Pontos idő: 2024.03.28. 13:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 19:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
öreg Guajira írta:
..... ha soha nem hallanának a fiatalok a drogokról, akkor nem használnák, ez nem így működik. .....

:D :D Ne nevettess!!!! Elég jól ismerem ezeknek az előadások tematikáját is, meg a valóságot is.
Nem hinném, hogy akad olyan előadó aki valamelyik drogot dicsőíti, "ez megoldja minden problémádat" -jeligére ....és közli, hogy ő ilyennel foglalkozik, ilyet állít elő.
Szerinted?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 19:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Pöte írta:
Hát ahogy olvastam a listát én is megakadtam ezen a címen. Szerintem sem etikus ilyen témájú előadás hirdetése. Nálunk nem fog Baldavári előadást tartani.

Nálunk viszont anno volt előadást tartani, a végén minden ifjú kezdő buci anyákat akart tőle vásárolni! :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 19:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Ez a vita úgy indult, hogy miért van a javasolt témák között, miért engedik ezt az előadást.
Erre írtam válaszul, hogy helyes, hogy az OMME nem szelektál az előadások témája szerint, hanem a méhészekre bízza, jó lenne ha ez máshol is így lenne. Lehet, hogy aki ezt a lsitát összeállította maga is úgy van vele, hogy le kéne kénezni az összes buckfast, de ha az előadás minősége jó, akkor csak a témája miatt nem fogja lehúzni a listáról.
A múltkori Méhészetben volt egy cikk, amiben egy előadó arról beszélt, hogy ő semmivel sem védekezik atka ellen és ez így jó. Ez megjelent egy szaklapban, olvashatta 16 000 méhész! Egyetértek vele: nem. Elolvastam? Igen, hogy tudjam ez is egy vélemény. De ettől még nem dobom ki az össze atkaellenes szert.
De nem szeretném a továbbiakban szétoffolni a topicot ezzel a "Kinek tudnék eladó buckfast?" kérdéskörrel.
Litterae: Olyan, hogy nyílt titok az nincs, műanyag fakanál se. Köszönöm a segítséget a törvénytelen szó jelentéséről meg azt, hogy feltételezted, hogy nem tudom értelmezni. Akinek nem tetszik ez az előadás, az ne hívja meg az előadót és kész! Ha ez az előadó ennyi törvénytelenséget elkövet és te ezt tudod, akkor ki tart vissza attól, hogy lépéseket tegyél az ügyben?
tsanyi: Ha a demagóg szót sértésnek szántad, annak nem örülnék, mert nem szép dolog a másikat sértegetni, ha filozófiai értelemben akkor rendben. Ha egy iskolában elmondják a diákoknak, hogy a különböző drogok mik, hogyan alakultak ki és mik a veszélyei és ezt utána megbeszélik, akkor igen az természetes számomra. Nem gondolom, hogy ha soha nem hallanának a fiatalok a drogokról, akkor nem használnák, ez nem így működik.
Részemről ezt a témát lezártnak tekintem, vagy legyen neki új topic nyitva de nem biztos, hogy mást is ennyire leköt ez a téma, akik OMME híreket szeretnének olvasni. Szegények azt látják, mekkora itt a forgalom, erre beleszaladnak egy elméleti vitába a társadalmi felvilágosítás a buckfast méh árnyékában alcímmel :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mivel az OMME-t érinti ez a dolog ezért csak ide rakom, lehet olvasni a Buckfast kérdéssel és Baldavárival kapcsolatban:

http://meheszforum.hu/album/displayimag ... fullsize=1
http://kepfeltoltes.hu/view/100125/2321 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100125/1382 ... es.hu_.jpg

Utóbbi az annak idején híres hírhedt Olasz méhtartók szektájához köthető.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 19:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
öreg Guajira írta:
.....nem érzem problémának, hogy van ilyen előadás és ez rajta van egy javasolt előadás listán és nem egy x ember dönti el, hogy 17000 méhész miről hallgathat előadást és miről nem.....

Segítek egy kicsit. Megvan annak a szónak a jelentése, hogy „törvénytelen”…………? Nyílt titok, hogy a "mi előadónk" nem csak törvényellenesen tart, hanem törvényellenesen elő is állít Buckfastnak nevezett hibrid méhanyákat, illetve törvényellenesen értékesíti is ezeket.

Az, hogy mi a törvényes és mi a törvénytelen, azt nem az OMME tisztviselője, alkalmazottja vagy a szabad gondolkodók társasága dönti el, hanem a törvényhozó hatalom.

