Pontos idő: 2014.04.19. 23:06

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 261 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 20:56 
Tag
Tag

Át kellene gondolni kicsit, hogy mit adnak írásba, ugyanis attól, hogy az újság végén apró betűvel fel van tüntetve, hogy "attól, hogy leírjuk ez nem biztos, hogy így van" még a kezdők szerintem könnyen megeszik a sületlenségeket. Mert ha valaki beleírja, hogy így meg úgy kell csinálni és 2 év alatt milliomos leszel (most ezt azért sarkítottam, de egy gyakorlatlan kezdőnek sok dologból ez tűnhet ki), az bele fog fogni. S mondanom sem kell bele fog bukni, ez biztos, és egyrészt ezen családok vagyon veszhet el, viszont arra mondhatja bárki azt, hogy az ő hibája így járt. Viszont egy kezdő elhagyott méhese olyan fertőző gócpont lehet, ami rendkívül sok bajt okozhat. Főleg, hogy ha csak otthagyja őket valahol, mondjuk lakhelyétől távolabb és a méheüs fel sem számolhatja, mert a tulajt sem ismeri.

Azt nem tudtam, hogy te nem vagy tag, de nem is rád gondoltam egyébként.

üdvözlettel: erdeklodo

"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 20:29 
Tag
Tag

Propolisz írta:
A nyomdába adás előtt hányan olvassák el a tervezett tartalmat?

Hárman. három szerkesztői szinten egy-egy fő. Volt idő mikor mint olvasószerkesztő, én is végig olvastam, még az apróhirdetéseket is. ( Jelzem egy fiatal kezdő méhésznek, a lap megjelenése előtt, egy héttel végigolvasni mindenki más előtt, az összes apróhirdetést, majd ennek tudatában vásárolni, ez komoly ajándék.) Pár évvel ezelőtt változott a rendszer, így már nincs ilyen feladatom. Visszatérve a hibára, a három olvasó ember, a 100%-os munka szempontjából, a mintegy 150-200 ezer karakter olvasnivaló szempontjából inkább kevés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 18:20 
Tag
Tag

erdeklodo írta:
Malya Péter írta:
A szerkesztő mint cenzor, az én esetemben legalábbis nem hiszem, hogy működhetne. Aztán persze van olyan szerző is akinek mindegy, hogy írását mennyire alakítják át, természetesen beleegyezésével, csak az a fontos hogy jelenjen meg.

Akkor miért létezik olyan h szerkesztő? Mit csinál? Betördeli? Ez nem nagy tudomány! Kicsit el van szállva sz újság vezetősége magától az én véleményem szerint!

A szerkesztő formálja az írást annak tartalmi sérülése nélkül, illetve dönt hogy mi kerüljön be a lapba.Vannak olyan szerzők akiknek mindig örül a szerkesztő ha ír, és annak örülne ha ezt folyamatosan tenné. Van aki elég ha néha ír, de így is fontos.
Sajnos olyan is van aki mindenképpen írni akar, pedig jobb lenne ha nem tenné. El van szállva az újság vezetősége magától,.... Sajnálom ha így látod, én nem így látom őket.Mert, hogy én nem tartozom a vezetőséghez, szerkesztő sem vagyok.Viszont szeretem amit csinálok, és örülök hogy van rá igény.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 18:10 
Tag
Tag

Én továbbra is úgy gondolom, hogy személyes vélemény, a megfigyelésem szerint kitétel miatt.Ha nincs igaza, akkor pedig rossz a személyes megfigyelése. Ténykérdés.....nyilvánvaló hülyeség .......Én azt se értem amit írsz, még ha igazad is van,
( de egyébként legyen ) Fogalmam sincs, hány fokon halad a nap, de bocs ha azt írom, hogy nem is érdekel.Talán nem is nyilvánvaló hülyeség, már csak azért mert itt már van aki meg is erősítette, ha részben is és nem gondolom hogy ezért nyilvánvalóan hülye. Egyébként meg azt se tudjuk, hogy mérte milyen előzmény után jutott el oda ahová eljutott. Tegnap arra kértem emailben, Kovács Józsefet hogy fejtse ki bővebben álláspontját, remélem meg fogja tenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 11:44 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Malya Péter írta:
A közlés Kovács József méhésztől származik, és olyan kitétellel, hogy megfigyelésem szerint. Ez tehát nem egy tényközlés, hiszen maga is hozzá teszi, megfigyelésem szerint. A megfigyelés pedig lehet helyes és helytelen....
Az biztos, hogy ez nem más mint egy személyes vélemény, ami még ellentétes is lehet mások megállapításával....

Péter, ez nem személyes vélemény kategória, ez nem úgy van, hogy egyesek szerint a Nap 25 fokon halad, mások szerint meg 45 fokon. Ez egy ténykérdés, hogy a napsugarak milyen szögben érik a földfelszínt, ez nem vita tárgya, bárki meg is mérheti. Nyilvánvaló hülyeségeket akkor sem kell leírni, ha valakinek ez a határozott véleménye. Feltételezem, hogy azért azt csak észrevettük volna, ha egész télen nem jön fel a Nap és beköszönt egy új jégkorszak. Ha máshonnan nem vesszük észre, a Híradóban csak ejtettek volna róla pár szót.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 00:26 
Tag
Tag

Malya Péter írta:
A szerkesztő mint cenzor, az én esetemben legalábbis nem hiszem, hogy működhetne. Aztán persze van olyan szerző is akinek mindegy, hogy írását mennyire alakítják át, természetesen beleegyezésével, csak az a fontos hogy jelenjen meg.

Akkor miért létezik olyan h szerkesztő? Mit csinál? Betördeli? Ez nem nagy tudomány! Kicsit el van szállva sz újság vezetősége magától az én véleményem szerint!

"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 21:01 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

A nyomdába adás előtt hányan olvassák el a tervezett tartalmat?

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 20:25 
Tag
Tag

Az oxálsavas adatközlés kétségtelenül hiba. Viszont nem feltételezem se a nyilatkozóról se a szerzőről, hogy ne lenne tisztában a valós nagyságrenddel. Tehát nem szerkesztői szakismereti hiányosságról van szó,hanem adatrögzítési, lap gyártástechnológiai anomáliáról. Amitől persze a hiba még hiba.
A régi olvasók még emlékezhetnek rá, hogy a szerkesztői megjegyzés három betűvel zárult ÖPZ. Soha nem is vonta kétségbe senki ezen Örösi Pál Zoltán által jegyzett megjegyzések jogosságát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 20:18 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Régebbi Méhészet számokban úgy oldották meg, hogy a szerkesztő szükség szerint megjegyzést fűzött a cikkekhez. Nem mindenhez, csak ha úgy érezte nagyon egyoldalú, nem kellően alátámasztott stb. a cikkíró - egyébként érdekes - álláspontja.
Emellett emlékszem egy régi képre, amin a méhész kolléga bemutatta, hogyan tisztítja a csap alatt egy fúrógépre szerelt kefével az üvegeket. Ott legalább a "vigyázat, áramütés veszély!" felirat megjelenhetett volna :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 19:51 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Hogy egész konkrét legyen...
Csak remélni lehet, mindenki elolvasta a helyreigazítást, aki az eredeti recept szerint szándékozott leszámolni az atkákkal. Az kész szerencse, hogy 0,5%-os oldat jelent meg 5% helyett, és nem 50%-os.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 16:20 
Tag
Tag

Jó lenne, ha lennének konkrétumok.Eddig semmi olyan nem hangzott el amit a szerkesztők nem vállalhatnának.Azért azt se felejtsük el, hogy ez egy kézműves szakma, s így elég sok minden belefér.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 12:46 
Tag
Tag

Ezt a cenzort hívják szerkesztőnek és azért szakmai lap, hogy hülyeségek ne jelenjenek meg benne.
A szakmámban a magyar lapokba küldött cikkeket is két bíráló látja, mielőtt megjelenik. Az esetleges kérdéses dolgokat megvitatják a szerzővel és javasolják/vagy nem megjelentetni. Ha a két bíráló véleménye homlokegyenest eltér legalább még egy bírálónak kimegy. (a szakmában neves emberek)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 10:45 
Tag
Tag

Mindkét megoldás előremutató! S az eddigiekhez képest sokat jelentene!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 10:38 
Tag
Tag

Az, hogy mi és mennyire butaság, egyenlőre még nem dőlt el.Az impresszum végén vagy egy olyan mondat, hogy az írások tartalmával a szerkesztőség nem mindig ért egyet.A kérdés, hogy inkább kellene egy cenzor aki dönt és kihúz dolgokat, vagy inkább az írások végére kellene megjegyzéseket tenni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 10:16 
Tag
Tag

Itt abrakazabrának van igaza, 30 fok eszméletlen sok! Még 3 fokkal sem tér el, ez balgaság :)

Valamint a megfigyelésem szerint az azt jelenti, hogy én tényként közlöm vagy legalább is szerintem ezt kellene, hogy jelentse. ;) Valamint ezek a megállapítások, tények is félrevezethetnek, ha rossz szempontból vizsgálunk valamit. Vagy rossz következtetést vonunk le. S szerintem egy szaklapban nem kellene megengedni akárminek a leírását, mert a butaságok főleg a kezdőket könnyen félrevezethetik. De ez csak az én egyéni véleményem. Az meg, hogy van ilyen sok benne, az csak a "személyes megfigyelésem" :D

üdv: erdeklodo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 09:31 
Tag
Tag

Kicsit konkrétabban kellene, ki mondta, és mi az ami kifogásolható, hátha itt mások máshogy látják.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 09:03 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Szerencsére még mindig kevésbé káros infó, mint az októberi méhészetben megjelent oxálsavas recept. ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 08:47 
Tag
Tag

Kikerestem a szóvá tett részt
A nap égi pályája - megfigyelésem szerint- azóta kb. 30 fokkal eltér a régi megszokott útvonalától.

A közlés Kovács József méhésztől származik, és olyan kitétellel, hogy megfigyelésem szerint. Ez tehát nem egy tényközlés, hiszen maga is hozzá teszi, megfigyelésem szerint. A megfigyelés pedig lehet helyes és helytelen.Itt az előttem szólók között is volt aki egyetértett Kovács József megállapításával, volt aki nem.Az biztos, hogy ez nem más mint egy személyes vélemény, ami még ellentétes is lehet mások megállapításával. Remélem Kovács József, aki egyébként számítógép kezeléshez értő ember, bővebben is kifejti majd itt álláspontját.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 11:49 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Ne vicceljünk már! Ha 30 fokkal eltérne a Nap pályája, mondjuk lefele, akkor télen hónapokig fel sem jönne. Ha felfelé térne el annyival, akkor ilyenkor már majdnem merőlegesen sütne, illetve lenne olyan időszak, amikor északról sütne, mivel 65-68 fokon tetőzik (most is és ezelőtt is).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 11:13 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Gondolom az Északi-, és Déli-sarkoknál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 10:53 
Tag
Tag

Ez így nem sokat mond, hol mérve 25cm?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 10:35 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Pedig elmozdult!
Csak nem 30 fokkal, hanem csak 25 centivel
http://index.hu/tudomany/2011/03/13/elm ... _tengelye/
Amúgy ezt honnan vette a méhész...? Bár mintha már tényleg magasabban járna a Nap, mint kéne. :|

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 08:31 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Péter: be kell vallanom, hogy a mostani interjúdon dobtam egy hátast. :)
Ekkora marhaságot leírni, hogy már a Nap sem úgy jár az égen, mint régen, eltér a pályája 30 fokkal, háááát...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.03.28. 18:54 
Tag
Tag

Már csak néhány nap és kezünkbe vehetjük a MÉHÉSZET áprilisi számát. A 23. oldalon első kézből olvashatjuk az OMME zászló megtalálásának történetét. Szabó Gyuri régóta gyűjti az OMME régi emlékeit, okiratait, emlékszem OMME ügyvezető koromban, több régi jegyzőkönyvet, szervezeti és működési szabályzatot is behozott a Viola utcai irodába. De olvassuk inkább, hogy mit is ír.

A budapesti helyi szervezet gazdasági vezetőjeként kutatásba kezdtem egyesületünk története, alapszabálya esetleg tárgyi emlékei után. Sajnos a budapesti egyesületnek nem találtam számottevő iratanyagát, ellenben az OMME történetéhez köthető viszonylag sok és érdekes anyag került elő Ilyen volt egyebek mellett az OMME- székház államosításával kapcsolatos, az abban található OMME-vagyon szétosztását, hasznosítását előíró belügyminiszteri utasítás. Mivel ebben részben ma is működő intézményeket említett, jó eséllyel indultam tovább. Minthogy saját szorgalomból, szabad időben végeztem a kutatást, így akadt olyan hely, ahol egyszerűen nem foglalkoztak velem. Az azóta eltelt idő azért nem telt feleslegesen. Mindig kerültek elő újabb és újabb dokumentumok.
Idén nyáron az OMME elnökétől kaptam egy kutatást támogató nyilatkozatot. Ennek hatására megváltozott az intézmények hozzáállása. Sikerült megszereznem az OMME-székházra vonatkozó tervdokumentációt, illetve további, a székházlefoglalással kapcsolatos iratot. Itt félbeszakadt a munka, lejárt a megbízás. Tovább dolgozott viszont a kisördög. Már tudtam, hogy kell lennie valahol egy egyesületi zászlónak, amit pecsétjeinkkel együtt lefoglaltak, nyilvántartásba vettek és múzeumba adtak. Mint országos szervezetnek, az országos gyűjtőkörű intézménybe, a Magyar Nemzeti Múzeumba került a zászlónk. Megjegyzem, először csak az egyesületi jelvénnyel kapcsolatban kaptam képeket még 2006 januárjában, de a pecsétnyomóinkról és a zászlónkról nem volt tudomásuk… Pedig ott pihent náluk az elmúlt csaknem egy évszázadban. A változás az ügyben most csak annyi volt, hogy mint mezei érdeklődő, a dolgok iránt fogékony fülekbe suttogtam kérésem. Kiderült, hogy egy kezdő méhésztársunk lánya kezeli a zászlókat a múzeumban: így lett sikeres vége a történetnek. Hála a múzeum dolgozói gondos munkájának, a zászló rendkívül jó állapotban, szinte sértetlenül vészelte át az elmúlt 85 évet. A gyűjtemény egyik legszebb darabja.
Folytatom a kutatást a régi OMME hírnevének helyreállítása céljából. Bár eddig ez az első kézzel fogható eredmény, ami a méhésztársak osztatlan lelkesedése mellett megvalósulni látszik.Nem adom fel, mert látom, hogy elődeink egy jól átgondolt rendszer szerint építették fel az OMME-t, melynek most csupán csekély részét használjuk. Remélem, a zászló csak a kezdet!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 21:15 
Törzstag
Törzstag

A februári Méhészetben a Kékes írt, a januári Méhészben meg a Ruff.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 21:03 
Tag
Tag

Februári Méhészet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 20:56 
Törzstag
Törzstag

Ezeket hol olvassátok?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 20:47 
Törzstag
Törzstag

Végre látom a mostani számban Kékes Gábor írását is. Igaz,nyúlfarknyi,mint a múltkori Méhész újságban a Ruff János cikke, de remélem lassan mindketten belelendülnek az írásba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 21:26 
Tag
Tag

Horváth János írta:
Nos, kinek hogy tetszettek a nyárfás cikkek?

Az újság színvonalát emeli, hogy mostanában már a rákövetkező oldalakon van szakértő válasz a gondolatokra, véleményekre, felvetésekre.

Nagyon tetszett Buchinger György írása, várom a folytatását.
A szakmai rendezvényekről többnyire olyan írások születnek, amik nem tartalmaznak semmivel sem több információt, mint az előzetes meghívó. Dögei Imre beszámolója a szakmai fórumról üdítő kivétel volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 20:33 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Veszti1982 írta:
Aztán az OMME benyelte az egészet,egyesülettel,szaklappal együtt.

Méhészet címlapján: Alalpítva: 1952
Magyar Méhészújság borító belső oldalán: Alapítva 2013

Melyikről beszélsz?

Veszti!

Egyikről sem. Volt egyszer egy Méhész - Újság, megjelenésének idején (1988-tól) "Független szaklapként" kéthavonta jelent meg, kiadója a Méhészek Fejér megyei Egyesülete volt, főszerkesztője pedig Nikovitz Antal. Később (1991-től) havilapként jelent meg, a kiadója az ARANYNEKTÁR Kft. lett, főszerkesztője pedig 1992-től Ludányi István, 1994-től a kiadó az Apinform Méhészeti Információs Kft., főszerkesztő Ludányi, felelős szerkesztő Nikovitz.
Idéznék az 1993. decemberi számból, a levél sok kitétele a mai helyzetre is jól passzol.
A Szerkesztői párbeszéd -hol magunkkal, -hol méhésztársainkkal c. rovatból:
" Kell-e két szaklap ilyen kis réteg által űzött szakmában, mint a méhészet?
Kellhet-mondom rá gyorsan, ha mind a kettő mást, illetve másképp ír. Szükségszerű-e, hogy minden méhész járassa mind a kettőt? E kérdésre már nem egyértelmű a válasz. Ki-ki a maga érdeklődése, igénye és anyagi lehetősége szerint veszi kezébe a szakirodalmat. Kis újságunk az első három évfolyamában valóban csak "réteglap" volt. Csupán néhány ezer méhészhez jutott el. Öröm, hogy ez a réteg hűségesen kitart, ez a réteg bővül.
Szükség van-e egyáltalán akármilyen újságra? Ezt a kérdést mind minden más hasonlót, a vevő, a fogyasztó dönti el. Másképp fogalmazva, minden újság fennmarad, ha el tudja tartani magát. Itt sok múlik a kiadón, a szerkesztőn és az egész közgazdasági környezeten. Éppen ezért új felállásban fogjuk a jövőben lapunkat kiadni; hogy az igényeknek jobban megfeleljünk. Megalakult az APINFORM Méhészeti Információs Kft. A lap kiadói tulajdonjoga megoszlik a három alapító között, akik a következők: Aranynektár, Halász és Társa Kiadó és Nyomda, valamint jómagam, akinek mégiscsak az az Istenadta kenyere, hogy a méhészeti ismeretterjesztés munkatársa legyek.
Lapunk színesebb, mozgalmasabb, a hétköznapokhoz és a hazai földhöz közelállóbb lesz. Úgy akar fóruma lenni a méhészeti ismerettárnak, hogy aki nem veszi kezébe, úgy érezze, hogy kimarad valami jóból.
E decemberi számunk tartalmazza az 1994. évi előfizetési csekkeket. Feleljen hát, kedves méhésztársnő és felelj, kedves méhésztárs, hogy kell ez a lap, és adjuk postára az előfizetési díjat! Biztassunk erre másokat is, hogy Önnek, neked s nekem jobban menjen!

Nikovitz Antal
1994. januártól
a felelős szerkesztő "

Hozzáteszem, cikkeit jó szerzőgárda írta, informatív lap volt, érdemes volt járatni. Én szerettem.

Horváth János írta:

Cikkek? A Méhészetben én csak Csiha Imrétől olvastam cikket, ami nyárfa-témában azon kívül elhangzott Buciváritól, az nem cikk volt, hanem egy hőbörödött baromság. Attól a Buciváritól, aki szakelőadóként járja az országot, s tömegével hülyíti a méhészeket. Ez az ember a megtestesült, tömény "környezetszennyezés"! Monnyonle...!!!

Skandáljuk ütemesen: "Monnyonle... monnyonle... monnyonle...monnyonle !!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 15:14 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Veszti!
Ott van, hogy miről beszél. Csak olvasd el!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 15:03 
Tag
Tag

Méhészet címlapján: Alalpítva: 1952
Magyar Méhészújság borító belső oldalán: Alapítva 2013

Melyikről beszélsz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.07. 14:55 
Tag
Tag

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 23:43 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

A "Méhész Újság" az általunk,a Fejér megyei Méhészek Egyesülete (a székesfehérvári Méhészklubból nőtte ki magát 1989-ben)által inditott szaklap volt,amely 1994-ig jelent meg.

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 22:13 
Törzstag
Törzstag

Kész.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 10:21 
Tag
Tag

Malya Péter írta:
Ennek a topicnak a neve Méhészet újság.Beszéljünk itt akkor a 61 évfolyamába lépett MÉHÉSZET c lapról.Javaslom egy új topic indítását Magyar Méhészújság címmel. Ez a hamarosan megjelenő új egyesületi újság neve.Mindkét lapról lehet és kell is beszélni, de jobb lenne külön - külön, hogy egyértelmű legyen melyik lapról van szó.

zsirosmeheszet írta:
Sajna hamarosan törölnöm kell az egészet,mert semmi köze a Méhész újság hoz az egész beszélgetésünknek.

Itt most nekem nem jött le, hogy melyik lapról van szó, de ha az új lapról akkor is inkább legyen Magyar Méhészújság mint Méhész újság. A MÉHÉSZET-re már eddig is sokszor mondták, hogy Méhész újság, eddig nem is volt félreérthető, mivel egyedül volt, most azonban a helyzet megváltozik.Mivel nekem nem sikerült az új topicot elindítani, ezért most tisztelettel kérem a moderátorokat, remélve, hogy indítványomat elfogadhatóak tartják, hogy elindulhasson az új topic Magyar Méhészújság névvel.

Előre is köszönettel:

Megismételt tisztelettel:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 21:52 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

amatőrök írta:
Uraim!
Csuja Úr ezen a fórumon nem tud megszólalni !
Ha lehetne a másik fórumon kellene foglalkozni a dologgal,vagy lehetőséget adni hogy megvédje magát. Ez így kissé gusztustalan!!!!!!!

Aztán vele közölted-é ugyanezt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 21:14 
Törzstag
Törzstag

amatőrök írta:
Uraim!
Ha lehetne a másik fórumon kellene foglalkozni a dologgal,vagy lehetőséget adni hogy megvédje magát. Ez így kissé gusztustalan!!!!!!!

Nem nagyon kellene összekeverni a dolgokat.
Ez itt a Méhészet újság topic, és úgy vélem az újság egyik cikkére reagáltak a hozzászólók.
Megjegyzem volt abban a cikkben más jellegű ferdítés is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 21:10 
Törzstag
Törzstag

Ezt már jelezte Csoky,igaz a dühöngöben.
.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 21:06 
Törzstag
Törzstag

Uraim!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 11:32 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Kedves Dr Csuja Úr!

Az ha egy magát kutatónak aposztrofált kolléga következetesen helytelenül írja le a kutatásának tárgyát képző vegyszer nevét akkor a taknyos kölyök jelző nem azokat illeti akik ez esetlegesen szóvá teszik hanem a kedves kutatót aki még a kutatás tárgyát sem tudja leírni helyesen. Valószínűleg elég felületes lehet ha elsiklik felette és nem vette észre. Egy kutatónak precíznek kell lennie, Ő nem engedheti meg magának, hogy felületes legyen.
Amúgy szerinted erről, hogy kellene érdemi vitát lebonyolítani? Így kell írni helyesen vagy lehet írni másképp is?
Amúgy ezt senki sem csúfolódásnak szánta csak te vetted annak. Sajnálom, hogy a gyermekkori élmények ennyire megviselnek a mai napig is és elő elő jönnek de a felnőtté váláshoz az is kell, hogy ezeket is le tudjuk küzdeni magunkban.
Sok sikert kívánok neked ehhez!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 10:52 
Törzstag
Törzstag

Tomi írta:
Olvasgatom az újságot.
Nem tudom feltűnt-e másnak, Csuja László cikke.
Nem bántásból,vagy cikizésből vagy okoskodásból írom,de ha valaki élenjáró akar lenni a neonikotinoid tartalmú rovarölőszerek,így írom: témájában, és cikket is ír egy szaklapba, akkor miért írja folyamatosan helytelenül "neonikotionid" -nak az említett hatóanyagot?
Tényleg nem személyeskedésként írom,bárki írhatta volna,akkor is feltűnt volna.

Szeretném Csuja úr figyelmébe ajánlani ismét a hozzászólásomat. Értelmezze is az írást,ne csak rögtön ítélkezzen.
Írhatta volna ezt is: Igen, hibáztam,rosszul írtam, köszönöm,hogy felhívtad rá a figyelmemet.
Az,hogy mások mit írtak a témához,ahhoz nekem semmi közöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 00:05 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Annyit mindenesetre sikerült elérni, hogy most már helyesen írja le elméletei tárgyát: neonikotinoid.
Más is hibázik ebben, nem kell szégyellni. Szerző szerint sajtóhiba? No comment. Most még azt kellene bemagyarázni, hogy orosz hacker támadás érte a geddekas honlapot és csúnyán átírták ezt a szót a bal oldali menüben. Meg mindenhol máshol. Szóval ennyit a hitelességről...
A károsult méhészeket sajnálom, akik tudtukon kívül eszközök egy hatalmi harcban. Ők megérdemelnének valamilyen kártalanítást!!! Mert ami országos szinten kisebb veszteség, az nekik az "életük".

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.17. 00:54 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csalánosi írta:
Nem hinném, hogy nyomdahiba mert az FF fórumon is ezt használta.

Majd jön Tomipapa és elmondja mi a különbség a neonikotinoid és a neonikotionid között.

Bár Tomipapa valamilyen oknál fogva nem óhajt megnyilatkozni a kérdésben (valószínűleg nincs a kérdésben mit mondania), megpróbálom helyette megadni a választ, bár töredelmesen bevallván, nekem sem sok affinitásom van Gebével foglalkozni...

A különbség az írásmódban, elsődlegesen az odafigyelésben van...

Egyébként a szerkesztőség meg szokta küldeni a "kefelevonatot" a szerzőnek, mielőtt nyomdába kerül az anyag.
Mostanság a "sajthiba" már nem a nyomdai bötűszedőn múlik...

Gebe mielőtt "főszaktudományos" fősámánná képezte volna át magát, már produkált hasonló tüneteket ezen a fórumon is (Alchelymer)...

Valójában a cikkben leírt marhaságok közül ez a legenyhébb, de van még ideje továbbképeznie magát, amíg ő lesz az "új OMME vezetés" "főszaktudományos passzátszél-szellentője"...

A hangzótévesztéssel nincs is értelme foglalkozni, ha valamit kifogásolni kellene a cikkben, az nem is egy hangzótévesztés, hanem azok a konzekvens, teljes tudatlanságról árulkodó állítások, melyeket sorozatban követ el a "szerző". Természetesen az is lehetséges, hogy nem tudatlan, mindössze szándékosan ferdít és csúsztat ez a csuja-pofa. Az a legelszomorítóbb, hogy ezzel el is éri a célját, hiszen sok célszemély, aki híján van a mélyebb szakmai ismereteknek, nem az agyament, csúsztató és hazudós trollt látja benne, hanem a "méhek és a méhészet nagy megmentőjét". Én a méhészeti ágazatot sajnálom igazán, ha egy ilyen rögeszmés, önjelölt "kutató" Dr. Csuda-"Kétdekás" megváltására szorul, miközben rendelkezik olyan szakemberekkel, akik képesek reálisan látni és értékelni a méhészeti ágazat méhegészségügyi problémáit.

"Kétdekkás Voldemort" egyébként feltehetően most épp a neo-nikotinoidokban találta meg újonnan a horcrux-ot, mint egykor az óriáslépben, a rakodó gebekas-ban, atkaégetésben, taglózó-kezelésben, balatoni eutrofizáció elleni harcában stb. E horcrux révén igyekszik megőrizni a túléléséhez szükséges lélekszilánkot, mert egyébként a karikára lőtt, döglött lőtéri kutyát sem érdekelné kicsoda, micsoda ez a szerencsétlen, sérült, félnótás lélek...

Be kell valljam, engem így sem érdekel, s miután olvashattuk a klasszikus rowlingi történetben, hogy Albus Dumbledore megmondta: "A horcruxról, amely minden ördöngös lelemények legrútabbika, több szó itt ne essék.", magam is mellőzném a továbbiakban Kétdekkás mélylélektani elemzését és az ellene folytatott harcot, hiszen nincs nálam Griffendél Godrik kardja, a baziliszkusz-méreg, s a táltostűz sem, ezért a jövőben nem érzem feladatomnak Kétdekás Voldemort horcruxainak elpusztítását, meghagyván a feladatot a méhészek Harry Potterének. Kívülállóként az egész majomparádét, amit Gebe és elvbarátai produkálnak csak legfeljebb az empatikus aggódással tervezem szemlélni, belátván annak a régi bölcsességnek az igazságát, mely azt mondta: olyan a vezetés, amilyet a méhészek választanak maguknak. Miként bölcs Öregapám mondta volt: "Ük szakajtják, ük es szagujják..."

Csak reménykedni tudok, hogy a higgadt, józan többség olyat szakajt, aminek nem ilyen penetráns a bűze, mint az önjelölt megváltónak, Gebének...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 22:07 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Igen. Ő legyőzte.

Egyébként cifrább alakot is találtam:
"Mint ismeretes, a neonikonitoid hatóanyagú csávázószerek felhasználása és a méheket érintõ vélt negatív hatása régóta beszédtéma az Unió egyes tagországaiban." forrás: http://www.hucpa.hu/index.php?p=aktuali ... g=hu&done=

Ez a szó olyan mint Medgyessy Péternél az "útelágazás"?
Vagy csak egyszerűen soknevű? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 21:59 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Harry Potter :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 21:56 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

A Gyűrűk ura mozifilmben sem lehetett a gonosz Voldemort nagyúr nevét kimondani...
Ennyi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 21:43 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Propolisz írta:
Na tessék, most derül ki, nem is ugyanarról a vegyszerről vitatkoztak. ;)

Lehet akkor a neonikotinoid nem is veszélyes a méhekre csak a neonikotionid? :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 21:40 
Törzstag
Törzstag

Bogaras írta:
Szerintem nyomdász vagy nyomda hiba nem a cikk írójáé

Kétlem. Az utána lévő sárga kis cikkben és a következő oldal cikkében mindenhol helyesen van írva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 21:36 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Na tessék, most derül ki, nem is ugyanarról a vegyszerről vitatkoztak. ;)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 261 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra