Pontos idő: 2024.03.29. 05:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.11.04. 10:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.01. 10:10
Hozzászólások: 10
"Szerintem nagyon szerencsétlen időpont volt Bross lemondása. Ez most nekem egy kicsit a süllyedő hajóról történő menekülésnek hat."

"Gondoljuk csak el, hogy is volt. A király, ebben az esetben a Bross, szilárdan ült a trónján, legalább is úgy tűnt, emberei tették amit kellett, a kívülálló, tagdíjfizető, meg azt hitte ennek így kell lenni, nem is lehet másképp.
Az udvartartás kínosan vigyázott a jó hírére, mégpedig úgy, hogy nagyon vigyázott ne nagyon szivárogjon ki semmi. Azzal azonban, hogy azt képzelték a tagságnak semmi köze a Bross lemondásához, szerintem nagyon túl lőttek a célon. És abban, hogy a tagdíjfizetőknek ne mondjanak szinte semmit, ha másban sokkal kevésbé is, ebben nagyon is megegyeztek, mint így utólag kiderül. "

"Természetesen Ő is meg volt áldva emberi és szakmai hibákkal, hiszen ember volt. "


Meg vagyok döbbenve! Péter bő két évtizede aktívan vesz részt a méhész közéletben, a legszorosabban vett értelemben, közöttünk. Emlékeztek még? A “Méhész voltam Amerikában”-nal kezdődött és azóta a szakmánknak nem volt olyan jelentős történése, ami ne az Ő személyéhez lett volna köthető. Mindannyian szinte jó barátunkként tiszteljük és szeretjük, mert mindenkivel végtelenül közvetlen,türelmes, segítőkész, nyitott és kedves volt.
Nem akarom elhinni, hogy ezek után van olyan méhész, aki azt gondolja róla, hogy megfutamodott a nehézségek elől.
Vagy, hogy azért ment, mert hibázott, és azért nincs bő lére eresztett magyarázat, mert a vezetőség takargatja azt. Ti tényleg, akár csak feltételezni is tudjátok ezt?! Ugye nem!
Arról, hogy semmilyen emberi (tisztességbeni, jellembeli) hibája nincs, azt hiszem, mindenki meggyőződhetett az elmúlt húsz évben. Én személyszerint egyetlen, neki tulajdonítható szakmai hibáról sem tudok. Aki ezeket kétségbe vonja, azt arra kérem, hogy ne sejtessen dolgokat, ne általánosságokat írjon, hanem írja le konkrétan, mire gondol. Biztos vagyok benne (feltéve, hogy eleve nem rosszindulatú), hogy ha bármi rosszat hallott Péterről, akkor rosszak az értesülései.
Azt mondták róla sokan, hogy Ő volt az OMME arca, ami nagyon igaz. De a türelmével a személyiségével ennél sokkal több volt az OMME számára. Ő volt az OMME-ben a cement. Őneki köszönhető, hogy egységes erővel tudtunk sokmindenben föllépni. Előtte egymassal vetélkedő klikkekből állt maga az OMME is . A méhézeti szakmát pedig elvileg az OMME és a vele ellenséges viszonyban lévő független egyesületek képviselték. A valóságban viszont a terméktanácson keresztül a kereskedők érdeke szerint ment minden. Hogy mi lesz a jövő?! A legutóbbi OV-n az egyik idősebb megyei vezető azt mondta, hogy őt azzal küldték a helyi méhészek, hogy Bross lemondása miatt mondjon le az egész vezetőség. A gyűlés után az OMME nagyhatalmú embere az mondta neki erre: "Ha nem néztem volna a korodat, szájba vágtalak volna." Bizonyára az effajta konfliktuskezelés nagyban elősegíti az OMME egységét. Azok után, amit Péter az elmúlt több mint húsz évben letett az asztalra, amit ezalatt értünk, az egész szakmáért küzdött, a legkevesebb, ami elvárható tőlünk, hogy kiállunk mellette. Ugye ezzel mindenki egyetért?!
Nekem egy jó cimborám nagyon közeli, bizalmas barátságban van Péterrel. Azon kevés “szerencsések” közé tartozom, akik az egész történetet (aminek csak a végkifejlete Péter lemondása) részleteiben ismerem. A lemondasanak nincs mas oka,mint amit mondott. Azokkal az emberekkel akik uralták es most is uralják az OMME-t ( nem a tehetségüknél, vagy az irántuk megnyilvánuló közbizalomnál, hanem csupan eroszakossaguknal fogva) tovabb nem tudott ,tovabb nem lehetett egyutt dolgozni.
Többen írjátok és nagyon igazatok van, hogy nagyon nagy veszteség (csak egy-két év múlva fog igazán látszani, hogy mekkora) az OMME-nek Péter lemondása.
Úgy látom senkiben sem merült fel a kérdés, hogy Péter min ment keresztül, mire eljutott eddig a nehéz döntésig!? Hányan döfték hátba azok közül, akikkel nyitott és segítőkész volt?!
Az sem jutott eszébe senkinek, hogy Ő mit veszített? Ez volt az élete. Arról nem is beszélve, hogy hogyan érzi most magát, amikor aljas pletykákat gyártanak (félre ne értsetek, itt most nem a fórumozókra gondolok) a lemondása okairól.
Én személyszerint úgy érzem, hogy inkább határozottan ki kell állnunk mellette. Mindenhol es minden módon! Nem azért, hogy újra OMME elnök legyen, mert ezzel elkestünk. Hanem azért,hogy a szemébe tudjunk nézni, hogy
ne a keserűség jöjjön fel belőlünk ha rá gondolunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 21:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Egy értelmetlen polemizálás nem nagyon illik sehova!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 20:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Szia!

