Pontos idő: 2024.04.27. 09:06

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 97  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 19:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Nem is olvasom tovább!! Talán a 4. Az egyesület célja, Talán a g pont teljesül!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 19:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
csoki!

Sok választ tudok adni!!
Papíron sokat.
Amennyit a méhek megengednek,vagy az "okosabb" gazda.
Egyet sem.(én nem is vállalkoztam erre)

De nem is erről van szó,ha már ilyen visszakérdezőst játszunk, egy 200 as méhészethez hányszor megy ki a méheüs tüzetesen átvizsgálni augusztus 3. dekádjában?
Vagy, jól van komám megnézzük amit lehet "oszt" rendben van minden.
Mert ,hogy nem megy vissza mindet átnézni az tuti!

Kevés a100ft/család,mihez képest. Papíron vizsgáláshoz sok,a tüzeteshez kevés! Döntse el mindenki,mi az életszerű!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 18:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Jani bátyától kaptuk.
Köszönet érte!

A küldöttgyűlési anyagok itt elérhetőek:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 18:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Fájl csatolása?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 17:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
E-mailt hogyan tudok feltenni ide?
Nem akarom oldalanként másolni mert elég sok oldal.

Üdv. jani bátya


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jani bátya 2019.11.18. 18:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 17:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Oszkár!

Kérdezném te mennyi családot tudnál tüzetesen átvizsgálni mondjuk augusztus 3. dekádjában?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 17:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Amit én látok! Az előtt a méheüs előtt megemelem a kalapomat, aki minden méh családot átvizsgál ,ami rá van bízva.
Ez is hozzá tartozna a "zúgolódáshoz".
Meg ugye, nem beszélve arról,hogy én viszem ki a méhesbe!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 17:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Köszönöm a helyreigazítást, én sem (nem) diktafonnal járok OV-ra, KGY-re. Jegyzetelek, emlékszem amire emlékszem, korábban is nagyon szívesen vettem a helyreigazítást, kisegítést, mint ez úttal is. A jegyzőkönyv jöhet, szerintem senki sem kifogásolná ha látvánk (végre valahol).

Az, hogy a küldöttgyűlésen (OV-n) illeve akármilyen webes felületen (!) senki sem kritizálta a szakikat azt Béninek magyarázd meg! A bérük én is úgy gondolom, hogy átgondolást igényel. Gondoljunk bele, hogy a versenyszférában egy megyei vezető beosztás mit ér?
Nem kellene ezeket az embereket szélnek ereszteni és akkor még a megbecsülésről, háláról, gondoskodásról nem is beszéltem, remélem ezek a dolgok neked is, nektek is jelentenek valamit...

Aztán, hogy másra is reagáljak én (is) méhegészségügyi felelős vagyok békés megyében, a szolnok megye északi részén dolgozó felelősök munkájában próbálok a lehető legtöbbet segíteni, nagyon jól tudom, hogy azok az emberek (is) milyen nagy értéket képviselnek, az ő helyzetüket is ideje volna alaposan rendbe rakni.

Lehet ideje volna a méhészek érdekeit képviselni elnökünknek.

Nemsoká folytatom...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 16:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Ahhoz, hogy pártatlanul értékelni lehessen az eseményeket, szerintem fel kellene tenni ide a kiküldött anyagot is hiszen mint ahogy elhangzott sokan el sem olvasták azt. Ha valaki tudja tegye fel.
Egyébként én egyetlen egy hozzászólást sem hallottam amely a szaktanácsadók munkáját kritizálta volna. Nem is ez lett volna a téma hanem az összeférhetetlenség, de voltak akik szándékosan más irányba terelték a témát. Az viszont elhangzott -talán választási ígéretként- hogy valaki 100 ezer forintos emelést helyezett kilátásba nekik amit az a valaki meg is indokolt, ebbe a licitbe a jelenlegi elnök nem akar belemenni.

"amit a biztottság is annak helyén kezelt..."

Elhangzott, hogy "öt alkalomból kettőben" találták megalapozottnak a kifizetési kérelmet.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 08:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Gondolod hogy én kampányolok? :D
Ha találok érdekeset felteszem. IDE.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 06:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ez már a kampány része? :D :D

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.18. 05:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
https://www.youtube.com/watch?v=puXq55aKz8Y

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 22:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Jani bátyó! Az igazat, az igazat hopp,hopp hopp.....Feketén-fehéren- a ződön is! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 21:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
A Kgy beszámoló előtt annak a rendkívül szomorú állapotról szeretném a gondolataimat megosztani ami manapság a megyei szaktanácsadókkal szemben alakult ki manapság.
Nem elég, hogy a fészbukon az egyesületünk helyzetéről kicsit sem tájékozott, véleményüket félinformációk és csúsztatások alapján kilalkított emberek szapulják a 21 szakit, odaát álarcos (képes) emberek Bicska-nyitogató hangnemben beszélnek róluk és még a küldöttek egy része is belement ebbe.
Lehet nekem van könnyű helyzetem, én szinte az összes szaktanácsadót személyesen ismerem, a saját szaktanácsadóm pedig messze erőn felül teljesít minden téren. Én úgy gondolom, hogy a szaktanácsadók az OMME tartó oszlopai, azok a személyek akik közvetlenül és első kézből képviselikaz OMME-t a méhészek előtt, első kézből tájékoztatják őket, akik segítenek azokon ha baj van és lehet őket keresni vasárnak délben is ha arról van szó.
Nem is igen szeretnék itt az összeférhetetlenség kérdésével foglalkozni, mindenki tudja, hogy ebben a kérdésben sosem fog 2/3-os álláspont kialakulni, így teljesen felesleges és nagyon káros volt ebben a témában legalább 2 órás vitát folytatni tegnap. Az elnökségben ülő 3 szaktanácsadó-elnökségi tag mind más álláspontot mutatott -ahogy én láttam vagy értettem-. Viszont rajtuk kívül minden szaki úgy érezhette magát mintha valami cinkos társaság tagja lenne, ennek végül Gégény Béni adott hangot, majd számomra értheteten és mély szomorúságot okozva elnökünk, Bross Péter elmondta, hogy nem érti Béni érzéseit és az általa elmondottakat.
Nemrég a fészbukon, most odaát számosították, hogy mennyi ezeknek az megfizethetetlen áldozatos munkát végző embereknek a "bére", kiskirályoknak bélyegzik őket, miközben aki kicsit is járatos vállalkozói körökben az tudja, hogy a vállalkozói juttatásukból nem csak a KATA járulékot kell fizetniük, hogy mást ne mondjak tetemes részét hagyják ennek a benzinkúton...
Én a magam részéről az elszenvedett sérelmek miatt megkövetek minden egyes szaktanácsadót és felhívom a figyelmüket, hogy ne hagyják, hogy annak az 5-10 kritikusnak a véleménye beárnyékolja a mindennapi áldozatos munkájukat akik sokszor hangosabbak mint 500 vagy 1000 olyan egyszerű vidéki méhész - mint én - akik köszönikés nagyra értékelik a munkájukat.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 19:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
jani bátya írta:
Még mielőtt Tomi papa, bármivel is meg gyanúsítana, ott voltam tegnap az elejétől az utolsó mondatig.
Szégyen ami tegnap történt, mind a vezetés mind a küldöttek részéről hogy helyt adtak a személyeskedésnek, vagy nem is tudom hogyan nevezzem némelyik hozzászólást.

