Pontos idő: 2024.05.11. 11:29

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.21. 06:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
https://femina.hu/terasz/novenyek-bepor ... UBKn8A9L_k

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.19. 16:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
oszkár írta:
A cukornád, az egzotikus? :D


Miből gondolod, te Oszkár?!

Hát persze, hogy egzotikus, de azért az okos méhész azt is tudja, hogy a répájának mekkora kellene (lehetne) lennie.

A mi Csányi Tónyinknak pl. ekkora van:

Csányi Antal írta:

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1933 Dátum: 2019. November 06. 09:49 »
Kedves deGonosz!

Nyugodtan állj neki a piszkálódásnak Te is.
Szeretném ha Tudnád a mi méheink már nem tudnak gyűjteni,így ki sem engedjük Őket a kaptárból.Szóján és cukron élnek.
Soha egyetlen egy legelőt sem látogattak még.

Komolyra fordítva az ”írást”.
Sohase tagadtam,most sem és régebben sem,hogy valamennyi cukor bekerül a mézünkbe.
Minél nagyobb a méhészet annál nehezebb azt a helytelen helyesebben,felesleges gyakorlatott követni amit Cserényi doktor Úr szokott javasolni,miszerint is ha megcsillan a fias felett a cukor etetésből származó (nevezzük tápnak?) cukorméz,akkor abba kell hagyni az etetést. Ezt megoldani sem lehet nagy méhészetben és nincs is rá szükség.Nem attól lesz a méz rossz,hogy bele keveredik pár százalék cukor etetés.Nagyon nehéz az etikai,szakmai határát megmondani.Persze nem mindegy mennyi a mennyi,ebben az esetben a minél kevesebb a jobb.Nem szerettem volna %-ot írni,mert belém álltok (egyébként mindegy mert így is úgy is nekem jöttök)de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból.Természetesen a méz gyártása cukorból elítélendő mivel szakmánkat hosszú távon kinyírja.A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.Többek között az Omme-nak és profi egyesületnek is már ebben a “cukor” kérdésben egyességre kellene jutnia,a 0 % tolerancia hülyeség.
Vagy,ez örökkön örökké egy piszkálási lehetőség marad.
Szerintem az energiák nagy részét a kínai mesterségesen előállított “édesség” mézként történő eladása ellen kellene fordítani.
De,ha Nektek ez tetszik,hogy a Fulmer méhészetet és a nagyobb termelőket látjátok a nyilvánvaló válság-bár Bezzeg Laci szerint nincs-mögött,hát legyen így.
Van kire fogni a problémákat.

Csányi Antal

Ui:Látom a nagy dezinformátor felébredt és Teremtő által felkent feladatát újra ellátja.
Dezinformál és gyaláz!
Hajrá Piktorkám!
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 06. 10:01 írta Csányi Antal »


Miből gondolod Oszkár, hogy csak egzotikumok révén lehet az idei tavaszon 20 kg-ot meghaladó hordása a minisztériumi "méhesnek"? Tudod te, hogy mekkora röpkörzete van annak a méhesnek? Beletartozik a teljes Vár, a Margitsziget, Óbudai sziget, Gellért hegy, Városliget-Hősök tere, a Fiumei úti temető, a Népliget, Lágymányos, elérik a Farkasréti temetőt, a Sashegyet, Szépvölgyet, majdnem a Hármashatárhegyet is, az Árpád kilátót, a II. kerületi nagy méglegelőket (köztük a Mátyás király kertjét, Kecske hegyet, Tündérerdőt), a Mátyás hegyet, másik irányban a Városmajort-Krisztinavárost, a Budai Arborétumot, a Tabánt, Krisztinavárost, Vérmezőt,a Kopaszi gát környékét (tudod, amit még Nagyernyeiről neveztek el anno), Kelenföld-Bikásparkot, az Orczi kertet, a Füvészkertet és a Ludoviceum környékét, a Klinikák környékét, de elérik még talán Budakeszit is...

Fölteszem, hátha kihagytam valamit a felsorolásból:
https://www.google.hu/maps/place/Budape ... 1091?hl=hu

Nem gondolod, hogy e roppant méhlegelőhöz képest aránylag szerény a gyarapodás? Ráadásul a városklíma szinte kizárja a kései fagyokat is. Nincs rászorulva az a méhes olyan praktikákra, mint amit egyszer leírt a jó Csányi Tónyi (persze aztán törölte is, amikor Aranyoskám rádörrent):

Csányi Antal írta:

Idézek két mondatát egyetlen,utolsó Polihisztorunktól.
Az első:
"Nem állítom, hogy a nevezett termék lépesmézként került forgalomba,"
Akkor mi a JÓISTENT akar?
A nagy háború idején a "haverok" nagyon szerettek volna olyan mézet,lépesmézet
levenni-e a polcról a "fő ellenségtől" (nem a kínai rizsszirup az,meg a neo),ami nem felel
meg az előírt paramétereknek.
Ekkor aztán egyikőjüknek(nem akarom meg írni ki volt az,mert nem akarom újra rentyölni)
nagy ötlete támadt,levette a polcról azt a terméket amit úgy hívnak lépszelet szirupban.
Olyan ügyes volt,hogy bebizonyította,hogy tényleg az van benne.
Persze,Nemzeti Programos pénzen!
Basszus,ördöge volt!Ki hitte volna?Az van benne ami az üvegre rá van írva
Miért csinálták a haverok?Azért,hogy mutogatni lehessen mint a véres kardot.
A Tomipapák meg is teszik örömittas arccal.
Egy dolgot tudni kell.
A vevőt ki kell szolgálni és jelenleg igény van szirupos olcsó termékre.
Nem lehet azt mondani itt csak lépesméz termékek vannak,mert akkor azt se
veszi meg.


Nos, ez az a kijelentés a "szirupos ocsó termékre" fennálló kielégíthetetlen igényre, amit valamilyen okból törölt a jó lélek a "Kopaszi gát klubjáról", de igény esetén szívesen idézem bármikor a szövegkörnyezetével együtt, mert az is páratlanul érdekes.

A mi miniszterünk nem hiszem, hogy ilyen lenne, meggyőződésem, hogy eszébe nem jutna a Brossal fogyasztott reggeli kávékból kicsenni a kocka- vagy hüvelyes cukrot (persze szigorúan csak répát, ahogy Aranyoskám egykor kiadta a méhészeknek), s a titkárnővel még soha nem küldte ki az így megspórolt cukkert a méhecskéknek...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.19. 14:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
A cukornád, az egzotikus? :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.19. 10:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Csatolmány:
Pesti sracok.JPG


Én a vevőimnek üveges hársméz eladáskor arra a kérdésre, hogy hol gyűjtötték, azt a választ adtam régebben, hogy hát hiszen a főút mellett is végig ezüsthársak állnak!
Miután többen is elhúzták erre a szájukat, már nem hívom fel rá a figyelmet.
Mit szólnának a vevők vajon a Kossuth téri helyszínhez?
Idézet:
"Ebben mindenféle egzotikus növénynek a nektárja itt van"
:D


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.18. 21:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Arisztaiosz írta:
Nem is kommentálom, gondolom, a "csókosoknak" is szorított a miniszter helyet a minisztérium erkélyén. Majdnem biztos vagyok benne, hogy Bross elnök úr méhei is ott kaphattak menedéket...

Hogy milyen méhei? Hát azok, amelyekről mindenki hallott már, mint Columbo hadnagy feleségéről, csak még senki nem látta... Hát ezért: eddig rossz helyen keresték! El kell menni a Kossuth Lajos tér 11 szám alá, föl kell páternoszterezni, s kikukkantani az erkélyre. Biztos ott lesznek azok a brossi méhek is... Nem kell már vidékről cűgölni a mézet, mint régen...

https://pestisracok.hu/maris-husz-kilog ... hei-video/

Az előzmény:
https://www.agrarszektor.hu/allat/mehcs ... 21878.html

Tovább nem is kommentálnám.


