Pontos idő: 2024.05.20. 11:03

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 17:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
balui írta:



Uraim, nagyon érdekesen alakul ez a beszélgetés. Ugyan Önök csak ellentéteket fedeznek föl a mézpiac szereplői között, fontos kérdésekben egyformán látják a helyzetet. Ez a Világgazdaság cikkéből, amelyet több lap jól-rosszul idézett, és a hozzászólásokból jól látszik. Én tehát Önökkel ellentétben kizárólag a közös pontokat kerestem meg.

1. Bross Péter, Fazekas Gyula és Fulmer Takács is elismeri, hogy az ukrán méz olcsóbb, mint a magyar, ugyanakkor hasonlóan jó, mint a magyar, és abban is egyetértenek, hogy mekkora mennyiségeben áramlik az EU-ba vámmal és vám nélkül.

2. Egyikük sem átkozza az ukránokat a mézük miatt, mivel pontosan tudják, hogy a kereskedelem ma globális, aminek mi és az ukránok is részei. Szabadkereskedelmi megállapodás van érvényben Ukrajna is és az EU között, amit egyikük sem tud megakadályozni.

3. Fulmer Takács és Fazekas is a hamis méz forrásaként kizárólag a kínai mézet nevezik meg, s az óriási, 80-100 ezer tonna mennyiségről sem vitatkoznak (A cikk hivatkozik meg nem nevezett szakértőkre is, akik szerint az ukránok összekeverik saját mézüket a hamis kínaival, ez azonban azért képtelenség, mert egyrészt az ukránoknak van elegendő mézük, sőt, növekszik a mennyisége, bolondok lennének elrontani a sajátjukét, másrészt nem éri meg nekik kínai mézet importálni, hiszen a kínai vámmal együtt annyiba kerülne, ha nem többe, mint a saját mézük.

4. Fulmer Takács és Fazekas is érdekelt az ukrán méz importjában, illetve annak exportjában az EU-ba. Nyilván mindkettő tudja, hogy a jó minőségű ukrán méz nélkülük is utat találna az EU piacaira nyilván mindkettő észnél van, hiszen ki látott már olyan üzletembert, aki nem él a törvényes lehetőségekkel, ami most a határokon átnyúló mézkereskedelmet illeti.

Kettejük között ugye az a nagy különbség, hogy míg Fazekas egy hordókkal kereskedő német cégnek segít az ukrán méz importban, azaz feltehetően nem méhészetektől származik a méz. Fulmer Takács ennél értékesebb tevékenységet végez. Ottani méhészetektől vásárol közvetlenül (még az is lehet, hogy magyaroktól), ami a minőség ellenőrzésében biztosan hatékonyabb, mint a hordós kereskedés. Jelentős hozzáadott értéket jelent ráadásul, hogy Magyarországon csomagolja be és kis tételekben exportálja, amivel munkát ad idehaza embereknek.

5. A Fulmer Takács szervezte tüntetésekkel, illetve azzal, hogy jelölni kellene eredet szerint a mézeket, Bross és Fazekas is egyetért. Ezt írta a Világgazdaság: „A méhészek abban bíznak, hogy sikerül változtatást elérniük az uniós mézpolitikában, amely meglátásuk szerint nem védi kellőképpen az EU piacát a – szerintük főként Ázsiából érkező – hamis áruval szemben. Ezért módosítanák a jelölés szabályait, és a magyar agrárdiplomácia segítségével azt akarják elérni, hogy a mézesüvegeken fel kelljen tüntetni a méz származási országát. A cél az, hogy az információk rajta legyenek a címkén, sőt - ahogyan az más élelmiszereknél is követelmény az összetevők feltüntetésekor – a származási országokat a mézkeverékbe kerülő mennyiség csökkenő sorrendjébe kell feltüntetni – mondta Bross Péter. Fazekas Gyula a jelölésnek marketing szempontból csak akkor van értelme, ha a megjelölt országról sikerül negatív képet tudatosítani az európai fogyasztókban. Emellett a határellenőrzések és a vizsgálatok tökéletesítése lehet a megoldás – amelyekben az utóbbi években nem történt előrelépés -, hiszen a polcokon megjelenő mézek paraméterei a keverések miatt már megfelelnek az előírásoknak.”

Ehhez ezért annyit hozzáfűznék, hogy a jelölés nem csupán marketing szempont vagy egyes országok esetleg indokolatlan befeketítése, hanem annál jóval erősebb dolog: fogyasztóvédelmi. A tömegesen előállított hamis kínai mézek kereskedelmével tucatnyi dokumentumfilm foglalkozik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 16:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Pöte! Omme-s levél Takács aláírásával?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 16:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
Tisztelt Takács „úr”