Üdv. jani bátya



Mivel ide ritkán írsz, :D ,pótolhatnád a hiányosságaid.Egy jó korrekt beszámolóval.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 19:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bocs János!
De ha neked nem tetszett, az valami olyat sejtet, hogy nem működött a "szavazógép".
Esetleg valódi viták folytak, és nem az elnök elöterjesztéseit szavazták meg hiányos információk alapján?
Kaptunk egy ígéretet részletesebb beszámolóra.
Most már nagyon várom.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 19:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Még mielőtt Tomi papa, bármivel is meg gyanúsítana, ott voltam tegnap az elejétől az utolsó mondatig.
Szégyen ami tegnap történt, mind a vezetés mind a küldöttek részéről hogy helyt adtak a személyeskedésnek, vagy nem is tudom hogyan nevezzem némelyik hozzászólást.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 14:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
berkesandor írta:
Valószínűleg elkezdték "kozmetikázni" a látogatók számát is. :mrgreen:
Érdekes ez az önámítás.

Nem is értem, hogy gondolhatsz ilyenre?
Szerintem teljesen természetes, hogy szerda (munkanap) kora délután rekordot dönt a látogatók száma.
Tudod ilyenkor, műszakváltás idején, amikor az egyműszakosok is dolgoznak, ilyenkor van rekord látogatottság.
Az is természetes, hogy szombat ~6:15 kor a méhészek nem tudnak aludni, több mint 200 látogató van, délután meg 30-40.
Arra egy pillanatra sem gondolok, hogy valamelyik webes oldal szolgáltatását használják amely némi ellenszolgáltatásért (egy darabig demó módban ingyen is) növeli egy adott oldal látogatottságát.
Igaz ilyet csak amerikai oldalakon láttam, ott pedig másképp járnak az órák.
Pl.: https://www.sparktraffic.com/

Én meg csak tovább sirdogálok, hogy a http://www.szanalmas,hu oldalt bezárták. :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 12:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Sziasztok!

Sajnos a mézes reggeli helyi szervezése nem hagyott időtt és energiát, hogy előzetesen elmondjam a gondolataimat a tegnapi Küldöttgyűlés elődöntőben kérdésekben. Így már utólag nem is kívánom ezt megtenni, ott a gyűlésen ami kikívánkozott belőlem azt elmondtam és összességében úgy gondolom, hogy helyesen döntöttek a küldöttek a különböző kérdésekben.
Rövid beszálolót fogok írni a mai nap folyamán, de egyenlőre pótolnom kell itthon a gyerekeiemmel tegnapi nap távollétét.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 10:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Valószínűleg elkezdték "kozmetikázni" a látogatók számát is. :mrgreen:
Érdekes ez az önámítás.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.17. 09:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Tudom, hogy türelmetlen vagyok (életkorom sajátossága, már olyan vén vagyok, hogy nincs sok időm várni), ezért kérném, a tegnapi Küldöttgyűlés történéseit ossza már meg valaki, aki nem a speciális "megváltói" szemüvegen és hallókészüléken keresztül vette magához az információkat, mint N.agyernyei klubmegvezető...

Odaát megy az ájvékolás, immár -helytartói attitűdökkel- egy új elő-ájvékoló is ringbe szállt (proconsul), üstökösként feltünt "nomader" is, aki legalább a saját nevét is vállalta), s a méhegészségügyi hálózat átvételének szándékával szállt ringbe, segítendő N.agyernyei főklubmegvezető és Takács-interpretátor, valamint a jó "ültessfátaparasztfőggyiremegaszeméttelepremegakárhová"-szindrómában szenvedő MGT-Csányitónyi Takács-barát és üzlettárs, édesipari brigagyérosguru és elmaradhatatlan cukrászmester barátjuk, az ószövetségi és méhész-körökben is "történelmi nevet viselő" Illés-próféta, s végül az elmaradhatatlan, orpheuszi kvalitásokkal daloló Kiscsicska elszánt dezinformációs, destabilizációs és derogációs tevékenységét.

Ezidáig még nem ajvékolta el magát "angyalka", a N.agyernyei körök fel-feltűnő kamunickje, a "tolnai szűz"...l Jani bátya meg rendületlenül terel és lájkol, s bizton rövidesen előkeveredik a méhegészségügy egyik közismert sámánja, a jó Főkandidátus-Főnagybetűsdoktor, DR. Körmendy-Rácz P.(olihisztor) P.(urifikátor) P.(aenibacillus-szakértő) János P.(hD) P.(apiterapeuta) Főtudományostitkár is...

Szóval jó lenne már egy kis hiteles tájékoztatás is, mert ez a sok elkötelezett dezinformátor az "erek között injekcióból" egykettőre "ínyek között erekciót" kreál, amelyek azért végtére is nem teljesen analóg fogalmak...

Tájékoztatást kérünk, mert immár elkezdődött a választási kampány, N.agyernyei hadat üzent, programot hirdetett, előre vetítve az előző választás előtti mocskolódó, hazudozó, személyiségromboló és személyiségi jogokat sértő kampányfogásainak eszkalációját.

Ez ellen pedig a hiteles tájékoztatás és a korrekt kommunikáció lehet az egyedüli ellenszer!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.16. 21:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
https://www.teol.hu/kozelet/helyi-kozel ... p-1995654/

"A Nagyernyei családi méhészet „Mézes Reggeli” című programján a gyerekek információt kaptak a mézkészítésről, és megkóstolhatták a különböző fajta mézeket – tájékoztatott Hollendusné Bíró Anett intézményvezető."

Aztaponciuspilátusátacsaládiméhészeteshajatlanagyatlanjának!

Csatolmány:
N.agyernyei és a Kisbicskája.jpg


A kép alatt futó szöveg:

"Nagyernyei Attila (jobbra), a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke a Nagyernyei családi méhészet „Mézes Reggeli” című programján, a Szekszárdi Gyermeklánc Óvodában"

Nos, lássuk hát, mit is írt az "etikátlan" reklámról Feketén-Fehéren ez a "marketingguru":

N.agyernyei írta:
Programok, rendezvények / Re:Méhészeti programok
« Utolsó üzenet: írta Nagyernyei Attila Dátum 2019. November 14. 16:03 »
A Mézes Reggeli is bekerült a méhészeti programok közé, sőt mivel ekkora tömeget mozgat meg, az év legnagyobb eseménye lett.
Sajnos ezzel egy időben erősödnek a vadhajtások is.
Ma kaptam egy infót, hogy az OMME által legyártott kis mézes "zacsik" konkurenciája is megjelent, de már egyéni logóval.
Ennek semmi köze az OMME magyarországi mézes reggeli kezdeményezéséhez, amely szlovén méhészek érdeme.
Az ilyen öncélú "biznisz" nem közösségépítő, és nem vezet sehova, csak a veszekedéshez.
Szekszárdon is megtapasztaltuk amikor egy helyi kolléga(?) kiplakátozta a mézes reggeli idején az iskolákat a saját cuccait reklámozva.
Meg is volt a felháborodás!
Egy gyarló világban élünk, ahol semmi nem számít ha egy kis pénz csillog a távolban.
Ne engedjük elrontani ezt a gyönyörű közösségépítő kezdeményezést, melynek célja, a gyermekeink egészsége, és a magyar méz belföldi értékesítésének növelése.
Az egyéni akciók piacokra, vásárokra valók annak ott a helye.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila


Én meg nemrég kaptam a hírt, hogy a magyarországi Mézes Reggeli programjának a konkurenciája is megjelent, Nagyernyei Attila (jobbra, végtelenül nagy arccal, melynek vertikális kiterjedését nem korlátozza dús hajkorona), a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnöke a Nagyernyei családi méhészet „Mézes Reggeli” című programján fotóztatta magát a bülbülszavú (-dalú) Kiscsicskájával a Szekszárdi Gyermeklánc Óvodában.

Akkor hogyan is van ez a távolban pénzt csillogtató, gyarló szekszárdi-szedresi-mőcsényi "etikus" világgal...?

Ha más használja reklámozásra a Mézes Reggeli programját, az szörnyű, megvetendő bűn. Ha Nagyernyei reklámoztatja magát és családi méhészetét, az természetes?

Így tényleg sikerülhet "elrontani ezt a gyönyörű közösségépítő kezdeményezést, melynek célja, a gyermekeink egészsége, és a magyar méz belföldi értékesítésének növelése.
Az egyéni akciók piacokra, vásárokra valók annak ott a helye."

Akkor ez mi lehet, ha nem piaci kofálkodás, ráadásul nem csak az óvodában kiplakátolva, hanem a helyi hírharsonában nyomatékosan a Nagyernyei családi méhészet programjaként kiemelten meghirdetve, etikátlanul teleszemetelve ezzel az önreklámozással a teljes világhálót. A "Mézes Reggeli" program nem a Nagyernyei családi méhészet "Mézes Reggeli" című programja!!!

Ráadásul nem oly régen, a program indulásakor a jó N.agyernyei még elég dehonesztálóan vélekedett a Mézes Reggeliről, de nála nem ritka az ilyen emlékezetkiesés. Főleg akkor, ha nem róla szól a nóta, akkor igazán irányított nála az amnézia. Akár Karácsonykor is...:

Nagyernyei Attila írta:

Re:2014-ES ÉV ÉRTÉKELÉSE
« Válasz #1 Dátum: 2014. December 25. 08:50 »
……………….
Vártunk volna egy precíz, pontos (belső) kimutatást, így minden más csak találgatás.
A méhegészségügy romokban, ennyi nyúlós még soha nem volt. Az atkák viszont az idén jól el voltak.
Bizony ez lenne a két fő csapás irány az OMME részéről.
Viszont a méhészek, a küldöttek, OV tagok csak tapsolnak a jelenlegi "akácpuncskoalíciós-Hungarikumos-mézesreggelis-közhasznúságunkat kicsináló-vezetéstösszetartó pénzünkön bulizós, üveg árát felemelős, két hetente ülésezős" katasztrofális vezetésnek.
Karácsony idején az Új év hajnalán mi más lenne a feladatuk mint irányt mutatni a magyar méhészeknek!
……………..


Látják? Nem látják? No, látják?!

A jó Bross szintén e cikkben elhelyezett nyilatkozatát meg kommentálja valaki más, ne csak én köpködjek állandóan,,,

TEOL írta:
Finom és gyógyít a hazai méz

A rendezvény vendége volt Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke, aki elmondta, ma hazánkban egymillió-kétszázezer méhcsaládot tartanak számon és húszezer méhészt. Arra kérte a gyerekeket, ha haza mennek, meséljék el a szüleiknek, hogy milyen finom a hazai méz, milyen szorgalmasak és hasznosak a méhecskék, és beszéljék rá őket, hogy vegyenek egy-egy üveggel. Ezzel az ágazatot is segítik és a saját egészségükért is sokat tesznek. Így ősszel az immunrendszert erősíti, és segíti a megfázás gyorsabb gyógyulását a napi rendszerességű mézfogyasztás.


Gondolom azt is hozzátette, hogy az a csuda finom és immunrendszert is erősítő akácméz már úgyis itthon marad, mióta az elnökecskének sikerült a paramétereket a béka segge alá rontania. Jobb lett volna, ha az óvisokat arra kéri az érdekképviseleti egyesületetek elnöke, hogy abból a fáintos, kissé "lebutított" ákácimézből vetessenek a szülőkkel inkább több üveggel, mert különben soha nem fogy el...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.16. 13:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Brüsszelben is a válság volt a téma
by Pungor Adrián • 2019-11-12

2019. november 6-án tartotta soron következő ülését a Copa-Cogeca Méz Munkacsoportja. A közel négy órás értekezlet nagyon rövid ahhoz, hogy az európai ágazati problémákat meg lehessen vitatni. Így nem véletlen, hogy az előre meghirdetett 12 napirendi pontból még a felére sem jutott idő. A legtöbb idő természetesen a mézpiacon tapasztalt válságról szólt!

Az ülés legelején választásokat tartottak, aminek eredménye során a belga Étienne Bruneau továbbra is elnökként viszi 2 évig a feladatokat, míg elnökhelyettesként a finn Stanislav Jas és a francia Yvan Hennion segítik munkáját.

Az első napirendi pont a Bizottság Környezetvédelmi Főigazgatóságának a megporzók védelmében indított projektjének ismertetése volt. A Bizottság 20 szakembert jelölt ki a téma kidolgozására, a vad beporzók monitorozására. A Parlament 5 millió eurós büdzsét szavazott meg erre a célra. A projekt elsősorban a lepkékre fókuszál, de a vadon élő megporzók fontosságára épül. Nyilván, a méhészek között több kellemetlen kérdést is kapott a Bizottság képviselője, mint például azt, hogy miért nincs méhészeti szakember a felkért szakértők között és egyáltalán, miért kell a bizonytalanabbul monitorozható vadbeporzókat vizsgálni akkor, amikor a környezet-szennyezés, a nagyüzemi mezőgazdaság negatív hatásai, a klímaváltozás következményeit sokkal egyszerűbb lenne a méheken vizsgálni. Továbbra is értelmezhetetlen az illetékes Bizottság hozzáállása a méhek bioindikátori elfogadásának tagadása miatt.

Az európai mézpiaci helyzetkép ismertetésénél kiderült, hogy Magyarország az EU-ban a hetedik ország a rangsorban, amely a professzionális (150 méhcsalád feletti) méhészetek számát vette figyelembe. Az is kiderült és számunkra köztudott, hogy az EU-n belüli mézexportban hazánk az élen jár, Spanyolország, Lengyelország, Románia és Bulgária mellett. De a nagyban értékesített vegyes virágméz felvásárlási árában, egy 2014-es statisztika alapján, sajnos a sor végén kullogunk és ami érdekes, egyedül Lengyelországtól értékesítettünk drágábban (amely ország elsősorban rexportál, azaz ukrán és kínai mézet vesz, majd ad el). Külön dián szerepelt a magyar EU-n belüli hordós mézár felvásárlási ára 2013-tól napjainkig. A görbe leginkább egy EKG diagramra emlékeztetett kiugrásokkal és mélypontokkal. Most éppen egy ilyen mélységnek vagyunk a tanúi. Étienne Bruneau kiemelte, hogy a jelenség, azaz a mézárak alakulása, elsősorban a kereskedői, feldolgozói oldal magatartásától függ. Meglátása szerint tudatosan nem vásárolnak mézet egy jó ideig, közben az árak esnek. Majd amikor elérnek egy mélypontot, nyomott áron, de elkezdik a vásárlást. Ez a magyarázat arra, hogy időnként mellettünk vagy közelünkben lévő országokban néha magasabb a felvásárlási ár, néha pedig nem. Az elnök az európai mézpiac rendellenességeinek megváltoztatására megoldási javaslatokat is felvetített, melyek kidolgozásában, mi magyarok is segítettünk. Működik ugyanis a háttérben egy lelkes csapat, 6-8 ország részvételével, akik a Méz Munkacsoport találkozói előtt szakmai megbeszélést tartanak és előkészítik az anyagokat az ülésre. Sajnálatos, nemhogy ebben a szűk csapatban nincsenek jelen a hozzánk hasonló „cipőben” járó Románia, Bulgária méhészeti képviselői, hanem még a Copa-Cogeca üléseken sem vesznek részt. Pedig szükségünk lenne rájuk.

Visszatérve a megoldási javaslatokra, ezek lényege, hogy a Munkacsoport december közepéig véglegesíti azt, és a Copa-Cogeca elnökség (azaz, nem a Munkacsoport, hanem maga, a szervezet elnöksége) elé terjeszti. Kérik, írják alá és nyújtsák be a Bizottság felé. Több, az Erdős-féle Mézjelentés elemit tartalmazó kérés, javaslat került ismertetésre, mint pl. a méz-keverékek címkéken való kötelező jelölésének bevezetése (a felhasznált százalékok arányában kell megjelölni az eredetet), az importált méz egyértelmű nyomon-követhetősége, és a 20 tonnát meghaladó, harmadik országokból származó mézek tételenkénti, kötelező vizsgálata a mindenkori legmodernebb analitikai módszerek igénybevételével. Új elemként merült fel a teljes kínai mézimport leállításának követelése. Erre az adhat okot, hogy a kínai mézdirektíva teljesen másként definiálja a mézet, mint az uniós. Kínában teljesen megengedett a mézből kivonni anyagokat, összetevőket, és legális a nektár kipergetése, majd annak mesterséges besűrítése. Így gyakorlatilag két különböző termékről beszélünk, amikor a kínai és az európai mézet hasonlítjuk össze. Ezek alapján mézként nem lehet értékesíteni a Kínából származó méznek nevezett, mesterségesen manipulált anyagot. Amíg ezt a kérdést nem tisztázza a szakma, a Bizottság – az uniós fogyasztók védelme érdekében függessze fel az unió a kínai mézimportot!

Újdonság volt azt hallani többektől, hogy a klimatikus tényezők változása, a globális felmelegedés, sajnos a mézfogyasztás növekedése ellen hatnak Nyugat-Európában. Érezhető a meleg telek negatív hatása, érezhető a megszokott nagy téli mézfogyasztási csúcsok visszaesése.

A hagyományos kerekasztal beszámoló alatt tudomást szerezhettünk egyes tagországok helyzetéről is. Így például Finnország az idén mintegy 3000 tonna mézet termelt, ami kiemelkedő mennyiségnek számít. A nagybani felvásárlási ár 4,5€ körül alakult, de folyamatosan csökken. A méhészek nagy többsége direkt értékesítésbe kezdett, hogy bevételeiket növeljék. Az országba amúgy ömlik be Belgiumon keresztül az olcsó, trópusi eredetű méz. Franciaország jó évet zárt, a tavalyi évben is 27 ezer tonna volt a termelésük. Ugyanaz a tendencia érzékelhető, mint Finnországban, a megtermelt méz 77%-a kiüvegezve értékesül. Franciaországban a fogyasztó nagyrészt a francia terméket részesíti előnyben. Lengyelország rossz évet zárt, 5000 tonnával kevesebb méz termett, mint előző évben. Az árak a tavalyihoz hasonlóak. Németország jó évet zárt, a belső fogyasztásuk átlagosan 1,3 kg/fő. Dániában a nagybani mézár csupán 2 €, amire rég nem volt példa. Mézbotrány borzolta a kedélyeket a fogyasztók körében, hiszen az egyik áruház lánc dán zászlóval látott el egy olyan mézet, melyről egyértelműen beigazolódott, hogy EU-n kívüli eredetű volt. Mi magyarok is ismertettük helyzetünket, a felmerült kérdésekre válaszoltunk.

A gyűlés egyik fő napirendi pontja az Európai Mézkiszerelők és Mézcsomagolók Szövetsége (FEEDEM) elnökhelyettesének, David Senchermés látogatása volt. Érdekesség, hogy évek óta rendszeresen meghívták ezen ülésre a kereskedők képviselőit, de soha sem fogadták el azt, nem jöttek el. Ezért is bírt nagy jelentőséggel Senchermés úr látogatása. Számos kérdés hangzott el a jelenlegi méhészeti, értékesítései válsággal kapcsolatban. A vendég elmondta, hogy ő egyben a Spanyol Mézkiszerelők Egyesületének elnöke is, és hazájában kénytelen a helyi szabályozásnak megfelelően az eredet megjelölésével értékesíteni a mézet. Európai viszonylatban viszont tudnunk kell, hogy a FEEDEM nem egységes ebben, sőt, a többség ellenzi a jelölési szabályozás megváltoztatását. David Senchermés szerint nagyon nehéz még azt egyértelműen kijelenteni, hogy a klimatikus tényezők változása csökkentené a mézfogyasztást, bár elismerte, az elmúlt enyhe tél folyamán Spanyolországban is csökkent valamennyire a mézfogyasztás. Mindezekkel együtt az európai piacot stabilnak látja, az európai mézeket pedig minőség szempontjából kiválónak tartja. Kijelentette: az európai mézkiszerelőknek erős, kiszámítható méhészeti ágazatra hosszútávon is szüksége van, tisztában vannak a jelenlegi piaci nehézségekkel, amit remél, minél hamarabb sikerül megoldani és a méhészek a jelenlegitől tisztább jövőképet láthatnak.

Mindenki tudja olvasni.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.16. 08:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
http://www.omme.hu/brusszelben-is-a-valsag-volt-a-tema/

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.15. 03:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnöke elmondta:


https://www.agrarszektor.hu/elemiszer/u ... 16925.html

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.08. 17:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Itt egy saját beszámoló: http://www.omme.hu/orszagos-vezetosegi-ules-2/

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.08. 17:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Igen, valóban.
Az a küldöttgyűlés amelyik az utolsó pillanatban kap némi infót amiből döntenie kéne.
Joszif Visszarionovics Sztálin is büszke lenne erre a döntéshozatali tendszerre. 8-)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.08. 14:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ne haragudj, ne haragudjatol, de valóban nem írtam emlékeztetőt az OV-ről, nem egyben egy órám, hogy gép elé ülljek.

A másik dolog, hogy "döntés" csak a KGY-n születhet, az OV egy informális összejövetel, hogy az elnökök tudjanak információt haza vinni a tagságuknak. Ezen kívül hangsúlyozom, csak javaslatok születhetnek, születtek, de a tényleges döntések, mint pl. tagdíj mértéke, alapszabály változtatás,... majd a küldöttgyűlésen fognak születni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.08. 11:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Milyen jó hogy kapunk infót az Országos Vezetőségi ülésről. Csak éppen nem nagyon van beleírva semmi tényleges döntés.
Valaki bővebben tudja mik voltak a tényleges döntések, amik a méhészekre is vonatkoznak?

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.28. 19:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Egyenlő pálya, egyenlő esélyek .......
Én biciklivel megyek. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.28. 14:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Hamarosan választás lesz, aki nem jó, mehet a lecsóba.
http://www.mindmegette.hu/mehet-a-levesbe-47219/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.28. 11:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
zsirosmeheszet írta:
Szégyen.Szőnyeg alatt,a méhészek megkérdezése nélkül döntenek.
Valakinek lehetne annyi vér a .... hogy elmagyarázza.Mi miért hogyan történik.



Senki nem meri.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.09. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Szégyen.Szőnyeg alatt,a méhészek megkérdezése nélkül döntenek.
Valakinek lehetne annyi vér a .... hogy elmagyarázza.Mi miért hogyan történik.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.09. 16:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör!
Szeretnélek megkérni, tájékoztass már bennünket a legutóbbi elnökségi, alapszabály változtatási részéről.
Úgy tűnik, nagyformátumú elnökünk megint a méhészek háta mögött szeretne alapszabályt módosítani a kárunkra. Vajon kinek a megbízásából illetve érdekében?
Miért írom, hogy a méhészek háta mögött?
A küldöttgyűlés anyagát, majd az utolsó pillanatban kapják kézhez a küldöttek, úgy összeállítva, ahogy B.P. gondolja. Nem lesz lehetőség részletesebb infók beszerzésére és legkevésbé a tagok tájékoztatására, véleményük kikérésére.
Állítólag a szaktanácsadók eltávolítása az elnökségből újra bekerült a tervek közé.
Törvényes indok nincs rá, mint ez már eddig is kiderült, de a küldöttgyűlés hozhatna szigorúbb szabályokat.
Úgy hallom szaktanácsadó nem lehetne elnökségi tag, dönteni kéne a két megbízás között.
Az az érzésem, hogy valakinek itt az az érdeke, hogy ne lehessenek olyan szakemberek az elnökségben, akiknek nagyobb területen rálátásuk van a méhészekre illetve jó a kapcsolatuk velük.
B.P. véleményem szerint, egy olyan elnökséget szeretne, akik kevés, az elnök által szelektált információval rendelkezik, és könnyű őket (meg)vezetni.

Végül is egy kis tájékoztatást kérnénk!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.28. 07:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Ennyi cukiság láttán már-már gondolkodóba estem, nem kellene-é belépnem az OMME-be.

Mint egy nagy család...!

Virtuális apám lehetne Bross, a mammi kitelne a Hókarú Csajból is (ki gondolom, saját, elhíresült facélia-mézüket kínálgatta a potentátoknak).

Az élő "óriás-méhecske is egy marha jó ötlet, kár, hogy már megint "májbetegre-olaszosra-buckfastosra" sikeredett a habitus, a felnőtteket meg a szorgalmatos Mézkirálynővel és Udvarhölgyeivel köllene csalogatni, nem egy kisszeműre sikeredett herével...

No, de csak addig böstörködök ám itt, míg meg nem kóstolom azt a 10 grammos mézecskét, amit -idén talán először (?)- biztosan közbeszerzési eljárás és nem haveri készletkisöprés keretében vásárolt meg a ti jó elnökötök (már megint majnem "elnökünket" találtam írni, de hiába, a megszokás már csak ilyen). Gondolom, legalább egy gyors organoleptikus vizsgálatra felkérték Márkovics Jánost, hogy mondaná már meg, a "közbeszerzett" mézecske jobban sikerült-é, mint a tavalyi:

https://drive.google.com/file/d/0B3ANie ... vQlp3/view

Legalább a jó Mészáros János elnök úr és dr. Bónai András nagymester talán nem kényszeredik olyan szervilis (és rohadt nyögvenyelős Brosst-mentő) elhatárolódásra, mint a tavalyi mikulási nyilatkozatuk:

https://drive.google.com/file/d/0B3ANie ... jYkNV/view

Csak tudnám, az EB mire jutott az ügy kivizsgálásával, mert a jó elnök és csapata sikerrel elhallgatta az ügyet -sok egyéb mással együtt.

Beszámolhatna valaki a catering-szolgáltatásról is, mióta nem Csuja főszaktudományos mesterszakács szolgáltatja a "szarvapörköltet", félő, hogy ez a nagyon fontos OMME szolgáltatás is elsorvad, mint az a hatékony termelői érdekképviselettel is megtörtént.

Mindegy is, a sok cukiság képes feledtetni, hogy ez az OMME már nem az az OMME, amelyik egykor a termelői érdekvédelmet tűzte zászlajára. Már Rómában is elég volt cirkuszt rendezni és betömni az elégedetlen pofákat egy kis kenyérrel...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.27. 22:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://www.omme.hu/omme-az-omek-on/

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.27. 17:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Nem csomagolás az ok, de a visszahívás, az tény...

A visszahívás elsődleges oka a cseppentőben történő kristályosodás, ezáltal az amitráz-koncentráció eltérése az előírttól.

https://drive.google.com/file/d/0B3ANie ... sp=sharing

Nincs olyan probléma, mint a fipronil-szennyezett állatgyógyászati készítmények esetében, ám jelzés értékű ez az eset is: az érdekvédelmi szervezetünknek víziója sincs a méhészetben használható hatékony gyógyszerek jövőjének tekintetében...

Tettem egykor olyan kijelentést, hogy visszasírja még az ágazat Dr. Cserényi Pétert.

Eljött az idő, lehet kérem rídogálni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.26. 15:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Úgy néz ki, a Tik-Tak-ra is visszahívás lesz.
Szerencsére csak a csomagolással kapcsolatos problémák és nem mérgezés miatt.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.24. 22:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Nos, Tisztelt Méhészek, megint kaptatok egy fricskát az érdekvédelmi szervezetetektől!

A hétvégi programot tervezgetve fejembe ötlött, hogy de'iszen a hét végén OMÉK is lesz... Lehet, hogy meg kéne nézni?

Meg hát, hiszen az Egyesület is látványstanddal igyekszik Bross Pétert népszerűsíteni, mint azt nem is régen a honlapon olvastam:

http://www.omme.hu/omek-2019/

Azt semmi esetre sem mondanám, hogy nagyon bőbeszédű meghívó lenne ez az invitáció, de ezt legalább egy héttel ezelőtt feltették a honlapra... Hátha valaki mégis el kívánna menni a kiállításra...

Most már csak azt fejtse meg valaki, hogy az OMÉK ideje alatt szervezett OMÉK Méhészeti Konferencia miért képezhet atomtitkot, mikor szeptember 28-án, szombaton . 14 órakor kívánja megtartani azt a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat és az ELIT Méhészeti Szövetkezet? Oszt' az OMME meg hun maradt? Meg az agrártárca, ha nem is méhész-miniszterrel, de legalább egy cukrász-államtitkárral, ha már valami mézszerű édességről is esik talán szó...?

https://drive.google.com/file/d/0B3ANie ... sp=sharing

Vagy ez netán nem a méhészeknek szólna? Vagy netán kevés a pogácsa és a kávé?

Pedig az előadók között ott van Pöte moderátorunk is, legalább ő szólhatott volna, hogyaszongya: " -Sajnos, ölég kevés a kerekasztal, mög a kávé és a pogi, de ha valamelyik méhész nem csak nasizni szeretne, hanem mégis érdekölnék az előadások és a záró-beszélgetés, az hozzon magával valami hamubansült kaját, demizsonban piát, oszt jöjjön okosodni, mert mondunk ott olyanokat, hogy aki möghajja, az legjobb, ha mögabrincsútattya a fejit, mert az ott hallható bölcsességök mentin úgy mögtágúhat az a fej, hogy a nyak t'án mög se bírja..."

Az, hogy az OMME nem kívánja népszerűsíteni azt a rendezvényt, amelyiken nem Bross körül pörög a világ, s nem az ő macsósan szőrös képe miatt akarnak a méhészek még a csilláron is függeszkedni, azt már volt időnk megszokni.

De azt meg nem szeretném megszokni, hogy ha Bross nem érez a magáénak egy rendezvényt, azt kötelezően el kelljen hallgatni!

Ezért osztán nem titkolám, közhírré töszöm-vöszöm...! Attú se kék félnyi, hogy én ottan löszök, mert nem löszök. Már csináltam másik programot, ami felülírja az OMÉK és a Méhészeti Konferencia iránti vágyódásomat, de ennek már valóban kevés OMME-hírértéke vagyon...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.06. 13:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.09.05. 11:17
Hozzászólások: 1
Hát ha nem bírunk jövőre kiállítani valami elnököt, mehetünk a levesbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.06. 08:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Kedves Gábor!

Nagyon köszönöm szívmelengető, elismerő soraidat, bár illik biztosítanom Téged, s mindenkit, hogy nem azért írok a fórumfelületekre, mert olthatatlan a vágyam a nyílt, tömjénező elismerésre.

Spontán, önzetlenül szórom a lábaitok elé ezen gondolat-gyöngyöket, s az sem riaszt vissza, ha egyik-másik olvasóm személyes antipátia mentén nem is az olvasóm, s egyik-másik fórumozó pedig ellenkező politikai, szakma-politikai töltöttsége, elkötelezettsége mián nem fogyaszt szívesen nagykanállal.

Jól mondod, az én olvasóim azok, akiket nem megosztok, hanem a szófüzérekkel, gondolat-hidakkal sikerül összekötnöm őket. Ez utóbbi kategóriából is látogatják a fórumokat számosan, s be kell lásd, a tőlem eltérően gondolkodók kedvéért sem vállalhatom, hogy kizárólag a mainstream vonala mentén levelezzek a világhálón. Természetesen szókincsemben szerepel a politikai-média "fősodor" fogalma is, ám ez a magyarított kifejezés nem egészen pontosan képezi le az elittudatos fanok szóhasználatában inkább negatív minőséget megtestesítő feelinget, magyarán a mainstream e réteg számára (s legtöbbször a saját normáim szerint is) a buta, irányított tömegnek szánt szériagagyiban manifesztálódik. Ennek tükrében pedig azt nem várhatod, hogy legyek "nem megosztó, hanem a fórumok, méhészközösségek mainstream jegyében publikáló, nagy hídverő irodalmárja".

Van persze egy másik olvasata is az üzenetednek, de arra meg azért nem akarok reagálni, mert egyszer már egy szintén H.... (pontosan H Tibor) nicken megszólaló fórumozóval polemizálva sikerült egy olyan riposzttal válaszolnom, mely valóban "megosztotta" a fórumközönséget, pedig a szándék szerint csak árnyaltan "kiosztotta" volna a jó vitapartnert:

viewtopic.php?f=7&t=20&p=74306&hilit=intelligencia#p74306

Nos, az akkori történésekből okulva (Tsanyi egy rövid időre némi pihenőt javasolt...) most tartózkodnék egy jobban kibontott, személyes attitűdöket is elemző, ütköztető riposzttal pengét váltani, inkább megköszönöm az üzenetben felismerni vélt elismerést, s a maliciózus kitételeket pedig azzal helyezem a talonba, hogy amennyiben valakinek nem tetszik valamely írásom, annak szíve/állampolgári joga azt nem elolvasni, amennyiben pedig véletlenül mégis el találná valaki olvasni azt, szintúgy szíve/állampolgári joga konkrét ellenvéleményt nyilvánítania, s vitát kezdeményeznie...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.05. 20:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.06.25. 15:28
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Eger
Arisztaiosz!

Biz'Isten, komálom a hozzászólásaidat!

Igen jól le tudod írni fehéren zölden az érzelmeimet.
Szívesen olvasgatom hozzászólásaidat, (persze csak akkor mikor van is türelmem a pixeles okostelefonos felületet bengészni...) igazi Megosztó személyiség vagy!
( A legszebb dal sem szólhat másról, köszönöm hogy vagy nekünk.)
Egy őszinte híved!
Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.05. 16:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Nos igen, csak a Super Strip és Herba Strip nem támogatott szer.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.04. 11:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Laci!

Köszönet az információért, valóban átütőként értékelhető ez a támogatási sikertörténet. Bizonyára a választások táján is sokat nyomhat a serpenyőben, hogy pártunk és kormányunk ilyen nagyságrendű összeggel járult hozzá ahhoz, hogy a méhésztársadalom jobbára sokméhcsaládos harmada választások idején ne a méhcsaládjai egészségéért aggódjon, hanem azzal a megnyugtató érzéssel tudjon a fotelban hátradőlni, majd azt követően az urnák elé járulni, hogy az agrárkormányzat rajta tartja a szemét, nem hagyja magára, s csak azon munkál, hogy jövőre tovább növekedjék ez a méhegészségügyi nyugtató-csomag és üveggyöngy-adomány.

Mondjuk ha ezt a támogatást nem a méhészeknek fizették volna ki, hanem olyan állatgyógyászati készítmények és főleg technológiák feltalálására illetve kidolgozására fordították volna, melyek valóban hatékonyak és egyúttal engedélyezettek is, akkor még inkább lelkesednék, de hogy ne beszéljek rébuszokban, felteszek egy moderálás alatt álló hirdetést, hogy kiszámolható legyen, milyen lehetőségeket takar ez a támogatás a méhegészségügyi problémák megoldásában:

https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_ ... /h_6886455

Mivel készülnek moderálni a hirdetést, inkább gyorsan be is másolom a szöveget (a képeket -gondolom- mindenki ismeri):
"Super Strip ás Herba Strip Lejárt hirdetés - Moderálás alatt
Képek: Herba Strip és Super Strip
Ár:2.100 Ft
Leírás
Herba Strip és Super Strip atkaírtó szer eladó. 2100ft/csomag áron, 5 család kezelésére elegendő. Mitak 4900ft/ 50 ml áron, 20%amitráz tartalommal. Érdeklődni a következő email címen lehet: mehdoktor@freemail.hu. Csomagokat postai futárszolgálattal szállítjuk. Az ország egész területére postázzuk a csomagokat."

Nos barátaim, 2100-ért 5 család, az annyi mint 420 Ft családonkénti kezelési költség... Heuréka, egy kezelés után még marad is családonként 80 kemény magyar forint! Ezek után persze, hogy nem aggódik a megtámogatott méhész, hanem este a "Böcsületvesztő" pubban elsörözi a maradékot. Mondjuk, ha 70 családos (kb átlag) az árva, akkor kemény 5600 forintokat sörözhet el a "maradványból". Az igényekhez lehet szabni, hogy milyen minőséget preferál a méhészünk. Borsodiból akár alaposan be is rúghat, de ismerek néhány prémium-márkát, melyet választva akár egy este folyamán is józanul, esetleg a végére enyhén spiccesen el lehet szopogatni a maradványt. teszem föl, nem hedonista, de szomjas a méhész, s nem is a mulatozás a lételeme, ekkor egy közepes minőségű BITBURGER PARTYHORDÓ [5L|4,8%] megvásárlásával (6250 Ft) csak aránylag keveset kell ráfizetnie az alamizsna maradványára. A sör egyébként az izgága méhészek számára előírt gyógyszer, hiszen a belé főzött komló lupulin-alkaloida tartalmánál fogva mérsékelten nyugtató hatást gyakorolhat a fogyasztójára. Persze gondoljunk arra is, hogy méhész a boldog, nyugodt mulatozó, neki a WAGGLEDANCE HONEY ALE [0,5L|5%] sört ajánlanám, melynek 0,5 literje mindössze csak 910 pengő magyar forint, tehát méhészünknek eszerint éppen futja 6 üvegnyi mézes felső erjesztésű sörkülönlegességre, mely az alamizsna-maradványból megvásárolható mennyiséget tekintve az alkoholtartalom ismeretében legfeljebb a hólyagot terheli átmenetileg, a májat nemigen károsítja...

Proszit a megtámogatott méhészeknek! Hogy ne kelljen kizárólag az általam választott javaslatot szopogatni, adnék egy nagyobb merítést is a választékból és árakból.

https://idrinks.hu/sor

S hogy lássék, nem vagyok pisis hülyegyerek, képzeljék, képes voltan megnyitni az oldalt... Pedig kemény belépő-kérdéseket tettek fel...! Hiába, valóban elmúltam már 18 éves, bár az agrárkormányzat még mindig azt gondolja, bármit bemesélhet nekem...

És valószínű igaza is van, ez a mintegy 1,51 €-nyi apanázs teljesen levett a lábamról. Olyannyira, hogy akár -persze némi gázsiért- szívesen elmegyek "örülőnyuggernek és boldogméhésznek" is a TV-be, ha a "Magyarország jobban teljesít" zászló alatt hálakönnyeket kell hullatnom a támogatásért, akár “all inclusive” reklámemberi szolgáltatásokat is vállalok, igénybe veszek minden családtámogatást, kezet csókolok a rezsiutalványért, de leginkább az agrárminisztérium előtt szeretnék méhész-overallban és álarcban demonstrálni, megmutatva, mily hálatelt szívvel gondolok a kormányzatra és a támogatásokat abból kicsiklandozó Bross Petire, akinek neonikotinoidos csávázószeres tiltakozás-elsunnyogása nélkül soha nem kaphattam volna meg meg ezt a jelentős, méheim egészségi állapotát hatékonyan támogató összeget...

Köszönet, OMME Királya, Köszönet Kedves Pjotr товарищ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.04. 09:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A végleges adatok a következők:

Támogatást igénylő méhészek száma: 7942

Méhcsaládok száma: 749 000

Igényelt összeg: 374 millió forint

Szóval mint az előző adatoknál is írtam, én közel sem számítottam ennyire.
Ezek szerintem nem rossz számok egyáltalán.

Aztán, hogy ezekből mit lehet kihámozni...?
Mint minden adatot manapság valószínű többféle képen is lehet majd magyarázni.
Az én verzióm: Az, a méhészek össz. számához viszonyítva kevés igénylőből, látszik, hogy a nagyobb családszámmal rendelkezők igényelték, ill még olyan is lehet, hogy az egyébként nyilvántartott, vagy számításba vett (statisztikailag) méhészek (20.000) közül, nem is mindnek van nagyobb családszám bejelentve a TIR-be, pl családi méhészeteknél, asszonynak vagy épp az embörnek csak 1-10 család van, adózás miatt és természetesen azzal nem foglalkoztak jelen esetben.
Továbbá sok olyan külsős is lehet, aki szintén kis családszámmal rendelkező, és nem szánta rá magát az igénylésre, vagy nem jutott el hozzá az infó stb.
Tehát én úgy gondolom, több okból, hogy zömében nagyobb családszámmal rendelkező OMME tagok (hozzájuk talán jobban eljutott az információ) igényelték ezt a támogatást, és ilyen értelemben legalábbis számomra a számokból ez jön le, nem volt sikertelen a történet(legalábbis az igénylések szempontjából), még ha valóban nem is volt túl nagy maga az összeg.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.09.04. 08:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Tükör írta:
bükk írta:
Tamás!

Az azért ölég beszédes adat,hogy a méhészek 25%-a kérte eddig(5500 fő) a megporzási támogatást.
Vagyis sokan gondoljuk/gondolták azt,hogy köszönik de nem kérik e megalázó támogatást,az agrárvezetés
bűnbánó ÜVEGGYÖNGYEIT.

Az meg egyenesen mókás,hogy a riport alatt Bross folyamatosan az ágazatot érő negatív híreket sorolja,
közben a néző előtt a felirat: "nőhet a versenyképesség,több támogatás".
Ennek az egésznek vajmi köze van a mindennapi valósághoz, e má'n politika.

Én speciel kifejezetten meglepődtem, hogy már a múlt hétig ennyien kérték. Szerintem a 20.000 méhészről szóló statisztika az ami egy "kicsit" csalóka adat, ill ha van is annyi, azoknak jó része csak papíron az, vagy olyan kevés családdal rendelkezik, hogy nem is látja sok értelmét papírozgatni(ha egyáltalán van ügyfélkapuja, meg érdekli, tud róla stb) a kevés család után járó pénzért. Ha úgy nézzük, meg már a fele családszám után igényelték.
Egyáltalán nem tartom kevésnek, és még egy utolsó pillanatos roham is jöhet. Én kevesebbre számítottam.


Laci!

Lehet már tudni valamit a végleges -benyújtott- kérelem-számokról, vagy azt majd csak szeptember tizedike után közli a magos hivatal?

A méhész-szám csökkent-e valójában, vagy csak a "rapsicok" száma növekedett. Azt is jó lenne tudni, milyen arányban kérték az OMME tagjai illetve a nem OMME tagok a támogatást, hiszen az a riport idején ismert (?) -előzetes adatok szerinti- méhész-szám mintegy negyede kérte a mintegy felényi méhcsalád után "az agrárvezetés bűnbánó ÜVEGGYÖNGYEIT".

Az én olvasatomban ezek a számok nem értelmezhetők még, a megismerhető "hivatalos" adatok is egészen másról szólnak, mint amit Bross próbál kommunikálni:

"Taglétszámunk év végéig nyilván még változhat, de jelentősen nem, így megállapítható, hogy idén 12 728 tagunk van (853-al kevesebb, mint tavaly), akik 862 006 méhcsaládot birtokolnak (34277 családdal kevesebbet, mint tavaly)."-írta a Méhészújság.

Nekem ebből az jön le, hogy ha "már a fele családszám után igényelték", akkor az igénylés valamivel meg kell haladja a 600 000-es méhcsalád-számot, ami az OMME tagjai által gondozott családszám (862 000) közel hetven százaléka (69,6 %), ám nekem valahogyan nem akar kijönni a negyednyi méhtartó és a méhcsaládok számának fele közötti adekvát viszony...

Mondjuk azt sem tudom, Bross a teljes méhészeti ágazatról beszélt-e a riportban, vagy csak az OMME megismerhető adatai alapján extrapolált (mondjuk az sem releváns adat, amit a szaktanácsadók tudnak beküldeni, hiszen elég sok olyan OMME tag is van, aki nem vette igénybe a szaktanácsadói segítséget).

Egyszóval jó lenne, ha kapnánk híreket arról is, hol tart az ügy. S ha már OMME ügy is egyúttal, ezt a hozzászólást az OMME hírekbe teszem át.

Mint ahogy Nagyernyő mondaná: "Várom megtisztelő válaszodat!" még elutazásotok előtt, amennyiben netán lennének már publikus adatok....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.08.28. 09:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Attila!

Nos, feltehetően azért nem sikerült emlékeznem összeakadásra, mert semmilyen "összeakadásunk" nem volt Pötével, azt pedig, hogy a humorról gyakorta eltérően vélekedek, mint mások - soha nem rejtettem kalapom alá, mint a Liderin reklámembere a férfiasságának titkát...

Én nem lelkesedtem könnyhullatva a videótól, Pöte pedig kerülte a konfrontálódás lehetőségét, ismervén azt a mentalitásomat, amelyet a Humor rovatban Bordal Ivó beszólására küldött válaszomon keresztül Te is lecsekkolhattál...

Nem mondom, hogy hosszas fóruméletem mentes volt a konfliktusoktól, ám talán Pöte volt az, akivel ténylegesen soha nem akadtam össze, (tudom, egyáltalán nem az én konfliktuskerülő toleranciám és "intelligenciám" hozadékának köszönhetően...!).

Azért nincs harag, s a "magyarozásról" és egyéb "népcsoportozásokról" is bátran vélekedhetünk eltérően...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.08.28. 09:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Tomipapa!
Ha melléfogtam a motívációdat illetően, sajnálom, remélem nem voltam sértő!
A mondanivalómat tartom, abban nem látok hibát.

Ez volt az (nem neki mondtad, de a Pöte által felrakott tartalomhoz szóltál hozzá):

viewtopic.php?p=110090#p110090
HozzászólásElküldve: 2013.08.17. 23:49

Befejezem ezt a témát, off.

Üdv: Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.08.28. 07:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
ata67 írta:
Arisztaiosz!
........................ Sejtem, miért Pöte után írtad ezt Arisztaiosz. Volt már összeakadásotok, néztem régebben a filmrészletet.
https://www.youtube.com/watch?v=S0-Y5992hLA
...............
Felhergelni sokakat a harcra, majd bölcsen félreállni, kajánul vigyorogni, nem gondolom, hogy magyar mentalitás lenne.
...............................................

Ata67


Attila!

Most sajnos melléfogtál, fogalmad sincs, miért éppen Pöte után írtam, amit írtam. Tudod, a "verselemzésre", miszerint "a költő azt gondolta, ......." a válasz a költő részéről gyakorta az, hogy "gondolta a fene".

Még akkor is lehet ilyen reakciója az "elemzettnek", ha a verselemző oly gyakorlott e szakmában, mint Te.

Kíváncsi lennék arra az "összeakadásomra" Pötével, amire utaltál, sajnos a mindinkább szelektívvé váló memóriám nem tudja már azt felidézni. Amennyiben az "oxálsav hatásmechanizmusával" kapcsolatos kérdésemre utaltál, akkor nézd át a szövegkörnyezetet is, semmilyen konfrontáció nem történt ott, maga Pöte is úgy ítélte meg, hogy a hatásmechanizmus megismerésében vannak még fehér foltok a szakemberek tudástárában is...

Más "összeakadásra" nem emlékszem, de ez nem is csoda, hiszen valójában hiába szeretnék az öreg Tom lenni, valójában be kell látnom, hogy valójában az Öreg Sam vagyok...

Mindenesetre "gondolta a fene", s ha Pöte mögött írtam, annak akár az is lehetne az oka, hogy talán-tán éppen mögüle hátrálhatott ki a "magyar mentalitás", de feltehetően az sem lehet véletlen, hogy éppen az OMME hírekben juthatott a magyar mentalitást illetően konzekvenciákra néhány fórumozó...

A Moderátorok meg tényleg jobban tennék, ha törölnék itt ezt az egész "műelemző irodalomórát", s ha valakinek dühöngeni és haragudni-valója támadna, az eriggyék a Dühöngőbe, de ez az egész -jól mondád- még oda sem való igazán.

Ha véletlenül mégis megtalálnád Pötével folytatott "összeakadásomat", kérlek idézd már föl, olyan üresség-érzésem van attól, ha valamire nem emlék-Sam...

Üdv: Tamás


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2019.08.27. 23:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Pöte írta:
Mi az a "magyar mentalitás"?

pl:
https://index.hu/sport/2019/07/23/kozja ... mpa_zsolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 239 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.