.

Azt meg, hogy a hazai sajtó az eltelt bő másfél év alatt nem ezzel a hírrel és a kapcsolt globalizációellenes fröcsögéssel volt tele, kifejezetten örömtelinek ítélem meg. Nem tudom, Szerbiában milyen a helyzet a GMO-val kapcsolatban, de itthon nyugodtak lehetünk, a miniszterelnök GMO-val kapcsolatos főtanácsadója az a Prof. dr. Bardócz Zsuzsanna, aki Prof. dr. Pusztai Árpáddal együtt lett a GMO ellenesség egyik ikonikus élharcosa.

Elgondolkodtató egyébként, hogy még egy ilyen mozgósításra alkalmas téma, mint a Monsanto tervezett ellehetetlenítése is milyen érdektelenségbe képes belefulladni. A világ 400 városában habzó szájjal tiltakozó 2 millió ember erősen a "vihar a biliben" feelingjét kelti... Valahogy mintha nem sikerült volna az emberiségből azt a hatmilliárd-kilenszázkilencvennyolcmilliónyi személyt megszólítani, aki nem emelte fel szavát a Monsanto és a GMO ellen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2014.10.20. 05:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
....
http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2013/05/a-vilagban-2-millioan-tiltakoztak.html

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2012.11.18. 09:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
GMO kisokos
http://issuu.com/greenpeacehu/docs/gmok ... ode=window

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 10:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.30. 12:13
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Konténer folyosó
esetleg az angolul tudók: http://www.gmo-safety.eu/results/1379.b ... sults.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2012.11.08. 12:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.30. 13:07
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Tiszaföldvár
Szép napot Mindenkinek

Egy linket hoztam van itt videó is,németül beszélők és értők előnyben.

http://www.biosicherheit.de/ergebnisse/ ... nisse.html

További szép napot.

_________________
***Hiszek a napban – akkor is, ha nem süt; Hiszek a szeretetben – akkor is, ha nem mutatkozik meg; Hiszek Istenben – akkor is, ha nem szól.***


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.12.06. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
http://www.origo.hu/tudomany/20111203-a ... deset.html

Ha ez igaz, akkor el lehet gondolkodni...

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.20. 17:42 
http://www.kutatokejszakaja.hu/2011/ese ... &menu_id=4

- Hogyan „lőhetünk" növényekre génpuskával?

- Hogyan lehet a növények génállományát egy baktérium segítségével módosítani?

- Hogyan állíthatunk elő mesterséges magot?

- Hogyan lehet „szóra bírni” a növényi DNS-molekulát?

Az érdeklődők saját maguk is kipróbálhatják az egyes technikákat.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 09:28 
Robi írta:
Bár teljesen laikus vagyok a GMO témában (vagy fogalmazzunk úgy inkább, csak az átlag ember ismereteivel rendelkezem), azért szorgalmasan végigolvastam ezt a témát is.
Az is igaz, hogy pter fórumozási stílusával a legtöbbször nem igazán tudok azonosulni, ennek ellenére GMO ügyben én is teljesen elutasító vagyok.
Persze lehet magyarázni az esetleges előnyeit is, de ez egy olyan terület, aminek a következményei beláthatalnanok. Reális elemzéseket hiába is várunk, a GMO lobbi nyilván mindent meg tud magyarázni.Ezek a magyarázatok azonban számomra nem hitelesek, mert sokszor bebizonyosodott már, hogy a profit mindenek felett áll. Szerintem az átlagemberek többsége ugyanígy szemléli ezeket a dolgokat, bizalmatlanok vagyunk a GMO hasznát, veszélytelenségét illető kutatási eredményekkel szemben.
Kedves Robi!

Nagyon köszönöm az őszinte állásfoglalásodat. Tomipapa epeömlésként titulálta az írásomat, pedig száraz megtörtént eseményeken, tényeken alapul. Ezek a száraz tények az egészségbiztosítási pénztár számára évente 4 milliárd Ft-ba kerülnek. Tomipapa nem tudta a tényeket megcáfolni, ezért inkább hangulatkeltő választ írt.
Nem ez az egyetlen példa létezik, de ez is elég szörnyű eredményt szült.

