Pontos idő: 2024.03.28. 18:02

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 09:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Malya Péter írta:
Kedves Öreg Guajira! Hirtelen jöttél ide a Méhészfőrumba, de elfelejtettél néhány sort írni a Bemutatkozások topicba. Jól fogalmazol és jól informált is vagy. Nem írtál korábban bocsi nick név alatt?


Erre már válaszoltak, csak azért idézem, mert többször olvastam már ilyen kérdést. Az adminok nyilván látják, ha valakit törölnek, vagy ő saját magát, aztán ugyanarról az IP-címről újra regisztrál az illető, nem? Ezt egy sima blognál is meg lehet csinálni, vagy itt nem látszanak az IP-címek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 08:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem kell ahhoz sem aranybányának, sem maffiának lennie. A legkisebb tagszervezetben is egymás nyakának tudnak esni néha az emberek az aprópénzért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 07:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
öreg Guajira írta:
Attól, hogy ellátja az elnöki teendőket nem lesz elnök. És az alapszabály biztos nem rendelkezik arról, hogy akkor őt ezentúl megilleti az elnök titulus vagy, hogy használhatná azt. Kezd abból egy kissé elegem lenni, hogy ha valami olyat írok ami nem egyezik a mainstream véleménnyel akkor csinálom a hangulatot... Komoly érv ez minden esetben, mondhatom. Megkérdeztem fateromat is a dolgokról és csak annyit fűzött hozzá, hogy valószínűleg itt is azok állnak a háttérben, akikre Malya Péter is utalt, de mivel ő se írt neveket én se fogok. Az nem hangulatkeltés, ha szeretnék látni, hogy mi folyik itt még akkor sem, ha vannak aki ezt szeretnék elkendőzni hangulatkeltéssel vádolva a kérdezőket. És ezzel a kíváncsisággal nem vagyok egyedül, sztem itt a fórumon sem.

Felmerül az emberben, hogy most akkor ez az OMME, maffia, vagy aranybánya, vagy mi, hogy úgy harcolnak a főnökségért, hogy ilyenekre képesek.
Azt viszont megértem, ha a kamara megalakítása miatt mondott le. Magyarországon az összes kamara csak rossz emlékű pénzbeszedő intézmény .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.20. 05:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Szerintem pont azért, mert fél éve még vállalta az elnökjelöltséget nem a kiégett/belefáradt okok húzódnak a háttérben, hiszen akkor nem indult volna a választáson. Viszont ha belső harcok miatt állt fel, akkor a jelenlegi időkben (Agrárkamara, új NP, stb.) az OMME és a méhészek nagyon sokat veszthetnek azzal, hogy lemondott minden tisztségéről, hiszen az eddigi munkája során kiépített kapcsolatrendszere hiányozni fog az érdekek érvényesítéséhez. Ez szerintem kb. egy év alatt kiderül, addigra sok minden eldől, csak lehet, hogy addigra az OMME ismét egy marginális szervezet lesz, mert úgy tűnik ez is benne lehet a pakliban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Én így gondolom. Bross lehet, hogy helytelenül döntött áprilisban, amikor vállalta az elnökjelöltséget, de ha már most lemondott, mert belefáradt a belső harcokba, őrültség lenne, az OMME öngyilkossága lenne, ha a teljes vezetés lemondana.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 21:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
cerana írta:
... Egyáltalán: agrárkamarai ügyben is több tájékoztatást várnék el az OMME-tól. Mi az OMME stratégiája az Agrárkamara mellett?....

Erre is kitért Bross Péter. Elmondta, hogy az illetékes vezetők határozottan kinyilvánították, hogy a kamara feladata, célja a mg-i ágazatban való rendcsinálás. Ennek első lépcsőfoka a preciz nyilvántartás a tisztánlátás érdekében. Mint mondta, az Agrárkamara nem kíván és nem is fog érdekképviseleti tevékenységet folytatni. Ilyképpen megalakulása az OMME munkáját, feladatkörét, stb. nem érinti.

Egyébként érdekes volt, hogy az egész OV-t Bross Péter úgy vezette le, hogy néha az ember hajlamos volt arra gondolni, talán mindjárt bejelenti, hogy ez az egész lemondás csak "kacsa".
Persze nem ezt jelentette be...

