Pontos idő: 2024.05.12. 02:35

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.16. 19:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Azt szerintem, várhatja mindenki! :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.16. 17:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Boldog Bálint napot!
Miért is???
https://qubit.hu/2020/02/14/hatrabb-az- ... lmazoja-is


Amúgy meg csak várom Takács úr fotóir a prémium minőségű mézről ............

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.16. 16:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://hirado.hu/tudomany-high-tech/ci ... ek-mozgasa?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.15. 10:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
DrZsiros István – István Kis társaságában.
14 perce

Zajolás, ellopni a showt, ziccerkihagyás..

Mindenki sejti, hogy nagy baj van. A méhészek három évvel ezelőttig mézükért még viszonylag tisztes, kiszamitható jövedelmet kaptak. De ez az ukrán Eu-s vámkedvezményekkel és a beáramló rengeteg olcsó mézzel megváltotott.

Olcsó méz lesz a szupermarketekben mindíg, a veszély másban áll fenn. Ha tönkre mennek a méhészetek ki végzi el a megporzást? Pedig az élelmiszer termelés 70%-a megporzást igénylő növényeken múlik. Itt ugye már látszik, hogy sokkal nagyobb a gond. Ugyanis az ukrán, argentin és ázsiai"méhész" nem fog a köncsögi dűlőre kivinni méheket, hogy megporoza a repcét és a napraforgót.

Ezt tudja az Unió is és tudja az Agrártárca is. Valami miatt a logikus és hathatós megoldásokban mégsem látszik, hogy gondolkodnának. Nevetséges 500Ft-okat osztogatnak, és úgy kommunikálják, hogy mekkora segítséget adtak a méhészeknek. Holott tudják, hogy az ukrán vámnentességgel okozott kár, méhcsaládonként 10 000 Ft - nál kezdődik. Az ukrán vámkedvezményt ugyanis, mi méhészek fizetjük meg. Abból a pénzből ami a mézünkért eddig járt, és ebben tudtuk le az amúgy sem túlfizetett beporzási szolgálatunkat.

Hallatnunk kellene a hangunkat, összefogni, demonstrálni. Erre egy ukrajnában érdekelt mézfelvásárló megelőzve mindenkit egy márkaépítő kis résztvevő számú roadshowt csinált a bajunkból, és széttrollkodta a problémánkat. Olyan brendet épít, amihez másnak nem kívánatos csatlakozni, másrészt nincs megnyugtatóan garantálva, hogy csak az uniós termelők mézeit segíti a kereskedelemben a többivel szemben.

A hazai sajtó erre állt rá. Erre a brend építő akcióra, és természetesen, mivel az ötletgezda ukrán mézkereskedelemben érdekelt, az ukrán mézimportról, mint primer valós problémáról nem nagyon közöltek cikkeket a közelmultban megjelent Világgazdaság cikkjéig.

A méhész társadalom tudja, hogy itt valami nem stimmel, ezért a fenti akció mögé jól látható, hogy nem áll be, és fórumjain kritizálja.

Érdekképviseletünknek az OMME-nak most lenne dolga. Mit csinál?
2019 novemberben az Agrárminiszter bejelenti, hogy megalakult az Egyesület az Európai Méhekért (AEB) kis számű kereskedő tagsággal. Mondjuk a mi 12 000 OMME tagsagunkhoz képest nagyon nagyon kicsi.
Innen teljes sajtó figyelemmel övezve 16 - 22 fős fotókon végig trollkodják Brüsszelt, Párizst, Amszterdamot. Hol az OMME? Az OMME-t leírták? Le akarják zülleszteni, defunkcionálni? Nagyméretű gittegyletbe sorvaztani? Hol vagyunk mi, az OMME? Be kellene állnunk egy troll kampányba, ami valójában nem is rólunk szól? Így értem a troll szót, és nem rosszindulatból mondom.

Bross Péter nyilatkozik a Európai kislétszamú megosztást generáló AEB kampány minden egyes "hasábján", és az ukrán mézről nem beszél. Csak a legvégén a Világgazdaság megkeresésére ismeri el, hogy az Ukrán mézimport veri agyon az ágazatunkat. Már csak egy kérdésem van: Ennyit jelent az érdekképviseletünk? De ezekről már irtam.

Amiért most írok, hozzátok méhészekhez:

Ne szakadjuk klikkekre! Azt ugye látjátok, hogy egy erős érdekképviseletre van most szükségünk. Változtatnunk kell! Mert erre másképp már rá megyünk. Elég arra gondolnotok, hogy ukrajnába 28-30 Grivnya a méz felvásárlási ára most. Be van állva a piacunk. Könnyen lehet a vegyes méz ára nem a legutóbb közölt 530-560 Ft, hanem 400 Ft is a jövőben.
Senki ne várja a másiktól, hogy összetörje magát helyettetek, és lepürésíti nektek a kisült finom gesztenyét.
Legyetek aktívak! Akarjatok változtatni! Fogjatok össze! Ne féljetek, még megvagyunk, megvannak a kereskedőink is, aki egyebbként, hacsak nem tevékenykednek ukrajnában is, akkor utánnunk mennek a csődbe. Sokan és sokfélék vagyunk. Sokféleképpen tudunk segíteni emiatt. És a legfontosabb, akik változást akarunk, vagyis mindenki, dolgozzunk együtt, és ha vége az OMME választásoknak, akkor minden OMME tag zárjunk össze, és csináljunk egy erős érdekképviseletet, akik nem akadnak meg a második napirendi pontnál, hanem ilyen célokért tudják együtt hallatni a hangjukat:

1. "Eu, Europa" eredetmegjelölő szavakat, szórészeket csak olyan mézkiszerelők és mézértékesítők használhassanak, akik nem bonyolítanak mézforgalmat Európai Unión kívüli országból, garantálva, hogy az összes forgalmazott méztermékük az Európai Unió országaiból származik.
Senki ne sajátíthassa ki ezeket az eredetmegjelölő szavakat.
Ennek felügyelete történjen hatóságilag, mint a bio minősítés

2. Méz esetén állítsa vissza az unió a 2015 előtti védővámot Ukrajna esetén, és minden unión kívüli méz esetén. Ha nem akkor, biztosítson a méztermelőknek 30-40% kompenzációs felárat. Enek kifizetése semmikép ne a felvásárlón keresztül történjen, legyen igazolt mézeladáshoz kötve, támogatási rendszerben

3. OMME a magyar méhészek érdekvédelmi szervezete. Eubee, meg hasonló gittegyletek ne szoríthassák ki szerepéből. Ne történjen megosztó tevékenység. Igenis ne hagyják ki az OMME t a szakmapolitika, oktatás, és egyéb vonatkozó területek alakításából.

Tisztelettel : Dr Zsiros István

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.15. 10:03 
DrZsiros István írta:
állítsa vissza az unió a 2015 előtti védővámot Ukrajna esetén, és minden unión kívüli méz esetén. Ha nem akkor, biztosítson a méztermelőknek 30-40% kompenzációs felárat. Enek kifizetése semmikép ne a felvásárlón keresztül történjen, legyen igazolt mézeladáshoz kötve, támogatási rendszerben
Tisztelettel : Dr Zsiros István


Ukrajna kemény téma, nem méhészeti téma..
Éppen egy hódító háborúban vagyunk csatlósok. Sőt, egész Európa is csak segédszereplő egy olyan igazi nagypolitikai játszmában az USA és az oroszok közt, ahol (látszólag!) egy méhész is maximum csak kárpótlásért kuncsoroghat. Hivatkozva például a beporzás fontosságára. Ami jó gondolat.
Érdemes lehet hát ráhajtani erre a pénzre is.

Ám tudnotok kell erről a pénzről azt is, ha elfogadjátok, akkor a szabadságotokat is eladtátok. Az éppen aktuális politika lesz gazdátok. Pénzt kaptok, tavaly 500-at, idén ezret, jövőre többet, aztán pedig kevesebbet.
Sokkal sokkal kevesebbet.
Merthogy mindig éppen csak annyit, hogy szátokat befogjátok.

Amit Zsiros ajánl az tehát szépen hangzik – és nem is akar ő rosszat, egyszerűen csak tudatlan..


Mi a másik út?
Azaz mit lehet/kell tenni?
Olyat termelni, amit még az ukrán sem tud..

(ha meg ez nem megy, nos akkor pedig Zsíros mégiscsak jó gondolat.. csak számomra megalázó, úgyhogy köszi de én biztosan nem.. mindig megéltem, mindig is jól éltem, sosem voltam senkinek sem szolgálja.. és erre a kisidőre már nem is szándékozom)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.15. 07:38 
Örül a szívem mikor ilyeneket lát – aztán elgondolkodok..

Előbb a hír:
https://www.agrarszektor.hu/noveny/hiva ... 19553.html

Nos:
Örülök, hisz a legdurvább kemikáliákat már nem csak nekünk tiltják meg, hanem lassan mindenhol.
Nem káröröm van bennem. Párom is agrármérnök, barátomnak is méretes szántói vannak, tehát tudom én, hogy nem lesz ebből gondjuk. Integrátor is már rég rákészült, nem is első eset, hát csak tiszta öröm töltheti el lelkemet. (van kára bárkinek? kell valakiért aggódni? na ha nem, az az öröm – míg a másik pedig a káröröm..)

Mondjuk a sorrendet most sem értem, de ez régi témám, ezt sosem értem. Miért mindig a kicsikkel kezdik? Ésszerűen a nagy felhasználókkal kezdve kellett volna a kicsik felé haladni, a sor vége felé pedig pont méhészek lennének... de most ezt átugrom, ez hosszú..

Amin viszont a fenti hír kapcsán elgondolkodok:

1 – Permetezés után itt ennyi „milliós a károm”, ott annyi „milliós a veszteségem” rengetegszer hallom. Sokszor a saját hülyeségük miatt is mondják ezt a dumát arcomba siránkozva is, de hallom kárörömtől torz vigyorkától is, hogy tudok-e róla, hallottam-e.. élvezkedjünk közösen kicsit rajta. Hát pont velem? Minek nézel te engem?

Ilyenkor annyira lenne kedvem odaszólni, hogy egy méhész eleve családokban számol. Arra van beállva a feje, hogy itt annyi keret, ott annyi fias,stb.. tehát mindenféle mértékegység kevereg benne – de nem forintban számol.


2 – Ott van benne a kisörgöd, hogy mind ezt a sok jót, én nem hiszem értem tennék. Pedig úgy mondják, hogy ez is csakis gyerekeinkért változik, de én nem mindig tudom ezt teljesen bevenni..

Hogy eltereljem a témát és példát is hozzak, lásd napjaink autósőrületét. Már nincs Lada Niva. Hívom kereskedést és mondja, hogy a CO kibocsátás miatt újat már nem kaphatok. Tehát úgy teszünk, mintha a járművek tehetnének az összes környezeti kárról – pedig a fenéket! Millió dolog van ami sokkal jobban szennyez.
Na és akkor klafa mert mégiscsak visszajutok oda, amit fenn el akartam kerülni: miért nem a nagyokkal kezdik? A komoly károkkal, a komoly szennyezésekkel?

