Pontos idő: 2015.08.31. 09:45

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2427 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 49  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 20:28 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Semmi különös, csak a szokásos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:56 
Tag
Tag

Rossz az aki rosszra gondol. Bántottam ezzel a mondatommal bárkit is?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:43 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

pestlorinc írta:
Semmit nem akarnak elhamarkodni. A jó munkához idő kell.

A jogalkotókat sürgesd!
Mindenki bűnét ne varrjuk már az OMME nyakába!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:33 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

keriac írta:
Szeretnék gratulálni az OMME-nak a mézbor kistermelői értékesítésének könnyítéséért tett javaslatáért :taps

Reméljük lesz belőle valami.

Először a bortörvényt kellene megváltoztatni , hogy méz-borról beszélhessünk. Pár éve próbálkoztunk, de a bortörvényre hivatkozva, mely szerint bor csak szőlőből készülhet folyamatosan elakadt a dolog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:28 
Tag
Tag

Semmit nem akarnak elhamarkodni. A jó munkához idő kell.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 12:50 
Törzstag
Törzstag

Ez a dolog még nincs lejátszva?
Egy évvel ezelőtt is erről volt szó?

Üdv. jani bátya

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 17:20 
Tag
Tag

Szeretnék gratulálni az OMME-nak a mézbor kistermelői értékesítésének könnyítéséért tett javaslatáért :taps

Reméljük lesz belőle valami.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.16. 18:55 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Volt már ilyen rendszer.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.16. 18:42 
Tag
Tag

Vivaldi olyan mint Hamlet. Őrült eszme, de van benne rendszer.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.16. 17:01 
Törzstag
Törzstag

Mivel elég sűrűn forgatod a kabátod,meg nem akarok nekik rosszat.Talán esetleg ide:
http://www.amphora.hu/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.16. 09:43 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Ezeket hová írjuk le?
Előre tudom a válaszod..., mi menjünk a fekete fórumra. Igaz?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 23:42 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

pestlorinc írta:
Akár így, akár úgy, de Nekem az egyszerű tagnak kerül több pénzembe ha az OMME jogszerűtlen módon dolgozik.

Ez így van. És ha elérkezik a dolog oda, hogy már nem éri meg, majd le csökken az omme tagok száma. De most jelen helyzetben a mezei omme tag aki olyan szerencsétlen , hogy itt született, befizeti a sápot,az uniós támogatásból, és annak megkapja kb a négyszeresét. Vigyázat nem az egészet, ami abban az esetben járna, ha az omme nem lenne. De ebből szépen marad neki kb a 3/4-ed része, és még így is jól jár. Mondom az egyszerű omme tag, mert halottam olyat is hogy ez az arány jóval kedvezőbb. Viszont, újból meg kell állapítanom, hogy olyan csoda egyesület mint az omme, a világon másik nincs, aki a más pénzén, nevezetesen az unió pénzén szervezi a saját tagságát.
Végül is az egész dolog pozitívuma, hogy így vagy úgy, de mégis van szervezettség, sáp ide, sáp oda.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 23:17 
Tag
Tag

pestlörinc...Javasolnám Neked, próbálkozz meg más vonalon az információt begyüjteni ,elsősorban talán annál az egyesületnél ahol tag vagy,vagy tag dijat fizetsz.Egyesületi elnököd talán elmagyaráz egy-két dolgot,de talán ---- IB tagok,--- jól értesültek,talán tőmondatokban tudnának Ők is,pár nyugtató mondatot irni,háborgó egyének nyugtatására.....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 17:44 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Lőrinc!

Tsanyinak valószínűleg igaza van, mostanában az itteni vergődésének ismeretében sikk lehet ostoba pofát vágni. Minek ez a műbalhé, mikor odaát a "Gazdája" is nagyon lojálisan hallgat az ügyben? Pedig ha valaki "otthon van az üvegben", akkor ő igazán otthon lehet benne. Még tán szerződése is van róla. Vagy netán eljött az ideje az összes -még a szekrényekben tartózkodó- csontváz kiborogatásának? Persze ez is lehet programcél, az új OMME vezetésnek könnyebb dolga lehetne, ha tiszta lappal indulhatna. Legfeljebb megint megemelik a tagdíjat, vagy beépítik az üveg árába az összeget, ha a hatóság össze találná ráncolni a szemöldökét.