Ezeket a tényeket nem 1980-ban ismertem meg, amikor a biológus diplomát kaptam, hiszen akkor még csak nagyon szűk körben ismertük és akkor valóban még a kutatók és tudományos szakemberek is úgy fogalmaztak, ahogy most az átlagember (és te is), hogy óvakodni kellene a széles körű alkalmazástól. Az elmúlt 30 év nagyon, de nagyon sok ténnyel bizonyította az óvatos szemléletet képviselő tudományos szakemberek igazát.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.19. 08:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Bár teljesen laikus vagyok a GMO témában (vagy fogalmazzunk úgy inkább, csak az átlag ember ismereteivel rendelkezem), azért szorgalmasan végigolvastam ezt a témát is.
Az is igaz, hogy pter fórumozási stílusával a legtöbbször nem igazán tudok azonosulni, ennek ellenére GMO ügyben én is teljesen elutasító vagyok.
Persze lehet magyarázni az esetleges előnyeit is, de ez egy olyan terület, aminek a következményei beláthatalnanok. Reális elemzéseket hiába is várunk, a GMO lobbi nyilván mindent meg tud magyarázni.Ezek a magyarázatok azonban számomra nem hitelesek, mert sokszor bebizonyosodott már, hogy a profit mindenek felett áll. Szerintem az átlagemberek többsége ugyanígy szemléli ezeket a dolgokat, bizalmatlanok vagyunk a GMO hasznát, veszélytelenségét illető kutatási eredményekkel szemben.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 20:35 
Tomipapa!

Hangulatot kelteni, nyíltan bevallottan és szándékosan te szoktál. És ráadásul itt ez esetben hiteltelenítési célzattal meg szeretted volna hazudtolni GMO alkímia ügyben hozott példámat. A GMO mai szintje felelőtlen alkímia. Még a profit oldalát az ügynek nem is emlegetem, hisz a tőkének természete, hogy profitért működik.

Viszont az értelmiség feladata és felelőssége az, hogy mit enged meg a tőkének. Egy-egy GMO élőlény, úgy működhet, mint egy biológiai pokolgép. A biológiai pokolgép sokkal veszélyesebb mint az atombomba. Ezt sajnos egyes felelőtlen biológusok, orvosok stb. nem veszik figyelembe. Sajnos Te se nagyon.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 20:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.08.02. 19:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 20:08 
Szia Csalánosi!

Bocs benéztem.

De nem sajnálom, mert így legalább GMO nagymesterünk Tomipapa is megszólalhatott.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 20:06 
Tükör írta:
mellesleg nem minden érdek nélküli) koncepcióit erősíti!
Úgy beszélsz, mintha neked lennének érdek nélküli koncepcióid.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör írta:
Csalánosi írta:
pter írta:
Sajnos nem hiszed, pedig így van, hogy a GMO technológiák olyan mértékben gyerekcipőben járnak, hogy nem szabadna a kutatóintézeti keretek közül őket még kiengedni. Jó néhány GMO eredmény ismerek.


Szia pter!

Ha hiszed hanem..... :-)
Akkor olvasd el a véleményem a GMO-ról. Ha még nem olvastad. Mert nem arról írtam.


Kár a szóért!
Ennek szelektív hallása, látása meg agya van!
Csak azt látja, hallja, érzékeli, ami az ő (mellesleg nem minden érdek nélküli) koncepcióit erősíti!


Szia Tükör!

Pedig arra gondoltam, hogy azt mondja bocs benéztem.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 19:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csalánosi írta:
pter írta:
Sajnos nem hiszed, pedig így van, hogy a GMO technológiák olyan mértékben gyerekcipőben járnak, hogy nem szabadna a kutatóintézeti keretek közül őket még kiengedni. Jó néhány GMO eredmény ismerek.


