Pontos idő: 2024.03.28. 12:30

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Néhány éve még elfogadták, én igazoltam le ilyen támogatási kérelmeket.Gondolom ebben nincs változás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Nekem olyan is megfelelne ahol elfogadják az uniós számlát.Mindjárt helyén lenne az árképzés itthon is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 21:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Támogatni kellene a könyvkiadást, méhészeti tárgyú filmek készítését.Az első években még volt ilyen jogcím.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Vivaldi! Ezért mondtam, hogy először azt kellene tudni, hogy lehet-e valami teljesen más koncepcióban gondolkodni, vagy csak a mostanin lehet finomítani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ez igaz, ez minden használt autónál benne van a pakliban, nyilván az állapotát kell jól megnézni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
abrakazabra írta:
Mostanában nem néztem, csak tippeltem, úgy lementek az árak. De pl.:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/b ... ma-6341844

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/b ... ma-6311846

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/b ... ma-6340046

Oké, lehet, hogy a 100 ezret keveset írtam, de 150-200 ezeknek még semmi. A lényegen nem változtat, ha 2 millióval számolok, még akkor is jobban megéri nekem, mint támogatással egy új.

Az a baj, hogy ezekben nem is lehet tudni mennyi van.
Sajnos a mai helyzet ez.
Természetesen én sem vennék újat, és épp ezért ez itt OFF is. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Régi indián mondás, a fehéreknek.
"Ha, kivágtátok az utolsó fát is, és kifogtátok az utolsó halat is a folyókból, majd megtanuljátok, a pénzt nem lehet megenni."
Vagyis, én úgy látom itt a hozzászólásokból,/már aki eddig hozzászólt/ hogy ebben is két kategória van. Az egyik aki most kezdi, vagy fejleszteni akarja a méhészetét, az azt hiszi, a legfontosabb dolog, hogy neki jó felszerelése legyen. Pick-up, meg minden. Tavaly, vagy azelőtt, már nem is tudom, de nem is lényeges a név, valaki, új méhész, nagy örömmel újságolta, hogy ő milyen okos, és megvette a méhlegelő térképet, és most már, majd keres egy jó helyet itt, nálunk akácon. Muszáj voltam lehűteni, lelkesedését, nevezetesen, hogy ez nem térkép kérdése, hanem azé, hogy jut e hely. Már a mai helyzet is majdnem ez, de a jövőben még inkább így lesz.
Hasonló ez kicsit a nyugat európai erdők helyzetéhez, ahová aszfaltos út vezet, áram, és vízvezeték, meg fejlett infrastuktúra a vadászházakban. Csak ép, a vadnak nem maradt hely.
Megint csak nem kell jósnak lenni ahhoz, hogy kitaláljuk, hogy ma van egy másik réteg is akinek 200, vagy ettől több családja, van. És ehhez megvan mindene, vagy nagyon kevés dolog, tárgyi feltétel hiányzik neki. Ennek meg már az a nagy gondja, hogy hová rakja le méheit, hogy hol talál megfelelő méhlegelőt. Rögtön meg is jelenik az érdekellentét, pedig most még csak, képletesen szólva, a pocsolya felszínét fújtam meg, mi lesz ha belelépünk és felzavarjuk.
A jövőben ilyen, és hasonló gondokkal kell szembe nézni. A kérdés az, hogy lesz e olyan szervezet Magyarországon, aki ezzel megpróbál szembe nézni, vagy elhitetjük magunkkal, hogy a legnagyobb problémánk hogy furgont vegyek e vagy pick-up-ot, és hogy minden harmadik évben kicserélem e a pörgetőt, és közben mehet az ökölharc az erdőkért, a helyért, az élet térért, és majd lerendezi a történelem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Mostanában nem néztem, csak tippeltem, úgy lementek az árak. De pl.:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/b ... ma-6341844

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/b ... ma-6311846

http://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/b ... ma-6340046

Oké, lehet, hogy a 100 ezret keveset írtam, de 150-200 ezeknek még semmi. A lényegen nem változtat, ha 2 millióval számolok, még akkor is jobban megéri nekem, mint támogatással egy új.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
:oops:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör!

Én szóltam. :-)

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 10:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Abrakazabra!
Ha ilyet látsz valahol, gyorsan szóljál már:
Idézet:
100 ezer km-rel egy pick-up 1,5 millió körül van most, még akár 300 ezret is megy gond nélkül, ...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 09:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Régebben volt a kaptárakra támogatás, kijelölt gyártótól. A támogatás mértéke még a fuvarköltséget sem futotta volna esetemben. De alapjából is drága volt a kaptár. nem volt versenyképes,más lehetőséggekkel szemben, (2 x ár).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 08:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Mindenkinek más szempontjai vannak, kinek mi hasznosítható a mostani rendszerből. Végignézve nekem ez jött ki:
- gyógyszer-cukor, oké. (Igaz, hogy évek óta nem vettem igénybe, mert alig van olyan szer, amit ezek közül használok, amit igen, pl. Nonosz meg nem támogatott, de a koncepció nem rossz).
- biztonsági cuccok, chipek, riasztók, oké, fontos, tovább kellene fejleszteni a dolgot.
- fűkasza, lefúvó, aggregátor, emelőhátfal, ilyesmi, jó, fontos. Ezeket nem tudom olcsóbban (pl. számla nélkül) megvenni, jól jön rá a támogatás, szükség is van rájuk.
- teherautó (kicsi és nagy), nekem nem játszik, eszembe nem jutna újat venni, most is pick-upom van, 6 évesen vettem féláron. Nagy teherautóm is volt, de eladtam, nem érte meg fenntartani, jobban jött volna valami fenntartási támogatás. 100 ezer km-rel egy pick-up 1,5 millió körül van most, még akár 300 ezret is megy gond nélkül, a támogatással sem érte volna meg NEKEM sokkal többért újat venni, azzal együtt is ráfizetéses lett volna.
- méhészeti eszközök: a legfontosabb, a kaptár nincs támogatva, pedig kellene, a fedelező kád sincs, ha jól tudom, az is kell mindenkinek. Pergető, konténer, stb.: határeset. Szinte csak az áfát kapom vissza, vagy legalábbis egy kicsivel többet, ha nem kellene számla, áfa nélkül venném, nettó áron, egy 200 ezres pergetőnél nyerek kb. 20 ezret. Ha elkészíttetem, talán még az a különbség is oda van, még olcsóbb. Ezen változtatni kellene valamit, esetleg nagyobb mértékűnek kellene lenni a támogatásnak.
A többi nekem nem játszik, anyát egyszer vettem, most már nevelek magamnak, aljdeszka, ismeretterjesztés, stb, közvetlenül nem érint, ezek biztos jók, aki foglalkozik velük, jobban tudja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 08:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Pontosítok: az állam szempontjából ez a mostani a jobb, mert most a támogatások jelentős része adók révén visszamegy. Ha egy hozzáértő kiszámolná, valószínűleg meglepődnénk, hogy milyen nagy része. Úgy értve lenne az állam szempontjából is jobb, mint az adott cél megvalósítását nézve, tehát a termelő valódi, közvetlen támogatását megvalósítva (ha ez lenne az állam valódi célja ezzel). A kérdés csak az, hogy van-e értelme teljesen más koncepción gondolkodni egyáltalán, vagy csak a mostanin lehet hangsúlyeltolódásokat véghezvinni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 08:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ha egy teljesen más koncepcióban gondolkodunk, akkor jó ötlet az, amit valaki itt már írt (nekem is eszembe jutott pár napja), hogy a mézeladást kellene támogatni. Ez a rendszer a valódi eredményt díjazná, a kapott összeget meg arra fordítaná a méhész, amire akarja. Ez lenne a legigazságosabb, az állam szempontjából is a legjobb, mert azt támogatná jobban, aki többet tud termelni, azt meg kevésbé, aki nem ért hozzá, nem ér el eredményeket (szemben a mostani rendszerrel, ahol azt is támogatják, aki semmit nem termel). A gond csak az lenne vele - valószínűleg - hogy a felvásárlók egyből beépítenék (mínuszban) az áraikba. Ha ezt valahogy ki lehetne védeni, működhetne, ha nem, akkor csak a felvásárlókat támogatnák. A másik gyenge pontja az otthoni értékesítés, akiknél nincs felvásárlási jegy, csak az adóbevallásban jelenik meg. De elvileg ez még megoldható, ezt is be lehetne építeni, a nagyobb gond az előbb említett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.12. 06:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
tothg69 írta:
Az utóbbi időben egyre jobban emelkednek a méhlegelő díjak,(pl. zselic) esetlegesen ezek támogatását is belehetne vonni, a díjat számlázzák, és a szezon végén belehetne nyújtani , és egy részét visszakaphatnánk. Vagy méhészetileg hasznos fák telepítése is szóba jöhetne.Csak egy gondolat ehhez.


Felejtsd el.
Ha támogatnák a bérleti díjat sokszorosa lenne a jelenleginek.Nem a méhészeket támogatnák ezzel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 21:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tothg69 írta:
Az utóbbi időben egyre jobban emelkednek a méhlegelő díjak,(pl. zselic) esetlegesen ezek támogatását is belehetne vonni, a díjat számlázzák, és a szezon végén belehetne nyújtani , és egy részét visszakaphatnánk. Vagy méhészetileg hasznos fák telepítése is szóba jöhetne.Csak egy gondolat ehhez.

A fásítás O.K. , de méhlegelőbérletnél nagyobb öngólt nem lehetne rúgni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 21:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Az utóbbi időben egyre jobban emelkednek a méhlegelő díjak,(pl. zselic) esetlegesen ezek támogatását is belehetne vonni, a díjat számlázzák, és a szezon végén belehetne nyújtani , és egy részét visszakaphatnánk. Vagy méhészetileg hasznos fák telepítése is szóba jöhetne.Csak egy gondolat ehhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 20:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Ne vesszetek el a részletekben!

Fogadjátok meg bükk tanácsát; - olvassátok el az aktuális MMNP-ot, s ennek alapján, illetve a saját tapasztalatotok figyelembe vételével fogalmazzátok meg, hogy a program melyik intézkedését tartjátok megfelelőnek, s melyiket kellene "száműzni", vagy "feljavítani".... Mivel a program idestova majd 10 éve "üzemel" (szinte változatlanul), több jogcímét is górcső alá lehet venni.

Mondjatok véleményt arról is, hogy milyenek a tapasztalataitok, s milyen irányba fejlődjön (mik az elvárásaitok) pl. a szaktanácsadás, a méhészképzés, a méhegészségügyi felelősök képzése, a méhészettel kapcsolatos, s a programból finanszírozott kutatások iránya, stb....(Mit várunk el például a bemutató méhészetektől, vagy az egyesületi rendezvényekre meghívott előadóktól...)

Nagyobb léptékben gondolkodjatok!
A Nemzeti Program a méhész érdekében született, s érte van! Másodlagosan persze a "háttériparnak" is részesülni kell belőle.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 18:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Mankónak a 2010-2013-as Nemzeti Program és az igénybevételének szabályai:
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=70

Az unió mintegy 6millió méhcsaládjára egy konkrét összeg van meghatározva amit a tagállamok jóváhagyott NP programjuk alapján tudnak lehívni.
Számla nélküli megoldások vagy közvetlen termelői támogatások(kp.a zsebbe) nem fognak menni.
Az elszámolások számlával elvileg az adott ország iparát/iparosait hivatottak támogatni,már ahol ilyen van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 17:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
amatőrök írta:
Szerintem a jelenlegi támogatási formák helyett egyszerűen a méhészt kellene támogatni a családszám alapján!!!!Most valójába kit támogatnak?????????


Rögtön lenne 2 millió méhcsalád...
A leadott (eladott) méz(egyéb termék) mennyiségét, azt kellene dotálni. A" lé"t meg mindenki arra költhetné amire szüksége van. Rögtön helyére kerülne minden eszköz, gyógyszer stb.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 09:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hozzá való méretű méhészetben, 3t-ás vonóhoroggal, ugyan annyira vizsgáztatott komoly utánfutóval (ne kelljen mindig azért cidrizni, hogy lemérnek vagy nem) nagyon hasznos tud lenni a pickup. Egy ésszerű kompromisszum lehet családi és munkautó között.
Sokakat ismerek, akik így használják, és abszolút nem státusszimbólumként.
Én még méhészetem mérete miatt eddig nem engedtem meg magamnak. Épp most ezek is képben vannak, de természetesen semmiképpen nem új. Véleményem szerint azok sem mind újonnan vásároltak (így nem is támogatottak) amiket ti más méhészeknél láttok, ezért nem föltétlen kell fújni rájuk.
Talán amit ez ügyben lépni lehetne, vagy kellene, hogy csak hozzávaló gazdaságos mérethez lehessen rá támogatást igényelni. Ez szerintem olyan 150-200 család (vagy afölött) van inkább.

Na most az itteni ötletelésekhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni: talán tényleg hasznos is lehetne ez a topik, ha aki hozzá szól az legelőször töviről hegyire átolvasná a mostanit!
Akkor talán átlátná, hogy azért van ebben valami rendszer, és elképzelés, még ha nem is tökéletes, és úgy kicsit megfontoltabb, rendszerben gondolkodóbb, nem csak az én pillanatnyi igényem szerinti, vagy éppen olykor egyenesen megmosolyogtató javaslatok születnének.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.11. 03:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Igen? Na én nem így gondoltam, de nyilván te tudod jobban, így értelmesebben is hangzik. Nem akarok ezen a témán lovagolni, de tényleg nem tudom sokaknál mi ez a pikápmánia. Akiket én ismerek azoknak ez státuszszimbólum.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 22:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pöte!
Ezt a "legalább" differenciál zárral rendelkezőt úgy kell érteni, hogy "minimum" differenciál zárral, ami ugyebár szimplán hátsó kerék meghajtásún is lehet.
Aztán ennél már magasabb fokozat, minden típusú (tehát a viszkós, vagy állandó, vagy kapcsolható) négykerék hajtás is!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 20:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Pöte írta:
...nem emlékszem, hogy hogy volt ez megfogalmazva.


Tehát a 47/2010. VM r. 20.§ (3) bekezdésében foglaltak szerint" legalább differenciálzárral ellátott kisméretű, legfeljebb 3,5 tonna összsúlyú teherautóra" vehető igénybe támogatás.

Szerintem ezzel a kikötéssel egy olyan járműtípusra korlátozódik a támogatottak köre, ami nem feltétlenül a legszélesebb körben használható méhészetben.

Ezt a kérdést félretéve szerintem rendkívül fontos, hogy a következő programban is szerepeljen a Fenológiai és meteorológiai méhészeti megfigyelő hálózat kialakításának és működtetésének támogatása. Nyilván nem én vagyok az egyetlen aki termelési időszakban majdhogynem napi szinten átrágja ezeken magát. Kontra érv lehet viszont az, hogy meteorológiai adatokat ( mind helyi pillanatnyi, visszamenőleges vagy előrejelzésszerű ) rengeteg a méhészettől független forrásból be lehet most már szerezni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 20:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tomipapa írta:

Attila!

milyen szerepet kaptak a pápai lőtérrel együtt ....


T


Bocsi, de természetesen a helyes textus: '...milyen szerepet kaptak a pápai tepülőtérrel együtt..."

A megbocsáthatatlan tévesztést tudjátok be annak, hogy már két napja dögrováson vagyok. Gondolhatjátok, ha már a gönci ágyas kajszipárlat zamatát is alig érzem...

Irgalom szegény porhüvelyemnek...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
tsanyi írta:
Ami jó lenne,......

.....jó lenne, ha a "javaslattevők" némelyike, mielőtt közreadja világmegváltó ötletét legalább tájékozódna affelől, hogy most mire, milyen feltételekkel lehet NP támogatást kapni.
Elég komolytalan dolog, hogy valaki javasolja a mostani változtatását, de, hogy az mire is vonatkozik???nem is tudja. :P
Erre akár az OMME portál is jó lehet.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
szervusz Tomipapa,

igen,Varpalotarol tantorogtam ki.az ominozus telefonbeszelgetes kb 1999 körül volt Vicze Ernövel.
lehet hogy meglepödsz,de 2008 ota miota kimentem nagyon keves ismeretem van azzal kapcsolatban ami a lakohelyemen es környeken zajlik.
most meg kb 2hetig itthon vagyok-3honapja vagyok itthon amugy-aztan megyek vissza Nemetorszagba,de neha ugy mozgok itthon akar egy külföldi.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 19:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Szerintem a jelenlegi támogatási formák helyett egyszerűen a méhészt kellene támogatni a családszám alapján!!!!Most valójába kit támogatnak?????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 19:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
szaboattila írta:
az 1960-as evek ota huzodik az Evodia ügye.maga Vicze Ernö mondta nekem egy telefonbeszelgetesünk soran,hogy a Dunantulon,föleg a Bakonyban a fel Bakonyon atnyulo katonai löter területe egyenesen idealis lenne az Evodia terjesztesere.

akac utan gyakorlatilag nincs nagy tömegü hordast ado mehlegelö.juliusra meg is lenne a masodik föhordast ado mehlegelö ha legalabb 150ezer hektar be lenne telepitve Evodiaval.

biztos vagyok benne hogy az energetikai agazattal(EON) együttmüködve mint erömüvi biomassza szepen ki lehetne cselezni azt az agyremet hogy nem honos faj es nem szabad telepiteni.


Attila!

Ha jól emlékszem, valahonnan a környékről "tántorogtál ki" egykor, ezért ismerned kellene a területtel kapcsolatos hasznosítási, természetvédelmi elképzeléseket, s az sem lehet kétséges számodra, hogy a Kelet-Bakonyi Térség lőterei, katonai bázisai milyen szerepet kaptak a pápai lőtérrel együtt a NATO programban.

Valahogy furcsán nézne ki, hogy épp egy "hadijáték" kellős közepére vándorolnál a méheiddel...

Hogy az ilyen komolytalan ötleteket ide le lehet írni, azzal semmi bajom, de a saját komolyságunkat tesszük kockára, ha hasonló ötleteléssel "fárasztjuk" a program megfogalmazóit, kidolgozóit, s a jogalkotókat.
A képbe kerülés elősegítésére:
http://verga.hu/index.php/termeszetveddelem illetve
http://www.hmei.hu/ingatlan-uzemeltetes ... _more.html

Azt már meg sem óhajtom említeni, hogy a terület Natura 2000 besorolású...

Mindez természetesen nem dr.Vicze Ernő érdemeit kívánja kisebbíteni, de mikor még te vele beszélgettél, kicsit más világ járta. Nem komolytalan agyalásokkal kell(ene) előremozdítani a MMNP új ciklusának ügyét. Cirkusztól olvastam az első olyan gondolatot, melyet érdemes lenne kibontani.
Addig is, míg rálelsz a fajsúlyos gondolatokra, kérlek olvasgass bele az Euodia-fajok energetikai hasznosításának lehetőségeibe.

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 19:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! A kutatásokra is nagyobb hangsúlyt lehetne fektetni. Gondolok itt az atkára és más betegségekre.
Ne csak a külföldi példák fordításait olvassuk.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 18:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Jellemzően nem a nem honos növényekkel van gond, hanem az agresszívan terjedő ún. özönnövényekkel. Az evódia nem ilyen.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 18:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
az 1960-as evek ota huzodik az Evodia ügye.maga Vicze Ernö mondta nekem egy telefonbeszelgetesünk soran,hogy a Dunantulon,föleg a Bakonyban a fel Bakonyon atnyulo katonai löter területe egyenesen idealis lenne az Evodia terjesztesere.

akac utan gyakorlatilag nincs nagy tömegü hordast ado mehlegelö.juliusra meg is lenne a masodik föhordast ado mehlegelö ha legalabb 150ezer hektar be lenne telepitve Evodiaval.

biztos vagyok benne hogy az energetikai agazattal(EON) együttmüködve mint erömüvi biomassza szepen ki lehetne cselezni azt az agyremet hogy nem honos faj es nem szabad telepiteni.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Vezessenek be szabványos egységes méztároló hordókat. Persze nem a 200 l-es hordóra gondolok. Lehetne a mostanihoz hasonló 120 l-es műanyag is.
A lényeg, hogy csak ebben lehetne mézet eladni és a felvásárló csak ilyet adhatna cserébe.

Erre el is fogyna az egy évnyi méhészeti program.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 18:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Drága uraim, uraim, ha valami többet szeretnénk, túl kellene lépni a támogatások körén. Úgy vagytok mint a nyomtató ló, amit kikötnek, és körbe körbe jár. Valami eredeti ötlet? Például ami lényeges dolog a méhészkedés, a mézértékesítés, vagy bármivel kapcsolatban. Méhészkedni, méhészkedtek, és méhészkednek ma is furgon nélkül is sokan, de például méhlegelő nélkül nem. A méhlegelő nagyon szoros kapcsolatban van a környezet állapotával. Azonkívül lehet olyan furgonod, hogy ihaj, ha a mézet mindig nyomott áron veszik meg tőled. Ezek, és még hasonlók, lehetnének azok a pontok, amik biztosítanák az Omme megmaradását, és tovább fejlődését. Ezekhez kellenének ötletek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 14:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Egy új Pajero 11-15 millió, (csak a nagyságrendek miatt).Ehhez képest, az esetleges támogatás max összege nem túl jelentős. Így biztos nem a támogatás miatt vásárolnak ilyesmit, de ha már van támogatás nyilván igénylik, pár tankolást kifut.

Lehet hogy volna jobb helye is, ezen pénzeknek?

Egyébként úgy vélem, minimum két táborra lesz, vagy akár volt is a támogatási alapelvek támogatóinak. A kisebb méhészetek, ellen érdekeltek a nagyokkal szemben és viszont. Mondván hogy minek támogatni, a nagy és tőke erőseket. A másik fél hivatkozási alapja az hogy támogatni azokat érdemes, akik már letettek valamit az asztalra. Másrészt ki örül a potenciális jövőbeni konkurencia, művi szaporításának. Amikor az élet törvénye, és az ösztön azt diktálná, hogy addig kell a nyakára lépni amíg kicsi.

Nyilván lesznek, és vannak érdekellentétek.

Sajnos a támogatásoknak van árfelhajtó hatása, a specifikus méhészeti eszközök, gyógyszerek területén.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 13:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én azt nagyon jól tudom, hogy ezek mit jelentenek, sőt még felezőről is hallottam már, de azért volt ilyen zagyva az írásom, mert nem emlékszem, hogy hogy volt ez megfogalmazva.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 10:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A diffizár és a négykerékhajtás két külön dolog, nem kapcsolható négykerékhajtást akartál írni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 09:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Még mindig tartom azt, hogy célszerűbb egy furgon mint egy pikáp. Na most nem tudom, hogy hogy van ez, de úgy rémlik ( hogy legalábbis régebben úgy volt ), hogy legalább kapcsolható difizárral rendelkező 3,5T tehergépkocsi. NEm tudom, hogy ez még most is így van-e, mert most se kedvem, se időm utánaolvasni, de ezzel kiesik egy csomó furgon, mert pl. a Hiace és a T5 is állandó 4 kerék hajtású, de talán a Ducato is. Ezek szerintem százszor hasznosabbak, mint egy pikáp. Láttam ismerőst pikáppal vándorolni, hát én inkább a furgont választottam.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 08:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Úgy jobb a helyzet. Akkor inkább az a gond, ha ez a tétel nagy arányban elveszi a többi elől a keretet. Valami külön kategória kellene a járművekre, utánfutókra. Például fontosabb lenne, hogy konténerekre jusson, mint pick-upra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 08:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=46

Minimum 30 méhcsaládtól jár max 2 000 EUR a terepenjárókára.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 08:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A pergetőknek tényleg nem 5 év a kihordási idejük, bár ezeket az új inox pergetőket nézegetve , nem a tertósság, inkább a csillogás-villogás jellemzi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 08:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem is tudtam, hogy pick-upra is jár. Akkor ezek szerint, ha valaki akar egy újat venni magának, előtte vesz 1 méhcsaládot, akkor támogatással veheti meg?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.10. 08:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
hészaki írta:
A pickup kis családszámnál felesleges luxus,nagy családszámnál pedig státusszimbólum.Támogatása semmilyen esetben nem lenne indokolt.


Részben igazad van, de szerintem azért hasznos egy terepjáró az aki vándorol tudja. Nekem nincs de sokszor jó lett volna már. Könnyebben húznám a lakókocsimat, szállítanám a mézet, kevésbé kellene tartanom az elakadástól az erdőn, mezőn.
Az, aki újat megengedhet magának szerintem, az támogatásnélkül is kiköhögi az árát.

Kiscsaládszámnál sem lenne felesleges, csak nem reális.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 23:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Igen ezt valahogy én is így gondolom. Egy nagyobb méhészet vándoroltatását nem lehet megoldani egy pikáp után kapcsolt utánfutóval. A motyú szállítására célszerűbb egy ( esetleg 4 kerék hajtású ) furgon. Azzal lehet mézeshordót, méztéri fiókokat ... szállítani.

A minimum családszám szerintem sem rossz ötlet, mert aki 5 családdal vándorol akácra az úgysem a gazdaságosság miatt teszi.

Mézpergetővel kapocslatban gondolkoztam olyan megoldáson, hogy minden méhészetben legyen egy a jelen igényeknek megfelelő pergetőgép. Esetleg úgy, hogy egyszeri nagyobb arányú támogatást adnának valakinek, de az utána nem 5 évig nem vehetne fel ugyanerre támogatást, hanem 10 vagy akármennyi. Bármennyire is álszentek vagyunk tudjuk mindannyian, hogy sokan a mái napig olyan eszközökkel pergetnek, hogy az mindennek a legalja. Ismerek olyan 130 családos méhészt akinek a pergetőjét apám fel sem ismerte, hogy micsoda, a hosszú évek használata során ráragadt viasztól és kosztól olyan fekete volt mint az üszök. Na mondjuk az ilyennek, ha csak úgy adnának egy új pergetőt az is koszos lenne.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 21:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
A pickup kis családszámnál felesleges luxus,nagy családszámnál pedig státusszimbólum.Támogatása semmilyen esetben nem lenne indokolt.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 21:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Azért a pickup-ot írtam, mert a nagy értékű eszközök 70-80%-a arra megy el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 21:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Nekem pl egy utánfutó jól jönne a 40 családomhoz. Ne csak pickup-ben gondolkozz.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 21:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
hészaki írta:
Meghatároznák egy maximum családszámot (szerintem100) ami felett nem jogosult igénybe venni.Ha ekkora méhész támogatásra szorul akkor nem jól csinál valamit tehát mongyon' le (legalább erről).


Mondjuk egy 100-150 családos állóméhész úgy dönt, hogy szeretne vándorolni, az igenis nagy beruházás. És jogosan járhat neki a támogatás.
Vajon egy 30-40 családost érdemes vándorlásra ösztönözni? Valaha is visszajön neki a befektetett 8-10 milla? Vagy csak azért vesz egy pickup-ot támogatásra, hogy legyen családi autója...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.09. 21:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Talán nem is minimum családszámot kellene, hanem fenntartási időt és kötelező regisztrációkat. Pl. valaki vesz két méhcsaládot tavasszal, nyáron megveszi az eszközöket, tavasszal meg eladja a méheket (ha még élnek). De ha minden regisztrációs számot (ismétlem MINDEN) be kell hozzá szereznie, és a vásárlástól számított x évig fenn kell tartania a méhészetet, úgy már talán tényleg csak az pályázna, aki arra is használja, amire kiírták a pályázatot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Soso, tibibi valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.