A feljelentést meg vállalja föl nyugodtan, ha késztetést érez, odaát a "Felszabadító Rendkívüli Küldöttgyűlés" időpontjának elmaradt kihirdetése kapcsán egy önre kísértetiesen hasonlító személy már úgyis beígérte, hogy indul feljelenteni. Legjobb, ha csatlakozik hozzá, legalább a módszerek tekintetében sem lesz kénytelen saját úton járni. Jobb a kitaposott ösvény...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 16:59 
Tag
Tag

Tsanyi!

Erre gondolsz?
Idézet:
[i]1.6. A termelői méz egységes megjelenésének, piacra-jutásának támogatása
A termelői méz értékesítésének javítására irányuló jogcím új eleme volt az elmúlt időszaknak. Az OMME termelői mézek megkülönböztetése érdekében Magyar Termelői Mézesüveget vezetett be 1 kg-os (730 ml) és 0,5 kg-os (380 ml) méretben, amit zárt értékesítési hálózatban, kizárólag termelő méhészek vásárolhatnak meg, a méz eredetének igazolhatósága érdekében. A mézesüveg bevezetésének célja, hogy a jó minőségű termelői méz megkülönböztetett csomagolásba kerüljön, ezzel is segítve a közvetlen értékesítés arányának növekedését, valamint az egyes méhészetek jövedelmezőségének javítását.
Az üveg gyártásához szükséges formagarnitúrák tulajdonosa az OMME, ezzel is garantálva azt, hogy az üveg csak az arra jogosultakhoz juthasson el. A formagarnitúra gyártási költsége nem kerül beépítésre az üveg árába, így az ára - a kisebb gyártási tétel ellenére is - versenyképes marad a hagyományos üvegekéhez képest. A program sikerét igazolja, hogy a kilós üvegből a gyártást követő 8 hónap alatt 1 millió darabot vásároltak a méhészek.
A termelői mézek egységes megjelenését garantáló további elemek bevezetése érdekében az intézkedés fenntartása indokolt./i]
Ezek szerint az OMME nem adhatja át az üveggel kapcsolatos jogokat senkinek, se az üveggyárnak, se a saját alapítású kft-nek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 11:03 
Tag
Tag

Tehát az üveg árát nem a gyár emelte meg, hanem a zavaros születési anyakönyvi kivonattal rendelkező kft.
Bocs, tévedtem. Még mindig nincs végleges számla és bankszámla az OMME kft-nél. Mégiscsak jobban jártam az uborkás üvegek megvásárlásával.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 01:04 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

pestlorinc írta:
Ha nincs kft alakítás, akkor nincs üveg ügy......
Ez természetes. Ha az OMME régi vezetése emel, akkor Nagyerős most a másik oldalon áll...... és hallgat ......mint ahogy tette kezdetben.
pestlorinc írta:
Mi befejezhetjük, de az ügy befejezetlen, sőt amit most megmutattál és valszeg nem te találtál rá, hanem más mutatta meg neked,.....
:D :D Tudod nekem még mindig saját véleményen volt, sokakkal ellentétben ..... Sőt még a guglit is tudom használni... :D :D (Sokakkal ellentétben ;))

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 00:39 
Tag
Tag

Ha nincs kft alakítás, akkor nincs üveg ügy. Miért csinálták a kft-t? Azt mondják, hogy az újság miatt. Aztán ugye abba kellett apport. Hát mit apportáltak éppen?
Mi befejezhetjük, de az ügy befejezetlen, sőt amit most megmutattál és valszeg nem te találtál rá, hanem más mutatta meg neked, akkor egyelőre valóban befejezhetetlen.