Szia pter!

Ha hiszed hanem..... :-)
Akkor olvasd el a véleményem a GMO-ról. Ha még nem olvastad. Mert nem arról írtam.


Kár a szóért!
Ennek szelektív hallása, látása meg agya van!
Csak azt látja, hallja, érzékeli, ami az ő (mellesleg nem minden érdek nélküli) koncepcióit erősíti!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 19:22 
Tomipapa!

Sajnos az internet sok mindent nem árul el a hemofiliának arról a vetületéről, ami a multinacionális cégeknek nem piaci érdeke. Azért írtam ezt a példát GMO ügy kapcsán, mert nagyon mély és különösen átfogó ismereteim vannak erről a szakterületről.

Pl. nem reklámozzák a multik, hogy 1986 után USA-ban már vérkészítménytől hemofiliások nem kaptak sem HIV sem HCV fertőzést, mert bevezetésre került egy olyan pasztőrözési eljárás, ami a vírusokat (és nemcsak az említetteket) megöli, így azóta a vérből készült hagyományos készítmények nagyságrendekkel kevesebb mellékhatást okoznak, mint a GMO változatú gyógyszerek. Magyarország 1993 óta kapják a hemofiliás betegek a vírus-inaktivált vérkészítményeket és azóta itt sincs újabb HCV fertőzés a hemofiliás betegek között.

Magyarországon a GMO vérkészítményeket 2000-ben vezették be. Addig a magyar népességben az inhibitoros esetek száma mélyen a nemzetközi átlag alatt volt. A GMO gyógyszerek alkalmazását követően azonnal megugrott az inhibitoros hemofiliás betegek száma. Azóta tökéletesen hozza a magyar hemofiliás népesség is nemzetközi adatokat, tehát a rekombináns készítmények indukálják az autoimmun választ. De ha nem hiszed, akkor elolvashatod angol nyelven az EMEA honlapján a gyógyszer leírást, ahol a rekombináns (GMO) gyártók maguk leírják, hogy legalább 20 %-os a valószínűsége az autoimmun válasznak. Ha rákeresel a vér alapú készítmények ugyanilyen leírásaira, akkor viszont nem találsz ilyen jellegű adatokat, mivel az Ő készítményeiknél az autoimmun válasznak a statisztikai valószínűsége nagyon kicsi.

Most nem akarom részletesen kifejteni, hogy miért okoz a GMO vérfaktor gyógyszer autoimmun választ, de egy fontos, a természetet próbálja másolni a GMO biológus. Viszont az élővilág rendkívül bonyolult és ha egy szabályt nem ismer vagy nem vesz figyelembe a fejlesztő szakember, már akkor végzetes hiba történhet.

A GMO módszer a mai korunk alkímiája, vagyis ezek a DNS szabdaló és varrogató biológusok kb. olyan felületes, hiányos ismeretekkel rendelkeznek arról amit csinálnak, mint a középkori alkimisták a kémiáról.

Papa!
Te a reklámanyagot ollózva próbáltál engem cáfolni, én viszont ezen a szűk területen a tényeket a maga teljes valóságában ismerem.

Nem kívánom neked azt a szenvedést amit az inhibitoros hemofiliás betegek átélnek, de köszönettel venném, ha együttérzésed nemcsak a reklámok szintjén működne.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pter 2011.09.16. 19:34-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 18:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.08.02. 19:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
pter írta:
Sajnos nem hiszed, pedig így van, hogy a GMO technológiák olyan mértékben gyerekcipőben járnak, hogy nem szabadna a kutatóintézeti keretek közül őket még kiengedni. Jó néhány GMO eredmény ismerek.


Szia pter!

Ha hiszed hanem..... :-)
Akkor olvasd el a véleményem a GMO-ról. Ha még nem olvastad. Mert nem arról írtam.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 16:08 
Csalánosi írta:
Szia Torzo52!