Tehát én azt gondolom -vagyis a bennem levő kisördög azt mondatja velem- hogy ez megint azért van, amit Takács Ferivel is beszéltünk itt, hogy csak munkát, csak elfoglaltságot akarnak adni nekem is és másoknak is. Csináljam csak azért bonyolultabban, hogy legyen mit tennem?

Ez a gondolat viszont veszélyes, mert ha tovább megyek rajta már Jenőt is felmenthetem, mikor ő is csak annyit tesz, hogy nem akar feleslegesen dolgozni csak azért, hogy dolgozhasson is valamit, azaz mikor simán egy filléres szerrel is leölheti atkáit akkor joggal kérdezheti, minek is bohóckodjon? Ő pénzt, profitot akar és nem munkát. A munkától szenved is..jah mert nem szereti.. de ez már más téma, egy sokadik..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 19:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ha már a méz nem kell, jönnek a növényvédős méhek!
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/02/1 ... znek-video

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 19:22 
Jenő erről beszélgetünk, ez a lényeg és nem a nyelvészet - de szerintem ne másolgassuk ide át a dühöngőből mert azért tényleg kikapunk:

bors írta:
Balázs írta:
Sokszor serkenteni sincs idő, pedig messze nincs annyi családunk, mint nektek.


Számos lehetőség közül a legelterjedtebb, hogy keresel egy olyan nyomorult állatorvost ki hajlandó mondjuk a kutyád kezeléséhez felírni azt a vegyszert, amit a méheidhez szigorúan tilos lenne.. de nem akarok én tippeket osztogatni.

Azért nem, mert ha erre az állatorvosra most azt írom, hogy ugyanúgy lelövetném ahogyan pl Kínában is pár éve lelövették a csecsemőtápszer hamisítókat, akkor ezen a brutalitáson ismét többen felháborodnának. Pedig ha a hatására lennél kíváncsi, akkor leginkább (ami legjobban hasonlít és nem csak jól dokumentált hanem közismert is) akkor a vietnami háborúban DDT-vel összepermetezett gyerekekről kellene képeket keresned.

Na aki a kutyájára íratja fel majd a méheinek adagolja, annak tényleg egész évben csak 2perc lesz 1 méhcsalád atkátlanítása - ám az az ember ezt teszi gyermekeinkkel.
Mindannyiunk gyerekével, még a saját gyerekével is.


Stb..stb..

Folytatás - ha jössz - akkor nem itt, hanem a döhöngőben..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 19:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
bors írta:
Propolisz írta:
Persze ez is csak vicc volt, mint a februári atkairtás.


Látom a kocsma el van vetve - nos akkor nézzük talán az akácot követő családonkénti éves 2perces ám végleges atkaírtást.
Jenő, vergődjünk zöld ágyra!


Vergődsz Te itt egy ideje, mert engedik.

meezesjeno írta:

bors írta:
Csakhogy ez nem szókincs,

Ez + az:
bors írta:
Arisztaiosz írta:
milyen nagyságrendben értékesít "húst"


Vagy inkább az, hogy ide le tudnák menni?

Nyelvészetbe meg egyáltalán ne menj bele Tomipapával, mert az neked fájni fog, de ha mégis, mi élvezzük. :idea:


"atkaírtást" rövid i, de 111.

Efölött meg elsiklottál.
meezesjeno írta:
... és inkább kérdezz mint feszültséget kelts.
Egyébként tudod mennyi a feszültség a konnektorban? Ha ehhez értesz, kérlek írd meg nekem. De pontosan!


Kezdek "kíváncsi" lenni arra, hogy kit tisztelhetünk személyedben. Talán név nélkül nem engednél meg magadnak ennyit. De ez nem az én dolgom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 19:00 
oszkár írta:

Kiírtom az összeset!!! :D
(A méheket biztos! Atka meg nem sok van.)


Hát én nem is félek, amíg engem látsz..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:57 
Propolisz írta:
Persze ez is csak vicc volt, mint a februári atkairtás.


Látom a kocsma el van vetve - nos akkor nézzük talán az akácot követő családonkénti éves 2perces ám végleges atkaírtást.
Jenő, vergődjünk zöld ágyra!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Én meg megyek holnap ,és műlépre söpröm az összeset!
Nehogy már csak nálad ne legyen atka!
Kiírtom az összeset!!! :D
(A méheket biztos! Atka meg nem sok van.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
meezesjeno írta:
Bors Te butaságokat írsz. Talán valaki hamarosan megunja.
Most atkát mész irtani, majd csak poénkodtál- írod. :re
Margiiiiiit...........?

Egy fontos méhészeti információt kellene kiszedni belőle: mit szív. :)
Mert az ütős lehet.
Persze ez is csak vicc volt, mint a februári atkairtás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:35 
Meg ha már itt tartunk, Dzoli vicceinél, akkor Bükknek volt még ez, amit én csak azért hagytam, mert úgy hittem más is észreveszi - jó!

bükk írta:
Kellene egy elismert kutató céget megbízni a "Gabona szirupok kimutatására mézből" témára.
Biztos lesz/lenne módszer.
Csak az a kérdés ki lenne a projekt megbizója és nem utolsósorban finanszírozója(nem kis pénz)...na itt a probléma.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Bors Te butaságokat írsz. Talán valaki hamarosan megunja.
Most atkát mész irtani, majd csak poénkodtál- írod. :re
Margiiiiiit...........?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 18:15 
oszkár írta:
Ez engem is érdekelne. Miért most, és mivel?
Volt már itt valaki, aki egész évben kezelt


:-)
Hát tudtam én, éreztem én, oda kéne tennem valami olyat, hogy lehet, hogy buta vagyok, de okos az nem :-)

Lényeg: csak dzoli vicceli,neveti el - amúgy nagyon helyesen. Zoli oldja oldhatót, mert ember.
Nincs most atkaírtás, még hidegek vannak, megfáznak.
Poénkodás volt tehát csak, cinkelt engem, nevessek végre..

(ám ha nagyon-nagyon-nagyon kedved lenne oroszoknak vannak youtube-n témában videói. Beviszi, átteszi, melegíti,de nagyon vigyázni kell mennyire - tehát NE csináld azt se, csak érdekességnek írtam, szórakoztatásnak)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 15:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Pihentem kicsit Kaposváron , örömmel olvastam a sok remek hozzászólást.




"Ha a kupleráj nem megy, nem a bútorokat kell kicserélni, hanem a kurvákat!" (Hofi)

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 15:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Ez engem is érdekelne. Miért most, és mivel?

Volt már itt valaki, aki egész évben kezelt ,összerakott,szétszedett,zárókezelt ,nyitókezelt, "átfertőződött" mindig.
Minek most? Ősszel egyszerűbb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 12:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.10.10. 18:02
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: kondoros
bors írta:
Arisztaiosz írta:
Látszik, hogy soha nem folytattál minőségi borászatot,


mentem atkát írtani, MOST![/b]

Mivel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 10:22 
Arisztaiosz írta:
Látszik, hogy soha nem folytattál minőségi borászatot,


Hallottál te már Bakonyi Karcsiról? Cserszegi fűszeres úgy se? (kb mint Boczonádi méhészeknél)
Na vele dolgoztam, világot láttam pont az ő révén, ám ha ő se ért a borhoz akkor te személyesen vagy a helikopter.
De befejeztem veled, haragszom rád, mentem atkát írtani, MOST!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 09:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
bors írta:
berkesandor írta:
Egyetlen jónevű pincészet sem árul kannás bort, mégis működik.
Megtalálja a piac azon szegmensét ahol el tudja adni a prémiumot.


.......................................

2 – Szőlőt mindenki tud termelni, ám jó bort csak kevesen. Azaz amíg a bor a szürettel csak elkezdődik, addig a méz a pörgetéssel már el is készült. Most a mézpancsolgatást hagyjuk ki.. maradjunk annál a logikánál miként illene.
Tehát borászatot lehet nagyban is csinálni. Ott olyat a technológia, hogy azt meg lehet tenni. Nade mézet?
.......................................


Barátom, Bors!

Látszik, hogy soha nem folytattál minőségi borászatot, mert akkor nem írnád, hogy a bor a szürettel kezdődik. Nem, nem a szürettel, hanem a terület kiválasztásával, a forgatással, a terroirhoz igazodó fajtaválasztással majd a "venyige" elültetésével, a fajtához igazodó tőkeművelésmód megválasztásával, a fürt-terhelés beállításával és a sok-sok szerencsével, melyek ráadásul már nem is szőlész-borász függők.

Csak ezután következik a szüret, s hol van még a bor...

Nekem nagy szerencsém volt, sok kiváló borászt ismerhettem, ismerhetek személyesen. Egyetlen egy sem engedte ki a kezéből a szőlészkedést egy idő után, hiszen tudta, igazán csúcsbort csak a saját szőlőből készíthet a borász.

Feleségem évfolyamtársa volt Gál Tibi, a "repülő borász", aki világviszonylatban is elismert szaktekintély volt, s itthon is maradandókat alkotott. Érdemes elolvasni a borászat történetét, amelyet már nem az idősebb Tibor ír, de szinte minden benne van, amit tudni kell: https://galtibor.hu/tortenetunk/ Ez egy aránylag kicsi borászat, Tibor halálával az éppen induló Nagygombos birtok és pincészet (egykor Grassalkovich) fejlődése megtorpant, s csak a Barta család, konkrétan Takács-Barta Anna főborász érkeztével indult el ismét fölfelé, s ért a csúcsra, ahol már kezdi szorongatni Dúzsi Tamás "rozékirály" pozícióját a Gamay Noir és Tempranillo-rozékkal (a Gamay-t még Gál Tibi telepítette...) Nem mondom, hogy kóstold meg, mert kereskedelmi forgalomban nemigen kapható a pincészet csúcs-rozéja, a gasztronómiai partnerek kapják ezeket a rozéktól eltérő érlelésű és íz-, zamatvilágú borokat. Meg egyébként is, ha neked a bor a szürettel kezdődik, akkor nem hiszem, hogy tudnád értékén értékelni azokat a borokat, melyek nem a szürettel kezdődtek...

Aztán majd a házasításokról is beszélgethetünk, Fulmer Takács Ferenc is a borászoktól tanulta:

Aranynektár Kft írta:
A mézet – ugyanúgy, mint a borokat – nagyban meghatározza a szülőföld, a „terroir”. Ennek köszönhetően felfedezhetjük, hogy a magyar akácméz ízvilága határozottan más, mint például a franciáé, de például a spanyol hangaméz is különbözik a franciától. Sokan gondolnák, hogy ezeket az eltéréseket csak a hozzáértő mézspecialisták érezhetik, azonban egy laikus számára is meglepő különbség fedezhető fel a görög ill. a Kárpátokban gyűjtött fenyőméz között!

