Pontos idő: 2024.05.09. 17:33

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 06:18 
tsanyi írta:
A zöld fórum moderátorai és adminisztrátorai nevében elhatárolódunk Bors irásától.


Ilyenkor persze sok minden átvillan az ember agyán. Millió apró gondolat, millió kisördög mondaná tovább, stb.. de tudod mit? Azt hiszem Sándor, hogy igazad van. De tényleg. Öreg vagyok én már forradalmárnak. Pl jártam én Kádárék börtönében, no nem kell sajnálni, tényleg csak pár órát, de a mai fejemmel már nem tenném. Értelmetlen volt, felesleges lázongás csak. Azt miért? A nagy igazságért? Hát van olyan?
Úgyhogy az ikonokat békén hagytam.


De a méhek fontosak!
Számos forrásból tudjuk - köztük itt Takács Ferenctől is - hogy ma ott tart a tudomány, hogy még a legkomolyabb műszereket használva sem lehet egy folyadékról eldönteni, hogy az méz-e vagy se.
Ha ebben mi beletörődünk, ha ezt az információt „tényként” elfogadjuk, akkor nem kellenek többet méhek, nincs szükség többet méhészekre se.
Jöjjön el az élelmiszeripari mérnökök kora, következzenek a vegyészek.

Hogy fordulhat egyáltalán ilyen elő?
Miként lehetséges az, hogy a tudományt csak ellenünk lehet bevetni?
Arra képes a labortechnika, hogy szuper mézet pancsoljon, de arra nem képes, hogy egy pancsolást lebuktasson?
Miért hisszük mi ezt el?

Ilyenkor 2 lehetőségünk van:

Vagy pénzt kaparunk elő de sürgősen és jó sokat, vagy kitalálunk/előszedünk/felkutatunk valami rafinériát mi is.
Az első lehetőséget leginkább egy bírósági tárgyaláshoz lehetne hasonlítani. Ahol tudjuk ugyan, hogy nekünk van igazunk, ám vesztésre állunk, mert az ellenfelünknek jobb az ügyvédje. Ekkor nincs más mint elő a bukszát, aztán felkutatni a létező legnagyobb sztárügyvédet.
Én ezt a lehetőséget sem vetném el..
Magyarán pénz kell. Kutatáshoz, technológiákhoz, tudományos eredményekhez, stb..
Viszont jó hír, hogy nem nekünk kell zsebbe nyúlni, hisz nem egyedül vagyunk. Csak rá kell taposni pár politikus farkára és annyi pénz lesz, hogy (látszólag) még sok is lesz..

Azért csak látszólag lesz sok az a pénz, mert az üzletben mindig több pénz van mint a politikában.
Amikor tehát a fenti úton járunk, akkor egy olyan betörő kontra rendőr mérkőzésbe kezdünk, ahol mindig a másik oldalnak lesz több pénze, mi mindig lemaradásban leszünk, mi mindig csak a nyomaikat üthetjük.
Vagy fiataloknak mai hasonlattal: ti gondoljatok a sportolók doppingolására.

Hát nem ússzuk meg, gondolkodnunk kell.
Rá kell jönnünk, hogy mi is az a „méz”… valóban létezhet, hogy ezt olyan könnyű fabrikálni?

Ám ebben is nagy-nagy szerencsénk van: élt ugyanis már olyan ember aki ezen sokat gondolkodott. Az ő idejében sem volt más mint ma. Hisz már akkor is keverték a cukrot, forralták a lötyit, stb.. azt milyen egyszerűen le is lehet buktatni. Nincsen hát semmi új a Nap alatt..

Most akkor mindenki azt kérdi: hogyan,hogyan,hogyan?
Nem írom le, már nem. Keressétek meg.
Dehogy leszek én már forradalmár, azok amúgyis mindig csúnyán végzik, inkább az akadémiai széket kérem ;-)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.12. 01:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Kedves Méhészek!
Szerintem át kell járni Ukrajnába, talán meg lehet tanulni méhészkedni! Ott nem betegek a méhek,nincs GMO a cukor is olcsóbb.
Csernobil sokat "segített". Már lehet termelni 120 kg-ot is! A szelek fújhatnak innen-onnan is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 23:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
... az is egyfajta előny, hogy irgalmatlan volumenben hozzá lehet jutni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 22:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Kedves sisa,
Sokminden elképzelhető Ukrajnában, de azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy ezt a játékot sok-sok ezer tonnával lehetne játszani.
De, ha tegyük fel mégis, akkor sem látom értelmét. A kínai nem azért a legolcsóbb, mert kínai. Nem kell az eredetet feltüntetni, ezért jelentősége sincs, hogy a "non EU" rész milyen mézet takar. Azért a legolcsóbb, mert cukor szirup ízű. Attól, hogy átmegy Ukrajnán nem lesz méz íze. Én azért látom ezt a játékot értelmetlennek, mert sok költséggel és macerával jár és semmilyen előnyt nem jelent a végső vevő számára.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 21:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A zöld fórum moderátorai és adminisztrátorai nevében elhatárolódunk Bors irásától. Nem szívesen adnánk helyet az ikonikus méhész szakírók szapulásának.
Nem tartjuk szerencsésnek elhunyt nagyjaink szembeállítását!
Tisztelettel őrizzük a pozitívumokat munkásságukból s nem esetleges tévedéseikre kívánunk fókuszálni. Mindemellet nem kívánjuk firtatni Bors identítását, hiszen nem tudjuk nevén nevezni, de attól is szeretnénk elhatárolódni, hogy az FF klubvezetóje ebből fórumok közti konfliktust generáljon!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 20:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.06.24. 00:08
Hozzászólások: 93
Takács Ferenc írta:
Kedves trobi,
Elméletileg igaza van. Tud a kínai olyat gyártani, amit az ukránhoz is hozzá lehet keverni. Csak azt nem értem, hogy mi értelme van? Ukrán exportőr vesz kínait, ami Ukrajnába leszállítva drágább mint Spanyolországba. Kifizeti rá a vámot (40%).
Akkor még fizetnie kell méhészeknek is, hogy legyen papírja a beszerzéséről, mert különben nem kap róla állatorvosi papírt az exporthoz. Ez már rég sokkal többe van neki, mint amennyiért meg tudja venni a méhésztől az igazit és van egy papíron ukrán eredetű ízetlen méze, amiért a vevője miért adna többet mint a kínaiért? A legolcsóbb keverékméz a piacon az ukrán-kínai. Az ukrán azért kell bele, hogy legyen íze!


Kedves Ferenc,

Biztos hogy mézként érkezik be minden tétel nem valami alternatív néven? Biztos hogy annyi szerepel a vám alapját képező számlán mint amennyibe az valójában kerül? Közvetlen az importőr/behajóztató áll kapcsolatban az exportőrrel és a vevővel vagy van/vannak közbenső dobós cég(ek)? Ezek nagyban befolyásolhatják hogy a végén mennyiért is kerül a hordóba, üvegbe.

Az alább belinkelt cikk, amely az ukrán nagyüzemi termelés előretöréséről ír: biztos hogy mind létező és ekkora mennyiséget (50-60 kg/családra emeli az átlagot a 15 helyett, vagyis jóval efelett van egyes nagyüzemi méhészetek átlaga) előállítani képes méhészet vagy valóban van valamennyi mézet előállítani képes méhészetük de az a kis mennyiség csak a hab a tortán amit eladnak ezzel fedezve részint a költségeket és másrészt lepapírozva a kínai szutykot?

Lehet hogy Vologya is örül ha megveszik tőle a keveset cserébe aláírja a többet?

Nem kell sok fantázia, csak megnézni az elmúlt éveket itthon. Csak egy példa: hogy lehetett olcsóbb a cukor a boltban mint a gyárban?

Csak pár kérdés, hátha nem csak a labor felől lehet ezt megközelíteni. De ha valaminek legális úton nincs értelme ahogy írta, akkor valami alternatív megoldást kell a dolog mögött keresni...

Üdvozlettel,
Sisa


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 19:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Kedves trobi,
Elméletileg igaza van. Tud a kínai olyat gyártani, amit az ukránhoz is hozzá lehet keverni. Csak azt nem értem, hogy mi értelme van? Ukrán exportőr vesz kínait, ami Ukrajnába leszállítva drágább mint Spanyolországba. Kifizeti rá a vámot (40%).
Akkor még fizetnie kell méhészeknek is, hogy legyen papírja a beszerzéséről, mert különben nem kap róla állatorvosi papírt az exporthoz. Ez már rég sokkal többe van neki, mint amennyiért meg tudja venni a méhésztől az igazit és van egy papíron ukrán eredetű ízetlen méze, amiért a vevője miért adna többet mint a kínaiért? A legolcsóbb keverékméz a piacon az ukrán-kínai. Az ukrán azért kell bele, hogy legyen íze!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 19:31 
Veszti1982 írta:
Ja még annyit: miben sumákolt?


Nagyon de nagyon leegyszerűsítve: Boczonádinak 2 fő témája van, ebből az egyik pont a csalók elleni küzdelem, míg a másik a méhek védelme, a méhek szeretete. Az utóbbi a kasok elleni küzdelemével kezdődik, majd élete végén a keret méretek, családok méretével zárul. De nem ezek miatt lett közutálat tárgya, hanem az előbbi miatt.
Keresd meg Örösinél ezt a 2 témát. Örösi a méret témában hazudik, a csalásokról pedig szinte szót sem ejt.

Örösinek csak a saját népszerűsége volt fontos, a méhek igazából nem is érdekelték – Boczonádi pont fordítva.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 19:30 
Fülemüle írta:
Van Örösinek és Boczonádinak közös könyve is, Méhgazdaság, talán nem álltak annyira messzire egymástól.


Mester és a diák.. de olyan diák aki a mestert előbb meglopja, majd meg is tagadja..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 19:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Van Örösinek és Boczonádinak közös könyve is, Méhgazdaság, talán nem álltak annyira messzire egymástól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 18:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Én azért nagy tisztelettel gondolok Őrösi Pál Zoltánra is Boczonádi mellett.
A Méhek Között könyve 700 oldal... húú de sok helyről kellett lopnia mire össze ollózott ennyi anyagot.
Ja még annyit: miben sumákolt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 17:44 
Most bocs, csak röviden:

Takács Ferenc írta:
Ha létezne olyan vizsgálati módszer, amivel bizonyítani lehetne a hamisítást olyan szinten, ami a bíróság előtt is megáll, gyorsan megszűnne a kínai méz importja.


Van módszer.
Ebben a könyvben keressétek:
https://www.antikvarium.hu/konyv/id-boc ... ete-624210

Tudom, tudom, Boczonádit senki sem szereti, pedig a legnagyobb koponya..
(míg Örösi egy igazi "szarember", mert amit írt azt is mindet úgy lopta, az igazat pedig véletlen sem mondta)

De előre szólok, csak keveseknek fog tetszeni.. Örösi nem véletlen sumákolt..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 15:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Sokadjára kérdezem ! Kevés a 2000 méhésztől felvásárolt IGAZI "prémium" MÉZ??