A GMO-val való kapcsolatomat már leírtam. Ezzel nem untatlak.
torzo52 írta:
Én zsigerből utasítom el minden olyan kezdeményezést, amely a megalkotott természetet akarja felborítani és abba bármilyen módon beavatkozni!
Leírom az én véleményemet mert kicsit más mint a tiéd.
Ha így lenne ezzel mindenki akkor nem lennének gyógyszerek, inzulin, stb. Persze ezáltal nem is lenne gond a föld népességével mert a betegségek kordában tartanák a népességet. Ugyanaz vonatkozik a természet kizsákmányolására is. Használjuk a villanyt, kocsit, gázt és elmondjuk, hogy az emberiség kizsákmányolja a természetet de közben Én is ugyanazt csinálom.
A mai világban nehéz azt elmondani, hogy nem használok semmi olyan anyagot, energiát stb ami a megalkotott természet felborításával keletkezett.
De lehet, hogy én gondolom rosszul.
Auswitz-ot se utasították el a korabeli átlag németek, mert nem voltak tisztában, hogy ott mi történik. Sajnos nem hiszed, pedig így van, hogy a GMO technológiák olyan mértékben gyerekcipőben járnak, hogy nem szabadna a kutatóintézeti keretek közül őket még kiengedni. Jó néhány GMO eredmény ismerek. Eddig még igazán kielégítővel nem találkoztam.

Csak egy orvosi példával illusztrálom, hogy mennyire gyerekcipőben jár ez a technológia. Létezik egy véralvadás zavar, aminek az oka, hogy a szervezet egy génhiba miatt értelmetlen fehérjét gyárt le és ez nem képes bekapcsolódni a véralvadási láncolatba. Ezeknek a betegeknek a gyógyítása egyszerű. A hiányzó fehérjét be kell juttatni a beteg szervezetébe, és normális véralvadás alakul ki.

És itt jön a valós történet. Látják a kutatók, hogy ez a fehérje mesterségesen is előállítható, hát nosza, megcsinálták a GMO sejtenyészetet és óriási "erjesztő" kádakban tonnaszámra kezdték gyártani azt a "gyógyszert", amit addig csak az önkéntes véradók véréből drága pénzen mg-os mennyiségben szeparáltak ki. Óriási volt az öröm és az elégedettség. Végre egy újabb szörnyű betegséget végleg el lehet törölni a Föld színéről......rabszolga had indulj velünk. A Föld fog sarkából kidőlni, semmik vagyunk, de minden leszünk. harsogott a reklám. Csak épp nem bolsevik, hanem kapitalista csodavárás módra. De jött a fekete leves. És ezt eszik ezek a betegek azóta is. Azoknak a betegek akik kaptak a GMO gyógyszerből, 20-30 %-a gyógyíthatatlan autoimmun beteg lett.

Pedig minyő jó is ez az egész dolog. Mondják mostmár a gyógyszergyárak, és továbbra is nyomatják a betegekbe a csodaszert. Miért? Mert ezek az autoimmun betegek mostmár nem kezelhetők mással, csak azzal a gyógyszerrel, ami a betegségüket okozta, viszont a dózist fel kell emelni tízszeresére, hogy hatása legyen a kezelésnek. Micsoda jó biznic ez kérem szépen.

Hát ez csak egy apró adalék a nyilvános szakirodalomban, de nemcsak a szakirodalomban, hanem a hétköznapi sajtóban megtalálható GMO botrányok krónikájához.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 14:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Szia Torzo52!

A GMO-val való kapcsolatomat már leírtam. Ezzel nem untatlak.

torzo52 írta:
Én zsigerből utasítom el minden olyan kezdeményezést, amely a megalkotott természetet akarja felborítani és abba bármilyen módon beavatkozni!


Leírom az én véleményemet mert kicsit más mint a tiéd.
Ha így lenne ezzel mindenki akkor nem lennének gyógyszerek, inzulin, stb. Persze ezáltal nem is lenne gond a föld népességével mert a betegségek kordában tartanák a népességet. Ugyanaz vonatkozik a természet kizsákmányolására is. Használjuk a villanyt, kocsit, gázt és elmondjuk, hogy az emberiség kizsákmányolja a természetet de közben Én is ugyanazt csinálom.
A mai világban nehéz azt elmondani, hogy nem használok semmi olyan anyagot, energiát stb ami a megalkotott természet felborításával keletkezett.
De lehet, hogy én gondolom rosszul.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.16. 07:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
tsanyi írta:
http://www.agromonitor.hu/index.php/mezo/35-mezo/4474-teljes-parlamenti-egyetertes-a-gmo-mentessegrl-szolo-hatarozati-javaslatban

Érdekes! Egyre többet hallatja magát az összeesküvés elméletem!
Valaki azt írta egyszer, hogy semmit nem szabad zsigerből elutasítani.
Idézet:
Azért ágálok az olyan hozzászólások ellen, mint amit írtál, mert hiszem, hogy a ráció világában illenék semleges álláspontról rápillantani a pro és kontra érvekre, s csak mérlegelés után, nem zsigerből elfogadni vagy elutasítani azokat.

Ez az elutasítás a természet megváltoztatásának az ember által, már gyerekkoromtól fogva bennem van. Ne kérdezd, hogy miért, ez belülről jön. Igen! Én zsigerből utasítom el minden olyan kezdeményezést, amely a megalkotott természetet akarja felborítani és abba bármilyen módon beavatkozni! Soha nem értettem meg, hogy miért kell változtatni azon, amit már egyszer jól megterveztek és jól működik.Természeti egyensúly. Amikor az "ember" beavatkozott bármikor is a természet rendjébe, annak beláthatatlan következményei voltak/vannak. A problémákat nem a természet hozza magával, hanem az ember "áldásos" tevékenysége és az, hogy nem képes harmóniában élni vele.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.15. 16:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
http://www.agromonitor.hu/index.php/mez ... avaslatban

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.15. 08:38 
http://www.medicalonline.hu/tudomany/ci ... ek_a_gmo_k

Már születés előtt mérgeznek a GMO-k
2011. szeptember 09. 11:53

A még meg sem született babák kilencvenhárom százaléka GMO-val fertőzött – ezzel a címmel közöl részleteket egy tanulmányból a NaturalNews.com nevű portálra hivatkozva a Mindennapi Tudomány.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 18:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
.......Az általad közölt link már 4x felrakásra került ha jól számoltam itt a Fórumon......

Ha GMO mentes cukor vettél az még nem jelenti azt biztosan hogy nem nádcukor.Lehet ebből gond jövőre sok méhésznél aki külföldön vett "olcsó" cukrot.Ny-Európába ugyanis több millió tonna nádcukor érkezik évente

Az hogy reagálok egy nyilvánvalóan súlyos tévedésre szójaliszt témában és erről neked az jön le hogy én ilyet(!) etetek,vagy javaslok hát "pteri" gondolkodásmódra és elnézést de maszatolásra vall!

Ingerültnek tűnik a válaszod, tőled ez szokatlan.
Amit pternek írtál abból az tűnik ki, hogy
bükk írta:
...A szójaliszttel megint nagyot alkottál...
Gondolod a méh "besűríti" majd belerakja a mézbe ?!.....

Szerinted, ha valaki szójalisztet használ virágporpótlónak az nem kerülhet a mézbe.
Szerintem belekerülhet, akár a virágpor.
Nem állítottam, hogy használod. Viszont Örösi, Zsidei .....a Méh eü füzetek szerzői is foglalkoznak vele és adott körülmények közt hasznosnak tartják. Bárki használhatja a fórumozók közül, és a Te hsz-edből úgy gondolhatja, hogy nem kerülhet a mézbe. Pedig ha szabadból hordatja el, ha lepényben használja, megtörténhet.
László hsz-eiben néha előfordul értelmes dolog is. Ezt én annak tartom.

Cukor.
Hát nem külföldön vettem, hanem itthon. Még csak nem is occo, 265Ft/kg
A forgalmazó váltig állította, hogy répa, meg az is volt ráírva "beet".