Látjátok azért van még szabad legelő. Ott még az időjárás is kegyes volt. Máshol meg ilyen írások születnek.:
" Ma nagy meglepetésben volt részem.
Vannak még nyugodt, az-az nem aggódó méhészek közöttünk.
Kérdeztem az egyik kollégától, hogy mióta etet?
Én nem etetek....válaszolta.
Teljesen ledöbbentem, tudva azt, hogy semmi hordás sincs már hetek óta.
Azt még utána "dobta", hogy hársig ki szokták bírni. (Nála nem mindig.)
Mondtam neki, hogy én intenzíven etetek, és ennek ellenére alig tudják tartani az egyenleget.
Ekkor sem ijedt meg.
"
Na az egyik méhésztárs pergethet, mi meg nem győzzük az etetést. Mondom ETETÉSt. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.18. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Igen, valóban érdekes cikk, újabb előrehaladás történt a méhek nélküli világ kutatásában.
Az eredeti is megvan (https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2589004220303734, de nem szimpatikus nekem sem ez a kutatás. :(
Csatolmány:
1-s2.0-S2589004220303734-fx1.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.18. 19:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Ha lehet ezt a komcsizást | nácizást el se kezdjük itt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.18. 19:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Újabban lehet politizálni itt a fórumon? vagy csak a komcsiknak van megengedve?

hogy megértsem,privátban nekem légyszíves.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.18. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Nem is kommentálom, gondolom, a "csókosoknak" is szorított a miniszter helyet a minisztérium erkélyén. Majdnem biztos vagyok benne, hogy Bross elnök úr méhei is ott kaphattak menedéket...

Hogy milyen méhei? Hát azok, amelyekről mindenki hallott már, mint Columbo hadnagy feleségéről, csak még senki nem látta... Hát ezért: eddig rossz helyen keresték! El kell menni a Kossuth Lajos tér 11 szám alá, föl kell páternoszterezni, s kikukkantani az erkélyre. Biztos ott lesznek azok a brossi méhek is... Nem kell már vidékről cűgölni a mézet, mint régen...

https://pestisracok.hu/maris-husz-kilog ... hei-video/

Az előzmény:
https://www.agrarszektor.hu/allat/mehcs ... 21878.html

Tovább nem is kommentálnám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.18. 14:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tekate!
Ami most következik ez is csak egy érdekes cikk amit a BBC-től fordítottak. Erről is van gondolom egy sokoldalas tanulmány valamelyik szaklapban. ;)
Számomra sem feltétlen szimpatikus, hogy a méheket akarjákhelyettesíteni, de ez van.
http://www.atv.hu/kulfold/20200618-mehe ... an-tudosok

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.17. 12:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
T.Sanyi!

Az eredeti cikk egy Nature Scientic Report (https://rdcu.be/b4ZWD) a rajzás megjóslásáról rezgések elemzésével.
Mindez kaptárbontás nélkül, akár 30 nappal korábban, 90%-os valószínűséggel. (Bár korábbi publikációk is foglalkoztak már ezzel)
A BBC által készített riportban olyan érdekességeket mondott az egyik kutató, amit háziasszonyok is megérthetnek, ezt fordította át jól-rosszul az Origó.
Itt a fórumon a méhészeknek inkább az eredeti Nature cikk lehet érdekes, és nem az, hogy az anya tütűl, a szűz anyák meg kvákognak rá, vagy hogy a méhek rejtegetik a bölcsőjükben a ki nem kelt szűzanyákat.

Mindez néhány silány Wikipédiás fotóval, amire Te is felhívtad a figyelmet, ami nekem nagyon tetszett :D !

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.17. 03:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/06/1 ... eheszeknek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.16. 21:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szeretem a szerénységed.
Az eredeti cikk a BBC.n: https://www.bbc.com/news/science-environment-53029218

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.16. 20:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Kár ide szerintem belinkelni a szemetet, mert az végtelen mennyiségben így is rendelkezésre áll, és az ilyen oldal abból él, hogy klikkelnek rá, mindegy miért. De azért köszi :!:

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.16. 19:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.origo.hu/tudomany/20200616- ... dasra.html?
Érdemes megnézni a képeket is.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.08. 06:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez a menetrend-szerűen előforduló szokásos vándorlási baleset, felborult méhszállítmány.
A képek viszont első osztályúak, szép munka.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.07. 23:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Nagyon sajnálom a kollegát-el sem tudom képzelni mekkora kár és mennyi munka!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.07. 14:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
https://halasinfo.hu/ezrevel-szabadulta ... gedi-uton/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.07. 07:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Hé Tomipapa! Nem megbeszéltük, hogy a rádió bömböltetés szakmai titok? :lol: Gyurgyókaátirányítás más vadászterületre.
Kell hozzá egy vijjogó riasztó is.
Tilos riasztani? Nálam azért vijjognak a riasztók, mert a medvéket távol tartja. Aki nem hiszi járjon utána. Bárkit megkérdezhet, nincsenek a környéken medvék, tehát jól működik. Szeptembertől májusig nem üzemeltetem, mert akkor a medvék téli álmot alszanak :shock:
A madárvédőknek ajánlom, hogy van lehetőségük a madaraikat etetni akár méhekkel is, mi is etetjük őket egész télen, és akkor a házak körül csipegetnek, nem a méhesben. Na tehát.
Vásárolnak a madárvédők méhcsaládokat. Nem nagy ügy, minden városban faluban, azok minden utcájában van már méhész, ez abszolút nem jelent problémát, nagyobb igény esetén nálam is van eladó. Különböző helyekre telepítenek méhcsaládokat, még -mint tudjuk az abberráció végtelen lehetőséget biztosít irodakukac semmittevőknek- emeletes házak tetejére, vagy akár buszmegállókba is. :ut
Természetesen a madárvédők minden papírmunkát végigcsinálnak, és eltűrik az ellenőrzéseket is. Nem nagy ügy, nálam is csak 7x volt a hatóság különböző b@szogatási eljárásokkkk céljából az elmúlt 2 évben. Igazából nem értem az okát, de ez is hozzátartozik a munkánkhoz, és ugye legalább tudom milyen jó a mézem, habár az utóbbi ellenőrzésről már csak ellenszolgáltatás /forintban/ után adnának ki bizonyítványt. :roll: Majd máskor elvtársak...Oda érek, hogy jelentős mennyiséggé válik a vizsgálatokra "..." mézveszteségem.
Ha van valakinek kedve, kérem értesítse a gyurgyalagvédők táborát a kötelezettségekről itt a fórumon összegyűjtve, mely a méhtartásra vonatkozik, valamint ne felejtse el közölni velük, hogy adómentesek, ( itt ugyan hátrányt élveznek, mert nem tudják adójuk százalékát átutalni maguknak, melyre oly gyakran hívják fel a figyelmemet, mert egyszer olyan hülye voltam, hogy nekik áldoztam, amikor még azt hittem jó célra adom) és akár több alkalommal is kaphatnak ehhez támogatást, időnkén akár ezer forintot is, természetesen ha igény tartanak erre. Valószínűleg kihasználják, mert az ilyesmikre odafigyelne.

Na és'? (Gyula nélkül szabadon) ha mindent elintéztek, akkor gyönyörködhetnek amint a méheiket megetetik kedvenc madaraikkal, de ne várják el tőlünk is ugyanezt, mert ez olyan mintha a farkasoknak kötelezően birkát kellene nevelnünk. Ugye érthető voltam?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.07. 02:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
sisa írta:
Lehet én gondolom rosszul. De! Az utóbbi években (mi emberek) sikeresen kiirtottuk a mezei növénykultúránk nagyrészét, mindenhol nagytáblás ááeznemveszélyesbionemártsenkinek vegyszeres monokultúrás termelés folyik. Ezzel együtt a rovarok döntő többséget is kiirottuk, meg sok más állat élőhelyét is. Nem elszemtelenedtek, csak a mezőn nincs mit enni. Vagy ha van is az nem elég. Nem ők a hibásak ha nem akarnak éhen veszni. De nyilván az a megoldás hogy irtsuk ki őket is hálóval, tuskóval, pur-habbal, stb....