abban igazad van hogy nem ide tartozik.
Akkor legyen áthelyezve.
De melyikbe illik?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 19:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Az alábbi hozzászólásoknak mi köze van a topic címéhez?
Amennyiben a moderátorok valamelyike esetleg kitörölné,vélhetően felháborodásotoknak adnátok hangot.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 09:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Vivaldi írta:
Figyelembe véve , hogy a profi ellentéte az amatőr, aki ugye szórakozásból méhész. Ne talán tán, esetleg akármelyik, fa fejű aszfalt mezőgazdasági hivatalnok, utána néz, és eldönti, hogy van kétezer profi. A többi nyolcezer meg, mivel nem profi, tehát amatőr, aki meg szórakozik, nem pénzért csinálja. Így nem is kell foglalkozni a méhészekkel.


Nincs ezzel semmi probléma, különösen ha az illető hivatalnok az adóhivatal alkalmazottja.Csak szórakozzon, hiszen nem pénzért csinálja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 08:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A "hivatásos" fogalom elég elerjedt a magyar nyelvben annak kifejezésére, hogy valaki az adott tevékenységből él meg, az a foglalkozása: hivatásos vezető, hivatásos tűzoltó, hivatásos katona, hivatásos vadász stb. Tehát lehetne hivatásos méhész is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.22. 20:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Na kérem szépen utána néztem a dógoknak annyira nem merültem bele..
Másoltam ezért van furcsán fogalmazva! :roll:

Definíció

1 Szakértői és szaktudás területen, amely az egyik gyakorló szakmailag. [5]
2 Kitűnő kézi / gyakorlati és irodalmi ismeretek kapcsolatos szakmában. [6]
3 Kiváló minőségű munka (példák): alkotások, termékek, szolgáltatások, előadások, tanácsadás, primer /
egyéb kutatási, adminisztratív, marketing, fényképezéshez vagy egyéb munka törekszik.
4 A magas színvonalú szakmai etika, a viselkedés és a munka tevékenység végzése során az egyén szakmai munkavállalóként, önálló vállalkozóként, karrier, vállalkozás, üzlet, cég vagy társaság / társult / munkatárs, stb.) A szakmai tartozik magasabb vámot egy ügyfél, gyakran egy kiváltság a titoktartás, valamint a kötelessége, hogy ne hagyjon fel az ügyfél csak azért, mert ő nem képes megfizetni vagy díjazására profi. Gyakran a szakmai köteles tenni a kamatot az ügyfél előtt a saját érdekeit.
5 Ésszerű a munka morál és motiváció. Miután érdeklődés és a vágy, hogy ezt a munkát, valamint holding pozitív hozzáállás a szakma fontos elemei megvalósításában a magas szintű szakmaiság.
6 Megfelelő kezelés kapcsolatok kollégákkal. Meg kell mutatni, hogy idős, fiatal vagy tapasztalatlan kollégák, valamint azokat a különleges igényeket. Egy példa kell beállítani, hogy állandósítja a hozzáállása egy üzleti anélkül, hogy ez kárt.
7 A szakember az a szakértő, aki a mester egy adott területen.

Ki ismer rá magára? :mrgreen:
Mert hogy ÉN ettől a pozíciótól még rohadt messze vagyok az is biztos!

link: http://translate.google.hu/translate?hl ... CCcQ7gEwAA


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.22. 18:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Névválasztásnál nyilván a harmonizáció volta cél az európai profi méhészek egyesületével, az EPBA-val. http://www.professional-beekeepers.eu/Website/EPBA.html

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.22. 08:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Utólag hozzáfűzve, kedves "profi méhészek" valami rendesebb nevet is kereshetnétek magatoknak. Figyelembe véve , hogy a profi ellentéte az amatőr, aki ugye szórakozásból méhész. Ne talán tán, esetleg akármelyik, fa fejű aszfalt mezőgazdasági hivatalnok, utána néz, és eldönti, hogy van kétezer profi. A többi nyolcezer meg, mivel nem profi, tehát amatőr, aki meg szórakozik, nem pénzért csinálja. Így nem is kell foglalkozni a méhészekkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.21. 07:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
panda írta:
Vivaldi írta:
Nem tehetek róla , nekem az ugrik be, amikor a profi méhészeket emlegetik, amint egy sötét képű ipse méhészkalapban, box kesztyűben, hadonászik, egy hosszú kaptársor előtt.


Mert még nem láttál profi méhészt.

Hát, méhészeket látogatok akác idején,a saját ízlésemhez képest túl sokat is, aztán néha elmegyek ilyen, olyan mézvásárra is, de még senkire se láttam kiírva, hogy profi méhész vagyok. Ezek a profi méhészek, csak illegalitásba profik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 20:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.21. 19:01
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Debrecen
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 20:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
A legalsó , az a magyar Belmondó ,akit azzal a nagy objekívvel fotóztak le ilyen kicsibe? :) ;)Vagy mi?.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 20:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
profik:
Csatolmány:
prof.jpg
Csatolmány:
profi2.jpg


O'szt a legpofibb:
Csatolmány:
tükör.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Vivaldi írta:
Nem tehetek róla , nekem az ugrik be, amikor a profi méhészeket emlegetik, amint egy sötét képű ipse méhészkalapban, box kesztyűben, hadonászik, egy hosszú kaptársor előtt.


Mert még nem láttál profi méhészt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 18:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Aha! Azt mondod, a tudat alattim?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 16:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ne tükörbe nézz :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 15:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Nem tehetek róla , nekem az ugrik be, amikor a profi méhészeket emlegetik, amint egy sötét képű ipse méhészkalapban, box kesztyűben, hadonászik, egy hosszú kaptársor előtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 10:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Bogaras!

Ha már így megszólíttattam....

Sajnos nem a profitból képezték a szót. A magyar nyelvbe feltehetően a latinból vagy az angolból került át a "profi" melléknév, kicsit szlenges (argós) rövidítése a latin eredetű professzionalista kifejezésnek.

A magyar nyelvben meghonosodott, jelentése: "...olyan (személy), aki valamely, műkedvelőként vagy kedvtelésből is folytatható foglalkozást hivatásszerűen, megélhetési célból, kenyérkeresetként űz, folytat." (kivonat a Magyar Nyelv Értelmező Szótárából)
Ha nagyon le szeretném egyszerűsíteni: hivatásos.

A profit főnév jelentése:".....az értéktöbblet formája, a tőkésnek az a haszna, amely a megtermelt értéktöbblet elsajátításából származik, átvitt értelemben előnyt, hasznot, nyereséget is jelent." (forrás: mint fent) Nem mostanában tapadt meg nyelvünkben, már Jókaitól is olvashatjuk:"Megkapom a tizenöt forintomat a vevőtől, adok belőle ötöt az eladónak;tíz forint profitom van." Gyulai Pál is használja átvitt értelemben: "Az elveket mind feljebb licitálja.
Profitja lesz, nyerhet mindegyiken."

Nos, ez lenne a szómagyarázat, tehát Robotur megközelítése a helyes. Eszerint professzionista az a méhész, aki hivatásszerűen, megélhetési célból, foglalkozásszerűen (tehát feltehetően egyúttal profitért is) folytatja a méhészeti tevékenységet. Az már egy más dolog, hogy sokak más jelentéstartalmat is belehallanak a kifejezésbe, de ez a jelzős szerkezet (professzionális méhész) nem jelent mást, mint azt, hogy immáron nem kedvtelésből méhészkedik. Az amatőr és profi közötti határt tehát a megélhetési indíttatás alkalmával húzhatjuk meg.

Az esetleges negatív emociókkal nem foglalkoznék, azok esetén más kifejezést szükséges keresni és használni, vagy idézőjelbe tenni a szót. A profi jelző nem hordoz pejoratív tartalmat. No, de a profikat sem egy kaptafára verték, ha a hivatásos méhészt további pozitív vagy negatív jelzővel akarja valaki megkülönböztetni, osztályozni, akkor szívesen adok tippeket a választékra.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 08:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tomipapa nem írt pedig az ő válasza biztosan kielégítő lenne , mivel alaposan átnézi a lehetőségeket.

A profi szerintem inkább a profitra vezethető vissza , bár a jóra, minőségire is szívesen alkalmazzuk a magyar nyelvben.

Az hogy a Professzionális egyesület kikből , miért jött létre az alapítóktól kellene megkérdezni. Véleményem szerint anno a jóval kevesebb méhészből akart egy valóban nagy tudással és profitszerzéssel élők egy csoportja megalakulni akiknek kevés volt a helyi szervezetek és az egyébtársaságok nyújtotta lehetőségek.
Mára sokkal több a csupán méhészetből élők száma. A mellékállású méhészek is szaporodnak és nem kevesen közülük felnőttek a profi kifejezéshez, míg a főállásúak mindegyike nem nevezhető profinak, esetleg csak "életművésznek".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 08:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Amatőrizmus,=valaminek pusztán szórakozásból való művelése.
Tehát vannak profi méhészek, akik hivatásos, mesteri, szakértői fokon méhészkednek. És egyesületbe tömörültek.
És vannak a többiek, aki pusztán szórakozásból méhészkednek. Vagyis nem pénzért.
Így van?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.20. 07:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
http://idegen-szavak.hu/professzionális

hivatásos, szakértői, mesteri

----------
"tisztes, becsületes, netán még közösségi munkát is vállal"

A tisztes becsületes munkát, terméket, várunk, feltételezünk, egy profitól. A közösségi munka vállalás, teljes mértékben lényegtelen. A profi, meghatározásának tekintetében.

Például ha elromlik a hűtőm, csak az érdekel hogy, gyors precíz munkát végezzen, elfogadható áron a profi szerelő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 23:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Szia!

Értem hogy mit mondasz.
Meg tudnád fogalmazni hogy ki a profi?Jogi nyelven honnan profi valaki és honnan már nem az?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 22:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Miért? Aki főállású és jól csinálja az nem profi? Szerintem aki ebből él huzamosabb ideje, tisztes, becsületes, netán még közösségi munkát is vállal, neadisten publikálja is az ismereteit a méhész felé az igenis profi. Nem azt mondom, hogy mellékállásban nem lehet valaki profi, de aki után ki van fizetve a járulék és van havi fix bére annak más a helyzete.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 21:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Rohadtul összetett ha meg kellene fogalmazni ki a profi és ki nem az.
Gondolom ezért is ilyen nagy a csend...
;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 17:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Vivaldi írta:
Azt kéne tisztázni, hogy miért profi a profi. És miért amatőr aki amatőr.

Szép estét mindenkinek!
Ez egy annyira jó kérdés,............. nagyon a szívemből szólt. :taps
(Bocsánatot kérek előre, de én személy szerint ott tartok, hogy a "PROFI" méhész szó, fel ér nálam a legerősebb, legdurvább szitok szóval.) a környezetemben több, nagyon "PROFI" méhészet is van.
Nagyon szívesen várnám-e kérdésre a "PROFI"válaszokat. (egymás iránti tiszteletet betartva.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 06:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
öreg Guajira írta:
Az a gyanúm, hogy ha sok előnye lenne, akkor nem lenne kötelező...

Az ördög a részletekben rejlik.Szerintem megtaláltad .

Ha lenne ma Magyar osztrakiszmosz akkor nem lenne kamarásdi ,na meg sok más se ,de ez már politika.....

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 20:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 19:54
Hozzászólások: 42
Az a gyanúm, hogy ha sok előnye lenne, akkor nem lenne kötelező...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 07:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
A félelmem az, hogy nem is fogod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 12:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az OMME tagság azért nem volt hátrány szerintem. Míg a kamarai tagságnak még nem látom az előnyét.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 11:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.25. 12:06
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: J.N.SZ.Tószeg
Elgondolkodtató....
De szerintem pont azért amiért most érezzük hogy mennyire szükségünk van "önként"az agrárkamarai tagságra.

_________________
Hunor 10 3 fiókon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 11:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
1996.-ban 1857 tagja van az OMME-nek. Következő évben már 6000.

Vajon miért érezte hirtelen szükségét, 4143 méhész az eggyesületi tagságnak?

Az adatokat a Méhészet 2001. Áprilisi száma (19. oldal) találtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 07:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Én tanúja voltam, amint az első"alapítók"/most név nélkül/ hátat fordítottak az Omme -nak. Így vissza tekintve, nem nagyon ágált mellettük senki. Aztán jöttek az új szelek, a Bross-os sikertörténet. Ezzel megelégedtünk, és nem kérdeztük meg az alapítókat, hogy miért mentek el. Még azt sem, hogy talán megsértődtek? Mézlovagokat, meg királynőket avattunk, de a pulpituson a kitüntettettek között nem láttuk őket. Biztos, hogy csak ennyit érdemelnek? Szivesen venném, ha megcáfolna valaki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 07:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tükör írta:
Ha ehhez is találsz itt vitapartnert, nyugodtan tisztázzátok, de ne ebben a topikban, mert semmi köze hozzá.

Oké, nem ide való. De érdekes kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 22:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Tomi írta:
Gödöllőn megismerkedtem anno pár kiváló méhésszel,többek közt Ludányi Istvánnal, Árvay Györggyel vagy Ruff Jánossal és még pár nagyobb méhésszel. Már akkor azon gondolkodtam,hogy vajon ők miért nem működnek közre az Omme-ban,miért nem tagjai az egyesületnek. Pedig nagykutyáknak számítanak a szakmában. Valaki egyszer azt mondta, ők el vannak onnan távolítva,mert mások voltak az elképzeléseik. Érdekes dolgok. Vajon kikkel nem jöttek ki és mik azok az elképzelések?
Az Omme-ről írtam itt régen egy feltevést,mi szerint az Omme talán nem más,mint a "kis és közepes"méhészek egyesülete, ahhoz tudnám hasonlítani,mint pl a szakmámban az Országos fúvószenekarok egyesülete,vagy a Magyar fúvószenei szövetség,melynek tagjai lelkes amatőr fúvószenekarok néhány felsőfokú zenész vezetésével.(leegyszerűsítve) De a profi zenészek többsége ennek nem tagja. Gyorsan hozzáteszem,hogy ez a felvetésem nem saját kútfőből pattant ki, tudom hogy az Omme-nak sok profi méhész is tagja. de sok meg nem.
A méhészet újságról meg pl Ludányi azt mondta, nem rossz,hogy van ez az újság,de ő csak azokat a cikkeket olvassa,akiknek írójára ad is valamit, a többi bagatell.
Nekem anno zöldfülűként az jött le, hogy az általam etalonnak számító OMME és Méhészet újság valójában nem rossz,nekünk "átlagos" méhészeknek,de bizonyos méhész körök ezekre nem adnak,kvázi ezek felett állnak.
Nem akarok senkit felidegesíteni vagy megsérteni ezzel, csak én még mindig nem látom át ezt az egész dolgot,hogy valójában hol a helye az OMMe-nak és az újságnak. Mintha sok méhésznek ezek csak amolyan komolytalan,jópofa dolgok lenne,amiken ők már régen felülemelkedtek.



:shock: Az újság kérdés, számomra is fura megmondom őszintén, ugyanis anno, többféle méhészeti témájú újság is elég szépen megfért egymás mellett,míg tán a konkurencia, vagy épp az újság kiadása körüli vitát, tán a belső válság és a negatív rossz szándék szét nem szedte ezeket a lapokat,és "bedőltek".
Itt van példának okáért a már megszűnt azt hiszem Szolnoki MÉHÉSZ ÚJSÁG c. lap, de mondhatnám akár a Bajai kiadású DÉL MAGYARORSZÁGI MÉHÉSZ c. lapok szép múltját, indítását is példának. Igen sajnálom,hogy e lapok ma már nincsenek, bármennyire is költséged és tán deficites lehetett a fenntartásuk kiadásuk.
A hozzászólásod első felét nem osztom, sőt cáfolom.
Az újságban, rendszeres cikkezései vannak nemcsak a kevésbé ismert szaktekintélyeknek,hanem példának okáért hivatkozhatnék a teljesség igénye nélkül bármelyikre,akiket megneveztél, hogy cikkeznek, jobbnál jobb,és érdekesebbnél érdekesebb témákról számolnak be.
Az, hogy ezek az emberek az OMME vezetőségében nem látható módon szerepelnek, azért a szaktekintélyükkel, a szaktudásukkal és a háttérben történő javaslataikkal, igenis tevékenykednek, sőt tán azt is mondhatnám, befolyással is bírnak.
Az,meg hogy "közéleti szerepet" a méhészeti szakmában nem, vagy csak kevésbé vállalnak, az nem minden esetben az elnyomás függvénye, hanem ma már, mint mindenütt, itt is "a pénz beszél, a kutya ugat" józan paraszti ésszel felfogható érdekek is motiválják a méhészeti szaktekintélyeket.
Azonban némileg, van igazságod a teáltalad kifejtettekben is. Szerintem... Bár, lehet, hogy talán tévedhetek az én meglátásommal... :geek:

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 21:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ha ehhez is találsz itt vitapartnert, nyugodtan tisztázzátok, de ne ebben a topikban, mert semmi köze hozzá.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Azt kéne tisztázni, hogy miért profi a profi. És miért amatőr aki amatőr.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 21:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ezt most hogyan hoztad összefüggésbe? :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 20:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Mi az hogy profi? Náluk nincs nyúlós?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 10:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
abrakazabra írta:
Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lennének, ne lehetnének profi méhészek az OMME-ban is.


Pláne, hogy az MPME is az OMME tagszervezete, valamint annak minden tagja is OMME tag. ;)
Megjegyzem elhivatottságból is, meg aztán ilyen családszámoknál azért a támogatások sem olyan bagatell összegek már, amik csak úgy figyelmen kívül hagyhatók. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 08:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Még nem csinálták meg.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 08:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
...bár a honlapjukat valahogy sehogyan sem találom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 08:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Tomi: Kifejezetten a profi méhészeknek van saját egyesületük: Magyar Professzionális Méhészek Egyesülete.
Bővebben kérdezd Tükört. :)
Ez persze nem azt jelenti, hogy ne lennének, ne lehetnének profi méhészek az OMME-ban is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 06:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Idézet:
A méhészet újságról meg pl Ludányi azt mondta, nem rossz,hogy van ez az újság,de ő csak azokat a cikkeket olvassa,akiknek írójára ad is valamit, a többi bagatell.
Nekem anno zöldfülűként az jött le, hogy az általam etalonnak számító OMME és Méhészet újság valójában nem rossz,nekünk "átlagos" méhészeknek,de bizonyos méhész körök ezekre nem adnak,kvázi ezek felett állnak.


Jólvan de hát Talmácsi motorszerelője sem a "Hogyan javítsuk otthon motorunkat " című könyvecskét forgatja.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Gödöllőn megismerkedtem anno pár kiváló méhésszel,többek közt Ludányi Istvánnal, Árvay Györggyel vagy Ruff Jánossal és még pár nagyobb méhésszel. Már akkor azon gondolkodtam,hogy vajon ők miért nem működnek közre az Omme-ban,miért nem tagjai az egyesületnek. Pedig nagykutyáknak számítanak a szakmában. Valaki egyszer azt mondta, ők el vannak onnan távolítva,mert mások voltak az elképzeléseik. Érdekes dolgok. Vajon kikkel nem jöttek ki és mik azok az elképzelések?
Az Omme-ről írtam itt régen egy feltevést,mi szerint az Omme talán nem más,mint a "kis és közepes"méhészek egyesülete, ahhoz tudnám hasonlítani,mint pl a szakmámban az Országos fúvószenekarok egyesülete,vagy a Magyar fúvószenei szövetség,melynek tagjai lelkes amatőr fúvószenekarok néhány felsőfokú zenész vezetésével.(leegyszerűsítve) De a profi zenészek többsége ennek nem tagja. Gyorsan hozzáteszem,hogy ez a felvetésem nem saját kútfőből pattant ki, tudom hogy az Omme-nak sok profi méhész is tagja. de sok meg nem.
A méhészet újságról meg pl Ludányi azt mondta, nem rossz,hogy van ez az újság,de ő csak azokat a cikkeket olvassa,akiknek írójára ad is valamit, a többi bagatell.
Nekem anno zöldfülűként az jött le, hogy az általam etalonnak számító OMME és Méhészet újság valójában nem rossz,nekünk "átlagos" méhészeknek,de bizonyos méhész körök ezekre nem adnak,kvázi ezek felett állnak.
Nem akarok senkit felidegesíteni vagy megsérteni ezzel, csak én még mindig nem látom át ezt az egész dolgot,hogy valójában hol a helye az OMMe-nak és az újságnak. Mintha sok méhésznek ezek csak amolyan komolytalan,jópofa dolgok lenne,amiken ők már régen felülemelkedtek.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 12:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Hát ez az! A józan ész ha hiányzik, vagy a zavarosban halászási szándék erős, akkor .....

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 12:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
margita344 írta:

... most szerveződik egy csoport a jelenlegi vezérkar teljes leváltására.



Hogy van ez?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
De érted Robotúr, hogy nem arról van szó, hogy regeteg vadonatúj méhészt képeznek ki, hanem a már méhészkedő emberek törekszenek arra, hogy legyen papírjuk is arról amit csinálnak. Ahogy te is erre törekedtél 11 évvel ezelőtt. Te hány éve méhészkedtél már, amikor a tanfolyamot végezted?

Tényleg lett egy kevés igazság a pletykákból, mert ma már a pályázatokon követelmény a méhész OKJ.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 12:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
"mert előbb utóbb csak OKJ papírral tud mézet eladni kereskedőnek meg a piacon."

Mint ahogyan az uniós csatlakozás előtt, azt híresztelték hogy méhészkedni is csak OKJ papírral lehet majd, később kiderült hogy a tagállamok többségében nincs is méhész szakképzés.
Más sületlenségekkel egyetemben, például a minőség biztosítási rendszer, amely először tiltani kívánta a vándortanyai pergetést, azonosítani kívánta hogy melyik méhcsaládtól pergetted a mézet. Rendelet, amely csak kereskdőknek engedélyezte volna a méz árúsítását a piacokon.
Szóval látott már napvilágot sok ostoba tervezet, tudatlanságból,és hátsó szándékú üzleti érdekekből kiindulva.......

(Egyébként az én méhész bizonyítványom 11 éve megszáradt már a tinta)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 11:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Robotúr!

Alaptalan a félelmed. Most járok tanfolyamra, pedig évtizedek óta méhészkedek. Ingyenes, mert valami támogatási rendszeren keresztül intézik. Akkor lenne igazad, ha a tanfolyamon résztvevők között csak két méhész lenne, a többi meg teljesen nulláról induló. 25 fős a csoport és csak két embernek nincs méhe. Van egy 20 év körüli srác, akinek az apja 300 méhcsaládos méhész. A többségnek 20-50 méhcsaládja van. Mindenki azt mondja, hogy azért jár, mert előbb utóbb csak OKJ papírral tud mézet eladni kereskedőnek meg a piacon.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 11:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Jenő!

Összefogás, de hogyan? Te is tudod, hogy most szerveződik egy csoport a jelenlegi vezérkar teljes leváltására. Szerintem ez a lehető legrosszabb időpont a vezetőség megbuktatására, hiszen akkor senki se tárgyal a minisztériummal a Nemzeti Programról és senki se tárgyal az Agrárkamarával. Szerinted is ez a legrosszabb időpont ilyen ügyek elintézésére?

Hogy vannak a szavazati súlyok az Agrárkamarában? Hányszoros szorzója van egy méznagykereskedő szavazatának?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: bakatoga valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.