Pontos idő: 2024.03.28. 15:45

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 10:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Hogy , hogy előtte? Már rég túl vagyunk, vagy három vonással. Olyan ez mint az aranyláz, írja a méhészet. Na de mi is maradt az aranyláz után?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 10:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
margita344

Elméletileg, olyan képzések támogatása finanszírozása helyénvaló amelyre a köznek szüksége van. Telített szakterületek esetén, ez idő és pénz pocsékolás.

Miért kellene támogatni, hacsak elvileg is a méhészeknek, a leendő potenciális konkurencia tömeggyártását. Főleg egy vonással a kritikus tömeg elérése előtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 09:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
El van nézve, semmi harag.
A múltat valamennyire ismerem, de a jövőbe nem tudok beleszólni, nem is szeretnék. Itt a fórumon természetesen van véleményem, amit a méhészeknek elmondok ugyan, de a "nagypolitikához " semmi közöm. Majd lesz valahogyan. Inkább a méhekre összpontosítok, és a lehetőségeket keresem a megváltozott helyzetekben is. Talán a mostani ijedtség felébreszt sok méhészt, és növeli az összefogást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 09:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Mézesjenő!

Bocs, hogy félreértettem a leveledet. Ha te is úgy gondolod, hogy szükség van egy erős OMME-ra, akkor mond el hogyan tehető a mostani erőssé? Az lenne a jó megoldás, ha most és a teljes vezérkart lecserélik, teljes káosz alakul ki és abból születik egy új OMME, vagy az, ha csak a megüresedett posztokra választanak új embereket?

Ha teljes lemondatás történiki, akkor ki fog és miről tárgyalni az ellenfelekkel pl. Agrárkamarával? Merthogy az OMME és az Agrárkamara között szerintem erős érdekkülönbség van.

Nem kaptam csodálatos Letteraetől választ az Agrárkamarás kérdéseimre, csak leugatást, hogy ő a szakértelem. Ha szakértelméből csak leugatásra telik, sajnálom.

Az Agrárkamarában valóban a tőke mértéke szerint lesz szavazati súlya a tagoknak? Ha egy mézkereskedő évente 2000 tonna mézet elad, akkor az hány termelő méhésznek a szavazati súlyával vetekszik?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 08:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Robotúr!

Mindig 10 000-nél több méhész volt, mindig nagyon kevés szakképzett méhész volt. A Zalaapáti iskola és előtte a Gödöllői nagyon jó szinvonalú volt a mostani képzésekhez képest. 1990 óta indult gyorstalpaló tanfolyamok nem helyettesítik a rendes szakmunkásképzést. De ha még ez se lenne, akkor nagy szégyen, de semmi se lenne. Zalaapáti nyom nélkül megszünt, Gödöllőt alkalmassá lehetne tenni, de az ottani vezetők nem akarák. Voltam ott múzeumlátogatáson és rá is kérdeztem. Mismásolás volt a felelet, azátán nehezen kinyögték, hogy nem akarják vállalni.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 07:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
cerana írta:
Szerintem nagyon szerencsétlen időpont volt Bross lemondása. Ez most nekem egy kicsit a süllyedő hajóról történő menekülésnek hat. Ha már így történt, akkor jobb lett volna tavasszal. Ezen kívül egyetlen kritikával illettem a tevékenységét: a szermaradvány kérdése, a nulla határérték ügyében (szépen elhalkult ez a téma, pedig jó néhány ezer tonna mézet felvásároltak azóta ilyen kritériumok mellett...). De azt ki kell mondani, hogy nem látom azt az embert, aki a helyébe tudna lépni. A magam részéről az mindig hívó szó volt, ahol ő tartott előadást. Nekem ő jelentette az OMME-t. Szóval a mérlege nálam 99 az 1-hez. Éppen ezért az nagyon nagy csalódás lenne számomra, ha az Agrárkamarában látnám viszont. Mert előbbi a miénk (volt), utóbbi sosem lesz az. Nem látok a kulisszák mögé, de nem érzem azt, hogy az OMME próbált volna harcolni azért, hogy egy önálló szakmai kamarává alakuljon át. De, mint írtam már korábban, akkor legalább lenne egy jogfolytonosság látszata. A keserű szájíz pedig a mellékhatás.

Ez a baj, mert ha megfigyelted, az egy emberre épülő, szervezetek, államok, azután , hogy eltűnik a domináns vezető, kis idő múlva elhalnak. Csak olyan kivételek léteznek, ahol a legközelebbi rokon átveszi, de ilyenkor is csak elodázza bukást. Ez érvényes bár hol, és bárkire.
Nekem viszont lett volna ötletem, az irányban, hogy az Omme-ban nagyobb helyet foglaljon el az érdekvédelem. Általában, talán egy két kivételtől eltekintve, az érdekvédelem csak a támogatások köré csoportosult. /fele cukor , fele méregdrága Német gyógyszer/ stb. De, például nem lett eredménye a brüsszeli tüntetésnek. Az antivar betiltották, közben a varidol engedélyezett. A méh tenyésztés teljes káoszba fulladása. Stb.
Lehet mondani, hogy az Omme nem érdekvédelmi szervezet, de hát akkor mi? És ennyi méhésznek, miért nincs érdekvédelmi szervezete, hisz nálunk a legtöbb szakszervezet a fenekét mindennap a földhöz verné, ha a tized ennyi tagja lenne.
De én nem A Brosst okolom. Az elmúlt időszak, nekem olyan volt mint egy nagy sötétség, már mint az Ommet illetően. Semmit nem tudtam , mi történik odafönn, és ezzel szerintem sokan így voltunk. Most már mintha látszana valami a homályban, de ez is csak dereng.
Most úgy látszik, hogy volt a Bross aki rengeteget dolgozott, és vállán vitte az Ommet. Aztán voltak mindenféle ib, tagok, akik a ruhájába, cipőjébe, kapaszkodva húzták vissza.
Jól gondolom? Valaki cáfoljon már meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 17:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Nem tőled,te azért képben vagy ahogy olvasom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 16:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Ezt kitől kérdezed?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 16:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Aztán ki fogja finanszírozni azt a képzést?
Ráadásul azért van ott szinvonal is ahol befizeted a pénzt meg elmész a bizonyítványért.
Néha azért gondolkodni is kéne nem csak verni a bilentyűzetet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 16:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
margita344 írta:
Aki meg a méhészoktatást szükségtelennek tartja, arról rosszat, sértőt nem akarok írni, inkább véleményem sincs.


