Pontos idő: 2024.03.28. 13:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Halálfejes lepke

Tudom nem rám tartozik de meg szeretném kérdezni hogy a Halálfejes lepke a kedvenc állatod vagy kutatást végzel vagy miért ilyen "fontos" a lepke?

üdv.:Toncsello


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.09.24. 16:33
Hozzászólások: 9
john írta:
Biztos,hogy a talajban bábozódik be?
A gyerek szerint ilyen bábokat mutattam neki Szántódon egy üres fekvőkaptár tetejében.

Igen!A hernyó tápnövénye a burgonyafélék,kizárólag földben bábozódik!

Üdv! Halálfejes lepke


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.09.24. 16:33
Hozzászólások: 9
Balázs írta:
A halálfejes lepke éjszaka táplálkozik, nehéz megfigyelni. Kaptárba félig elfogyasztott és bepropoliszozott testével gyakran találkozni. A kitett darázscsapdákba is beledöglik időnként. Pont hétvégén dobtam ki egyet a kaptárból. A potroha félig le volt rágva. :)

Megtennéd,hogy legközelebb nem dobod ki,meg őrzöd és értesítesz?

Persze,ha van rá mód! Köszönettel! Halálfejes lepke


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Biztos,hogy a talajban bábozódik be?
A gyerek szerint ilyen bábokat mutattam neki Szántódon egy üres fekvőkaptár tetejében.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
A halálfejes lepke éjszaka táplálkozik, nehéz megfigyelni. Kaptárba félig elfogyasztott és bepropoliszozott testével gyakran találkozni. A kitett darázscsapdákba is beledöglik időnként. Pont hétvégén dobtam ki egyet a kaptárból. A potroha félig le volt rágva. :)

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.09.24. 16:33
Hozzászólások: 9
Azta,nem semmi,köszönöm!
Nem készült fotó róla véletlenül,vagy nincsen eltéve a bebalzsamozott test?

Érdekelne,hogy élve is előkerült már,Ön látta táplálkozni,és a tavasz melyik hónapot jelenti?

Köszönettel! Halálfejes lepke


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 19:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Mifelénk a Dráva mentén nem ritka. Nincs vele gond, mert a kijáró szükítés, ahol jó ott nem tud bemenni, ahol meg bemegy ott bent is marad (tavasszal szép példányok kerülnek elő egészben, nincsenek befalazva 8-) csak bebalzsamozva ;) .

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 18:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.09.24. 16:33
Hozzászólások: 9
Üdvözletem!

Bocsánat,hogy zavarom Önöket Méhészeket!
Amatőr lepkész vagyok és arra lennék kíváncsi,hogy napjainkban találkoznak-e Önök a halálfejes lepkével a méhkaptárak körül!
Ez a lepkefaj őszi vándorlása során behatol a méhkaptárakba,esetenként pödör nyelvével átszúrja a lép falát,majd nagy mennyiségű mézet rabol!Teszi ezt azért,mert sok energiára van szüksége ahhoz,hogy elérje Afrikai telelő helyét!
Esetenként a méhek felfedezik,és halálra szúrják,majd befalazzák,de igazi kárt nem okoz!

A fajról egy link: http://kitaibel.hu/lepidopterology/ejjeli/page175a.html

Kérem segítsenek,mondják el,találkoztak-e a fajjal,vagy ezzel a jelenséggel

Ha esetleg mód van rá szívesen fotóznám a lepkét,ezért,ha lehetséges kérem értesítsenek,ha meglátják az állatot!

Remélem jó fórumba írtam,de,ha esetleg nem ,kérem mondják meg hova érdemes beírni!