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 11:17 
Kedves Méhésztársak!

A szóját ne használjátok a méheknél!!!

Laboratóriumi vizsgálatokkal könnyű kimutatni a használatát és ha ezen buknak méhészek, akkor nemcsak ők buknak, hanem mindannyian bukunk. Ugyanolyan kellemetlen lesz, mint az antibiotikum botrány.

El lehet itt velem szemben szórakozni többszáz hozzászóláson keresztül azon, hogy most amit szójakeményítőnek írtam, annak a helyes kémiai elnevezése pektin (pedig még a kozmetikai ipar is szójakeményítőnek nevezi), De nem ez a lényeg. Ez csak az irigyek kötözködése. A lényeg, hogy a szójából alig van a világpiacon nem GMO termék. Ami nem GMO az meg valszeg megfizethetetlen számunkra. Tehát amit ma Magyarországon szójaterméket lehet kapni, arra vakon rámondható, hogy GMO. Ráadásul a szójaliszt nyomai egyszerű labormódszerrel kimutatható.

Elsősorban nem Tükörnek, Tsanyinak, Bükknek és Tomipapának szól, hiszen ők előítélettel olvassák amit írok, sőt árgus szemekkel keresnek minden apó hibát, vagy hibának vélhetőt az írásaimban. Sőt esténként örvendezve készülnek, hogy épp mi lesz a következő csámcsogni való. Erre csak azt mondhatom, hogy őszinte részvétem.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 10:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
tsanyi írta:
bükk írta:
......A szójaliszttel megint nagyot alkottál...
Gondolod a méh "besűríti" majd belerakja a mézbe ?!.

Nem ez számít!
Igény van a GMO mentes mézre, ez javíthatja a magyar méz piaci pozícióját.
http://www.trademagazin.hu/piaci-hirek/ ... mezet.html
A cukros zsákokon amit tegnap hoztam "Sugar made on non GMO sugar beet" felirat van.

Nem kéne kockáztatni ezt az előnyünk szójaliszt virágporpótló miatt. Amiről gondolom azt is tudod, hogy nem mindegy, hogy készült, és akkor is hőkezelés után ajánlott csak méhéknek adni.
A belekerül-nem kerül vita szerintem felesleges lsd. antibiotikum. Ott is van mindenkinek tuti megoldása, hogy ne kerüljön bele ......
De ilyen biztos megoldás csak egy van, ha nem használjuk. ;)


Az általad közölt link már 4x felrakásra került ha jól számoltam itt a Fórumon......

Ha GMO mentes cukor vettél az még nem jelenti azt biztosan hogy nem nádcukor.Lehet ebből gond jövőre sok méhésznél aki külföldön vett "olcsó" cukrot.Ny-Európába ugyanis több millió tonna nádcukor érkezik évente

Az hogy reagálok egy nyilvánvalóan súlyos tévedésre szójaliszt témában és erről neked az jön le hogy én ilyet(!) etetek,vagy javaslok hát "pteri" gondolkodásmódra és elnézést de maszatolásra vall!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 08:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör írta:
Én ezt a magam részéről állapítottam meg, és nem mások helyett!!!


Én is. :-) De ne vitázzunk ezen. Majd kereslek.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 08:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csalánosi írta:
Tükör írta:
pter írta:
részemről választ nem kíván.


Jobban is jártál volna ha semmit nem írsz, mert ez megint szánalmasra sikeredett!


A francba beragadt a CTRL V: :lol:

Meg szeretsz is mások helyett válaszolni, mint már többször kiderült!! ;)


Én ezt a magam részéről állapítottam meg, és nem mások helyett!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 07:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tudom nem tartozik ide de a szuper kukoricabogár BT rezisztenciája kapcsán:

Gyorsan terjed a gyógyszerrezisztens tbc:
Gyorsan terjed Eurpában a gyógyszer-rezisztens tuberkulózis - figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet (WHO), amely kedden tette közzé a betegség leküzdésének stratégiáját.

http://index.hu/kulfold/2011/09/13/gyor ... ns_tebece/

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 06:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Nekem a fő bajom a GMO növényekkel az hogy a vizsgálatok amiket a GMO-s cégek vagy az ő megbízásából esetleg más laborok végeznek nem biztos, hogy minden esetben igaz. Ha belefecceltek pár milliárd $ egy projektben és a végén kiderül, hogy esetleg mégis fölszívódik pl a BT méreg akkor valószínűleg nem dobják az egészet a kukába hanem olyan vizsgálati anyagot állítanak elő amely esetlegesen nem tér ki rá vagy ha ki is tér bagatell dolognak állítja be. Mert a profit a lényeg! Őket abszolút nem vezérli az, hogy pl. pár milliárd éhező embernek állítsanak elő szárazságtűrő növényeket de ha ezek az országok kifizetik a drága szárazságtűrő vetőmagokat akkor minden további nélkül elkezdik a kísérletezést. De simán humanitárius okból nem csinálna semmit.
Ezért én nem hiszem el amit ezek a cégek állítanak.

www.greenfo.hu írta:
Mindaddig, amíg a GMO-k biztonságosságáról szóló tanulmányok többségét olyan cégek publikálják, amely ezeket a termékeket létrehozzák, addig aligha lehet ezeket a tanulmányokat hiteles, megbízható adatforrásnak elfogadni. Mindezt tetézi, hogy Észak- és Dél-Amerika valamint Európa országainak számos kormánya lényegében üdvözli a GMO-k jelenlétét az élelmiszer láncban, miközben ezek több mint kétes tudományos alapokon nyugszanak.


http://www.greenfo.hu/hirek/2011/09/13/ ... ek-a-gmo-k

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 06:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör írta:
pter írta:
részemről választ nem kíván.


Jobban is jártál volna ha semmit nem írsz, mert ez megint szánalmasra sikeredett!


A francba beragadt a CTRL V: :lol:

Meg szeretsz is mások helyett válaszolni, mint már többször kiderült!! ;)

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 06:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
Az anyaméhben is mérgez a GMO

A vérbe is bekerülnek azok a mérgek, amelyeket egyes genetikailag módosított növények termelnek, ha elfogyasztjuk a génpiszkált adalékokat tartalmazó élelmiszereket vagy az ilyen növényekkel táplált állatok húsát, tojását – bizonyították be a kanadai Sherbrook Egyetemi Kórház szülészeti és nőgyógyászati osztályának kutatói.

A vizsgálaton átesett várandós anyák nyolcvan százalékánál a babák köldökzsinórvérében is kimutatták az egyik, úgynevezett Bt-mérget, amelyet génmódosított növények termelnek saját védelmükre mint növényvédő szert. Ezzel megdőlt a biotechnológiai cégek éveken át hangoztatott állítása, hogy bármely, az ételben megmaradó genetikailag módosított anyag lebomlik az emésztőrendszerben, és kiürül a szervezetből. Miután napvilágra került, hogy az ilyen állítások kitalációk, számos szerveződés sürgeti a kormányokat, hogy vegyék ki a GMO-kat az élelmiszerláncból.

(MNO)
(Kuruc.info)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 00:18 
Tomipapa írta:
Válaszodon erőst érződik a jóféle esszencia szürkeállomány-romboló hatása, csak az vigasztal, hogy az alkohol átjutván az agy-vér gáton jelentős dopamin-szint emelő hatásánál fogva a boldog révület állapotába segített.
Hidd el, szófosásod ártalmasabb, mint a tokaji eszencia. Ráadásul a tiéd még rákkeltő hatású is a tokaji eszencia viszont nem.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.14. 00:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.08.02. 19:41-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 23:21 
Tomipapa írta:
türelem és empátia, melyet veled kapcsolatban minden alkalommal igyekszem belevinni a levelezésünkbe,
Vendégeim voltak. Megittam egy kis tokaji eszenciát, ezért soraidat olvasva csak mosolygáshoz van kedvem.

Különben is. Szerinted hegyekbe kéne zabálnunk a GMO anyagokat, mert attól lesz hosszú életünk. Sőt ezzel fogod megoldani a 10 milliárd ember éhezését. Ja. Ebben tényleg van valami. Ha folyamatosan és kellő mennyiségben fogyasztjuk a GMO szarokat, akkor pillanatok alatt összeomlik a populáció, nem lesz 10 milliárd ember és a maradék népesség meg úgy fogja utálni a GMO szarokat, hogy eszébe se fog jutni ilyesmit termeszteni.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
Tomipapa írta:
Bár nincs olyan kitétele válaszodnak, melyre reagálnom kellene,
Akkor meg minek strapálod magadat?

Nincs a szójának keményítője? Nem kéne újra lapoznod a tankönyveidet?

László!
Kapd elő azokat a tankönyveket!
Ideje.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%B3jabab

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.08.02. 19:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:20 
Tomipapa írta:
Bár nincs olyan kitétele válaszodnak, melyre reagálnom kellene,
Akkor meg minek strapálod magadat?

Nincs a szójának keményítője? Nem kéne újra lapoznod a tankönyveidet?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.08.02. 19:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:16 
Tükör írta:
pter írta:
És reklámozd, ha neked tetszik. Mindenki maga dönt. Te is.
Ez akkor is az volt, amikor Bükknek írtad, és még ismétled!
Gondolkodj!

Te legalább tudod, hogy a méhek nem arra a qrva szójára vágynak, hanem gyönyörű virágporos lépekre. Nekik erre van szükségük.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
pter írta:
És reklámozd, ha neked tetszik. Mindenki maga dönt. Te is.


Ez akkor is az volt, amikor Bükknek írtad, és még ismétled!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 22:01 
Tükör írta:
pter írta:
részemről választ nem kíván.
Jobban is jártál volna ha semmit nem írsz, mert ez megint szánalmasra sikeredett!
Mi?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 21:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
pter írta:
részemről választ nem kíván.


Jobban is jártál volna ha semmit nem írsz, mert ez megint szánalmasra sikeredett!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: GMO növények
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 21:48 
Tomipapa!

A hülyeséged (követve szavad járását), bár hosszú lére eresztett volt., de részemről választ nem kíván.

Egyed a génkezelt szóját, ha szereted. És reklámozd, ha neked tetszik. Mindenki maga dönt. Te is.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 21:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.08.02. 19:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 21:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
pter írta:
Aki szójaliszttel serkent, 90 % valószínűséggel GMO szóját etet a méheivel.

Jelentem, remegő kézzel elővettem egy adagot, ami megmaradt tavaszról, az van ráírva "GMO mentes magyar termék".
Akkor most a szerencsés 10%-ba tartozom vagy átk*rtak? :roll:
Mondjuk a bigyó jelzés, ami igazán hitelessé tenné a terméket, nincs rajta. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Dühöngő
HozzászólásElküldve: 2011.09.13. 17:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
......A szójaliszttel megint nagyot alkottál...
Gondolod a méh "besűríti" majd belerakja a mézbe ?!.

Nem ez számít!
Igény van a GMO mentes mézre, ez javíthatja a magyar méz piaci pozícióját.
http://www.trademagazin.hu/piaci-hirek/ ... mezet.html
A cukros zsákokon amit tegnap hoztam "Sugar made on non GMO sugar beet" felirat van.

Nem kéne kockáztatni ezt az előnyünk szójaliszt virágporpótló miatt. Amiről gondolom azt is tudod, hogy nem mindegy, hogy készült, és akkor is hőkezelés után ajánlott csak méhéknek adni.
A belekerül-nem kerül vita szerintem felesleges lsd. antibiotikum. Ott is van mindenkinek tuti megoldása, hogy ne kerüljön bele ......
De ilyen biztos megoldás csak egy van, ha nem használjuk. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.