Pedig ilyen mértékben szükségtelen, 30 évre elvagyunk látva képzett, végzett méhészekkel. Talán úgy látod hogy továbbra is kihalóféleben lévő szakma? Már sokan vagyunk! Ha ezt nem érted, én nem tehetek róla. Nem arról beszélek hogy a méhésznek, ha szükségét érzi tudását gyarapítani, és bizonyítványt szerezni ne legyen erre lehetősége. Csak nem kellene már újakat csábítani erre a területre!

A valóság ez, nyugodtan írhatol rosszat rólam, mivel nem ismersz, az csak annyira fogja a valóságot tükrözni mint a helyzet felismerésed.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 12:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nekem van szükségem az Agrárkamarára? Olvasni tudsz, csak értelmezni nem? Mi szükségem lenne rá? Amikor régen megszüntették a kötelező tagságot, azonnal kiléptem. Most is csak azért fogok belépni, mert ismét kötelező lesz. De KÖTELEZŐ, tehát nem keresek kibúvókat, mert nincsenek. Ettől világosabban már tényleg nem tudom elmondani. Majd jön egy másik (remélem) hatalom, aki ismét megszünteti, aztán kitalál valami mást. Majd alkalmazkodunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kitől kell félteni az OMME-t? Erről írt nekem Mézesjenő. Én úgy tartom, hogy az Egyesületre szükség van, az Agrárkamarára nincs. lehet, hogy ez sokaknak (pl. Litterae, Tomip.., Mézesjenő) nem tetszik, de ettől még lehet ez a véleményem.

Aki meg a méhészoktatást szükségtelennek tartja, arról rosszat, sértőt nem akarok írni, inkább véleményem sincs.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 07:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
meezesjeno írta:
Én már privátban próbáltam neki ezt is elmagyarázni, de semmit sem ért meg. Olyanokat ír, mintha valami idegen bolygóról pottyant volna ide, de a helyreigazításokat sem érti.Amit írtam, azt meg nagyon félre értette Margita.
Na most ha elkezdené Margitának valaki magyarázni a régi fórumot, ahol nem találtak alkalmas embert a moderálásra, és amikor igen, akkor meg lezárták. A vebmester annyira ért a szakmához pl, hogy többszöri figyelmeztetés ellenére is sorban megjelenhettek az eladó lépek hirdetései...stb..felesleges ragozni.


Jenő!

Biztos, hogy neki kellene elmagyarázni a régi (OMME) fórumot?

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 06:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Szerintem nagyon szerencsétlen időpont volt Bross lemondása. Ez most nekem egy kicsit a süllyedő hajóról történő menekülésnek hat. Ha már így történt, akkor jobb lett volna tavasszal. Ezen kívül egyetlen kritikával illettem a tevékenységét: a szermaradvány kérdése, a nulla határérték ügyében (szépen elhalkult ez a téma, pedig jó néhány ezer tonna mézet felvásároltak azóta ilyen kritériumok mellett...). De azt ki kell mondani, hogy nem látom azt az embert, aki a helyébe tudna lépni. A magam részéről az mindig hívó szó volt, ahol ő tartott előadást. Nekem ő jelentette az OMME-t. Szóval a mérlege nálam 99 az 1-hez. Éppen ezért az nagyon nagy csalódás lenne számomra, ha az Agrárkamarában látnám viszont. Mert előbbi a miénk (volt), utóbbi sosem lesz az. Nem látok a kulisszák mögé, de nem érzem azt, hogy az OMME próbált volna harcolni azért, hogy egy önálló szakmai kamarává alakuljon át. De, mint írtam már korábban, akkor legalább lenne egy jogfolytonosság látszata. A keserű szájíz pedig a mellékhatás.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 19:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Én már privátban próbáltam neki ezt is elmagyarázni, de semmit sem ért meg. Olyanokat ír, mintha valami idegen bolygóról pottyant volna ide, de a helyreigazításokat sem érti.Amit írtam, azt meg nagyon félre értette Margita.
Na most ha elkezdené Margitának valaki magyarázni a régi fórumot, ahol nem találtak alkalmas embert a moderálásra, és amikor igen, akkor meg lezárták. A vebmester annyira ért a szakmához pl, hogy többszöri figyelmeztetés ellenére is sorban megjelenhettek az eladó lépek hirdetései...stb..felesleges ragozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 13:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
margita344 írta:
A méhészoktatás hogyan tovább az új oktatási szabályok szerint? Mi l


Talán a legjobb az lenne ha sehogy. A mézet kell reklámozni, nem a méhészkedést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 12:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Margita344!
Nem állok neki visszaolvasni, de úgy emlékszem régebben is voltak kritikát megfogalmazó hozzászólások az OMME-t érintően. Most így kapásból a támogatások, az OMME honlapján működő fórum megszűnése, meg az Rt-t érintő dolgok ugranak be. Persze nem vérre menő támadások voltak, csak krititikai megjegyzések.

Az itt fórumozó méhézsek többségének halvány fogalma sem volt arról, hogy pontosan miként működik fennt a vezetés. Annyit lehetett látni, hogy halad a szekér, ha néha döcögősen is. Szerintem akkor sem gondolta senki szent és sérthetetlennek az OMME-t, de nyilván amiről nem tudunk, arról nem lehet véleményt mondani, meg minek is, ha nem látszanak jelentősnek tűnő problémák.
Most is csak Bross lemondása, illetve az új vezetőség felállása kapcsán felmerült találgatások miatt került előtérbe az OMME működése.
Így, hogy néhány információ elhangzott a kulisszák mögötti történésekről, persze kicsit más a helyzet. Az embert azért kissé mellbe vágja, amit néhány hozzászólásban olvashatott és nyilván több a negatív megnyilvánulás is.

Ezzel együtt is azonban egy kicsit szerintem eltúlzod az itt elhangzott vélemények hevességét, súlyát.
Abban viszont egyetértek, hogy komoly változások következhetnek be, ami nem biztos, hogy bizakodásra ad okot a méhészeknek.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 10:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Olvasd át a beírásokat Bross lemondása előtti időből és azóta, és látod, hogy kik és mit szóltak, hogyan változott meg a hozzászólások hangulata, hangvétele. Szerintem pokolian érezné magát Bross ha olvasná.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 10:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem látom, hogy elszabadult volna a pokol az OMME témában. Van 20 ezer, vagy mennyi is, méhész, abból írt ide a témában 4-5 (max. 10). Ez lenne a pokol, a Bross elleni földindulás?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 10:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Kedves Méhésztársak!

Bocsánat, hogy nem vagyok hozzátok hasonlóan műr ezer éve fórumtag, ezért visszaolvasgattam az írásokat. A következőt látom. Amig Bross Péter le nem mondott, addig szent és sérthetetlen volt az OMME vezetése. Legfeljebb tétova neheztelést írt valaki, de azonnal lehurrogta a többség. Pl. Mézesjenő.

Amint lemondott Bross Péter az elnöki székről, sőt minden tisztségéről, előbb csend volt itt a fórumon, majd elszabadult a szokásos jó magyar pokol. Egyre hangosabb kritikák hangzanak el a Bross vezetése alatt történtekről. Kritikus hangon írt egy volt ügyvezető is. Ma már az a különc, aki nem ír valami újabb neheztelést a Bross korszakról. Bross Péter, ha olvasgatja a fórumot, rájöhet, hogy kire is számíthatott és kire nem. De karizmatikus vezetői alkat lévén, tudta ezt eddig is.

Bross Péter jó és karizmatikus vezető volt, egy korszakot fémjelez a neve. Természetesen Ő is meg volt áldva emberi és szakmai hibákkal, hiszen ember volt. Sokat dolgozott és rossz időpontban hagyta el az OMME-t. Most nagy változások vannak folymatban és új programot kell adni az egyesületnek.

Egymás és a múlt sértegetése helyett a jövőről kellene inkább beszélni. Agrárkamara ellenfél vagy jóbarát? Segít vagy árt? Milyen legyen, milyen lehet vele a kooperáció. Méhegészségügyi problémák évről-évre súlyosabbak. A méhészeti termékek reklámja. A méhészoktatás hogyan tovább az új oktatási szabályok szerint? Mi legyen az OMME új vezetésének a feladata? Mi legyen a Nemzeti Programban? (Én pl. eddig soha nem találtam benne olyasmit, amit érdemes lett volna igénybe vennem, elboldogultam az NP nélkül is) stb.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 08:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Én azért bátorkodok. Lehet, hogy ez a borús idő teszi. ;) Na majd meglátjuk.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 08:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
antimon írta:
...ahogy most itt állnak a dolgok.


Hogy állnak Anti?
Nem vagy kicsit negatív mostanában...? ;)
Valamelyik nap is az volt a gondod, hogy hárman annyit írogatnak, hogy te már nem mersz írni.
Nem is értettem...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 07:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Erről sokunk tudna mesélni. De kb így kezdődött, mint ahogy most itt állnak a dolgok. ( Nem az volt a baj amit írtak, hanem a hozászolások hangnemével volt probléma.)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 07:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Valamikor az OMME oldalán is működött fórum. Majd admin. kapacitás hiányra hivatkozva be lett fagyasztva, később megszűnt. Talán attól tartottak, hogy a hivatalos irányvonaltól eltérő vélemények is nyilvánosságot kaphatnak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 06:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
margita344 írta:
akko meg csináld jobban és ne dumálj.

Kedves, margitta344. Azt hiszem én ilyen stílusban nem leveleztem önnel. A személyére nem utaltam. Ugyanis, időnként le írhatnám önről is, hogy akkora ökörségeket írogat/vissza utalnák a korcsra, amiben még nem is én, hanem tomipapa tette helyre/, amiről következtetni lehet a mérhetetlen tudásra, ami önből időnként felböffen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 22:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
mezfer írta:
Először felhívnak a mobilodon.......


Az OMME ?
-------------------
"Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló."

Virág elvtárs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 19:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
margita344 írta:
akko meg csináld jobban és ne dumálj.



Miért, Te tag vagy és szerinted minden überfrankó, vagy nem vagy tag és csak kötözködsz? Cáfold meg Vivaldit, ha szerinted máshogy van ne csak leszólogasd...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 18:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Először felhívnak a mobilodon, hogy menj be, mert szeretnének veled beszélni.(nekem este 7-re adtak időpontot)Ha nem mész be, beidéznek, vagy bevisznek.Már modernesültek!

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 12:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Ugyan már, végre egy ember lemerte írni a valóságot. Ahogyan azt, lentről látni véli. Miért kellene hallgatnia. Remélem nem kell félnie, hogy érte jön egy fekete Pobjeda autó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 12:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
akko meg csináld jobban és ne dumálj.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 11:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem vagyok tag, csak húsz éve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 10:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Te nem vagy OMME tag? Akkor meg miről beszélsz?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 10:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
A jelenlévők, mindig kivételek. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.11. 10:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
:? Vivaldi!
Szép felsorolást csináltál. Magadat hova sorolod ebben az osztályozásban :?: :oops:

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Amit leírtam a tagságról azt vállalom. de itt is érvényes az, hogy sokfélék vagyunk.
Ha jól emlékszem ezeket egy Wladár/ de az is lehet, hogy Vladár nevezetű,elnézést hogy nem emlékszem, 36 éve volt./nevezetű káder írta le, nem biztos hogy ő, is volt az aki kitalálta, de akkoriban minden tiszti iskolán tanították.
Szóval egy csoport, csapat, stb. ez minden ilyen képződményre vonatkozik, felépítése nagy vonalakban a következő ember fajtákkal írható le. Csak nagy vonalakban.
A.) pozitív aktív egyének.
Ez bármely csoport magja. Vezető szerepet vállal. Ez maga talál ki dolgokat, és azt végig csinálja. Egy csoport életében ezek a meghatározók, és az irány mutatók. Valamely csoport milyensége mindig attól függ, hogy milyen, és mennyi pozitív aktív tagja van.
B.) pozitív passzív egyének.
Ezek nem találnak ki semmit, és csak akkor dolgoznak ha meg mondják nekik, hogy mit csináljanak, de ha vezetik őket nagyon pozitív szerepet tudnak játszani. Mindig követik a pozitív aktív magot, és ezzel elősegítik azok munkájának eredményét.
C.) negatív passzív egyének.
Ezek nem segítenek semmiben, de nagyon nem is gátolják, az A csoportot. Leginkább kikerülhetők, és nem sokat nyomnak a latban.
D.) negatív aktív egyének/békák/
Na ők azok akik minden kákán megkeresik a csomót. Jellemző rájuk, a negatív gondolkodás,és mindenbe úgy kezdenek bele , hogy elmondják, miért nem lehet egy adott dolgot megcsinálni. Aktívan részt vesznek, Az A csoport tevékenységének meggátlásában. Teszik ezt szóval tettel, és minden egyébbel ami rendelkezésükre áll. állandóan brekegnek, és semmi, de semmi nem tetszik nekik.
Ez persze jóval bonyolultabban van leírva, de röviden ennyiből is mindenki magára ismerhet, ha, van ereje őszintén magába nézni.
És ez egy szakaszra vonatkozott, ami ugye akkoriban, 25 ember volt, szakaszvezetővel együtt. No már most akkor elképzelhetjük az omme tagságot, de inkább a méhészeket, mindenkit egybe véve, ami valahol a 16 ezer felé van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 14:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi, Lelköm!

Hogy te miben ringatod el magad, az legyen a te dolgod, lévén számomra indifferens...

Inkább élvezd a klasszikus dalszöveget, s szívleld meg:
"Ha nem bírod már elviselni azt, amiben vagy,
Lépj ki mint egy rossz cipőből, ringasd el magad.
Ha azt sem akarod tudni már, hogy ki voltál tegnap,
Ne törődj a tegnapokkal, ringasd el magad.
.....
Ha senki nincs, ki elringasson, ringasd el magad.
.....
Ha másként nem tud védekezni elgyötört agyad,
Ne gondolj most semmire, csak ringasd el magad."

Nem vélem, hogy feltétlenül néked kéne mosogatnod Pilátusként véres kezeidet: "Ártatlan vagyok ez igaznak vérontásában, - szólt. A ti dolgotok." Erre az egész nép így kiáltott: "Vére rajtunk és fiainkon!" (Máté 27/24-25.), bár ha úgy érzed, hogy az újkori OMME "keresztre feszítésében" részes vagy, hát mosogasd... Te legalább szóltál, no, meg mostál es ...

A kifogásolt válaszomban, melynek nyomán szememre hánytad, hogy "leszólom a tagságot" kizárólag a te és Malya Péter által közreadott információk alapján véltem úgy, hogy az Egyesület tagjainak jelentős hányada (keresd vissza nálad a százalékos arányokat) nem az egyesülés iránti olthatatlan vágytól űzve törekedett az Egyesület tagjává lenni, s a méhész-közéletben aktívan részt venni. Kérlek, valóban olvasd vissza magad, mert nem szeretném, ha olyan kijelentéseket tulajdonítanál nekem, melyeket te hangoztattál, itt, a fórumon, csak most már nem passzol tökéletesen a praekoncepciódhoz egykori kijelentésed. Eképp számomra nem az utolsó négy sorod "érdekes", hanem épp az azt megelőző "önvallomásod", melyben nem én, hanem te nyilatkozol úgy a tagság jelentős hányadáról, mint "támogatási" egyesületi tagról. Ha leírtad, ne a kezedet mosogasd, hanem vállald a kijelentésedet, de ha már morálisan nem érzed ennek súlyát, legalább ne rám hárítsd a népszerűtlen kijelentést.

Elébb írtam, hogy talán a remény hal meg utoljára. Nos, kevés reményem maradt, hogy te hajlandó lennél korrektül társalogni a fórumon. Ez nem az első, s vélem, nem is utolsó ilyen megnyilvánulásod, de sajnos, úgy tűnik, tőled ennyi telik. Én meg úgy gondolom, ha már a remény is feldobta a pacskert, nincs miről beszélgessek véled:
Csatolmány:
az új kedvenc.jpg


T


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 12:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem ringatom magamat illuzióba. nem hiszem , hogy amit leírok az bármit is számít. Ezt a többiek ugyanígy tudják. Példának okáért amit mézesjenő leírt, arról mindenki tudja, hogy ez valóság, de senki nem tud semmit tenni. Aki nem illik bele az általuk festett képbe, az már nincs ott, lásd a Malya Pétert. Hofi után, ha már idézgetitek: " az már nem is kell, aki nem iszik". Sajnos így mennek itt a dolgok. Tisztába vagyok vele, hogy minden marad a régiben. de mi legalább megpróbáltuk, de mossuk kezeinket.
Mi, legalább szóltunk.
A hozzászólásom, amire hivatkozol, gondolom az utolsó öt sora az érdekes.Azt hiszem, ezt nem kell kommentálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 10:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldim!

Most, hogy ezeket leírtad, rögvest meg is nyugodtam!

Ti belülről látjátok, élitek meg e dolgokat, jómagam "külsősként" legfeljebb az általatok közölt információkból alakíthatok ki képet a méhésztársadalom szervezeti életéről.
Nem szívesen idézgetek vég nélkül, ezért inkább azt javasolnám, hogy vesd össze 2012.10.05. 19:22-kor írt hozzászólásodat a legutóbbival, aztán beszéld meg magaddal, hogy melyik hordozza a "valót". Ne neheztelj tehát azért, mert bennem esetleg fals kép rajzolódott ki az egyesületi tagság hozzáállásáról, információmat tőled merítettem.

Abban szerencsére konzekvens vagy, hogy a tagságnak az Egyesülethez való viszonyáért folyamatosan az antidemokratikus választási és vezetési szisztémát teszed felelőssé.

Nosza, rajta, tegyétek hát demokratikusabbá az Egyesületet. Eszerint -mint eddig is- ez kizárólag rajtatok, tagokon áll. Nem is értem, ha ez ilyen kézenfekvő, miért nem előbb cselekedtetek?

A magam részéről a továbbiakban megmaradnék a csendes, támogató szemlélődésnél...

Remélem, a demokratikus felépítést, működést célzó és erősítő lépéseitek, reformjaitok segítenek kikormányozni az OMME ma még örvények és zátonyok közt hánykolódó sajkáját csendesebb, "demokratikusabb" vizekre. Mindíg a remény hal meg utoljára...

Ha ez mégsem lenne ily egyszerű, akkor marad a klasszikus kérdés:
Csatolmány:
to-be-or-not-to-be.jpg


T


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 08:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves tomipapa. Örülök, hogy ilyen sokba nézed a fórumunkat. De, nem gondolnám, hogy a miniszter, nap mint nap, azzal kezdené hivatalát, hogy az intarziás asztalán elolvasná a napi méhészfórum kivonatot. Még azt sem, hogy az IB regnálló tagjai közül bárki is. belenézne. Szerintem a mi szerepünk, a hegy tövében brekegő békáéhoz hasonló. A hegy tetején ülő sast nem érdekli mit brekeg a béka.
Mielőtt a tagságot leszólnád, elmondanák egy példát, ami megtörtént, és talán legjobban meg mutatja a tagság tulajdonságát.
Vagy két éve történt. Meghívót kaptunk, hogy menjünk a salgótarjáni József atilla Műv ház bizonyos termében. Ezt a meghívót a helyi egyesület küldte ki. El is mentünk , több mint százan.
Előadás közben egy jelenléti ív járt körbe, amit szépen alá is írtunk. Az előadásban szó volt többek közt, a silózásról, a hígtrágya elhelyezéséről, a támogatásokról a szarvasmarha, sertés, juh, ágazatokban, a méhészetről egy szó se. Mikor az előadó megköszönte a jelenlévőknek, hogy eljöttek, valaki megkérdezte: és a méhészet? Hát, azok hasznosítsanak az előadásból amit lehet, volt a válasz.
Szóval, tudták, hogy a legjobban mozgósítható társaság, az a méhészek. Azért, mivel kellett bizonyos aláírás ahhoz, hogy kifizessék az előadókat, méhészeket hívták meg, mert tudták, hogy a mezőgazdaság többi részvevőiből nem tudnának tíz embert se össze toborozni, de a méhészekkel meg lehet tölteni a termet , bármikor. De ami fontos, hogy ezeket az embereket senki nem zavarta meg az autójukig. Kis morgással ugyan , de mindenki tudomásul vette , hogy átvágták.
Ez jó példa a méhészek viselkedésére. Egyrészt bármikor, mozdíthatóak, és az érdekeik ellenére is, túl türelmesek.
Az Omme mindenkor tagadta , hogy érdekvédelmi szervezet. Talán mert így sokkal többet kellene dolgozni.
Viszont az igazsághoz meg hozzá tartozik, hogy néhány dolgot, ami leginkább a támogatáshoz kötődik kiharcolt. A tag egyesületekben igen színvonalas előadások is hallhatók.De maga az Omme se hús, se hal. Ám ha nem, az akkor felvetődik a kérdés, akkor mi? Kamaránk már lesz, ilyen szervezet nem kell több.
Talán át kellene nevezni TOMME-nak. Támogatást Osztogató Magyar Méhész Egyesület.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 20:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Szerintem az érdekképviselet gyengébb már nem lehet. Tisztújításkor kellett volna lemondania a Brossnak. Ha az egészségi állapota vagy valami más az ok, ami nem tartozik a tagságra, akkor is valamit illene ez ügyben a nyájnak mondani. Azt mindenkinek el kellene fogadnia. Én már régóta bizalmatlan voltam ugyan, de az én egyesületem (is) akkor is, és a helyi munkában részt veszek.
Ki tudja mi lesz? A legrosszabb a bizonytalanság.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 20:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
értem, de nem értem. Akkor most jó ahogy történt vagy nem jó?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 19:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Mit nem értesz abból amit írtam? Azoknak világos akik benne éltek.
Tudod gyakran szavanként elemezve kellene leírni némelyeknek, hogy mi módon kerültünk ebbe a helyzetbe. A háttérben nem úgy működnek a dolgok mint azok kívülről látszanak. Mondják, mondják megállás nélkül a méhészek a magukét, és a végén rádöbbentik őket, hogy más a valóság. De privátban írok neked érdekességeket, és akkor talán megérted.
Nagyobb kárt okozott az "érdekképviselet" néhány év alatt az ágazatnak mint az atka. Ha mindent sikerült volna megvalósítani, akkor ma is 600 lenne az akác. Persze te ezt sem érted. Ugye?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 19:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 18:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Mézesjenő, nem értem, hogy mit akartál mondani.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 12:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Vivaldi írta:
Kedves tomipapa, ár nem akartam hozzád szólni mert...... De muszáj. Hát nem látod, az egésznek egy a baja, hogy a demokrácia a közgyűlésig terjed. Aztán vannak valami sötét képű küldöttek, azok szavaznak, hívnak vissza függetlenül a tagság akaratától. Az egész alapszabály idejét múlt, mert egy "elitre" a küldöttekre bíz mindent, és a tagságot le se sz.-ja/már elnézést/. Ezért nem is érdekli a tagságot, és csak addig tag amíg a támogatás Omme tagsághoz kötött. Mi azért írogatunk itt , Hogy az Omme azután is működjön, és nem másért, csak a méhészek érdekeiért, mint érdekvédelmi szervezet, amikor ezt a jogot elveszik. Mert elveszik, ha nem most mindjárt, de később. Mert igazság szerint a támogatásnak alanyi jogon kellene járnia, mint más a támogatásnál így van a mezőgazdaságban. Legjobb példa erre a földalapú támogatás. Nem kell tagnak lenni, például a nyúlászok országos szövetségének, hogy megkapjam. Elég hozzá ha csak földem van. Igazság szerint, elégnek kéne lenni annak is, ha csak valakinek méhe van, és megkapja a támogatást. Ez kurriózum, hogy az Omme vezetőség valaha ki bírta harcolni ezt a jogot. Biztos vagyok benne, hogy most jelen pillanatban már nem tudná. És csak mindenki húzza be a nyakát azért hogy a Minisztériumba valakinek ez ne szúrjon szemet. Mert amikor az Omme ezt a jogot megkapta a kamarai rendszer, nem volt a helyzet magaslatán, és az is valószínű, hogy volt akkoriban egy elnök, aki a minisztériumba jól"feküdt"./elnézést/ De mi van ha a kamara , vagy bárki ezt felveti. Ezért kellene demokratizálni az Omme alapszabályt, hogy maradjon annyi méhész benne akinek nevében felléphet. mert könnyebb a régi tagokat megtartani, mint újakat toborozni.


Kedves Vivaldi!

A "muszáj" bizony nagy úr....
Azért megmelegedett a szüvem tája, mikor kiderült, esmeg hajlandó vagy leereszkedni a Karancs-oldalból szóba elegyedni egy outsider kisalföldi (homoki !) fórumozóval.
Számtalan hibám elemzői közül te vagy a második-harmadik, ki úgy véli: az Altzheimer-kór -mely a bordeaux-i szőlőmunkásoknál a mértéktelen borfogyasztás következményeképp léphetett fel- immáron nálam is diagnosztizálható dementiat okozott, vélhetően szintúgy a jóféle vörösborok vedelésének folyományaképp.
Tagadhatatlan, hogy akadnak néha szövegértési nehézségeim, főleg olyan hozzászólások értelmezésének esetén, melyek saját írójuk számára is nehézségek árán értelmezhetők. Hozzászólásaid között gyakorta feszül feloldhatatlan ellentmondás.

Megfoghatatlan oknál fogva egyfolytában a "demokráciát" szajkózod, miközben saját magad is kristálytisztán látod, hogy ez a "demokrácia" a tagszervezetek szintjén szenved törést, nem az OV és a Küldöttgyűlés szintjén.
Alább leírod, hogy a területi gyűléseken jórészt csak azért jelenik meg a tagság, mert be kívánja fizetni a tagdíjat, hiszen enélkül nem kapná meg a támogatásokat, de már a fele sem hajlandó a tagoknak megvárni a "gyűlés" végét, gyakorta még az elejét sem igen. Ha akad "hőzöngő", akinek gondolatai is vannak, azt nem az OV- vagy Küldöttgyűlésen "szerelik le", hanem azonmód, helyben...
Aztán elmegy a tagszervezeti elnök az OV-i ülésre, a Küldöttgyűlésre, s legfeljebb elvisz valakit magával, aki "belefér a keretbe" (idézet M.P.-től), s hajlandó is elmenni. Mondd már meg nekem, milyen egyesületi élet az olyan, ahol azon lelkendeznek, hogy a küldöttek 70 %-a hajlandó volt megjelenni a vezetőségválasztó (!!!) Küldöttgyűlésen ! Mondd már meg nekem, hányszor fordult elő, hogy a tagság otthon beszámoltatta az elnököt és a küldötteket ! Áruld el, hányszor gyűltetek össze az elnökötök hívására, hogy meghallgassátok az OV-beszámolót, melyet írásban megkapott "fentről", s vélelmem szerint helyi megbeszélés és vita nélkül el is fogadott az OV ülésen (ha elment rá). Kíváncsi lennék arra is, hányszor fordult elő hosszú, "szervezett" méhész-életed során, hogy jelölőgyűlésre jöttetek össze, s hány alkalommal küldtétek el a JB-nak írásos javaslatotokat. Akkor miről beszélünk? Az érdektelenség nem felülről jön. Egy kertész példával jól megvilágítható a "magyar virtus" és szerveződési hajlandóság. A magyar zöldség-gyümölcs ágazatban a termés 18 %-a értékesül szövetkezeteken (TÉSZ) keresztül. Ez Hollandiában 104 % ! (a külföldi tagok révén). (Franciaországban 70 , Spanyolországban 55, Olaszországban 40-50 százalékos szövetkezeti forgalmi részaránnyal.) (Forrás: FruitVeb)

Te most egy -valóban- kínos szituáció kapcsán a kiborult bili tartalmát szemlélgetve-szagolgatva hirtelen ráébredtél: kaki volt a bigyóban. Az volt, mint a találgatásokra okot és lehetőséget adó események bizonyítják. Elkezdtünk hát találgatni, okokat keresni a "fennforgásra" (vagy "fenn forgásra"), de a találgatások nyomán felvetődő kérdésekre nem sikerült adekvát választ adni senkinek. A te "válaszod" sem mutatja a helyes utat, nem lóhalálában, rajta-rajtában kell fölvágtatni magos Buda-várába, s szétcsapni az "antidemokratikus" OMME-vezetőség tagjai és az általatok választott, "sötétképű" küldöttek között, s visszafoglalni tőlük a kisajátított érdekképviseleti szervezetet. A felbuzdulás közepette sem árt felismerni: fordítva ülsz a lovon, úgy pedig nehéz lesz magos Buda-várt bévenni...
Szent meggyőződésem, hogy nem fentről lefelé kell megtervezni és kivitelezni a "tisztulást", nem lefejezni kell az OMME-t, hanem a valóban demokráciát jelentő alulról építkezéssel nyílik lehetőség menteni a menthetőt. Azzal sem tudok egyetérteni, hogy bárki is az érdekvédelmi feladatokat szeretné kicsavarni az OMME kezéből. Hidd meg azért senki nem kepeszt, de hiba az érdekvédelmet egybemosni az állami közfeladatokkal. A támogatásokat OMME tagsághoz kötni pedig semmivel nem volt "demokratikusabb", mint esetleg az agrárkamarai tagsághoz rendelni, de a méhészeti támogatásokat a MMNP keretében folyósították, annak kidolgozása és működtetése pedig ezidáig az OMME feladata volt, ezért ruháztak át reá állami közfeladatot. Kíváncsi leszek a következő NP kinek a kompetenciája lesz. Ha ezután az Agrárkamara felügyeli, akkor kár azon borongani, hogy a "támogatási" egyesületi tagok nem érzik magukénak az Egyesületet. Az pedig csak a jövőben derülhet ki, hogy az érdekképviselet nyújtotta szolgáltatások benntartják-e az Egyesületben a jelenlegi taglétszámot. Valóban kardinális kérdés a szaktanácsadói hálózat fennmaradása OMME zászló alatt, mert az végez olyan munkát, mely a jelen és jövő kihívásaira (méhegészségügy, méhlegelő, tenyésztési program stb) képes választ adni. Ha képes... Ha nem, akkor meg minek?

Ezekről itt csak beszélgetni engem arra a klasszikus Hofi-gyöngyszemre emlékeztet, mely így szólt:
-Nyugaton van néger kérdés!
-Tudjuk! Megoldjuk!
-Nálunk meg van cigány kérdés!
-Tudjuk...hát...majd...megvizsgáljuk a dógot...

Meggyőződésem , hogy nem a demokratikus választásokról kell itt lamentálnunk vég nélkül, hanem akinek vágya és késztetése egy jobb, "élhetőbb és szerethetőbb" Egyesület , az azt írja meg, milyen program mentén képzeli az "öntisztulást". Attól ui., hogy "demokratizáljuk" az egyesületi Alapszabályt, még nem sorakoznak hosszú, tömött sorokban a jelenlegi és jövendő egyesületi tagok, mint Gazsiék az önkormányzatnál - segélyosztáskor...

Tudod, mifelénk (s lehet, hogy felétek is) az Apák Boltjában a főállású pulttámasztók nap, mint nap -két feles és hosszúlépés között, melyeket többnyire a segélyből finanszíroznak- szidják a Kormányt, miniszterelnököt, az önkormányzatot és a polgármestert. Ha megkérdezed:
-Miért rájuk szavaztál, ha ennyire korruptak, tehetségtelenek, semmirevalók ? - még nekik áll feljebb.
-Apukám, ...hukk...csak nem képzeled...hukk..., hogy ezekre szavaztam...!
-Hát akkor az ellenzékre?
-Apukám, ...hukk... én ezekre nem szavazok...hukk...!
-De mégis, kire szavazol ?
-Apukám...hukk...a rosseb se megy el szavazni... hukk..politikusokra...hukk..., úgyis mind csak lop meg hazudik...hukkk!

Javaslom, építő program híján ne az OV-ben, IB-ben, EB-ben, JB-ben, EFB-ben és a "sötét képű" küldöttekben keressük a hibát, ne is a szabályzatokban, hanem lássuk be végre: "Egy népnek olyan vezetői (s ezen keresztül törvényei) vannak, amilyet megérdemelnek..."
A népet meg piszkosul nehéz leváltani, s egycsapásra átformálni sem könnyebb... Addig meg marad a "beszélgetés" és a segglehelet buzgó hámozgatása...
Ezért nem árt tehát beszélgetni, de előremutató programot is kellene adni. Az sem árt, ha van ki mögé felsorakozni, de szerintem nem a személynek, hanem a programnak kell prioritást adni. Nem ismerem, a fórum tagjainak hány százaléka OMME tag (én ugyan rontom a statisztikát), de a taglétszámból eredően ez a fórum már súlyt jelent a méhészeti ágazaton belül is, nem csak az OMME-en belül Az itt elhangzottakat pedig talán olvassa valamelyik "álruhás méhész-király" is ("országot jártában"), érdemes tehát előremutató, okos gondolatokat is ide hozni, nem csak a "demokratikus zászlót" lobogtatni. Hátha beválik a mondás: "Lyányának mondom, annya es értsen belőle..."

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 11:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nem szeretnék belefolyni ebbe a vitába, mert nem a valós állapotról szólnak a hozzászólások és egymás ködösítése sem érdekel.
Azonban elmondanám, hogy az utolsó mondatodat rosszul fogalmaztad, vagy valami elkerülte a figyelmedet. 2005 januárja előtt is voltak méhészeti támogatások. Tehát akkor talán így pontosabb: Ha nem fogják a támogatások kifizetését OMME tagsághoz kötni, akkor ismét csak annyi tagja marad az OMMEnak, mint a Méhészeti Terméktanács szétverése előtti időben.( Az időközben méhészkedni kezdőknek írom, hogy 2005 márciusa előtt MT tagság kellett a támogatásokhoz, és amikor Omme tagság vált szükségessé, akkor az OMMEn kívüli méhészegyesületek vezetői KÖVETVE TAGSÁGUKAT beleolvadta abba. Akinek nagy volt a pofája azt befogták, vagy ma is vannak a vezetésben belőlük...) Mert ugye amíg a magyar méhészek Brüsszelben kiváló minőségű mézeikkel ajándékozgatták a rajtuk kacagó, megfékezésükre kivezényelt rendfenntartókat / ezt nevezték demonstrációnak, ami erőfitogtatás/, addig itthon 8 szavazattal megszűnt az MT.
Lehetne sokat hablatyolni, de mint a minap volt olvasható: a zóceán fenekén van, és engem sem érdekel.
Tehát ott fognak tagok lenni a méhészek, ahol kiadják részükre a támogatáshoz szükséges igazolásokat, ha lesznek. Illetve ahova a politika be kényszeríti őket, sarcoltatás okán.
Egyébként feledésbe merült már, de a néhai S. Gábor mint ügyvezető, és sokan mások nagyon jó ötletnek tartották a méhészképzés reklámozását, szervezését. Nekem 8. Akik nem tudnak élni a lehetőségekkel, azok vesztesei a sok új méhésztársnak. Vesztesei a támogatásoknak. 2004 előtt valahogy úgy reklámozták méhészember számára az uniós csatlakozást, hogy csak a 150 család feletti állományok kapnak támogatást. Na itt ennyi elég volt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 08:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A helyi egyesületek elvileg függetlenként is működhetnének, ha a tagság úgy döntene, de addig amíg a támogatások OMME tagsághoz kötöttek ez nem áll senkinek az érdekében. Ellenkező esetben erőteljes tagi létszám csökkenés valószínű. Mértékét talán, lehetne becsülni a támogatások előtti időszakból.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 07:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Valószínű te többet tudsz mint én. én nagy részt csak találgatok, s ez nem is vita akar lenni, se veled se mással, csupáncsak fontolgatunk dolgokat a jövőt illetően.
A kamarai szaktanácsadó hálózattal kapcsolatban. Az olyan mintha nem lenne. Eddig bármely kamara, a parkoló pályára állított, mozgalmi munkában elfáradt káderek lepakoló helye volt. Egyetlen működő szaktanácsadói hálózat a miénk, ami ugye teljesen független tőlük. No már most, mivel én már nagyon, nagyon bizalmatlan vagyok, akkor nyugodnék meg, ha a szaktanácsadói hálózat az Omme hatáskörébe tartozna kizárólag. Magyarán ha olyan sok tagja lenne, hogy a szaktanácsadói hálózatot gond nélkül fenn tudná tartani az Omme. Mert a kívülről jövő pénz bizonytalan. Kivéve talán az uniós pénzek egy részét, de ott is egy 2009-es adat szerint a pénzek 49%-a jutott el a termelőhöz.
Az Omme elég nagy veszélyben van így is. A felépítése miatt is. Ugyanis az Omme tag egyesületekből áll össze. Így mi is a Palóc, Környezetvédelmi, és Méhész Egyesület tagjai vagyunk. Ezt is tisztázni kellene, én nem is tudom, hogy ezeket a tagszervezeteket mi köti az Omme-hoz. Milyen ez a kötelék. Van-e valami kötelező érvényű kapcsolat az egyesületek, és az Omme között, vagy ez csak önkéntes az egyesületek bármikor kiléphetnek. Erről ugyanis eddig nem beszéltünk, mert természetesnek vettük.
Megismétlem, nagyon nagy veszélynek tartom az Omme létére nézve azt, hogy csak egy kötelék, nevezetesen a támogatások kifizetésének hozzákötésének feltétele, tartja össze az Omme-t.
Ennek hiányában, nemcsak az Omme, megy tönkre, de a Magyar méhészkedés olyan káosza várható, ami még a mostani állapotokhoz képest is elképesztő romlást eredményezne.
És ez a veszély bárki, bármit is mond, nagy. Egyenlőre nem tudni, mik a szándékai a minisztériumnak. De meglehet, már ki is húzták a sorból, csak még nem sokan tudják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 07:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
john írta:
hogy a méheim másodrendű eü-s állampolgárok.


Kifejtenéd ezt bővebben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 07:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Az hogy vannak javaslatok az OMME jobb működésére és a vezetőség választásra jó dolog.
Srácok elő kell adni!
Akkor működik jól az egyesület ha a tagok(küldöttek) kifejtik nyilvánosan a véleményüket.
Minden tag megteheti ha akarja,persze nem árt kellően szakmailag felkészülni.
Rá kell szánni 1 napot és mondjuk az O.V.-n meggyőzni a résztvevőket (kb.100fő).
Ja és a szavazás után elfogadni demokrataként a sikert vagy éppen az elutasítást.
Különben marad a "törpe minoritás".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.