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 20:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Akkor végül: sok lúd disznót győzött? Habár ez így többértelmű is lehet,de ki tudja.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 19:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Cerana!
Feltételezem, hogy tagja vagy az OMME-nak vagy valamelyik önálló "tagszervezetnek".
Ez esetben fordulj bizalommal az egyesületed elnökéhez.
Bár mélységi infókkal valószínüleg Ő sem fog szolgálni de annyival azért igen, hogy az általad említett eshetőségek/okok "nem játszanak".
A kulcsmondatot korábbi hozzászólásomban leírtam. Meg azt is, hogy - bár többen is ezt javasolták/követelték az OV-n - lehet, hogy tényleg nem lenne jó, ha most amikor Tükör szavait idézve "helyzet van" (és ez alatt én éppen a Kamarát, a lejáró nemzeti programot, stb. értem), az egész IB lemondana, mert ez az OMME teljes "lefejezése" katasztrófális helyzetbe sodorhatná az egyesületet.
Ezt Bross is többször kihangsúlyozta. Én is osztom ezt a véleményt, még akkor is ha úgy gondolom, hogy - és szinte minden hozzászóló ezen a véleményen volt- nem neki, hanem a maradók közül néhánynak kellett volna távozni.

De ha a tagság 20 %-a még legalább egy IB tag visszahívását indítványozza, az események felgyorsul(ná)nak.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 18:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör!
Azokra gondoltam, akik a döntéseiket meghozták. Elsősorban persze a Bross Pétertől várná ezt az ember. Pl. A döntéssorozat a szervezeti változások miatt történt. Egyáltalán: agrárkamarai ügyben is több tájékoztatást várnék el az OMME-tól. Mi az OMME stratégiája az Agrárkamara mellett? Így az ember azt is hihetné, hogy a lemondott emberek ott fognak feltűnni. Nem lenne vele semmi baj, ha már így összekatyvasztotta ezt nekünk ez a kormány, mert akkor legalább lehetne látni valami jogfolytonosságot. Ellenkező esetben viszont jogfolytonosság sem lesz ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 15:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Attól, hogy ellátja az elnöki teendőket nem lesz elnök. És az alapszabály biztos nem rendelkezik arról, hogy akkor őt ezentúl megilleti az elnök titulus vagy, hogy használhatná azt. Kezd abból egy kissé elegem lenni, hogy ha valami olyat írok ami nem egyezik a mainstream véleménnyel akkor csinálom a hangulatot... Komoly érv ez minden esetben, mondhatom. Megkérdeztem fateromat is a dolgokról és csak annyit fűzött hozzá, hogy valószínűleg itt is azok állnak a háttérben, akikre Malya Péter is utalt, de mivel ő se írt neveket én se fogok. Az nem hangulatkeltés, ha szeretnék látni, hogy mi folyik itt még akkor sem, ha vannak aki ezt szeretnék elkendőzni hangulatkeltéssel vádolva a kérdezőket. És ezzel a kíváncsisággal nem vagyok egyedül, sztem itt a fórumon sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 13:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Cerana!

Ki az aki tud, mer, felelősséggel ez ügyben nyilatkozni??

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 13:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tomipapa írta:
"vak vezet világtalant"


Pontosan ezért lenne jó legalább egy nyilatkozat. Csak annyi, hogy nem az Agrárkamarával van összefüggésben a dolog. A támogatási rendszerrel. A szaktanácsadói hálózattal. Stb. Az, hogy az említett szervezet felállása nem negligálja az OMME által eddig kiépített rendszert.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 10:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Vivaldi írta:
Vissza utasítom a nevében, Fekete Józsi nem csinál puccsot.


Persze, hogy nem csinált. Neki kell helyébe lépni az új választásig. Ennyi.
Nem is biztos, hogy boldog ő ettől...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 10:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
öreg Guajira írta:
....ugyanígy elnökként (is) szerepel a az OMME Hirek menűpontban is. Most akkor mivan? Volt választás vagy csalk "puccs" volt :D
Freudi elszólás???

Nem volt választás és nem volt puccs sem. Ha elolvasnád az alább belinkelt és többször idézett Alapszabályt, akkor számodra sem kellene külön elmagyarázni, hogy az OMME elnököt akadályoztatása esetén akadályoztatása megszűntéig illetve távozása esetén a választásokig ki helyettesítheti.

E tájékozódás nyomán nem lehetetlen belátni, hogy az OMME tisztségviselők felsorolásában az elnök és az elnökhelyettes cím alatt ugyanazon személy neve szerepel.

Ekkor szükségtelenné válhat Tükör által is feleslegesnek ítélt "agyalás", melynek indíttatását én is a felesleges hangulatkeltés szándékában vélem felfedezni.

Javaslom erről is megkérdezni otthon a "főnököt", véleményét majd közöld velünk is...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 10:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Vissza utasítom a nevében, Fekete Józsi nem csinál puccsot. De azért ha jók lesztek, adunk nektek elnököt, mi, szegény, elfelejtett nógrádiak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 09:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem te is tudod hogy működik ez. Minek a hangulatot kelteni?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 09:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=270


TOVÁBBI ELÉRHETŐSÉGEK:

Fekete József, elnök:
fekete.jozsef@omme.hu

Dr. Mészáros László,ügyvezető
meszaros.laszlo@omme.hu

ugyanígy elnökként (is) szerepel a az OMME Hirek menűpontban is. Most akkor mivan? Volt választás vagy csalk "puccs" volt :D
Freudi elszólás???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.19. 08:13 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Öreg!
A személycserék nem a választott tisztségviselők körében voltak, s az alkalmazotti jogviszonyból eredően pedig az ügyvezető és a koordinátor nem hiszem, hogy irányadói lennének az OMME-nek, de e kérdésben Malya Péter nálamnál sokkal tájékozottabb lehet, lévén egykor mindkét posztot betöltötte. http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46

Az idézett hír:
Az IB felmentette Bross Péter elnököt az ügyvezetői feladatok ellátása alól. Malya Pétert koordinátori munkakörének ellátása mellett 2006. december 31-ig megbízta az OMME ügyvezetői feladatainak ellátásával. Az Irodavezető és a Vezető szaktanácsadón keresztül irányítja az iroda munkatársait és a megyei szaktanácsadókat.

Érdekes korabeli emlékek jöttek elő az idézet kapcsán, van köztük jó és rossz is.Abban az időben két választott vezetőnek nem tetszett Bross Péter munkája, s ennek volt köszönhető a felmentése. Utána egyikőjüknek velem volt ugyanez a gondja.
A káoszt csak fokozta, hogy a közölt hír második mondatában már az irodavezető szó szerepelt, amit akkor már a jelenlegi irodavezető töltött be. Ez akkor legfeljebb néhány vájt fülűnek tűnt fel.Az év őszén már pályázgattam, és a következő év elején munkaviszonyomat felmondtam.
A legkorrektebb megoldás a teljes tisztújítás lenne a jövő tavasszal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 23:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tsanyi írta:
[Tisztességesen minimum lenne az egész vezetőség lemondása, és újraválasztása, bár ebben a rendszerben az sem okozna csodákat.
Szerintem ....

Tisztelt Bíróság!
Mentségemül szolgáljon, hogy az említet hsz. megírása előtt 3 pohár jó mínőségű magyar vörösbort fogyasztottam ....... :D

öreg Guajira írta:
De voltak személycserék, csak választások nem voltak. Más lett az ügyvezető és más lett a nemzeti program koordinátor személye is. Valóban, választások nem voltak de szerintem Fema54 az új személyekre gondolt a vezetésben függetlenül attól, hogy a tagság választotta meg őket, vagy munkaviszonyban látják el teendőiket. Ezzel együtt az új személyekre én is kíváncsi lennék.


No, vegyük sorra...

Tsanyi!
A vádlott feltételesen szabadlábon maradhat, ha elárulja a "jó minőségű magyar vörösbor" konkrét lelőhelyét, mert lassacskán szükségét érzem én is dalszövegek idézésének, s ehhez az "Elmegy a kugli, egy este..." versike adná meg a kezdő motivációt, a szöveg folytatásához viszont a jóféle veresbor forrása nem lehet közömbös.Nekem nem mindegy, mivel üzenek hadat a májamnak...
Véleményeddel messzemenően egyet tudok érteni, az új játszmához új leosztás dukál. Sajnálatos, hogy mifelénk ezt még a régi beidegződések mentén nem tekintik irányadónak, de ha az OMME honlap maszatol is, legalább néhányan azért tudják, kik játszanak a partiban cinkelt lapokkal...

Öreg!
A személycserék nem a választott tisztségviselők körében voltak, s az alkalmazotti jogviszonyból eredően pedig az ügyvezető és a koordinátor nem hiszem, hogy irányadói lennének az OMME-nek, de e kérdésben Malya Péter nálamnál sokkal tájékozottabb lehet, lévén egykor mindkét posztot betöltötte. http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46
Az érthető, hogy a lemondásokkal, személycserékkel kapcsolatos "bőbeszédű tájékoztatás" generál kérdéseket a tagságban (s a nem tagokban is), de hidd el Tsanyi verzióját, ő valószínűleg régebben szemléli a történéseket, s valamivel nagyobb a tapasztalata is, mint az új motorosoknak. Minket nem is a személyi kérdések kellenék érdekeljenek, hanem azok a háttérben játszódó folyamatok, melyek e személyi kérdéseket a felszínre hozták. Súlyos aggodalmam, hogy sérülhetett a méhészek érdekképviseleti és érdekérvényesítő képessége, s ez az időbéli egyezések ismeretében összefügghet az Agrárkamara felállásával. Hatalmi vágyak és rivalizálás ui. eddig ugyanolyan valószínűséggel fennállhattak, mint mostanság, nem szükségszerű, hogy nem sokkal a választás után erősödjenek fel. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy az utóbbi időszak eseményei nyomán adódott új helyzet, amit már másképp nem voltak képesek kezelni az érintettek.
Szomorkás, hogy erről mi, outsiderek polemizálunk, s nem a minket vezetők korrekt tájékoztatása nyomán tudunk megvilágosodni, hanem a "vak vezet világtalant" szindróma mentén agyalunk és lamentálunk egy kérdés kapcsán. Majd kérdezd meg erről apud véleményét is, kíváncsi lennék az ő meglátására is...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 21:34 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
margita344 írta:
.....Szerintem jobb, h nem monta el az elnök úr a részleteket. Elfáratt szerintem. Tavasszal hallotam az előadását, indulatos volt és fáradt.

:D :Dmargita344!
Ha indulatos vagyok és fáradt egyszerre akkor olyan akadályok elé kerültem amit nem bízom benne, hogy meg tudok oldani.
Szövegírók: Bereményi Géza
Cseh Tamás
Cseh Klára írta:
.....Játsszuk újra el, hogy semmiről sem tudunk
Tegyünk újra úgy, hogy semmiről sem tudunk
Mások játszanak, s mi lessük függöny mögül
Míg a régi régi tangó hegedül
Játsszuk ma újra el, hogy mindenki másról beszél
Egy néhány hír foszlányt hoz fülünkbe a szél .....

Ismered? Eljátsszuk?
Egy érdekvédelmi szervezet vezetőségének 4 fontos tagja lemond.
Szerintem nem előrehozott tavaszi fáradtság hanem hatalmi harc.
A régóta regnáló vezető, sok jó, és természetesen hibás döntéseket is hozott. A hibákat egyszerre a szemére lehet olvasni ......
Miért? Személyes ambíció -természetes vezető szerepre törekvés. Akár ez is lehet.
Érdekvédelmi szervezet esetén a szemben álló szervezet(ek) törekvései sem hagyhatók figyelmen kívül! Természetesen ők is keresik a kapcsolatot és igyekeznek befolyásolni a konkurens szervezet döntéseit, hatalmi rendszerét.
Az OMME egész felépítése a demokratikus centralizmuson alapul. Mi öregebbek már tapasztaltuk, hogy ez semmi jót nem jelent. A látszattal ellentétben a legkönnyebben korrumpálható rendszer.
Tisztességesen minimum lenne az egész vezetőség lemondása, és újraválasztása, bár ebben a rendszerben az sem okozna csodákat.
Szerintem ....

Tisztelt Bíróság!
Mentségemül szolgáljon, hogy az említet hsz. megírása előtt 3 pohár jó mínőségű magyar vörösbort fogyasztottam ....... :D

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 21:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:25
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Dráva parti Szentmihályhegy
Igen,- ilyen egyszerű róluk szeretnék többet megtudni. Valószínű nem vagyok egyedül aki egyáltalán nem ismerem személyüket, és eddigi tevékenységüket, jövőbeni elképzelésüket.

_________________
Feketéné Márta

"Az élet nincs átkötve masnival, de ettől még ajándék!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 20:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Tomipapa!


De voltak személycserék, csak választások nem voltak. Más lett az ügyvezető és más lett a nemzeti program koordinátor személye is. Valóban, választások nem voltak de szerintem Fema54 az új személyekre gondolt a vezetésben függetlenül attól, hogy a tagság választotta meg őket, vagy munkaviszonyban látják el teendőiket. Ezzel együtt az új személyekre én is kíváncsi lennék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 19:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Fema54!

Nem voltak személycserék a választott tisztségviselők esetében, hanem négy lemondás volt. Ebből egy EB tag ügyvezetői állásának és választott tisztségviselő voltának összeegyeztethetetlen volta miatt, hárman egyéb, nem indokolt okból...

Személycserékre, pontosabban pótválasztásokra a választott tisztségviselők esetében csak tavasszal, a Küldöttgyűlés során kerül sor.

A tisztségviselők személyére a Jelölő Bizottság tesz javaslatot a Küldöttgyűlésnek.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:25
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Dráva parti Szentmihályhegy
A személycserékez kapcsolódva: szerintem az új tisztségviselőkről is jó lenne tájékoztatást kapni, képpel tevékenységükkel, és jövőbeni elképzelésükkel együtt!

_________________
Feketéné Márta

"Az élet nincs átkötve masnival, de ettől még ajándék!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 18:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem tudom, de ez nem nyugtat meg. Persze időnként szükség van a személycserékre, de annak is meg van az ideje. Például tavasszal itt volt, amikor újra választották. Ilyen gyors lemondásnak soha nincs jó vége, már mint ránk nézve. Nekünk ez derült égből, villám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 10:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=45

"Sok kérdést már megoldottunk..."

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 08:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
abrakazabra írta:
Volt már rá példa helyi szervezeteknél, hogy sikerült teljesen szétverni az addig jól működő egyesületi munkát személyeskedésekkel és hatalmi harcokkal.
Jaj, csak nehogy itt is ez legyen!
Szerintem jobb, h nem monta el az elnök úr a részleteket. Elfáratt szerintem. Tavasszal hallotam az előadását, indulatos volt és fáradt.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.18. 07:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ebben az értelemben mit értünk zátonyok alatt? Mert ha a romló közbiztonságot, a méhészetbe beáramló munkanélküliek tömegét, stb., akkor nem biztos, hogy erről az OMME tehet. Persze, lehet úgy is értelmezni a dolgokat, hogy nem tudott a megfelelő helyen elég erős lobbitevékenységet kifejteni, de vannak kétségeim, hogy egy új vezetéssel gyökeres fordulat állna be. Ugyanakkor a másik eshetőséget se zárjuk ki, hogy rosszabb irányba fordulnak a dolgok. Volt már rá példa helyi szervezeteknél, hogy sikerült teljesen szétverni az addig jól működő egyesületi munkát személyeskedésekkel és hatalmi harcokkal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Malya Péter írta:
Öreg Guajira, értékelhetnéd a szombati történéseket.



Üdvözletem, vagyok, vagyok csak a héten ritkábban, mint szeretnék...
A szombati nappal én is csak most tájékozódom, illetve faterral beszélgettünk a dologról, háát nem semmi. Biztos megvolt az oka, de itt most megint az a bajom, hogy - az ügyvezetői félpályázathoz hasonlóan - sok a bizonytalanság ami találgatásokat szül. Valóban nem biztos, hogy a sajtóban kellene megvitatni a dolgokat, de azért a tagság ennél részletesebb tájékoztatást érdemelne az érintettektől, hogy egy választott vezető miért mond le minden tisztségéről fél évvel a választás után. Vater annyit mondott, hogy hosszú ideje ugyanazok a személyek miatt történik minden az OMME-ban és ez nem feltétlenül a volt elnök...
A hajós hasonlathoz visszatérve: nehéz lesz később eldönteni, hogy a kapitány kiugrott a zátonyok felé úszó hajóról, vagy az új kapitány új iránya vitte neki, mert a gályarabok nem tudják, hogy hol a zátony :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 18:47 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Öreg Guajira, értékelhetnéd a szombati történéseket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 18:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Miért, Bross hol miniszter elnök?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 18:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Na emmá politika ám a javábú.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 18:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Meggyőződésem hogy az elhallgatás, ami találgatásokra ad okot, mindig kárt okoz.
Más részt Brossal semmi bajom, de azért mindenki kiéghet, és akkor már nem úgy teljesít. /nem csak ebben az esetben, hanem például a politikában is/. Én legszivesebben bevezetném az amerikai elnökválasztási rendszert. Mindenkinek két ciklus, aztán jöjjön új ember.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 13:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Szerény véleményem az, hogy a hallgatás nekünk méhészkedőknek az érdekét szolgálja. Egyelőre nem hangos a sajtó a történtekkel, ugyanakkor a politika górcsővel lesi, hol lehet alkalmazni a hangulatkeltést, oszd meg és uralkodj módon, hogy saját lépéseit indokolni tudja. (Nem csak ez a kormány, minden politikai erő törekszik erre, persze van aki jobban, van aki kevésbé.) Ezért fontos annak az elnöknek, akinél túlcsordul a pohár, hogy a lemondást minél kisebb zajjal tegye, még akkor is, ha le kell nyelnie így a békát.
Inkább érdemes elolvasni a Méhegészségügyi Ismeretek 7. előszavát. Érthető az az elégedetlenség, ami az egyre romló szakpolitikai és gazdasági környezetről panaszkodik.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 11:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Szerintem nem süllyedő hajóról van szó, csupán olyan személyes érdek vagy vélemény különbözőségek amik nem teszik lehetővé a közös munkát a többiekkel. Aztán , hogy éppen Brossnak kell elhagyni a helyét vagy éppen más lett volna a megfelelő önkritikus majd idővel kiderül.
Kis pont vagyok, de részemről elégedett voltam a Bross Péter vezette OMME munkájával.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 10:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
A szűkszavúság szó nem egészen jó kifejezés, én inkább kurta-furcsának nevezném, mint ahogy az volt az ügyvezetői és NP-koordinátori pályázatkiírást követően az "okafogyottságal" érvelő pályázat-visszaszívás kommunikációja is.

Annyit mindenesetre megtudtunk, hogy a volt EB-tag, dr.Mészáros László lett a folyamatos működést garantálni képes ügyvezető, aki EB tagságáról, azaz egy választott tisztségről történő lemondását összeférhetetlenség miatt tartotta szükségesnek...

Az is további agyalásokra, sejtésekre ad lehetőséget, hogy az EFB elnöke, Lipódi László és Kelemen Bálint IB-tag is egyidejűleg lemondott, s Bross sem igyekezett indoklásával eloszlatni a kétségeket. S hogy miért lenne az OMME és a tagság érdeke a homály "korrekt" fenntartása, azt az én szűk kapacitású kis agyammal nehezen tudom felérni. Ha nem süllyed a hajó, akkor is kétesélyes az ilyen "dezertálás": vagy lázadás történt, vagy paradigma-váltás. A süllyedő bárkát korrekt esetben a kapitány hagyja el utoljára, eszerint a hajó valóban nem süllyed, legfeljebb más irányba fordítja majd az új kapitány. A folyamatos "hajózáshoz" pedig a "kapitány" helyettese, az általános elnökhelyettes adhatja meg a koordinátákat, mert mint tudjuk: "Navigare necesse est..."

Azért a gályaraboknak is vethetnének információt a navigátorok...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 09:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
hajaj


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.17. 08:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Az OV-n történtekről az egyesületi elnökök kötelessége beszámolni a tagságnak de azért annyít, hogy mindkét témában "nem" a rövid válasz.
Nincs szó a "süllyedő hajó.." effektusról sem és az sem valószínű, hogy a háttérről részletes beszámolót kapunk.
Bross Péter azért mondott le mert "így nem tud tovább együtt dolgozni az IB-vel".!?
Kifejezett kérése volt - amit többször is kihangsúlyozott -, hogy az OMME folyamatos működése érdekében (!!!) elégedjen meg a tagság ennyivel. (sztem mindvégig maximálisan korrekt volt!).

Persze nyilvánvalóan ez senkit nem elégít(ett) ki de - a fenti kérést is akceptálva - az OV tudomásul vette a történteket. Hogy e döntés mögött több is van mint a szűkszavú OMME kommunikáció mi sem bizonyítja jobban mint az egyik bizottság elnökének jelzés értékű lemondása valamint az, hogy az egyik hozzászólónak az ülés bezárása után a magából kikelt "egyik megválasztott vezető tisztségviselő" még tettlegességet is kilátásba helyezett. Pedig az illető semmi sértőt vagy személyeset nem mondott csupán annyit, hogy a tisztesség úgy kivánná, hogy mások is lemondjanak.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.16. 20:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Reméljük,akkor minél előbb kiderülnek a miértek. Meg hogy nem a süllyedő hajó kontra kapitány esete "forog fent"

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.16. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Na, azért ennél kicsit több is volt.... :(
Igaz, hogy a végeredmény tényleg ez.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.16. 11:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Országos Vezetőségi ülés
2012. 09. 16.
Szeptember 15-én tartotta Egyesületünk az őszi Országos Vezetőségi (OV) ülést. Az ülésen a Vezetőség beszámolt a tavaszi Küldöttgyűlés óta eltelt időszak eseményeiről. Az ülésen két választott tisztségviselő lemondott posztjáról. Dr. Kelemen Bálint Intéző Bizottsági tagságáról, Bross Péter pedig elnöki posztjáról mondott le. A két megüresedett posztra a tavaszi Küldöttgyűlés fog új tagokat választani.
Forrás: omme.hu

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.15. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Szép meg jó , hogy mi itt beszélgetünk, de ezek a történések nem rajtunk múlnak egyenlőre (meg még nagyon sokáig). Egy teendőnk van olvasgatni és tenni a mindennapi munkánkat, közben alkalmazkodni a folyamatosan változó helyzetekhez


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.15. 06:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Sziasztok!

Méhészkedni még nem tudok. Az OMME híreket csak olvasom, de nem igazán értem, és csak sejtéseim, meg félelmeim vannak, hogy ha a méhészetet hosszútávon komolyan gondolom, akkor a most folyó történések ez én "bőrömre" is megy. Viszont szerintem, a nyílt titok fogalma nagyon is létezik. Például tudok egy országról, ahol ha egy vállalkozó állami megrendelést szeretne, akkor bizonyos emberek zsebébe bizonyos összegeket KÖTELEZŐ belehelyezni. Ezzel, az abban az országban élő emberek nagy többsége tisztában van, de ha ezt nyíltan kimondja, akkor abból igen komoly problémái keletkezhetnek, hát inkább hallgat. Én ezt értem a nyílt titok alatt. Amit mindenki tud, de nem szabad róla beszélni, mert a törvény büntetni rendeli azt, ha valaki megmondja az igazat.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 19:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
öreg Guajira írta:
Litterae: Olyan, hogy nyílt titok az nincs, műanyag fakanál se......

Már hogyne lenne kedves öcsém, az ilyet úgy hívják az irodalmi műveltséggel bíró népek, hogy oximoron. Műanyag fakanálról viszont nem írtam, ezért meg kell valljam, egy csöppet értetlenül olvastam ezt a műanyag bölcsességet...... :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 13:42 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Vivaldi írta:
Meg egyáltalán, mi baja lett a Brossnak?


Tudja ezt valaki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 12:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Rohanok az újságért, nem tudom, miről van szó a 15. oldalon. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 10:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
abrakazabra írta:
Tomi írta:
Ez szerintem a méhészek nagy részére igaz.

Attól függ mit nevezünk nagy résznek. Nem mondtam,hogy nem a becsületesekről veszek példát. De ha kicsit kinyitod a szemed és füled,sok dolgot megláthatsz és meghallhatsz. Elég,ha pl elolvasod a mostani Méhészet 15. oldalát. Nem egyedi esetről ír,hanem általánosról. Azt hiszem,sokan értik itt,mire gondoltam,amikor az előző hsz-emet megírtam.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.14. 06:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Tomi írta:
Magyarországon a méhészetben mindent lehet. Csak van amit papíron nem szabadna. Vagy ez csak nekem tűnt fel röpke 3 év alatt?


Tomi, azért nehogy nagyon beleéld magad ebbe. Én nem látom, hogy így lenne, sőt, szerintem a túlnyomó többség becsületes, tisztességes munkát végez. Inkább róluk vegyél példát. Nem is nagyon értem, mik lennének azok a nagy törvénytelenségek, amiket el tudnék követni. Tiltott szereket nem használok, Buckfastot nem nevelek, hordás közben nem etetek, vándorlási szabályokat betartom, nem lopok semmit, akkor mire gondolsz? Ez szerintem a méhészek nagy részére igaz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 20:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
öreg Guajira írta:
tsanyi: Ha a demagóg szót sértésnek szántad, annak nem örülnék, mert nem szép dolog a másikat sértegetni, ha filozófiai értelemben akkor rendben. Ha egy iskolában elmondják a diákoknak, hogy a különböző drogok mik, hogyan alakultak ki és mik a veszélyei és ezt utána megbeszélik, akkor igen az természetes számomra. Nem gondolom, hogy ha soha nem hallanának a fiatalok a drogokról, akkor nem használnák, ez nem így működik.


Ammeg szentigaz, hogy fordítva ülsz a lovon!

Itt senki nem egy ártatlan ismeretterjesztő előadást kíván a pokolba. Baldavári előadása nem arról szól, hogy milyen ökológiai veszélyeket hordoz a Buckfast hibrid-méh, hanem kőkemény biznicről. Annak is az illegális változatáról. Mindez OMME ajánlással, szervezésben és NP finanszírozással...!
Valahogy ez a veleje ennek a sok felesleges hozzászólásnak...Amiket te provokáltál ki és gerjesztettél...

Ami a demagógiát illeti, szintúgy bukfenc van az érvelésedben. Ha filozófiai értelemben rendben van, akkor nem tudom, mi a problémád Tsanyival, hiszen ha filozófiai értelemben demagóg vagy, akkor ezzel nem is sértegethet. Ha nem vagy demagóg, akkor meg nincs rendben, de örülj, hogy nem egyszerűen lehülyézett. Azon sem csodálkoznék...
Egyébként lehet, hogy nem demagóg vagy, csupán irreleváns az érvelésed...
Miként feljebb kibontottam, a nevezett előadó nem a Bf -méh veszélyeit kívánja előadásában az információra éhes méhészeknek ecsetelni, hanem el akarja azt adni! OMME támogatás mellett! Ez nem analóg a partidrogokról tartott ismeretterjesztő előadással. Jobban hasonlít a történet a drogdilerére, akinek a hátterében a rendőrség kábszer-osztálya az ellátó...
Szemléletesebben: képzeld el, midőn a VM propagálja és finanszírozza a GMO kukoricát forgalmazó országos előadó és terjesztő körutat...

Látom, eredendő érzékenységed megmaradt, s azt is megtudtam, a sértegetés legalább olyan csúnya és illetlen, mint a személyeskedés. Majd kinövöd... Megjegyzem, a provokálás sem szép dolog, ezért tényleg jobb is, ha lezárjuk a témát. Aludni meg már csak kettőt kell, s aztán lehet újra gumicsontot rágnunk. Addig azért bemutatkozhatnál, ha már annyira ráérsz, mégis csak jobb lenne látnunk, kivel rágjuk azt a gumicsontot...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.09.13. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
3 éve kezdtem a méhészkedést. Rengeteg infót és tudásanyagot szereztem azóta. Természetesen értem a fennakadást eme témában (is),de a tapasztalataim alapján mégis értetlenül állok a felháborodásotok előtt. Magyarországon a méhészetben mindent lehet. Csak van amit papíron nem szabadna. Vagy ez csak nekem tűnt fel röpke 3 év alatt? A kezdetektől fogva a mai napig nem értem az ellentmondásokat a méhészetben,csak igyekszem szabályosan,törvényesen végezni a dolgomat. Még ha a környezetemben lévő tapasztaltabb méhészek egy jó része néha el is bizonytalanít. Ha az ember elgondolkodik a dolgokon, hatalmas fejetlenséget tapasztal a szakmában. Minden szinten. Itt minden lehetséges,de annak az ellenkezője is.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: kágyé valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.