A fórumon csak egy kereskedőnek, sőt a bíróságon is igy nevezett. Bevallom kereskedői családból származok, szüleimet nagy tisztelet /országos szinten/ övezte. Bátran kijelentem 2004. óta a mézes szakmában KERESKEDELEM-ről nem beszélhetünk. Itt beszélhetünk a következő szavakkal kapcsolatban: Titkosítom, bejelentem, bíróságra viszem, feljelentem, bevizsgálom, megfélemlítem stb. Én nem is tudom ez miért kell. Tudja én szeretek kérdéseket feltenni, hiszen a perrel kapcsolatban is csak egy picike kérdés volt, nagyon sajnálom, hogy csak kevés fórumozó látta. Most nem értem: a kínai méz ellen volt a tüntetés, mert akkor OMME feladata lett volna Uniós méhészek csoportosítása is .Amennyiben a védjegy reklámját célozta meg, akkor Uniós mézekről –méhészekről-netán mézkereskedőket kell érte vagy Európáról beszélünk. Az ön által támasztott követelményeknek ki is tud eleget tenni? Anno” örömmel” vettem Zrt-t Terméktanács megszüntetését
Nézzük meg egy kicsit az ukrán mézet is. Miért kell „Golden Nektár Ukrajna” Beregovo –utca 1.
„GNU EXPORT” Beregovo – utca – 112/A Bejegyezve
Májusig közel 500 t átlag 1,540056 Eur Végignéztem a listát „BINDER-t mint importőr nem láttam. Ausztria Canada Törökország Belgium Szlovákia tehát minden európai ország megtalálható .A probléma csak az, hogy ennyi méze nincs ukrajnának, bár láttam olyan cégeket akik egyenesen Ogyesszából importálnak. Bross tényleg megkérdezte tőlem miért fáj, hogy Takács Ukrajnából hoz be. Nekem nem fáj, de Brossnak kellene, hogy fájjon.
Lassan kezdem érteni, hogy a Japánba menő akác export miért került azonos elbírálás alá a kínaival. Ráadásul a bevizsgálást Kína végzi. SMX??
Címkézés: 2004. óta származási hely Magyarország szerepel, megtehetem, hiszen soha nem importáltunk. Ön is helyesen használja a címkén akácméz lépszelettel és nem lépesméz.
Viszont nem tünteti fel vegyes esetében „kristályosodásra hajlamos” bár Élelmiszer Kódex leírja.
C vitaminnál nincs szabály, de itt van. Legalább kezelés alá vetettük
Exportra kimenő mézek esetében fel kellene mindenkinek tüntetni melyik országból származik..
Kereskedőház idejében megkérdeztem Öntől – miért csak az Áldomás márka lehet jelen? – válaszát nem írom ide, de megjegyeztem.
Jelenkorban is van kérdésem? B 2 találkozó után is csak az Ön mézeit preferálják?
Emlékeztetni szeretném arra, hogy én voltam 2008-ban aki eladásra kínálta az üzemet Önnek.
Akkor belefáradtam, most viszont minden méhész, fórumozó számíthat rám.
Sok-sok kérdésem lenne még, de megköszönöm ha ezekre válaszol.

Horváth Zsuzsa


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 15:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.29. 19:59
Hozzászólások: 1
Végre valaki leírta mi a dörgés! Ezért kellene összefognunk és nemcsak irkálni!Tettek kellenek!Ébredünk fel!Ha 1500 2000 méhész demostrálna a minisztérium elött annak lenne értelme!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 12:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Takács Ferenc írta:
...másodszor meg azért mert, pontosan ugyanazt csinálják mint én. Beszerzik a mézet, amit a vevőik kérnek tőlük....


Valóban ez a helyzet! És a különbség nem később jön hanem már itt! A különbség, hogy Fazekas nem tetszeleg ettől eltérő, megváltó, megmentő szerepében!

Takács Ferenc írta:
...mi más Fazekas írásának az üzenete mint, hogy magyar méhészek túl drága a mézetek, adjátok olcsóbban!


Ez ismerős, hiszen a kereskedőktől általában ezt kapjuk:
Csatolmány:
megmentő1.jpg

Csatolmány:
megmentő2.jpg


Takács Ferenc írta:
...az "EU Bee Made" védjegyet és a hozzá kapcsolódó rendszer biztosítékot nyújt a fogyasztónak, hogy az a méz közvetlenül és hamisítás nélkül jut el hozzá az uniós méhészektől...


Mi lett a földrajzi értelemben vett Európai országokkal? Ezt már nehéz lenyomni a méhészek torkán? Még akkor is ha Bross besegít?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 11:30 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2232
Tartózkodási hely: Csurgó
DrZsiros István
3 perce ·

Miért nem lehetett beszélni?

Miért nem mert beszélni senki az ukrán méz EU-ba áramlásáról, és a három éve tartó vegyesméz alacsony árában betöltött negatív szerepéről?

A magyar méhész társadalmunk egy olyan szabad önszervező nomád társadalom, mint pl. a mongol sztepp pásztorai. A méhlegelőket szépen egyetértésben, egymást segítve használjuk. Szervezzük az életünket, vándorlunk. Ha találkozunk megvendégeljük egymást a vándortanyán, élvezzük a természetet, egymás és a méhek társaságát. Összetartó emberek vagyunk. Létrehoztunk egy saját országos érdekvédelmi szervezetet, az OMME-t, aminek szinte mindannyian a tagja vagyunk, 12 000 magyar méhész.

Sajnos úgy érezzük, mintha érdekképviseleti szervünk, az OMME vezetése egyre jobban eltávolodna tőlünk, a tagságtól.
Mintha bizonyos gazdasági szereplők ellentétes érdekeit jobban támogatnák vezetőink, mint a tagság, a 12 000 magyar méhész érdekeit.

Miért érezzük így?

Három évvel ezelőttig elfogadható áron tudtuk értékesíteni mézünket az Európai Uniós piacon.
2016-ban Ukrajna vámkedvezményt kapott a mezőgazdasági termékek Unióba hozatalára.
El kezdett beáramlani az olcsó ukrajnai méz a közösségi piacunkra. A vegyes mézünk árát 35-40 %-kal vitte le az előző évek átlagához képest. Mivel a nagypolitikának prezentálni kellett, hogy támogatja az Unióhoz közeledő, Orosz konfliktussal terhelt Ukrajnát, ezt a mezőgazdaságra is kiható negatív hatást a magyar sajtóban nem nagyon firtatták.

2019. november 21.-én nagy sajtó nyilvánosságot kapva megalakult Fulmer Takács Ferenc egyik legjelentősebb hazai és ukrajnai érdekeltségű mézfelvásárló elnöklésével az Egyesület az Európai Méhekért szövetség. A gödöllői méz napokon Agrárminiszterünk büszkén jelentette be, és azóta is sok rendezvényen hallottuk, hogy propagálja.
Dr. Nagy István Agrárminiszter a sajtónak elmondta: Az" Európai méhészszövetség" megalakulását, maguk a magyar méhészek sürgették.
Hogy ki sürgette, azt nem tudni. Hisz a sajtóban is megjelent, azóta tisztázott, mézhamisítási botránya, és a sokunk által talán "zsaroló" színezetűnek érzett, OMME-nak címzett híres levele, és ukrajnai felvásárlói tevékenysége miatt méhészek körében inkább népszerűtlen, mint népszerű Fulmer Takács Ferenc az elnöke. Kitalálta az Eubee logó használatát az Európai kontinens mézeire használandó, nyilatkozata szerint az ukrán mézre is.
Mivel a csatlakozni vágyó mézkiszerelőknek a nyomonkövetési szabályok miatt üzleti titkokat is meg kellene osztani illetéktelen embereknek az Eubeeben, és a belépési pénzek is borsosak, az Eubee szinte várhatóan csakis a Takács úr mézeit hivatott marketingelni az Eu-ban.
Az EU szórész az európai vásárlók megtévesztésére alkalmas lehet, hisz a vásárló, az Európai Unió méhészeit szeretné támogatni, de mégis a logó lehet a földrajzi értelemben európai ukrán mézen fog virítani. Takács úr nyilatkozata szerint, ugyanis az Európai kontinens Unión kívüli területeiről is várja a csatlakozókat az Eubee kötelékébe.

Kik lehetnek, hát a sürgető méhészek Miniszter úr szavai szerint?
Hoppá! Lehet, hogy a mi érdekképviseletünk? Ugye, hogy nehéz elhinni?
Az Európai méhészszövetség megalakulásakor jelen volt az OMME elnöke, Bross Péter, mint riporter. Nem mint elnökünk! Csak, mint a Méhészet újság riportere! De azért reméljük tudta, hol van és mi történik. Az OMME elnökség viszont utólag értesült a dologról csakúgy, mint mi.

Érdekes, hogy az Eubee-vel kapcsolatos aggodalmainkat a mi érdekképviseletünk, az OMME még most sem látja?

Az országos sajtóban Takács úr végigmasírozott, fotók tanulsága szerint egy-két tucat emberével a reflektorfényben úszva Brüsszeltől Párizsig népszerűsítve Eubee-s logóját.
Mint kivont véres kardot, hordozta végig a magyar méhészek sorsrontóját "a spanyol ország felől támadó 1 Eurós, kínai, véletlenül sem ukrán, csakis a kínai méz problematikáját"

Kérdem én ez alatt, hol volt Bross Péter, az elnökünk?

A médiában Bross Péter nyilatkozata szerint a magyar méhészeket sújtó alacsony mézár okozója az unióba áramló bizonytalan eredetű kínai méz. A megoldás földrajzi eredetet igazoló jelölés használata, amely garantálja, hogy Európai mézet vehessenek a vásárlók. Ha nem is pontosan, de egész jól egybe cseng az Eubee marketinggel, nem?

Gyűléseinken elhangzott a szájából, hogy lehet Takácsot szeretni, vagy nem szeretni, de értsük meg mivel mézimportra szorul az unió az ukrán mézre szükség van. Kérdem kinek?

Valahogy az, hogy az ukrán méz miatt van az hogy, már a magyar mézet 560 Ft-os áron sem veszik, és nem is kell, senkinek nem hagyta el nagy nyilvánosság előtt a száját. Helyette az országos sajtóban Takács úr bábeli sok nyelvű, 16-22 fős csoportképeken tüntetett miértünk, az tüntetett értünk pontosan, aki részben tehet az általa is behozott ukrán méz hatásával, hogy a padlón vagyunk három éve az alacsony mézáraink miatt. Inkább marketing ez, mint segítség nyújtás.

Ukrán méz:
1000 km-re a határtól vannak a vegyesmézet termelő ukrán méhésztársak, akik szerint a kialakult helyzet nekik sem jó. Most a vegyesméz felvásárlási árak náluk 28-30 Grivnya, 300 Forint körül van, kb. egy Euró. Nagyon sok a bennmaradt készletük, mert ilyen árakon nem értékesítik. Kivárnak. Kijevben voltak méhésztüntetések, mert az Odesszai kikötőben ömlik be a kínai méz.

Mióta vámkedvezményt kapott Ukrajna a méhcsaládok száma közel változatlan száma ellenére méztermelésük a hatványaira emelkedett a statisztikai adatok alapján. Erősen feltételezhető, hogy kínai mézzel való manipuláció van a háttérben, amit szinte lehetetlen kimutatni a megszokott laboratóriumi módszerekkel.

Méhésztársak!

Vegyük vissza az OMME-t magunknak, és a méltó helyét az érdekképviseletünkben. Az OMME a miénk.
Itt a fórumon és az utcán is egy tenni akaró, baráti, kollegális kapcsolatrendszert építünk, amivel tudjuk a méhésztársainkat és egymást segíteni és szervezni a független OMME tagjaként.

Van már mindenhol kapcsolatunk, tudunk egymásról, segítjük egymást.
A mi közös eredményünk az is, hogy végre beszélünk az igazi problémáinkról, és nem Takács úr médianyilvános kisszámú marketing tüntetéseiben bízva várjuk a segítséget mind hiába.

A mi közös eredményünk az is, hogy akarva akaratlan, a fórumjainkon elhangzott információk kijutottak az országos sajtóba.
Ma végre, megírták, hogy az ukrajnai mézimport az, ami miatt nem is veszik már a magyar mézet. 560 Ft a mai ára a cikk szerint.
Természetesen Bross Péter nyilatkozott, most nem az Eu jelölés fontosságáról az Eubee sajtóhadjáratban, hanem kénytelen volt kimondani az Ukrán méz vert agyon bennünket. Bocsássák meg a saját szóhasználatomat.
Elkésett Elnök Úr! Két évet késett el ezzel a nyilatkozatával. Közben elpazarolt energiánk a szemétbe hullott.
Felállunk innen?
Próbájuk meg együtt, a 20 000 magyar méhészért, a beporzás biztosításáért, az édesszájú társadalom megbecsüléséért, a vándor hagyományunk megőrzéséért, és saját magunkért.

