Pontos idő: 2024.03.28. 20:27

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 17:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Vivaldi!

Nem kell felülni ennek az "eredeti krajnai" reklám dumának. Éppen annyira eredeti krajnait találsz Magyarországon is. Szerintem sokkal jobban megkutyulódhatott az olasz fajtával Olaszország közelsége miatt a méhállomány Szlovéniában, mint nálunk. Ha a legkevésbé kevert krajnai állományt keresed, akkor inkább nézz körül a teljes palócvidéken vagy Gömör megyében, esetleg Kárpátalján, szóval ahol a szegénység nem tette lehetővé a méhanya-kereskedelmet vagyis a korcsosítást.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 16:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.22. 19:57
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Buzsák
Margita . Úgy sem fogod meg győzni . Mondhatsz neki bármit ,csak a saját csacskaságát szajkózza .Ez van .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 12:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
margita344 írta:
Kedves Vivaldi!

A korcs és a hibrid nem ugyanaz. Korcsokat láthatsz, hibridet elvétve. Amit hibridnek mond a dugeszbe értékesítő, zugkereskedő vagy zuganyanevelő, az se hibrid, hanem korcs, hibridet csak ellenőrzött párzással lehet előállítani. Ilyesmi még Magyarországon soha nem volt. Olvass utána, a Kárpátmedencében elő méh soha nem volt teljesen és egyenletesen szürke. Az Alföldön itt-ott sárga csikos szürke, és csak a hegyekben volt tiszta szürke. Genetikai vizsgálat jó lenne, de ki ad rá pénzt. Ha adna is rá, akkor ki végezné el?

Jó, legyen igazad. De azért azt elhiheted nekem, hogy a fajtákat, és azok tulajdonságait, még akkor leírták, amikor még nem voltak ekkora nagy tudású méhészek. Próbáld már elolvasni Örösit. Vagy menj ki Szlovéniába, ahol az eredeti krajnait tenyésztik. Ne próbáld már nekem elmagyarázni, hogy a krajnai okker sárga, az olasz meg zöldes kék. A nap meg fekete, a hold meg zöld.
Mert akkor, úgy járunk mint a tót a húgyos szilvával, mikor szedte össze. Ez se húgyos, ez se húgyos, és a végén mind össze szedte.
Ez is krajnai, meg az is krajnai, és ami zümmög, az mind krajnai.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 19:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
margita344 írta:
Azt hittem, hogy ma semmit se fognak a méhek csinálni a hideg miatt. Gyönyörű nagy élénksárga virágpocsomókkal jöttek haza. A fészekben nyugalom van, de a fiasítás sajnos nem állt még le teljesen.


Ezek mindig csinálnak vmit :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Azt hittem, hogy ma semmit se fognak a méhek csinálni a hideg miatt. Gyönyörű nagy élénksárga virágpocsomókkal jöttek haza. A fészekben nyugalom van, de a fiasítás sajnos nem állt még le teljesen.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 18:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
a korcs véletlenszerű, ahogy a játszótéren a kutyák éppen öszehozzák. A fajta természetes szelekció eredménye, amire az ember kicsit rásegíthet. A hibrid esetében semmi szándék nincs a fajta fenntartására. A fajta a hibrid esetében csak alapanyag, kényszerű szükség.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 18:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Axoa írta:
tűzoltó írta:
A telelők augusztusban kelnek. Ezek nem élik meg a tavaszt mert nem tudják feltölteni a zsírtestjeiket.

Miért ne tudnák feltölteni ?
Augusztusban szinte semmi virágpor nem volt, most van dögivel....

De amire kikel(ne) addigra már nem lesz (ideje). A nyitott fias végét ki is dobálják rend szerint.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 10:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
"Hibrid (biológia): különböző csoportokba sorolt élőlények keresztezésének eredménye."

"Korcs: különböző fajtájú egyedek kereszteződéséből kialakuló; a megszokottól eltérő alakú."

Túl nagy különbség a jelentésben azért nincs, talán az, hogy ezzel különböztetjük meg a mesterséges nemesítést a véletlenszerű, irányítatlan keveredéstől (az egyik keresztezést, a másik kereszteződést mond). Ettől azonban még a második esetben is létrejöhet bizonyos szempontból jobb adottságú fajta, az ugyanis elég szubjektív, hogy mit tekintünk jobbnak, fontosabbnak. Ha konkrétan a méhekre nézzük, akkor meg talán jobban illik a hibrid szó, itt ugyanis nem jönnek létre a megszokottól eltérő alakú egyedek, úgyhogy ez inkább nyelvtani kérdésnek látszik. Persze az is kérdés, hogy a méheknél mit tekintünk a megszokottól eltérőnek, hiszen a fajták között is alig van eltérés, nemhogy a kereszteződéseik és a fajták között.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 16:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Vivaldi!

A korcs és a hibrid nem ugyanaz. Korcsokat láthatsz, hibridet elvétve. Amit hibridnek mond a dugeszbe értékesítő, zugkereskedő vagy zuganyanevelő, az se hibrid, hanem korcs, hibridet csak ellenőrzött párzással lehet előállítani. Ilyesmi még Magyarországon soha nem volt. Olvass utána, a Kárpátmedencében elő méh soha nem volt teljesen és egyenletesen szürke. Az Alföldön itt-ott sárga csikos szürke, és csak a hegyekben volt tiszta szürke. Genetikai vizsgálat jó lenne, de ki ad rá pénzt. Ha adna is rá, akkor ki végezné el?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 14:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
tűzoltó írta:
A telelők augusztusban kelnek. Ezek nem élik meg a tavaszt mert nem tudják feltölteni a zsírtestjeiket.

Miért ne tudnák feltölteni ?
Augusztusban szinte semmi virágpor nem volt, most van dögivel....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 14:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Az olasz méh jellemzésében a nagy eltájolási hajlamot is említik.
A "szomszéd" (300 méter) méhész méheinek hazatelepítését követően elég szép számban megjelentek a kaptárakban nállam, is a feltűnő sárga méhek. Abban a pár évben amikor "olasz" méheket tartott.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 07:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
margita344 írta:
Az olasz méh petézési tulajdonságait pontosan nem ismerem, mert nem jártam soha Olaszországban méhészetben, ezért csak az ideszármazott korcsok tulajdonságait láttam illetve hallottam. A krajnait viszont nagyon jól ismerem. Krajnai nem petézik, ha aszály van, majd a fiasítás újraindulásakor a fias közé is szívesen pakol virágport. Az idén párzott krajnai anyák nálam az aszály elmúltával most szeptemberben 1-2 keretben sajnos újrakezdték a petézést. Nem örülök neki.

Kedvesem, jelen pillanatban Magyarország leggyakoribb méhe a hibrid. Genetikai vizsgálatok kellenének annak megállapítására hogy melyik anya kromoszómái milyen fajtához állnak közel. Ráadásul úgy látszik,/persze ehhez is vizsgálatok kellenének/ hogy a szín nem is domináns, tehát színről nem lehet megállapítani a hibrid jellegét. Valamikor a tiszta olasz sárgás volt, a krajnai szürke. Mostanában látni ilyen okker szürke színű méheket is/jobban nem tudom leírni/. Tiszta krajnai ma Magyarországon már nagyon ritka, mert hihetetlen mennyiségű olasszal árasztották el a méhkereskedők az országot, és senki nem szól nekik.Talán erre is oda figyelhetett volna az OMME. Ma már tiszta krajnaiak esetleg azok amiket most hoznak be Szlovéniából. Mostanság már inkább tulajdonságai szerint kell osztályozni a méheket. A nagy népességű, de nem hordó méhanyákat ki kell iktatni, akác után. De nem vagyok naiv, tudom, hogy kedves kezdő méhészek,/tisztelet a kivételnek/nem fogják ezt megtenni. Sok veszély, a nagy méhsűrűség, a méhlegelők csökkenése mellett, ez a hibridizáció is valós veszély