Egyetlen egyesületnek sincs arra joga -kiváltképp nem egy költségvetési pénzeket is felhasználó közhasznú egyesületnek-, hogy törvénytelen tevékenységet végezzen, vagy ilyen törvénytelen tevékenységet népszerűsítő előadást ajánljon a tagjainak, ill. finanszírozza azt a rábízott költségvetési forrásból.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Litterae 2012.09.13. 19:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 18:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
öreg Guajira írta:
......Öszintén: egyik sem.
De én nem is azt írtam, hogy a Buckfast jó vagy rossz illetve, hogy maga az előadás milyen. Nem egyszerű meghúzni a határt, hogy milyen témákat lehet javasolni és melyek azok, amelyeket nem. Hogy az előadónak igaza van-e vagy sem lehet-e vele vitatkozni vagy sem ezt nem az OMME-nak kell eldöntenie és én csak azt mondtam, hogy helyes, hogy nem is teszi. Elméletileg minden OMME tag felnőtt és négyévente szavazhat is az ország dolgairól feltételezek annyit mindenkiről, hogy eldönti, hogy érdekli-e ez az előadás, meghallgatja-e és egyetért az elhangzottakkal vagy nem. Csak sajnos kicsiny országunkban nem igazán müxik az eltérő vélemények tisztelete vagy a kritikai észrevételek elfogadása. Ezért van az, hogy az eltérő véleményt hangoztató vagy hasznot húz a dologból ("tőle veszed a hibrid anyákat?") vagy tudatlan. És ha valaki olyan cenzúrázna, aki szerint a rakodó egy téveszme az NB az igazi, és e szerint szelektálna az előadásban? Akkor mekkora lenne a felháborodás, hogy miezmá, mosmé, mosazzé? Ezért vélem úgy, hogy helyes, ha minél több előadás választható és a méhészek eldöntik, hogy kit akarnak hallani.

Laci (Tükör) nem fog neki örülni, hogy az egészet idéztem, de ez annyira demagóg, hogy megőrzése ajánlatos!
A bf. tenyésztése Magyarországon nem engedélyezett, tehát törvénytelen. Keress vissza! Litterae hsz-ai tartalmazzák a pontos jogi tényállást.
A kaptárkérdésre utaló hsz rész értelmetlen terelés, egyiket sem jogszabály ellenes ;)
Gondolom a partidrogok népszerűsítése is egy eü. intézmény által támogatott előadáson is természetes számodra, ...mert majd mindenki eldönti .....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 18:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
öreg Guajira írta:
de nem gondolom, hogy másnak erről olvasni/hallgatni se lenne szabad.


Olvasni és hallgatni természetesen szabad,de itt nem csak erről van szó.
Az egyesület vezetőtestületeiben(IB,FB) is vannak akik tartják a Bucit,ezért maradhat már vagy 3 éve az oktatási kínálatban.

Pedig a tartását tiltó jogszabályok írásban és szóban is beterjesztésre kerültek egy O.V-n.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 18:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
misi írta:
tsanyi írta:
öreg Guajira írta:
.....Bár részemről nem gondolnám, hogy amíg ez tényleg csak, mint ismeretterjesztő előadás szerepel a programban addig az nagy baj lenne. .........
Ja kérem nehéz a cenzúra dolga :D

Soha nem hallgattad B. előadását rajzásgátlás témakörben, vagy tőle veszed a hibrid anyákat?
Egy őszinte választ kérnék!
Továbbá:

Öreg Guajira!

Árusítasz-e Buckfast vagy más hibrid anyákat?
(Csak úgy, ismeretterjesztés céljából.)


Felmerül bennem a kérdés, hogy minek írok, ha senki nem olvassa... NEM, nem árusítok, nem használunk, nem ismerem az érintett előadót, és megvan a saját véleményem a buckfast kérdésről, ami viszont NEM ENNEK a topicnak a témája. Én csak annyit írtam, hogy ahhoz, hogy megalapozottan tudjunk valamiről állást foglalni, ahhoz - szerintem - hozzátartozik a téma ismerete, ezért nem érzem problémának, hogy van ilyen előadás és ez rajta van egy javasolt előadás listán és nem egy x ember dönti el, hogy 17000 méhész miről hallgathat előadást és miről nem. Ennyit írtam és nem többet egy szóval se mondtam, hogy a buckfast a jövő, vagy hogy vesszen mind mert ez nem ennek a topicnak a témája. Gondolom, akik ennyire lehúzzák ezt az előadást/előadót azok vagy már hallották ezt az előadást vagy más forrásból tájékozódtak és ismereteik alapján nem értenek egyet ezzel a technológiával. Én még nem hallottam az előadást csak olvastam a kérdéskörről, de nem gondolom, hogy másnak erről olvasni/hallgatni se lenne szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
tsanyi írta:
öreg Guajira írta:
.....Bár részemről nem gondolnám, hogy amíg ez tényleg csak, mint ismeretterjesztő előadás szerepel a programban addig az nagy baj lenne. .........
Ja kérem nehéz a cenzúra dolga :D

Soha nem hallgattad B. előadását rajzásgátlás témakörben, vagy tőle veszed a hibrid anyákat?
Egy őszinte választ kérnék!
Továbbá:

Öreg Guajira!

Árusítasz-e Buckfast vagy más hibrid anyákat?
(Csak úgy, ismeretterjesztés céljából.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 17:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hát ahogy olvastam a listát én is megakadtam ezen a címen. Szerintem sem etikus ilyen témájú előadás hirdetése. Nálunk nem fog Baldavári előadást tartani.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
tsanyi írta:
öreg Guajira írta:
.....Bár részemről nem gondolnám, hogy amíg ez tényleg csak, mint ismeretterjesztő előadás szerepel a programban addig az nagy baj lenne. .........
Ja kérem nehéz a cenzúra dolga :D

Soha nem hallgattad B. előadását rajzásgátlás témakörben, vagy tőle veszed a hibrid anyákat?
Egy őszinte választ kérnék!


Öszintén: egyik sem.
De én nem is azt írtam, hogy a Buckfast jó vagy rossz illetve, hogy maga az előadás milyen. Nem egyszerű meghúzni a határt, hogy milyen témákat lehet javasolni és melyek azok, amelyeket nem. Hogy az előadónak igaza van-e vagy sem lehet-e vele vitatkozni vagy sem ezt nem az OMME-nak kell eldöntenie és én csak azt mondtam, hogy helyes, hogy nem is teszi. Elméletileg minden OMME tag felnőtt és négyévente szavazhat is az ország dolgairól feltételezek annyit mindenkiről, hogy eldönti, hogy érdekli-e ez az előadás, meghallgatja-e és egyetért az elhangzottakkal vagy nem. Csak sajnos kicsiny országunkban nem igazán müxik az eltérő vélemények tisztelete vagy a kritikai észrevételek elfogadása. Ezért van az, hogy az eltérő véleményt hangoztató vagy hasznot húz a dologból ("tőle veszed a hibrid anyákat?") vagy tudatlan. És ha valaki olyan cenzúrázna, aki szerint a rakodó egy téveszme az NB az igazi, és e szerint szelektálna az előadásban? Akkor mekkora lenne a felháborodás, hogy miezmá, mosmé, mosazzé? Ezért vélem úgy, hogy helyes, ha minél több előadás választható és a méhészek eldöntik, hogy kit akarnak hallani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vivaldi írta:
Ezt hogy érted? Minek az alját? Meg egyáltalán, mi baja lett a Brossnak?

Párhuzamosan két téma is megy, olvass vissza ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
öreg Guajira írta:
.....Bár részemről nem gondolnám, hogy amíg ez tényleg csak, mint ismeretterjesztő előadás szerepel a programban addig az nagy baj lenne. .........
Ja kérem nehéz a cenzúra dolga :D

Soha nem hallgattad B. előadását rajzásgátlás témakörben, vagy tőle veszed a hibrid anyákat?
Egy őszinte választ kérnék!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Ezt hogy érted? Minek az alját? Meg egyáltalán, mi baja lett a Brossnak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Litterae írta:
Baldavári László.........Buckfast ..........

Elértük az alját ...... :evil: Remélem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Lehet hogy hülye vagyok, meg az erdőből is csak azért jöttem be, mert csepereg az eső, és nem utolsó sorban, mert lemerült a csavarbehajtó akkumulátora, de ezt a gondolatmenetet nem értem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
öreg Guajira írta:
Litterae írta:
Az OMME honlapján olvasható, az elméleti ismeretterjesztés program 2012/2013. évében, az OMME által javasolt előadások listája. Köztük a Baldavári László által jegyzett, a „Buckfast méhhibrid ismertetése, tulajdonsága és ezekkel való termelés” című előadás.

Jóemberek, senkit nem zavar a szakmai témák ajánlói közül, hogy a Buckfast hibrid tartása Magyarországon törvénytelen? Mi több, a hibrid törvénytelen tartására buzdító előadót a Magyar Méhészeti Nemzeti Program pénzéből előadásonként 35.000 Ft-tal jutalmazzák is.

Ezt komolyan gondolják, vagy ekkora az OMME szakmai stábjában a tudatlanság, netán ekkora a gátlástalanság?

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46


Szerencsére nem az a címe, hogy: Termeljen Ön is Buckfast-al! :D
Bár részemről nem gondolnám, hogy amíg ez tényleg csak, mint ismeretterjesztő előadás szerepel a programban addig az nagy baj lenne. Attól, hogy meghallgatok egy előadást az iszlám történetéről, még nem leszek igazhitű... Különben is csak javasolt téma, ha nem tetszik a szervezetnek, akkor választ másikat. És ha senki sem választja, akkor nincs "jutalom" sem.
Ja kérem nehéz a cenzúra dolga :D


No, ezt egy óvodában meséld el! Talán ott el is hiszik .......... Nihil obstat :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Szerintem válasszuk meg a vinifredet, ő tud valami tutit a nyúlósra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Ja, hát szerintem sem valószínű, a két király egy várban, de elméletileg lehet. Szombaton kiderül (mondjuk most borul, sőt esik)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Vivaldi írta:
Lehet, hogy némely hozzászólót időnként jól megvernének a sértettek, ha biztosan tudnák a nevét, és címét.



Névtől függetlenül nem kell oly stílusban és olyanokat írni, ami miatt verés lehetősége felmerülhet. Sztem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Mi van? Ki miről mond le? Már megint lemaradtam valamiről? Ezek szerint tényleg igaza van a tükörnek, néha be kell jönni az erdőből.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vivaldi 2012.09.13. 16:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Litterae írta:
Az OMME honlapján olvasható, az elméleti ismeretterjesztés program 2012/2013. évében, az OMME által javasolt előadások listája. Köztük a Baldavári László által jegyzett, a „Buckfast méhhibrid ismertetése, tulajdonsága és ezekkel való termelés” című előadás.

Jóemberek, senkit nem zavar a szakmai témák ajánlói közül, hogy a Buckfast hibrid tartása Magyarországon törvénytelen? Mi több, a hibrid törvénytelen tartására buzdító előadót a Magyar Méhészeti Nemzeti Program pénzéből előadásonként 35.000 Ft-tal jutalmazzák is.

Ezt komolyan gondolják, vagy ekkora az OMME szakmai stábjában a tudatlanság, netán ekkora a gátlástalanság?

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46



Szerencsére nem az a címe, hogy: Termeljen Ön is Buckfast-al! :D
Bár részemről nem gondolnám, hogy amíg ez tényleg csak, mint ismeretterjesztő előadás szerepel a programban addig az nagy baj lenne. Attól, hogy meghallgatok egy előadást az iszlám történetéről, még nem leszek igazhitű... Különben is csak javasolt téma, ha nem tetszik a szervezetnek, akkor választ másikat. És ha senki sem választja, akkor nincs "jutalom" sem.
Ja kérem nehéz a cenzúra dolga :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 15:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
öreg Guajira írta:
Akkor ezek szerint elképzelhető egy ilyen scenario. Márminthogy elnök marad de ügyvezető más lesz.

Nekem Tomipapa leírásából nem ez tűnik ki.
Tomipapa írta:
Eképp dedukcióval rögvest eljuthatsz ahhoz a felismeréshez, hogy ha a hétvégi OV napirendjén szerepel a JB felállítása, az egy választott tisztségviselő lemondásával vagy visszahívásával lehet szoros összefüggésben, mert az ügyvezető és NP-koordinátor, de még az adminisztrátor sorsáról sem az OV és a Küldöttgyűlés feladata dönteni...

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 15:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Lehet, hogy némely hozzászólót időnként jól megvernének a sértettek, ha biztosan tudnák a nevét, és címét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 15:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Malya Péter írta:
öreg Guajira írta:
És ha a Péter mint ügyvezető lemond, attól maradhat még elnök elvileg, de a gyakorlatban volt már külön ügyvezető és elnök?

Igen volt.2004 október 1-től, mint ügyvezető alkalmaztak az OMME-ban. Itt van előttem a korabeli munkaszerződés.Az akkori elnök Bross Péter volt, és ezt a munkaszerződést is ő írta alá mint a munkáltató képviselője.A munkabér havi 200 000 Ft volt.


Ó :o
Akkor ezek szerint elképzelhető egy ilyen scenario. Márminthogy elnök marad de ügyvezető más lesz. Ja, azt tudja valakai, hogy kik lettek, akikkel betöltésre kerültek az állások vagy ez hétpecsétes titok? Hiszen, a döntés megszületett, úgyhogy abba nyúlfarknyi hírbe beleférhetett volna az is, hogy Kedves Tagtársak koordinátor Teás K. Anna ügyvezető Winch Eszter lett vagy valami.... Vagy még nem dőlt el? :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 15:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Az OMME honlapján olvasható, az elméleti ismeretterjesztés program 2012/2013. évében, az OMME által javasolt előadások listája. Köztük a Baldavári László által jegyzett, a „Buckfast méhhibrid ismertetése, tulajdonsága és ezekkel való termelés” című előadás.

Jóemberek, senkit nem zavar a szakmai témák ajánlói közül, hogy a Buckfast hibrid tartása Magyarországon törvénytelen? Mi több, a hibrid törvénytelen tartására buzdító előadót a Magyar Méhészeti Nemzeti Program pénzéből előadásonként 35.000 Ft-tal jutalmazzák is.

Ezt komolyan gondolják, vagy ekkora az OMME szakmai stábjában a tudatlanság, netán ekkora a gátlástalanság?

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 07:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
öreg Guajira írta:
És ha a Péter mint ügyvezető lemond, attól maradhat még elnök elvileg, de a gyakorlatban volt már külön ügyvezető és elnök?

Igen volt.2004 október 1-től, mint ügyvezető alkalmaztak az OMME-ban. Itt van előttem a korabeli munkaszerződés.Az akkori elnök Bross Péter volt, és ezt a munkaszerződést is ő írta alá mint a munkáltató képviselője.A munkabér havi 200 000 Ft volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 04:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Nekem pontosan annyi fogalmam és tudásom van Major Lászlóról, mint amennyi éppen egy Maci Laciról lenne , ha azon a nick néven regelsz. Egyszerűen nem publikus.
Ráadásul esetemben a Bogaras fedi a valóságot, mert több értelemben is bogaras vagyok.
Ha jól emlékszem a regisztrációkor is nick nevet kért vagy amit a fórumon használni szeretnél. Ez a világ egy ilyen személytelen világ. Ha ettől több kell ott a privát vagy egyéb , akár kiállításon fórumtali, ott akár telefon szám csere , stb.
Más internetes fórumokon még nem jártál, szintén hasonló a helyzet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Major László: Műfaji sajátosság. Még kb. 3 milliárd másik netező is fantomnévvel fórumozik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
öreg Guajira írta:
Major László írta:
Bocsánat, hogy beleszólok a "nagyhatalmasságok " eszmefuttatásába, " egyszerűen nem értem,( kicsit bosszant is) miért mindenki fantázia néven regisztrál" Mi az az "eget rengetően" nagy titok amiért nem lehet megtudni, hogy valójában ki lapul egy-egy fantázia név alatt. :cry:


Igazából nem sok érvet tzdnék személy szerint felhozni ellene, bár regisztrálhatnék Szabó Jánosként is. A személyit nem kell bemutatni :)
Szerintem fontosabb, hogy milyen stílusban szólok hozzá, és azt vállaljam, minthogy mi a nicknevem. De ez csak az én véleményem...


Meglehet, igazad van, de azt gondolom, ha a környezetemből valaki olvassa Chat-en megjelenő hozzászólásaimat, az pontosan be tud azonosítani, (nem vagyok ego). de szerintem ez fontos lehet, és mindenki számára világos, hogy mik azok az értékek amelyeket képviselek,és ami a legfontosabb, pontosan tudható, mindenki számára világos, ki van az írás, hozzászólás mögött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 20:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Major László írta:
Bocsánat, hogy beleszólok a "nagyhatalmasságok " eszmefuttatásába, " egyszerűen nem értem,( kicsit bosszant is) miért mindenki fantázia néven regisztrál" Mi az az "eget rengetően" nagy titok amiért nem lehet megtudni, hogy valójában ki lapul egy-egy fantázia név alatt. :cry:


Igazából nem sok érvet tzdnék személy szerint felhozni ellene, bár regisztrálhatnék Szabó Jánosként is. A személyit nem kell bemutatni :)
Szerintem fontosabb, hogy milyen stílusban szólok hozzá, és azt vállaljam, minthogy mi a nicknevem. De ez csak az én véleményem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 20:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Ez mondjuk magyarázhatja a koordinátor kilépését, ha vele ezzel kapcsolatban komoly volt a vita. De ahol ilyen rövid idő alatt ennyien lépnek le.... És ha a Péter mint ügyvezető lemond, attól maradhat még elnök elvileg, de a gyakorlatban volt már külön ügyvezető és elnök? Mert ilyen kis szervezetnél erre két fizetős állást létrehozni, végülis lehet nem ismerem az operatív munka mennyiségét, de eddig is egy ember el tudta látni a két posztot. Vagy elnök se marad?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 20:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Bocsánat, hogy beleszólok a "nagyhatalmasságok " eszmefuttatásába, " egyszerűen nem értem,( kicsit bosszant is) miért mindenki fantázia néven regisztrál" Mi az az "eget rengetően" nagy titok amiért nem lehet megtudni, hogy valójában ki lapul egy-egy fantázia név alatt. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 20:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Abból bizonyosan volt vita - ezt két IB tag is mondta-hogy nem lett felvéve egy, a volt koordinátor által javasolt személy a Központi Irodába.Hogy ennek mennyiben volt szerepe a folyamatokban, az még nem látszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 13:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Tomipapa!
Bizonyára a nagy hév közepette elkerülte a figyelmedet, hogy megint a személyeskedés irányába tartasz! Térj vissza az egészséges vita keretein belülre. Vedd tudomásul, hogy más embernek is lehet véleménye, sőt informáltabb is lehet mint Te.
Köszönöm.

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 13:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Köszönöm a felkínált lehetőséget, hogy indulhassak az elnöki posztért, de nem hiszem, hogy élnék vele. Másrészt nem azért tettem szóvá a pályázat kurta-furcsa lezárását mert én is indulni szerettem volna, ugyanakkor nem ragadtatnám magam olyan személyeskedésre, hogy szerinted meg azért van ez így rendben mert te lettél a befutó. Egy társadalmi szervezet fontos ismérve az átlátható működés és a nyilvánosan meghirdetett pályázatok idő előtti lezárása és győztes hirdetése nem ebbe az irányba hat. Vagy nem kell pályázatot kiírni, és meghívásos alapon kell betölteni a tisztséget, vagy a saját maguk által felállított szabályok szerint kell kiválasztani a jelöltet. Mindkét megoldás esetén vannak por és kontra érvek, de ez "hibrid" módszer kicsit a Politbüro-ra hajaz meg a Népfrontra. És miután az itt leírtak - és nem csak az általam leírtak - alapján is jelentős változások történtek az OMME életében, így ezen cselekménysorozat összességébe gondoltam bevonni, mint ügybe az OV-t. De ha nem hát nem ...
Ja, egyébként ha már szabályzatok: minden szabályzat rögzíti, hogy mik az adott szervezeti egységek kizárólagos feladataik, amikben csak ők jogosultak dönteni, de azt nem, hogy ne lehetne őket konzultatív céllal bevonni más döntések meghozatalába. És magasabb szerv felülírhatja a lejjebb hozott döntéseket. Ez elég sok szervezetnél így van gyanítom az OMME-nél is.
És ismételten szeretnélek nyomatékosan megkérni Kedves Tomipapa, ne személyeskedj, mert az nem szép, sőt illetlen dolog, köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 13:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
öreg Guajira írta:
Mi olyan halaszthatatlan dolog volt, amit a vezetőség, a rakat elnökhelyettes és az Elnök ne tudtak volna koordinálni a hétvégéig vagy legalább az előre kiadott beadási határidőig, hogy esetleg nagyobb hatáskörű szervezeti egység (OV) is megismerhesse a tényeket és dönthessen az ügyben??
Kissé sok kezd itt lenni a furcsaság... :?


Öreg!

Kérted, gurigassam már ki, mi alapján vélem, hogy még nem olvastad át részletesen az említett szabályzatokat.
Nos, ez a kitétel volt az.

A pályázati kiírások elbírálásához nem kell az OV. Az OV a Küldöttgyűlés összehívásához, a JB és a SzB felállításához kell.

Eképp dedukcióval rögvest eljuthatsz ahhoz a felismeréshez, hogy ha a hétvégi OV napirendjén szerepel a JB felállítása, az egy választott tisztségviselő lemondásával vagy visszahívásával lehet szoros összefüggésben, mert az ügyvezető és NP-koordinátor, de még az adminisztrátor sorsáról sem az OV és a Küldöttgyűlés feladata dönteni...

Ha megkívántad volna az ügyvezetői vagy koordinátori státuszt és ahhoz tartozó jövedelmet, akkor értem háborgásodat a pályázati kiírás okafogyottá válása és visszaszívása kapcsán, a te támogatási rendelet-ismereted mellett jó eséllyel indulhattál volna ezen zsíros stallumok elnyeréséért. No, de ez már - mint tudjuk- okafogyottá vált, az esetlegesen megüresedő elnöki státusz viszont választott tisztség, így -ha OMME tag vagy- akkor már csak a küldöttek közé kell bekerülj, hogy választhass és választható légy... Az elnöknek nem feltétlenül kell társadalmi munkában, jövedelem nélkül dolgoznia, bár a NP-ból és a beszámolókból az ő várható jövedelme már nemigen deríthető ki, de van olyan magas sarzsi, hogy érdemes legyen futnod egy kört érte. Most már csak egy kis tehetség és elszántság szükségeltetik mindehhez, de mint a közmondásból tudjuk, "Ha a Teremtő hivatalt ad, majd észt is ad hozzá..."

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 12:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Malya Péter írta:
Köszönöm válaszod, bocsi nick név alatt Bross Péter írt korábban.



Igen ezt mondjuk kilogikáztam az összehangzás miatt, mondjuk regisztrálhatna Bross Péter névvel is senki nem hinné el, hogy tényleg ő az :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 12:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Köszönöm válaszod, bocsi nick név alatt Bross Péter írt korábban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 12:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Malya Péter írta:
öreg Guajira írta:
Malya Péter írta:

Kedves Öreg Guajira!

Hirtelen jöttél ide a Méhészfőrumba, de elfelejtettél néhány sort írni a Bemutatkozások topicba.
Jól fogalmazol és jól informált is vagy. Nem írtál korábban bocsi nick név alatt?


Kedves Malya Péter!

Bocsánat, valóban nem kerestem a Bemutatkozások topikot, utólag pótolni fogom. Köszönöm dicsérő szavaidat, igyekszem sok mindent elolvasni mielőtt véleményt alkotok, és ez az olvasottság jót tesz a fogalmazásomnak is. Frissen jöttem mert a családi méhészetben szálltam be "kisegítősnek" és mint a család "informatikusa" a neten próbáltam meg minél több információhoz jutni. Közben találtam ezt az oldalt is, ahol itt, az aktualitásoknál volt élet :)
Kérdésedre válaszolva még nem voltam regisztrálva ezen a fórumon, egy két közéletin vagyok még.


Nem firtatom, de nem válaszoltál, hogy akár itt vagy máshol írtál-e már bocsi nick név alatt.


Gondoltam, ha regisztrálva nem voltam, akkor nem is írhattam bocsi név alatt, a vagy máshol kitétel az előző kérdésedben nem szerepelt, de nem, úgy se, eddig csak a megyei napilap oldalára irogattam meg a facebook-ra :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 12:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Tomi!


Ha van hangulat, akkor lesz alkalom, ha van alkalom lesz hangulat...
Nem kívánok én semmit gerjeszteni, csak azt hittem a fórum a vélemény nyilvánításának helye, és a vélemények ütköztetésének.
Én nem vontam senkinél kétségbe, hogy mennyire van képben, feltételeztem, hogy nem a levegőbe beszél.
Rendeletek belinkelésével kapcsolatban lehet, - hangsúlyoznám nem biztos - hogy több támogatási rendeletet olvastam már, mint itt néhányan és nem csak a NP-ről szólót.
Tekered már vissza, hol állítottam olyat, hogy akár a koordinátort, akár az ügyvezetőt az OV-nek kell választania bizottságosdival? Hol írtam én olyat, hogy az IB-nek nincs joga bármelyikhez is? Akkor ki gerjeszt itt mit?
Én csak az miatt értetlenkedtem, hogy mit itt már írták ha hétvégén lesz egy magasabb szintű vezetőségi gyűlés, akkor miért nem vonták be azt is a probléma megoldásába?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 12:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
öreg Guajira írta:
Malya Péter írta:

Kedves Öreg Guajira!

Hirtelen jöttél ide a Méhészfőrumba, de elfelejtettél néhány sort írni a Bemutatkozások topicba.
Jól fogalmazol és jól informált is vagy. Nem írtál korábban bocsi nick név alatt?


Kedves Malya Péter!

Bocsánat, valóban nem kerestem a Bemutatkozások topikot, utólag pótolni fogom. Köszönöm dicsérő szavaidat, igyekszem sok mindent elolvasni mielőtt véleményt alkotok, és ez az olvasottság jót tesz a fogalmazásomnak is. Frissen jöttem mert a családi méhészetben szálltam be "kisegítősnek" és mint a család "informatikusa" a neten próbáltam meg minél több információhoz jutni. Közben találtam ezt az oldalt is, ahol itt, az aktualitásoknál volt élet :)
Kérdésedre válaszolva még nem voltam regisztrálva ezen a fórumon, egy két közéletin vagyok még.


Nem firtatom, de nem válaszoltál, hogy akár itt vagy máshol írtál-e már bocsi nick név alatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 12:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Öreg!

Hangulat már van, nem szükséges azt gerjeszteni...!

Elég sok dologban nem vagy még képben, információid megtámogatásához néhány kapaszkodó
1. Olvasd talán el az OMME Alapszabályát, A SzMSz-ot, Választási szabályzatot. Ott sok mindenre fény derülhet, többek között megtudhatod, hogy ügyvezetői, MMNP-koordinátori állás betöltéséhez nem szükséges az OV összehívása, s nem kell felállítani a Jelölő és Szavazatszedő Bizottságot sem. Azokat választott tisztségviselő jelöléséhez szükséges felállítani, s az OV hivatott összehívni a Küldöttgyűlést, mely jogosult megválasztani a tisztségviselőt.
2. A Magyar Méhészeti Nemzeti Program tanulmányozható :
http://www.mvh.gov.hu/MVHPortal/files10 ... endeletpdf -ből. Ezt módosította a 2/2012(I.23.)VM rendelet: http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/ ... K12007.pdf

Az utóbbi linkekből olvasd ki kérlek, ki jogosult a támogatásra, illetve a támogatás igényléséhez milyen tagság szükséges...
Azzal mindannyian tisztában vagyunk, hogy a támogatásokat a MVH bírálja el és rendelkezik a kifizetésükről, de gondolom, sikerül felfedezned, kinek a koordinálásával és ki tagjaként lesz a méhész jogosult a pízre.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 11:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
abrakazabra írta:
...de nem is ugyanazt csinálja, mint egy Tesco pénztáros, másrészt a budapesti, diplomás fizetésekhez kell nézni, nem egy segédmunkáshoz vagy betanított munkáshoz.


Persze ez is igaz, a tescopénztáros a másik véglet volt, de azért nem is mondanám annyira rossznak még pesti viszonylatban sem. Egyébként is idő előtt sikerült betölteni mindkét állást, nem? ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 11:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Malya Péter írta:

Kedves Öreg Guajira!

Hirtelen jöttél ide a Méhészfőrumba, de elfelejtettél néhány sort írni a Bemutatkozások topicba.
Jól fogalmazol és jól informált is vagy. Nem írtál korábban bocsi nick név alatt?


Kedves Malya Péter!

Bocsánat, valóban nem kerestem a Bemutatkozások topikot, utólag pótolni fogom. Köszönöm dicsérő szavaidat, igyekszem sok mindent elolvasni mielőtt véleményt alkotok, és ez az olvasottság jót tesz a fogalmazásomnak is. Frissen jöttem mert a családi méhészetben szálltam be "kisegítősnek" és mint a család "informatikusa" a neten próbáltam meg minél több információhoz jutni. Közben találtam ezt az oldalt is, ahol itt, az aktualitásoknál volt élet :)
Kérdésedre válaszolva még nem voltam regisztrálva ezen a fórumon, egy két közéletin vagyok még.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 11:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
...de nem is ugyanazt csinálja, mint egy Tesco pénztáros, másrészt a budapesti, diplomás fizetésekhez kell nézni, nem egy segédmunkáshoz vagy betanított munkáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 11:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Pöte írta:
Nem hiszem, hogy ezek a státuszok olyan hálásak és "jólfizetőek" lennének, hogy bárki a rokonának kívánhatná őket.



Nem??? Háát nem tudom... Amit a NP-ből meg a beszámolókból tudható, alsó hangon bruttó 5xx ezer a kordinátori plusz az apró, ehhez képest meg az ügyvezetői, mert az magasabb sarzsi... Elég sok olyan rokonom van, akinek szívesen kívánnék ilyen fizetéseket. A háláról meg annyit, hogy a tescopénztáros a tizedéért robotol és ő esetleg még tényleg hálás, hogy van hol...
Netto 250 az egy évben 3 millió jövedelem, ennyi nyereség hány kiló méz után is marad? :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 11:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
öreg Guajira írta:
Egyrészt ha jól tudom, akkor a támogatások szétosztása jelenleg - a többi Uniós támogatáshoz - a Mezőgazdasági Hivatal feladata. Az OMME az NP alakításában vesz részt, de a támogatások tényleges odaítélése, ellenőrzése folyósítása nem az OMME feladata volt. Egy csomó támogatásnál az OMME volt a kizárólagos kedvezményezett, ez azonban azon múlik, hogy a következő NP-ben miben sikerül megállapodni.
Másrészt én kevésbé vagyok optimista azzal, hogy hétvégén fellebben a fátyol minden rejtélyről, tovább folytatódik a tagság felé a porhintés. Sajnos az a tény elég sokat elmond számomra a jelenlegi viszonyokról, hogy két ilyen fontos tisztségre kiírnak pályázatot és meg sem várják a beadás végét, "hirtelen" előkerülnek a megfelelő emberek... Rokonok? Barátok? Mi olyan halaszthatatlan dolog volt, amit a vezetőség, a rakat elnökhelyettes és az Elnök ne tudtak volna koordinálni a hétvégéig vagy legalább az előre kiadott beadási határidőig, hogy esetleg nagyobb hatáskörű szervezeti egység (OV) is megismerhesse a tényeket és dönthessen az ügyben??
Kissé sok kezd itt lenni a furcsaság... :?


Kedves Öreg Guajira!

Hirtelen jöttél ide a Méhészfőrumba, de elfelejtettél néhány sort írni a Bemutatkozások topicba.
Jól fogalmazol és jól informált is vagy. Nem írtál korábban bocsi nick név alatt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 11:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem hiszem, hogy ezek a státuszok olyan hálásak és "jólfizetőek" lennének, hogy bárki a rokonának kívánhatná őket.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.12. 10:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Egyrészt ha jól tudom, akkor a támogatások szétosztása jelenleg - a többi Uniós támogatáshoz - a Mezőgazdasági Hivatal feladata. Az OMME az NP alakításában vesz részt, de a támogatások tényleges odaítélése, ellenőrzése folyósítása nem az OMME feladata volt. Egy csomó támogatásnál az OMME volt a kizárólagos kedvezményezett, ez azonban azon múlik, hogy a következő NP-ben miben sikerül megállapodni.
Másrészt én kevésbé vagyok optimista azzal, hogy hétvégén fellebben a fátyol minden rejtélyről, tovább folytatódik a tagság felé a porhintés. Sajnos az a tény elég sokat elmond számomra a jelenlegi viszonyokról, hogy két ilyen fontos tisztségre kiírnak pályázatot és meg sem várják a beadás végét, "hirtelen" előkerülnek a megfelelő emberek... Rokonok? Barátok? Mi olyan halaszthatatlan dolog volt, amit a vezetőség, a rakat elnökhelyettes és az Elnök ne tudtak volna koordinálni a hétvégéig vagy legalább az előre kiadott beadási határidőig, hogy esetleg nagyobb hatáskörű szervezeti egység (OV) is megismerhesse a tényeket és dönthessen az ügyben??
Kissé sok kezd itt lenni a furcsaság... :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.