Pontos idő: 2018.04.19. 16:46

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 65  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2017.01.09. 11:56 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Szerdán megalakul a "Méhegészségügyi munkacsoport" is.
Elég nagy létszám ígérkezik, nem lesz egyszerű érdemi munkát végezni.
Csütörtökön elnökségi is lesz. Ha minden jól megy, kiválasztjuk az OMME Magyarország Kft. új ügyvezetőjét.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 18:31 
Tag
Tag

Méhészet, méhészetet ér hazánkban, egy elpusztult milyen célt szolgálhatott? (Csak hangosan gondolkodtam, ettől persze .... lehet más is)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 17:20 
Törzstag
Törzstag

Soha nem lehet tudni milyen célt szolgál a kísérleti méhes.
Igazából egy ellenőrző bizottsági beszámoló után kellene véleményeket nyilvánítani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 16:52 
Törzstag
Törzstag

Ez nem GÁZ é!s nem CIKI . Ez egyszerűen szégyen

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 16:16 
Tag
Tag

Ez gáz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.20. 15:19 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Propolisz írta:
OMME méhészet "története" mellékletek nélkül:

"Az állományfelmérés alapján elmondható, hogy
az OMME tulajdonában lévő méhcsaládok több, mint 90%-a elpusztult, illetve túlélésre képtelen állapotba
került."

Ezt így elég cikinek érzem egy szakmai szervezettől leírva látni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.20. 13:01 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Alkalmazott kutatás eredményei:
http://www.omme.hu/?p=7848

OMME méhészet "története" mellékletek nélkül:
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... 3%A9se.pdf

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 22:00 
Tag
Tag

A téma csak példa volt, más dolog is lehetett volna a szemléltetés eszköze. Azt gondolom amíg az alapok nincsenek rendben nem lehet építkezni rá. Ez persze vonatkozik a méhészek gondolkodásmódjára nem csak a rendszerre. Sikeresek csak úgy lehetünk. Sajnos Laciéknak is a már meglévő, hiányos, félbehagyott dolgokkal kel mit kezdeniük, azok mellett új helyes döntéseket kitalálni. De amit példának írtam annak fényében, hogyan várható el bármitől is, hogy működjön, ha a legalapabb dolgokban is baj van(fejekben, pénz, idő, ember,lentebb már írtam) Ez persze nem Laciék hibája, régi rossz berögződések, szokások, amik akkor jönnek a felszínre ha baj van.

Ha nem is tökéletes a példa, de a mondanivalóm lényegét ezzel szerintem tökéletesen érzékeltetted is

"Az Én környezetemben tevékenykednek olyan eü felelősök akiknek fogalmuk sincs sem a méhekről sem az őket károsító egyetlen betegségről ill.élősködőről sem."

Még1x ez nem az eü felelősökről szól! Hanem, talán a "reményhal" ról.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 20:49 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Tiszteletem fórumozó tagtársak!
Az előttem szólóval ellentétben Én ezt nem látom tökéletes példának,de lehet hogy nem jó szemüveg van rajtam.
A méhegészségügy valóban kényes és érzékeny téma.
Egyszer magam is kívántam szóba hozni,de ha már megtették helyettem akkor csak hozzászólok.
olyannal kezdeném mire a tükör nagyon érzékeny "TISZTELET A KIVÉTELNEK"!
Az Én környezetemben tevékenykednek olyan eü felelősök akiknek fogalmuk sincs sem a méhekről sem az őket károsító egyetlen betegségről ill.élősködőről sem.
Magam ugyan szégyennek érzem az egész ágazatra nézve,de ilyen távolságról úgy érzem ez ügyben nem tehetek semmit.
Remélem ez ügyben is tudunk pár lépést előre lépni!
Egy kis iróniával, mondjuk a "reményhal",meg utoljára,de utána jön a "szarokrája".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 20:08 
Tag
Tag

Tökéletes példa, méhegészségügy, méheü felelősök. Amíg az utolsóval hadilábon állunk, nem az ő hibájuk, szó sincs erről, idő,erő, eszköz, anyagiak, leterheltség, stb. addig .... . Amíg vannak mérgezések, ott is felügyelet, ellenőrzések hiánya, stb ... . Én úgy látom alapjaiban gyenge ez a dolog. Félre értés ne essék, én biztos vagyok abban, hogy Laciék mindent megtesznek, de a romokon nehéz építkezni, azokat elősször el kell takarítani. Én borulátó vagyok, az ágazat olyan mint minden más, jó és rossz idők jönnek, de, hogy ezek a mostani törekvések, amik üdvözítőek, lesz e rájuk idő, ember, pénz, hosszantartó akarat átbukdácsolni másokon. Végigvinni a dolgokat régi/új a jogi buktatókon, és ehhez csak hab a tortán, hogy a fórumon is sok bajról olvasni, előadásokon is. A méheü felelősöket azért írtam mert az ágazat egyik alapjai, minden tiszteletem az övék!