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 07:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Szerencsére minimális a fias, valahol 0-2 keret közti. Virágport mérsékelten hordtak. A népesség a törzsállománynál jó, 6-10 keret tömötten megvan, átlag 8 körüli. A rajok népessége már gyengébb, ott a legjobbaknak van 8 keret népessége, átlagban 5-6 keret méhhel mennek a télbe. Ez az év nem a rajokról szólt. Kaja van bőven, bár a középső keretek helyére egy-két családnál be kellett mézesebb keretet tűzni. Előző héten még adtam egy fújást a családoknak.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 20:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Fias mentes időben nyugodtan megbízhatsz záróként a BeeVitalban.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 20:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tavaly nem ártott nekik, a beevital sztem nem tartalmaz annyi oxálsavat,hogy káros legyen rá egy hónappal az apiox,de még meggondolom,utánakérdezek(igazán ráírhatták volna az oxál tartalmat.). Esetleg mások is megoszthatnák tapasztalataikat. Tavaly október 15-én kaptak beevitalt, november 9-én apioxot. Nem tűnt gondnak,bár lehet,hogy károsította őket valamilyen mértékben,ennek ellenére mind kitelelt szépen. A Beevital lehozott még pár atkát, az apiox már nem. Lehet felesleges. De perizint meg nem szeretnék adni nekik. A beevitalban meg annyira nem bízok,mint zárókezelés,talán nem véletlenül ajánlják az 5 szöri sorozatkezelést év közben.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 20:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Tomi írta:
Családok leszűkítve, egérrácsokat ma feltettem. Jövő hét végén egy beevital locsolás, oldaltakarás és felső takarás be, és megvagyok. Utána már csak egy oxálsav lesz november 2. felében. Atka nagyon kevés hullott,ami kicsit aggaszt,de remélem nem lesz gond. Bent hagyott kereteket szépen fedik kívülről is, kaja kb 15kiló/család.

Nem lesz sok két oxálsav ősszel?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Na igen, ez érdekes. Van aki azt írja, elveszi ezeket a késői fiasokat,pont ezen okból és az atkák miatt is. Van aki azt mondja, hülyeség elvenni,mert ezek fognak majd tavasszal dajkálni. Méhészkedésem jelen szakaszában hajlanék az előbbi verzióra,de elvenni nem merem tőlük a fiast.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 20:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
A telelők augusztusban kelnek. Ezek nem élik meg a tavaszt mert nem tudják feltölteni a zsírtestjeiket.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 17:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Üdv Urak!
Jelentem a 6 családom fészke télire rendezve.
Méz bőséges.
Oldalról hungarocelles szűkítés.
Felül a rostaszövet kis hézaggal a kereteken, rajta egy réteg padlószőnyeg.
Kaptárak kicsit előre döntve.
A műhelyben már a 6 hullámpapír 4 réteg vastagságú téli takarók előkészítve.
Fiasítás: háromnál még napos pete is van, másik háromnál már csak fedett és kelő fias.
Ha mindegyiknél kikelnek a telelő lányok akkor következik az utolsó atkairtás, vagy perizin vagy oxálsav...
Köszönöm a tanácsokat!
Novemberben indul méhészsuli...jelentkeztem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 15:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Az olasz méh petézési tulajdonságait pontosan nem ismerem, mert nem jártam soha Olaszországban méhészetben, ezért csak az ideszármazott korcsok tulajdonságait láttam illetve hallottam. A krajnait viszont nagyon jól ismerem. Krajnai nem petézik, ha aszály van, majd a fiasítás újraindulásakor a fias közé is szívesen pakol virágport. Az idén párzott krajnai anyák nálam az aszály elmúltával most szeptemberben 1-2 keretben sajnos újrakezdték a petézést. Nem örülök neki.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 14:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Családok leszűkítve, egérrácsokat ma feltettem. Jövő hét végén egy beevital locsolás, oldaltakarás és felső takarás be, és megvagyok. Utána már csak egy oxálsav lesz november 2. felében. Atka nagyon kevés hullott,ami kicsit aggaszt,de remélem nem lesz gond. Bent hagyott kereteket szépen fedik kívülről is, kaja kb 15kiló/család.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 13:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Az eredeti krajnainak van olyan tulajdonsága ami a nappal, éjszaka arányát veszi figyelembe. Ezért kezdi petézését csökkenteni akác után, és ezért kezd petézni, január 15-e körül, bármilyen hideg is van kinn. Az olasz az nem ilyen, állandóan nagy népességgel télen nyáron, tavasszal, ezért szeretik a méhkereskedők./ Nem mondom, hogy tenyésztők, mert aki olaszt tenyészt az felelőtlen, és nem méltó a tenyésztő névre/. Ugyanis megy a kezdő méhész, belenéz a kaptárba. Mit lát? Sok-sok méhet. Hú, ezek milyen erősek, és fizet boldogan jó sok pénzt. Még dicsekedik is, hogy milyen jól járt. De kedves uraim, az olasz az állandó hordású méhlegelőkre való, mert akkor is sokat petézik ha nincs hordás. A hordási képességben a csúcsot a krajnai akácra, az olasz Augusztus közepére éri el. Nálunk, az a jó méhfajta aminek fejlődési üteme robbanás szerű akác előtt, mert nálunk ez a fő pénzt hozó méh legelő. Kis vagy közepes népességgel telel, és nagy családdá fejlődik akácra. Az olasz nem ilyen. De majd meglátjátok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 09:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
25-30 fok volt az elmúlt két hétben. A kolduskrizantémból ömlik be a virágpor, és nektárt is ad. Bármilyen fajta petézésbe kezdene.
És ez régen is így volt.
A témára a magam rézéről ennyit szántam.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 08:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Az, kedvesem, nem az. Bármennyire is úgy hiszed. Sajnos már kinézetre is nehéz megkülönböztetni a hibridet az igazitól. De , még hozzáteszek egy biztatót. Két éve vettünk méheket egy bizonyos méhészetből egy kezdő méhésznek,/ a méhkereskedő neve privátban/ ami kizárólag csak méheket ad el évek óta. Amikor kézzel lábbal tiltakoztam az olasz anyák ellen, azt mondta az illető, hogy miért tiltakozok, holnap visznek Bajára 150 családot olasz anyával. És nem az egyetlen méhészet ami innen vásárolt méheket, onnan tőletek. Tehát ki megy az általad nevelt anya, és bepározza olasz here. a következő évben nálad nevelt anyák is olasz hibridek.
Még vissza térve az előbbi méheladóra. Azt mondta, hogy akkor krajnai anyát ad. Ennek ellenére ezek a méhek is kirajzottak, 2 anyabölcsőről, ami az olaszok sajátja, a krajnai mindig 10 től több bölcsőről rajzik. Na már most az a baj, az olasznál nem tudod anyát vált-e vagy rajzik. Ezt csak úgy lehetne megoldani mesterséges termékenyítéssel. De ha te azt meg tudod oldani, írj, én is tőled veszek anyát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 21:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
A krajnai anyák ismét petéznek. Itt is.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 20:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
kárpátia írta:
Sziasztok !!
Most értem be a méhesből!vannak családok ahol még ma is találtam friss petét!!De lefedett sok van, van ahol még 2 keretnyi!
Etetést már3 hete befejeztem dugig vannak élelemmel , valamit hordtak is mert ennyit nem etettem bent amennyi van!
Remélem emiatt a sok méz miatt nem lesz gond a telelés. :D

Mint már írtam ezek valószínű vagy tiszta olasz anyák, vagy hibridek. A krajnai már nem petézik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 17:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Nálam már teljesen fiasítás mentes az állomány 100%-ban, tegnap néztem át őket. Szerintem a napokban le is csurgatom őket oxálsavval...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 15:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok !!
Most értem be a méhesből!vannak családok ahol még ma is találtam friss petét!!De lefedett sok van, van ahol még 2 keretnyi!
Etetést már3 hete befejeztem dugig vannak élelemmel , valamit hordtak is mert ennyit nem etettem bent amennyi van!
Remélem emiatt a sok méz miatt nem lesz gond a telelés. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 15:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Igen, arra...... Nos, én még méhésznek nem tartom magam, mivel méhtartó vagyok :D De, az etetést szept- 10.-ig befejeztem!!! Amit tapasztaltam, nem összerakta az eleséget, hanem menet közben szétszórta kelő fiasok helyére is. Ez az állapot kb 3 hete így van. Úgy gondolom, hogy ez egyfajta korlátozás a család részéről. Nem szeretne a fiasítással bajlódni, inkább pihenget, készül a télre. Gondolom a kevés virágpor is lehet az oka, hogy nem a fiasra koncentrálnak, hanem a saját zsírtestüket szeretnék feltölteni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 08:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
fnkezdő írta:
Az én anyáim, ha akarnának se tudnának indulni. A népe, nem engedi petézni a teregetett élelemtől. Ja, és nincs hordás se etetés.....

A sok "teregetett", /gondolom ezt a lefedetlen mézre érted, amit a cukorszirup feletetése után még nem érleltek be/, méz nem sok jót jelent. A méz túlnyomó részének már lefedett állapotban kell lenni. Ugyanis, bármikor beköszönthet olyan idő, amikor már a hőmérséklet miatt nem tudnak vizet párologtatni kifelé a kaptárból. Nem az a lényeg hogy addig etessünk míg elhordják, mert az még a beérlelés, egy meglehetősen bonyolult eljárás folyamán lesz méz. Ezért ezt már nem tudják beérlelni. Ez pedig a betegség melegágya. Valamikor általános szabály volt, hogy szeptember 10.-ére benn kell lenni a telelő élelemnek. Engedjünk ebből egy hetet a globális felmelegedés okán. Akkor is szeptember 17-nél tartunk. De ez is már az utolsó utáni időpont. a jó méhész most is tartja magát a szeptember 10.-éhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.06. 03:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Akkor valamit elírtál, fuss neki újra a mondatnak :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 20:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Az én anyáim, ha akarnának se tudnának indulni. A népe, nem engedi petézni a teregetett élelemtől. Ja, és nincs hordás se etetés.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 19:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Fekete Péter. Az anyák ilyenkor az atkától nem úgy indulnak be, hogy petéznek, ha nem úgy indulnak be, hogy kiindulnak, és otthagyják a kaptárt. Ilyenkor találni teljesen lefedett keretekkel, mézzel teli kaptárt, méhek nélkül, üresen, még hulla sincs benne. Tehát állításod nagymértékű hiányosságokra utal, már ami a méhek életének ismeretét illeti.
Az, hogy egy anya ilyenkor petézni kezd, az inkább arra utal, hogy genetikailag mesze van a krajnai méhtől. Mert ugyanis Magyarországon, a méhtenyésztők jóvoltából, ma már, szinte minden fajta keveredés előfordul. Van itt olasz, meg hibrid, meg fél olasz, menj csak el olyanokhoz akik méhcsaládokat adnak el. Már ők maguk se tudják, hogy miket kevertek.
Na tehát viccen kívül, ami véresen komoly, inkább arról van szó hogy a szóban forgó petéző anyák, olasz anyák. Az olasz anyák tulajdonsága, hogy petézésük üteme, nem függ sem méhlegelőtől, sem évszaktól, sem a nappal éjszaka arányától, hanem kizárólag a külső hőmérséklettől. Tudom mert egyszer nekem is volt egy, vagy három évig. Mindig szépen feletettem, lekezeltem, petézett is, nagy népességgel telelt, nyaralt. Semmi baj nem volt vele, csak éppen mézet nem hordott.Ezért aztán, mivel az őszi feletetés, a gyógyszerezés, majd három év alatt belekerült vagy húsz ezer forintomba a harmadik akác után, amikor a hordási eredménye megint a nullára hajazott, szépen leszámoltam a dicső anyával, mégpedig úgy, hogy szépen az újaim közé csippentettem őkelmét kissé erősebben. De még így is csak a következő tavaszra jöttek valahogy rendbe. De a gond az, hogy ismét van , két család aminek látszólag semmi baja, sok bogárral, de semmi mézet nem hordtak ott, ahol a mellettük lévő családok meg 25 kilót. Ha kitelelnek itt is csippentés lesz a vége, akkor, amikor már rendelkezésemre áll petéző anya.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 15:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.22. 19:57
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Buzsák
abrakazabra írta:
Fekete Péter írta:
Azért indult be az anya mert atkás a népe , nem pedig azért mert milyen remek az idő .


Akkor nem azért, mert kivirágzott a mező és van virágpor dögivel - ellentétben az előző két hónappal? Én buta meg azt hittem... Nem tudtam, hogy az az 1-2 atka, ami füstöléskor lejött családonként, ilyen csodákra képes.

Ok . úgy legyen, reméljük igazad lesz .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 15:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Majd jövő héten megint leáll.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 15:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Fekete Péter írta:
Azért indult be az anya mert atkás a népe , nem pedig azért mert milyen remek az idő .


Akkor nem azért, mert kivirágzott a mező és van virágpor dögivel - ellentétben az előző két hónappal? Én buta meg azt hittem... Nem tudtam, hogy az az 1-2 atka, ami füstöléskor lejött családonként, ilyen csodákra képes.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 15:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az enyémek le se álltak, atka meg sehol


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 15:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.22. 19:57
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Buzsák
Azért indult be az anya mert atkás a népe , nem pedig azért mert milyen remek az idő .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 12:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Jó hír: vége az aszálynak.
Rossz hír: beindultak az anyák megint a petézéssel. A megmaradt atkák euforikus boldogságban vannak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.02. 17:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Az igért fotók.
http://kepfeltoltes.hu/121002/HPIM3902_ ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121002/HPIM3899_ ... es.hu_.jpg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 15:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Holnap ha az időjárás engedi, készítek pár közeli fotót a növényről.

Valószínű Aster punctatus, mivel a Kisújszállás város története első kötetében (1986) Tóth Albert
jelenleg Dr. Tóth Albert professor emeritus, utal a növényre , bár nem pontosan azon a helyen, de hasonlóan szikes talajon a város határában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 14:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör!

Köszönöm, hogy felhívtad figyelmem: pongyolán fogalmaztam, nekem a te vidéked a Közép-Tiszavidék növényföldrajzi tájának része. Amikor a nálatok is fellelhető Aster sedifolius L. (A. punctatus W. et K.) fellelhetőségét a Duna-Tisza köze esetében írtam, akkor a homokos Duna-Tisza közi síkvidékre, homokhátsági kistájakra gondoltam.

Tehát megnyugtatásodra: ez a faj felétek előfordul! Láthatod, elsősorban szikes réteken, sziki erdei tisztásokon.
http://www.novenyzetiterkep.hu/magyar/n ... 390#1.7.15.

Sajnos -általam ismeretlen okból eredően- az utólagos szövegszerkesztés lehetőségének hiányában ezúton vagyok kénytelen pontosítani Roboturnak írt válaszomban foglaltakat, azaz az ő Jász-Nagykun-Szolnok területén fellelhető élőhelyén -miként írtam- legnagyobb valószínűséggel szintúgy a réti őszirózsáról tapasztalt hordást. ( Ezúton javítanám az Aster novi-belgii L. nevét is, melyet konzekvensen hibásan írtam. Kegyelem szegény vén fejemnek!)

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:



A mostanában felétek virágzó őszirózsa legnagyobb valószínűséggel a réti őszirózsa (Aster sedifolius L.), melyet én még Aster punctatus W.et K. néven tanultam, de a névnek nincs olyan jelentősége, mint amekkorát a botanikusok tulajdonítanak neki. A lényeg, hogy a réti, vagy pettyegetett őszirózsa levelei általában 3 erűek, szinte szálasak, mirigyesek, pontozottak, a sugárvirágok meddők, bibeszáluk legtöbbször hiányzik. Az Alföldön a Duna-Tisza közéről és a Nyírségből hiányzik.

T


Akkor ami nálunk van sem az?(szerintem igen, mert ránézésre minden stimmel, az élőhelytől a kinézetig)
Vagy már nem igaz ami régen az volt...
Ugyanis nálunk erre a virágra, csak 6-8 éve figyeltem fel.
Azelőtt vagy nem volt, vagy nagyon kevés.
Ugyan nem tudom pontosan, hogy Robotur melyik oldalán él a Tiszának, de akár ő is lehet a Duna-Tisza közén, mint én.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Tisztelt Major László!


A két anyával telelünk-et úgy kell érteni, hogy egy NB18-as kaptárban 2db 4 keretes család van egy válaszfallal elválasztva betelelve? És a repcén egyesítünk az azt jelent, hogy már csak egy család lesz egy NB18-as kaptárban?



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 09:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Robotur írta:
Tomipapa!

Köszönöm az infót, így már tudom a növény nevét.

Aster novii-belgii a környékünkön is virágzik a járják a méhek. Mi igencsak messze vagyunk a Dunától , Tiszától, de esett egy kis eső nem sok, egyszer 35 majd 5 mm. Előző hónapban szinte semmi. Ez a növény biztosan szárazság tűrő lehet. Mért adatokkal nem rendelkezek, de van annyi hordás, hogy lehet kaptárt bontani kutatás, és rablás veszélye nélkül. Nem úgy, mint az előző időszakban.

Robotur!

Számodra nem valószínű, hogy az Aster novii-belgii L. lenne a kérdéses növény meghatározására a megoldás. Az említett faj kivadult dísznövény, nálunk is valószínűsíthetően a kertekből szökött ki. Nem véletlenül tettem kérdőjelet a fajnévhez, mert csak valószínűsíthető a faj. Hozzáteszem, itt, a Duna ártéren sem ez az egyetlen faj található, botanikai szempontból sajnálatosan az adventív Aster lanceolatus Willd., a Lándzsás őszirózsa viselkedik özönnövényként. Sebestyén Jóskának is okozott már problémát ez a vízpartokon található faj, a Botanika Fórumon Lila Pereszke is csak valószínűsített meghatározást mert adni a fotózott növényre, s ez alapján kapta az általa fotózott faj az A. lanceolatus nevet, fenntartva a tévedés lehetőségét.

A mostanában felétek virágzó őszirózsa legnagyobb valószínűséggel a réti őszirózsa (Aster sedifolius L.), melyet én még Aster punctatus W.et K. néven tanultam, de a névnek nincs olyan jelentősége, mint amekkorát a botanikusok tulajdonítanak neki. A lényeg, hogy a réti, vagy pettyegetett őszirózsa levelei általában 3 erűek, szinte szálasak, mirigyesek, pontozottak, a sugárvirágok meddők, bibeszáluk legtöbbször hiányzik. Az Alföldön a Duna-Tisza közéről és a Nyírségből hiányzik. A szürkén molyhos, szélesebb levelű A.p. ssp. canus (W. et K.) Soó alfaja felénk és a Dráva mentén is megtalálható. A faj elsősorban a sziki réteken, száraz lejtőkön tömeges, sziki erdőtisztásokon állományalkotó a sziki kocsorddal. Margita kolléga bizonyosan szívesen emlékszik az újszentmargitai Tilos-erdőben vagy az ohati tölgyesben található virágtengerére...
A nálunk idegenhonos ártéri özönnövényként terjedő Lándzsás őszirózsa leveleinek válla leginkább lekerekített füles, a levéllemez lándzsás, síma, a külső fészekpikkelyek 2-3-szor rövidebbek a belsőknél.

A botanikai különbözőségek ellenére szerencsére méheink a faji identitástól függetlenül járják az Aster-fajokat, ha netán problémát okozna számukra a megkülönböztetés, leghelyesebb "Aster sp." néven emlegetni előttük, megelőzendő a végzetes belebonyolódás lehetőségét a méhlegelő most virágzó fajai között...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 08:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot mindenkinek.
Lentebb olvastam azon polémiát, ki hány kereten telelteti a méheit, sokan mondják, öt keret alatt meg kell szüntetni, fel kell számolni a családot. Nekem ( nekünk ) NB 18-as rendszerünk van, nem kevés, folyamatosan(évek óta) 2 anyával telelünk, és elmondhatom, hogy ami 4 NB kereten van, esetleg határ eset megtartjuk,(ez alatt nem nagyon) simán áttelel megfelelő takarással, tavasszal ugyan azt kapja mint a többi és a repce legelején már egyesíteni kell a családokat.( ha nem tesszük, megrajzanak) A levett anyát(3 keret) letesszük egy másik kaptárba, általában 90%-a napraforgóra tisztességes családdá erősödik(ugyan annyi mézet termel mint a többi) és ezeket a családokat a következő év tavaszán pedig lehet értékesíteni,eladni. ( természetesen ahol kell anyát váltunk)
Aki csapnivaló, nem kar fejlődni az kap új anyát,de lehetnek olyan családok is amelyek anyát váltottak, későn anyásodtak el, és ezért gyengébb, én nem mindig számolom fel őket, azért sem mert a telelés folyamán mindig elhal 1-2 családban az anya és ilyenkor ezek az "úgymond" gyenge családokkal egyesítek, ezáltal megmentek esetleg egy erős családot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 19:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Bingó!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 19:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Réti őszirózsa (Aster sedifolius L.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 19:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:
Nem tudom megítélni, kinek hírértékű, s kinek nem: nálunk tömeges hordás indult ma az Aster novii-belgii-ről (?) (kolduskrizantém), özön virágpor kíséretében. A kérdőjel a fajnak szól.

Ezelőtt nem sok idővel úgy véltem, hogy az aszály miatt idén az őszirózsák nem adnak értékelhető hordást. Ez a véleményem úgy tűnik, megcáfoltathatik, lehetséges, hogy a néhány mm-es csapadék felülírhatja ezt a vélekedésemet...
Nem lehetetlen, hogy a Duna vízgyűjtő területén hullott csapadék következtében a kisebb, de gyakori vízszint-emelkedések hatására indult tömegvirágzásnak az ártéri őszirózsa állomány.

T


És akkor ez, ami nálam virágzik ilyenkor mindig, mi is?

Csatolmány:
virág1 051.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2012.09.30. 18:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mint minden évben. Az öreg már virágzó borostyánról ilyentájt minden évben intenzíven hordják a virágport.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: mgyozo73, robi75 valamint 70 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.