Ha nincs kft alapítás, akkor Ez évben is ugyanannyiba került volna az üveg, mint a múlt évben. Nem az üveggyár emelt árat, hanem az OMME Kft-je.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 00:32 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Sikk lett ostobának látszani??
Akkor itt fejezzük be a társalgást!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 00:12 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ennél konkrétabb nem tudok lenni.
Melyik évben, hány forintot drágult az üveg?
Miért csak most emeled fel a hangod?
2010 végén ( 47/2010. (XII. 31.) VM rendeletet) az OMME tulajdona voltak a formagarnitúrák. Ha valaki ezt a jogszabállyal ellentétesen átadta az üveggyárnak akkor tessék már megint ügynök urat elküldeni a rendőrségre, tessék már ez ügyben is feljelentést tenni.
Bocs! Ennél szájbarágósabb talán mégsem szeretnék lenni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 23:02 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

pestlorinc írta:
Lehet kapni OMME üveget, de drágább, mint eddig volt. Most már talán valódi számlát is adnak, de ezt nem tudom biztosra. A szekértáborok nem születtek volna meg, ha az OMME vezetése tartotta volna a kapcsolatot Bross Péterrel az Ő távozása után is.

Mit szólnál, ha megkérnélek, ábrázold az OMME mézesüveg árváltozását grafikonon, 2008-tól napjainkig. Majd elemezd!
Segítek, 41Ft-ról indult.

Másik téma amit itt a fórumon is feszegetett egyik ügynökünk, és emailban is kaptam "tájékoztatást" róla, az üveghez szükséges formagarnitúrák tulajdonjoga ...
Ez ügyben javasolnám áttanulmányozni: 47/2010. (XII. 31.) VM rendeletet. ( vége felé)

Utána lehet akár vitatkozni is a témákról ......

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 22:43 
Tag
Tag

Egy 11000 fős szervezet ügyeit továbbvinni nem lehet úgy, hogy nem állok szóba az előző vezetővel. Ez nem hiúsági kérdés. Ez a tagsággal szemben is felelőtlenség. Persze ugyanez vonatkozik Brossra is. Nem szabad lett volna így felállnia a székből. Éppen csak fel nem égetett maga mögött mindent. Valószínűleg Bross is felelős abban, hogy most a mézes üveg ügye olyan amilyen, de legalább ugyanolyan felelős a mostani vezérkar is.

Azaz őszintébben fogalmazva, MIND A KÉT FÉL FELELŐTLEN, mert saját hiúságuk tükrében nem veszik észre a valódi vesztest a méhészek közösségét.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 22:08 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

pestlorinc írta:
Vivaldi!

Lehet, hogy te soha nem váltottál munkahelyet. Nem sokszor, de váltottam. És visszajártam a régi helyemre mindig egy darabig, hogy gördülékeny legyen a munkaköröm továbbvitele.

A legutóbbi munkahelyemről, nyugdíjba vonulók, még mindig meghívnak a búcsúztatóra. De nem ez a lényeg, mert nem voltam vállalati igazgató, sem omme elnök.
Most te ezzel azt sugallod, hogy milyen szemetek ezek az új vezetésben, ezek a buták, és mért nem hívták visza a nagy Brosst, és kértek tőle tanácsot. Csak rajtuk múllott.
No, én aki egyébbként kevésbé tudok azonosulni az új vezetéssel, ebben a kérdésben nagyon is megértem őket. Én se égetném le magam, hogy könyörögjek olyan embernek aki nagy dérrel dúrral elvonult. nehogy má azt higgye, hogy nélküle nem lehet boldogulni. És ez valahol dehonesztálló a többi omme tagra is, hogy nem találtak maguk közül egyet se aki olyan mint a "nagy Bross".
És még valamit, nekem megvan a 93 január elsejével keltezett tagdíjkártyám, végig tag voltam Bross alatt is. Akkoriban még eljártam gyűlésekre is. Gödöllőre stb. Nem sokat ba..ott ő sem a tagságra,regnállása legnagyobb részében.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 21:29 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ez dicséretes! Sajnos nem mindenki így csinálja!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 19:26 
Tag
Tag

Munkahely változtatás normális esetben a munkavállaló döntése. A feladat jellege és a fizetés motivált a változtatásban. Eddig még mindig igyekeztem jó barátsággal búcsúzni munkahely váltáskor és segíteni a régi kollégáknak. Némelyikkel több tízéves barátságom alakult ki és tartok fenn máig.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 19:13 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

És egy ilyen embert elengedtek?

H.apci

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 18:26 
Tag
Tag

Vivaldi!