Csak egy példa: eddig (pár évvel ezelőttig) ha elautóztam a Balatonig, vagy a Bakonyba nem láttam ki a szélvédőn. Most? Fel sem tűnik hogy bogár lenne rajta. De ugyanez igaz arra is, hogy 5-6 évvel ezelőtt Ausztrián úgy tudtam végigjönni hogy a nem kellett aggódnom a bogarak miatt, de Hegyeshalomtól Győrig annyit gyűjtöttem össze hogy az már majdnem balesetveszélyes volt.


Aranyos Sisa!

A Merops apiaster nemigen táplálkozott "mezőn", a gyurgyalag a nagy kiterjedésű szántókon sem képes táplálkozni, hiszen gyakorlatilag lesből vadászó madár, azaz egy "kilátóhelyen" üldögélve várja a repülő zsákmány feltünését, majd annak észleltekor a zsákmány után veti magát, s azt röptében kapja el. Táplálékában leggyakrabban hártyásszárnyúakat (darázs, méh), egyenesszárnyúakat, szitakötőket, kétszárnyúakat (bögöly, légy), futó-, kőris- és fináncbogarakat, poloskákat, lepkéket találhatunk, a vadászterület adottságainak megfelelő arányban. Amennyiben vadászterületén belül méhes található, táplálékában jelentősen megnőhet a fogyasztott méhek aránya. Vadászterületének kiterjedése jellemzően 1-2 km, rossz időben, táplálékszűkében több is lehet. Vonulásakor bárhol megjelenhet, ahol vadászni (is) képes. Leshelyként megfelel a távvezeték drótja is. Hogy miért nincs mindenhol? Mert költeni csak löszfalakban, homokbányákban, partfalakban és egyre gyakrabban építési munkagödrökben képes, tehát elterjedését elsősorban a fészektelepek létesítésére alkalmas viszonyok határozzák meg. Fokozottan védett fajként nem várható, hogy méhészeti érdekekből engedélyeznék a gyérítését, riasztását, esetleg költőhelyeinek felszámolását, s ez érvényes anyanevelő telepek esetére is. Egyre több fészektelep esetében hallom, hogy a területet (azaz magát a fészkelő területet, illetve a ki- és bevezető utakat) bekamerázzák, ezért a söjtöri méhésztárshoz hasonlóan a hasonló akciókra készülő követőit is mind gyakrabban lesznek képesek felderíteni és felelősségre vonni. Egyébként újabban vásárolnak területeket is, ahol a gyurgyalag, parti fecske fészkelése biztosítható, s e "magántulajdonolt" területeken a rendszeres partfal-felújítást is elvégzik http://www.szazvolgy.hu/termeszetvedele ... ke_vedelem

https://pestihirlap.hu/2020/06/04/akacf ... ltohelyet/

Nos, ezzel a cikkel csak egy komoly bibi van: nyitó illusztrációja egy akkora ökörség, ami klaviatúráért "bőg". A nyitóképen ui. nem egy Merops apiaster, hanem egy Merops orientalis látható, tehát nem a nálunk honos európai faj (európai méhészmadár), hanem Afganisztán, Banglades, Bhután, Kambodzsa, Kína, India, Irán, Laosz, Mianmar, Nepál, Pakisztán, Srí Lanka, Thaiföld és Vietnám területén honos rokon faj. Európában észlelték Görögországban, ott nem valószínű a költése. Vonuló faj.

https://blog.nationalgeographic.org/the ... ita-dutta/

A hab a tortán, hogy vajh, milyen növényen ül a nyitókép smaragdgyurgyalagja? A leshelye ui. egy nálunk nem őshonos, ám ritkaságként egy helyen mégis szabadtéri körülmények között díszlő és hosszú évek óta áttelelő tündérrózsa-féle kiszélesedő vacokkúpja (éppen elvirágzás és megtermékenyülés után). Ez a növény kérem az indiai lótusz, melyet nagyon régen éppen családom egyik (anyai) ágának lakhelyéről Óföldeákról, a Návayak birtokáról telepítettek Szegedre (tudomásom szerint a mai állomány az óföldeáki lótuszok utódja, de mivel a növényt nem tettem föl találós kérdésként, elvárom, hogy ennek utánaolvassanak...!

Persze mondhatnák, hogy mit vergődök én itt, hiszen -ha nem is Söjtörön- de feltűnt lassan egy hónapja Trianon-nyomorította kis hazánkban egy új és érdekes faj:

https://centauriweb.hu/madarakrol/madar ... yurgyalag/

Lám, nem olvas figyelmesen az, aki felkiált, hogy az öreg már megint mélyebben nézett a pohár fenekére, s ezért kifogásolja a képszerkesztő illusztrációját, hiszen itt a bizonyíték, hogy a szegedi lótuszokon akár ülhetett idegenhonos méhészmadár is. Üzenem, még ha lenne is valóságalapja az állításnak, könnyen bebizonyítom, hogy a gyanúsítás alaptalan: a szegedi Nelumbo-k majd jóval később (július vége-augusztus eleje) virágoznak: https://www.programturizmus.hu/ajanlat- ... napok.html , valamint a most megfigyelt gyurgyalag faj nem az M. orientalis, hanem a Merops persicus...

Nos, alaposan kiméhészkedtük magunkat méhészmadárilag, s azt is el tudom fogadni, hogy biza zabos a méhész a gyurhyókára. Szokták is kérdezni, mivel lehet riasztani a méhészet környékéről. Nos, mű-sassal és erősebb hanghatással ideig-óráig el lehet riasztani (egy barátom szerint a 90 decibellel üzemelő Retro-Rádió a legjobb ellenük), sokan -köztük magam is- esküsznek a sólymokra, héjákra, karvalyokra, ölyvekre, de mivel ezen madarak tertása analóg a lőfegyverek tartásával, ráadásul olyan szigorú szabályok mellett lehet solymászkodni, ami jóformán teljesíthetetlen egy kezdőnek, ez a kérdés elvethető.

Nekem viszont támadt egy gondolatom: a gyurgyókák minden ragadozó madár megjelenésekor visszavonulót fújnak. Mi van akkor, ha a telephelyen, vagy annak közvetlen közelében felállít a méhész egy olyan etető-helyet, melyen a nem csak élő táplálékot fogyasztó predátorok (pl. egerészölyv, holló) célzottan etethetők (szarkát, dolmányost jó lenne kizárni) baromfi, nyúl, lefojtott naposcsibe, stb. takarmánnyal egy magasabb tálcán, vagy egy nagyobb ketrecben kitett házigalamb(ok) csalogathatnák a héját, karvalyt, az élvefogó csapdák analógiájára, a valós fogás nélkül, hiszen most nem galambászunk, hanem méhészkedünk. Azt hiszem, ezt az ötletet levédetem, mindenki addig kapkodja el és küldjön pár üveg mézet az ötletért cserébe, míg nem lesz védett az ötlet -- jó vastag pénzért...!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.06. 21:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Aha,
Ahogy ezt Móricka elképzeli...
Nem belátható annak következménye, ha egy faj kihal, ha eltűnik a táplálék láncból, a hálózatból. A gyurgyalag nem csak mézelő méhet eszik, és nem csak egy faj táplálékát jelenti a gyurgyalag.
Pl. ezek a madarak darazsat, böglyöt, legyet, poloskát is fogyasztanak...
Persze, ha a közelbe méhész települ, akkor inkább méhet.
De nem hiszem, hogy erről kell beszélni, mert ha megszaporodnak az ilyen ügyek, a közvélemény nem a méhészek oldalára fog állni és a hatóság esetleg ki is tilthatja a méhészeket a költő, vagy vonulási területről...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.06. 15:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Ez nem az elmúlt néhány évben kezdődött, sok sok éve tart már. A termőtalajokban lévő pusztulás az még ettől is nagyobb.
De mint elég sok minden más is, ez is egy következmény, túlnépesedtünk mindenhol már, egyre nehezebben élnek meg az emberek, és a + behurcolt rovarok miatt egyre többet kell permetezni. A gyurgyalag is részben a méhészek részben az élelem lelőhely csökkenése miatt rövid időn belül rohamosan pusztulni fog. Aminek végül is a legtöbben itt örülni fognak.

Itt a csepelszigeten például régen minden teli volt vetési varjúval aztán egész nap lehetett hallani, hogy lövik őket sörétessel. Közel 10 éve egy darabot sem láttam a határban, persze nem is hiányzik senkinek. Azaz igazság amíg sokkal egyszerűbb vegyszerrel korlátozni/gyéríteni a kártevő állományokat, addig a madarak és egyéb állatok élete/szerepe senkit sem fog érdekelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.05. 21:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.06.24. 00:08
Hozzászólások: 93
Lehet én gondolom rosszul. De! Az utóbbi években (mi emberek) sikeresen kiirtottuk a mezei növénykultúránk nagyrészét, mindenhol nagytáblás ááeznemveszélyesbionemártsenkinek vegyszeres monokultúrás termelés folyik. Ezzel együtt a rovarok döntő többséget is kiirottuk, meg sok más állat élőhelyét is. Nem elszemtelenedtek, csak a mezőn nincs mit enni. Vagy ha van is az nem elég. Nem ők a hibásak ha nem akarnak éhen veszni. De nyilván az a megoldás hogy irtsuk ki őket is hálóval, tuskóval, pur-habbal, stb....

Csak egy példa: eddig (pár évvel ezelőttig) ha elautóztam a Balatonig, vagy a Bakonyba nem láttam ki a szélvédőn. Most? Fel sem tűnik hogy bogár lenne rajta. De ugyanez igaz arra is, hogy 5-6 évvel ezelőtt Ausztrián úgy tudtam végigjönni hogy a nem kellett aggódnom a bogarak miatt, de Hegyeshalomtól Győrig annyit gyűjtöttem össze hogy az már majdnem balesetveszélyes volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.05. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
"természetvédelmi értéke 100 000 Ft" innentől senkit sem érdekel kinek a méheit eszik.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.05. 19:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
A gyurgyalagok is felelősek a rendkívül rossz párzási eredmények miatt. Az arány nálam a 40 %-ot sem éri el. Nagy károkat okoznak valószínűleg a munkásméhek közt is,de az nem annyira szembeötlő,mint amikor bontod ki nagy reménnyel a pároztatót ! Túl szaporodtak és elszemtelenedtek teljesen és ez csak az utóbbi években kezdődött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.05. 11:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem lehet a gyurgyalagokat a partszakasznál vagy homokbányánál két kihelyezett apa családdal jóllakatni inkább? Csak a herefiast kellene pótolni bele :D

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.05. 10:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
Pedig a napokban fogok vásárolni élve fogó hálót, mert tűrhetetlen, hogy a gyurgyalagok folyamatosan kárt okoznak a méhészetemben. Amennyiben valaki megtéríti a káromat akkor lehet szájkaratézni.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.04. 18:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Hát szégyellem magam méhész társam tette miatt.
Együtt érzek vele, hogy bosszantotta a méheinek tizedelése, de másban nem.
Istennek gondolta magát, hogy igazságot tesz a természetben?
Majd én is mérgezzem meg a szomszéd macskáját, mert nem lett ivartalanítva a kandúr, és büdös még nem hagy aludni? Vagy a szomszédot?
Vagy a szomszéd a méheimet, mert szúrják? Hova vezet ez?
Elítélem azt az embert, aki ilyet tett.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.06.04. 16:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
https://index.hu/belfold/2020/06/04/soj ... zkelohely/

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.24. 18:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát velük sem fogunk mézet termelni, de érdekes.
https://femina.hu/terasz/kihalt-mehfaj/

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.23. 19:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://raketa.hu/zsenialis-es-nem-telj ... asai-ellen

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.21. 19:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 20:04
Hozzászólások: 98
Gratulálok apám!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.20. 14:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 437
Ma van a méhek világnapja:)
https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2020 ... hek-napja/
https://index.hu/mindekozben/poszt/2020 ... _majus_20/

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.18. 22:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Lehet már meg is hordták az egyik fiókot városi akáccal....ott biztosnincs túlterhelve a belváros


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.18. 16:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Nesztek, itt van a legújabb konkurencia...

https://drnagyistvan.hu/mehcsalad-kolto ... pushengage


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.11. 12:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://azuzlet.hu/vilagpiaci-elelmisze ... n-a-cukor/
Hát nekünk is azon a piacon kéne méhészcukrot venni. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.08. 05:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 437
Gratulálok ez szép eredmény!
Van arról infó, hogy mikor és hol lesz elérhető az anyag?

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.07. 07:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Gratulálok!

Kire is ütött ez a leány?
Tiszta anyja! :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
István!

Gratulálok az eredményekhez, Csurgó nagyon kirukkolt a Természet Világa folyóirat XXIX. Természet–Tudomány Diákpályázatán

II. díj. Zsíros Ildikó:
Ne reagáld túl! – Immunterápiával a méhcsípés-allergia ellen
Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Csurgó
Felkészítő tanár: Mellesné Fonyogáb Kornélia,
Varga Jolán

III. díj. Melles Márk, Varga Martin:
Négylábú terapeuták – Amit a kutyás terápiáról tudni kell
Csokonai Vitéz Mihály Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Csurgó
Felkészítő tanár: Mellesné Fonyogáb Kornélia, Varga Jolán

Ráadásul az a II-díjas pályamunka igazán komoly érdeklődésre tarthat számot és nem csak méhész-körökben. Majd kérnénk, hogy részletesebben is kapjunk anyagot a dolgozatokról, s a hölgynek kérlek add át virtuális kézcsókomat és gratulációmat, s a fiatalembereknek is kézszorításomat. Tudtam én, hogy Csurgó nem csak a fair play kézilabda csapatáról lesz nevezetes, hanem ifjú természettudósai révén is kiemelkedik a hazai (és nemzetközi) mezőnyből.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.06. 18:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
https://termvil.hu/2020/05/06/xxix-eredmenyhirdetes/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.05.02. 19:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.origo.hu/tudomany/20200502- ... i-ceg.html?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.28. 13:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Az ázsiai lódarázs kártétele ellen nem elég, ha rácsot raknak a kijáróra, amin nem fér be? Vagy annyi méhet elkap röptében?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.27. 17:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.agroinform.hu/allattenyeszt ... tent=43611

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.26. 17:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.magro.hu/agrarhirek/meheges ... t-mehesek/?


https://magyarmezogazdasag.hu/2020/04/2 ... k-meheszek

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.24. 21:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ez milyen felesleges kutatás!
Földre való az ember is meg a méh is...mit variálnak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.24. 18:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ott még nem fagyott el az akác?

https://www.agroinform.hu/gazdasag/az-o ... tent=43610

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.21. 07:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Kecskeméti májusi tárgyalás elnapolva. Később kapunk időpontot.
Horváth Zsuzsa


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.19. 18:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.02.24. 20:04
Hozzászólások: 98
Kedves Arisztaiosz, Zsíros apám, Piszkos Fred és a többiek..

Jelentem, hogy készülök méheim fékentartása mellett az OMME elnökségi tagként indulásra.
Képzem magam, olvasok, szeretném minél jobban átlátni az ágazatunkat, hogy kellő időben a kellő csapással tudjak segítségére lenni méhésztársadalmunknak.

Igyekszem, hogy méltó legyek a bizalomra.

Szívélyes üdvözlettel :
Kis Zsíros, a Vad Suhanc

Ui. Arisztaiosz írásán felbuzdulva elolvastam a Rejtő Jenő, Piszkos Fred a kapitányát. Zseniális alkotás. S rájöttem a kapitány nagyon is eszes ember. Nem hülye. Az unszimpátiájával támogat és a szimpátiájával öl butít és nyomorba dönt. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.16. 06:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Elfagytak az akác rügyei, nem tudni, lesz-e virágzás, lesz-e méz?
Agárdy Csaba

Ha lehet ilyet mondani, megkezdődött a méhészek szezonja, megkezdődtek a virágzások, „munkába” álltak a méhek is. Ifjabb Jenei Ferenc dunaföldvári méhésszel beszélgettünk – aki Dunaújvárosban is rendelkezik telephellyel, és 2018-ban az év méhésze volt országos szinten – az ágazat helyzetéről (is).


https://www.duol.hu/eletstilus/helyi-el ... z-3547599/


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.04.06. 15:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
De ha legalább annyira megbízható a vállalat, mint a tulaja, akkor nem kérdés a megbízhatósága. 8-)

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], Shark valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.