Pontos idő: 2016.09.26. 16:33

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 451 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhészet újság
HozzászólásElküldve: 2016.07.18. 22:18 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

"Kedvencem a méhészetben: régen dupla ennyi méze volt, azt mondjuk nem mondja hogy régen fele annyi családot pakolt le ugyanoda. Lehet az Őrösi könyv elejét is kéne tanulmányozni..."

Tökéletes :lol: !
Ugyanezt tapasztalom jelen pillanatban is, a környéken.
Megdobnák a 6 konténert most is, kétszer,akár háromszor is "agyig", de nem egy helyen.
Hát igen Őrösi könyv eleje.... :mrgreen: Magyarország területe továbbra is 93030 négyzet kilométer :lol:.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.07.18. 21:54 
Tag
Tag

Sziasztok!

Az igen! Ez a "panelos" Mariák nem semmi!
Én meg itt gondolkoztam azon a marhaságom amit fejtegetett hogy mégis mi a jó fene értelme van , ennek a "gyorsított szaporításos eljárás"-nak, főleg hogy nála csoda történik 4 fiókból csinál 5 családot úgy hogy utólag már nem kapnak fiast mégis van benne méz , nép , anya...
Még jó hogy ő beszél méhegészségügyi kockázatokról , szépen látszik a videón milyen higiénikusan csinálja: nyitott fiókok , nyitott tetejű vödrök...
Más:
Azért olvasgatva a Méhészetet (pl: akácos cikk), meg mostanság járva az országot az megállítható , hogy egyre több a "hülye". :(
Így például felénk napraforgón: végtelen kaptársorok 200-300-as létszámban , 4 konténert letesz egy helyre , ezek mit akarnak ???
Kedvencem a méhészetben: régen dupla ennyi méze volt, azt mondjuk nem mondja hogy régen fele annyi családot pakolt le ugyanoda. Lehet az Őrösi könyv elejét is kéne tanulmányozni...
Ha már Méhészet téma: a májusi méhészetben a központi mézkiszerelésért kesereg a szerző. Az nem vette észre hogy már elmúlt a szocializmus? Meg még nem is jött vissza. Meg lehet itt keseregni a mézáron (mondjuk azért ez a EU is tiszta dilettáns ebben az ügyben), de ha nem megy az mézeladás akkor nem kell csinálni. Nem csak a szaporításhoz , meg a mézelvételhez kell ész, hanem a felvevő piacot is meg kell teremteni végül is a méhész fő ismertetője az önállóság kéne hogy legyen...
Üdv.

UI:Ami meg az emlékeztetőben megy az se semmi, már a májusiban is a legrosszabb anyanevelésről nosztalgiázik Béla bácsi, ami nem más mint a nevelnek maguknak az elvett fiasból. De azért júliusban: "...az is jó, ha nincs készülékünk, hogy elégetjük a két utolsó atkás fias keretet! Magam még nem csináltam ám az idén tervezem. ..." nem idézem tovább de mindezt a cikk előzményei után ha jól értettem a kaptárban tervezi meggyújtani... Meg családonként két fias keretet elégetni , nem is csoda hogy nála 9 NB-t építenek ki a méhek, kell a tűzrevaló.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 14:46 
Tag
Tag

Propolisz írta:
Méhészet lap 6. oldalán lévő cikk írója, Mariák András megegyezik az alábbi kollégával?:
http://rtl.hu/rtlklub/hirek/panellakasb ... -kornyeket
http://www.pecsma.hu/pecs-aktual/panelb ... zomszedok/
:shock:

Nem kicsit lehet elborulva, ha egy panelben perget?! :shock:
Ha olyan jó technológiai megoldásai és elképzelései vannak, ahogyan az eddigiekben már megjelent, akkor nem értem, hogyhogy itt tart?
Az jut ilyenkor eszembe, hogy ne csak azt figyeld ki
mit mond, illetve ír, hanem azt is figyeld, hogy ki mondja azt! :geek:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 08:30 
Törzstag
Törzstag

http://www.omme.hu/?p=6660

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 08:27 
Tag
Tag

Mutasson már nekem valaki legyen szíves egy "Méhészet újságot" amit a tagdíj mellé küldenek.
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.12. 19:44 
Törzstag
Törzstag

Gusztusos! :merg

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.12. 18:16 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Igen.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.12. 11:37 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Méhészet lap 6. oldalán lévő cikk írója, Mariák András megegyezik az alábbi kollégával?:
http://rtl.hu/rtlklub/hirek/panellakasb ... -kornyeket
http://www.pecsma.hu/pecs-aktual/panelb ... zomszedok/
:shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.05. 18:37 
Tag
Tag

Pöte!

Lehet, hogy nem figyeltél erre eléggé, de az OMME honlapon a Méhészet újság és a Méhészújság is ismertetve volt dr. Mészáros László elnöksége során végig. Annyi volt a különbség, hogy a Méhészet újság fél-egy hónapos csúszással került fel a honlapra. Megróhatod ezért Mészáros Lacit, de a tények akkor is tények.

Szerintem illendő, hogy az OMME honlapján valamennyi időszaki kiadvány (folyóirat) és könyvnek a kiadása jelenjen meg. Hiányolom is, hogy a forgalomban levő szakkönyvekről nincs ismertetés az OMME honlapon.

A Méhészújság felelős kiadója jelenleg nem az OMME, hanem a kft., ezért az újság sorsát illetően elsődleges felelős a kft ügyvezetője Mészáros József.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.05. 13:02 
Törzstag
Törzstag

Basszus mennyit kerestem én is. :shock:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.05. 12:28 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Sok mindent nem egyszerű megtalálni azon az oldalon, az biztos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.05. 10:25 
Törzstag
Törzstag

Ezek szerint valóban eddig is ott volt valami eldugott helyen. Akkor már azt tudjuk legalább, hogy Péter eddigi munkássága alatt a Méhészet reklámozása terén tette a legtöbbet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 20:07 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Akkor ezek most lettek utólag visszadátumozva?

A 2014-es számok:
http://www.omme.hu/?cat=37&paged=3
A 2015-ösek:
http://www.omme.hu/?cat=37&paged=2

Satöbbi. Az lehet, hogy a jobb oldali modulban nem volt fent a címlap egy időben, de a bal oldali ROVATOK blokkban ott vannak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 19:20 
Törzstag
Törzstag

Szerintem neked nem tűnt fel, hogy mióta van Méhészújság azóta nem volt fenn a Méhészet reklámja. Teljesen jogosan.
Azt is leírtam már, hogy szerintem a Méhészújság hiánypótló. Az volt az anomália, hogy a méhészek szaklapját nem az OMME adta ki hanem egy kivülálló gazdasági társaság. Már régebben meg kellett volna alakítani a saját havilapot. Nehogy már mi sajnáljuk itt a Méhészetet, örüljenek, hogy eddig futott a szekér.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 15:04 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Pöte! Eddig is fent volt a Méhészet reklámja az OMME oldalon, nem mostanában tették fel. Eddig nem tűnt fel? Már akkor is ott volt, amikor a Méhészújság még nem is létezett. Vagyis nem valamiféle "konkurenciának" volt fent a hirdetése, hanem a méhésztársadalom akkor egyetlen lapjának, amiben az OMME-nak állandó oldala volt. A Méhészújság lett a Méhészet konkurenciája és nem fordítva.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 14:03 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Elnézést Jani bátya!
Bross úr beosztását nem szándékosan vagy félremagyarázás szándékával írtam, mindössze egyszerű tévesztés.
Ettől függetlenül tartom az állításom.
Nem tudom mennyire lesz a Méhész Újság főszerkesztőjéé a döntés.
Te pl azt írtad: Az újság és a kft fenntartását az OMME elnöke egyedül nem döntheti el.
Lehet, hogy a fenntartásról majd rendeznek valami szavazást, de azt konkrétan tudom, hogy az elnökség egy tagja, mennyire meg volt lepődve amikor másod esetleg harmadkézből megtudta Mészáros József kinevezését a Kft élére.
Szerinted?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 12:37 
Törzstag
Törzstag

tsanyi írta:
...A két lap ugyanannak a szűk ~10 000 fős célközönségnek jeleneik meg azonos témáról.
Az olvasói közönségén kívül a potenciális hirdetőik is megegyeznek.
Ezek után mi lenne a helyzetük ha nem konkurencia?

Ehhez még hab a tortán, hogy az OMME elnöke egy gazdasági társaság által megjelentetett lap főszerkesztője, de az OMME lapjának is a főnöke.
Nincs jogi vénám, nem is szeretnék jogászkodni, de etikai értelemben a két poszt összeférhetetlen az biztos.
Hogy jogilag az e, azt megmondják a kérdéshez jobban értők. Talán.

Jani bácsi!

Ha ezt nem látod vagy nem akarod átlátni akkor nagyobb baj van veled (veletek) mint gondoltam!
ezek megcáfolhatatlan tények. A méhésztársadalomnak semmi szüksége sincs a Méhészetre, az egyesületi lapot már sokkal régebben meg kellett volna alakítani.
Az, hogy az OMME honlapon hirdetik a Méhészetet az a nyilvánvaló tanúbizonysága annak, hogy Péter elkezdett törleszteni a támogatóinak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 09:00 
Törzstag
Törzstag

Valami oknál fogva nem tudtam módosítani a hozzászólásom ezért most kiegészítem.
Bross Péter felelős szerkesztőként van jelen a Méhészet újságnál.

Üdv. jani bátya

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.04. 08:32 
Törzstag
Törzstag

Vajon miért magyarázzátok félre a dolgokat valótlanságok állításával? Csak azért írtam ezt a mondatot mert az előzőekben ezt propolisz fórumtárs is leírta már és ennek ellenére is hangoztatod ezt a butaságot. Tehát lassan érthetően, hogy mindenki értse.
A Méhészet újság főszerkesztője dr. Dögei Imre és nem Bross Péter!
Az előző vezetés folyamatosan azt hangoztatta, hogy a kft önálló jogi társaság, gondolkodjatok már egy kicsit. A Méhész újságban megjelent színvonal és cikkek összeállítása a Méhész újság főszerkesztőjének a feladata és nem az OMME elnökéé.
Az újság és a kft fenntartását az OMME elnöke egyedül nem döntheti el.
A Konkurenciával kapcsolatban pedig az az érzésem, példával szemléltetve mint amikor a mentorált méhész el akarja foglalni a mentora méhlegelőjét. Véleményem szerint az együtt dolgozásból több haszon származik az élni és élni hagyni elv betartásával.

Üdv. jani bátya

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 22:59 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Jani bátya!
A két lap ugyanannak a szűk ~10 000 fős célközönségnek jeleneik meg azonos témáról.
Az olvasói közönségén kívűl a potenciális hirdetőik is megegyeznek.
Ezek után mi lenne a helyzetük ha nem konkurencia?

Ehhez még hab a tortán, hogy az OMME elnöke egy gazdasági társaság által megjelentetett lap főszerkesztője, de az OMME lapjának is a főnöke.
Nincs jogi vénám, nem is szeretnék jogászkodni, de etikai értelemben a két poszt összeférhetetlen az biztos.
Hogy jogilag az e, azt megmondják a kérdéshez jobban értők. Talán.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 21:52 
Törzstag
Törzstag

Vajon miért lenne konkurenciája a Méhészet a Méhész újságnak?
Jóember, amíg meg nem született a Méhészújság tudomásom szerint a Méhészet évekig helyt tartott fenn az egyesületi hírek számára.
Kifacsart ideológia csak a fantáziádban működik, de ha olyan színvonalra vágysz mint ami írás megjelent párszor a főszerkesztő aláírásával hát vedd fel vele a kapcsolatot, mert nekem ezek nem jöttek be.

Üdv. jani bátya

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 20:52 
Törzstag
Törzstag

Tekintettel arra, hogy a Méhészújság színvonalának és tartalmának fenntartásáról nem szól a fáma viszont már egy ideje látható, hogy az OMME honlapon, hogy reklámozzák a konkurencia (Méhészet) lapját - gondolom valami kifacsart ideológia miatt ingyen - ez így egy cseppet sem megnyugtató!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 19:49 
Törzstag
Törzstag

Azt hiszem ez az információ megnyugvást adhat az érdeklődők számára
http://www.omme.hu/?p=6674

Üdv. jani bátya

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 19:52 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Arisztaiosz írta:
A brossi koncepciót nem ismerjük, de ezúton is fel szeretném hívni az újság sorsát alakító döntéshozók figyelmét, hogy az Egyesület saját szaklapját a Küldöttgyűlés hozzájárulása nélkül sem megszüntetni, sem Közlönnyé degradálni nem lehet.

Vagyis létre lehetett hozni küldöttgyűlési hozzájárulás nélkül, de megszüntetni, vagy megváltoztatni már nem. Érdekes hozzáállás.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 18:54 
Tag
Tag

Tisztelt Barátom, Arisztaiosz !

Őszintén mondom, hogy nem éltem meg sértettként hozzászólását. Minden építő jellegű tanácsot elfogadok, már ha esetleg azzal még tanul is az ember. A kritikát is jól tűröm. A mentalitásommal kapcsolatos célzatot sem veszem sértésnek. Lőrincze Lajosról korábban már olvastam és igyekszem majd az ön tanácsának eleget téve feleleveníteni :)

"Élvezettel történő fogyasztását és művelését Önnek is sok szeretettel ajánlanám..." ezen idézettel kapcsolatos szépen megfogalmazott ajánlatú hozzászólását is köszönöm és önnek is viszont ugyan ezt kívánom. 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 15:15 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Kedves Barátom, Molesz!

Sajnálom, hogy sértettként éli meg, ha valaki a szövegértési képességeiben tapasztalt hiányosságainak taglalásán túl megpróbálja megmutatni a nyelv -Ön által ugyan ritkábban használt, ám ennek ellenére a száraz, szikár szakmai kommunikációba változatosságot hozni képes- árnyalt szépségeit.

Ha mégis rászánná magát, hogy a beszélt nyelv szépségét és változatosságát részletesebben megismerje, javasolnám az alábbi kiadványok, periodikák tanulmányozását: http://www.nytud.hu/portal/folyo.html

Szomorúan konstatáltam, hogy nyelvezetemet "szlengesként" ítélte meg, de miután alaposabban és értőn, empátiával telve igyekeztem elemezni a válaszát, ráébredtem, hogy Ön e kifejezést sem ismeri. Ne vegye rossz néven, de beidézném a szleng fogalmát pontosító definíciót, hátha segít képbe kerülnie: http://mnytud.arts.klte.hu/szleng/index.php

Ha már Lőrincze Lajost ide citálta, javaslom, ismerkedjen meg életútjával, munkásságával, bízom hozzá, hogy az épülését szolgálja:

http://manda.blog.hu/2015/11/24/lorincz ... rtabornoka

Magam ugyan nem nyelvészként "tollasodtam ki" (ekként az ikonikus Péchy Blankával együtt vallom, "Beszélni nehéz..."), s köztudott errefelé, hogy minduntalan hangoztatom: nem kenyerem nékem a szó, de Lőrincze Tanár Úr munkásságát, szakmai kvalitását "dadogós" dendrológusként is igen nagyra értékelem, ráadásul a Tanár Úr szülőhelyéhez botanikai érdeklődésem is elvezetett, a szentgáli tiszafás minden dendrológus számára igazi csemege, s ha már ott jártam, hát meglátogattam az emlékét őrző szülőházát is. Ha jut ideje, tegye ezt Ön is, Szentgál és környéke nem csak nyelvész és botanikus, de méhész szempontból is komoly érdeklődésére tarthat számot.

Ezek után engedje meg, hogy lezárásként egy Ön által is érthető, egyszerű példával illusztráljam a szleng, a módosulófélben lévő, folyamatosan alakuló nyelv változásának, gazdagodásának folyamatát:
http://index.hu/tudomany/2015/02/09/nye ... mi_a_geci/

Kérem, ne értse félre, eszembe sem jutna az Ön mentalitásával párhuzamba állítani az ezen cikkben felbukkanó kifejezéseket, mindössze arra szerettem volna az idézettel rámutatni, hogy édes anyanyelvünk sem egy változatlan, megmerevedett kövület, hanem élő, alakuló, dinamikus, folyamatosan változó szellemi táplálékunk, "csemegénk". Élvezettel történő fogyasztását és művelését Önnek is sok szeretettel ajánlanám...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 13:06 
Tag
Tag

Elolvastam szóról szóra. Köszi a figyelem felhívást. Hagyjuk is már az egészet a fenébe. :| Ettől függetlenül nem bújok a sarokba. Így jár az aki figyelmetlenül átfutva olvassa a másik hozzászólását és borsózik a háta a szleng idegen szavak használatától. Szegény "Lőrincze Lajos emberközpontú nyelvművelés mestere" jut eszembe ilyenkor.

Na mindegy valójában kevertem a két méhészeti szaklapot. Miért is? Mert tudomásom sem volt a másikról. Ezek után már a Ludas Matyi hetilapot talán szívesebben olvasnám. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 10:54 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Molesz írta:
Jaj ne már! :o
Hagyjuk ezt a kihüvelyezés, konstatált keveredés kifejezéseket már. Némi modern kifejezési szóhasználattal még én is bírok de nem kívánom magam többnek beállítani mint ami valóban vagyok.

Nehéz is lenne ezek után!

Te Molesz!
Olvasd már el még egyszer Arisztaiosz írását és próbáld meg értelmezni!

Te kevered a két méhészeti szaklapot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 09:46 
Tag
Tag

Jaj ne már! :o
Hagyjuk ezt a kihüvelyezés, konstatált keveredés kifejezéseket már. Némi modern kifejezési szóhasználattal még én is bírok de nem kívánom magam többnek beállítani mint ami valóban vagyok. Itt nem fontos a kvalifikáltság tükrözése sem. Igen a Méhészeti havilapról lévén szó és általában mindenki ide írja le az ehhez kapcsolódó gondolatát, reklamálását. Nem kívánom előfizetni sem mivel az OMME-ba való belépéssel ezt ki kell postázniuk el kell juttatni a tag részére. Nem említek többször semmit sem és tök mindegy miképp nevezem meg a szaklapot, hisz mindenki tudja miről van szó. Ezek után nincs is mit tisztáznom magammal. A többire már nem is kívánok reagálni. Van amit én sem tudok megállni de sajnos mégis muszáj. Gondolom érti célzásomat. Bocsánat ha sértettem önérzetében.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 09:05 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Molesz írta:
Tükör írta:
Te milyen 5900Ft-ról beszélsz?

Én eddig nem előfizetőként vásároltam a lapot 490.-Ft-ért. A 490x12= 5880 ami felkerekítve 5900.-Ft. Ma már nem lefelé kerekítenek, mind tudjuk fölfelé és így jött ki. Sosem figyeltem, hogy előfizetőknek 420.-Ft-ba kerül. :)

ghihorz

Azt meg végképp nem értem miért 470.-Ft az ára ha előfizeted tagként. Nekem ez így nem kerek. Na de mindegy legyen 5640.-Ft mert 12 hóra valóban ennyi az általad megadott összeggel.

A lényegen nem változtat mert még mindig nem kaptam meg a Méhészet szaklapot. Engem nem érdekel, hogy elnök váltás volt, az sem, hogy ki az elnök. Az érdekel, hogy amit befizettem tagdíjat annak fejébe megkapjam mind azt ami jár a rendelet szerint. Nekem kell könyörögni mind ezért?

Barátom!

Tükör nem véletlenül említette a "szezon és fazon" közötti különbséget...

Írásaiból kihüvelyezhető volt, hogy valóban fennáll az adminunk által konstatált keveredés, de attól tartok, már a topic-választása is tévesztés volt. Ahol most írogatunk, az a Méhészet című havilapnak szentelt téma, mely lapot a Magyar Mezőgazdaság Kft. adja ki, hazai terjesztője a Magyar Posta Zrt., illetve a Lapker Zrt.
Nos, e lapot egy évre 5040 jó magyar Forintért fizetheti elő, ha fél esztendőre kívánja előfizetni, azt 2520 Forintokért teheti meg. Ha havonta kívánja megvásárolni a Méhészetet (alapítva 1952), ahhoz havi 490 Ft. fejében juthat hozzá.

Többször említi, hogy az OMME elnök- és tisztségviselő-választása miatt nem kapja a Méhészet szaklapot. A Méhészet c. újságnak az OMME-hez semmi köze nincs, amit az OMME, pontosabban az OMME Magyarország Kft. ad ki, azt úgy hívják: Méhészújság (alapítva 2013)...
Nos, ezt kapja az OMME tagdíja befizetése következményeképp, s eme lap nem OMME tagok számára is előfizethető évi 5840, félévi 2820 Ft. befizetésével.

Imígyen képbe kerülve tehát tisztázza magában: mely méhészeti szaklapról értekezik, mert a keveredés innen ered. A Méhészet-et egyébként dr. Dögei Imre főszerkeszti, s annyi összefüggés fedezhető fel a lap és az OMME között, hogy a Méhészet felelős szerkesztője az a Bross Péter, aki időközben ismét helyet foglalt az OMME trónusán, tehát egy személyben elnöke az Egyesületnek, s felelős szerkesztője a nagymúltú Méhészetnek, melyet előző regnálása idején meg is kívánt vásároltatni az Egyesülettel, de e tranzakció akkortájt nem jött létre, s az Egyesület ezt követően döntött saját szaklap indításáról. E lapnak lett főszerkesztője dr. Ludányi István, aki Bross új trónfoglalását követően döntött most a főszerkesztői posztról történő lemondásról. Hogy ki lesz az új főszerkesztő, azt még korai lenne jósolgatni, a Méhészújság viszont véleményem szerint kell nekünk, a szerkesztési irányvonalat meg kellene őrizni, s megtartani a szakírói gárdát. A brossi koncepciót nem ismerjük, de ezúton is fel szeretném hívni az újság sorsát alakító döntéshozók figyelmét, hogy az Egyesület saját szaklapját a Küldöttgyűlés hozzájárulása nélkül sem megszüntetni, sem Közlönnyé degradálni nem lehet. A lap sorsára vonatkozóan talán rövidesen választ kaphatunk, már csak néhányat kell szundikálnunk az elnökségi ülésig:
http://www.omme.hu/?p=6622 s az is friss hír, hogy a szaklapunk életében a főszerkesztő lemondása nem hoz magával gyökeres változást http://www.omme.hu/?p=6674

Úgy legyen, Tükör bizonyára tájékoztatni fog bennünket a fejleményekről. Nekünk pedig nincs más dolgunk, mint rajta tartani a szemünket az Egyesület életében zajló történéseken, reménykedve, hogy a "paradigmaváltás" jegyében a régi-új kerálunk nem kívánja a fürdővízzel a gyereket is kiönteni...

Ehhez kell a nyilvánosság, s az, hogy mindenki tisztában legyen azzal: a köz szolgálata a nevéből eredően szolgálat kell legyen, s ne egyéni ambíciók, kicsinyes bosszúvágy, személyes érdekrendszer és érdekérvényesítés szándéka motiválja az Egyesület közszolgáit...

Ehhez nekünk is kell a támogatásunk, a magam részéről hajlamos vagyok azt javasolni: adjuk meg a lehetőséget az Egyesület új ügyvivői testületének a munkára, mert olyan ellenszélben, mint amiben az előző ügyvivői testület volt kénytelen dolgozni, érdemi munkát végezni rendkívül nehéz. A puding próbája pedig az ő megevésében manifesztálódhat csak, magyarán, hagyjuk dolgozni az Elnökséget, s majd az elvégzett munkát értékeljük. Az előző Elnökség véleményem szerint jó úton indult el, eredményes csapatmunkát tudott produkálni. Majd meglátjuk, az új csapat képes lesz-e tovább haladni ezen az úton. A személyi összetétel erre remélhetőleg garanciát nyújt. A kontroll pedig ne a már megtapasztalt "megváltói (kon-)troll" mentalitásban nyilvánuljon meg. Természetesen nem kell szó nélkül hagyni, ha pl. az Elnök Úr szamárságokat nyilatkozik, de zsigerből elutasítani sem szabad. Egyrészt -mint dr. Ludányi is leírta- az Elnök csak egy fő az Elnökségben, imígyen csak egy fecske súlyával rendelkezik a "nyárcsinálás" során, másrészt nem a személyre kell előzetesen fókuszálni, hanem az általa elvégzett munka eredményét kell utólag értékelni. Rövidesen elválik, legutóbb milyet "szakajtottunk", viszont egy ideig "olyat es kell szagulnuk". Oszt' ha nem tetszik, majd szakajtunk magunknak másmilyet, más illatút...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 08:43 
Tag
Tag

Szerintem az "új" csapat vagy megszünteti, mondván nincs rá igény, vagy teljesen el lehetetleníti, az új vezír a Méhészet oszlopos tagja, rendszeres szerzője is.... és mint olyan sokan már nem vettek meg.... mert minek mikor az új lap, amit az omme tagdíj befizetésével autómatic járt eléggé nagy konkurenciája a Méhészet c lapnak, és a Méhész újság , van.... (volt) olyan szinten mint a másik.... még sokan nem kaptuk mag az aktuális számot, nyilván ez csak véletlen lehet, ebben a nagy rendrakásban, "mert ugye ez idő alatt minden sz....r volt"..... na ja.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 06:08 
Tag
Tag

Nem keverek én semmit sem, max. kávéba a mézet és várom a Méhész szaklapot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 00:19 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ja, hogy te kevered a szezont a fazonnal...?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 21:21 
Tag
Tag

Tükör írta:

Én eddig nem előfizetőként vásároltam a lapot 490.-Ft-ért. A 490x12= 5880 ami felkerekítve 5900.-Ft. Ma már nem lefelé kerekítenek, mind tudjuk fölfelé és így jött ki. Sosem figyeltem, hogy előfizetőknek 420.-Ft-ba kerül. :)

ghihorz

Azt meg végképp nem értem miért 470.-Ft az ára ha előfizeted tagként. Nekem ez így nem kerek. Na de mindegy legyen 5640.-Ft mert 12 hóra valóban ennyi az általad megadott összeggel.

A lényegen nem változtat mert még mindig nem kaptam meg a Méhészet szaklapot. Engem nem érdekel, hogy elnök váltás volt, az sem, hogy ki az elnök. Az érdekel, hogy amit befizettem tagdíjat annak fejébe megkapjam mind azt ami jár a rendelet szerint. Nekem kell könyörögni mind ezért?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 20:57 
Törzstag
Törzstag

Közben hozzám is

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 20:35 
Törzstag
Törzstag

470 Ft x 12 hónap = 5640 Ft (Molesz biztosan ezt keresi)
Hozzám megérkezett a jan.-máj. havi 5 szám.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 20:17 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.06.01. 13:44 
Tag
Tag

A tájékoztatóba azt írja az OMME, hogy az egyesületi szaklap kiadása és postázása, a termelői üveg stb. zavartalanul működik. Majd akkor hiszem ha pár napon belül megkapom. Hónap végén meg már ne is küldjék. Valószínű én is így nyugtatnám a tagokat ha én lennék ott a székbe az aki nem vagyok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.05.31. 11:53 
Törzstag
Törzstag

De legalább tájékoztatást kapnánk róla. Úgy érzem a mi pénzünk és nem erről volt szó...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.30. 10:48 
Tag
Tag

Megnyugtató amiket írtok.)
Kíváncsi vagyok rá, hogy küldik-e a Méhész újságot mind ezek után? Legalább az újság árát az 5900.- Ft-t kapjam vissza ha mégsem kapom meg. Valószínűleg nagy kár volt befizetni a 2016 évre tagdíjat. Na majd meglátjuk, de ne temessem el előre azt ami még meg sem történt. Bízom a józan gondolkodásukba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.05.30. 08:42 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Méhészet főszerkesztő dr. D.I. a gödöllői méhészegyesület tagja ismereteim szerint.
A gödöllői méhészegyesület elnöke a "soknevű" Cs.L.
Kár, hogy a két újság rivalizálása nem csak a szakmai színvonalra szorítkozott.
Azt meg végképp nem értem, hogy mindkét szerkesztő írt olyanokat, amiért utólag elnézést kellett vagy kellene kérni. Egy szerkesztőnek a mértéktartást, szakmai alázatot az ego fölé kellene rendelnie. Az egy dolog, ha valaki sértő dolgokat gondol vagy mond, de amikor le is írja... :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.05.30. 07:25 
Törzstag
Törzstag

Ez van várható volt. Az ugató kutyáknak koncot kell lökni, a kenyéradó gazdákat pedig ki kell szolgálni!
Remélem mindenesetre, hogy nem fogják lezülleszteni a Méhész újságot,mert meggyőződésem, hogy hiánypótló volt létrehozásakor.
Kíváncsi vagyok a Méhészet folytatására is, idén kis kivétellel eddig csak olyanok írhattak akik szidták az előző vezetést, így az eddigi legszínvonaltalanabb és leggusztustalanabb évadot sikerült összehozni, remélem, hogy ha már így alakult akkor ezután szakmai tartalom alapján válogatnak...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.29. 07:03 
Tag
Tag

Én még nem kaptam meg az újat.
Miért mi történt?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.28. 21:37 
Tag
Tag

Mit szóltok az új Méhész újsággal kapcsolatos fejleményekhez?

Valahol sejthető volt, de nem gondoltam, hogy tényleg megteszik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.13. 03:29 
Törzstag
Törzstag

Ki volt adva vállalkozónak a helyi posta, és most vissza vette az állam. Lehetséges h az átadáskor akadt meg a dolog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.12. 19:27 
Törzstag
Törzstag

Lehet Anti, hogy még a postás is elfagyott... :ugeek:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.12. 19:16 
Törzstag
Törzstag

Méhészet/május már a hét elején megérkezett.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.12. 19:14 
Tag
Tag

Igen. Kb: május 10 körül

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hollosa 2016.05.12. 19:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.05.12. 19:10 
Törzstag
Törzstag

Májusi Méhészet újságot megkaptátok már?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 22:46 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

dodo írta:
...Meg voltam győződve, hogy az általam használt teakeverék 12 összetevőéből 6 összetevőt már közöltem itt, de nem találtam.
Nem szándékom ismertetni ne ijedjetek meg......

Szerintem szívesen olvasnánk .......

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 451 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra