Pontos idő: 2024.03.28. 10:27

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 20:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Lassan eljutunk a oda hogy lesz egy drága hobbink :merg
És még vigyázni is kell rá hogy el ne lopják.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 17:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
600 Ft-ért! :merg

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 12:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Propolisz írta:
Az ilyen akciós árak azért nem arról szoktak szólni általában, hogy hosszabb ideig fenntartják.
Inkább arról szól, hogy becsábít a boltba (ezért tesznek mellé max. mennyiséget is), azután megveszed a drágább termékeket is. Az akciós termékeket azért teszik a bejárathoz, hogy beindítsa a vásárlási folyamatot a vevőknél.
Az akciós cukrot viszont szeretjük....

Ez így van, van benne némi kereskedelmi fogás, de amikor a sok áruházláncból valamelyik heti rendszerességgel akciózza az adott terméket és hirdeti az újságban, a vásárlóban az fog rögzülni, hogy ezt bizony ilyen áron lehet megvenni, tehát drágállja a termelők árát. Azt is figyelembe kell venni, hogy a hatályos kereskedelmi törvények tiltják a haszon nélküli, vagy a beszerzési ár alatt történő értékesítést. Ha az akciós árból levesszük a felvásárló, a nagykereskedő, a kiskereskedő...stb hasznát, akkor következtetni lehet, hogy a termelőtől milyen potom pénzért veszik át.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 21:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Volt ugyanez az akció karácsony előtt is...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 21:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Az ilyen akciós árak azért nem arról szoktak szólni általában, hogy hosszabb ideig fenntartják.
Inkább arról szól, hogy becsábít a boltba (ezért tesznek mellé max. mennyiséget is), azután megveszed a drágább termékeket is. Az akciós termékeket azért teszik a bejárathoz, hogy beindítsa a vásárlási folyamatot a vevőknél.
Az akciós cukrot viszont szeretjük....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 20:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Olyan mint a 3%-os sör?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 20:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Pöte írta:
szerintem ez a fogyasztó átverése, vagy jobb esetben rosszindulatú manipulálása, mert neki a vásárlási egység egy üveg


Ez a megtévesztés nem csak erre jellemző. Kezdődött a 19 szálas cigarettánál, ott a WC papír, ami ha jobban megnézi a vásárló, méterekkel kevesebb. De ami a legmegdöbbentőbb volt hogy a tíz darabos papír zsebkendőben is már csak kilenc darab van. Persze csak az apró betűs részben van feltüntetve a mennyiség. És még mi minden van amit észre sem vettünk....

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.25. 18:50
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Somogy
Tudna valaki mondani hivatalos akác felvásárlási árat . Hordós kiszerelésben


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tekate írta:
Nem hinném, hogy minőséggel probléma lenne, az olcsó gazdaságos mézet is a termelőktől vásárolja fel a kereskedő, másrészt az előző évek mézvizsgálatai visszaszorították a minőségileg silány mézeket a polcokról.. (A Méhészet augusztusi számában Tescos Aranynektár Virág is szerepel)
A 850 g-os trükk és az ár akció, sajnos nézzünk ezzel szembe, élesedő árversenyt jelez, meg hogy romlik a helyzet...

Azt szoktam furcsállni, hogy vannak boltok,ahol még az akác is be van állva ,meg vannak olyan boltok ahol az Istennek sem akar beállni az aranynektár vegyesméz hónapokig. ezeket folyton cserélik a polcokon ezekben a boltokban,mert hogy nem viszik el a vásárlók,az biztos. Ha nem cserélik,akkor meg hogyhogy nem kristályosodik? Mindig minden üveg egyforma állagú,színű.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
...jövőre 400 Ft lesz a felvásárlási ár, hogy adhassák a Tescoban a vegyes mézet kilónként 900 Ft-ért.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 20:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.25. 18:50
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Somogy
Tudna valaki mondani hivatalos akác felvásárlási árat .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 19:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem hinném, hogy minőséggel probléma lenne, az olcsó gazdaságos mézet is a termelőktől vásárolja fel a kereskedő, másrészt az előző évek mézvizsgálatai visszaszorították a minőségileg silány mézeket a polcokról.. (A Méhészet augusztusi számában Tescos Aranynektár Virág is szerepel)
A 850 g-os trükk és az ár akció, sajnos nézzünk ezzel szembe, élesedő árversenyt jelez, meg hogy romlik a helyzet...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 13:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.07. 12:14
Hozzászólások: 25
[quote="csizmaziag"]850g??
Egyre kisebbek ezek az üvegek.
Én is 800-ért adjam a félig töltött OMME-s üvegben a vegyes mézet...

Viccet félretéve egyik nap felhívott egy hölgy, hogy kellene neki 20 üveg kilós kiszerelésű nyári vegyesméz.
Aztán mikor az árra tértünk, elkezdett "licitálni", hogy adjam oda 1200-ért, mert hogy a SP@R-ban is annyiba kerül...
Én meg mondtam neki, hogy akkor tessék megvenni ott, mert nálam 1500 Ft.
Erre: de az nem tetszik neki, mert üledékes az alja és nagyon sötét a színe.
Én nem engedtem az árból, pedig még percekig "küzdött"...

Háát ezt az occso gazdaságos-os mézet azért én Így is bevizsgáltatnám! Egyébiránt - viccet félre - én a tisztelt hölgynek azt válaszolnám, hogy a sötét színű, üledékes - felül lötyögős nálam csak 1000 Ft lenne! A rendeset kínálom 1600 ért. Szerintem ez (üveg, tető, címke, zárjegy nyugta ) igen is korrekt ár!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 13:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Erről a Tesco-s mézről már én is akartam írni. Azért ez már durva, a mi kárunkra persze duplán, mert ezért 600 Ft a felvásárlási ár, és azért ennyiért sokan inkább megveszik a boltból, minthogy kimenjenek a piacra.
Nem tudom, hogy miko74 olvassa-e ezt a topikot, ő tudna nyilatkozni, hogy mennyi fogy ebből az akciós mézből, majd rákérdezek személyesen.
Az egy üveg/850 gr töltőtömeggel kapcsolatban már többször megírtam a véleményemet, szerintem ez a fogyasztó átverése, vagy jobb esetben rosszindulatú manipulálása, mert neki a vásárlási egység egy üveg és azt nézi, hogy egy (nagy)üveg mennyi forint. Az én üvegemben 1 kiló van, tehát nyilván drágább, bár ilyen nagymértékű akciózással már a kilónkénti árral is alámentek a legtöbb termelőnek.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 12:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
850g??
Egyre kisebbek ezek az üvegek.
Én is 800-ért adjam a félig töltött OMME-s üvegben a vegyes mézet...

Viccet félretéve egyik nap felhívott egy hölgy, hogy kellene neki 20 üveg kilós kiszerelésű nyári vegyesméz.
Aztán mikor az árra tértünk, elkezdett "licitálni", hogy adjam oda 1200-ért, mert hogy a SP@R-ban is annyiba kerül...
Én meg mondtam neki, hogy akkor tessék megvenni ott, mert nálam 1500 Ft.
Erre: de az nem tetszik neki, mert üledékes az alja és nagyon sötét a színe.
Én nem engedtem az árból, pedig még percekig "küzdött"...

Csizi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 12:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Egyre merészebb akciókat fedezek fel.
Csatolmány:
Legkisebb is szamit.jpg

Más termékeknél nem ezt a trendet látom.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 20:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
omme-n kiüvegezett virágméz 800/kg ez már tényleg komoly :ut

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 20:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Tibor , Tibor!!!
Felkerülsz az üldözési listára azt véged.
Amúgy jan. 31-ig tart a kiváló minőségi olcsó akció.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 19:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Igazad van, ne ragozzuk. De senki sem kért, hogy add 2000-ért. Történelmi tény az is, hogy legtöbbször nyugati irányba van a népvándorlás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 17:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nem szeretném ragozni a dolgokat.
A lakosságra vetítve sok méhész,nagyon sok méhcsalád, alacsony jövedelem ...ez megszabja a piaci és háztól eladott méz árát.
Mindenkinek a maga adottságaival kell együtt élni. A 3 szoros méhsűrűség tény, az alacsonyabb jövedelem tény, a magasabb csapadékmennyiség is tény, és az is tény, hogy nálunk még a piacra is hiába állsz ki pl egy 2000 Ft-os akác mézzel.
Egy dolog amit kifelejtettem a 400km-es előnyünkből. Gyere erre próbáld ki egyszer az útjainkat...... Jó szerencsét! :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 16:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
tsanyi írta:
Ez a helyzet. Megoldom.

Szia!
Nem indulatból írok, szándékosan vártam egy fél napot a hozzászólásod elolvasása és a válasz közt, igyekeztem átgondolni.

Bolti árak:
Persze, úgy van, ahogy írod, ők nem a méz eladásából élnek. Ellentétben velünk. A vevő viszont azt is nézi, hogy ha nem háztól, vagy piacról vásárol, akkor mennyit fizetne. És nemrégen még szakadék volt a két ár közt. Most meg a két minőség közt van az. Lehetne azon agyalni, hogy mennyit is ér valami: annyit-e, amit még hajlandó érte kifizetni valaki, vagy annyit, amiért még odaadható? Gondolom, hogy az igazság a kettő közt kell legyen, tehát rajtunk is múlik, hogy mennyit ér a munkánk és annak gyümölcse.

Méhlegelő-méhsűrűség:
Nem leszek nevetséges, Te se légy barátságtalan. Ha pedig tévednék, sem az első, sem az utolsó nem leszek ebben. Szándékosan írtam, hogy a statisztika ne tévesszen meg. És szándékosan nem írtam olyat, hogy ott, vagy itt jobb méhet tartani. Egy dolog, hogy mekkora megyében hány méhcsalád van, másik dolog az, hogy milyen az eloszlás. Nagyon más a településszerkezet Zalában és Hajdú-Biharban. Zala tipikus apó- és kisfalvas megye, míg nálunk ez elenyésző arányt tesz ki. Nálunk 10-20 km távolság van két lakott település közt, tavasszal, ősszel kis területekre koncentrálódnak a méhészetek. Gyakran nyáron is, mert a 35 fokos melegben mindenki keresi azt a kevés árnyékos helyet, ami itt van. A háztól való értékesítésben a napraforgó méznek van a legkisebb szerepe. De vitathatatlan, hogy az éves bevételben (hordós eladás) súlya van. És az is igaz, hogy eleinte én is csodáltam, hogy így elszállt az akác ára. De ennél még jobban csodálkoztunk látva a Gúti erdőt a 99%-os fagykárral.
A másik nagy dolog, ami szerény tapasztalatom szerint nem mellékes, az adott terület csapadékellátottsága. Ebben vitathatatlanul ott az előny, már pedig a növényeknek a nektárhoz víz is kell. Én nem vizsgáltam, hogy mennyiben különbözik a két végén az országnak a méhészetek gazdaságossága. Meghagyom ezt a kutatóknak.

Munkahelyek.
14 éves koromtól fogva volt munkakönyvem, 20 éves koromig volt szerencsém tanulni, bár az utolsó években munka mellett. Mégis mára én is odajutottam, hogy a napokban fog megszűnni a munkahelyem. Eddig is rá voltunk utalva a mézre, ezután még inkább így lesz. A környezetemből egyre többen menekülnek Ausztriába, Németországba. Ha nehezedik a kijutás, ha nem, ez így van. És az a 4-500 km, hazafelé másik annyi előnyötök akkor is meg van. A mi megyei fizetési statisztikánkat Debrecen javítja, vidéken másabb a bér. És sem panasznak írom, ez van.

Nem mondtam meg egy fél szóval sem, hogy Ti ott mennyiért adjátok el a mézeteket, de hasonlóan a lentebb olvasott hozzászólókhoz engem is dühít, ha egyesek a másik alatt vágják a fát. És ezt ne úgy értsd, hogy Te vagy az! A piacnak van egy bizonyos mértékű önszabályozása, de ez nem önmagában áll, VAN ráhatásotok a kialakuló viszonyokra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Miskolc
Karcsi72 írta:
"akciózott"
Milyen szép kifejezés.

Ez a szó az élet legtöbb területén csak ámítás! Írnám, hogy parasztámítás de félek még valaki megsértődik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Karcsi72 írta:
Ezek szerint felétek a boltokban nem is árulnak mézet? Hiszen úgysem tudják eladni. Vagy ott a bolti méz is olcsóbb?
Itt is akkora a méhsűrűség, mint nálatok, vagy még nagyobb. A statisztika ne tévesszen meg! Itt van a Hortobágy 82 000 hektárnyi félsivatagos területe. Azon kívül vannak még végtelen szántóföldek csodálatos monokultúrákkal. A maradék kis területen egymásba ér a ... méhészetünk.
Fizetések dolgában is másabbak a keleti végek, tőlünk egy kis osztrák vendégmunka oda-vissza 1000 kilométerrel van messzebb.

Karcsi!
Ne indulatból! Inkább átgondoltan.
Ha gondolod lefényképezem valamelyik multinál a mézes polcot. Emlékeim szerint a Tescoban 3-4 ~1,3m-es polcon van méz. Nem abból van a forgalmuk.
Méhsúrúség. Ne légy nevetséges.
Ha a kies Hortobágy területét levonjuk, akkor is egy másfélszer akkora megyében tartotok fele annyi méhcsaládot, mint mi.
Elárulom neked a tölgyesek bükkösök, de még itt a fenyő sem mézel. Sőt a kukorica sem, de veletek ellentétben felénk sajnos a napraforgó is 2-5kg gyarapodást hoz jó években. De a lakosság száma is majdnem fele a tiétekének. És nálunk csak részleges fagyás volt .........tehát igazi szép halványzöld akác is van elegendő.
Fizetések:
Valóban 2012-ben vagy 3 helyet ugrottunk előre a fizetési listán, gondolom a Flextonics elküldött néhány ezer emberének végkielégítésével (az újságok csak a "saját" 1000 emberről írnak a kölcsönzött munkásokat csendben rúgták ki év közben). De az un. Nyugat-Dunántúl Somogy és Zala mindig a fizetési statisztikák legalján volt. http://frissdiplomas.hu/palyakezdo_abc/f,35/a,4
Az irigyelt osztrák vendégmunkáról két dolgot. 1. Amióta az osztrák megköveteli, hogy a náluk dolgozó magyar is osztrák minimálbért kapjon, legalább is papíron, sokkal kevesebben vannak. 2. Aki kint egzisztenciát tud teremteni az nem mézért jön haza hanem a családért.
Fontos:
Nem panaszkodom. Ez a helyzet. Megoldom.
Öregem szokta mondani: Aki panaszkodik attól el kell venni!
De talán annyit kérnék, hogy furcsa elképzeléseid alapján, ne Te mond meg mennyiért kell a mézet adnunk.
Bocs ha sértő voltam, de ezek a tények.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Ne legyünk naivak! Annyira senki nem hülye, hogy szinte annyiért kiálljon fagyoskodni, amennyiért hordóban is elvinnék tőle a mézet.[/quote]

Laci eddig én is ezt gondoltam de most már rájöttem, hogy " nagy az Isten állatkertje".

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Olcsón főleg azokat árulják(és az ár leverésen túl ezért is disznóság), amiket felajánlottak valamelyik kereskedőnek megvételre, csak a bevizsgálás után azok vegyes árat kínáltak érte.
Ne legyünk naivak! Annyira senki nem hülye, hogy szinte annyiért kiálljon fagyoskodni, amennyiért hordóban is elvinnék tőle a mézet.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Tomi írta:
nagyon rossz minőségű mézeket árulnak akácmézként sokan.
Sötétebbek az akácmézek,mint nálam a vegyes


A legszebb az volt, amikor az okos tévés elmagyarázta a kedves vevőknek, hogy lehetőleg minél sötétebb mézet kell venni, mert az a jó!! Csak azt nem tette hozzá, hogy a sötétség természetes eredetű legyen, ami az adott mézre jellemző. És ne az akácmézben, vagy ne a gáztűzhelyen olvadt egyéb mézben keresse.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.19. 09:05
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Vajon miért nem adta le egyben 1200-ért az akácot??? Idősebb méhész,nem hiszem hogy hitele,vagy megélhetési problémája lenne...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
"akciózott"
Milyen szép kifejezés. Merényletnek mondanám. Esztelenségnek. Terézanya-típusú ("jótékony") méhésznek, aki üvegez, piacozik, stb, szóval mondjuk bevállal 300 Ft mínuszt kilónként, közben még alávág a kollégáknak. Érdekelne, hogy mi van az üvegében.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.19. 09:05
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Szarvasi piacon 1700-1800ft az akác,egy uj eladó akciózott ezerért. Vevőt nem láttunk nála.
Én amit vittem mind eladtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 20:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Talán az is közre játszik pl az olcsó piaci akácnál,hogy nagyon rossz minőségű mézeket árulnak akácmézként sokan.
Ma körbe mentem a Győri karácsonyi vásárban. Sötétebbek az akácmézek,mint nálam a vegyes. (nem túlzás)Bár igaz, ott még csak nem is olcsó.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Ezek szerint felétek a boltokban nem is árulnak mézet? Hiszen úgysem tudják eladni. Vagy ott a bolti méz is olcsóbb?
Itt is akkora a méhsűrűség, mint nálatok, vagy még nagyobb. A statisztika ne tévesszen meg! Itt van a Hortobágy 82 000 hektárnyi félsivatagos területe. Azon kívül vannak még végtelen szántóföldek csodálatos monokultúrákkal. A maradék kis területen egymásba ér a ... méhészetünk.
Fizetések dolgában is másabbak a keleti végek, tőlünk egy kis osztrák vendégmunka oda-vissza 1000 kilométerrel van messzebb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Maximálisan igaza van Sanyinak. Sajnos az emberek egyre inkább az árakat nézik. Sok esetben mézre már nem is jut.
Nem tudom mekkora nálatok a méhsűrűség, de felénk minden méhcsaládra 5 állampolgár jut. Ez egy közepes évben 10-15 kg méz/fő.
Ekkora mennyiséget nehéz lenne helyben értékesíteni úgy, hogy a másik nem ígér árban alád. 1600-1800 Ft-nál többért nem lehet eladni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 19:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
tsanyi írta:
Csodálkozva néztem anno az 1800-2000Ft-os akácárakat. Felénk az árulná háztól ennyiért a mézét aki nem szereti ha megzavarják a nyugalmát. Itt sok méhész van.


Ezen meg én csodálkozom. Mert mennyibe is került ugyanakkor a boltban az akácnak mondott méz? Javítsatok ki, ha tévednék, de szerintem még ma is eléri ezt az árat, ha ugyan meg nem haladja. És míg a mienk garantáltan MAGYAR termék, (nem "hazai" termék), addig a boltiak közt sok az import. A jó miért nem ér legalább annyit, mint a bizonytalan minőségű?
Az én kis városkám nem a gazdagságáról ismert, mégis az általad csodált sávban van az akác ára. Nem fog kitartani újig, az biztos. És mégis szokták zavarni a nyugalmam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 13:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
H.apci írta:
Egyszerre finom, és egészséges!Ritka párosítás!


Mármint a Lewis és a magyar méz.
Talán meg kéne kérni őket hogy minden nadrág mellé adjanak el egy üveg mézet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 18:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Igen, ez nekünk is bejött. A legdrágább mézet adtuk a piacon, mégis a legkelendőbb volt- igaz Svájcban és Norvégiában. M.országon ezt a technikát meg sem próbáljuk, mert ehhez kell "némi" vásárló erő.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 15:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
A mézet ár alatt eladó "méhészek" saját magukkal is kiszúrnak, (nem kicsit) és persze mindenki mással. A méznek sok csodálatos tulajdonsága van, például az, hogy nem romlik meg. Nekem még egy gramm mézem sem volt, de csak az ismeretségi körömben el tudnék adni annyi mézet, ami a napi megélhetést (számlák) fedezné. Mézből, ha méhek csinálják virágnektárból, nem lehet túltermelni! Van, hogy több van, van hogy kevesebb, főleg az időjárástól függően, de nem lehet évről évre duplázni a megtermelhető mennyiséget országos szinten. Ami ma Magyarországon megtermelhető, az gond nélkül eladható, van rá kereslet. A kereskedő azért kereskedő, hogy minél olcsóbban vegye, és minél drágábban adja. A seprűkészítővel megteheti, hogy ha nem adod ennyiért, veszem mástól, mert seprű gyártásra kis túlzással bárki rá tud állni. De mézet csak méhész tud előállítani. Ha a méhész nem adja a mézét ár alatt, a vevő vagy nem eszik mézet, vagy kénytelem lesz a zsebébe nyúlni. És egyáltalán nem biztos, hogy a túl drága, az rossz üzletpolitika. A Lewis farmer gyár vezetősége például, mikor vissza esett a bevétel, a következő döntést hozta: megduplázták a termék árát! Mi lett a következmény? Megsokszorozódott az értékesítésük! Hát ez meg hogy lehet? Úgy, hogy Lewis farmerben járni egy fajta státusz szimbólummá vált, azt már nem engedhette meg magának akárki! Vagyis ugyan abból a termékből, (semmit nem változtattak rajta) kétszer olyan drágán sokkal többet lehetett eladni. Nem lenne ez másképpen a mézzel sem! A méz ugyan is értéket képvisel, olyat, amit semmi mással nem lehet helyettesíteni. Egyszerre finom, és egészséges! Ritka párosítás! Az emberek nem fognak leszokni a méz evésről! Legfeljebb csak nem engedheti meg magának mindenki. De ez nem a méhész problémája! A Ferrari gyár igazgatóját nem igen érdekli, hogy te nem tudsz venni egyet!


H.apci.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.apci 2012.12.14. 15:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 12:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ha már itt tartunk, nejem nagymamája pedig gyakran mondogatta.
- Gyerek! A "van"-ból lehet takarékoskodni. A "nincs"-ből nem. -

Érdekes módon, az emberek nagy részének mégis épp akkor jut eszébe a takarékoskodás, amikor nincs miből!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 11:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
BFERI írta:

Nagyanyám szólása volt-" Nincs az a kevés amit ne lehetne beosztani, és nincs az a sok, amit ne lehetne eltékozolni ."

Nagyon igaz!

Kezdőknek mondom:az első nagyobb összeget ami jön mézből félre kell rakni és megőrizni.
Onnantól lehet gazdálkodni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 16:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A méz ár kérdésben sincsenek abszolút igazságok, de néhány gondolat ......
A muszáj és a piac nagy úr.
Csodálkozva néztem anno az 1800-2000Ft-os akácárakat. Felénk az árulná háztól ennyiért a mézét aki nem szereti ha megzavarják a nyugalmát. Itt sok méhész van.
Viszont az 1100Ft-os akácméz ár sem tűnik számomra normálisnak főleg kiüvegezve. Ott már a mézzel is gond lehet....
Akik régebb óta méhészkedünk, tudjuk és itta fórumon is sokszor leírtuk, hogy decemberre leállnak a felvásárló cégek. Erre bárki gondolhatott volna előre, és novemberben még 1200-ért nagyban eladhatta volna a szükséges mennyiséget. Január közepétől pedig indul újra a felvásárlás.
Ezt a decemberi leállást egyébként nagyban köszönhetjük azoknak akik decemberi halasztott fizetéssel adták el a mézüket, ezzel biztosítva, hogy ne legyen keresleti piac.
Az sem elhanyagolandó szempont, hogy ilyenkor egy hónapos leállás megdolgozza a piacot, és sokszor január elején bepróbálkoznak a cégek egy alacsonyabb árral, mert mindig van akinek közben sürgőssé vált az eladás.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 14:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör: Teljesen igazad van ne kerüljünk ilyen helyzetbe. De ha mégis belekerültünk? Utólag mindig okosabb az ember. Vagy nem.

BFERI: Nagymamám nekem is mondott okosakat pl. Ha tudom, hogy elesek akkor leülök előtte.

keriac: Egy érdekes történet: Egyik fiatal ismerősöm fizette a kocsi részleteit de két-három hónapja kiküldték a kamatkülönbözetet cirka 30000 Ft-ot. Beszélt az ügyintézővel szeretné részleteben kifizetni. Rendben, küldi a papírokat hát valami történt mert a felszólítást kapta 8 napon belül ha nem fizet viszik az autót.
Lehet én lakok sz.r helyen de erre vannak olyan emberek, családok akik dolgoznak de elviszi a megélhetés a pénzüket.
Természetesen ők sem méhészek.
Ezzel én le is zárnám ezt a témát mert nem ide tartozik.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 13:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Akinek viszik a házat az nem sokra megy az 1100Ft-os mézével, mert úgysem fogja máról holnapra
mázsaszám eladni. Akinek meg villanyszámla gondjai vannak az nem hiszem, hogy kivárt volna eddig.
Ha meg tényleg Karácsonyra kell, akkor ennyi erővel vegye inkább elő a kézügyességét és készítsen
azzal ajándékot, mintsem mások alatt vágja a fát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 10:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Az a stratégia , h a vevőt a 10-15% olcsóbb mézzel odacsalogatom , az még belefér egy "üzleti fogás "kategóriába, de ez sem visszhangmentes .
Viszont azt h a piaci átlag közel feléért valamit elpocsékolok ,azt nem igazán hiszem h bármelyik kolléga örömmel nézi .
A vevő meg rosszat sejt a drasztikusan alacsony ár mögött.

Nagyanyám szólása volt-" Nincs az a kevés amit ne lehetne beosztani, és nincs az a sok, amit ne lehetne eltékozolni ."

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 10:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csalánosi írta:
Az, hogy esetleg kellene karácsonyra egy kis pénz vagy nem tudja befizetni a villanyszámláját esetleg be kell fizetni a gyereke tandíját az fel sem merült.


Én erről azt gondolom, hogy akinek ilyen gondja van(mindannyiunknak kell a pénz, és a számlákat, ill a tandíjat is be kell fizetni, többek között nekem is), az talán előbb is gondolkodhatna(hogy lesz karácsony stb), ill beláthatná, hogy ha épp ő, akinek nagyon is szüksége van a pénzre, fogja leverni az árakat egy adott piacon, azzal neki is csak kevesebb lesz, és nem több!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 09:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 14:03
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Vitázni én se szeretek. Ki így ki úgy...
Mindenki eldöntheti csak a másikkal legyünk toleránsabbak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 09:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Idézet:
ELFOGADHATLAN és hibás gondolkodásnak vélem a következtetésedet!

Sajnos láttam már egy két családot ahonnan vitte a bank a házat, autót.

Az a gond, hogy most nem veszik az akácot hordósan 1200-ért legalább is errefelé.
Vegyesből is csak a világosakat.
Ha akkor nem adta most meg nem veszik akkor te mit csinálnál ha kellene a pénz? Gondolom kitartanád az árat.

De nem szeretnék itt vitatkozni. Én az első reakcióról írtam, hogy elsőnek mit gondolnak az emberek.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 08:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 14:03
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kedves Csalánosi!

Rég írtam a fórumon különböző okok miatt, de nem tudom megállni, hogy ne reagáljak.

Megértem én hogy a számlát be kell fizetni.... Manapság ritka az aki nem küzd anyagi gondokkal.
Viszont:
ELFOGADHATLAN és hibás gondolkodásnak vélem a következtetésedet!
Amikor azt látom hogy valaki piacozik, és csak az ár letöréséért 1100Ft-ért adja az akácmézét amikor 1200Ft-ért hordósan eladhatná.
A palackozási költségek nélkül! Nem is beszélve arról, hogy akinek pénzre van szüksége már rég megvált a mézétől!!!!!

Amennyiben a saját munkánkat nem értékeljük, és nem becsüljük akkor mit várunk a környezetünktől?
Üdv:MM


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.13. 08:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
LIDL: Confeira vegyes virágméz 900g 999 Ft (1110 Ft/kg)

Amúgy érdekes ha valaki olcsóbban adja el a mézét akkor rögtön arra gondolnak az emberek, hogy antibiotikumos, nagy víztatártalmú méz esetleg seftel stb. De minden esetben valami vaj van a füle mögött.

Az, hogy esetleg kellene karácsonyra egy kis pénz vagy nem tudja befizetni a villanyszámláját esetleg be kell fizetni a gyereke tandíját az fel sem merült.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.12. 20:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Aranyoskám vegyes 580 Ft . Indok karácsony előtti túlkínálat kihasználása . A Németországba bejövő 5.5% Kínai méznek semmi köze az árcsökkenéshez .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.10. 00:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Sajna így a Jangce vize is hazai lenne a polcokon.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 19:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Az is igen bölcs volt, aki kifundálta, hogy a magyar termék és a hazai termék két külön kategória. Az én csekély értelmem azt súgja, hogy ami hazai az egyben magyar is. Pedig 499 gramm kínai+501 gramm magyar méz az nekem nem magyar. Nekik már hazai.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.