Békés megye, 2020.02.08.

Tisztelettel: Dr. Zsiros István


Az irásom megosztható a személyes oldalamról. Ha egyetértesz like-olj.

Képeket itt találod:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 10:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
A "duma" azért meg van!! :D
Máshogy nem is lehet jelen az ember??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 09:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Szerintem elég világosan írtam, helyesen többes számban hiszen kettőt fel is sorolsz.Tudomásom szerint van itt a fórumon olyan ember akinek már volt ilyen jellegű élménye, nekem még nem, s úgy érzem eddig okot sem szolgáltattam rá sem itt sem máshol ahhoz hogy személyesen érintett legyek.
Hogy szeretnék e aktív részese lenni egy ilyen pernek? Perelni vagy perelve lenni ez itt a kérdés. ;) A válaszom egyértelműen nem, de ha sor kerül rá nem futamodok meg előle.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 08:57 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2232
Tartózkodási hely: Csurgó
jani bátya írta:
Lehet ezzel gúnyolódni avagy sem, tudomásom szerint nem csak Takács úr indított rágalmazási pert vagy egyéb jogorvoslati indítványt internetes fórumon megjelent írás miatt, van erre több precedens a méhészeti berkeken belül.

Üdv. jani bátya




"A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem."

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 08:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 709
Tartózkodási hely: Balatonlelle
jani bátya írta:
Lehet ezzel gúnyolódni avagy sem, tudomásom szerint nem csak Takács úr indított rágalmazási pert vagy egyéb jogorvoslati indítványt internetes fórumon megjelent írás miatt, van erre több precedens a méhészeti berkeken belül.

Üdv. jani bátya


Kicsit írhatnál világosabban is, mert olyan sejtelmesek a gondolataid. Segítségünkre lehetnél! Mesélj már nekünk milyen ügyekről tudsz, és mikor, hol lesznek ezek megvitatásának helyszínei, és ugye a pontos időpontja. Hablatyét tudjuk. Nagyernyeiét szintén tudjuk, tájékoztathatnál bennünket annak időpontjáról, ha már ilyen jól informált vagy! Azokon ott leszünk. Te melyikre vagy hivatalos? Nehogy valamelyikről lemaradjuk. Vagy esetleg szeretnél Te is aktívan megjelenni valamelyiken? Szabad a pálya...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 08:18 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2232
Tartózkodási hely: Csurgó
INTERNET Face


DrZsiros István
Január 31. · szerkesztve
Nem egy felvásárlónak és a stábjának kellene kéretlenül a nevünkben őgyelegni, hanem lakjuk be mi OMME tagok az érdekvédelmi szervünket és határozzuk meg a vágóhídunktól eltérő irányt. A királynak ki fogja megmondani, hogy meztelen?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 08:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha rám gondolsz: rágalmaztam vagy gúnyolódtam?
Mert így Orwell 1984 -e, és a gondolat bűnözés jut eszembe. (csak azért mert épp most olvasom :roll: )

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 08:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Lehet ezzel gúnyolódni avagy sem, tudomásom szerint nem csak Takács úr indított rágalmazási pert vagy egyéb jogorvoslati indítványt internetes fórumon megjelent írás miatt, van erre több precedens a méhészeti berkeken belül.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 07:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Aki nem adja olcsóbban. :mrgreen:

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 07:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
És tessék mondani, most ki lesz feljelentve ezért?!
:ut

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 04:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Mi lenne ha nem mi adnánk olcsóbban, hanem a "feldolgozók" mondanának le az extra extra extra profit egy részéről?
És úgy lenne olcsóbb a magyar méz...
Az az érzésem nem minket akarsz te "megmenteni", hanem magadat.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.08. 01:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2020.01.03. 00:38
Hozzászólások: 119
Kérésemre ezt a levelet kaptam az ügyvédemtől. Ebből a nyilvános adatból kiderül, hogy Fazekas úr melyik céget képviseli Magyarországon:

Továbbított levél kezdete:

Feladó: "dr. Molnár István János"
Dátum: 2020. február 7. 16:51:53 CET
Címzett: takacsferenc
Tárgy: Pannon Honig


A tulajdonos adatai:
 
Binder International GmbH & Co. KG
DE-71083 Herrenberg, Otto-Hahn Str. 19. ép.
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási szám: HRA240560
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási hatóság: Handelsregister B des Amtsgerichts Stuttgart

 
 
dr. Molnár István János
ügyvéd



Binder International honlapjára felmentem:

https://www.binder-international.com/in ... 70&lang=en

A termék oldalnál kiderül, hogy az egész világról vásárol mézet. Méz oldalon a második bekezdésben felsorolja , hogy melyik országokból különösen. Köztük van Magyarország és természetesen Ukrajna is! Unióba, hoz be ukrán mézet, a tőkeerejéből következtetek arra, hogy valószínüleg sokkal többet mint én.

Ha demagóg akarnék lenni, megkérdezném Fazekas úrtól, hogy miért cselekednek ilyen gonosz dolgot a magyar méhészekkel!? Persze ilyet nem teszek, mert először is nem vagyok demagóg, másodszor meg azért mert, pontosan ugyanazt csinálják mint én. Beszerzik a mézet, amit a vevőik kérnek tőlük. Semmi rosszat nem tesznek senkivel, mert nem ők tehetnek róla, hogy Ukrajnában nagy mennyiségű magyarhoz hasonló karakterű természetes méz van eladó, olcsóbban mint nálunk és ezt a vevőik meg akarják venni. És ha meg akarják venni, meg is fogják akkor is, ha az a cég akinek Fazekas úr dolgozik nem lenne hajlandó eladni nekik.
A magyar méhésznek a helyzete ugyanaz lenne!