Lehet, hogy te soha nem váltottál munkahelyet. Nem sokszor, de váltottam. És visszajártam a régi helyemre mindig egy darabig, hogy gördülékeny legyen a munkaköröm továbbvitele.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 14:00 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Gondolom erről a Bross nem tud, és ezt csak te találtad ki. Mármint a kapcsolatot az új és a régi vezetés között. Mert gondolom Bross nem azért mondott le, hogy tovább is ott akart maradni. Azt ugyanis már nem tudom követni, hogy valaki úgy mondjon le, hogy ott is akar maradni. Én nem vagyok különössebb barátja eggyiknek se, Mészárosnak se, és ezt talán nem is kell bizonygatnom, de nekem úgy tűnik, mintha léteznének az omme ban olyan erők akik a fenekénél nyomnák visza Brosst az elnöki székbe, ő meg nem akar vissza menni. Te láttál már olyat ahol a régi főnökség eggyütt tudott volna dolgozni az újjal? Mert én még nem. És neked is elmondom, és másoknak is akik Bross vissza telepítésén fáradoznak, hogy abból amikor a kutyát bottal kell a nyúl után zavarni, abból nem lesz nyúl pörkölt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 12:06 
Tag
Tag

Lehet kapni OMME üveget, de drágább, mint eddig volt. Most már talán valódi számlát is adnak, de ezt nem tudom biztosra. A szekértáborok nem születtek volna meg, ha az OMME vezetése tartotta volna a kapcsolatot Bross Péterrel az Ő távozása után is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 11:08 
Tag
Tag

Egyetértek! :merg
És szerintem még sokan a fórumról :taps

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 08:57 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Bár ritkán szólalok meg mostanában, azért folyamatosan olvasom a fórumot. Hogy őszeinte legyek egyre inkább zavar a két szekértábor közti csatározás, ami már átment a fórumok közti átüzengetésekbe is.
A mi fórumunk szakmai fórumként indult és jó lenne megtartani annak, nem pedig csatatérré változtatni. Szerintem az ide látogatók többsége a kifejezetten a méhész-szakmai beszélgetések miatt kereste meg a fórumunkat, nem pedig a hatalomért folyó harc kicsinyes és provokatív beszólogatásaira kíváncsi. Persze az Egyesülettel kapcsolatos értelmes vitának, beszélgetésnek helye van, de úgy tűnik a legtöbbször nem erről van szó.
Teljesen egyetértek tsanyi hozzászólásával, a provokatv hozzászólásoknak nem szabad helyt adni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 08:42 
Tag
Tag

Kedves tsanyi!
Maximálisan egyetértek! Mára ez a fórum 5-6 ember tatami szőnyegévé vált. Lassan teljesen elfogynak azok az emberek, akik a szakmáról társalogni, tanulni, okítani járnak ide. Amellett, hogy nem azzal a tartalommal találkozunk, amit várnánk, minden szavunkra oda kell figyelni, mert ha a legkisebb esély is van rá, besorolnak valamelyik táborba és indul a személyeskedés.
Kérlek, ha van rá igény, csináljatok egy iszapbirkózó topicot, a többit pedig tessék meghagyni annak ami!
Zsolt

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 20:55 
Törzstag
Törzstag

Én úgy gondolom,hogy nem kellene a két fórumot egybemosni.
Jó lenne,ha ez megmaradna annak aminek indítottuk.
Kérem a moderátorokat,hogy a másik fórumról beidézetteket szíveskedjenek törölni.!!!!
Vitassák meg ott az elhangzottakat.!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 20:52 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Kedves Hölgyek, Urak, egyebek!
Kevesebb időm van a gép előtt ülni mint régen.
Estéről estére azzal találkozom, hogy feltehetően egy másik fórumon zajló vitáról olvasok reagálásokat, aminek számomra se füle se farka ......... Gondolom sokan vagyunk ezzel így.
Ma miután az alábbi Csuja szabadalomról, vagy szellemi termékről, meg szerzői jogról zajló vitát nem tudtam hova tenni, megkerestem az illető fórumot és ott az alábbiakat találtam:
Tóth Zoltán írta:

Sziasztok!

Csak gondoltam kipróbálom hogyan reagálnának ők az Arisztaiosz féle jelenségre a helyünkben.

Nem jól és csupán 1 óra 11 percig tűrték el.

Ezek után mi kötelesek vagyunk Arisztaiosz sértegetéseit tűrni? Szerintem nem.

Egyébként már a moderálást is átmoderálták úgy látom, és azóta is a szerzői jog és a szabadalom közötti különbséget próbálják felfogni.

Ez teljesen kiverte náluk a biztosítékot.

Arisztaiosz gondolom most villámgyorsan próbálja bepótolni a hiányosságokat szabadalmi jogot tanul :D

Részemről úgy gondolom, ha a következőkben ilyen átbeszélős provokálós hsz-t találok törlöm a hszt és a hozzászólót is.
Mielőtt valaki félremagyarázná, szeretném leírni, lehet ugyanarról a témáról vitatkozni a két fórumon, de minden válasznak ott a helye ahol a kérdés volt....

Ezt a fórumot pedig tényleg szeretnénk Méhészfórumként megtartani és nem hatalmi harcok színhelyévé tenni.
Természetesen elfér itt az OMME vezetés bírálata is, ugyan úgy mint másoké is. Csuja László egyedül kicsit más úgy, mivel sokszoros kitiltása miatt nem tud itt reagálni az ellene felhozottakra ....
De ha ez lesz a gond megoldjuk.

Szerintem

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 19:53 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Szia EzAz!

Átolvastam kétszer, hogy Arisztaiosz mit írt.

Kétszer utal a szellemi termékre egyszer utal a szellemi termék eltitkolására.

míg ön vagyoni értékű szellemi termékként kezeli az ön kutatási eredményeit,

Őket nem lenne szabad a vagyoni értékű szellemi termék óvásának igényével sötétségben tartani

Ezután írtad:
Látom erőlteted a nem létezőt, mármint Dr. Csuja László méhésztársat nem létező szabadalmaztatott eljárásának eltitkolásával vádolod.

Azért nem értem az összefüggést, mert itt nem erőltette az amire próbáltál utalni egy tegnapi másik topicon történt beírásra hivatkozva utólag.
Legalább is szerintem.

Amúgy szerintem nem csöpög a nyáltól ha szerinted csöpög akkor a te írásod sem száraz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 19:39 
Tag
Tag

Van erre egy fórum, ahol a "mások" álláspontját megismerheted.
Persze tényleg csak a "másokét", mert az ellenvéleményt ott nem tűrik.
Ez szakmai fórum.
Már így is túl sok volt megengedve!
Itt be is fejezhetjük az ezen való merengést, nem kívánok ezen további vitát generálni.
Konkrét, közérdekű OMME híreket kérünk ide, kommentár és egyéb megnyilvánulások nélkül.

Moderátor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 19:29 
Tag
Tag

Kedves Moderátor!
Kérlek, amennyiben nem rasszista, uszító társadalom ellenes hozzászólás kerül a fórumra azt ne töröld, szeretném megismerni más emberek álláspontját, nem csak azokét akik bólógatnak.
Köszönöm szépen.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:58 
Törzstag
Törzstag

Ismered bizonyára ezt a szót:irónia.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:56 
Tag
Tag

EzAz írta:

Ti nem akarjátok megérteni a valóságot, mert függő viszonyba kerültetek.

Egy névtelenül személyeskedő írásait olvasgatni ugyan mi értelme főleg ha tele van bakikkal, és nyáltól csöpögő.

Ezt épp te mondod? Itt?
Nézzél már szét a saját szemétdombotokon,ahol a kiskakas kukorékol és fejezd be itt a sz...r keverést.
Megmondtuk már többször Atyának is, nincs erre itt szükség.
Ez nem az a fórum!

Moderátor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:40 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

"Sehogyan sem találok sem Geddekas, sem Dr. Csuja László név alatt a jegyezve előadást... Akkor most a mi Csujalacink eszerint nem tiszteletdíjért és költségtérítésért ad elő? Szép tőle, hogy ilyen önzetlenül áldozza fel magát a méhész-közösség oltárán, s oszt meg velünk egy olyan szellemi terméket, melyet -gondolom- kemény pénzekért védetett le az Unióban. Köszönjük neked, László! Ez az igazi, virtigli mentalitás, Lászlóffy pedig sajnálhatja, hogy szűk látóköre, kicsinyes diszkrimináló magatartása folytán kimaradt e szellemi termék megismerésének lehetőségéből, ráadásul több méhészt is felbujtott, hogy az előadástól való tüntető távolmaradásukkal önérdekükkel menjenek szembe, mintegy kizárván magukat a szaktudományos konklúziók levonásának szemlélte folytán elérhető megvilágosodás és az előadás nyomán elsajátítható ismeretek gazdasági hasznosításának lehetőségéből. Lászlóffyt már csak ezért is el kell ítéljük, s egy emberként kell őt felszólítanunk: szégyellje magát tisztelt Zsolt!!!!" idézve Arisztaiosz

Kedves Csalánosi!

Remélem így könnyebb a kakaskukorékolás topicban van az írás.

Kérlek benneteket tegyetek már rendet a fejetekben, így nem lehet fórumozni.

Kedves Bükk!

Zseniális vagy megfejtetted a kilétem persze a bemutatkozásban könnyen megtalálhattad.

Ti nem akarjátok megérteni a valóságot, mert függő viszonyba kerültetek.

Egy névtelenül személyeskedő írásait olvasgatni ugyan mi értelme főleg ha tele van bakikkal, és nyáltól csöpögő.

Te ezt kívánod?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:17 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Idézet:
A szerzői jog és a szabadalom nem egy és ugyanaz.
Keveritek a szezont a fazonnal.
Kérdezzetek bátran, szívesen segítünk!

Kedves EzAz!

Csak nyugodtan segíts! Mert nem értem! A szerzői jog és a szabadalom hogy kerül össze Tóth Zoltán írásában amit Arisztaiosz hozzászólására adott? Mert Arisztaiosz ilyenről nem írt. De te talán tudsz ebben segíteni.

A válasz:
Tóth Zoltán írta:
Látom erőlteted a nem létezőt, mármint Dr. Csuja László méhésztársat nem létező szabadalmaztatott eljárásának eltitkolásával vádolod.

De nem idézem mert végig valamiféle szabadalmi eljárásról írogat.

És felhívnám a figyelmedet, hogy ne használd a Dr. Csuja megszólítást mert pejoratívan hat. Használd a Csuja László biológus megszólítást. Gondolom olvastad te is a figyelmeztetést!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:16 
Törzstag
Törzstag

Tóth Zoltán=EzAz!

Ne gondold hogy ha sorközöket hagysz hatásosabb amit írsz.
Pont ellentétes:tisztábban látszik nem vagy képben az ügyekben.

Nem érted Arisztaiosz írásait...vannak így jó páran,de legyen ez az Ő gondjuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:06 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Kedves Csalánosi!

A szerzői jog és a szabadalom nem egy és ugyanaz.

Keveritek a szezont a fazonnal.

Kérdezzetek bátran, szívesen segítünk!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 17:59 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Kedves EzAz!

Felkaptok valamit és fújjátok! Mért nem néztek annak amit írkáltok? Én nem találtam olyat, hogy szabadalmi bejelentéseket emlegetett volna Arisztaiosz!
Amúgy a történet ennyi:

Tóth Zoltán írta:
Doktor Úr! A kidolgozott mintavételi módszertana jelenleg publikus-e, amennyiben igen tájékoztatna-e bennünket?

Geddekas írta:
Publikus, de vannak feltételein a publikáláshoz. Ha ezek nem teljesülnek, akkor nem publikus, ugyanis ez szellemi termék, amihez szellemi tulajdonlási jogok kapcsolódnak.

Arisztaios írta:
Cserényi Péterrel és Tóth Péterrel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy mindaddig, míg ön vagyoni értékű szellemi termékként kezeli az ön kutatási eredményeit, addig a nevezett személyek bármilyen támadása egyszerűen csak személyeskedés, mely nem szakmai érveléssel, hanem a célszemélyek személyiségi, jó hírhez, becsülethez való jogának módszeres csorbításával egyenlő.

Így érthető, hogy miért emlegette a vagyoni értékű szellemi terméket? Ha megértetted kérlek segíts Tóth Zoltánnak is mert valószínűleg félreértett valamit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 17:45 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Arisztaiosz!

Engedd meg hogy segítsek, először is megnézed a szabadalmi bejelentések között szerepel-e a neve, bejelentésének dátuma, az esetleges nyilvános adatok mint meghirdetés, megadás egyebek és a bejelentett eljárásának neve.

Amennyiben ezzel meg vagy, és találsz szabadalmi bejelentést akkor sem vádolhatod meg míg újdonságkutatási jelentés el nem készül a beadványról ami több hónap.

Ezek szerint elképzelésed sincs az egész szabadalmi eljárásról de veszed a bátorságot és vádolod a másikat.

Látszik mekkora nagy szakmai alapossággal nyúlsz egy-egy kérdéshez, ezek a kiindulási alapjaid vagyis légből kapott hírek.

Terjedelmes írásaid a tudásbeli hiányosságaid pótolják.

Készülj fel alaposan legalább egy-egy témakörből, ha hiányosak az ismereteid

Még egy nagyon fontos dologra szeretnék reagálni folyamatosan a programunkat szeretnétek kihúzni tőlünk, miért mert esetleg nektek még soha nem volt?

Ha átadnánk persze kritizálni jó lenne, vagy egy az egyben pótolni vele a tiétek.

Megkérdezem van-e a jelenlegi vezetőségnek programja a változást követelők lejáratásán kívül?

Elgondolkodtál már rajta ki nézi most is kiskorúaknak az OMME tagjait?

Mindenekelőtt fedd fel kiléted, ha már nyíltan személyeskedsz.

Csak egy kifogást fogadok el ha nincs neved :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 16:25 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Ezt biztosan nekem akartad címezni? Ne nevettess már! Egyébként gratulálok, ez szép példa a színtiszta személyeskedésre. Gondolom illusztrációnak szántad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 16:04 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Litterae!

Az lehet a gond, hogy aki nem a kedved szerint ír azt megszólód, sőt személyeskedsz, rendreutasítod, belekötsz.
Pedig van még pár méhészkolléga ott is aki más néven regisztrált mint itt, vagy esetleg egy ember több néven írogat, azokat nem szólod meg mert azok a kedved szerint írogatnak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 14:14 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

A három idézetből kettő az enyém, ezért a pontosság kedvéért kénytelen vagyok néhány megjegyzést fűzni ehhez a tablóhoz. Nem ebben az időrendi sorrendben íródtak az idézetek, ill. nem is egy fórumon születtek. Az itt másodikként feltüntetett szövegrészlet időrendi sorrendben a legkorábbi, majd azt követi az itt harmadikként beillesztett idézet és valójában az itt elsőként megjelenített szövegrészlet született legkésőbb. Ez utóbbi íródott csak ezen a fórumon.

A „Seeder” nick-név alatti hozzászólás nem nekem lett címezve és nem is nekem szólt, ilyen tartalmú hozzászólásom nem született korábban. Szükségesnek tartottam ezt megjegyezni, de valószínűleg csak időpazarlás volt, mert ha a moderátorok ezt itt hagyják, az maga lesz a nyolcadik csoda. Ez tényleg nem OMME hír.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 11:01 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Litterae írta:

......A mostani társaság működéséről pedig már elmondtam a véleményem. Igyekszem a tényeket, folyamatokat értékelni, nálam a személyeskedés nem eszköz. Már leírtam, alávaló, alattomos tevékenységnek tartom. ......

Seeder írta:
Méhészeti közélet / Re:Hír-les
« Utolsó üzenet: írta seeder Dátum 2014. február 10. 20:53 »
"...megsemmisültek...", "...felülkerekedtünk...", ez lenne az objektív tájékoztatás? Inkább tűnik propagandának.
Ebből úgy tűnik, a meggyőzés helyett sokkal inkább a legyőzés a cél. De akkor miért kell ezt tagadni?
Üdv: Seeder

Litterae írta:
Méhészeti közélet / Re:Hír-les
« Utolsó üzenet: írta Litterae Dátum 2014. február 10. 21:41 »
Szerintem használd a másik fórumon megszokott nevedet! Esetleg félsz valamitől…?

Egyetértünk... Mi is annak tartjuk...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 21:29 
Tag
Tag

Jani bátya ! Lájszló !

Az omme oldalán van egy igazolás kiadási kérelem nyomtatvány, melyen zárójelben van, hogy (bármelyik megléte igazolja a vándorlást). Ugy értelmezem, ha van egy állatorvosi vándorlási igazolásod, az is elég lehet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2427 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 49  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra