Pontos idő: 2024.03.28. 23:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 987 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Szia Pet!
Mint a kaptár viszonteladója szívesen állok rendelkezésedre. Írj privit,ha tudok segítek.
Üdv. Axx.
-----------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 14:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Minden küldeménynek van egy azonosítója, ezt a számsort kérd el a feladótól, ez alapján tudsz konkrétan érdeklődni a szállítást végző cégnél. Lehetőleg küldje át neked a futárcég befogadó e-mail-jét is, vagy ha az nincs, akkor a szkennelt változatát az ügyintézésének.
Ha erre képtelen, akkor nem ő lesz a kaptárbeszállítód.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.03.07. 02:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.08. 09:32
Hozzászólások: 40
Sziasztok.

Pécsi habkaptárt szeretnék vásárolni, de az a helyzet, hogy már hetek óta húzódik a dolog. Sajnos elmenni érte költségesebb mint pl futárral megoldani a dolgot. Jelenleg futárral próbálkozunk, de sajnos az eladó számomra nagyon nemtörődömnek tűnik. Számtalanszor igérte, hogy visszahív ha valami fejlemény van, ez sajnos nem történt meg. A futárcég nem tud róla, hogy feladták volna, de az eladó állítja, hogy feladta.

Van valakinek bármilyen tapasztalata ilyen téren? Egyáltalán van remény, hogy valaha megérkeznek a kaptárjaim?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 10:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.04. 09:37
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Fejér megye Szabadegyháza
Köszönöm a válaszokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 08:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Nem tudom!
Szeintem elég enyhe tél volt. A különbség csak hidegebb átlaghőmérsékletnél jelentkezik, ha egyáltalán van.
A kajafogyásról annyit tudok mondani, hogy előző szezonban november 1.-március 1. között 4,2 kg volt.
A mérleges kaptár alja is zárva volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 21:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.04. 09:37
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Fejér megye Szabadegyháza
Az idei télen a gyenge fagyok miatt van különbség a szigetelt és a normál kaptárak között?
Illetve a nyitott alj és a nikecellel lefedett között van különbség fogyasztásban? Tudom még nem indult a "szezon".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 20:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
1. A szoknyarész távtartóként eltartja egymástól a kaptárakat az utánfutón, még sosem sérült (eddig)
2. 30×30-as fa csapozott szerkezete van nagyon stabil.
3. Nyitott alja van, ezen a telelésen decemberben tettem alulra 3cm-es hungarocellt próbaképpen de nem találtam penészes keretet.
4. Nem emlékszem, hogy milyen festék volt, de xps laphoz kértem és kaptam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 19:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.04. 09:37
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Fejér megye Szabadegyháza
Köszönöm a gyors válaszokat.

Olyan kérdésem lenne még:
1. Gondolom sérülékenyebb mint a tömör fa kaptár, de vándorláskor ez nem okoz gondot?
2. A mézkamra nem lett-e instabilabb ha a mézes keretekkel van tele?
3. Az ilyen típusú szigeteléssel rendelkező kaptárak esetében télire esetleg szükséges extra szellőzés a pára miatt vagy elég a hagyományos?
Mivel néhány gyártó készít aljdeszkát kihúzható fenékkel és szellőzőráccsal
4. Milyen festék hajlandó tartósan megtapadni ezen a felületen?

A youtube-on láttam egy felvételt amiben Bélabácsi nyilatkozik erről a kaptárról. Bevallom kicsit reklámszagúnak tűnik a felvétel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 19:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Tök "natur" belül, semmivel nincs kezelve. Kívülről azért festettem le, hogy ne virítson az erdőben.De az újabbakat
már kívül sem festettem le.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 18:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
És belülről van valamivel kezelve, bevonva ez a habanyag?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.17. 22:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Csatolmány:
IMG_00261111.jpg

Én pár éve használok ilyeneket, xps lap van bennük, de még soha nem rágták meg a méhek.
Volt egy év, mikor a cinkék kívülről "megrágtak" párat


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.17. 09:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
Tisztelt wolf701! Ezt a tipusú kaptárt Radvánszki Béla méhanyanevelő kb:8-10 hónapja használja.Érdeklődj tőle. Telefon szám:70/6132823. Béla bácsi tudomásom szerint most gyengélkedik, de megadom az üzlettársa nevét és telefon számát is: Majos György 70/6132758. Üdvözlettel:hollosa


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.02.16. 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.04. 09:37
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Fejér megye Szabadegyháza
Jó estét mindenkinek!

Végigolvastam a fórum idevonatkozó hozzászólásait és miután nem találtam meg a választ ezért bátorkodom kérdezni.
A virágkaptár kft. egyik műanyag-fa hibridkaptára keltette fel a figyelmemet. Leginkább a teljesen fából készült kaptárakhoz képest a kedvezőbb súlya.
Szeretném megkérdezni, hogy esetleg valakinek van-e tapasztalata erről a típusról. A kaptárhoz most már a rózsaszín lépésálló nikecelt használják. Az érdekelne hogy a méhek esetleg vajon kirágnák-e a nikecelt.

Válaszokat előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.01.17. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Hordástalan időben természetesen szaglásznak. Azonban a kijárót, és a technológiát úgy kell kialakítani, hogy abból baj ne lehessen.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 23:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.08.23. 19:23
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Dombóvár
Csoky!
Kutatás nem volt lent a taposórácsoknál?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.12.28. 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
László!

Több évet méhészkedtem sztiró kaptárakkal, de nekem az atka számoláson kívül soha nem voltak bent a tálcák.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.12.28. 18:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép estét mindenkinek!
Tisztelt kollégák, az után szeretnék érdeklődni (akinek van tapasztalata) hogy a hab kaptárakba mikor kell visszarakni alulra az alu. tálcát, tudom most nem kell, de tavasszal vissza kell-e egyáltalán tenni? ha igen mikor.
40. db Pécsi habkaptáram is van ,( ez a második teleltetésem) saját káromon sokat tanultam erről a kaptár típusról, most az idén elképesztően jók, erősek benne a családok. Voltak gondjaim az elején magával a kaptárral is, de megoldódtak, sok mindenre rájöttem, és működik, a napraforgón bizonyított.


Üdvözlettel : Majorlaci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 23:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.03. 00:19
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Pest megye
Major Laci!

Ha az Nb fészek fél méztérben méhészkedsz az teljesen más mint a fekvő kaptár...ha a kétcsaládos fekvő népességét átrakod az Nb rakodóba, és a rajzást sikerül megakadályoznod, hihetetlen mézhozamod lehet, akár egy kevésbé jó akác mézelésekor is...
A hat-hat kereten betelelt kétcsaládos fekvő akácra éppen éretté válik, vagy akár az egy családos fekvőben lévő is teljesíthet jól akácon...a régi OMME fórumon egyszer leírtam a napi hordásokat,... ha jól emlékszem negyedórás bontásban,...egy olyan család produkálta amely 6 kereten telelt be, amelynél április 23-án bontottam kaptárt,...abban az időben mindig meggyvirágzás után bontottam első ízben...nos ekkor 4 teli keret fedett fiassal rendelkezett a család...az nb fészkűnél meglátásom szerint kell 5 fedett fias minimum...ezt elérni 5 léputcán betelelt családokkal is talán el lehet érni...
sok tavaszi folyamatos etetéssel,...

A habkaptárnak köszönhetem, és az erős takarásnak hogy nem jártam úgy mint a szomszéd, akinek az állománya kétharmada pusztult ki...tudod mennyire roncscsaládokkal teleltünk be,...azok a családok amelyek moly ellen tudták védeni a kereteket, és az elképesztő darázsinvázió ellenére, többé-kevésbé majd mind megmaradt,... és több is maradt volna ha februárban nem nyitogatunk kaptárt...sajnos a hideg miatt márciusban nem tudtunk etetni, és a zacskós csöves módszer sem vált be,...leginkább a két fél Nb-é népességű betelelt családoknál,...valószínű a cső a fürtön kívül lógott a fészekbe...csoda hogy ennyi családocska is kitelelt...hogy miért is teleltem be ilyen családocskákkal?...egy tapasztalt nagy méhészt kérdeztem meg,... aki második akácra termelőképesnek mondta, a roncsaimat...méz volt, csak a fészken kívül, nem voltak hajlandók ősszel a fészekbe halmozni,...inkább a takarón kívülre hordták az etetést, amit a darazsak nem loptak el...döbbenetes mennyi darázs volt...a darazsak a habkaptár etetőit kirágták,... én pedig abban a tudatban hogy az etető üres csak öntöttem a szirupot, még sok nap elteltével vettem észre hogy darazsak járnak az etetőbe...6-7 darázscsapda volt állandóan kinn,.... félig teltek a kétliteres flakonok darazsakkal, naponta több százat lenyomtam, azzal kezdtem a napot hogy darazsakra vadásztam...egy rémálom volt...

Tavaly egy család, a legjobb volt amely 8 kereten telelt be, és márciusban 8 is keretes volt, nem hordott csak a fészekre akácon, mert nem szűkítettem, és nem takartam tavasszal, így nem fejlődött az erősségéhez mérten...-noha ez a lengyel kaptárban telelt amelynek szerintem jobb a hőgazdálkodása mint a pécsi habkaptárnak...talán a szöktető panel fölhelyezése miatt...a pécsinél is kellene a tető alá még egy szigetelő réteg...vagy a túl nagy alsó szellőzés a pécsinél alul...

Érdemes a gyékénypárna használata is,... azt tapasztaltam, hogy mind a fal mellé, mind a gyékénypárna mellé is fiasít a szűkítés idején, de sok macera a méheknek a heti átnézés, de hát ez egy macerás rendszer még nekem....tavaly többet dolgoztam ezzel a rendszerrel mint a fekvővel tíz év alatt...ennél a rendszernél nagyon nem szeretem az első fészekkeret kiemelését, a méhek törpeméhek a habkaptárban...

Jó lenne egy gyártott leröptetökeret a kaptárhoz,---említettem Fúró Gabinak---nagyon megkönnyítené a munkát...

Jó lenne ha az etetőből egy szívószálszerű cső lenne a fészek felé amellyel lehetne etetni 2-3 decit is naponta...ezt meg lehetne oldani házilag is szívószállal, pl. infúziós zsákot rakni az etetőbe, és abból adagolni az etetést...

Jó lenne egy olyan virágporszedő amelyet bele lehetne tolni-vagy éppen kihúzni, hogy ne kelljen emelgetni a fészket és törni a méheket...a napokban raktam föl a virágporszedőt próba gyanánt...nagy élmény volt... a lebölcsőzött családok halmozták a virágport...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 18:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Major László írta:
Szép napot mindenkinek!
Sajnos nekem ez a műanyag kaptár, egyenlőre úgy néz ki, hogy egyik legnagyobb tévedésem, 20 éves méhészetem alatt, de még nem zárom ki a lehetőséget, hogy a méhésszel :cry: van a baj.(sőt biztos) A hagyományos NB kaptáraimban elértük a termelésre alkalmas szintet valamennyi családnál, teljesen egyenesben vannak. A hab NB+fél méztérnél még legalább bő hét, többet dolgozom újabban ezzel a 24 el mint lassan a sokszorosan több NB fekvővel, bár télen elkövettem azt a nagyon nagy hibát, hogy nem vettem ki az alu.tálcát alulról, ennek eredményeként a méhekről decemberben szó szerint fojt a pára, eláztattam őket, ennek az lett az eredménye, hogy a 30-ból 24 maradt (illetve tartottam)meg tavaszra de nagyon nehezen akarnak egyenesbe jönni,az biztosnak tűnik, hogy az alföldi akácról nem termelnek. DE NEM ADOM FEL. ennek is működnie kell. :roll:
Üdv: majorlaci

László!
Nem értem a szenvedésedet! Az egyik pártfogoltam is ezt a kaptár típust választotta de fa kaptárakkal. A tavasszal /első átvizsgáláskor/ kerültek át a méhek a NB fekvőkből. 20,-kg volt az akác átlaga, vándorlás nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.06.10. 22:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Amik felett fedél van,azok kifelé néznek, a többit így állítottam,mert tavaszig itt hagytam őket. Jobban védve voltak a télen.És kezelni is jobban tudtam a betonos részen állva.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.06.10. 21:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Tomi,
Már csak egyet szeretnék tudni, azon kívül, hogy nem találtál különbséget, hogy a kijárók miért néznek a fal fele?

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.06.10. 18:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Én a súlyán kívül egyelőre nem látok különbséget a fa és a hab között. 1 éve vannak benne a méhek, se nem jobbak,se nem rosszabbak nálam. Telelés mindkettőben sikeres volt.Vándorolni nem vándoroltam velük. A kulcsszó a méhészetben a MÉHANYA.
Így teszteltem a kaptárakat.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.06.10. 13:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot mindenkinek!
A múlt héten tüzetesen átvizsgáltam a habkaptáraimat mivel már 3. vándorláson vannak túl, alapvetően jól vizsgáztak, semmilyen lényeges sérülés nincs rajtuk,(apróbb horzsolásokról tudok beszámolni) gyakorlatilag 1 ember is tudta őket pakolni, jó döntés volt a tetőre megvenni a fém borítást, mivel a gurtni nem tudja így benyomni a kaptár tetejét. A belső átvizsgálás során találtam pár olyan fiók elemet amelyiket a méhek belülről megkezdtek, bár erről már írtam, most ezeket a lukakat Mester tapasz prolisztirol ragasztóval egyenesbe kijavítottam és befestettem belül is, száradás után visszaraktam, úgy tűnik rendben lesz. A forgalmazóval fel vettem ez ügyben a kapcsolatot, nagyon segítő kész volt, elmondása szerint ez a gyártási hiba, amit már kiküszöböltek,és ígéretet tett rá hogy kicseréli a kérdéses elemeket.
Amilyen rosszul indult a tavasz ezekkel a kaptárakkal, a méhek nagyon összeszedték magukat, rendkívül népesek, remekül építenek, nagyon jól érzik magukat ebben a kaptár típusban,bölcsőzni is kellett már őket. Ezzel a rendszerrel sajnos az alföld akácom nem sikerült, de a Mátrában már viszonylagosan jól teljesítettek,és most nagyon gyúrok a vaddohányra, ami ha az időjárás engedi jónak ígérkezik.
Hát egyenlőre ennyi.
Szép napot mindenkinek: Üdv: majorlaci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.05.08. 09:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
A szelektálásra már évtizedek óta kitalálták nagyjaink a módszert,csak alkalmazni kellene...de nálam természetesen ezt is mérni fogjuk

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 18:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
A leggyengébb megy a kaptár aljára hanyattfekve. Később a társai kidobják.


Pilátus!

Én egy ilyen érzékelős kamerát tennék a telelőfürtbe is, figyelném az anyákat, melyik mikor hány petét rak, a szelektálásnál bizony nagy hasznodra lenne.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 16:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
:D Nem,másként lesz...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 16:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
én télen elektromosan szondáztatni fogom,pára,hőfok,kamera egyben...

ez ám a valóvilág :ut és hetente lesz kiszavazás? :D

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 15:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Ha már hab akkor langstroth,de szerintem a Hunor -Hunor is tetszhetne neked...biztos nem félkereteznék ha már pille könnyű a kaptár...Én télen elektromosan szondáztatni fogom,pára,hőfok,kamera egyben...nem fogom csak otthon nyugodtan várni a tavaszt(bár eddig se tétlenkedtem,mivel végig vadásztam a teleket...de most maximálisan erre koncentrálok),mert idén tavasszal is meglepődtek páran

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 12:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot mindenkinek!
Sajnos nekem ez a műanyag kaptár, egyenlőre úgy néz ki, hogy egyik legnagyobb tévedésem, 20 éves méhészetem alatt, de még nem zárom ki a lehetőséget, hogy a méhésszel :cry: van a baj.(sőt biztos) A hagyományos NB kaptáraimban elértük a termelésre alkalmas szintet valamennyi családnál, teljesen egyenesben vannak. A hab NB+fél méztérnél még legalább bő hét, többet dolgozom újabban ezzel a 24 el mint lassan a sokszorosan több NB fekvővel, bár télen elkövettem azt a nagyon nagy hibát, hogy nem vettem ki az alu.tálcát alulról, ennek eredményeként a méhekről decemberben szó szerint fojt a pára, eláztattam őket, ennek az lett az eredménye, hogy a 30-ból 24 maradt (illetve tartottam)meg tavaszra de nagyon nehezen akarnak egyenesbe jönni,az biztosnak tűnik, hogy az alföldi akácról nem termelnek. DE NEM ADOM FEL. ennek is működnie kell. :roll:
Üdv: majorlaci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.03.09. 10:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.29. 11:27
Hozzászólások: 50
Én a Rácz Ferenc bajai eszközgyártó besütőjével oldottam meg, tökéletesen sikerült. A fa kaptárakat 24 V-tal kellett sütni, de a polisztirolt bőven elég 12V-tal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 12:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
Már megcsináltam, de az enyém nem a lengyel.(Selekta Flóra) Tanácsként annyit, hogy ha csak ,,langyos" a vas akkor még a festék is megmarad. Nekem a tűzzel melegíthető, klasszikus bilogom van. Ki kell tapasztalni hogy a legjobb.

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 09:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.29. 09:21
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: borsod Múcsony
Valaki műanyag kaptárba(lengyel) sütötte már be a tenyészetszámát? Milyen módszerrel tette? Én eddig sajnáltam "összesütni", de lassan meg kellene csinálni ezt is.

_________________
ma országszerte 20 fok várható, ebbõl 7 Budapesten, 8 Győrött, 5 Miskolcon ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.04. 15:44
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Üdvözlet!
Ha valaki gyárt vagy gyártott magának otthon saját használatra polisztirol kaptárat az keressen már meg priviben ha megkérhetem.
Előre is köszönöm!
:-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 20:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.17. 19:46
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
A polisztirol kaptáraknál nincs szükség téliesítésre, higiénikus aljból ki kell venni a tálcát, és így telelünk


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 19:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Gabó ez a fémkeretes habkaptár nagyon bizalomgerjesztő profi munka,gartulálok...Viszek egy párat az biztos,demcsak ha be is fested :twisted: (ha már falubéli" vagy... :) )...Most viszont tőled elsőkézből hallhatnák hogy kell ezekben a kaptárokban téliesíteni ill a higénikus aljjal kell elrakni pihenőre? Teljesen nyitott lesz az alj akkor neem?Igy is bírják a fagyokat?)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Mortimer írta:
Üdv.
...Nálam meg ugye OSB van belül, az beszívja a vizet.


Szerintem itt nézted el a dolgot.
Az OSB valamilyen szinten vízálló (melyik milyen fajta). Ez pedig azt is jelenti, hogy nem megy bele a víz. ;)
Használj higiénikus aljat.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 17:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.17. 19:46
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Sziasztok!
Gábor vagyok, 2012. 02. óta a Knauf Pack Hungary Kft-nél gyártatom az általam forgalmazott polisztirol kaptárakat. Túl vagyunk a Knauf-fal a kezdeti nehézségeken, a mérnökeiknek sikerült kifejleszteni egy kemény habosításra alkalmas, de rugalmasságát megtartó EPS 1000-es anyagot. (Székesfehérváron a vásáron már ilyen kaptáraink lesznek)
Konténeres beépítésre példa a honlapunkon (www.habkaptar.hu, Referenciák)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 14:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
A habkaptár tálcáit be sem kellett volna rakni.
Momentán ma tettem be az összeshez a tálcákat, hogy mire a fiasítás elkezdődik, megfelelő legyen a hőgazdálkodás.A tálcák széle a teljes belső peremtől 3cm-re van így a déli homlokfal felől, mely a melegebb, van rés a gyengébb szellőzésre.
Előző években sem volt gond a párval tavazi indításkor, s a fiasítások is jól indultak.

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 13:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Ez a körbe bebugyolázás és a tél elég sok problémat okoz amint látom...A téli tárolást nem egyszerűbb pl egy nagy üres magtárban megoldani,rengeteg ilyen van?Zárt,jól szellőző helyen nem tárol senki méheket?

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 13:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Köszönöm! Jövőre már nagyobb lyukú egérrácsom lesz, ezt az anyarácsot meg lassan tényleg le lehet venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 10:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mortimer írta:
...erősen zöld és fekete penészes...


Szerintem ha felül szivaccsal takarsz akkor az csak felszívja a vizet és amikor telítődik nem vesz fel többet csak csepeg belőle kifelé.
A pára a leghidegebb pontra csapódik ki, nem hiszem, hogy egy nyitott aljú habkaptárnál ez a fal belső felülete lenne, egyszerűen kiszellőzi alul és/vagy az alsó rácsra csapódik ki ahonnan lecsepeg.
Én nem vagyok híve a túltakarásnak, egyik másik ismerősöm művészileg űzik a kaptárok leszűkítését, körbefóliázását, hogy egy kisujjnyi helyen szellőzzenek csak. aztán mondják, hogy jó-jó, de az a vastag penész... aztán van olyan is köztük aki már váltott.
Meggyőződésem ( és ezt többen gyakorlati tapasztalattal alátámasztották, pl. Major László pont előtted ), hogy erősen szigetelt kaptárakat csak nyitott aljjal célszerű teleltetni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Szia Mortimer!
Én itt vélem felfedezni a választ a problémádra:
viewtopic.php?p=35208#p35208
viewtopic.php?p=35227#p35227
Mézesjenő is beszélt arról, hogy az egérrács túlságosan leszűkíti a kaptár levegőzését.
Úgy tudom, hogy a habkaptárnál erősen javasolt a nyitott alj, tálca használata nélkül.
Nekem páraáteresztő anyagból van a téli takarásom, de a kijárótól távol eső sarokban bizony én is felfedeztem erős penészedést. Így a tél vége felé kivettem az egérrácsot.)
Üdv: Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 09:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Üdv.
Tegnap 10 fokban én is megbontottam egy kaptárt, azért, hogy megnézzem, mennyi kajájuk van még. Azzal nincs gond, viszont a keretek alja és a kijárótól távolabb eső fele erősen zöld és fekete penészes. Szinte csak ott nincs penész, ahol a méhek vannak (elöl). Elég berohadt szaga is van az egész kaptárbelsőnek. Ez duplafalú kaptár, két OSB közt nikecell lapok, az alja is ilyen. Felülről teljesen takartam sztirofoam lappal, légmentesen. A kijáró anyaráccsal szűkített, kb. 13 cm2.
Ha felül egy 10x10 cm-es részt páraáteresztő anyaggal, mondjuk szivaccsal fedtem volna, az segített volna kiereszteni a párát a szellős menekülőtér felé?
Ez a párásodás ilyen takarás esetén fellép-e gyári habkaptárban? Ugyanis azt hallottam, hogy ott a pára lecsapódik a falra, amit az nem szív be, hanem a víz lefolyik alul a tálcába. Nálam meg ugye OSB van belül, az beszívja a vizet.
Van habkaptárban is egy tartalékcsaládom, de azt nem szeretném most megbontani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.16. 19:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép estét mindenkinek!
Ma ismételten szép idő volt itt nálunk is 13C. Előzőekben gondom volt a habkaptáraim pára elvezetésével, hatalmas pára volt valamennyiben.(30.db) Ma ismételten megnéztem valamennyit és teljesen szárazak, ezúton szeretném megköszönni a hasznos tanácsokat, amit kaptam a párásodás megszüntetésére. Kivettem alulról a tálcákat és meg szűnt a probléma, sajnos 2 családot viszont nagyon megviselt a pára, teljesen legyengültek, meghagytam időlegesen őket, talán azért, mert ugyan nem hiszek a csodákban de azt várom velük kapcsolatban.
A beadott saját készítésű "fidbis" lepényeket is remekül hordják, a ma megnézett családokban, van olyan amelyik már felét elhordta a 80.dkg-os adagnak. "Fidbi" ügyben saját tapasztalatom szerint nem rossz, bár a lepény elkészítése során én nagyon eltérek a forgalmazó által leírtaktól, teljesen másképpen csinálom,saját tapasztalaton alapul a lepény készítése, nekem bevált, az elvárásaimnak megfelel, ezért használom.
Üdvözlettel:majorlaci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 22:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Csoky csak nem neked van "habos" konténered?Nem tudok olyant akinek ez van, mert megnézném rögvest...A konténerben meg nem gond a sérülékenység,ott aztán védve van...viszont ha már konténer akkor csak a sínes megoldás a nyerő és az csak fából lehet jó...(?) Illetve van még egy megoldás amire igazán való a hab, de ebből csak kettő van eddig az országban...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 22:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Már nem.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 22:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Én úgy tudom, hogy a két fajta kaptár egy gyárban készül, gyakorlatilag ugyan azon a gépen. De lehet, hogy tévedek.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 21:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Atis!
2 polisztirol gyártó van. A többi stimmel.
Üdv. Axx.
--------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 21:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Pilátus írta:
A műanyagban szerintem az a legjobb hogy bármikor hozzá lehet férni nagyobb mennyiséghez,mert csak be kell jönni Pécsre" és már viheted is...


Óriási tévedés. Perpillanat (már évek óta) az itthon elérhető legjobb (persze legdrágább) habkaptár nehezen beszerezhető.

Az itthoni gyártásúak pedig messze nem érhetőek el korlátlan mennyiségben. Az országban legalább százszor akkora a fa kaptár gyártási kapacitása, mint a műanyagé. Én csak egy polisztirol és egy polietilén gyártóról tudok itthon.

És van egy nagy hátránya a polisztirol kaptárnak: sérülékenyebb, mint a fa.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Pilátus!
Ha érdekel,kérdezz meg olyan méhésztársat akinek a kontiban habkaptár van.
Üdv. Axx.
----------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 987 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.