Azért mégis van különbség:
Nem riogatom a méhészeket, hogy az ukrán méz miatt nem lehet eladni a magyart.( Ez nem igaz, mert ha eltűnne az a kelet és dél-ázsiai szemét, ami a világon mézként eladott termék kb fele, rögtön keresleti piacunk lenne) Gondoljátok végig, mi más Fazekas írásának az üzenete mint, hogy magyar méhészek túl drága a mézetek, adjátok olcsóbban!

Fazekas úr hordóban ad el. Ezt a mézet kizárólag olcsó mézkeverékekben fogják használni, jellemzően az ízetlen kínai feljavítására. Annak az esélye is megvan, hogy olyanak adják el, aki magyar mézként adja tovább ugyan, de kétszer annyit "varázsol" belőle. Ezek üveges méz értékesítésnél nem fordulhat elő!

Fazekas úr nem próbál alternatívát adni. Nekem meggyőződésem, hogy sikerre visszük az "EU Bee Made" védjegyet és a hozzá kapcsolódó rendszer biztosítékot nyújt a fogyasztónak, hogy az a méz közvetlenül és hamisítás nélkül jut el hozzá az uniós méhészektől. Amennyiben fogyasztók meg tudják tapasztalni, hogy milyen az igazi méz, egyre többet vesznek majd a védjegyes termékből és olyan piacot teremtünk, ahol méltó rangjára emelkedhet a magyar méz és ahol nem lehet levenni a polcról ha valaki két fillérrel olcsóbban tud hasonló mézet adni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 22:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Bocsánat próbáltam ojekktív lenni, de sem az origón sem a 888 nem találtam egy büdös szót sem./ tegyetek próbát : a keresőbe-általában jobbra fent a kicsi nagyító melleti szövegbox- beírva csak annyit, hogy méz ,hány találatot kapunk? /

Ez kicsit kezd olyan lenni, mint a viccben akinek mutogatják a képeket és mindenről ugyanaz jut eszébe.

akkor mégis honnan a jó fenéből kellene híreket olvasnunk?
Azt hiszem a méhészek többségének megvan a józan esze itt a fórumon, mint az a drnőnek címzett hozzászólásokból kiderül/bár nem a többség szólt hozzá :) /
A híreknél meg elolvassuk innen-onnan és szépen húzunk egy vonalat középre és elgondolkodunk.
De legközelebb majd igyekszem a pravda, bcc, katolikus néplap, újzélandi kurír, asztrál hírmondó cikkeit linkelni és akkor nyugi lesz :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 19:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Épp arra szeretném megkérni az urakat, hogy hagyják a politikát!
Ha a NAK lapjában, a HVG-ben és a többi sajtótermékben is ugyanaz jelenik meg akkor inkább el kéne gondolkodni pl azon amit Fazekas Gyula mondott!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 19:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Azzal ,semmi.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 19:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 385
Joe bácsi írta:
Tisztességes magyar ember ilyen szutykokat nem olvas!!!!


Szerintem hanyagolni kéne a politikát, legalább itt. Nem mindenkinek elég az Origó népbutítása...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 19:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Joe bácsi.
Te most miről beszélsz? (Írsz?)
Mi a gondod pl.: a NEMZETI AGRÁRGAZDASÁGI KAMARA lapjával???

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 16:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Tisztességes magyar ember ilyen szutykokat nem olvas!!!!

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 11:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Igen, kezd körbemenni a hírportálokon

https://www.vg.hu/vallalatok/mezogazdas ... n-2031249/
https://444.hu/2020/02/07/nem-igazan-ve ... gyar-mezet
https://hvg.hu/gazdasag/20200207_magyar_mez
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/m ... 99886.html
https://index.hu/gazdasag/2020/02/07/el ... egyesulet/
http://nak.hu/en/?id=94638:piaci-zavaro ... -ukran-mez


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.07. 10:45 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2232
Tartózkodási hely: Csurgó
AZ INTERNETRŐL


DrZsiros István
·

Na végre már! Épp ideje volt! Épp megakartam kérdezni, hogy a facebook fórumjainkon kívül miért nem lehet beszélni az ukrán mézről, a valós provlémáinkról.
Az országos média miért tolja inkább Takács elnök úr Eubees koncepcióját a Pireneusoktól az Urálig, hogy az ukrajnai felvásárlói is beférjenek az EUbee megtevesztésre alkalmas logója alá.
Az Agrárágazati vezetés laudációja és a mi elnökünk csendes mosolya megtörni látszik az Eubee 12 fős tüntetése, és "Eubee ukránmézet minden Úniós családi asztalra" szogen mentén?

Figyeljétek a bejegyzésem. Mert este ide irom azokat az információkat amiket az ukrajnai forrásunktól legtudtam.



https://24.hu/belfold/2020/02/07/ukran-mez/


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.06. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 709
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nem értem a kérdést. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.06. 18:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Szerinted mi nem vigyázunk eléggé a méhekre, más meg mindenki vigyáz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.06. 18:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 709
Tartózkodási hely: Balatonlelle
"- Számomra a méhek életben tartása a legfontosabb. Nekem ez az egyik fő szempont. A közelünkben egyre több házat építenek, a méhlegelő már sajnos nem a régi, félek az atkától és a nozémától is, a lényeg, hogy vigyáznunk kell rájuk.
A méz csak ezután jön, ami a bevételi forrást jelenti."


Ez egy nagyon nagy mondat a cikkből. Minden méhésszel meg kellene taníttatni! Igazi méhész gondolkodás.
No persze most sokan azt mondják jó néhányan, hogy ebből élünk


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.06. 17:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/02/0 ... gfontosabb

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.05. 07:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
https://tv2.hu/mokka/319574_azsiabol-im ... 9UJlQTYDBo

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 21:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
tsanyi írta:
Kérném a Mézpiaci hírek topicban folytatni!
Ez a Sajtófigyelő :merg !



Elfogadva a kérést, a Mézpiaci hírekben folytatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 20:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kérném a Mézpiaci hírek topicban folytatni!
Ez a Sajtófigyelő :merg !

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 20:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Üdvözlök Mindenkit!

Az előző üzenetekre reagálnék.
Nekem az az érzésem támadt azonnal dr. Rónainé első bejegyzése kapcsán, hogy na lám a gyantaszűrt mézbiznisz érdekeltjei még fenyegetőznek. Gondolom nem voltam egyedül ezzel a meglátással.
A dr. Zsíros összefoglaló írása, egy nagyszerű segédlet a jelenlegi helyzet pontos megértése szempontjából mindenki számára. A kérdéseket nem a méhészek számára kell feltenni, akik évente átlagosan fejenként 1,5-2 millió forintot, veszítenek emiatt már évek óta. Erre az esetre azt ajánlanám a mézcsomagoló/mézexportőr cégek közül a becsteleneknek, hogy legközelebb olyan ügyvédet fogadjanak fel, aki tisztában van a külkereskedelmi, közgazdasági ismereteknek is.
Mégis válaszolnék csak nagyvonalakban a kérdésekre, arra az esetre, ha véletlenül mégis segítő szándék vezérelné.
- Az EU Ukrajna részére bevezetett egy meghatározott mennyiségre (2020-ban 6000 tonna) vámmentes kvótát.
Jelzem ezt Ukrajna január 10.-én ki is merítette, magyarul naponta 600 tonna jött be Ukrajnából, az év első 10 napjában. Ezt a
vámmentes kvótát az EU-Ukrajna Szabadkereskedelmi Egyezmény alapján lett nyújtva.
A szándék valahol a felzárkóztatás lenne Ukrajnában, de teljesen más történik erre szakosodott "hiénák" gyantatechnológiás mézet
"reexportálnak" ukrán mézként.Egyébként a kialakult gyakorlat szöges ellentétben áll a jogalkotó akaratával.
S még csak az árú származása sem ukrán, az ukrán méhészek is szenvedő alanyai is ennek.
Az egyesület törpjének híresztelése ellenére csak papíron növekszik, az ukrán méhészeti ágazat. Ma már tudjuk legalább az okát is.
Nem lesz ez másként a Mercosur esetében sem hamarosan.
Most az ukrán importtal kapcsolatban is az a probléma, hogy gyantaszűrt rizsszirup árad az EU.ba, nem pedig ukrán.
- Igazából az import árak sem számítanak már pontosan, az évi 15-20 milliárd kiesést elszenvedő magyar méhészeknek.
-Az ukrán exportőrok, sok esetben az importőrök leányvállalatai, de legalább is a tulajdonosi kör vagy azonos vagy közeli kapcsolatban
áll egymással és kölcsönösen fedezik egymás ügyleteit sokszor teljesen más termékkörökben.
Ezen a mennyiségen felül természetesen az aktuális harmadik országos vagy preferenciális vámtétel felszámítása után szinte
bármennyi érkezhet.
-A hamisított méz kimutatása csak szándék kérdése, csak annyit tudunk biztosan nem akarják leleplezni ezt az aljas üzletet.
-Vannak kész tervek, de olvasta már valaki a jelenlegi megválasztott terveit, most adjunk neki ihletet, egy ilyennek?
Nem már eljátszotta a becsületét.
Engedje meg, hogy visszakérdezzek.., említi az eubee logot mint védjegyet, látta már a védjegy okiratát?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 20:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://magyarmezogazdasag.hu/szerzok/csincsa-tibor

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 19:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
dr.Rónainé írta:
Tükör írta:
dr.Rónainé írta:
Üdvözlök mindenkit! 
A méhésztüntetések után jutottam erre az internetes oldalra. Feltűnő, hogy teljesen ellentétes vélemények vannak itt, mint az újságokban. Szeretnék utánajárni, hogy mi is az igazság. Figyelemre méltó a témában Dr. Zsíros írása. Feltennék neki néhány kérdést:
 

Kedves dr Rónainé!
Ezt ott tetszik tudni megtenni, ahol a kérdezett ezeket a kérdéseket el is olvassa. Ide az ominózus írás, csak át lett emelve a facebook-ról. Ugyan valóban egy Zsíros István idézte be, de ez a Zsíros István, nem az A Dr Zsíros István.
Szóval itt nem tetszik tudni neki kérdést feltenni valószínű.


Értem és köszönöm. Mivel nem használok facebookot, megtenné nekem valaki, aki figyeli az ott is zajló beszélgetést, hogy átemeli oda?


Esetleg más is adhat választ a kérdéseimre, hátha valaki ismeri ezt az egészet. Nem ragaszkodom Zsíros Istvánhoz. Többen is hozzászóltak a felvetéshez, biztosan van valaki a fórumozók közül, aki tudja a válaszokat.
Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 19:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 385
dr.Rónainé írta:
Az még reménytelenebb, hogy termelésösztönző, jelentős mértékű kompenzációs felárat kapjanak.


Ez így van, de az ún. "megporzási" támogatás 1000ft-ja jelentősen növelhető a de minimis támogatás terhére. Nem is tartom megvalósíthatatlannak, mert a jelenlegi 700 milliós keret megötszörözve se lenne jelentős tétel az agrártámogatások között.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 19:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.15. 18:51
Hozzászólások: 115
Csjanszkinak- Lenin szkazal ucsitszja ucsitszja ucsitszja! Most hogy a britek kiléptek az unioból hátha beveszik az ukránokat mert kell a piac , ės az angolt nem is kellessz tanulni :ut Az első video Kína méhészetéről szól , a második az ukrán mézárakról, azt is lerontja a kínai szutyok . A harmadik az ukrán mėhėsz anyagi ellehetetlenülėsérő l+-.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 17:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Most mit érzel? Ki és mit tesz "értünk"?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 16:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Csak nekem furcsa hogy pont most választás előtt van ennyire felkapva a méhészkedés, és a problémák?
Valahogy kilóg a ló lába...
Minden évben kellene választás, mert akkor talán többet tennének értünk is.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 15:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Sibu!
Já nye pányemáju sto mi szkazal eto cselovék.....
Miről van itt szó amit tudnunk kellene?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 14:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
Tükör írta:
dr.Rónainé írta:
Üdvözlök mindenkit! 
A méhésztüntetések után jutottam erre az internetes oldalra. Feltűnő, hogy teljesen ellentétes vélemények vannak itt, mint az újságokban. Szeretnék utánajárni, hogy mi is az igazság. Figyelemre méltó a témában Dr. Zsíros írása. Feltennék neki néhány kérdést:
 

Kedves dr Rónainé!
Ezt ott tetszik tudni megtenni, ahol a kérdezett ezeket a kérdéseket el is olvassa. Ide az ominózus írás, csak át lett emelve a facebook-ról. Ugyan valóban egy Zsíros István idézte be, de ez a Zsíros István, nem az A Dr Zsíros István.
Szóval itt nem tetszik tudni neki kérdést feltenni valószínű.


Értem és köszönöm. Mivel nem használok facebookot, megtenné nekem valaki, aki figyeli az ott is zajló beszélgetést, hogy átemeli oda?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 13:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
https://www.agroinform.hu/gazdasag/ez-t ... -42599-001


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 12:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.15. 18:51
Hozzászólások: 115
https://www.youtube.com/watch?v=kI_aGg_HGLs&t=69s


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 12:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.15. 18:51
Hozzászólások: 115
https://www.youtube.com/watch?v=P34xRCPfea4


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 12:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.15. 18:51
Hozzászólások: 115
https://www.youtube.com/watch?v=2DmFSa0FF68&t=24s


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 10:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
dr.Rónainé írta:
Üdvözlök mindenkit! 
A méhésztüntetések után jutottam erre az internetes oldalra. Feltűnő, hogy teljesen ellentétes vélemények vannak itt, mint az újságokban. Szeretnék utánajárni, hogy mi is az igazság. Figyelemre méltó a témában Dr. Zsíros írása. Feltennék neki néhány kérdést:
 

Kedves dr Rónainé!
Ezt ott tetszik tudni megtenni, ahol a kérdezett ezeket a kérdéseket el is olvassa. Ide az ominózus írás, csak át lett emelve a facebook-ról. Ugyan valóban egy Zsíros István idézte be, de ez a Zsíros István, nem az A Dr Zsíros István.
Szóval itt nem tetszik tudni neki kérdést feltenni valószínű.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Ugye abban egyetértünk, hogy az ár, a mennyiségtől és a minőségétől, továbbá a fizetés mikéntjétől is függ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.02. 22:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
Üdvözlök mindenkit! 
A méhésztüntetések után jutottam erre az internetes oldalra. Feltűnő, hogy teljesen ellentétes vélemények vannak itt, mint az újságokban. Szeretnék utánajárni, hogy mi is az igazság. Figyelemre méltó a témában Dr. Zsíros írása. Feltennék neki néhány kérdést:
Az EU méz import Ukrajnából teljesen vámmentes? Tudtommal az EU csak részleges vám könnyítéseket biztosított Ukrajnának a mezőgazdasági termékek vámjára. Tudna segíteni a jogszabályi háttérrel kapcsolatban, ahol az ukrán méz vámmentességének utána lehetne nézni?
Az Aranynektár cég mekkora piaci részesedéssel bír az uniós piacon?  Lehet-e tudni, hogy a forgalmának hány százaléka ukrán méz?
Azt írja, hogy Ukrajnában a méz felvásárlási ára 1 euró ugyanakkor azt is írja, hogy: "Okunk van feltételezni, hogy az egyébként laborvizsgálatokkal már szinte kimutathatatlan Kínai hamisított "méz" talált utat Ukrajnán keresztül az Európai Uniós közös piacunkra." Itt ellentmondás van. A kínai méz drágább mint 1 Euró (1,24 EUR, EU statisztika) kikötői paritáson vám nélkül. Nem logikus, hogy bármelyik ukrán exportőr hamisított kínai mézet vegyen drágábban ha megkapja a valódit olcsón.Tudna segíteni, hogy hol van félreértés?
Idézem az írását: "átlagos méztermelés Ukrajnában 20 kg/méhcsaládról 120 kg/méhcsaládra ugrott. Miközben a méhcsaládszámuk nem változott," Meg tudná ezeknek az adatoknak a forrását adni? Az látszik, hogy nagyok a szakmán belüli ellentétek, de egy dologban egyetértenek, hogy a hamisított méz nem kimutatható. Az "eubee" védjegyhez képest van-e Önnek vagy az önök csoportjának valamilyen alternatív megoldási javaslata a piaci pozícióik javítására. Azzal kapcsolatban el kell keserítsem, hogy a vámtételeket jelentősen megemelnék. Bármilyen egyoldalú lépés az EU részéről ellenlépéseket generál. Az még reménytelenebb, hogy termelésösztönző, jelentős mértékű kompenzációs felárat kapjanak. Ezt a WTO egyezmény kifejezetten tiltja! 


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.02. 19:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/01/3 ... zes-ugyben


https://librarius.hu/2020/02/02/jo-hir- ... ecskeirol/

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2020.02.01. 01:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Nos, kedves Népeink, elérkezett az az idő, amikor A Klub(+)vezető megvált attól az embertől is, akit pedig anno szerettek volna felkérni a FF klub moderátorának:


Nagyernyei Attila írta:

Re:Hír-les
« Válasz #1253 Dátum: 2015. Január 07. 20:53 »
Vivaldi!
Itt biztosan nem leszel kimoderálva.
Már éppen azon gondolkodtam, hogy rajtam kívül csak egy moderátor van, Atya.
Mit szólnál hozzá Vivaldi ha felkérnélek a Méhészklub moderátorának?
A klub létszáma már indokolja, írásaid pedig méltóvá tesznek rá.
Várom megtisztelő válaszod.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
klubvezető


Ment a nyelvcsattogtatás a jó klubvezető részéről, de valamiért Simon Zolit megvenni nem tudta. Most fegyelmező eszközök híján íme, fájdalmas búcsút vett Zolitól, akinek írásai az utóbbi időkben valóban méltón tükrözték a fórumközönség véleményét, ám ezen írások az utóbbi időkben rendkívül kínossá váltak a klub(+)vezetó és gazdái számára.

Íme a kitiltás oka:

Sagittarius A írta:
Re:Hír-les
« Válasz #5028 Dátum: 2020. Január 31. 09:34 »
Foglalkozzunk akkor a betű típussal, helyes írással, stílussal stb. Kössünk bele mindenbe ami csak egy kicsit is alkalmas arra, hogy elterelje a figyelmet a kurva nagy semmiről, ami a kontroll csoportnak nevezett simlis banda, és a te segítségeddel létre jött. Igaz Attila?
Ó , tudom vannak nyilatkozatok, meg tüntetés, meg vélemény. Mindenki mond valamit. Az agrár miniszter, és Bross, te meg ide felírod. Az még nem esett le hogy a méhésztársadalomnak a töke tele van már a semmit nem érő nyilatkozatokkal és szkeptikus mindenféle Brüsszeli tüntetéssel, ahol Takács viszi a zászlót?
Itt volt négy évetek, mit csináltatok amit a méhész megérez?
Elmondom én. A pénz felvételen kívül még annyit sem, ami megérne egy kis darab kutya sz@rt.
Ó persze tudom én, még mindig abban bíztok, hogy az olasz maffia erkölcsi magasságában leledző küldöttekkel, és a demokratikusnak beállított , de leginkább a Kádár rendszer Hazafias Népfront jellegű választási rendszerével, ismét nyerhet Takács-Bross-Csányi- és még pár hasonló seggnyalókból álló csapat.
És lehet, hogy úgy is lesz, én kinézem belőle. De olyan hülyék azért nem vagyunk, hogy ne vegyük észre amikor mismákolsz, hogy másra tereld a figyelmet.
A fenti írásodért Vivaldi búcsút kell intenem neked, megkímélve attól, hogy bíróságon köss ki.
Nagyernyei Attila
Klubvezető
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 31. 19:04 írta Nagyernyei Attila »


Persze Zoli sem volt rest, válaszolt OMME Ustorának, s mivel a facén a dolgok néhány óra múlva már rendkívül nehezen kereshetők vissza, -engedéllyel- felteszem ide is, hiszen kampány van, s nehogy már egy ivarzó pávián-hátsó színére hasonlító bejegyzésekkel manipuláló "kampányguru" írását vissza lehessen keresni, másé meg az enyészeté legyen:

Simon Zoltán írta:

Méhész Klub

Kedves Nagyernyei Attila.

Mivel kitiltottál az igen belterjes fórumodról, nem tekintem magamra kötelezőnek a saját magamra, saját magam által kiszabott moratóriumot, ami azt eredményezte, hogy eddig igen szőrén írogattam ide viselt dolgaitokról. Így már nem köt a "betyárbecsület", ezért ezentúl itt kívánom közzé tenni az észrevételeimet ami az omme-ra vonatkozik.

Ami a fórumodat illeti, igen kevés a jelentősége, főleg úgy, hogy gyakorlatilag egy belterjes csoport, valami 1000 taggal, és mindenkit kizársz aki az ellentétes oldalt képviseli.

Itt is letilthatsz, de tudom nem fogod megtenni, mert akkor nem látod miket írogatok ide.

Csak mondom, ennek a fórumnak több mint 17000 tagja van, ellentétben a kontroll csoport által uralt, pár emberes fórumoddal szemben.

Tudom most be vagytok sz@rva, hogy van Brossnak ellenfele, és ezért mindent megtesztek, hogy elhallgatassátok az ellenfeletek, ami a kevés érdeklődésű csoportodat meglehetősen egy síkúvá fogja tenni.

De, te tudod, és azt se mondhatod, hogy nem szóltam előre.

Kelt mint fent, jó egészséget kívánva:...........


Nos, ez volt a mai nap választási kampány-béli slágersztorija. Majd kíváncsi leszek, hogy mikor kerül sorra a többi -ellenvéleményen lévő- klubtag kizárása, de az biztos, hogy ha a jóérzésű fórumozók bojkottálják a honlapot, akkor Nagyernyei Átilla, OMME Gyökere és Kemény Magja (by N.A.) tényleg Hegylakóvá lesz a FF Hegyen, ahol -mint tudjuk- "végül csak egy maradhat"...

Eddig Zoli szokta átlendíteni a klubot azokon a hullámvölgyeken, amikor senkinek nem volt késztetése oda írkálni. Most megkapta jutalmát és obsitját a "Klubok Életbentartója, Beszélgetések Kezdeményezője"

Hajrááá!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Egyszeri valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.