"Miért csinálom én, mert ti nem csináltátok meg!" Az OMME hol van? Miért nem jutott ez eszükbe?? Ez nem fért volna bele a fizetésükbe??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 14:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Kedves Bors,

Nagyon tetszett a bejegyzésed, az összeszedettségével sincs semmi baj. Még a végén ,eljuthatunk egy olyan párbeszédig, amiben mindkét fél meg akarja érteni a másikat!
Azzal, amit a föld népének elsődleges problémájáról írtál 100%-ban egyetértek!
(Ezt még ilyen pontosan megfogalmazva sehol nem olvastam! Irigylem is tőled ezt a szösszenetet. Ilyen esetre mondta egyszer egy angol író, hogy ez olyan jó, hogy ettől fogva én találtam ki!)

Azt írod: "Téged is ez ért el..
Kétségbeesésedben jössz nekünk itt a kínai mézzel. Lestresszelsz bennünket, hogy már a labor sem látja, stb..stb..
"
Ebben viszont óriásit tévedsz! A saját üzletem rendben van. Elvesztettünk az elmúlt években évi 1000 tonnányi piacot a diszkont kategóriában, de szereztünk kb 500 tonnányit a prémium kategóriában (a prémium kategóriában el lehet adni a valódi mézet, de tudod mit szívesen látlak, gyere el egyszer és nézd meg a munkánkat) Ennél fogva az árbevételünk változatlan. És a tavalyi évre a nyereségességünk is visszaállt a korábbi szintre. Egyébként soha sem voltunk veszteségesek. Nincs okom a kétségbe esésre!
Hogy a kínai "cuccot" profin megcsinálják abban biztos lehetsz. Létezik hatósági ellenőrzés Európában! Ha létezne olyan vizsgálati módszer, amivel bizonyítani lehetne a hamisítást olyan szinten, ami a bíróság előtt is megáll, gyorsan megszűnne a kínai méz importja.
És ha kétséged lenne, hogy valódi méz e a kínai, csak ezt gondold végig! Kína a világ összes mézének egyharmadát termeli. Közel tízszeresét, mint Argentína vagy akár Ukrajna! Te elhiszed ezt?


Írod:
“Te is csak attól rettegsz, hogy nem lesz mit csinálnod. Azt mutogatod, hogy az a másik ott szebb, az a másik ott jobb, az a másik ott olcsóbb, ezért miránk már nincs szükség.
Akasszuk is mindjárt fel magunkat.”

Ha valamitől félek az az, hogy túlpörgetem magam, nem attól, hogy nem lesz mit csinálnom.
Én próbálom a valós problémákat leírni és főleg az érdekel, ami előre visz! Teljesen egyetértek azzal, hogy Ukrajna nagyon komoly konkurenciát jelent a magyar virágméznek.
De ez ellen, mit lehet tenni? Tüntessünk azért, hogy az ukrán ne méhészkedjen? Nagypolitika további nyitást akar Ukrajna felé. Ezzel nekünk szembe menni reménytelen! Azzal meg, hogy én kivenném a szortimentünkből az ukrán mézet semmivel nem lenne jobb a helyzete a magyar méhésznek, mert eladó és mert megveszik és mert ettől fogva tök mindegy kik bonyolítják ezt az üzletet le!
Annak viszont van értelme, hogy legyen rajta az üvegeken, hogy kínai méz van benne, mert vissza fogná valamennyire az áradatot belőle. Annak is, hogy felhívjuk a figyelmet arra, hogy ha összeomlik Európában a méhészkedés azt az ökoszisztéma alaposan megsínyli majd. Annak is van értelme, hogy legyen egy olyan rendszer, ami garantálni tudja a polcon lévő EU eredetű mézről, hogy az tényleg az. Miért csinálom én, mert ti nem csináltátok meg!


Írod:
"Feri itt egy páratlan csoda. Itt van a kezünkben. "

Ezzel teljesen egyetértek! Arra vagyok a legbüszkébb, hogy talpon vagyunk úgy is, hogy nem szálltunk be a hamisított mézek csomagolásába. Az egyike vagyok aki ezt az általad leírt csodát próbálja életben tartani. És meg fogom kapni a tockost (de még a megkövezést is), de az ukrán méhész is ugyanezt a csodát éli meg. És nem ő az ellenséged, hanem az a kínai, indiai, pakisztáni stb. gyár, ahol cukorból gyártják a méznek eladott szemetet. Meg főleg azok akik ebből üzletet csinálnak Európában.


Írod:
"Azt majd ha lenyugodnál magad is meglátod, hogy Arisztaiosz a barátod.
Ugyanis pl a logód tényleg össze-vissza van, és ő az egyetlen aki vette hozzá a fáradtságot, hogy segítsen téged."

Írtad nagyon bölcsen, hogy a föld népének az az elsődleges problémája, hogy nincsen mit csinálnia. (Én hozzátenném, hogy ebből származik az összes modern kori deviancia!) Na ez a mondatod senkire nem illik jobban mint Arisztaioszra! Semmi köze hozzánk, semmilyen közös valós ügye-baja, öröme-bánata nincs se veled se velem se senkivel a szakmában. Minek jött közénk, miért nem a kertészeknek osztja az észt, mert unatkozik és mert itt lehet törni-zúzni?!
Kialakult egy évtizedes megosztottság a szakmában. Az ellentétek elmélyültek, egyre több a seb mindkét oldalon. Ellentétben a kertészekkel, itt senki sem ismeri, elég beállni egyik oldalra a kórusba és már be is fogadták.

Igen a logó változott! Össze dobtunk valamit az alapítás előtt hirtelen, amiről azt gondoltuk jó lesz. Azóta megkérdeztünk profikat. Azok elmagyarázták, hogy miért nem jó az eredeti ötletünk (kicsi 1 cm körüli méretben nem kivehető a tartalma). Terveztek másikat. Ez sem biztos, hogy végleges, mert még nincs lezárva a diskurzus (más egyesületeket is megkérdezünk)az egész projektről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 13:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Kedves Takács úr
Köszönöm ,hogy részlegesen válaszolt.
Sajnos azomban még így sem sikerült megnyugodnom.
Leírok egy fikciót,ami lehet valós is.Nehogy magára vegye,nem pereskedem :D ;)
Ukrajnában nagy igény van az occó mézre.Az ott élő törvényeket kevésbé tisztelő emberek ,méhészek,felvásárlók,kereskedők,üzletemberek v.nem tudom kik ki akarják szolgálni ezt a nagy keresletet.Rendelnek is abból a kínai anyagból amit brémában sem tudnak megbuktani,és hozzákeverik a tremészetes mézhez.Jön egy jó laborháttérrel rendelkező nyugati fevásárló,és megvizsgálja az anyagot.Persze minden stimmel.Ráüti a vadiúj stemlijét innentől minden hivatalos,papiron.
Mit oldottunk meg?
Még sok ötletem lenne ,de szerintem már mind ki van találva :) :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 05:39 
Takács Ferenc írta:
Kedves Bors, olyan jó lett volna ha ez a sok-sok ember már össze kreatívkodott volna valami rendszert, ami védi a magyar méz európai piacait! Hidd el nekem is nagyon jól jönne! Főleg magyar mézet értékesítek. De ahhoz tenni kellene, nem csak kritizálni!


Feri értelek, de nem értelek meg.
Megpróbálok segíteni.

Egészen a 70-es évek vége óta látom mi folyik az ágazatban, ám ha most erről írok, akkor belesüppedünk egy mocsárba. Ezért itt most csak jeleztem, hogy tudok sok-sok problémáról (közel se állítom, hogy mindenről!)
Csakhogy én szándékosan nem akarok most erről beszélni – azaz szándékosan nem akarlak „megérteni”.

Tudod ugyanis te azt, hogy ma a Föld népének mi az elsődleges problémája?
Nem, nem a környezetvédelem, meg nem az ivóvíz, meg nem a többi hasonló baromság.. sokkal de sokkal triviálisabb..
Ha egyszerűen akarom mondani, akkor az, hogy: nincsen mit csinálnia..
Azért nincs mit csinálnia, mert mindenből sok van, mindenből tengernyit rendelhetek. Szinte bármit is állítana elő, az nekem nem kell.
Nekem már van. Nekem szebb van, nekem jobb van, nekem olcsóbb van – de legfőképpen SOK van.
Így ma az a helyzet, hogy szinte bárki bármit örömmel megcsinálna, csak mondjuk már meg neki, hogy „mit?”
Mit csináljon?
Mit csináljon olyat, amire a világnak/bárkinek szüksége lesz.
Amiért pénzt kap, amire büszke lehet, amiből a gyerekét etetheti..

Téged is ez ért el..
Kétségbeesésedben jössz nekünk itt a kínai mézzel. Lestresszelsz bennünket, hogy már a labor sem látja, stb..stb..
Te is csak attól rettegsz, hogy nem lesz mit csinálnod. Azt mutogatod, hogy az a másik ott szebb, az a másik ott jobb, az a másik ott olcsóbb, ezért miránk már nincs szükség.
Akasszuk is mindjárt fel magunkat.

Hát nyugi!
Nyugi, nyugi és még ezerszer is nyugi!

Less csak ide!
Feri itt egy páratlan csoda. Itt van a kezünkben.
Van még persze a Földön sok-sok ehhez hasonló csoda, ám ha nagyon akarjuk, akkor még egy ugyanilyen NINCS több!
Heuréka!
Máris van mit csinálni..
De nehogy előgyere nekem most az ukránnal, mert kapsz egy kokszost.. az SE ilyen!

Szóval először is nyugodj le.
Azt majd ha lenyugodnál magad is meglátod, hogy Arisztaiosz a barátod.
Ugyanis pl a logód tényleg össze-vissza van, és ő az egyetlen aki vette hozzá a fáradtságot, hogy segítsen téged.

Látod-látod itt az a sok „kreatív” is, még amit reklamálsz, „tesznek” is – hát majd kiszúrja a szemedet és még egy köszönömöt sem akarnak..
Csak pechjük van, mert téged éppen a világ kikészít?

/most mentem pipázni+kávézni, elismerem nem egy irodalmi mű, nehezen érthető, elnézést.. az élvezés most csábítóbb volt/


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.11. 00:08 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Takács Ferenc írta:
Srácok! Feltesztek nekem kérdéseket. Én igyekszem válaszolni mindegyikre, ahogy időm lehetővé teszi. Ehhez szükségeltetik egy minimális kölcsönös tisztelet. Például , hogy nem gúnyoljuk egymást. Aki ezt nem tartja fontosnak azzal nem tudok kommunikálni. Nem kívánok arra a szintre süllyedni mint az, aki az alábbi megszólítással kezdte, az egyébkén hazugságokból álló bejegyzését:

"Háááát...?! Aranyos Eredetvédő Demonstráló Nektáros Szent Ferencünk!"


Kedves Aranyos Fulmer Takács Ferenc Úr és dr. Rónainé Úrasszony! Kedves Ferenc és István!

Elnézést, ha a tisztelet talajában gyökerező előző megszólításom sértette az érzékenységüket, szándékomtól a gúnyolódás szándéka mindig is idegen volt, beszélgető-partnereimet szeretném megtisztelni azzal, hogy édes anyanyelvünk változatos szépségének megmutatását is eszközként használom fel. Ha ezt a nyelvi változatosságot sértőként ítélnék meg, rendkívül sajnálom, s alázattal megkövetném az érzékenységüket...

Kölcsönösségi alapon viszont szeretném, ha Te is belátnád a tévedésed Ferenc, s egy halk tőmondatban elnézést kérnél azon kijelentésedért, amelyben a bejegyzésemet hazugságokból állónak minősítetted. Sajnos az én érzékenységemet meg az sérti, ha bejegyzésemet hiteltelennek, hazugságoktól terheltnek minősíti az, akinek pedig lehetne alkalma tételesen cáfolni azokat a kérdésfelvetéseket, melyek szerinte hazugságot tartalmaznak.

Tanulva az előzményekből, melyek arra mutattak, hogy Te vagy bepereled, vagy etikai és fegyelmi vizsgálat elé próbálod állítani azokat, akik nem értenek egyet veled, mostanság inkább csak kérdezek, hiszen ha meg kívánod őrizni a hitelességed látszatát, a kérdésekre hiteles választ leszel kénytelen írni, ellenkező esetben az a verzió áll elő, mikor tucatnyian felhívnak, hogy Fulmer Takács Ferenc miért volt képtelen választ adni, s válaszadás helyett miért ment el megsértődni egy olyan kijelentés takarásában, melyben bejegyzésemet globális hazugságként minősítette.

Feri! Ezért én most -kivételesen- nem perellek be, de felhívnám a figyelmed, hogy ismétlődés esetén nem marad ez így. Én sem szívesen viselem, ha hazugnak neveznek, ahelyett, hogy tételesen cáfolnának. Ezt még tőled is nehezen viselem, s megkérnélek, hogy ne irreleváns érveléssel minősíts, hanem tételesen cáfolj meg. Ha meg ez nem megy, maradj néma, mert ugyan nem akarok a te vitakészséged és érveléstechnikád szintjére süllyedni, de szükség esetén megkeresem a megfelelő eszközöket. Tudod, anno elnézést tudtál kérni, amikor "bértollnoknak" tituláltál. Most is ez lenne a járható út, mert minden nagyságod ellenére könnyen kaphatsz adekvát választ.

Nem minősítettelek, te se tedd azt másokkal. Ha van válaszod, válaszolj! Ha nincs, lásd be, hogy úgy jártál...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 23:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
trobi írta:
"ha ilyen nagy mennyiségű hamisítvány van a piacon,amit ön feltételez,akkor miért nem labortechnikával próbálunk rajtuk fogást keresni?

Próbálunk, csak nem sikerül! Öt éve még meg tudtuk tenni, el is tűnt hazánkból a kínai méz. Ugyanolyan műszerünk van, mint a brémai labornak. Különbség csak annyi, hogy nekik van 30db nekünk meg egy. Kínaiak legyártják mostmár szinte minden összetevőt, nem csak a szirupot, ami a mézben található. Kémiailag és biológiailag hibátlan másolatai a méz eredeti összetevőinek. Az aromakomponensekben lehet eltérés, de ott meg az analitika mondott csődöt. Annyira nagy számú és nagyon kismennyiségű, jórészt még nem azonosított anyagról van szó!


trobi:
"Ha viszont nem lehet semmilyen módszerrel kimutatni,ésígy kivonni a hamisítványokat,akkor viszont semmilyen címkézés nem oldja meg a problémánkat."

A címkézés szigorítása nem fogja teljeskörűen visszaszorítani a hamisítást. Viszont a nyomon követés miatt a kínai méz nagyobb részére csak rá kell majd írni a valódi eredetet! Nem lehet majd minden kínai import tételt átvarázsolni európai eredtüvé ! A címkézés megszigorítása a segítségünkre lehet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 22:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Srácok! Feltesztek nekem kérdéseket. Én igyekszem válaszolni mindegyikre, ahogy időm lehetővé teszi. Ehhez szükségeltetik egy minimális kölcsönös tisztelet. Például , hogy nem gúnyoljuk egymást. Aki ezt nem tartja fontosnak azzal nem tudok kommunikálni. Nem kívánok arra a szintre süllyedni mint az, aki az alábbi megszólítással kezdte, az egyébkén hazugságokból álló bejegyzését:

"Háááát...?! Aranyos Eredetvédő Demonstráló Nektáros Szent Ferencünk!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 22:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
méhész60 írta:
"Hogyan fogja a védjegytulajdonos(feltaláló)használni a saját védjegyét a kevéske Hazai és többségében Ukrán "mézet"tartalmazó üvegen?
Vagy ha feláll a "rendszer"beáldozza az Ukrán bizniszt? "

Világos a szabályrendszer: Csak olyan mézkeveréken lehet rajt a védjegy, ami EU eredetű mézekből áll!
Ha feláll a rendszer akkor is csomagolhat egy auditált védjegyhasználó ukrán mézet, ha az bizonyíthatóan termelőktől származik. Nem kell feladnia a meglévő üzletét. Viszont ilyen mézekre nem teheti fel a védjegyet!
Minél drágább egy méz, annál inkább hamisítják. Nem az alacsonyabb árkategóriában (ukrán méz) van szükség az értékesítés támogatására hanem azoknál a mézeknél
(mint a magyar) ami drágább. Ezt célozza meg ez a kezdeményezés!


Bors írta:
Védjegynél több kell.. lényegesen több.
Egy brand építés nehéz feladat – de nem lehetetlen.
Arculat, marketing, stb.. de elsősorban pénzügyi terv. Ezeket mind szakemberekkel is lehet készíttetni, természetesen pénzért - ám sosem lesz olyan, mint amit sok-sok ember közösen kreatívkod össze.

Kedves Bors, olyan jó lett volna ha ez a sok-sok ember már össze kreatívkodott volna valami rendszert, ami védi a magyar méz európai piacait! Hidd el nekem is nagyon jól jönne! Főleg magyar mézet értékesítek. De ahhoz tenni kellene, nem csak kritizálni!


Bors írta:
"Első lépés: termék.
Konkrétan mitől más mint pl az ukrán?"

Erre is van az egyesületünknek válasza! Azért más, mert uniós méhek termelték és az európai ökoszisztémára van pozitív hatással. A másik, hogy megvan a közvetlen kapcsolat a méz és a termelője között és ezt tudatosítjuk a fogyasztóval.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 21:38 
ebben tökigazad van - lájk! :-)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 21:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bors írta:
én azt mondom/javaslom, hogy a terméknek kéne egyedi jellemzőkkel bírni..

Én úgy gondolom, hogy ezek pontosan az eu mézek paraméterei legyenek.Nem pl az OMME-ból kiment lerontott paraméterek.
bors írta:
Egy németet nem fogja érdekelni, hogy az magyar méz, vagy Ferenc-testvérünk ukrán méze.. egy németet csak a minőség fogja érdekelni – hangsúlyozom, hogy: szerintem!

Ha nem tudunk jobbat adni mint az Ukrajnán át jövő kétes mézek akkor úgy kell nekünk!
Nálunk sem attól kell felvásárolni aki úgy gondolja hogy 20% cukor belefér!
Ha tudunk minőséget adni akkor van brand, ha nem akkor meg úgy kell nekünk.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 21:14 
Egy németet nem fogja érdekelni, hogy az magyar méz, vagy Ferenc-testvérünk ukrán méze.. egy németet csak a minőség fogja érdekelni – hangsúlyozom, hogy: szerintem!

Márpedig ha sok energia megy/menne egyszer majd bele (hisz máskülönben honnét tudhatná az a vásárló) akkor nagyon nem mindegy ha célt ér, könnyen lekopizható lesz-e a logika vagy se.. Azaz lesz/lehet-e pl Ferencünk konkurense vagy se..
Hisz pontosan az az értelme egy brand-nek..

De nem kell elkapkodni, nem ma fogjuk a világot 2-en megváltani..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 21:00 
én azt mondom/javaslom, hogy a terméknek kéne egyedi jellemzőkkel bírni.. és főleg külpiacokon kevéssé látom értelmét a származási helyre való hivatkozásnak..

de ez az én véleményem, lehet tévedek, lehet te tévedsz, stb.. csak az a lényeg, hogy a végén átgondolt legyen


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 20:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bors írta:
tsanyi írta:
Ha valami védjegyet szeretnénk akkor azt mondjuk az európai profik egyesületének kéne létrehozni, ellenőrizni.


Védjegynél több kell.. lényegesen több.

Egy brand építés nehéz feladat – de nem lehetetlen.
Arculat, marketing, stb.. de elsősorban pénzügyi terv. Ezeket mind szakemberekkel is lehet készíttetni, természetesen pénzért - ám sosem lesz olyan, mint amit sok-sok ember közösen kreatívkod össze.

Első lépés: termék.
Konkrétan mitől más mint pl az ukrán?
(tudom szemét kérdés volt, ám most a vevő fejével kéne gondolkodni..)


Mitől több mint az ukrán?
Garantálni kéne, hogy a védjegy csak és kizárólag az EU területén, méhlegelőről megtermelt mézet tartalmaz.
A design legyen a csomagoló dolga, de a logót csak az egyesület engedélyével, díj ellenében használhatná.
A díjakat vissza kéne forgatni, mézvizsgálatokba amelyek garantálják az eredetiséget és a minőséget.
Az EU-s méhészegyesületek, akár az eu-s támogatásukat is részben erre használva, támogathatnák reklámmal a védjegyet.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Kedves Takács úr
Sajnálom,hogy nem sikerült válaszolnia a kérdéseimre,valamiért sejtettem,hogy ez lessz.
A termelő méhészek,csak azt nem értik szerintem,hogy ha ilyen nagy mennyiségű hamisítvány van a piacon,amit ön feltételez,akkor miért nem labortechnikával próbálunk rajtuk fogást keresni?Ha tudna működni a dolog a méhészek is támogatnák szerintem,könnyebben lehetne anyagi forrásokat is keríteni rá,hiszen mindenki érdekében történne.
Ha viszont nem lehet semmilyen módszerrel kimutatni,ésígy kivonni a hamisítványokat,akkor viszont semmilyen címkézés nem oldja meg a problémánkat.
Természetesen ehhez komoly akarat is kellene,ami szerintem nincs,úgyhogy ez is kapufa.
Talán ilyen irányban kellene a méhészek eggyütműködését kérni Európa szerte,jobban támogatható lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 20:16 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Takács Ferenc írta:
Kedves sisa, kedves tsanyi, elmagyarázom a szabályrendszert.:

Tudni kell róla, hogy a szabályrendszer még nem végleges, bevontunk más európai szervezeteket is a megvitatásába. Azokat a szabályokat látod a honlapon, amivel az alapítók egyetértettek. Tehát ez egy tervezet. Van ennek egy jogi szöveg változata is ami még ennél is nehezebben emészthető.

A védjegy használat megszerzése korlátozások vállalása mellett lesz lehetséges. A korlátozások azért szükségesek, hogy ellenőrizhető rendszert állítsunk fel. Ne lehessen vele visszaélni! És természetesen azért, hogy az unióban termelt mézeknek az értékesítését segítse elő.

Legfontosabb szabály a mézre vonatkozik: "European Bee Made" védjegy (továbbiakban Védjegy) kizárólag az Európai Únió országaiban megtermelt méz jelölésére kérelmezhető és használható. A Védjegy használat megengedhető az EU országok nem Európában elhelyezkedő területein termelt mézekre is.
A mézre vonatkozó fontos szabály az is, hogy közvetlen termelőtől kell beszereznie a csomagolónak.

Korlátozva van földrajzilag az is, hogy ki kérelmezheti a védjegyhasználatot:
"A védjegyet a földrajzi értelemben vett Európa méhészetei és mézcsomagolói (továbbiakban Feldolgozók) kérelmezhetik és használhatják ..."
Tehát nem EU országban működő de európai csomagoló cég is (és méhészet is ha idegen mézet is csomagol) használhatja, természetesen kizárólag az EU termelőktől származó mézre. Például egy angol méhész felteheti a védjegyet a magyar termelőktől vásárolt akácmézre, de a sajátjára nem, mert már Anglia nem EU tag.

Még egy nagyon szigorú szabály van. A csomagoló aki ezt kéri a teljes méz beszerzését (azt is amire az eladása során nem kér védjegyet, mert például Aldi sajátmárkás méz lesz belőle) közvetlenül termelőktől származó mézzel kel biztosítania és ez is csak európai eredetű lehet (földrajzi Európa). Ez a szabály több okból fontos.
Így az adott csomagoló teljes mézbeszerzése ellenőrizhető, mert visszavezethető méhészekhez. Mézet sajnos nagyon profin hamisítják, viszont együttműködő hamis termelőt jelentős számban nem tudnak. Azért is fontos ez a szabály, mert nem szeretnénk például kínai csomagolónak odaadni a védjegyet. Viszont olyan szabályt csinálni amiben felsoroljuk, hogy ki nem kérheti, diszkriminatív lenne.

Az ellenőrzéseket független pénzügyi auditorokra bízzuk majd. Aki nem az élelmiszerbiztonsági rendszerét nézi meg a csomagolónak, mert azt a vevőik és a hatóságok elég jól ellenőrzik, hanem egyedül az anyagmérlegét mézből és,hogy megvannak e a termelők a beszerzési oldalon. Azért pénzügyi ellenőrzés a fontos, mert ott nem tud hazudni senki, ahova a pénz ment, onnét kellett a méznek jönni!

Természetesen a rendszer kitalálásához nagyban hozzá járult az én tapasztalatom.
Én garantálom a vevőimnek, hogy minden beszerzésem termelőktől származik, vagyis nem vásárolok a mézkereskedelemből homogenizált tételeket. Na ezt ők az auditjaik során ellenőrizni is szokták.

Összességében ennek a védjegynek az az értelme, hogy ha megvalósul a rendszer, garantálni tudja, hogy a védjeggyel jelzett üvegben biztosan közvetlen EU termelőtől származó méz lesz.



Háááát...?! Aranyos Eredetvédő Demonstráló Nektáros Szent Ferencünk!

Ebben a hozzászólásban akkora bukfenceket sikerült vetned, ami még tőled is meglepinek számít. Először az emberek nagy többsége erőst elszégyelli magát, hogy ő ezt hogy a rossebbe képtelen felfogni és érteni, aztán a néhány szerencsésen kívül nekiveselkedik többször is, mert kényszeres igénye van a megértésre, ám a blöffjeidet követni képtelen, így komoly szövegértési nehézségekkel kell megküzdjön...

Kezdjük hát az elején: nekem ez az "egyesület" nem gömbölű. Hivatkozol a honlapra (nem tudom, mostanság hányadikra, mert már nem tudom pontosan, hányadik változat, amivel elkápráztatjátok a Nagyérdeműt. Nos, a honlap (Associacion for European Bees) nevéből eredően is egy egyesületről szólna, ha szólna.

Állításotok szerint novemberben aláírtátok az egyesületetek Alapszabályát (10 ország 20 akárkije, mert nem méhésze…), s ezt az egyesületet Magyarországon jegyeztettétek be.

https://karcfm.hu/archiv/egyesulet-az-e ... 019-11-22/

Nem szakmám a civil-jog, de ahogy elnézem, köreidben sem akadt egyetlen ember sem, aki észrevette volna, hogy ez a „egyesület-bejegyzés” csak egy blöff.

A civil szervezetek közhiteles nyilvántartása szerint a ti egyesületetek hivatalosan nincs bejegyezve:
https://birosag.hu/civil-szervezetek-nevjegyzeke
„Nincs találat Az adott feltételekkel nem találok szervezetet” - írja a kereső. Csináltam egy gyorstesztet, az OMME pl. működik…

Amúgy sem ártana alaposan átgondolni ezt az egyesületesdit, ahogy olvasom tőled, alapjában véve az egész mutatvány a „védjegy” körül forog. Erre egyesületet alapítani értelmetlen hazánkban, nálunk gazdasági célból egyesület nem alapítható, a védjegy értékesítése pedig gazdasági tevékenység. Szívesen megbeszélem veled ezt a dolgot, időm, mint a tenger, s ha neked is megéri, akár tanácsot is szívesen adok… A civil törvényt és a Ptk-t szívesen küldöm, de feltehetően azok a MOLNÁR ÉS ERDEI ÜGYVÉDI IRODA archívumában is megvannak, ideje lenne konzultálni velük is, dolgozzanak már meg a pénzükért…
Amúgy a „védjegy” sem teljesen kristálytisztán került forgalomba, az első, védjegyoltalommal rendelkező logó teljes mértékben eltér a mostanság használttól, ami a törvény értelmében szabálytalan. A bejegyzett védjegy és az új logó (grafikus ábrázolás) köszönő viszonyban sincsenek. Az „alapváltozat”, mely a Vajdahunyad-várbéli miniszterkéz-szorongatásról és –rázásról készült fotón is látható. Ez rendelkezik oltalommal:
https://www.trademarkia.com/ctm/ctm-com ... 8-page-1-2

Maga a védjegy-bejegyzés:
https://trademark.trademarkia.com/ctm/e ... 913675.htm

És végül az „egyesület” aktuális honlapja (az előző változatokat levették a hálóról, ha valaki nem csak link formájában mentette, kérem ossza meg velünk az előző verziókat is). Ez a logó nem bejegyzett és nem is védett, ergo el sem adható a védjegyhasználatának joga.

http://europebee.eu/

Nos, ez az olvasmány már aránylag elég hosszú, most tartanék a kérdésben egy kis szünetet, hogy dr. Rónainé Pistával tudjátok emészteni ezt az egyesületesdit és védjegyesdit.

Inkább azokra a kérdésekre térnék ki, melyek az idézett „magyarázatod” olvasása közben merültek fel bennem. Lássuk:

--Mi az egyesület alakításának alapfeltételéül szolgáló aktuális alapszabály szövege, amit a bíróságra benyújtottatok? A hivatalos megalakulás óta változott az alapszabály? Feltehetően igen, hiszen a hozzászólások (tiéd és dr. Rónainé Pestáé) szerint folyamatos átalakítás alatt van… Jó lenne egy hivatalos, azaz bejegyzett. Azt hívják ugyanis Alapszabálynak, a többi csak sajtcetli, akár szalonnát is lehet bele csomagolni, ha Dubaiba mentek, s visztek olyan menázsit, ami ott vallási okok miatt nem kapható…

-- Nem tervezed-e, hogy az „egyesületed” alapszabályát kiegészíted azzal, hogy a védjegy-használók szakmai előéletét is górcső alá kellene tenni?

--Ez utóbbi kérdés valójában egy konkrét eset megismerése kapcsán jutott a fejembe. Nem tudom, melyik mézcsomagoló cég esetével példálózott a tanulmány szerzője, de a tartalom arra utal, hogy nem árt az óvatosság, ha a védjegyértékesítés során belopakodik egy olyan cég a védjegyhasználók közé, akinek szakmai előélete nem teljesen makulátlan. Lássuk a konkrét történetet:

Horváthné Dr. Ruprecht Szilvia írta:

Szabálytalan selejtezés adójogi kihatásai
2013.03.11, Horváthné Dr. Ruprecht Szilvia, Forrás: Verlag Dashöfer (http://www.dashofer.hu)

A Kúria Kfv. V.35.450/2011/6. számú ítéletében egyrészt elutasította felperes előzetes döntéshozatali eljárás iránti kérelmét, másrészt megállapította, hogy felperes olyan termékminőséget, amely az általa vásárolt áruk megsemmisítését, selejtezését indokolta, megalapozta volna, nem bizonyított, a termékek megsemmisítését, selejtezését pedig hitelesen nem igazolta.
Irányadó tényállás
Az elsőfokú adóhatóság 2007-2008. évekre vonatkozóan valamennyi adónemre és költségvetési támogatásra kiterjedően megtartott bevallások utólagos vizsgálatára irányuló ellenőrzést végzett a felperesnél, melynek eredményeként 5.837.000,- Ft általános forgalmi adó, 4.461.000,- Ft társasági adó és társas vállalkozások külön adója, 5.001.000,- Ft adóbírság és 4.376.000,- Ft késedelmi pótlék megfizetését írta elő.
A fellebbezés folytán eljárt másodfokú adóhatóság (továbbiakban: alperes) az elsőfokú határozatot megváltoztatta, a felperest 5.031.000- Ft általános forgalmi adó /áfa/, 3.968.000 Ft társasági adó /tao/, 4.352.000- Ft adóbírság és 2.512.000- Ft késedelmi pótlék megfizetésére kötelezte.
Az adóhatóság által feltárt tényállás szerint felperesi gazdasági társaság 1998. évtől működik két személlyel. 2007. és 2008. években mézet vásárolt őstermelőktől, mezőgazdasági vállalkozásoktól. A terméket nagyobb részben kiskereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozásnak, valamint édesipari termékeket előállító társaságoknak értékesítette. Termékeinek egyharmadát az EU tagállamaiba és azon kívülre szállította.
Az adóhatósági megállapítások alapja:
1.
Felperes 2006. december 31-i leltárában 47.926 kg folyékony méhtakarmány szerepelt 19.536.000-Ft értékben.
A 2007. évben e termékből beszerzése nem volt, az év során folyamatosan összesen 24.416 kg-ot selejtezett.
A selejtezésről készült jegyzőkönyvek szerint a terméknek lejárt a szavatossága /megforrt/, és mivel nem veszélyes hulladék, azt kiöntötték. A selejtezett 24.416 kg méhtakarmány beszerzési áron számított 9.953.000- Ft értékét az adózó 2007. évben egyéb ráfordításként könyvelte, csökkentve ezáltal a bevételét.
Az adóhatóság vizsgálta a selejtezés okait, megtörténtét, annak dokumentált körülményeit, fizikai teljesedését. A bizonyítási eljárás során társhatóság által adóellenőrzést végzett a méhtakarmányt értékesítő cégnél. A társaságnak új tulajdonosa volt, aki a tevékenységről érdemben nyilatkozni nem tudott, iratanyagot a revíziónak nem adott át arra hivatkozással, hogy azt nem is kapott, időközben a cég felszámolás alá került, volt tevékenységéről a felszámoló biztos nyilatkozni iratanyag hiányában nem tudott. A tanúként meghallgatott, a vizsgált időszakban volt tulajdonosok iratanyag hiányában értékelhető tényadatot nem szolgáltattak.
A revízió továbbá megkereste a ... Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatalt, amely közölte, hogy a méhtakarmány forgalmazását nyilvántartásba vett társaságok végezhetik, amely listán a felperes nem szerepel.
A felperes képviselőjének nyilatkozata szerint azért nem jelentette be a méhtakarmányok forgalmazását az illetékes szakigazgatási hivatalnak, mert azt nem értékesítés céljából vásárolta, külföldi megrendelésre lépesmézet kívánt értékesíteni, az etetőanyag felvásárlásával a méhészeknek kívánta a takarmányt biztosítani, de időközben a megrendelő elállt a vételtől. E nyilatkozatához, a 2006. évi méhtakarmány vásárlásokhoz kapcsolódóan az adózó szerződéses partnerektől okiratot nem tudott bemutatni.
A revízió megállapította, hogy a felperes 2006. évben úgy vásárolt több tonna méhtakarmányt, hogy nem volt meg a vevőköre, 2007. év folyamán (annak ellenére, hogy tisztában volt a minőségmegőrzés idejével) kísérletet sem tett az eladására, de azt sem igazolta, hogy a termék alkalmatlanná vált az értékesítésre, ezért a 9.953.000 Ft egyéb ráfordítást - a selejtezésre való hivatkozással - nem fogadta el. A társaság készleteiből hiányzott (megállapíthatóan) 24.466 kg folyékony méhtakarmány, a selejtezés azonban akkor szabályszerű, ha tényleges és jogszerű eljárás keretében megy végbe, írásban rögzítik, és megtörténtét hiteles dokumentumok támasztják alá.
A kétséget kizáróan dokumentumokkal nem igazolt, selejtezésnek nevezett készletcsökkenéssel szemben a társaságnak bevétele nem keletkezett, az alperes szerint a készletet a felperes úgy vezette ki a könyveiből, hogy azután nem tett eleget adókötelezettségének. Termékértékesítésnek minősül ugyanis, ha az adóalany a terméket az adóalanyiságot eredményező gazdasági tevékenysége köréből kivonja. Az elszámolt értékvesztés összege tehát térítés nélkül átadott eszköz, amely után 20%-os mértékű áfa-t kell fizetni. Az adóalap megállapításakor pedig az adózás előtti eredményt növelni kell a térítés nélküli eszközátadás könyvszerinti értékével, és az átvevő által meg nem térített áfa összegével.
2.
Felperes 2007. január 1-jén 514 kg mézet helyettesítő diabetikus mézet leltározott fel, 2007. január 4-től május 4-ig pedig 24.321 kg diabetikus mézet vásárolt. Az adózó 2007. december 31-i időponttal felvett leltárában a diabetikus mézből készletet nem szerepeltetett, mivel az összesen 24.835 kg diabetikus mézet 2007. június-szeptember hónapokban leselejtezte. A selejtezési jegyzőkönyvek szerint: "a meghiúsult üzlet miatt a diabetikus méz leselejtezésre került, mivel azt a felperes nem kívánja felhasználni. A diabetikus méz nem minősül veszélyes hulladéknak, ezért az kiöntésre került". Az ellenőrzés a felperes részére a diabetikus mézet eladó cég volt képviselőinek nyilatkozata alapján nem tudott meggyőződni a két társaság közötti gazdasági esemény valódiságáról, mert az eladó (aki azonos volt a méhtakarmányt értékesítő céggel) beszállítóit a nyilatkozat alapján beazonosítani nem lehetett. A revízió vizsgálta a diabetikus méz készletezését, a selejtezés körülményeit is. Az áru megsemmisítését utólag ellenőrizni nem lehetett, mert azt - az adózó előadása szerint - a társaság telephelyén lévő csatornába öntötték. A diabetikus méz beszerzésekor átvett minőségi bizonyítványok, a vételi számlák a selejtezési jegyzőkönyvek mellett nem voltak megtalálhatók.
Az ellenőrzés a rendelkezésre álló dokumentumok és nyilatkozatok alapján azt állapította meg, hogy a társaság könyveiben olyan gazdasági eseményeket rögzített, amelyek valós tartalmát kétséget kizáróan nem igazolta. Az adózó olyan termék gyártását rendelte meg, amelynek továbbértékesítéséhez semmiféle szerződéssel, igérvénnyel nem rendelkezett. A selejtezési jegyzőkönyvekben található okok nem megfelelő indokai az értékvesztés elszámolásának. A felperes 2007. év folyamán semmilyen kísérletet nem tett az eladásra, nem tudta igazolni, hogy a 24 tonna termék alkalmatlanná vált az értékesítésre. A rendelkezésre álló bizonyított tények szerint a készletcsökkenéssel a felperesnek bevétele nem keletkezett, e készletet úgy vezette ki a könyveiből, hogy azután nem tett eleget adókötelezettségének.
3.
Felperes mezőgazdasági vállalkozásoktól, őstermelőktől nagy tételben mézet vásárolt, azt különböző űrtartalmú palackokban, flakonokban értékesítette, illetve lédig formában édesipari termékek gyártóinak szállította. E mézkészlet vonatkozásában az alperes a fellebbezésben foglaltakat megalapozottnak értékelte, a felperes által értékesített méz mennyiségét elfogadva, továbbá figyelemmel arra, hogy mérleghibából is adódott különbözet, ellenérték nélküli készletcsökkentést nem állapított meg.
Ennek megfelelően 2007. december hónapra a megállapított áfa különbözet összegéből 806.000 Ft-ot, és a megállapítás tao vonzatát törölte.
Alperes döntését a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény (a továbbiakban: Sztv.) 56.§ /2/ bekezdése, 81.§ /4/ bekezdés a) pontja, az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (a továbbiakban: Art.) 1.§ /7/ bekezdése, 2.§ /1/ bekezdése, az általános forgalmi adóról szóló 1992. évi LXXIV. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) 7.§ /1/ bekezdése, 13.§ 13. pontja, 25.§ /1/ bekezdése, a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tao tv.) 8.§ /1/ bekezdés n.) pontja alapján hozta meg.
Felperes kereseti kérelme
A felperes az adóhatározatok bírósági felülvizsgálatát kezdeményezte mind jogalap mind összegszerűség tekintetében, ugyanakkor egyetlen jogszabályhelyet sem jelölt meg merre keresetét alapította.
Megyei bíróság döntése
Az elsőfokú bíróság a jogerős ítéletében a felperes keresetét elutasította.
Felperes felülvizsgálati kérelme
A felperes felülvizsgálati kérelmében az ítélet hatályon kívül helyezését és a jogszabályoknak megfelelő határozat meghozatalát, továbbá a polgári perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény /a továbbiakban: Pp./ 155/A.§ alapján előzetes döntéshozatal iránti eljárás kezdeményezését kérte.
Álláspontja szerint az elsőfokú bíróság akként változtatta meg a jogalapot, hogy a határozatokat az adóhatóság új eljárásra kötelezése mellett elmulasztotta hatályon kívül helyezni. Az ítélet ugyanis a folyékony méhtakarmány és a diabetikus mézkészlet csökkenésével kapcsolatban megállapított tényállást az adóhatározatokban foglaltaktól eltérően, ellenérték fejében történt, bevételt realizáló termékértékesítéseknek minősítette, sértve az Áfa tv. 7.§ /1/ bekezdését, a Tao tv. 8.§ /1/ bekezdés n.) pontját, a Pp. 339.§ /3/ bekezdését.
Az elsőfokú bíróság álláspontjával ellentétben a selejtezés alapjául szolgáló körülmények írásbeli bizonyítékkal való alátámasztottságának követelménye az Sztv. 15.§ /1/-/9/ bekezdéseiből, 56.§ /2/ bekezdéséből nem vezethetők le. Az ítélet a Pp. 221.§ /1/ bekezdésében foglaltakkal ellentétben nem tartalmazza a selejtezésre vonatkozóan írásbeli kötelezettséget előíró jogszabályt.
Az elsőfokú bíróság a bizonyításra vonatkozó törvényi előírásokat megsértette, a felperes nyilatkozatát értékelnie, a felajánlott tanúbizonyítást, külföldi partnerek megkereséseit foganatosítania kellett volna, és az Art. 97.§ /4/-/6/ bekezdéseit sértő, tényállásában nem tisztázott adóhatározatokat hatályon kívül kellett volna helyeznie.
Téves feltételezéseken alapulnak a méhtakarmány minőségmegőrzési idejére vonatkozó ítéleti megállapítások, a leltározásnak nevezett eljárás eredménye nem szolgálhatott volna megállapítás alapjául, az elsőfokú bíróság figyelmen kívül hagyta azt a körülményt, hogy a selejtezéssel érintett években független könyvvizsgáló vizsgálta a felperes éves beszámolóinak valódiságát, szabályszerűségét és mindent rendben talált.
Kúria döntése
A Kúria felülvizsgálati kérelmet alaptalannak minősítette.
A Kúria megállapította, hogy az elsőfokú bíróság a megfelelően megállapított tényállásra helytálló jogszabályokat alkalmazott, a rendelkezésére álló bizonyítékokat okszerűen mérlegelte, döntése jogszerű.
A Kúria utalt arra, hogy a megyei bíróság tényként állapította meg,- amellyel ellentétes bizonyítékot a felperes nem csatolt, illetve előadást nem tett, - hogy az ellenőrzéssel érintett áruk (felperes által állított, az alperes és az elsőfokú bíróság részéről el nem fogadott) selejtezésénél - csatornába öntésénél - hatóság, a Vízügyi Felügyelőség, más szerv nem volt jelen.
A felperes nem igazolta, hogy az adójogszabályok alkalmazásával eljárt adóhatóság döntésére, az általa ekként megállapított tényállásra és jogi minősítésre miként lenne hatással a nem adójogszabályok alapján eljáró, a felperes által állított selejtezésnél jelen nem lévő más szerv utólagos tényállítása.
A Kúria rögzítette, hogy a jogerős megyei bírósági ítélet tényállása azonos az adóhatározatok tényállásával. A felülvizsgálati kérelemben foglalt felperesi állítással ellentétben, ahogyan az alperes sem, úgy az elsőfokú bíróság sem állapította meg, hogy a méhtakarmány és a diabetikus méz értékesítésével a felperes "bevételt realizált".
Az ítélet pontosan tartalmazza a felperes keresetét, hogy mely részeiben, milyen tények és bizonyítékok alapján vitatta az adóhatározatokat, minősítette tévesnek az alperes megállapításait. A pertörténet sorában összefoglalt az alperes ellenkérelme, továbbá a bizonyítási eljárás körében foganatosított iratbeszerzés is.
Az elsőfokú bíróság az alkalmazott jogszabályokat (Art. 1.§ /7/ bekezdés, 2.§ /1/ bekezdés, Áfa tv. 7.§ /1/ bekezdés, 25.§ /1/ bekezdés, Sztv. 15. §, 56.§ /2/ bekezdés, 86.§ /7/ bekezdés a. pont) nemcsak megjelölte, hanem pontosan idézte is, így azok tételesen összevethetők a keresettel, és a jogi indokolással.
Az ítélet jogi indokolási részében az elsőfokú bíróság a közigazgatási eljárás és a per teljes anyaga, a rendelkezésére álló bizonyítékok alapján tételesen értékelte minden egyes keresetrészre vonatkozóan, hogy mely bizonyítékot miként, milyen súllyal értékelt, mely tényt és miért minősített bizonyítottnak, és a bizonyított tény és a megjelölt, illetve alkalmazott jogszabály alapján - a Pp. 213.§ /1/ bekezdése szerint a keresettel érintett körben - miért jogszerű az adóhatóság jogi álláspontja.
Az elsőfokú bíróság nem változtatta meg a jogalapot, az ítéletben az alperes jogi álláspontjával egyezően állapította meg, hogy helytálló volt az Áfa tv. 7.§ /1/ bekezdésének alkalmazása, mert a felperes a selejtezés megtörténtét nem bizonyította, így a termékek adóalanyiságot eredményező gazdasági tevékenysége köréből történt kivonása termékértékesítésnek minősült.
A Kúria álláspontja szerint alperes jogsértése hiányában sem a határozatok hatályon kívül helyezését, sem az adóhatóság új eljárásra kötelezését nem mulasztotta el az elsőfokú bíróság.
A Kúria ítéletében hivatkozott az Sztv. 15.§ /3/ bekezdésére, mely szerint a könyvvitelben rögzített és a beszámolóban szereplő tételeknek a valóságban is megtalálhatóknak, bizonyíthatóknak, kívülállók által is megállapíthatóknak kell lenniük.
A Kúria indokolása szerint e törvényhely és a Sztv-nek az eszközök értékvesztését szabályozó 56.§ /2/ bekezdésében foglaltak helytálló alkalmazásával állapította meg az elsőfokú bíróság, hogy ha a felperes különböző termékekből nagyobb mennyiséget vásárol, de utóbb azok továbbértékesítése meghiúsul, és döntése szerint részére bevételt már nem eredményezhetnek, ezt olyan hitelt érdemlő okiratokkal kell alátámasztania, és a selejtezést dokumentálnia, ami kívülállók számára is egyértelművé teszi, hogy a beszerzett, de el nem adott termékből csak vesztesége származott. A minőségi bizonyítvány, a termékek szavatosságával kapcsolatos iratok olyan - tanúvallomással nem pótolható - dokumentációk, amelyek az áruk minőségére vonatkozóan bizonyítékok, és a könyvvitelben rögzített tételeket hivatottak igazolni.
A felperes a selejtezés alapjául szolgáló termékminőség dokumentumokkal való bizonyításának követelményét alaptalanul vitatta, az ítélet pedig - állításával ellentétben - tartalmazza az Sztv-nek az elsőfokú bíróság által helytállóan alkalmazott (fentebb idézett illetve megjelölt) jogszabályhelyeit.
A konkrét ügy tényállása dönti el a bizonyítékok körét, a "mit és mivel bizonyítani" kérdését. A perbeli ügyben a Kúria szerint az elsőfokú bíróság és az alperes helytállóan állapította meg, hogy a folyékony méhtakarmány és a diabetikus mézkészlet minőségének igazolása a gyártás, beszerzés, kezelés, tárolás, szavatosság láncolatában az egyes tételekhez kapcsolódó dokumentáció nélkül teljes körűen, aggálytalanul és a valóságnak megfelelően nem lehetséges.
Az elsőfokú bíróság a méhtakarmány szavatossági idejéhez kapcsolódó megállapításait a gyártó nyilatkozata alapján tette. A felperes e körben dokumentumokat nem tárt elő, így előadása a termék szavatossági ideje és minősége körében bizonyítatlan állítás maradt, nem cáfolva az elsőfokú bíróság megállapításait.
Rámutatott a Kúria, hogy a bíróság a bizonyítási indítványhoz nincs kötve, mellőzi a bizonyítás elrendelését, vagy a már elrendelt bizonyítás lefolytatását (kiegészítését, megismétlését), ha az a jogvita elbírálása szempontjából szükségtelen. A bíróság a polgári perben alakszerű bizonyítási szabályokhoz, a bizonyítás meghatározott módjához vagy meghatározott bizonyítási eszközök alkalmazásához nincs kötve, szabadon felhasználhatja a felek előadásait, valamint felhasználhat minden egyéb bizonyítékot, amely a tényállás felderítésére alkalmas /Pp. 3.§ /4/-/5/ bekezdés/.
A Kúria megállapította, hogy az elsőfokú bíróság - felperes állításával ellentétben - a bizonyításra vonatkozó eljárási jogszabályokat /így a Pp. 166.§ /1/ bekezdését/ nem sértette meg, mindenben megfelelő bizonyítást folytatott, a perben biztosította a feleknek jogaik teljes körű gyakorlását, és ítéletében részletes indokát adta a bizonyítási eljárás általa megszabott terjedelmének.
Az elsőfokú bíróság a lefolytatott bizonyítási eljárás eredményeként azt állapította meg az alperessel egyezően, hogy a felperes olyan termékminőséget, amely az általa vásárolt áruk megsemmisítését, selejtezését indokolta, megalapozta volna, nem bizonyított, a termékek megsemmisítését, selejtezését pedig hitelesen nem igazolta.
A Kúria álláspontja szerint felperes ügyében alkalmazott nemzeti jogszabályok az európai uniós normáknak megfelelnek, ezért a Kúria előzetes döntéshozatali eljárást nem kezdeményezett.
Mindezek folytán a Kúria a jogerős ítéletet, amely a felülvizsgálati kérelemben megjelölt jogszabályhelyeket nem sértette meg, a Pp. 275.§-ának (3) bekezdése alapján hatályában fenntartotta.


Nos, nevek és a cégek nevének firtatása nélkül azért tennék fel néhány kérdést nektek, akik valóban értetek a mézhez, és képesek vagytok a magyar méz mellett hitelesen képviselni az európait is. Valójában féltem a védjegyet, s tartok attól, hogy nem mindegyik cég lesz teljesen őszinte, amikor az általatok tulajdonolt védjegy alatt kíván sorompóba szállni az európai méhészekért, méhekért, s nem utolsó sorban az európai mézek védelmében…

-- Mi a véleményetek erről a cégről, elítélnétek-e a Kúria megállapításai alapján?
-- Nem tartotok attól, hogy véletlenül az ilyen ügyekben sáros cég is felvételt nyer a védjegyhasználók körébe és árnyékot vet az egyesületed jó hírnevére? Azért az auditor-cégek sem látnokok…

-- Véleményetek szerint életszerű-e -vevő nélkül- méhtakarmányt és diabetikus mézet nagy mennyiségben beszerezni majd csatornába önteni egy mézcsomagoló cégnek? Valójában meg vagyok akadva abban is, hogy miként lehet úgy lépesmézet „gyártatni” a méhészekkel, hogy ahhoz megerjedésre hajlamos (gondolom magas víztartalmú) méhtakarmányt szereznek be? Amit pedig végképp képtelen vagyok felfogni, az a „diabetikus méz”! Hát mi a kutyf@sz lehet ez? Mi lehet a vámtarifa-száma? Hol található ez az Élelmiszerkönyvben? Bocsánat, biztos, hogy nagyon „tályékozatlan” vagyok, de vállalom.. Nem lehet, hogy ez a sok csűrcsavar esetleg a termékmérleg-kozmetikázás egyik bevált eszköze volt?

--Végül egy utolsó kérdés: a „diabetikus méz”, illetve a lépesméz-gyártáshoz szükséges méhtakarmány gyártója és szállítója használhatja-e a logót, illetve a lépesméz (mostanság lépszelet akácmézben) címkézése során is lehetséges lesz-é a logó használata?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 19:50 
tsanyi írta:
Ha valami védjegyet szeretnénk akkor azt mondjuk az európai profik egyesületének kéne létrehozni, ellenőrizni.


Védjegynél több kell.. lényegesen több.

Egy brand építés nehéz feladat – de nem lehetetlen.
Arculat, marketing, stb.. de elsősorban pénzügyi terv. Ezeket mind szakemberekkel is lehet készíttetni, természetesen pénzért - ám sosem lesz olyan, mint amit sok-sok ember közösen kreatívkod össze.

Első lépés: termék.
Konkrétan mitől más mint pl az ukrán?
(tudom szemét kérdés volt, ám most a vevő fejével kéne gondolkodni..)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 19:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tisztelt Takács Úr!
Tisztelt dr.Rónainé!
Takács Ferenc írta:
Kedves sisa, kedves tsanyi, elmagyarázom a szabályrendszert.:

Tudni kell róla, hogy a szabályrendszer még nem végleges, bevontunk más európai szervezeteket is a megvitatásába. Azokat a szabályokat látod a honlapon, amivel az alapítók egyetértettek. Tehát ez egy tervezet. Van ennek egy jogi szöveg változata is ami még ennél is nehezebben emészthető.

A védjegy használat megszerzése korlátozások vállalása mellett lesz lehetséges. A korlátozások azért szükségesek, hogy ellenőrizhető rendszert állítsunk fel. Ne lehessen vele visszaélni! És természetesen azért, hogy az unióban termelt mézeknek az értékesítését segítse elő.

Legfontosabb szabály a mézre vonatkozik: "European Bee Made" védjegy (továbbiakban Védjegy) kizárólag az Európai Únió országaiban megtermelt méz jelölésére kérelmezhető és használható. A Védjegy használat megengedhető az EU országok nem Európában elhelyezkedő területein termelt mézekre is.
A mézre vonatkozó fontos szabály az is, hogy közvetlen termelőtől kell beszereznie a csomagolónak.

Korlátozva van földrajzilag az is, hogy ki kérelmezheti a védjegyhasználatot:
"A védjegyet a földrajzi értelemben vett Európa méhészetei és mézcsomagolói (továbbiakban Feldolgozók) kérelmezhetik és használhatják ..."
Tehát nem EU országban működő de európai csomagoló cég is (és méhészet is ha idegen mézet is csomagol) használhatja, természetesen kizárólag az EU termelőktől származó mézre. Például egy angol méhész felteheti a védjegyet a magyar termelőktől vásárolt akácmézre, de a sajátjára nem, mert már Anglia nem EU tag.

Még egy nagyon szigorú szabály van. A csomagoló aki ezt kéri a teljes méz beszerzését (azt is amire az eladása során nem kér védjegyet, mert például Aldi sajátmárkás méz lesz belőle) közvetlenül termelőktől származó mézzel kel biztosítania és ez is csak európai eredetű lehet (földrajzi Európa). Ez a szabály több okból fontos.
Így az adott csomagoló teljes mézbeszerzése ellenőrizhető, mert visszavezethető méhészekhez. Mézet sajnos nagyon profin hamisítják, viszont együttműködő hamis termelőt jelentős számban nem tudnak. Azért is fontos ez a szabály, mert nem szeretnénk például kínai csomagolónak odaadni a védjegyet. Viszont olyan szabályt csinálni amiben felsoroljuk, hogy ki nem kérheti, diszkriminatív lenne.

Az ellenőrzéseket független pénzügyi auditorokra bízzuk majd. Aki nem az élelmiszerbiztonsági rendszerét nézi meg a csomagolónak, mert azt a vevőik és a hatóságok elég jól ellenőrzik, hanem egyedül az anyagmérlegét mézből és,hogy megvannak e a termelők a beszerzési oldalon. Azért pénzügyi ellenőrzés a fontos, mert ott nem tud hazudni senki, ahova a pénz ment, onnét kellett a méznek jönni!

Természetesen a rendszer kitalálásához nagyban hozzá járult az én tapasztalatom.
Én garantálom a vevőimnek, hogy minden beszerzésem termelőktől származik, vagyis nem vásárolok a mézkereskedelemből homogenizált tételeket. Na ezt ők az auditjaik során ellenőrizni is szokták.

Összességében ennek a védjegynek az az értelme, hogy ha megvalósul a rendszer, garantálni tudja, hogy a védjeggyel jelzett üvegben biztosan közvetlen EU termelőtől származó méz lesz.


Nos továbbra is nyitott kérdés:
Hogyan fogja a védjegytulajdonos(feltaláló)használni a saját védjegyét a kevéske Hazai és többségében Ukrán "mézet"tartalmazó üvegen?
Vagy ha feláll a "rendszer"beáldozza az Ukrán bizniszt?
Várom megtisztelő válaszát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 19:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bükk!

Jelen szervezési módban ez legfeljebb csak egy reklámkampány, véleményem szerint.
Itthon legfeljebb néhány kisebb üvegező cég fog csatlakozni, a miniszteri támogatás miatt.
Külföldön egy kis konkurens által létrehozott védjegy, amihez a beszerzési adatokat meg kéne osztani, nem fog viszhangra találni.
Ha valami védjegyet szeretnénk akkor azt mondjuk az európai profik egyesületének kéne létrehozni, ellenőrizni.
Annak talán lenne súlya a vásárlók között.
Hangsúlyozom ez a saját véleményem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 18:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
dr.Rónainé írta:


Tisztelt Fulmer? Takács Ferenc!
Az összefüggéseken még gondolkodnom kell, mindenesetre gratulálok, hogy a bonyolult nemzetközi gazdasági körülmények közepette is körvonalazódik egy világos megoldás.


Hát ez eléggé politikusira sikeredett nem gondolja.
Most csöppent ide közénk,nem látja át az összefüggéseket,de már tapsol. :taps
Ismeri talán:"aki a múltat nem ismeri,nem értheti a jelent,és nem tudja tervezni a jövőt"!!!(közgáz)
(Válaszolhatna a Mézpiaci topikban feltett kérdéseimre)

Van itt egy elgondolás Takács Ferenc részéről ami kidolgozatlan,folyamatosan változik,félig meddig titkos,shogy az
1 millió(sic) méhészt, meg a méhek védelmét ne is említsem.
Szerintem egy EU-s egyesülethez Európai szintű megoldások szükségesek és illenének (pld.átláthatóság,tervek,költségvetés,finanszírozás)!!!
Kíváncsi vagyok a nagy EU-s kiszerelők erre mit lépnek(attól tartok meg sem hallották),pedig ha a nagy Elefántok ezt
nem akarják akkor ennyi volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 17:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.30. 18:49
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Teljesen igazad van Bors, nem a kínai mézzel van bajunk hanem azzal aki beengedi az EU-ba, no meg aki belepancsolja az üvegbe.
Senki sem tart a kicsomagoló fejéhez pisztolyt, önkéntes alapon cselekszik az extra profit reményében amit végképp a mi zsebünkből húz ki.
No meg azokéhoz sem aki ellenőrzés nélkül beengedi a hamis szutykot a vámon.
Lehet ezt csűrni, csavarni dr.Rónainé de itt egyedül egy szűk kiszerelői réteg és egy ellenőrzésre fentartott csoport el nem végzett munkájának eredménye az ami most van.
Ha már a vámon kiszűrik a hamisítványt és visszafordítják oda ahonnan jött akkor megszűnik az egész.
Túl nagy üzlet ez maroknyi embernek, hogy csak úgy elengedjék.
Talán észhez kap az EU amikor nem lesz méhész és méh ami beporozzon de az már késő.
Aki leteszi a lantot mert cserben hagyták, akármilyen szép is a méhész hivatás sokan nem fognak újra méhészkedni főleg ha jól fizető munkát talál ami nem jár befektetéssel, óriási kockázattal és másoktól való függőséggel anyagilag.
Szóval nem a kinai hamisítványt kell mumusnak beállítani, az csak egy eszköz.
Azt valakinek használni is kell, na azzal van baj.
Odateszek kedves dr.Rónainé eléd egy méretes konyhakést az még nem jelenti azt, hogy azt kötelezően bele kell állítani a szomszéd hátába.
Csak lehetőség, egy eszköz.
Kár tovább rágódni ezen, nem lesznek fényesebbek a kiszerelők a méhész szemében akik pancsolnak.
Aki meg nem pancsol az csődbe megy.
Így van dr.Rónainé alias Fulmer?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 17:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Plusz látod, hogy a boltok polcai tele vannak olcsó szarra.. (és egyiket sem termelő üvegezte a saját terméséből)
És persze a méhészek kérésére, érdekében kellett lerontani az akác paramétereke is. Nyilván.
És ebben az a legszomorúbb, tőlünk ugyanúgy csak a tiszta akácot viszik el akácba. Ha vennék egy hordóra valót a boltokból, megpróbálnám leadni, nem lenne felvásárló aki elviszi.
Megérne egy próbát.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 17:28 
dr.Rónainé írta:
Mert ha a rendszer nagyon összetett, akkor a méhészeket is kell, hogy érdekelje a világpiac, hiszen az ő termékük is odakerül, vagy onnan szorul ki.


Nem kedves nem kell.. ez ugyanis a kereskedő dolga.
Tudja ez úgy van, hogy a méhész mézet állít elő, a mézzel kereskedő pedig piacot csinál neki, azaz eladja azt a mézet.

Én értem, hogy a kereskedőink lusták/buták/stb.. (mindig tisztelet a kívételnek!) így aztán idejárnak rendre a méhészekhez jajongani, sírdogálni, segítségeket kunyerálgatni, stb.. - ám ha az ő kereskedős munkájukat is mi végezzük el, akkor ők mit fognak csinálni? Miből fogják a családjukat, gyerekeiket, feleségüket etetni akkor ha nem lesz munkájuk?

Tehát a kínai méz az kizárólag a kereskedőink problémája - ide nekünk pedig csak akkor jöjjenek panaszra ha valamit a méhészek rontanak el. Pl jöjjenek és szóljanak csak bátran, ha ócska szart kaptak magyar méhésztől. Ám amíg a magyar méhész NEM ócska szart állít elő, addig számomra egyesen SÉRTÉS(!), mikor itt az én mézemet egyes kereskedőink a kínai mocsokkal versenyeztetgetnék..

Uff.. és elnézést mindenkitől..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 17:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
bors írta:
egy méhésznek eleve egy összetett rendszerben szükséges gondolkodni - miért hiszi el (nézi le?) itt a jónépet, hogy egy teljesen primitív szinte kavics egyszerűségű (Kínát szidalmazó) kereskedői dumát bevenne itt bárki is?




Kedves Bors!
- Ön félreért, vagy félre akar érteni. Senkit sem nézek le, a kioktató hangnem nem rám jellemző.
- Kínát senki sem szidta. Egyetlen hozzászóló sem.A hamisítás az, ami mindenki számára elfogadhatatlan. Az pedig tény, hogy Kínából (és Dél-Kelet Ázsiából) érkezik a hamis méz.
- Azt mondja, hogy a méhészeknek eleve egy összetett rendszerben kell gondolkodniuk. Ugyanakkor azt is, hogy a méhészeket egyáltalán nem érdekli Kína, csak a kereskedőket. Itt mind a két állítása nagyon fontos. Mert ha a rendszer nagyon összetett, akkor a méhészeket is kell, hogy érdekelje a világpiac, hiszen az ő termékük is odakerül, vagy onnan szorul ki.
- Kína ugye úgy jön képbe, hogy bizonyítottan irdatlan mennyiségű hamis méz érkezik onnan az EU-ba. A hatása eléri a méhészeket (és másokat is), hiszen ez nemcsak, hogy nem méz, de olyan olcsó, hogy kiszorítja a piacról a valódi mézet. Nemcsak a magyart, hanem az összes olyat, ami drágább, mint a kínai nem méz. A valódi méz szükségszerűen drágább, mint a hamis, különben nem hamisítaná senki.
- A kínai méz eltűnését és a Suzuki rendelést minden akácvirágzás után konkrét példáját valóban nem emlegette senki. Az viszont nyilván nem okoz meglepetést, hogy a nem értékesített méz ellenében nem adnak Suzukit. A mézét tehát először el kell adni, amit azonban megakadályozhat, ha a fogyasztók az olcsó kínai termék mellett döntenek. Ebből is látszik, hogy ebben a bonyolult rendszerben a méh, a méhész, a méhésztermékét értékesítő kereskedő és a fogyasztó áll egy oldalon. A másikon pedig a hamisító és mindenki más, aki részt vesz a hamis méz forgalmazásában.
- A bajoknak nincs kizárólagos forrása. A közmegegyezést arra értettem, hogy mindenki egyetért abban, hogy a hamis méz fő forrása Kína. De a fogyasztó is hibás, ha a rossz és olcsó termékeket nem utasítja vissza. A fogyasztó azonban csak akkor tudja ezt megtenni, ha eljutnak hozzá a hírek, és akkor tud dönteni, ha a címkére rá van írva a termék eredete. Ezt az EU valamiért hátráltatja, vagyis ő is hibás.
(Elismerem persze, hogy ekkor sem biztos, hogy így dönt a fogyasztó. Pekingben volt két hatalmas áruház, a Selyempiac és a Gyöngypiac. Tudomásom szerint már bezárták őket. Itt egy 2014-es bejegyzés róluk: https://www.tripadvisor.co.hu/ShowUserR ... ijing.html Mindkettőről köztudomású volt, hogy ott csak hamis termékeket árultak. Nyugati márkajelzéssel ellátott ruhaneműt, műszaki cikkeket, órákat, kiegészítőket, stb. Én megnéztem belülről mindkettőt, a vásárlók kizárólag nyugatiak voltak, nem kínaiak. De mivel mindegyikük ismerte a körülményeket, a vásárlásuk már az ő felelősségük volt.
Mindez lefordítva a mézre azt jelenti, hogy ha a kínai gyártó letagadja, hogy a méze hamis, és az ráadásul nem kimutatható, hogy hamis, azonban a statisztikai adatok, riportok, hírek azt támasztják alá, hogy ömlik onnan az EU-ba a hamis méz, akkor ezt törvényes eszközzel valahogyan jelezni kell. Ennek a helye pedig a címke, a szöveg pedig a méz pontos származási helye, ami segítséget nyújt annak, aki végül az egész folyamatot kifizeti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 16:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tisztelt bors!
Azért mer így vélekedni mert így tesz a gazdi is!
Nekik szabad. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 13:43 
egy méhésznek eleve egy összetett rendszerben szükséges gondolkodni - miért hiszi el (nézi le?) itt a jónépet, hogy egy teljesen primitív szinte kavics egyszerűségű (Kínát szidalmazó) kereskedői dumát bevenne itt bárki is?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 13:33 
dr.Rónainé írta:
Azt írja, hogy el kell fogadniuk, hogy csak Kínára haragudjanak, pedig...
De hát ebben a kérdésben közmegegyezés van a fórumon. Mindenki azt állítja, Fuler Takács és Dr.Zsiros is, hogy a kínai a hamis a méz.


Kedves mikor itt elolvas egy gondolatot ön soha semmi mást nem talál, csak és kizárólag úgy látja itt mindenki Kínát szidja? Itt soha senkitől még nem olvasott egyetlen észrevételt se abból a sok-sok apró problémából, annak okairól, történéséről, jelenségéről, stb.. ami mostanra idevezetett?

Akkor miért tetszik azt állítani, hogy „közmegegyezés” lenne ezen a fórumon arról, hogy minden bajunk kizárólagos forrása Kína?

Talán akkor halkan elmondom, hogy a méhészeket egyáltalán nem érdekli Kína. Kizárólag a kereskedők hozzá ide rendszeresen ezt a kínai hamis méz témát. Amit mi itt meghallgatunk, elolvasgatunk, aztán akad olyan is aki persze megsajnálja őket, és akad olyan is aki kineveti őket.

De még aki megsajnálja a kereskedőket, még ők sem mondják azt, amit a kereskedők hallani szeretnének, hogy csak és kizárólag Kína tehet mindenről. Én itt ugyanis még egyszer sem olvastam olyat mondjuk, „ha nem lenne kínai hamisméz, akkor minden akác után rendelhetném az új suzukit” - tehát nemhogy „közmegegyezés” lenne, hanem pont fordítva. Még aki sajnálgatja a kereskedőjét az sem hiszi úgy, hogy a bajok kizárólagos forrása Kína lenne..


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 11:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
1. Szabályzatot olvasd el. Ha regisztráltál, elfogadtad. Ha nem tartod be, jogosan veszik el a cerkád.
2. Fújod itt a féligazságokat (ha fél egyáltalán összejön), aztán ha valaki visszakérdez, nem válaszolsz, vagy terelsz.
Üzengetsz itt a Dr. Zsírosnak, fokozd a feszültséget.

Lapozz vissza, nézd meg hány kérdés hangzott el feléd amire nem válaszoltál?

Szerintem ezt a fajta stilust nem fogják sokáig elnézni itt.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 11:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
berkesandor írta:
dr.Rónainé írta:
egyrészt üzleti képtelenség


Nahhh, a bemutatkozás ment volna ilyen jól, mint ahogy ez a sok csúsztatás.



Mire gondol, tisztelt berkesandor?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 11:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
dr.Rónainé írta:
egyrészt üzleti képtelenség


Nahhh, a bemutatkozás ment volna ilyen jól, mint ahogy ez a sok csúsztatás.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 11:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
bors írta:
oszkár írta:
Mit keresnek akkor a tüntetésen a Spanyolok ,mi ez a Csányi féle "elszólás " a 20% cukortartalomról ,miért nem az OMME szervezte a tüntetést?
Vannak azért itt még sötét foltok!! 12ember nem egyenlő 20000 méhésszel!


Szeretik elhitetni velünk, hogy mi egy csapat vagyunk.
A valóság azonban az, hogy 2 külön csapatban játszunk. Mi (te és én meg még itt a többség) az egyik csapat, a másik csapat pedig pontosan azokból áll, akik arról győzködnek bennünket folyamatosan, hogy mi ugyanaz a csapat lennénk..

Most éppen ahhoz kellünk, hogy ne lázadjunk. Fogadjuk el, hogy csak és kizárólag Kínára haragszunk, csak és kizárólag a kínaiak tesznek bennünket tönkre.

Közben pedig az a valóság, hogy ez az egész terv a másik csapatnak egy roppant nagy üzlet, miközben számunkra csak egy puszta illúzió… álom.


Tisztelt Bors!

És még valami eszembe jutott. Azt írja, hogy el kell fogadniuk, hogy csak Kínára haragudjanak, pedig...
De hát ebben a kérdésben közmegegyezés van a fórumon. Mindenki azt állítja, Fuler Takács és Dr.Zsiros is, hogy a kínai a hamis a méz.
(Utóbbi ugyan azt is mondja, hogy Kína Ukrajnán keresztül szervezi az EU-ba a mézét, ami ez egyrészt üzleti képtelenség, másrészt az ukrán államnak sem érdeke, hogy méz exportőr országként a saját termésének exportját kockáztassa, de hát ez legyen Dr.Zsiros baja.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.10. 00:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
bors írta:
oszkár írta:
Mit keresnek akkor a tüntetésen a Spanyolok ,mi ez a Csányi féle "elszólás " a 20% cukortartalomról ,miért nem az OMME szervezte a tüntetést?
Vannak azért itt még sötét foltok!! 12ember nem egyenlő 20000 méhésszel!


Szeretik elhitetni velünk, hogy mi egy csapat vagyunk.
A valóság azonban az, hogy 2 külön csapatban játszunk. Mi (te és én meg még itt a többség) az egyik csapat, a másik csapat pedig pontosan azokból áll, akik arról győzködnek bennünket folyamatosan, hogy mi ugyanaz a csapat lennénk..

Most éppen ahhoz kellünk, hogy ne lázadjunk. Fogadjuk el, hogy csak és kizárólag Kínára haragszunk, csak és kizárólag a kínaiak tesznek bennünket tönkre.

Közben pedig az a valóság, hogy ez az egész terv a másik csapatnak egy roppant nagy üzlet, miközben számunkra csak egy puszta illúzió… álom.


Kedves Bors, Ön az érdekeit hová tudja elhelyezni ebben a bonyolult rendszerben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 23:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
bors írta:
dr.Rónainé írta:
Oszkár, eléggé zavaros, amit csinál.


Jaj kedves, ezt most miért?
Ugyan nem szóltam be mikor megtapsolja a nagy élénkülő keresletet, de ugye nem kényszerít rá, hogy - szigorúan csak a barátom védelmében - leiskolázzam azokat a butaságokat amiket írt?

Én békésbe váltottam, tegyen így ön is – kérem!


Kedves Oszkár, nem értem, hogy a barátja védelmében pontosan miről van szó. De azt örömmel venném, ha beavatna a tudásába. Mit nem értek, mi az a butaság, amit írtam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 23:43 
dr.Rónainé írta:
Oszkár, eléggé zavaros, amit csinál.


Jaj kedves, ezt most miért?
Ugyan nem szóltam be mikor megtapsolja a nagy élénkülő keresletet, de ugye nem kényszerít rá, hogy - szigorúan csak a barátom védelmében - leiskolázzam azokat a butaságokat amiket írt?

Én békésbe váltottam, tegyen így ön is – kérem!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 23:36 
oszkár írta:
Mit keresnek akkor a tüntetésen a Spanyolok ,mi ez a Csányi féle "elszólás " a 20% cukortartalomról ,miért nem az OMME szervezte a tüntetést?
Vannak azért itt még sötét foltok!! 12ember nem egyenlő 20000 méhésszel!


Szeretik elhitetni velünk, hogy mi egy csapat vagyunk.
A valóság azonban az, hogy 2 külön csapatban játszunk. Mi (te és én meg még itt a többség) az egyik csapat, a másik csapat pedig pontosan azokból áll, akik arról győzködnek bennünket folyamatosan, hogy mi ugyanaz a csapat lennénk..

Most éppen ahhoz kellünk, hogy ne lázadjunk. Fogadjuk el, hogy csak és kizárólag Kínára haragszunk, csak és kizárólag a kínaiak tesznek bennünket tönkre.

Közben pedig az a valóság, hogy ez az egész terv a másik csapatnak egy roppant nagy üzlet, miközben számunkra csak egy puszta illúzió… álom.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 23:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
oszkár írta:
Mit keresnek akkor a tüntetésen a Spanyolok ,mi ez a Csányi féle "elszólás " a 20% cukortartalomról ,miért nem az OMME szervezte a tüntetést?
Vannak azért itt még sötét foltok!! 12ember nem egyenlő 20000 méhésszel!


Oszkár, maga dühös. De nem értem Önt pontosan. Ha jól értem, Magyarországon több felvásárló/csomagoló van, nemcsak Fulmer Takács. Itt kiderült számomra, hogy például Fazekas úrék, a Pannon Honig is vesz mézet méhészektől a német vállalata számára, meg nyilván mások is. Miért nem emlegeti őket is, vagy a többieket, hogy vegyenek drágábban a méhészektől?
12 embert emleget tüntetőként a 20 ezer dühös méhész helyett. Akkor ez talán inkább azt jelenti, hogy a méhészek egyszerűen jól keresnek így is, és nem óhajtanak tüntetni. De ha ez így van, akkor Ön/Önök miért dühösek?
Az OMME-val is elégedetlen. Azzal pontosan mi a baj? És Ön leszólja a tüntetést is. De miért szervezne az Önök képviselete, az OMME tüntetést, ha Önök elégedettek, és egyébként sem elégedettek a tüntetéssel?
Oszkár, eléggé zavaros, amit csinál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 23:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Mit keresnek akkor a tüntetésen a Spanyolok ,mi ez a Csányi féle "elszólás " a 20% cukortartalomról ,miért nem az OMME szervezte a tüntetést?
Vannak azért itt még sötét foltok!! 12ember nem egyenlő 20000 méhésszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 22:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
Takács Ferenc írta:
Kedves, bors , oszkár, trobi,

Mi a baja most a termelőnek a korábbiakhoz képest? Megmondom. Alig van kereslet a mézére, ami folyamatos áresést okoz. Mi okozza a túlkínálatot, a hamisított méz?! A világon mézként értékesített árunak szerintem a fele tisztán cukorból készül és egyre profibb. A kínaiaknak megy a bicikli, az elmúlt öt évben is növelték a termelésüket húsz százalékkal! Ugyanúgy a méz gyáros kisebb "tigrisek"! Mit nyerhetne egy hordós termelő abból, ha ki lehetne szorítani a piacról a hamisított mézet? Kereslet lenne a mézére! Mikor megy fölfelé az ár? Amikor keresleti helyzet van!

Milyen előnyt jelent a védjegyes rendszer ha megvalósul a termelőknek? A csomagolók ahhoz, hogy tudják igazolni az eredetét az eladott mézüknek, kénytelenek lennének termelőtől venni! Nem mint most, a közvetítő kereskedelemből, ahol megy a szaporítás! Újra kereslet lehetne a valódi a termelőktől származó mézre!


Tisztelt Fulmer? Takács Ferenc!

Elsőre nehéz felfognom a bonyolult szabályrendszer minden részletét, még akkor is, ha nagyon logikusnak tűnik. Az látszik, hogy ennek működése azoknak lenne jó, akik igazi mézet állítanak elő, akik azzal kereskednek, akik ezt akarják megvásárolni, és azoknak rossz, akik csalnak. Az összefüggéseken még gondolkodnom kell, mindenesetre gratulálok, hogy a bonyolult nemzetközi gazdasági körülmények közepette is körvonalazódik egy világos megoldás.
A méhészek azt kérdezik Öntől, hogy ez nekik miért jó. Ön a mostani süllyedő trend helyet belépő keresleti piacot említette, ami annak lehet a következménye, hogy ha visszaszorul a hamis termék, ha nem veszik meg az emberek a kínai mézet, akkor felélénkülhet a kereslet az igazi méz iránt. Ez pedig növelheti az árat. Nos, nem akarom kisebbíteni az ötletét, de az, hogy az emberek, az egyre tudatosabb fogyasztók organikus élelmiszereket keresnek, világtrend. Sőt, inkább egyetértek, ezt a szelet valóban be kell fogni a vitorlába.
Ön tud arról, hogy máshol is gondolkodnak megoldásokon? Van ilyen fórum, ahol meg lehet e nézetekkel ismerkedni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.09. 22:45 
Takács Ferenc írta:
Mit nyerhetne egy hordós termelő abból, ha ki lehetne szorítani a piacról a hamisított mézet? Kereslet lenne a mézére!


És hogy?
Ma tán sehol sem kapható igazi méz?
Netán hülye a vásárló?

Feri tényleg szépen mondom: nem okos dolog hülyének tartani az embereket…

És anélkül, hogy támadni akarnálak, kedvesen mondom: értem, hogy neked az az üzleti érdeked, hogy az Ukrán méz is méz legyen, de itt nekünk NEM az az érdekünk..
Ezért nagyon szépen kérlek, NE velünk fizettesd ki az Ukrán méz reklámját.

Becsületszóra megígérem neked, ha ezt megteszed én békében hagylak..


Vissza a tetejére
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: GaGa valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.