Folytatván a méz és a borok között fellelhető hasonlóságokat, érdemes tudni, hogy a mézeket is ugyanúgy lehet házasítani, mint a borokat. Ezt előszeretettel is alkalmazzuk, hiszen fantasztikus, amikor két önmagában is nagyszerű mézből – egymást erősítve – egy még különlegesebb méz születik!


Talán így még érthetőbb, miért házasítja előszeretettel Fulmer Takács úr az ukrán és magyar mézeket...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 08:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Mortimer!

Biztosan úgy van, ahogy írják, ám én kicsit tartok attól, hogy a gombánkat entomopatogénként is ismerik...

Persze biztosan vizsgálták, hogy nincs-e kedvezőtlen hatása a méhekre is. A Bemisia tabaci (dohány molytetű) esetében a kifejlett rovart alig pusztította, a nimfákat viszont annál inkább...

Néhány cikk a fungicid és az entomopatogén Clonostachys rosea-ról:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5999205/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4350171/

https://www.researchgate.net/publicatio ... sia_tabaci
https://mycokeys.pensoft.net/article/26970/

Mindenesetre az utolsó link gondolatébresztő lehet a nagy viaszmollyal kapcsolatban is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.14. 06:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/02/1 ... znek-video


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 23:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Ez jó hír!!!
Csak aztán tartsák is be!

https://444.hu/2020/02/13/az-egesz-eu-b ... engedelyet
https://hirado.hu/belfold/kozelet/cikk/ ... engedelyet
https://agroforum.hu/agrarhirek/novenyv ... ngedelyet/
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/02/1 ... atoanyagok


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Ha ,majd odaérünk ,mondom mi lett belőlük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 20:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
100 millió éves méh! :o :o
https://www.origo.hu/tudomany/20200213- ... iliat.html

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 20:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Megdumáltuk!
Összehasonlítod, és elmondod a tapasztalatot!
Én már elmondtam mi volt a véletlenül kimaradt családoknál.
De a takartakból tudsz szaporítani! ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 20:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
:roll: Nekem nem voltak takarva . Csak egy része, amire rábeszéltetek.
Akkor a töbiről "lemondjak" akácra?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 20:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
dzoli írta:
bors írta:
Le is léptem egy időre - atkát kiszedni ám - üdvözletem mindenkinek!

Mivel szeded most ki az atkát ( FIASSAL?)

:D Igazad van!
Aki most akar atkátírtani annak akácon nem kell megszakadni a pörgetésbe!
Aki nem takart rendesen annak pedig nem jönnek föl akácra a méhei valamiért. Lehet "szakérteni", hogy miért.
Szerintem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 19:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Tisztelt Méhésztársak! Tisztelt Mézfogyasztók!

Tájékoztatom Önöket, hogy a korábbi gyantatechnológiás (a fogyasztók egészségét tekintve kockázatos) mézek importjának betiltása céljából benyújtott 0432/16 számon nyilvántartott 2016 tavaszán benyújtott petíció az Európai Parlament Petíciós Bizottsága részére benyújtott anyagok, folyamatos frissítésre kerültek az elmúlt évek során.
A terjedő koronavírus (2019-nCoV) szempontjából az import mézek kockázatelemzését elvégeztem és még januárban megküldtem az Europai Parlament Petíciós Bizottsága részére.
Ebben a rendkívüli helyzetben a kockázatok még kizárhatók egy gyors és határozott EU-s intézkedéssel, ezért az Európai Bizottságnál felvettem a kapcsolatot Ursula von der Leyen elnökasszonnyal, és Stella Kyriakides egészségügyi és élelmiszerbiztonsági biztossal.
A kockázatelemzést meg lett küldve az Európai Bizottság Egészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Főigazgatósága részére is.
A kockázatok kizárása érdekében annak egyik lépéseként, a járványügyi intézkedés keretében a harmadik országokból származó mézek átmeneti importkorlátozását kértem.
Bízom benne, hogy a mai napon a vírus terjedésének egyik kockázatként elhangzik az EU egészségügyi miniszterek találkozóján is.
A legfontosabb, hogy ebben a formában ne tudjon terjedni a vírus, a cél mint eddig a EU-s fogyasztók egészségének megóvása.
Kérek mindenkit, a fenti információkat kezelje bizalmasan, mert a nem megfelelő formában, megfogalmazásban történő közlése, könnyen rémhírterjesztés (Btk.337.§) bűncselekményét valósíthatja meg.
A " Mondjunk nemet a gyantatechnológiás mézekre" többnyelvű fb. oldalakon, fogok tájékoztatást nyújtani a fejleményekről.
Amennyiben kérdéseik vannak, keressenek, hívjanak, írjanak elsősorban privátban és vegyék fel a kapcsolatot a helyi méhészegyesületi vezetőkkel, és küldöttekkel.
Könnyen előfordulhat, hogy az ügynek is segítségre lesz szüksége, mint ahogyan ez az ügy most nem utolsósorban segíthet a természetes mézek megítélésének jelentős növekedésében is, így a méhészeti ágazat és egyben az oly nélkülözhetetlen méhes megporzás fennmaradásában is.


Fényeslitke, 2020. február 13.

Tóth Zoltán
a petíció benyújtója


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 13:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Miért van az, hogy megint azt érzem, hogy a kisebbik rossz közül kell választanunk?
Itt mindig ez van? itt mindig ez van.

A színikritikusok meg ne kritizáljanak, hanem menjenek el rendezni mi?
A meosok /nem melósok/ szintén a minőségellenőrökkel együtt, a politikai elemzőkről már ne is beszéljünk.
Nem gondolom, hogy mindent kritika nélkül kellene benyelni, mert azt már másképp hívják.


Apropó, vajon hogyan befolyásolhatja a globális vírus a mézpiacot?
Talán jobb áron lehet majd értékesíteni? Megszűnik a forrás /egy darabig/?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 13:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.10.10. 18:02
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: kondoros
bors írta:
...
Le is léptem egy időre - atkát kiszedni ám - üdvözletem mindenkinek!

Mivel szeded most ki az atkát ( FIASSAL?)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 12:50 
berkesandor írta:
elkeződödtt a fogás keresés rajta).


Ez hozzászólás nagyon talált, nagyon igazad van.. (témát láttam én is, írtam is rá..)

Csak 2 dolgot tudok és egyik sem fog tetszeni..
1 – üzenem,hogy kitartás, ám ilyen a piac. Pontosan ilyen! Azaz egy konkurenciaharc ennél még sokkal de sokkal mocskosabb is lesz. Főleg ha a kistermelői oldal sikeres lesz.
2 – még mindig jobb az, ha Takácsot lehet elérni (és esetleg hozzá hasonlókat) mert talán lehet még nem elvtelen kompromisszumokat is kötni, mintsem egy arctalan részvénytársaságot találni a front másik oldalán. Olyan részvénytársaságot, ami már tárgyalni sem lesz képes. Nincs is rá szocializálva, azt sem tudja hogyan is kell csinálni? A manager iskolában nem ezt tanulta.. Akkor nem OMME etikai küzdelem lesz, hanem NAV, NÉBIH, stb..
Hát kérem lehet hát választani. Ma még lehet, ma még van rá lehetőség. Ám ha holnap Takács kipurcan, aztán mi jön?

És ezzel még véletlen sem védtem.. nem én,dehogyis.
Csak az indulatok helyett, a józan paraszti észre apelláltam.

Hát, a fene sem gondolta én ebbe sodródok.. ha visszanézitek én direkt nem is írtam TF-re, pedig nagyon kedvesen szólt.. most majd a 2 árok közt leszek golyófogó..
Le is léptem egy időre - atkát kiszedni ám - üdvözletem mindenkinek!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 12:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
bors írta:

Mi lenne a megoldás?
Minimum 10-20 termelőnek összefogni. Azért, hogy minőség is legyen de mennyiség is.
Hát ja..



Ebben meg igy egyeztünk.
Pötéjék elindítottak valami hasonlót, pár helyen "pubilkálta", és már ment is az etikai bizottság elé (nem pont ezért, de elkeződödtt a fogás keresés rajta).

bors írta:
Élni és élni hagyni..


Élni hagyják a méhészek a kereskedőket is, ha nem akarnak tetszelegnek a méhészek megmentőjeként.
Nem állítják, hogy "csak én vagyok képes.. ".
Aztán meg levelelet ír az OMME-ank, hogy nem adják a méhészek a mézet neki. Arra levélre miért nem reagált soha, párszor felkerült ide?
Van mindennek egy határa (szerintem).

Edit:
bors írta:
(inkább azt találd ki, hogy mit lehetne Ferivel bizniszelni.. olyat ami a méhészeknek is jó és neki is – én pl mondanám szívesen, hogy csomagoljon igazi mézet is, ám ő is tudja és én is, hogy esélye sincs annak, hogy eladja.. ez tehát momentán nem jó ötlet)


Mi találjuk mi legyen a Feri bizniszével?
Hát ne sz...assá már, adjuk talán ingyen amiért megdolgoztunk, azért hogy ő boldogulni tudjon? Vicc...

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 11:59 
Arisztaiosz írta:
Ismételten kérném, hogy legalább egy Alapszabály-tervezet végleges változatot és egy átgondolt, nem improvizáló védjegy-szabályrendszert bocsáss a rendelkezésünkre


Barátom! Nincs értelme..

Amit Takács Feri csinál, az a saját szempontjából nézve: okos.
Neki egyszerre kell 2 lovat is megülnie. Nagyon nehéz a helyzete. Ne kínozd..

Vedd észre: azért szid téged, mert lebuktatod, rendre beárulod – mondhatnám terád, hogy ezzel csak a sok-sok kisméhésznek segítesz, DE NEM mondom, mert te alternatívát nem mutatsz (csak ráböksz Ferire, hogy bibibi.. amit Feri úgy él meg, és úgy is mond, hogy te mindig csak „kritizálod”) miközben abban is még mindig a Ferinek van igaza, hogy ő legalább a lehetőségeihez képest törekszik, igyekszik..
Pl ezért jár ide is válaszolgatni.. Ez lenne ugyanis itt számára az egyik lovacska abból a bizonyos kettőből, amit nyergelnie kéne..
Ám ha te személyesen sikerrel jársz, azaz Takács Ferencet totál megalázod, akkor mit nyersz?
Oké, kapsz pár vállveregetést, dicséretet érte, büszke is leszel rá – de csak addig míg el nem jut hozzád a hír, hogy a megalázottat már nem érdekli tovább a magyar méz, még ennyire sem mint most eddig..
Akkor melyik tőkést fogod tovább ütni?
Azt az arctalan részvénytársaságot, melynek élén találsz egy manager titulusú rabszolgát, kit arra idomítottak, hogy csak számokat, táblázatokat lát? Még a nevedet sem fogja tudni, de még ha elmondják neki sem fogja érdekelni, nemhogy nevedet megjegyezni?

Élni és élni hagyni..

(inkább azt találd ki, hogy mit lehetne Ferivel bizniszelni.. olyat ami a méhészeknek is jó és neki is – én pl mondanám szívesen, hogy csomagoljon igazi mézet is, ám ő is tudja és én is, hogy esélye sincs annak, hogy eladja.. ez tehát momentán nem jó ötlet)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 10:06 
berkesandor írta:
Egyetlen jónevű pincészet sem árul kannás bort, mégis működik.
Megtalálja a piac azon szegmensét ahol el tudja adni a prémiumot.


A kérdés jogos.. nak látszik.
Leírom a legfontosabb 2 különbséget, tanulságos lesz.

1 - A 80-as években még én is metszettem szőlőt. Azon a domboldalon véges-végig akkor még pincék sorakoztak. Pl szüret idején hétvégente komoly élet volt. Nos ma ha kimész erre a dombra, akkor már egyetlen épület sincs, ma az egész egy nagy-nagy kukorica tábla. Ezek a borászatok mára tehát mind megszűntek. Ami még napjaink nagy borászai szerint is komoly probléma, főleg a borkultúrára káros, ám most ugorjunk..
A lényeg az, hogy az a sok,sok,sok kis pince helyén ma kukorica tábla.

2 – Szőlőt mindenki tud termelni, ám jó bort csak kevesen. Azaz amíg a bor a szürettel csak elkezdődik, addig a méz a pörgetéssel már el is készült. Most a mézpancsolgatást hagyjuk ki.. maradjunk annál a logikánál miként illene.
Tehát borászatot lehet nagyban is csinálni. Ott olyat a technológia, hogy azt meg lehet tenni. Nade mézet?
Persze Bross megmutatta Rubyék miként szórják marokszámmal a vegyszert rá kaptárakra.. ja, az is egy technológia… csak az nem méz.

Pontosan ezen fentiekből 2 dolog következik a mai tragédia:

- ha kicsiben csinálod a méhészetet, akkor ugyan minőségi mézed lesz, viszont az meg mennyiségben annyira kevés, hogy nem fogsz tudni költeni annak reklámozására… egyszerűen nem lesz miből..
- ha pedig azt mondod nagyban csinálod, mondjuk 500család, 1000család, akkor pedig amit csinálsz az már nem méz. Te magad is tudod, hogy az ócska terméket felesleges is lenne reklámoznod, hiába is maradna rá pénzed, hisz a pörgetés után te magad pancsoltad, forraltad, lötykölted, kutyultad.. Pedig tudod, hogy ez nem bor, ezt nem lehetne a mézzel megtenni, ám muszáj volt, nem volt más lehetőséged...

Mi lenne a megoldás?
Minimum 10-20 termelőnek összefogni. Azért, hogy minőség is legyen de mennyiség is.
Hát ja..

Amíg ez nem lesz, addig viszont szépen megélnek a kereskedők abból, hogy a kicsiktől, de csakis a kicsiktől felszedik a valóban jó mézeket szinte fillérekért.. majd hozzákutyolják a nagyok szarát, ami lényegtelen honnan van. Veheti idehaza is de akár Kínából, vagy Ukrajnából is hozathatja.. egy kereskedőnek édesmindegy.
Aztán a boltban a polcokon meg megjelenik -jó esetben!- valami közepes minőség. A kistermelők méze összelötyizve a nagyüzemek mocskával..

Nagyon-nagyon sok ember, vásárló, gyerek, stb.. él ma is ebben az országban, aki azt sem tudja milyen is az a méz..
Hát honnan is tudhatná? Hol kap "nem keveréket"?

Na most kapom a következő fejmosást.. Admin légy kíméletes, csak Bocitól tanultam, ez már 100 éve is így ment… pontosabban ez is így ment.
Nincs új a Nap alatt, nem rohan az a világ, hiába is rémisztgetnek bennetek..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 09:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Kedves Ferenc!

Rendkívül sajnálom, hogy megsértettem az érzékenységedet azzal a buta, humorkodó megszólítással. Csak reménykedni tudok, hogy képes leszel elnézni nekem ezt a botlást, s a bejegyzésem „2.0” változatára már hajlandó leszel válaszolni. Azért is kérnék választ, mert bennem meg a te minősítésed hagyott tüskét:
Takács Ferenc írta:
„ kezdte, az egyébkén hazugságokból álló bejegyzését”


Meg szeretnélek kérni, áruld el, hogy az összes állításom hazugság-e (gondolom a kérdéseim nem lehetnek hazugságok, hiszen nem állítok bennük valamit, hanem kérdezek…)

Borsnak írt bejegyzésedben az utolsó bekezdésben a logóval kapcsolatban adott válaszod alapján arra lehet következtetni, hogy valójában nincs most értékesíthető, olyan bejegyzett logótok, ami megfelelne nektek és patentja is van:

Takács Ferenc írta:
„ Igen a logó változott! Össze dobtunk valamit az alapítás előtt hirtelen, amiről azt gondoltuk jó lesz. Azóta megkérdeztünk profikat. Azok elmagyarázták, hogy miért nem jó az eredeti ötletünk (kicsi 1 cm körüli méretben nem kivehető a tartalma). Terveztek másikat. Ez sem biztos, hogy végleges, mert még nincs lezárva a diskurzus (más egyesületeket is megkérdezünk)az egész projektről.”


Ti azért ennél jobban meg szoktátok tervezni a dolgaitokat, ezt a mostani egyesület/védjegy dolgot viszont sikerült alaposan összekutyulnotok. Ismételten kérném, hogy legalább egy Alapszabály-tervezet végleges változatot és egy átgondolt, nem improvizáló védjegy-szabályrendszert bocsáss a rendelkezésünkre (azt se bánnám, ha az említett, nehezen emészthető jogi szövegváltozatot osztod meg velünk, majd megpróbáljuk megemészteni) .

Akkor az „újratervezett” bejegyzés:

Arisztaiosz írta:
Takács Ferenc írta:
Kedves sisa, kedves tsanyi, elmagyarázom a szabályrendszert.:

Tudni kell róla, hogy a szabályrendszer még nem végleges, bevontunk más európai szervezeteket is a megvitatásába. Azokat a szabályokat látod a honlapon, amivel az alapítók egyetértettek. Tehát ez egy tervezet. Van ennek egy jogi szöveg változata is ami még ennél is nehezebben emészthető.

A védjegy használat megszerzése korlátozások vállalása mellett lesz lehetséges. A korlátozások azért szükségesek, hogy ellenőrizhető rendszert állítsunk fel. Ne lehessen vele visszaélni! És természetesen azért, hogy az unióban termelt mézeknek az értékesítését segítse elő.

Legfontosabb szabály a mézre vonatkozik: "European Bee Made" védjegy (továbbiakban Védjegy) kizárólag az Európai Únió országaiban megtermelt méz jelölésére kérelmezhető és használható. A Védjegy használat megengedhető az EU országok nem Európában elhelyezkedő területein termelt mézekre is.
A mézre vonatkozó fontos szabály az is, hogy közvetlen termelőtől kell beszereznie a csomagolónak.

Korlátozva van földrajzilag az is, hogy ki kérelmezheti a védjegyhasználatot:
"A védjegyet a földrajzi értelemben vett Európa méhészetei és mézcsomagolói (továbbiakban Feldolgozók) kérelmezhetik és használhatják ..."
Tehát nem EU országban működő de európai csomagoló cég is (és méhészet is ha idegen mézet is csomagol) használhatja, természetesen kizárólag az EU termelőktől származó mézre. Például egy angol méhész felteheti a védjegyet a magyar termelőktől vásárolt akácmézre, de a sajátjára nem, mert már Anglia nem EU tag.

Még egy nagyon szigorú szabály van. A csomagoló aki ezt kéri a teljes méz beszerzését (azt is amire az eladása során nem kér védjegyet, mert például Aldi sajátmárkás méz lesz belőle) közvetlenül termelőktől származó mézzel kel biztosítania és ez is csak európai eredetű lehet (földrajzi Európa). Ez a szabály több okból fontos.
Így az adott csomagoló teljes mézbeszerzése ellenőrizhető, mert visszavezethető méhészekhez. Mézet sajnos nagyon profin hamisítják, viszont együttműködő hamis termelőt jelentős számban nem tudnak. Azért is fontos ez a szabály, mert nem szeretnénk például kínai csomagolónak odaadni a védjegyet. Viszont olyan szabályt csinálni amiben felsoroljuk, hogy ki nem kérheti, diszkriminatív lenne.

Az ellenőrzéseket független pénzügyi auditorokra bízzuk majd. Aki nem az élelmiszerbiztonsági rendszerét nézi meg a csomagolónak, mert azt a vevőik és a hatóságok elég jól ellenőrzik, hanem egyedül az anyagmérlegét mézből és,hogy megvannak e a termelők a beszerzési oldalon. Azért pénzügyi ellenőrzés a fontos, mert ott nem tud hazudni senki, ahova a pénz ment, onnét kellett a méznek jönni!

Természetesen a rendszer kitalálásához nagyban hozzá járult az én tapasztalatom.
Én garantálom a vevőimnek, hogy minden beszerzésem termelőktől származik, vagyis nem vásárolok a mézkereskedelemből homogenizált tételeket. Na ezt ők az auditjaik során ellenőrizni is szokták.

Összességében ennek a védjegynek az az értelme, hogy ha megvalósul a rendszer, garantálni tudja, hogy a védjeggyel jelzett üvegben biztosan közvetlen EU termelőtől származó méz lesz.



Kedves Ferenc!
Kezdjük hát az elején: nekem ez az "egyesület" nem gömbölű. Hivatkozol a honlapra (nem tudom, mostanság hányadikra, mert már nem tudom pontosan, hányadik változat. Nos, a honlap (Associacion for European Bees) nevéből eredően is egy egyesületről szólna.

Állításotok szerint novemberben aláírtátok az egyesületetek Alapszabályát (10 ország 20 akárkije, mert nem méhésze…), s ezt az egyesületet Magyarországon jegyeztettétek be.
Szabad-e tudni, kik a 10 ország aláírói?

https://karcfm.hu/archiv/egyesulet-az-e ... 019-11-22/

Nem szakmám a civil-jog, de ahogy elnézem, köreidben sem akadt egyetlen ember sem, aki észrevette volna, hogy ez az „egyesület-bejegyzés” nem történt meg?

A civil szervezetek közhiteles nyilvántartása szerint a ti egyesületetek hivatalosan még nincs bejegyezve:
https://birosag.hu/civil-szervezetek-nevjegyzeke
„Nincs találat Az adott feltételekkel nem találok szervezetet” - írja a kereső. Csináltam egy gyorstesztet, az OMME pl. működik…

Amúgy sem ártana alaposan átgondolni ezt az egyesületi kérdést, ahogy olvasom tőled, alapjában véve az egyesület a „védjegy” körül forog. Erre egyesületet alapítani értelmetlen hazánkban, nálunk gazdasági célból egyesület nem alapítható, a védjegy értékesítése pedig gazdasági tevékenység. A bíróság gazdasági célból alapított „egyesületet nem jegyez be! Szívesen megbeszélem veled ezt a dolgot, időm, mint a tenger, s ha neked is megéri, akár tanácsot is szívesen adok… A civil törvényt és a Ptk-t szívesen küldöm, de feltehetően azok a MOLNÁR ÉS ERDEI ÜGYVÉDI IRODA archívumában is megvannak, ideje lenne konzultálni velük is, dolgozzanak már meg a pénzükért…
Amúgy a „védjegy” sem teljesen kristálytisztán került forgalomba, az első, védjegyoltalommal rendelkező logó teljes mértékben eltér a mostanság használttól, ami a törvény értelmében szabálytalan. A bejegyzett védjegy és az új logó (grafikus ábrázolás) köszönő viszonyban sincsenek. Az „alapváltozat”, mely a Vajdahunyad-várbéli miniszterkéz-szorongatásról és –rázásról készült fotón is látható. Ez rendelkezik oltalommal:
https://www.trademarkia.com/ctm/ctm-com ... 8-page-1-2

Maga a védjegy-bejegyzés:
https://trademark.trademarkia.com/ctm/e ... 913675.htm

És végül az „egyesület” aktuális honlapja (az előző változatokat levettétek a hálóról, ha valaki nem csak link formájában mentette, kérem ossza meg velünk az előző verziókat is). Ez a logó nem bejegyzett és nem is védett, ergo pillanatnyilag el sem adható a védjegy használatának joga.

http://europebee.eu/

Nos, ez az olvasmány már aránylag elég hosszú, most tartanék a kérdésben egy kis szünetet, hogy dr. Rónainéval fel tudjátok dolgozni ezt az egyesület- és védjegy-dolgot.

Inkább azokra a kérdésekre térnék ki, melyek az idézett „magyarázatod” olvasása közben merültek fel bennem. Lássuk:

--Mi az egyesület alakításának alapfeltételéül szolgáló aktuális alapszabály szövege, amit a bíróságra benyújtottatok? A hivatalos megalakulás óta változott az alapszabály? Feltehetően igen, hiszen a hozzászólások (tiéd és dr. Rónainé) szerint folyamatos átalakítás alatt van… Jó lenne egy hivatalos, azaz bejegyzett. Azt hívják ugyanis Alapszabálynak.

-- Nem tervezed-e, hogy az „egyesületed” alapszabályát kiegészíted azzal, hogy a védjegy-használók szakmai előéletét is górcső alá kellene venni?

--Ez utóbbi kérdés valójában egy konkrét eset megismerése kapcsán jutott eszembe. Nem tudom, melyik mézcsomagoló cég esetével példálózott a tanulmány szerzője, de a tartalom arra utal, hogy nem árt az óvatosság, ha a védjegyértékesítés során belopakodik egy olyan cég a védjegyhasználók közé, akinek szakmai előélete nem teljesen makulátlan. Lássuk a konkrét történetet:

Horváthné Dr. Ruprecht Szilvia írta:

Szabálytalan selejtezés adójogi kihatásai
2013.03.11, Horváthné Dr. Ruprecht Szilvia, Forrás: Verlag Dashöfer (http://www.dashofer.hu)

A Kúria Kfv. V.35.450/2011/6. számú ítéletében egyrészt elutasította felperes előzetes döntéshozatali eljárás iránti kérelmét, másrészt megállapította, hogy felperes olyan termékminőséget, amely az általa vásárolt áruk megsemmisítését, selejtezését indokolta, megalapozta volna, nem bizonyított, a termékek megsemmisítését, selejtezését pedig hitelesen nem igazolta.
Irányadó tényállás
Az elsőfokú adóhatóság 2007-2008. évekre vonatkozóan valamennyi adónemre és költségvetési támogatásra kiterjedően megtartott bevallások utólagos vizsgálatára irányuló ellenőrzést végzett a felperesnél, melynek eredményeként 5.837.000,- Ft általános forgalmi adó, 4.461.000,- Ft társasági adó és társas vállalkozások külön adója, 5.001.000,- Ft adóbírság és 4.376.000,- Ft késedelmi pótlék megfizetését írta elő.
A fellebbezés folytán eljárt másodfokú adóhatóság (továbbiakban: alperes) az elsőfokú határozatot megváltoztatta, a felperest 5.031.000- Ft általános forgalmi adó /áfa/, 3.968.000 Ft társasági adó /tao/, 4.352.000- Ft adóbírság és 2.512.000- Ft késedelmi pótlék megfizetésére kötelezte.
Az adóhatóság által feltárt tényállás szerint felperesi gazdasági társaság 1998. évtől működik két személlyel. 2007. és 2008. években mézet vásárolt őstermelőktől, mezőgazdasági vállalkozásoktól. A terméket nagyobb részben kiskereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozásnak, valamint édesipari termékeket előállító társaságoknak értékesítette. Termékeinek egyharmadát az EU tagállamaiba és azon kívülre szállította.
Az adóhatósági megállapítások alapja:
1.
Felperes 2006. december 31-i leltárában 47.926 kg folyékony méhtakarmány szerepelt 19.536.000-Ft értékben.
A 2007. évben e termékből beszerzése nem volt, az év során folyamatosan összesen 24.416 kg-ot selejtezett.
A selejtezésről készült jegyzőkönyvek szerint a terméknek lejárt a szavatossága /megforrt/, és mivel nem veszélyes hulladék, azt kiöntötték. A selejtezett 24.416 kg méhtakarmány beszerzési áron számított 9.953.000- Ft értékét az adózó 2007. évben egyéb ráfordításként könyvelte, csökkentve ezáltal a bevételét.
Az adóhatóság vizsgálta a selejtezés okait, megtörténtét, annak dokumentált körülményeit, fizikai teljesedését. A bizonyítási eljárás során társhatóság által adóellenőrzést végzett a méhtakarmányt értékesítő cégnél. A társaságnak új tulajdonosa volt, aki a tevékenységről érdemben nyilatkozni nem tudott, iratanyagot a revíziónak nem adott át arra hivatkozással, hogy azt nem is kapott, időközben a cég felszámolás alá került, volt tevékenységéről a felszámoló biztos nyilatkozni iratanyag hiányában nem tudott. A tanúként meghallgatott, a vizsgált időszakban volt tulajdonosok iratanyag hiányában értékelhető tényadatot nem szolgáltattak.
A revízió továbbá megkereste a ... Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalt, amely közölte, hogy a méhtakarmány forgalmazását nyilvántartásba vett társaságok végezhetik, amely listán a felperes nem szerepel.
A felperes képviselőjének nyilatkozata szerint azért nem jelentette be a méhtakarmányok forgalmazását az illetékes szakigazgatási hivatalnak, mert azt nem értékesítés céljából vásárolta, külföldi megrendelésre lépesmézet kívánt értékesíteni, az etetőanyag felvásárlásával a méhészeknek kívánta a takarmányt biztosítani, de időközben a megrendelő elállt a vételtől. E nyilatkozatához, a 2006. évi méhtakarmány vásárlásokhoz kapcsolódóan az adózó szerződéses partnerektől okiratot nem tudott bemutatni.
A revízió megállapította, hogy a felperes 2006. évben úgy vásárolt több tonna méhtakarmányt, hogy nem volt meg a vevőköre, 2007. év folyamán (annak ellenére, hogy tisztában volt a minőségmegőrzés idejével) kísérletet sem tett az eladására, de azt sem igazolta, hogy a termék alkalmatlanná vált az értékesítésre, ezért a 9.953.000 Ft egyéb ráfordítást - a selejtezésre való hivatkozással - nem fogadta el. A társaság készleteiből hiányzott (megállapíthatóan) 24.466 kg folyékony méhtakarmány, a selejtezés azonban akkor szabályszerű, ha tényleges és jogszerű eljárás keretében megy végbe, írásban rögzítik, és megtörténtét hiteles dokumentumok támasztják alá.
A kétséget kizáróan dokumentumokkal nem igazolt, selejtezésnek nevezett készletcsökkenéssel szemben a társaságnak bevétele nem keletkezett, az alperes szerint a készletet a felperes úgy vezette ki a könyveiből, hogy azután nem tett eleget adókötelezettségének. Termékértékesítésnek minősül ugyanis, ha az adóalany a terméket az adóalanyiságot eredményező gazdasági tevékenysége köréből kivonja. Az elszámolt értékvesztés összege tehát térítés nélkül átadott eszköz, amely után 20%-os mértékű áfa-t kell fizetni. Az adóalap megállapításakor pedig az adózás előtti eredményt növelni kell a térítés nélküli eszközátadás könyvszerinti értékével, és az átvevő által meg nem térített áfa összegével.
2.
Felperes 2007. január 1-jén 514 kg mézet helyettesítő diabetikus mézet leltározott fel, 2007. január 4-től május 4-ig pedig 24.321 kg diabetikus mézet vásárolt. Az adózó 2007. december 31-i időponttal felvett leltárában a diabetikus mézből készletet nem szerepeltetett, mivel az összesen 24.835 kg diabetikus mézet 2007. június-szeptember hónapokban leselejtezte. A selejtezési jegyzőkönyvek szerint: "a meghiúsult üzlet miatt a diabetikus méz leselejtezésre került, mivel azt a felperes nem kívánja felhasználni. A diabetikus méz nem minősül veszélyes hulladéknak, ezért az kiöntésre került". Az ellenőrzés a felperes részére a diabetikus mézet eladó cég volt képviselőinek nyilatkozata alapján nem tudott meggyőződni a két társaság közötti gazdasági esemény valódiságáról, mert az eladó (aki azonos volt a méhtakarmányt értékesítő céggel) beszállítóit a nyilatkozat alapján beazonosítani nem lehetett. A revízió vizsgálta a diabetikus méz készletezését, a selejtezés körülményeit is. Az áru megsemmisítését utólag ellenőrizni nem lehetett, mert azt - az adózó előadása szerint - a társaság telephelyén lévő csatornába öntötték. A diabetikus méz beszerzésekor átvett minőségi bizonyítványok, a vételi számlák a selejtezési jegyzőkönyvek mellett nem voltak megtalálhatók.
Az ellenőrzés a rendelkezésre álló dokumentumok és nyilatkozatok alapján azt állapította meg, hogy a társaság könyveiben olyan gazdasági eseményeket rögzített, amelyek valós tartalmát kétséget kizáróan nem igazolta. Az adózó olyan termék gyártását rendelte meg, amelynek továbbértékesítéséhez semmiféle szerződéssel, igérvénnyel nem rendelkezett. A selejtezési jegyzőkönyvekben található okok nem megfelelő indokai az értékvesztés elszámolásának. A felperes 2007. év folyamán semmilyen kísérletet nem tett az eladásra, nem tudta igazolni, hogy a 24 tonna termék alkalmatlanná vált az értékesítésre. A rendelkezésre álló bizonyított tények szerint a készletcsökkenéssel a felperesnek bevétele nem keletkezett, e készletet úgy vezette ki a könyveiből, hogy azután nem tett eleget adókötelezettségének.
3.
Felperes mezőgazdasági vállalkozásoktól, őstermelőktől nagy tételben mézet vásárolt, azt különböző űrtartalmú palackokban, flakonokban értékesítette, illetve lédig formában édesipari termékek gyártóinak szállította. E mézkészlet vonatkozásában az alperes a fellebbezésben foglaltakat megalapozottnak értékelte, a felperes által értékesített méz mennyiségét elfogadva, továbbá figyelemmel arra, hogy mérleghibából is adódott különbözet, ellenérték nélküli készletcsökkentést nem állapított meg.
Ennek megfelelően 2007. december hónapra a megállapított áfa különbözet összegéből 806.000 Ft-ot, és a megállapítás tao vonzatát törölte.
Alperes döntését a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Sztv.) 56.§ /2/ bekezdése, 81.§ /4/ bekezdés a) pontja, az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (a továbbiakban: Art.) 1.§ /7/ bekezdése, 2.§ /1/ bekezdése, az általános forgalmi adóról szóló 1992. évi LXXIV. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) 7.§ /1/ bekezdése, 13.§ 13. pontja, 25.§ /1/ bekezdése, a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tao tv.) 8.§ /1/ bekezdés n.) pontja alapján hozta meg.
Felperes kereseti kérelme
A felperes az adóhatározatok bírósági felülvizsgálatát kezdeményezte mind jogalap mind összegszerűség tekintetében, ugyanakkor egyetlen jogszabályhelyet sem jelölt meg merre keresetét alapította.
Megyei bíróság döntése
Az elsőfokú bíróság a jogerős ítéletében a felperes keresetét elutasította.
Felperes felülvizsgálati kérelme
A felperes felülvizsgálati kérelmében az ítélet hatályon kívül helyezését és a jogszabályoknak megfelelő határozat meghozatalát, továbbá a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény /a továbbiakban: Pp./ 155/A.§ alapján előzetes döntéshozatal iránti eljárás kezdeményezését kérte.
Álláspontja szerint az elsőfokú bíróság akként változtatta meg a jogalapot, hogy a határozatokat az adóhatóság új eljárásra kötelezése mellett elmulasztotta hatályon kívül helyezni. Az ítélet ugyanis a folyékony méhtakarmány és a diabetikus mézkészlet csökkenésével kapcsolatban megállapított tényállást az adóhatározatokban foglaltaktól eltérően, ellenérték fejében történt, bevételt realizáló termékértékesítéseknek minősítette, sértve az Áfa tv. 7.§ /1/ bekezdését, a Tao tv. 8.§ /1/ bekezdés n.) pontját, a Pp. 339.§ /3/ bekezdését.
Az elsőfokú bíróság álláspontjával ellentétben a selejtezés alapjául szolgáló körülmények írásbeli bizonyítékkal való alátámasztottságának követelménye az Sztv. 15.§ /1/-/9/ bekezdéseiből, 56.§ /2/ bekezdéséből nem vezethetők le. Az ítélet a Pp. 221.§ /1/ bekezdésében foglaltakkal ellentétben nem tartalmazza a selejtezésre vonatkozóan írásbeli kötelezettséget előíró jogszabályt.
Az elsőfokú bíróság a bizonyításra vonatkozó törvényi előírásokat megsértette, a felperes nyilatkozatát értékelnie, a felajánlott tanúbizonyítást, külföldi partnerek megkereséseit foganatosítania kellett volna, és az Art. 97.§ /4/-/6/ bekezdéseit sértő, tényállásában nem tisztázott adóhatározatokat hatályon kívül kellett volna helyeznie.
Téves feltételezéseken alapulnak a méhtakarmány minőségmegőrzési idejére vonatkozó ítéleti megállapítások, a leltározásnak nevezett eljárás eredménye nem szolgálhatott volna megállapítás alapjául, az elsőfokú bíróság figyelmen kívül hagyta azt a körülményt, hogy a selejtezéssel érintett években független könyvvizsgáló vizsgálta a felperes éves beszámolóinak valódiságát, szabályszerűségét és mindent rendben talált.
Kúria döntése
A Kúria felülvizsgálati kérelmet alaptalannak minősítette.
A Kúria megállapította, hogy az elsőfokú bíróság a megfelelően megállapított tényállásra helytálló jogszabályokat alkalmazott, a rendelkezésére álló bizonyítékokat okszerűen mérlegelte, döntése jogszerű.
A Kúria utalt arra, hogy a megyei bíróság tényként állapította meg,- amellyel ellentétes bizonyítékot a felperes nem csatolt, illetve előadást nem tett, - hogy az ellenőrzéssel érintett áruk (felperes által állított, az alperes és az elsőfokú bíróság részéről el nem fogadott) selejtezésénél - csatornába öntésénél - hatóság, a Vízügyi Felügyelőség, más szerv nem volt jelen.
A felperes nem igazolta, hogy az adójogszabályok alkalmazásával eljárt adóhatóság döntésére, az általa ekként megállapított tényállásra és jogi minősítésre miként lenne hatással a nem adójogszabályok alapján eljáró, a felperes által állított selejtezésnél jelen nem lévő más szerv utólagos tényállítása.
A Kúria rögzítette, hogy a jogerős megyei bírósági ítélet tényállása azonos az adóhatározatok tényállásával. A felülvizsgálati kérelemben foglalt felperesi állítással ellentétben, ahogyan az alperes sem, úgy az elsőfokú bíróság sem állapította meg, hogy a méhtakarmány és a diabetikus méz értékesítésével a felperes "bevételt realizált".
Az ítélet pontosan tartalmazza a felperes keresetét, hogy mely részeiben, milyen tények és bizonyítékok alapján vitatta az adóhatározatokat, minősítette tévesnek az alperes megállapításait. A pertörténet sorában összefoglalt az alperes ellenkérelme, továbbá a bizonyítási eljárás körében foganatosított iratbeszerzés is.
Az elsőfokú bíróság az alkalmazott jogszabályokat (Art. 1.§ /7/ bekezdés, 2.§ /1/ bekezdés, Áfa tv. 7.§ /1/ bekezdés, 25.§ /1/ bekezdés, Sztv. 15. §, 56.§ /2/ bekezdés, 86.§ /7/ bekezdés a. pont) nemcsak megjelölte, hanem pontosan idézte is, így azok tételesen összevethetők a keresettel, és a jogi indokolással.
Az ítélet jogi indokolási részében az elsőfokú bíróság a közigazgatási eljárás és a per teljes anyaga, a rendelkezésére álló bizonyítékok alapján tételesen értékelte minden egyes keresetrészre vonatkozóan, hogy mely bizonyítékot miként, milyen súllyal értékelt, mely tényt és miért minősített bizonyítottnak, és a bizonyított tény és a megjelölt, illetve alkalmazott jogszabály alapján - a Pp. 213.§ /1/ bekezdése szerint a keresettel érintett körben - miért jogszerű az adóhatóság jogi álláspontja.
Az elsőfokú bíróság nem változtatta meg a jogalapot, az ítéletben az alperes jogi álláspontjával egyezően állapította meg, hogy helytálló volt az Áfa tv. 7.§ /1/ bekezdésének alkalmazása, mert a felperes a selejtezés megtörténtét nem bizonyította, így a termékek adóalanyiságot eredményező gazdasági tevékenysége köréből történt kivonása termékértékesítésnek minősült.
A Kúria álláspontja szerint alperes jogsértése hiányában sem a határozatok hatályon kívül helyezését, sem az adóhatóság új eljárásra kötelezését nem mulasztotta el az elsőfokú bíróság.
A Kúria ítéletében hivatkozott az Sztv. 15.§ /3/ bekezdésére, mely szerint a könyvvitelben rögzített és a beszámolóban szereplő tételeknek a valóságban is megtalálhatóknak, bizonyíthatóknak, kívülállók által is megállapíthatóknak kell lenniük.
A Kúria indokolása szerint e törvényhely és a Sztv-nek az eszközök értékvesztését szabályozó 56.§ /2/ bekezdésében foglaltak helytálló alkalmazásával állapította meg az elsőfokú bíróság, hogy ha a felperes különböző termékekből nagyobb mennyiséget vásárol, de utóbb azok továbbértékesítése meghiúsul, és döntése szerint részére bevételt már nem eredményezhetnek, ezt olyan hitelt érdemlő okiratokkal kell alátámasztania, és a selejtezést dokumentálnia, ami kívülállók számára is egyértelművé teszi, hogy a beszerzett, de el nem adott termékből csak vesztesége származott. A minőségi bizonyítvány, a termékek szavatosságával kapcsolatos iratok olyan - tanúvallomással nem pótolható - dokumentációk, amelyek az áruk minőségére vonatkozóan bizonyítékok, és a könyvvitelben rögzített tételeket hivatottak igazolni.
A felperes a selejtezés alapjául szolgáló termékminőség dokumentumokkal való bizonyításának követelményét alaptalanul vitatta, az ítélet pedig - állításával ellentétben - tartalmazza az Sztv-nek az elsőfokú bíróság által helytállóan alkalmazott (fentebb idézett illetve megjelölt) jogszabályhelyeit.
A konkrét ügy tényállása dönti el a bizonyítékok körét, a "mit és mivel bizonyítani" kérdését. A perbeli ügyben a Kúria szerint az elsőfokú bíróság és az alperes helytállóan állapította meg, hogy a folyékony méhtakarmány és a diabetikus mézkészlet minőségének igazolása a gyártás, beszerzés, kezelés, tárolás, szavatosság láncolatában az egyes tételekhez kapcsolódó dokumentáció nélkül teljes körűen, aggálytalanul és a valóságnak megfelelően nem lehetséges.
Az elsőfokú bíróság a méhtakarmány szavatossági idejéhez kapcsolódó megállapításait a gyártó nyilatkozata alapján tette. A felperes e körben dokumentumokat nem tárt elő, így előadása a termék szavatossági ideje és minősége körében bizonyítatlan állítás maradt, nem cáfolva az elsőfokú bíróság megállapításait.
Rámutatott a Kúria, hogy a bíróság a bizonyítási indítványhoz nincs kötve, mellőzi a bizonyítás elrendelését, vagy a már elrendelt bizonyítás lefolytatását (kiegészítését, megismétlését), ha az a jogvita elbírálása szempontjából szükségtelen. A bíróság a polgári perben alakszerű bizonyítási szabályokhoz, a bizonyítás meghatározott módjához vagy meghatározott bizonyítási eszközök alkalmazásához nincs kötve, szabadon felhasználhatja a felek előadásait, valamint felhasználhat minden egyéb bizonyítékot, amely a tényállás felderítésére alkalmas /Pp. 3.§ /4/-/5/ bekezdés/.
A Kúria megállapította, hogy az elsőfokú bíróság - felperes állításával ellentétben - a bizonyításra vonatkozó eljárási jogszabályokat /így a Pp. 166.§ /1/ bekezdését/ nem sértette meg, mindenben megfelelő bizonyítást folytatott, a perben biztosította a feleknek jogaik teljes körű gyakorlását, és ítéletében részletes indokát adta a bizonyítási eljárás általa megszabott terjedelmének.
Az elsőfokú bíróság a lefolytatott bizonyítási eljárás eredményeként azt állapította meg az alperessel egyezően, hogy a felperes olyan termékminőséget, amely az általa vásárolt áruk megsemmisítését, selejtezését indokolta, megalapozta volna, nem bizonyított, a termékek megsemmisítését, selejtezését pedig hitelesen nem igazolta.
A Kúria álláspontja szerint felperes ügyében alkalmazott nemzeti jogszabályok az európai uniós normáknak megfelelnek, ezért a Kúria előzetes döntéshozatali eljárást nem kezdeményezett.
Mindezek folytán a Kúria a jogerős ítéletet, amely a felülvizsgálati kérelemben megjelölt jogszabályhelyeket nem sértette meg, a Pp. 275.§-ának (3) bekezdése alapján hatályában fenntartotta.


Nos, nevek és a cégek nevének firtatása nélkül azért tennék fel néhány további kérdést nektek, akik valóban értetek a mézhez, és képesek vagytok a magyar méz mellett hitelesen képviselni az európait is. Valójában féltem a védjegyet, s tartok attól, hogy nem mindegyik cég lesz teljesen őszinte, amikor az általatok tulajdonolt védjegy alatt kíván sorompóba szállni az európai méhészekért, méhekért, s nem utolsó sorban az európai mézek védelmében…

-- Mi a véleményetek erről a cégről, elítélnétek-e a Kúria megállapításai alapján?
-- Nem tartotok attól, hogy véletlenül az ilyen ügyekben sáros cég is felvételt nyer a védjegyhasználók körébe és árnyékot vet az egyesületed jó hírnevére? Azért az auditor-cégek sem látnokok…

-- Véleményetek szerint életszerű-e -vevő nélkül- méhtakarmányt és diabetikus mézet nagy mennyiségben beszerezni majd csatornába önteni egy mézcsomagoló cégnek? Valójában meg vagyok akadva abban is, hogy miként lehet úgy lépesmézet „gyártatni” a méhészekkel, hogy ahhoz megerjedésre hajlamos (gondolom magas víztartalmú) méhtakarmányt szereznek be? Amit pedig végképp képtelen vagyok felfogni, az a „diabetikus méz”! Hát mi a nyavalya lehet ez? Mi lehet a vámtarifa-száma? Hol található ez az Élelmiszerkönyvben? Bocsánat, biztos, hogy nagyon „tályékozatlan” vagyok, de vállalom.. Nem lehet, hogy ez a sok csűrcsavar esetleg a termékmérleg-kozmetikázás egyik bevált eszköze volt?

--Végül egy utolsó kérdés: a „diabetikus méz”, illetve a lépesméz-gyártáshoz szükséges méhtakarmány gyártója és szállítója használhatja-e a logót, illetve a lépesméz (mostanság lépszelet akácmézben) címkézése során is lehetséges lesz-é a logó használata?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.13. 05:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Azt nem értem miért ragaszkodik minden kicsomagoló az olcsó mézzel való keveréshez. Keveri a mocskot mintha muszály lenne.
Egyetlen jónevű pincészet sem árul kannás bort, mégis működik.
Megtalálja a piac azon szegmensét ahol el tudja adni a prémiumot. (lehet ott az extra extra extra profit nem játszik, csak a tisztességes haszon)

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 22:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Feri!

Ahol írod a hozzászólást alatta ott a csatolmány feltöltése
Csatolmány:
feltöltés.JPG

1, Fájl kiválasztása - megkeresed a gépeden
2, Állomány hozzáadás
Ezek után ez alatt a mező alatt amibe írunk, megjelenik a beszúrás a hozzászólásba gomb.

Ha kép méret vagy más miatt gond van, akkor email-ben átküldöd Tükörnek vagy nekem és feltesszük.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 22:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Kép beszúrása, ha valahonnan linkelni szeretne
-Img gomb - fentről a harmadik sor betűmérettől jobbra a 2.

[img]ide%20kell%20a%20kép%20url-je[/img]

Vagy
Fájl kiválasztása--gépről kép feltöltése/vigyázni a méretkorlátra-asszem 2 Megabyte/ --állomány hozzáadása--elküld


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 22:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Kedves Mindenki,
Hogyan tudok fotót becsatolni!?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 21:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/02/1 ... evok-ellen

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 18:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Persze, hogy hozhat, csak azért ír minél nyakatekertebben, hogy ez ne legyen egyértelmű.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 18:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Takács Ferenc írta:

Még egy nagyon szigorú szabály van. A csomagoló aki ezt kéri a teljes méz beszerzését (azt is amire az eladása során nem kér védjegyet, mert például Aldi sajátmárkás méz lesz belőle) közvetlenül termelőktől származó mézzel kel biztosítania és ez is csak európai eredetű lehet (földrajzi Európa).


Most akkor mégiscsak hozhat be védjegyes kiszerelő Ukrajnából, Törökországból? Vagy csak én nem értem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 17:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Takács Ferenc írta:
...... A saját üzletem rendben van. Elvesztettünk az elmúlt években évi 1000 tonnányi piacot a diszkont kategóriában, de szereztünk kb 500 tonnányit a prémium kategóriában .......

Megkérnélek, tegyél már fel egy áruházi képet erről a kategóriáról is.
Van néhány képünk magyar kiszerelésű mézekről, de mindig valamelyik hard diszkont alsó polcáról készültek.
Javítsd már egy kicsit, az amúgy nem túl jó, méhész közhangulatot egy ilyen képpel!
Előre is köszönöm!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 13:02 
Arisztaiosz, a méz egy elő anyag.
Pl Akadnak 190cm magas emberek, ám akadnak akik csak 140centisek.
Mennyi-mennyi eltérés emberek közt.. és mégis meg tudjuk határozni az "embert"? Tudjuk, hogy kit nevezünk "embernek"?
Háthogyhogy? Annak ott kék szeme van, annak meg ott zöld? Kizárt dolog mind a kettő ember legyen.. szavazhassanak a kecskék is, a fülük száma stimmel.
Sza ne a kémiát kergesd, nem lesz képlet. Sose lesz, hisz ÉL.
A fától az erdőt meglátni problémája ez.. tehát kell kutatni is, orvos is kell tényleg meg patika is sok-sok pénz de mindig lemaradásban leszel, tehát a lényeg mégis mindig a filozófia. A „szolgálólány”.. amit aztán életrajzokban találsz???

Ami pedig a tőkével szembeni meddő harcodat illeti tiszteletre méltó, de hisz te is látod.. de most más dolgom van, este.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
csoky írta:
bors írta:
Most akkor mindenki azt kérdi: hogyan,hogyan,hogyan?
Nem írom le, már nem. Keressétek meg.
Dehogy leszek én már forradalmár, azok amúgyis mindig csúnyán végzik, inkább az akadémiai széket kérem ;-)


Amennyiben valaki elkezd egy témát feszegetni miért gondolja, hogy félúton abba kell hagynia? Érdeklődés adott, befogadó készség van, akkor hajrá! Lássuk a bizonyítékot!
Nem mindenkinek áll rendelkezésére az adott olvasmány.


Lajos!

El kellene inkább engedni a dolgot, Sanyi nem véletlenül adott hangot annak, hogy a mézhamisítás, földrajzi eredet laboratóriumi kimutatása érdekében ne menjünk vissza id. Boczonádi Szabó Imre és Örösi Pál Zoltán szakmai kvalitásaihoz, és életművéhez, hanem tiszteljük és örizzük azokat az eredményüket, amelyek munkásságukban pozitívak, s ne a negatívumokat firtassuk. Mindez persze elsősorban nem a szakmai tisztánlátás, hanem a békesség megőrzésének lehetősége mián.

A két nagy előd életútját egyébként nem árt ismerni ahhoz, hogy tudjuk, mit adtak a szakmának és a tudománynak, de biztos vagyok abban, hogy ha bármelyikük ma visszatérhetne közénk, feltehetően még a fejét kapkodni is elfelejtené. A mostani helyzet számukra teljesen új kihívást jelentene, egyrészt a világ mára globalizálódott, másrészt valószínűtlen, hogy pl.a mézek mágneses magrezonancia-vizsgálatainak, a GC/MS, LC/MS and LC/MS/MS kromatográfiás vizsgálatainak lényegét és részleteit első olvasatban megértenék.

Boczonádi az életrajzi lexikonban:

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... mre-74C57/

Örösi ugyanott:

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... tan-7722A/

Látható, a két "nagy" még csak nem is egy generáció tagja, Örösi már csak életkoránál fogva is "építkezhetett" akár Boczonádi munkásságából is.

Nagy hiba lenne azért eltérni az eredeti kérdésfelvetéstől, hogy újra rágjuk A Boczonádi kontra Örösi gumicsontot. Nem, újra és újra fel kell tenni a kérdést annak a nagyformátumú mézcsomagolónak és mézházasítónak, aki ha akarja vemhes, ha másképp akarja nem vemhes vélekedéssel van a laboratóriumi mézvizsgálatokról, hiszen hallottuk már tőle azt, hogy nem ér egy ütet taplót a C4-es cukrok kimutatására alkalmas tömegspektroszkópia (stabil C-izotóp-arányok összehasonlításán alapuló módszer, ahol a mézből izolált fehérjék stabil szénizotóp aránya standardként szolgál, ehhez kell hasonlítani a teljes méz stabil szénizotóp arányát. A két érték különbsége (az ISCIRA index) a méz C-4-es cukor tartalmának mértéke).

Aranyos Eredetvédő Demonstráló Nektáros Szent Ferenc és nyomában Boldog Akácmézparaméter-romboló Bross Péter a mágneses magrezonancia-vizsgálatokról is meglehetősen dehonesztálóan nyilatkoztak (amikor az volt az érdekük)...

Száz szónak is egy a vége: a mézhamisítás kimutatására alkalmas laboratóriumi módszerek használhatósága erősen érdekfüggő. Áll ez természetesen a Bizottságra is, mely gyakorlatilag mesterságesen tart életben egy olyan Élelmiszerkönyvet, amelyben a néhány "kőbaltás" módszert azért nem egészíti ki az újabb vizsgálati módszerekkel, mert nem érdeke, hogy a mézhamisítást valóban szigorú üldözésnek tegye ki, hiszen a csomagoló-lobbi nem érdekelt abban, hogy végre rend legyen a mézpiacon. A mi Szentünk is a címkézés megváltoztatásáért lobbizik, ahelyett, hogy a mézhamisítás leleplezésére alkalmas vizsgálati módszerek hivatalossá tétele érdekében demonstrálna és ágálna ezerrel minisztere oldalán. Ezért van olyan érzése a pórméhésznek, hogy "vajúdtak a hegyek, s szültek kisegeret", amikor a legutóbbi tüntikézésről szó esik. Nem védjegy és nem logó menti meg az európai méhészetet, az európai méhészeket és az európai mézeket, hanem a nagyon korrekt és általánosan kötelező érvényű eredet- és honey authenticity-vizsgálatok bevezetése (melyek -mit tesz Isten- a tagállamok hatáskörében vannak). Ebben a csomagoló lobbi ellenérdekelt, s olyan látszatintézkedések bevezetését engedi csak, melyek semmire sem jók, viszont a kérdőjeles mézek felhasználásának lehetőségét is meghagyják.

A répacukor-feletetéssel gyártott cukormézek laboratóriumi kimutatása már valóban komoly feladat, de ez legyen a laborok dolga. A méhészek dolga az, hogy ne engedjenek a kísértésnek és ne hallgassanak azon szirénhangokra, melyek elhangzottak a cukoretetés legalizálásának érdekében:

TakacsFerenc írta:
Szabad-e a méheket etetni?!
......................

A fentiekben leírtak azt gondolom minden méhészt meggyőztek arról, hogy ne etessen mással, csak répacukorral. Ezzel kapcsolatban az OMME-nak a feladata az, hogy ellenőrizze (segítse) azokat a cukor-kereskedőket, akik ellátják a méhészeket cukorral, hogy azok csak répacukrot hozzanak forgalomba.

Tisztában kell lennünk azzal, hogy egyrészt a modern és hatékony méhészeti technológia nem nélkülözheti a méhcsaládok cukorsziruppal történő etetését. Továbbá a méhész legálisan etetheti a méheit, olyannyira, hogy EU-támogatás van rá. Másrészt, a méhcsaládok biológiájából adódóan, a kaptáron belül a különböző eredetű élelemforrások keverednek, ezért a legjobb méhészeti technológia mellett sem kerülhető el, hogy az etetőszirup valamilyen mennyiségben a pergetett mezbe kerüljön. Szerintem ezt fel kell a szakmának vállalni, mert ez az igazság. Azért is megtehetjük, hogy felvállaljuk ezt, mert ezzel a ténnyel együtt is a világ legjobb minőségű mézei között van a magyar. Nehogy már nekünk legyen lelkiismeret furdalásunk azért, mert a világ megváltozott (nem lehet ütőképes méhállományt fenntartani etetés nélkül), ráadásul akkor, amikor irdatlan tömegben önti el Európát az olyan méz, ami sohasem látott méheket!

Természetesen ezt a cikket nem azért írtam, hogy arra biztassam a méhészeket, hogy cukoretetéssel termeljenek mézet. Etetett mézet, függetlenül attól, hogy nádcukorról vagy répacukorról van szó, eddig sem, ezután sem vásárolja meg az Aranynektár Kft., hiszen annak az összes paraméterei leromlanak. Azt hiszem köztudott, hogy a felvásárlók közül a mi minősítésünk a legszigorúbb. Viszont minden hezitálás nélkül etessen a méhész, ahogy azt a termeléstechnológia megkívánja, csak figyeljen oda, hogy amivel etet, az ne izocukor vagy nádcukor legyen. Etetni kell, mert sokkal rosszabb következménye van annak, ha a méhcsaládok leromlanak, mert felléphetnek méhbetegségek, mert gyógyszert kell adni a méheknek, ami szintén elkerülhetetlenül bekerül a mézbe.


Joggal merül fel a kérdés, hol a határ?! Meddig tisztességes és mettől nem a méhek etetése? Ezt úgy lehetne megfogalmazni, hogy amíg a méhészeti technológia kívánja, azzal a céllal, hogy méhészkedés gazdasági eredményt hozzon a méhésznek, hogy a méhcsaládok jó kondícióban legyenek vagy felfejlődjenek, amennyit csak kell. Akkor nem az, amikor az etetés kifejezett célja, hogy a szirupból pörgetett méz legyen. Jogi értelemben nem lehet határt húzni. Maga a méhek etetése legális, bármennyit is ad a méhész a méheinek, ugyanis lehetetlen lenne jogszabályban definiálni, hol a legális mennyiség határa, annyira eltérő viszonyok között ill. eltérő technológiával méhészkedünk. Eltérő lehet még a méhészkedés célja is pl.: anyanevelés, rajok előállítása értékesítési céllal, virágportermelés, lépesméz termelés, bérmegporzás, stb. Azért nem kell félni attól, hogy ez a gyakorlatban is azt jelenti, hogy határtalanul lehet a családokba önteni a szirupot. A pörgetett méz minősége nagyon komoly korlát ebben, akkor is, ha répacukorral etet valaki, mert nagymennyiségű cukor etetés minden mérhető és érzékszervi paraméterét lerontja a méznek. Márpedig senki nem kaphat felmentést az alól, hogy a forgalomba- a fogyasztók asztalára kerülő méz minőségének, annak minden paraméterének meg kell felelni az előírásoknak. Senki sem hivatkozhat arra, hogy azért rossz a mézem valamelyik paramétere, mert etetnem kellett.


Takács Ferenc
Aranynektár Kft.


Vagy vegyük az "üzlettárs-Brigádvezetőt:

Csányi Antal írta:

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1933 Dátum: 2019. November 06. 09:49 »

Kedves deGonosz!

Nyugodtan állj neki a piszkálódásnak Te is.
Szeretném ha Tudnád a mi méheink már nem tudnak gyűjteni,így ki sem engedjük Őket a kaptárból.Szóján és cukron élnek.
Soha egyetlen egy legelőt sem látogattak még.

Komolyra fordítva az ”írást”.
Sohase tagadtam,most sem és régebben sem,hogy valamennyi cukor bekerül a mézünkbe.
Minél nagyobb a méhészet annál nehezebb azt a helytelen helyesebben,felesleges gyakorlatott követni amit Cserényi doktor Úr szokott javasolni,miszerint is ha megcsillan a fias felett a cukor etetésből származó (nevezzük tápnak?) cukorméz,akkor abba kell hagyni az etetést. Ezt megoldani sem lehet nagy méhészetben és nincs is rá szükség.Nem attól lesz a méz rossz,hogy bele keveredik pár százalék cukor etetés.Nagyon nehéz az etikai,szakmai határát megmondani.Persze nem mindegy mennyi a mennyi,ebben az esetben a minél kevesebb a jobb.Nem szerettem volna %-ot írni,mert belém álltok (egyébként mindegy mert így is úgy is nekem jöttök)de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból.Természetesen a méz gyártása cukorból elítélendő mivel szakmánkat hosszú távon kinyírja.A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.Többek között az Omme-nak és profi egyesületnek is már ebben a “cukor” kérdésben egyességre kellene jutnia,a 0 % tolerancia hülyeség.
Vagy,ez örökkön örökké egy piszkálási lehetőség marad.
Szerintem az energiák nagy részét a kínai mesterségesen előállított “édesség” mézként történő eladása ellen kellene fordítani.
De,ha Nektek ez tetszik,hogy a Fulmer méhészetet és a nagyobb termelőket látjátok a nyilvánvaló válság-bár Bezzeg Laci szerint nincs-mögött,hát legyen így.
Van kire fogni a problémákat.

Csányi Antal


Szóval ne Borsot hívd tetemre, hogy fejtse ki a két egykori méhész-nagysággal kapcsolatos nézeteit, hiszen nem vinné előbbre dolgainkat, ha szót fogadna. Helyette inkább kérdezni kell továbbra is a mézhez értőket, a magyar (s újabban az európai) mézeket egyedüliként jól menedzselő kereskedőket, akik oly szerényen írták egykor:

TakacsFerenc írta:
tsanyi írta:
"A Takács Ferenc nevet meghallva a méhészek min. 90%-a egyből az Aranynektár Kft. -re gondol.......


Legkevésbé magamról szerettem volna eszmét cserélni.
Ha az Aranynektár mondjuk cipőt gyártana akkor elfogadnál 8000 méhcsalád társtulajdonosaként méhésznek? Ugye el! Mennyiben vagyok azért kevésbé méhész, mert
vásárolok is( és csomagolok) mézet? Nagyon sok más méhész is csinálja ezt. Közösségi munkában résztvevő méhészek között is van szépszámmal. A különbség csak maximum annyi, hogy én ezt nagyobb léptékben csinálom. Ez viszont azt gondolom inkább előny a magyar méhészközösségnek. Nagyobb a rálátásom (több mint húsz országban adunk el)
és sok fontos információval tudok szolgálni.

Ne felejtsd el azt sem, hogy egyedül én tudom a rangjához méltóan a világpiacra vinni a magyar mézet. Amit nem én exportálok annak a méznek legnagyobb részt az a sorsa, hogy mézkeverékekben javítja más( legvalószínübben kinai ) mézek minőségét.

A hangsúly a "rangjához méltóan" -on van. Amíg van rangja! Európában is megjelent a mézhamisítás (C3 eredetű cukorszirupot kevernek az exportőrök a mézhez, aminek a kimutatására nincs egzakt laborvizsgálati módszer). Nem szeretném, ha ez a magyar mézet is magaalá temetné.


Azt írod:
.......Bár sok tekintetben megegyezik a termelő és kereskedő érdeke, de különbözik is...Ezért nem tartom valószínűnek, hogy ugyanolyan OMME lenne számunkra ideális........

Megmondom őszintén én nem tudok olyan területet, ahol ellentétesek lennének az érdekeink. Kérlek írd le mire gondolsz, miben lenne nekem máskép ideális az OMME működése!?


Ugye milyen nemesen szerény? Most már csak azt nem tudom, hogy miért nem működik az "egyedül én tudom a rangjához méltóan a világpiacra vinni a magyar mézet" mutatvány?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 09:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A "rizsszirup a mézben" keresésre a Gooogl segít és fordít is......
https://www.smh.com.au/business/compani ... 501qo.html


A kinai azt is megmutatja hogyan lehet az akácmézből kimutatni a rizsszirupot!!!
https://www.sciencedirect.com/science/a ... X18304237#!

Kína kihasználja a mézpiacon a lehetőségeket:nincsenek elfogadott nemzetközi méz standardok,importör országok
saját szabványaikhoz ragaszkodnak,drága a valódi méz,kereslet van olcsó "mézre"......

Kellene egy elismert kutató céget megbízni a "Gabona szirupok kimutatására mézből" témára.
Biztos lesz/lenne módszer.
Csak az a kérdés ki lenne a projekt megbizója és nem utolsósorban finanszírozója(nem kis pénz)...na itt a probléma.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 08:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 437
bors írta:

Arra képes a labortechnika, hogy szuper mézet pancsoljon, de arra nem képes, hogy egy pancsolást lebuktasson?
Miért hisszük mi ezt el?



Igazából nem hisszük el...
Nem láttuk a mérési jegyzőkönyveket, módszereket stb.
Az is lehet, hogy a brémai muzsikusok olyan kottát vettek elő, amiben nem tűnik fel, hogy a klarinét az alsó oktávokban hamisan szól.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 07:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
bors írta:
Most akkor mindenki azt kérdi: hogyan,hogyan,hogyan?
Nem írom le, már nem. Keressétek meg.
Dehogy leszek én már forradalmár, azok amúgyis mindig csúnyán végzik, inkább az akadémiai széket kérem ;-)


Amennyiben valaki elkezd egy témát feszegetni miért gondolja, hogy félúton abba kell hagynia? Érdeklődés adott, befogadó készség van, akkor hajrá! Lássuk a bizonyítékot!
Nem mindenkinek áll rendelkezésére az adott olvasmány.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.