Remélem legalább kicsit érthető amit mondani szeretnék. Megbántani senkit sem szeretnék, csak az összképet látva vagyok szomorú. Régi dolgok hozadéka ez már.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 19:59 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Tiszteletem a kedves kollégáknak!
Úgy hiszem az előttem szólók,bükk és tsanyi hozzászólásával azonosulni tudok,hozzá teszem nem is érzem magam pályán kívülinek,aminek magyarázata az hogy egyébként az OV-n és Kgy-n többnyire tükörrel szemben ülök.(az is igaz hogy a tükörben nem magamat látom hanem Őt)de ez nekem nem jelent problémát.
Sajnos sokan úgy gondolják hogy a játékszabályok betartása csak egyes személyekre nézve kötelező!
Szerény meglátásom szerint aki játékszabályról beszél az valószínűleg kiskorú.
Az egyesületi tagság nagykorúsághoz kötött itt nincs szó játékról!
Egyes botos bekiabálók szerint lehet, de ez nincs így,legalább is Én bízom abban hogy valaha következetesek leszünk és az lesz tagja az egyesületnek aki úgy érzi hogy itt jó helyen jár,és elfogadja a normákat, nem a normákat akarja magára igazítani.
Legyünk vonalasak,következetesek és valaha egységesek.
Én látok erre esélyt bár lehet hogy a távolság nekem mást mutat.
Szerintem nem délibábot látok,csak türelmesen várni és dolgozni kell a dolgon.
Úgy is mondhatnám:
Halad az csak csinányi köll!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 12:01 
Tag
Tag

Jók a lentebbi gondolatok, jó a probléma meglátás, ez az első lépés a megoldás felé. Csak a megoldás még egyelőre nehezen körvonalazható.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.18. 09:24 
Törzstag
Törzstag

Fülemüle írta:
Nem igazán az célravezető, hogy a kis méhészt és a nagy méhészt szembe állítani egymással. A szabályokat kell megváltoztatni, amelyek nem megfelelőek, hogy a jelen helyzetre alkalmasak legyenek. Biztosan jó a szövetkezeti forma is, de a vezetőknek ott is toppon kell lenni. A mindennapi gazdasági tevékenységet ők irányítják, tőlük nagyban függ a gazdálkodás sikere. Nemcsak a hatósági szankcionálásra kell kihegyezni a dolgot, van rengeteg lehetőség egy egyesületben is, hogy közösséget rombolókat helyre tegyük. A hatalmat nem összpontosítani kell, hanem a feladatokat szétosztani, ami talán most megindult egy jó irányban.

Nem kívánom a kis és a nagy méhészt szembe állítani,vannak példák,hogy működik ez tőlünk nyugatra.
Reális,életszerű szabályozásra van szükség ami közgazdasági alapon is megállja a helyét.
Az őstermelői státusz-tanult barátom szerint-erre tökéletesen alkalmatlan.

Szövetkezeti vezetőnek valóban a topon kéne lenni...ehhez top fizetés is járna amit nem tudnak kigazdálkodni.
A tagoknak is topon kéne sok mindenben,mert gazdasági/kereskedelmi ismeretek hiánya hamar bizalmatlanságot szül.
Nincs is sok működő szövetkezet az egész mezgaz. vertikumban.