Köszönettel! Üdvözlettel! Halálfejes lepke antiopa@freemail.hu 06209713886


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 14:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
kösz!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 12:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ez elég erősen országrész-függő is. Jó helyen még 5-6 keret fias is lehet, máshol meg már semmi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.24. 08:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Még sok helyen mindig fiasít az anya. Virágport elég jól hordják. Nem tudtam miről jön be a rengeteg narancssárga színű, aztán láttam meg a disznóparén szorgoskodó méheket.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.23. 20:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Az öreg anyák leálltak, már csak fedett, fiatal, ezévieknél, még teljes sor(napos, nyitott, fedett)

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.23. 18:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
[quote="kárpátia"] tegnap elött 3 családot néztem át, napos pete, fedett 6 nagy tenyérnyi 2 családnál, egy gyengénél 3 tenyérnyi,mindenhol volt napos, majdnem jobb mint augusztusban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.23. 18:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok !
Ma 5 kaptárt átnéztem. .1ben már nem volt fiasítás ( ez amúgy a leggyengébb jelenleg) másik 4ben még fiasítás volt friss pete is és3 keret mindkét oldala fias, a méz koszorút kivéve.
Nálatok mi a helyzet pete ügyben??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.22. 07:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözletem Tomipapa!
5[*] :taps :taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 20:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Tomipapa !

Nagyon jó kis történet :)) Jó volt végigolvasni , teljesen átéltem . :taps
Gondolom jót mulattál magadban .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 13:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tomipapa !
Mondtam én, hogy írjál könyvet ! Zsenáilis volt a leírás.

Más: az én bikáim agancsai a vadászházban voltak kirakva a falra. Onnan vitték el az agancsozó kisebbségiek.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 13:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Kislányommal kimentünk szétnézni a méhes körül délelőtt. Az eső hatására láthatóan beindult a virághorhordás, szinte minden második méh különféle színű csomócskával tér haza.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 11:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Annyira visszaadtad Tomipapa az élményt, hogy ott kuncogtam melletted. A "rituális rázogatást" feledném.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 11:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.06. 22:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Pest megye
:D :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.21. 09:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi írta:
Ma éjszaka az eső miatt nem hallottam őket, de azelőtt a szobába is be hallani éjszaka, hogy bőgnek.


Viváldi!

Nem mindegy, hol bőgnek a bikák. ismerek olyan szituációt, amelyben nem szaladnál el a bőgő bika "támadása" láttán:
Csatolmány:
bőgés a borosüvegen.jpg

Csatolmány:
szereted te a szarvasbőgést.jpg

Így -gravírozva- cseppet sem félelmetes. Festve sem...
Csatolmány:
üvegkupán szarvasbőgés.jpg


Ezen illusztrációkat az alkoholos italok iránt érzett -s e fórumon is többször hangoztatott- vonzalmad támogatására tettem fel, az egyéb olyan lehetőségekről, melyek kapcsán méginkább bőgés-kedvelővé válhatsz, majd egy más alkalommal...

De ha már eltréfálkozunk a szeptemberi szarvasnász hallatán támadt emócióid kapcsán, épülésedre egy saját, nem is régi történet:

Nos, tegnapelőtt este -fenét este, éjfél előtt haza sem értem még a Gödörből, mely helyiség falucskám egyik becsületvesztő intézménye a Duna partján- megtérvén faluszéli otthonomba, szokás szerint kiballagtam a kertbe, az esti, "rituális búcsúpössentésre", no, meg ellenőrizendő Reisz Andris rövidtávú előrejelzésének helytállóságát ...

Az addig néha bömbölő, néha csak a diófák ágai között orgonáló északnyugati szél -mely a felhőméneseket vágtában kergette Északnyugat felől délkeleti irányba - megcsendesedett, s a szárazságtól idő előtt lepergett faleveleket sem hentergette már. Halkan, szinte csak permetezve szitált az eső, őszi titkokat súgva a fák, bokrok leveleinek. Hogy e titkok voltak-e pajzánok, vagy az eső simogatta huncut helyen a szemérmes növényeket, soha nem tudom meg, de a veresgyűrű és a vadszőlő elpirult, a törtető glicinia belesárgult, néhány burkából kivetkőzött dió pedig mindenre elszántan levetette magát az avarra, s rögvest a levelek alá bújt.

Amint így önfeledten csobogok, a kert végéből határozott "be-ő, be-ő" harsant fel, mely kijelentésre rögvest érkezett is a válasz: "ő-u-a, ő-u-a" néhány böffenésszerű "öh-öh-öh" kíséretében.

Olyan közel, olyan páravezette tisztasággal folyt a rivalgás, mintha az udvarban, s nem a kert végében feleseltek volna a bikák, ahol éveken keresztül csemegekukoricát termeltem küsded onokáim táplálására, no meg a számfeletti vadsertés és gím legnagyobb örömére. Mivel még a villanypásztor sem tartotta vissza a tejes csemege élvezetétől hívatlan kosztosaimat, s valamilyen megfejthetetlen okból szarvasék a legjobb lakodalmi tánctérként vették birtokba agronómiai próbálkozásomat, megfosztván az onokákat a parázson sült mézzel karamellizált tejeskukorica közösségépítő és gasztronómiai élményétől -idén kitoltam velük: nem oda vetettem...
Mégis megjöttek. Nagy úr a megszokás, hosszú évek óta nálam a lakodalom, s itt a menyasszonytánc után sem fegyverdörrenés tesz pontot a nászra. Legfeljebb idén nem nálam kosztoltak, de megjöttek. Harsányan, férfiasan, kihívóan, magamutogatóan, mint ahogy a felnőtt férfiak járják a legényest a lánykoszorú előtt a falusi lagzikban. Nem is csodálkozom azon, ha van, aki "szerszámot eldobva" reagál, ha a csendes szeptemberi éjben így ráordítanak. Még azon sem lepődök meg, ha a pisi is bennszorul...

Jómagam -tiszta lelkiismeret, s némi tapasztalat birtokában- nem így reagálok, ezért nem hajítottam el egykori férfiúi ékességem, hanem a rituális rázogatást követően elcsomagoltam, s beballagtam a házba. Mivel a szürkemarha-tülkök jelenleg a Bakonyban vannak szolgálatban, tritonom meg sose vó't, elévettem a cilindert. No, ne gondoljon senki a nagypolgári, urias fejfedőre -bár ilyen nagyurak érkeztekor illenék a tiszteletükre azzal köszönteni-, szegény kertész petrólámpa-cilinderrel köszön. Kivittem hát a cilindert az udvarba, aztán belebőgtem az éjszakába uraiméknak az üdvözletet. Jött es a válasz postafordultával, mellőzve a diplomáciai megfontolásokat. Gorombán, konfrontatívan, minden udvariasság nélkül. Nekem sem kellett több, hasonló hangnemben elböffentettem neki, hogy én sem vagyok hitványabb, ijedősebb legény.
Rövidesen olyan koncert kerekedett, hogy bármelyik vadásznapi bőgőverseny mezőnye belesárgult volna az irígységbe. Persze nekünk könnyű, itt két profi is bőgött (a csapat- és a kereső bika), jómagam -aki közismerten szótlan, ibolya-szerénységű, befelé forduló embör vagyok- csak néha-néha szóltam közbe, fenntartani a diszkussziót. A bőgőtalálkozó professzionális résztvevői közül a kereső közelebb húzódott, s már mintegy húsz perce "anyáztuk" így egymást -minden tehetségünket, dühünket beleadva a "párbeszédbe", melynek olyan feelingje volt, mintha a fórumon diszkusszáltunk volna-, mikor megzörrent az utcai kapunk...
Egy síri árny, talpig fehérben -kezében fegyvernek látszó tárggyal - óvakodott be az udvarunkba. Meg-megállt, hallgatózott. Moccanni sem mertem, hisz épp ezelőtt hallottam a legutóbbi vadászbalesetről, ahol disznónak vélte a kukoricája aratásakor éjszaka inspekciózó gazdát a vadász, ennek az árnynak pedig olyan hosszúkás, egyenes tárgy volt a kezében, s mintha annak a hosszú valaminek tusa is lenne...

A bikák felváltva orgonáltak, az árny pedig mind közelebb ért. Csak nem régen elporladt szarvasölő jött vissza a másik világból, bőgő bikára cserkelni...? Határozottan kellemetlen érzés lett úrrá rajtam, noha régtől fogva nem tartok már az elmentek hazalátogatásától- de azért mégis...

Erőt vettem hát magamon, s mielőtt még közelebb jött volna az árny, csendesen megköszörültem a torkomat a setétben...
- Ki az...?- szólt a síri jelenség, érdeklődvén kibenlétem iránt, de egyúttal megvilágítva önnön személyének rejtélyét.
- Te vagy , Marcsika ? -ismertem fel az árnyat a hanjáról. -Te kísértesz itt késő éji órán, miként Hamlet atyjának szelleme? - kérdeztem a talpig fehér hálóköntösbe burkolózott szomszédasszonyt.
- A rohadt életbe, arra riadtam álmomból, mintha az ablak alatt bőgtek volna ezek a nyüves szarvasok. Itt, a kertedben ordított a leghangosabbik, a kutyák meg úgy fogtak, csaholtak, mintha plenáris ülést tartottak volna... Nem esett bajod?
- Nem, köszönöm, semmi baj, csak kijöttem egy kicsit levegőzni, s ha már kint voltam, kicsit megbosszantottam a bikákat- mutattam a lámpa-cilindert, s állításom igazolására újfent beleharsogtam az éjszakába...

Szerencse, hogy a "kísértetnél" nem Mannlicher volt, csak egy bátorságerősítő fejszenyél -igaz, abból a lehető legnagyobb- mert ellenkező esetben bizton ott lő le a helyszínen...

Nem is mentem ma ki bőgni, noha érezték a bikák, hogy csipkedi a töküket a dér. Ritka szép orgonakoncertet rendeztek, de lehetséges, hogy azóta Marcsika előkereste a háborúból mentett, lezsírozott Mausert, az elől meg nehezebb lenne elugranom, mint a lendülő fejszenyél elől. No, meg reggel a vadőr kocsiján -némileg kényelmetlen testtartásban- egy bika utazott. Kérdésemre, hogy mit vétett ez a szép, érett, páratlan tizenhatos, azt mondta a vadőr: -Bőgött...!

Jobb a megfontolt, bölcs, szótlan békesség!

T


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 22:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Vivaldi írta:
BFERI írta:
A mai napig Őrzik a Mezőgazdasági Múzeumban azokat az ominózus somogyi gímtrófeákat .
Bár hol nagyobb veszélyben érezheti magát az ember ,mint egy csodálatos gímkoncerten.

Ma éjszaka az eső miatt nem hallottam őket, de azelőtt a szobába is be hallani éjszaka, hogy bőgnek.

Nagyon szép, pláne ha többen válaszolgatnak ,hívják harcba egymást ! Hallgasd meg, amikor küzdenek ,csattog az agancs .Jó helyen laksz . Nekem a lesen kell gubbasztani ezért az élményért , neked házhoz megy. :taps

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 18:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
cerana írta:
Ne hülyéskedj már Vivaldi ! Félni a szarvasbikától ? Hú mennyit cserkeltem én már be pár méteres távolságra. Pedig sohasem vadásztam, és nem is fogok. De ma délután ötkor is egy bika kódorgott kint a réten. Egy másik benn az erdőben bőgött, ez néha felelt neki. De nem ugrottak össze. Pár évvel ezelőtt láttam Somogyban, ahogy az országúton verekedtek. 25 évvel ezelőtt pedig két összeakadt bikát találtak a romák a falu melletti patakban. Az egyik még élt, a másik elpusztult. Az erősebb több száz méteren keresztül vonszolta, míg a patak útját nem állta. Ott lőtték le a vadászok.

Cerana!

Ez a két bika lehetett, de az is lehet, hogy nem az általad látott bikák kerültek a múzeumba.
Csatolmány:
ez az összeakadt két bika került a Múzeumba.jpg

Azóta is elő-előfordul ilyen eset
Csatolmány:
szarvas tragédia.jpg

Csatolmány:
Pásztó Csabától, összeakadt bikák.jpg


T


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 07:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
BFERI írta:
A mai napig Őrzik a Mezőgazdasági Múzeumban azokat az ominózus somogyi gímtrófeákat .
Bár hol nagyobb veszélyben érezheti magát az ember ,mint egy csodálatos gímkoncerten.

Ma éjszaka az eső miatt nem hallottam őket, de azelőtt a szobába is be hallani éjszaka, hogy bőgnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 20:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 20:00
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Gulács
tűzoltó írta:
Az anyák többsége leállt. Alcát csak elvétve látni. szerintem a petéket kidobálják a dolgozók sok családban, A fedett fiasok többsége most kel.


Üdv!

Nálam a Beregben 19 családból kb. a felében még napos pete is van. Nem ritka a 1.5 táblás keretnyi fiasítás sem.

Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 19:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
A mai napig Őrzik a Mezőgazdasági Múzeumban azokat az ominózus somogyi gímtrófeákat .
Bár hol nagyobb veszélyben érezheti magát az ember ,mint egy csodálatos gímkoncerten.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 19:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.10. 16:58
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Szlovákia, Érsekújvári járás
Köszönöm a hozzászólásokat Api Ox témában!

_________________
"Mindenkinek megvan a maga méhese." (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 19:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Bizony-bizony, szinte ide hallott a fogaid kocogása...
Van igazság a mondásban:
Csatolmány:
eb a méhész vadászkutya nélkül.jpg


Tarvadat se lőj mostanában, nem illik, de ha ilyen terítéked lesz az erdőn, haza ne vidd a "vadakat"....
Csatolmány:
tarvadat ne most lőj.jpg


Waidmannsheil!

T


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Jó, én elhiszem neked, én se hallottam még senkit, hogy megtámadta volna. Én is ezzel biztattam magam. De azért sötétedéskor, egyedül az erdőben, bizony furcsa. Ja, és kutya nélkül. A kutya ugyanis tegnapelőtt úgy döntött odakinn , hogy foglalkozást vált. Házőrzőből, vadászkutya lesz. Fél hétkor ott hagyott, és elment valami őzek után. Éjjel fél háromkor jött haza. Azóta benn marad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Ne hülyéskedj már Vivaldi ! Félni a szarvasbikától ? Hú mennyit cserkeltem én már be pár méteres távolságra. Pedig sohasem vadásztam, és nem is fogok. De ma délután ötkor is egy bika kódorgott kint a réten. Egy másik benn az erdőben bőgött, ez néha felelt neki. De nem ugrottak össze. Pár évvel ezelőtt láttam Somogyban, ahogy az országúton verekedtek. 25 évvel ezelőtt pedig két összeakadt bikát találtak a romák a falu melletti patakban. Az egyik még élt, a másik elpusztult. Az erősebb több száz méteren keresztül vonszolta, míg a patak útját nem állta. Ott lőtték le a vadászok.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Ma este tapasztaltam, hogy jelentősen meggyorsítja az etetést, ha az embertől úgy 50-100m-re elbőgi magát egy szarvasbika. egy két bőgés után, mindjárt gyorsabban öntögeti az ember a szirupot. Fél szemmel meg kiterjedt kutatásokat folytattam arra nézve, hogy melyik az a legmagasabb pont egy fán, amit leggyorsabban elérek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Nálam is leállt több is 4-5 családnál már fedett fias sincs ahogyan írtad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
[quote="antimon"]Beevitalnal fedett fias esetén 3 kezelést ajánlanak 1-1 hetes időeltolással.

Helyes, ezt ajánlja a gyártó.
Tóth Péter meg azt, hogy alapkezelésként ez kevés, inkább min. 5 sorozat kell...
...a 75%-os eredményhez.
Kontrollnak 1-2 csurgatás is elég lehet...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 16:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok Ma átnéztem a családjaimat. Sok anya teljesen leállt a petézéssel van ahol már fedetfias sincsen. De van olyan kaptár is ahol még minden koru fiasitás megtalálható pete is szépen összefügö táblásan. Igaz ez csak 3-4 családnál. Mindenkinél leálltak az anyák ilyen nagy mértékben vagy csak a mi környékünkön??
Üdv Ferenc

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 12:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.11. 11:24
Hozzászólások: 8
Ha kaptátok, az semmi! Én fizettem érte - nem is keveset!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 08:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Szomszédtól én is kaptam ajándékba... :merg

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 08:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
antimon írta:
Beevitalnal fedett fias esetén 3 kezelést ajánlanak 1-1 hetes időeltolással.
Vigyázzunk, hogy csupán a Beevitalos kezelésről beszélünk vagy tisztán oxálsavas kezelésről vagy ennek a kombinációjáról.

DE ha nincs semmilyen fias ( és amikor kapták nem volt), akkor elég egy is. Csak azért kaptak kétszer, mert rengeteg atkát kaptam ajándékba a szomszédtol.. :merg
A második locsolás minimális menyiséget hozott le, az első rengeteget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 08:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
antimon írta:
Beevitalnal fedett fias esetén 3 kezelést ajánlanak 1-1 hetes időeltolással.
Vigyázzunk, hogy csupán a Beevitalos kezelésről beszélünk vagy tisztán oxálsavas kezelésről vagy ennek a kombinációjáról.
Újra kezelnem kéne a méheket, azt mondja az egészségügyis, meg az OMME is. Ha a Beevital oxálsavat is tartalmaz, akkor kezelhetem vele újra? merhogy azzal kezeltem előzőleg többször.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 08:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Beevitalnal fedett fias esetén 3 kezelést ajánlanak 1-1 hetes időeltolással.
Vigyázzunk, hogy csupán a Beevitalos kezelésről beszélünk vagy tisztán oxálsavas kezelésről vagy ennek a kombinációjáról.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 07:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Tavaly novemberben 2x kaptak beevitalt, egy hét különbséggel. Köszönik szépen, semmi bajuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tavaly okt. elején kaptak egy beevitalt, és november közepén egy apioxot. Nem lett semmi probléma. A beevital nem tartalmaz korántsem annyi oxált,hogy gond legyen szerintem,de várj még válaszokat.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 18:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Az Api-oxot fiasításmentes időszakban kell csurgatni, 5 Celsius fok fölött. Miért ne lehetne még alkalmazni? Még csak ezután kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 18:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én nem használnám többet az oxálsavat idén. 2x se.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 14:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.10. 16:58
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Szlovákia, Érsekújvári járás
Köszi a válaszod! Elolvastam már a használati utasítást. Tavaly is használtam. Nem is a hőmérséklet miatt kérdeztem. Hanem azért, mert Api Oxszal csak egyszer lehet csurgatni, mert koncentráltabb, mint a BVHC. Tavaly a BVHC-t július végén-augusztus elején kapták, nem pedig szeptemberben, amikoris már ott vannak az áttelelő méhek.
Idén viszont nem tudom, hogy nem lesz-e túl megterhelő a méheknek az oxálsav mennyiség, mivel akik télen kapnák a csurgatást, már ősszel is kaptak egyet (kettőt-a BVHC-ből).

_________________
"Mindenkinek megvan a maga méhese." (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 11:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az Api-ox hőmérséklet függő , elolvasnám a használati utasítást a helyedben. Te tudod mikor milyen az időjárásotok. Nálam november-december hónapokban még lehetséges kezelés


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.10. 16:58
Hozzászólások: 87
Tartózkodási hely: Szlovákia, Érsekújvári járás
Egy hete nálam már kaptak egy BVHC-s kezelést, ma tervezem a második adagot. Október végén tervezem az amitrázos füstölést, és godolkodom még egy oxálsavas zárón is valamikor télen, ha alkalmas lesz az idő. Viszon bizonytalan vagyok, mert Api Oxszal csinálnám, és nem tudom lehet-e! Akik most kapják 2x a BVHC-t, azok áttelelő méhek. Tehát télen is ők kapnák a nyakukba az áldást. Nem lesz gond az Api Ox? Vagy vegyek inkább még egy üveg BVHC-t és csináljam azzal?

_________________
"Mindenkinek megvan a maga méhese." (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.16. 22:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tűzoltó írta:
....Egy-másfél keret nép hiányzik a családoknál a telelő népességből a korábbi évekhez képest.

... meg 3-4 keret virágpor, amivel máskor kiszorították az anyát .......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.16. 21:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Az anyák többsége leállt. Alcát csak elvétve látni. szerintem a petéket kidobálják a dolgozók sok családban, A fedett fiasok többsége most kel.
Elgondolkodtam egy Bie Hive Klear kezelésen a hét vége felé.

Egy-másfél keret nép hiányzik a családoknál a telelő népességből a korábbi évekhez képest.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.01. 16:20
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: JNSZ-Abádszalók
Délután borus időben is annyira járták a méhek,hogy megálltam nézelődni kicsit.
megkerestem a magyar nevét:kékszakáll.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 16:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Miért a méhek és a házad között kocsma is van? Már ha tényleg eláztál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.