Úgy látom kemény szankciókra van szükség,mert a méhegészség terén folyamatosan romlik a helyzet.
Egyre több szabálytalan méhcsalád adás-vétel(zárlatból is),és a be nem jelentett ismeretlen vándorméhészet.
Nincs a szabálytalanságoknak következménye.
Továbbra is értékesíteni tudják a mézüket azok akik semmilyen regisztrációval vagy tagsággal nem rendelkeznek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 22:42 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

bükk írta:
A pálya széléről-főleg külsősként-könnyű beleszólni,maradandót alkotni hosszadalmas nehéz feladat.
Anno falusi focimeccsen egy öregúr rendre bottal inspirálta a bírót és a játékosokat.
Jót mulatott rajta mindenki,egy helyben állva a saját szemszögéből nézte a meccset,néha még igaza is volt.
A PÁLYÁN lévők meg befutották az egész pályát,ők belülről egész másképpen látták a helyzeteket.

A botos öregúr pár éve itt is feltűnt a meccseken, fújja a sípját lelátón és pályán egyaránt. A nézők közül sokan unják/unták, hogy foci helyett inkább veszekedést látnak a pályán, a bírói stáb sem egységes, sőt még az aktuális játékszabály is kérdőjeles. Valahol érthető, hogy a drukker egyre türelmetlenebb, futkározás helyett jó meccset, hatékony focit, gólt szeretne. Ha nem tetszik, amit lát, be fog szólni a bírónak és a játékosoknak is. A tapasztalt játékvezetők persze ezen nem lepődnek meg, nem szívják mellre. Mert tudják, ilyen a foci... ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 19:50 
Tag
Tag

tsanyi írta:
LPeti írta:
-...Aki lelkiismeretlen vezető, soha nincs egyedül. Mindig vannak, akik a keze alá dolgoznak. ..........

Peti!
Itt a lehetőség!
Ezerrel osztod az észt és tudni véled mit és hogyan kell tenni-
Be kell lépni az OMME-ba és dolgozni kell a helyi szervezetben. Ha tudod mit és hogyan kell tenni, a következő országos választáson már rád fogunk szavazni, Te lehetsz Bross úr utódja.
De jelen pillanatban azokra a "focidrukkerekre" emlékeztetsz akik ugyan még meccsre nem mentek ki, de a helyi italboltban már összeállították az EB győztes csapatot.

Bezzeg Laciék ott vannak tenni próbálnak valamit, te meg a partvonalon kívülről ordibálsz ........

:taps

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 18:42 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

LPeti írta:
-...Aki lelkiismeretlen vezető, soha nincs egyedül. Mindig vannak, akik a keze alá dolgoznak. ..........

Peti!
Itt a lehetőség!
Ezerrel osztod az észt és tudni véled mit és hogyan kell tenni-
Be kell lépni az OMME-ba és dolgozni kell a helyi szervezetben. Ha tudod mit és hogyan kell tenni, a következő országos választáson már rád fogunk szavazni, Te lehetsz Bross úr utódja.
De jelen pillanatban azokra a "focidrukkerekre" emlékeztetsz akik ugyan még meccsre nem mentek ki, de a helyi italboltban már összeállították az EB győztes csapatot.

Bezzeg Laciék ott vannak tenni próbálnak valamit, te meg a partvonalon kívülről ordibálsz ........

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 15:39 
Tag
Tag

Nem igazán az célravezető, hogy a kis méhészt és a nagy méhészt szembe állítani egymással. A szabályokat kell megváltoztatni, amelyek nem megfelelőek, hogy a jelen helyzetre alkalmasak legyenek. Biztosan jó a szövetkezeti forma is, de a vezetőknek ott is toppon kell lenni. A mindennapi gazdasági tevékenységet ők irányítják, tőlük nagyban függ a gazdálkodás sikere. Nemcsak a hatósági szankcionálásra kell kihegyezni a dolgot, van rengeteg lehetőség egy egyesületben is, hogy közösséget rombolókat helyre tegyük. A hatalmat nem összpontosítani kell, hanem a feladatokat szétosztani, ami talán most megindult egy jó irányban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 10:25 
Törzstag
Törzstag

LPeti írta:
Képviselet szempontjából szerintem mindegy, hogy a méhész kicsiben, vagy nagyban végzi a tevékenységet. Az érdeke ugyanaz. Ha a nagyot képviselik, akkor képviselik a kicsit is.

Szerintem meg pont a "kicsi és a nagy" méhész közti érdekellentét feszíti akár az OMME-t,akár egy szövetkezetet.
Más helyzet,más gondolkodás mód,más célok.....
Hobbi szintű méhészetet(üzemméret) lehet-e támogatni,kell-e,lehet-e az így termelt mézzel versenyképesen termelni.
(méhészünk nem értette,hogy a 60kg virágmézét egyetlen felvásárló sem akarja megvenni)

A pálya széléről-főleg külsősként-könnyű beleszólni,maradandót alkotni hosszadalmas nehéz feladat.
Anno falusi focimeccsen egy öregúr rendre bottal inspirálta a bírót és a játékosokat.
Jót mulatott rajta mindenki,egy helyben állva a saját szemszögéből nézte a meccset,néha még igaza is volt.
A PÁLYÁN lévők meg befutották az egész pályát,ők belülről egész másképpen látták a helyzeteket.

Most óriási elvárás van az OMME vezetésével szemben,helyre rakni az ágazatot.
Ehhez nem csak jó vezetők kellenek,a tagságnak is fel kell sorakozni,meg a hatóságoknak is.
Pld. Kéne használni az OMME üveget (miénk méhészeké),a zárszalagot...kis lépések előre.
Hatóság tartsa,tartassa be törvényeket, szankcionáljon és büntessen.
Enélkül soha nem jutunk ötről hatra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.17. 00:44 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ez meg itt az OMME hírekben, egy jó nagy, gátlástalan, de mégis felelősség nélküli mocskolódás(igaz, csak sugalmazás formájában), olyan emberekről, akiket nem is ismersz, halvány gőzöd sincs, hogy mit csinálnak.
Rühellem az ilyesmit, amikor valaki úgy feketít be csoportokat, testületeket, hogy mindenkire ráveti a gyanú árnyékát, majd ájtatos pofával, természetesen kizárólag a saját hátsójának védelmében hozzá teszi, hogy "tisztelet a kivételnek".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.16. 22:39 
Tag
Tag

Képviselet szempontjából szerintem mindegy, hogy a méhész kicsiben, vagy nagyban végzi a tevékenységet. Az érdeke ugyanaz. Ha a nagyot képviselik, akkor képviselik a kicsit is. Ha van támogatás, akkor a kicsi is kap, a nagy is. Ha magas a felvásárlási ár, akkor a kicsinek is magas áron veszik át, a nagynak is. Vannak méhészek, akik ki tudják kaparni saját maguknak a gesztenyét. Akiknek ez nem sikerül, kénytelenek megbízni valaki mást, egy egyesületet, egy szervezetet esetleg egy nagy rendszert, hogy segítsen rajtuk. Ezzel még nincs semmi baj, nem vagyunk egyformán rátermettek bizonyos feladatok elvégzésére.
A baj akkor van, amikor a megbízott fél, akinek a segítségére számít a „kicsi”, az nem a „kicsi”nek kaparja ki a gesztenyét, hanem a „kicsi”t kihasználva saját magának.
Az észrevett, éppen adódó pillanatnyi haszon, vagy a felsőbb politikai akarat, nagyon el tudja ferdíteni egyes emberek gerincét. Ez napjainkban gyakran és egyre több területen előfordul. Lassan a bizalmatlanság lesz az úr, nehéz előre bizalmat szavazni. Reménykedjünk! Nem törvényszerű, hogy rossz után csak rossz jöhet! Ha éreznék ott fenn a vezető emberek, hogy bizalmatlanul figyelik minden mozdulatukat, akkor talán lelkiismeretesebben végeznék a dolgukat.
Aki lelkiismeretlen vezető, soha nincs egyedül. Mindig vannak, akik a keze alá dolgoznak. Ők vagy „vakok” (információ hiány), vagy kiszolgáltatott helyzetben érzik magukat. Ez is lehet a megélhetés miatt, vagy azért mert ő is sáros valamiben és jobb, ha nem szól semmit. Ha becsületes, akkor a legjobb esetben lemond az illető. Nem egyszerű ez az egész.
Ha a lelkiismeret alapján születne minden egyes döntés és kiszolgálni szeretnének, olyan jellegű és mértékű segítséget adnának, amire szükség van, akkor egész más világban élnénk. Próbáljunk meg magunk körül egy ilyen másik világot felépíteni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.16. 07:56 
Tag
Tag

Valaki elkezdte tönkre tenni ezt az ágazatot is mint mindent az országban ,de Ő is aztmondja ,hogy a méhészet érdekében teszi.Igazságot nem lehet tenni(csak a lelki ismeret) volna ami meg nincs többek között .Ki tudja kit mi motivál valójában?Nem hiszem ,hogy a kis méhészt képviselné valaki.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.14. 12:47 
Tag
Tag

Akkor még ment küzdelem nélkül is, nem kellett a felemelkedésért erőfeszítéseket tenni. Az, hogy most nehezebben mennek előre a dolgok, talán amiatt is van, hogy felgyorsultak a kereskedelem terén az események. Ugyanaz a helyzet, mint a migráns kérdésben. Először akadály nélkül beáramlik valami az EU-ba, aztán mikor már érzik az érintettek, hogy ez nem jó, akkor van az, hogy tenni kell valamit, valamilyen módon ezt a folyamatot meg kell állítani. Nem baj, ha több szálon futnak esetleg a megoldási kísérletek. Remélem, a végén egymásba érnek és mindenki elégedett lesz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.14. 10:43 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

horváth írta:
Amíg nem volt ennnyi méhész szervezet nomeg irányító aki a méhészet felemelkedéséért küzdött addig ment minden rendesen!!!

Akkor szerinted ez az oka a problémáknak?
Azért ez is egy érdekes vélemény...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.14. 09:13 
Tag
Tag

Amíg nem volt ennnyi méhész szervezet nomeg irányító aki a méhészet felemelkedéséért küzdött addig ment minden rendesen!!! Abban igaza van Tükörnek,ha viccet akarok olvasni és nevetni ,hát ide jövök a fórumra ,valami nemmüködik rendesen!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.14. 08:22 
Törzstag
Törzstag

Ugyanaz...
Csak én Dunántúliként fogalmaztam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.13. 14:01 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ugyan...
Ez a Mulder, meg a Gebe ezek egyformák.
Egyik se élt soha egy percet se a méhészetből, az életükben nem jutottak ötről a hatra, de osztják az észt, mit meg hogy kellene.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.13. 10:27 
Törzstag
Törzstag

Ja,és újra jól érzitek majd magatokat.... és sikeresek lesztek,mint egykor. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.13. 10:12 
Tag
Tag

Elnézést, hogy beleszólok, de nem tudtok ti semmit.
Úgy lesz, hogy Csuja beviszi a gedekast, Kónya forgófészkest, Mindenki a sajátját, én meg az enyémet, más meg mást, egy telepre, és ott fogunk méhészkedni közösen.
Legalább is így mondják egy másik fórumon. Ez lesz a méhészkolhoz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 13:26 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Szerintem meg így sincs idő sok mindenre, és vannak sokkal fontosabb megoldandó kérdések, minthogy olyasmire pazaroljunk időt és szót, amire tudjuk, hogy fölösleges. Szoktam volt írni egy örökösen világot (annak akarata ellenére) megváltani próbáló jó embernek: Ahhoz, hogy tudjuk, szétloccsan a fejünk, ha leugrunk egy 10 emeletes ház tetejéről, még nem kell azt megtapasztalnunk.
Az energiát célszerűbb olyasmibe fektetni, amire van remény, hogy megvalósul.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 11:42 
Tag
Tag

Advent van, készülődés az ünnepre. Ahhoz, hogy teljes legyen az ünnep nekem is és másnak is, akinek belegázoltam a lelkivilágába, attól itt most elnézést kérek! Arra azért jó volt, hogy a másik topikban a gondolatok a közös értékesítés megvalósíthatóságáról. Nem látom annak negatív oldalát, hogy a "hogyan"-ról és "miért"-ekről beszéljünk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 22:24 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Nyugaton nem nagyon ismerik a mézeinket, többnyire eddig is a sz@rt feljavítani vitték ki.
Ahoz hogy gyorsan visszatérjen minden a régi kerékvágásba, minimum egy olyan botrány kellene odakint, mint a melamin volt kínában, és el kellene pár embernek patkolni hozzá.
Más úton mire a fritz fejébe beleverjük, hogy ezt egyed mert ez a jó, annak sok idő kell, addig lehet hogy meg kell barátkozni az "ezredes" úrral, nincs más. Pár mázsától többet ha megfeszülök sem tudok itthon jobb pénzért eladni, de az idén már ez is döglődött egy kicsit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 21:36 
Tag
Tag

Az elöző hozzászólások szerintem úgy festenek mint az OMME, meg van a cél, jók(lehetnek) az elképzelések ,csak mindenki egy csónakba és közösen kell evezni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 20:18 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Üdvözletem!
Hát valahogy így gondoltam Én is nem kérkedni kívántam a tagságommal,és nem gondolom hogy kívűlről nem érkezhetne ötlet vagy vélemény,de a bírálat az nem elegáns vélemény szerintem.
A tagság pedig nem szégyen talán "egyenlőre"!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 19:38 
Törzstag
Törzstag

Sanyi!
Gondoltam egyértelmű, hogy nem Rád vonatkozott, csupán arra válaszoltam amit Te írtál.
Ezek szerint nem volt egyértelmű, hogy azzal nem értek egyet, hogy valaki/bárki megvárja míg mások kikaparják a gesztenyét aztán majd ha már terjed a sült illata, beálljon tagnak. Érdekes lenne, ha mindenki így gondolkodna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 19:17 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ha személy szerint nekem szántad a megjegyzést, akkor azt hiszem meg kellene nézni, melyikünknek régebbi az egyesületi illetve OMME tagsága. ;)

De talán, ha egy cselekvőképesebb OMME kezdene kirajzolódni, vonzóbbá válna a tagság is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 19:02 
Törzstag
Törzstag

Ez is egyfajta hozzáállás: Ha sikerül kitolnotok a szekeret a kátyúból majd én is felkapaszkodok rá, de addig nehogymá' ott erőlködjek, még a végén sáros lesz a lakkcipőm.... Még szerencse hogy mindenki nem így áll hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 16:28 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

szigetivili írta:
....Én sem tudom megállni, hogy ne hívjam fel arra az apróságra a figyelmedet, hogy egy érdekképviselet érdekérvényesítő képessége nagyban függ attól is, hogy az érintettek mekkora részét fedi le. ........

tsanyi írta:
....Hogy tudunk-e valamit tenni az érdekeinkért az közösen kell megfontolni. Ha sikerül, akkor még egy súlyos érv, hogy belépjenek az egyesületbe az azon kívüliek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 16:11 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

garyballdy írta:
Arisztaiosz írta:
Ha pontosítunk, akkor a http://omme.hu weboldal működik.

NEM MűKÖDIK!

Kedves Bab! (Vagy valami más Zöldség!)

Örömmel tudatom, hogy a honlap 2016.12.08. 15:49-kor teljes terjedelmében működött.

Viszont ígérem, hogy az elkövetkező időkben nem tartok ügyeletet a honlap tájékán, ezért vegye úgy hogy a működés örömhírét most utoljára közvetítem önnek.

Ha netán újabb működési zavarokat tapasztalna, a jövőben forduljon szaktanácsadójához, Bross elnök úr legutóbb nekik szabta feladatul a honlap hirdetéseinek 24 órában történő követését és cenzúrázását, feltehetően tehát a szaktanácsadók tudnak a leginkább napra, órára, percre készen felvilágosítást küldeni a honlappal és az Apróságokkal kapcsolatban. Én a Mikulás-feladatok között sajnos most nem tudom a honlapot is bevállalni, tegnaptól -Krampuszkámat is bevonva a feladat végrehajtásába- egyébként is Jézus kollégát igyekszem kisegíteni a karácsonyi ajándékok előkészítésében, ezért szíves elnézését kérem, ha érdemben nem tudok segíteni a honlap üzemelésének követésében.

Üdvözlettel:a Mikulás
Csatolmány:
Black and White.jpg

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 16:01 
Törzstag
Törzstag

tsanyi írta:
De nem tudom megállni, hogy............. .

Sanyi!
Én sem tudom megállni, hogy ne hívjam fel arra az apróságra a figyelmedet, hogy egy érdekképviselet érdekérvényesítő képessége nagyban függ attól is, hogy az érintettek mekkora részét fedi le. Ezért is csatlakoztunk anno' mi önálló egyesületek is mert ezt nem volt nehéz belátni, hogy eredményt csak a lehető legnagyobb összefogással lehet elérni. Arról nem is beszélve, hogy az érdekvédelem sincs ingyen. Azaz véleményem szerint a "passzív tag" is tesz valamit szemben az "árkontúliakkal".

És igenis potyautasoknak tartom (van ilyen a környezetemben is) azt aki sajnálja a tagdíjat befizetni, csak mert az Egyesület tevékenységének bizonyos részleteivel nem tud azonosulni. Ugyanakkor élvezi az elért eredmények rá eső részét (pl. a vevőknek termelői méz felé terelgetése, méz reklám, stb....)
Az meg már csak hab a tortán, hogy ha olyan kritizálja a vezetőség (amúgy nyilván kritizálható) tevékenységét akinek jószerivel fogalma sincs (meg amint látszik nem is igényli, ha nem kíván részt vállalni benne) az egyesület munkájáról.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 12:23 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

pedig működik...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 10:28 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Arisztaiosz írta:
Ha pontosítunk, akkor a http://omme.hu weboldal működik.

NEM MűKÖDIK!

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 22:16 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

mehesz60 írta:
....Ha Te a 40 családod után úgy gondolod hogy nem fizetsz tagdíjat akkor nem világos mi alapján fogalmazol meg bírálatot az egyesület akár melyik fórumáról is......

Bocs mehesz60!
De nem tudom megállni, hogy ne fűzzek ehhez valamit.
Nem szeretem, ha az OMME tagságot valaki, úgy állítja be, hogy áldozatot hoz a közjóért. Vannak emberek akik ezért is dolgoznak, pl Laci, de a többség más.
Szoktam nosztalgiázni, hogy milyen családias volt az egyesület a támogatások nélküli időben. ;)
Jelenleg a tagság komoly része CSAK a támogatások miatt OMME tag.
Bírálatot pedig józan ember vagy szervezet, megfontol és nem zsigerből védekezik.

Hogy tudunk-e valamit tenni az érdekeinkért az közösen kell megfontolni. Ha sikerül, akkor még egy súlyos érv, hogy belépjenek az egyesületbe az azon kívüliek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 21:37 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Tiszteletem!
LPeti!
Próbálok higgadt és tárgyilagos maradni!
Úgy vélem Tükörnek nincs szüksége arra hogy a védelmére keljünk!
De a véleményem nekem is közel azonos.
Ha Te a 40 családod után úgy gondolod hogy nem fizetsz tagdíjat akkor nem világos mi alapján fogalmazol meg bírálatot az egyesület akár melyik fórumáról is.
Ha van véleményed azt olyan tapintatosan közöld mint a szomszéddal ha érzékelsz valamit,egyébként nem biztos hogy jó néven veszik az észrevételeidet.
Tartozz a közösséghez mielőtt bírálatokat fogalmazol meg!
Szerintem sem anyagilag,sem erkölcsileg nem elviselhetetlen a költség és már téglajegy sincsen ami vissza tarthat a tagságtól!
Utána pedig lehet beszólogatni,főleg ha vannak jó elképzelések,addig viszont viseljük el ha a tagok egy picit" lekezelőek"!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 10:58 
Tag
Tag

Amit itt kiemeltél a gondolataimból, amit én úgy folytattam, hogy "ha már többek szerint is nem jó irányba mennek a dolgok". Ez abból a hozzászólásból született, amit tsanyi írt:

"Attól félek Bross úr megint valaki másnak az érdekeit képviseli.
A Kína elleni embargó a jelen körülmények között, viccnek is rossz.
Talán a méhészek is rájönnek, hogy Takács és Bross urak által szervezett brüsszeli kirándulás, most sem oldhatja meg a problémát.
A szomszédos Ukrajnában több kínai tulajdonú mézes cég van, őket pl nem is kell ellenőrizni csak a távolkeletieket?
Észre kéne venni, hogy az ellenség nem a kínai méz, hanem a hamis, jöjjön az Kínából, Ukrajnából, vagy itthonról!
A küldöttgyűléseken ezért is kéne betartani a szabályokat,..."

E gondolatok mellett simán, szótlanul elmentél. Gondolom, mert a tsanyi az tsanyi, az LPeti pedig csak LPeti, vagy elkerülte ez a hozzászólás a figyelmedet. Semmi gond, így jártam és kész.

Azt is írtam, hogy van már az egyesületnek mézes üvege és van zárjegye is. Ezeket csak említettem, odatehettem volna mellé azt is, hogy ennek nagyon örülök és ezek nagyon előremutató jelek. Nem tettem, pedig ezek megvalósítása tényleg pozitív. Ezt is meg kellett szervezni, ki kellett találni, meg kellett valósítani. Tehát dolgozni kellett érte. A gondolataimmal csak azt vittem tovább, hogy ezeket az üvegeket kellene megtölteni minőségi hazai mézzel az egyesületnek. Erre írtad, hogy "nagyjából nekem van legalább sejtésem". Nekem és talán rajtam kívül másnak is pozitív ez a gondolatod, hogy nem azt írtad, hogy "Na még mit nem!", vagy "Hagyjuk már ezt a badarságot!" Persze egyesületen kívüli méhész méze ne kerüljön az üvegbe, mert azért az még sem járja. Remélem sikerül ezt megvalósítania az egyesületnek. Ehhez sok kitartást, jó munkát és jó egészséget kívánok (a partvonalon kívülről)!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 22:57 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Innen indult az egész:
LPeti írta:
Először az OMME vezetést kellene egy kicsit a helyére tenni,

Ezt nem lehetett nem magamra (is) venni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 20:44 
Tag
Tag

Ahhoz szerintem még fiatal vagy te is, hogy harminc évvel ezelőtt méhészszövetkezetnek az elnöke legyél. De legyen. A szakmai rátermettséged szerintem nem kérdőjeleztem meg egyik írásomban sem, nem tudom, hogy ezt miért szeretnéd mindenképp rám húzni!? Általánosságban írtam az elején és nem konkrétan rólad. Te vetted magadra, erről én nem tehetek.
Ha van sejtésed erről az általam felvetett kérdésről, szerinted megvalósítható?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 20:06 
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Már megint csúsztatsz, úgy, hogy egy mondatot kiragadsz a hozzászólásomból.
Előtte volt ott egy pár kérdés, és az ominózus mondat arra vonatkozott, hogy ha egyébként nem teszel semmit, akkor ne kibickedj!
A kérdésedre: lehet még nem is méhészkedtél, amikor én már egy méhész szövetkezetnek az elnöke voltam.Szóval nagyjából nekem van legalább sejtésem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 19:36 
Tag
Tag

Kedves Tükör!

Amikor még nem tudtad, hogy nem vagyok egyesületi tag, abban a válaszodban ezt írtad:

Tükör írta:
Persze, kibicként, felelősség nélkül a partvonalról, "okosszurkoló"-ként bedumálni könnyebb.

Ez nekem úgy jött le, hogy én csak egy valaki vagyok "odalennt", ne má merjek szólni. Ebből a válaszodból nem derül ki, hogy különbséget tennél tag, vagy egyesületen kivüli személy véleménye között. "Ne szólj bele a nagyok dolgába!" Ezután is így lesz. Biztos megoldjátok majd valahogy a nehezedő problémákat!

Tükör írta:
Halovány elképzelésed sincs arról, hogyan lehetne pl normálisan, korrekt módon megoldani mondjuk az egyesület általi értékesítést.

Neked van?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 19:12 
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Ha a magyar méznek lett volna külföldön hírneve, sosem jut ide, de nemigen volt, mivel a javát eddig is "feljavítani" vitték, nem "szólóban" került a polcokra. Csak eddig nagyjából megfizették, így senkit nem érdekelt, bevallom engem sem.
Hogy az omme vagy épp a magyar kormány tud -e tenni az ügy érdekében?
Ebben borúlátó vagyok, az országban már annyi gazdasági ágazatot "kinyírtak", ellehetetlenítettek, hogy felsorolni is nehéz, némelyik százezreknek adott munkát, vagy jövedelem kiegészítést.
Ötleten nincs, megpróbálok még többet termelni legfeljebb, két plusz legelőre vándorlással amit eddig hanyagoltam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 19:07 
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Tisztelt fórumozók!
Lehet hogy Tükőr egy kicsit vonalasan,keményen fogalmaz,de igaza van.
Ha valaki azért nem tag mert nem kér támogatást,legyen,Ő döntése,de ne csodálkozzon ha a véleményét kívülállóként kezelik.
Sokan vagyunk akik akkor is tagok voltunk amikor nem volt NP és amikor van akkor sem használjuk ki,nem ez miatt vagyunk tagok.
A tájékoztatásról:
Az OV és a Kgy előtt és után gyűlést tartok itthon,akit érdekelnek az egyesületi történések azok megismerhetik azokat,akik nem veszik a fáradtságot(ilyen nem igen van)nem tudnak meg dolgokat majd informálja őket az "önjelölt informátor"az F-Fklubon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3236 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 65  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra