Pontos idő: 2024.05.20. 07:49

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 97  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.13. 14:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Ez felelősség biztosítás. Ez a méhész, méhek által okozott kárra vonatkozik. A permetezés, egyéb dolgok, a gazdálkodó felelősség biztosítására rendeződnének. Ha lenne ilyen. Ezt is követelni kell, ők is okozhatnak kárt, legalább nekünk is lenne védelmünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.13. 12:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
És permetezési, csávázási biztosítás miért nincs? Az kicsit sűrűbben fordul elő mostanában...finoman szólva...Talán aktuálisabb is lenne...

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.13. 10:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.11.09. 08:54
Hozzászólások: 7
Látom megosztja a méhészeket a biztosítás kérdése...
Igen, igaza van annak is, aki azt mondja, hogy ritkán fordul elő, amikor a méhek kárt okoznak, vagy tevékenységi körben történik kár..Viszont tudomásul kell venni azért, hogy ez veszélyes üzem, idén is történt egy tragédia, egy rakodó életét vesztette. Aki azt írja, hogy minek, felfogja, hogy egy ilyen eset tönkreteszi egy életre?? Vagy egy döglött lóért kifizeti gyakorlatilag a teljes évi bevételét? Most komolyan 7 Ft-ot sajnál? Utána meg leírja, hogy miért nincs benne a biztosításban ez, meg az? Jah, kérem, a plusz az pénzbe kerül...
OV-n elhangzott: Éves fordulós a biztosítás, menet közben nem emelkedhet. Ha nem jó, simán le lehet mondani, vagy már az első évből tudni fogjuk, miken kell változtatni.
Egyébként az is elhangzott, hogy van egy vagyonbiztosítási, szállítási biztosítási meg baleset-biztosítási koncepció néhány száz forintért, de erre gondolom már nem sokan figyeltek..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.12. 19:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez nem ilyen egyszerű!
A vagyonbiztosítás általad is felsorolt esete ún. "megnevezett veszélynemekre" szól, plusz vannak azok alól történő kizárások. A felelősségbiztosításnál pont azért nincs részletes felsorolás, hogy ezzel ne szűkítse a fedezet körét kizárólagosan a felsorolt esetekre. Egyébként vagyonbiztosításnál is létezik "all risks" konstrukció, ahol a kizárásokat sorolják fel, minden egyéb fedezett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.12. 17:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Igen, ezt a károkozást konkrétan nem ártana ha megírná valaki. Mivel ha kötsz biztosítást elvileg benne kellene lennie hogy mire szól (víz, tűz, jég, villámkár, stb..). Ha ez nincs benne feltűntetve, akkor ez nem szól semmire, mivel a szó elszáll, az írás megmarad.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.11. 19:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Változás a jogvédelmi költségeknél"! Az OMME honlapján.

Volt egy kis időm átolvastam. Amit levontam belőle: Senki ,de senki ne merjen beperelni egy méhészt sem károkozás jogcímén!
Mert ekkor a befizetett biztosítási összegből 7ft/család kirendelnek egy jogi képviselőt mellé, az ügyvéd majd bebizonyítja,hogy a károsultnak nem jár kártérítés. Amúgy is, 50000-ig mindenki maga fizet.

Ezért őt a kár 10%-a Max: 500000-ig lehet javadalmazni. (12.pont e. bekezdés) A 14. taglalja mikor nem fizetnek még.(a.-tól-v.ig) Aki maga látja el jogi képviseletét annak ez a javadalmazás nem jár.

Kérdezem ki fog ügyvédet javasolni? (Az OMME köti a biztosítást,nem minden egyes tag.) És kit?

Ez nekem átlátszó. és :P

Egy sor sincs konkrétan mire fizetne. Csak "károkozás". DE mik azok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 15:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.12.06. 21:40
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Veszprém megye
...és ne idézd, a közvetlenül előtted szólót mert csak széthúzza a topicot!
Moderáror



Ne aggódj már intézkedtek, lesz jövőre is....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 14:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Idézet:
Annak ellenére, hogy elnökünk Bross Péter ódákat tud zengeni arról, hogy milyen széles körű a tagság tájékoztatása. Pl.: weboldal által-ami minden eddiginél gyengébb színvonalú, az újság által - aminek kivéreztetése folyamatosan zajlik mióta ez a remek ember a vezérünk, a szaktanácsadók és az elnökökön keresztül akik az OV előtt és a szüntelen is arról beszéltek a legtöbbet, hogy mennyire nem tudják, hogy mi folyik az OMME-ban, mennyire nem érdekli Pétert a méhészek véleménye....
Most az van tájékoztatva, aki a végletekig bólogat Péternek, ellentmondani nem akar/mer és lehetőleg még kérdéseket sem tesz fel. Ők meg vannak hívva külön, sztárvendégekkel megspékelt észosztásra a többiek meg le vannak...


:taps

Érdekes ez az omme, foglalkozik azzal mi lesz ha majd talán egyszer valaki kárt okoz másnak, de ki foglalkozik a mérgezésekkel akkor? ..... a mérgezések miatti óriási károkkal? Ezek miatti gyenge családok jövőre sem hozzák a maximimot..... azzal miért nem foglalkozik az omme, hogy a tagjainak a növényvédelem mekkora károkat okozott? Azzal kellene foglalkozni amik a valós okok és problémák, mondjuk a legnagyobb problémát akár nevesíteni is lehetne egy személyben!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 12:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Intézze az, akinek ez a dolga.
Amúgy meg mi értelme lebiztosítani a méhek károkozását? Én úgy tudtam hasznosak ezek a rovarok... A szúrás miatt? Van ahol fizetnek az apiterápiás kezelésért...
Vagy a lovak? Vagy túl sokat poroznak? Vagy összepiszkítják a szélvédőt?
Komolyan nem értem...
Közben visszaolvastam... Ez egy vicc...

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 12:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
7 Ft/méhcsalád/év díjért komplex biztosítási csomagot várnál el? Nem csodálom, ha csalódott vagy :shock: Ha elintézed ennyiért OMME helyett, követünk téged mint Jézust a tanítványai. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 11:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Először azt hittem ez arról fog szólni, hogy a méhészek kapnának kártérítést, ha valami természeti vagy egyéb csapás éri az állataikat(...mint a sógoroknál...)...
:lol: :lol: :lol:
Megint csak tévedtem...nem hazudtolja meg magát ez az érdekvédelmi szervezet...

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 11:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Mintha frissítették volna az OMME oldali infókat.
Feltételrendszerek közül még lemaradt az ajánlatban hivatkozott "Általános felelősségbiztosítási feltételek", bár ez UNION-oldalon biztos elérhető.
Ha a "nagyobb" károkra szól a biztosítás (50 ezer fölött), lehet érdemes lenne a 10 milliós káronkénti limitet emelni pl. 20-25 millióra, az éves limit meg esetleg csökkenthető 50-60 millióra, hogy ne kerüljön többe. Ha vannak olyan károk, amik éves szinten veszélyeztetik az éves 50-60 milliós limitet (azért erre elég kis esély van), akkor menet közben lehet pótlólagos fedezetet venni, vagy más biztosítónál kötni újat. Tehát két alternatíva nem ártana. A másik, hogy Greco alkusz miért nem tett le több biztosítói ajánlatot (verseny). Persze innen könnyű okosnak lenni, ha részleteket nem ismerjük. Méhcsípés helyett méhszúrás kifejezés preferált. ;) De hogy ezt az egészet akarja-e a méhész társadalom?...Konzervatívak vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 09:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Szerintetek ezt az összeget az OMME találta ki?
Ennyiről szól az ajánlat. Nyilván az apróbetűs részeket el kell olvasni, mert a biztosító egy profitorientált szervezet, de mit tud tenni ha nem jön be a számítása? Jövőredíjat emel amit vagy elfogadunk vagy keresünk másik biztosítótvagy felmondjuk.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 07:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.12.06. 21:40
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Veszprém megye
montero írta:
A hét forint/család a biztosítónak jelent 7-10 millió forint bevételt (nem nyereséget) évente.
Aki el tudja képzelni, hogy ebből az összegből a lent említett (és a nem említett) károkat fedezni fogja a biztosító,annak fogalma sincs a biztosítási piac gondolkodásáról.

Na végre valaki tud számolni is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 07:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
A hét forint/család a biztosítónak jelent 7-10 millió forint bevételt (nem nyereséget) évente.
Aki el tudja képzelni, hogy ebből az összegből a lent említett (és a nem említett) károkat fedezni fogja a biztosító,annak fogalma sincs a biztosítási piac gondolkodásáról.

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.10. 06:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2642
tsanyi írta:
Most épp az alapszabály módosítással szeretné elérni, hogy az OMME egyesületek szövetségévé alakuljon, aminek az élén szinte számonkérhetetlenül képviselné valaki érdekét, attól tartok nem a méhészekét.

Tsanyi!
Ezt én kizárt dolognak tartom. Ugyanis az egyesületi szövetségnek természetes személy nem lehet a tagja, csak egyesület. Az MMNP támogatáshoz viszont OMME tagsági jogviszony szükséges. Tehát ha az OMME szövetség lenne, akkor a jogszabályt is módosítani kellene úgy, hogy OMME tagegyesületi tagság szükséges az igénybe vételéhez. Ekkor viszont a lehúzott sáp a támogatásból nem az OMME-ban, hanem a tagegyesületben csapódik le. Amit persze az OMME behajthat, de ez már necces dolog. A tagegyesületek ezek után akár egy levegőben lógó látszategyesületet csinálhatnak az OMME-ból egyszerűen azzal, hogy csak annyi hozzájárulást szavaznak meg, ami még éppen életben tartja az egyesületi szövetséget. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a jogalkotó dönthet úgy, hogy a kamarához telepíti a támogatás elosztását.
Az én véleményem az, hogy jobban járna,ha az OMME megmaradna nagy egyesületnek, a működési hiányosságokat pedig kreatív módon orvosolná. Alapvetően a szavazati jog gyakorlása a kardinális probléma. Ezt például át lehetne úgy alakítani, hogy a küldöttek csak azokat képviselnék, akik lemondanak szavazati jogukról. Akik nem mondanak le, azok a napirendi pontokat internetes (akár a zöld ) fórum egyes topicjaiban tárgyalnák meg, amelyről határidő letelte után szavazás történne. Ez a szavazati arány menne a küldöttgyűlésre, ahol a küldöttek hozzáteszik a tagság másik felét képviselő szavazatokat.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 20:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
tothg69 írta:
Legyen választható...


Ezek a szakmai felelősségbiztosítások nem ilyenek. Azért is ilyen kedvező a díj, mert amennyiben elfogadják a küldöttek akkor ez minden OMME tagra kötelező érvényű lesz. Nincs is ilyenek máshogy értelme.

Lisztes írta:
...ha kigyujtod az erdőt, vagy baleset történik a segítséggel...


Konkrétan ezek az esetek elhangoztak akkor amikor arról volt szó, hogy mire is terjedhet ki.

tsanyi írta:
...Bírálod itt közszeretetnek örvendő, másodállású elnökünket...


Én már csak ilyen vagyok, fgok is kapni a pofámra a KGY-n (is)!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 20:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pöte írta:
Annak ellenére, hogy elnökünk Bross Péter ódákat tud zengeni arról, hogy milyen széles körű a tagság tájékoztatása. Pl.: weboldal által-ami minden eddiginél gyengébb színvonalú, az újság által - aminek kivéreztetése folyamatosan zajlik mióta ez a remek ember a vezérünk, a szaktanácsadók és az elnökökön keresztül akik az OV előtt és a szüntelen is arról beszéltek a legtöbbet, hogy mennyire nem tudják, hogy mi folyik az OMME-ban, mennyire nem érdekli Pétert a méhészek véleménye....

Ejnye Pöte!
Bírálod itt közszeretetnek örvendő, másodállású, elnökünket.
Ha lenne egy tisztességes kommunikáció, akkor B.P. -röl hamar kiderülne kinek az érdekeit képviseli.
Ezt már nem tudná, az amúgy kitűnő szónok, hosszú mellébeszélésekkel, és az "ugye értjük" kommunikációs panelekkel ellensúlyozni a vidéki előadásokon.
Most épp az alapszabály módosítással szeretné elérni, hogy az OMME egyesületek szövetségévé alakuljon, aminek az élén szinte számonkérhetetlenül képviselné valaki érdekét, attól tartok nem a méhészekét.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
7 forintért jöhet bármi. Ezen nincs is mit gondolkodni. Ne mondjátok hogy ha vándorlás közben osszemarnak valakit a méhek vagy történik valami gubanc, akkor nem jönne jól egy kis segítség? Bár tényleg nem tudom kiterjed e arra, ha kigyujtod az erdőt, vagy baleset történik a segítséggel, vagy a közúton...?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 20:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Pöte írta:
Nem tudom, hogy honnan jön az, hogy a kérdésben szereplő biztosítás az a méhek szúrása által okozta kárral szemben nyújtana segítséget.
Ez egy szakmai felelősségbiztosítás, mint az élet oly sok területén is van ilyen. Ez minden olyan kárra megoldást nyújthat amit a tevékenysége útján okoz a méhész. A méhcsípés által okozottakra IS és sok más jellegű kárra is.

Én hoztam fel a halálos méhszúrást, mert nekem ez jutott eszembe, mint komolyabb "káresemény".
Mi más jöhet szóba? Nem gondolom, hogy a közúti károkat (okozott/elszenvedett) fedezni fogja mert arra más biztosítások vannak. Termékfelelősségre ki fog terjedni? Termékvisszahívás költségekre? Munkáltatói felelősségre? Környezetszennyezésre? Ezekre ugyanúgy nem valószínű. Méhész ha felgyújtja az erdőt, utat tönkreteszi, meg mit tudom én... ? Ezért gondoltam a halálos méhszúrásra, ami szerencsére elég ritka, de létezik. Elnézést. Az 50.000 Ft önrész is elgondolkodtató, igaza van Free-nek. Ez kifejezetten nagy károkra szólna. Mondjuk pont a nagy károkra kell biztosítás, ami bedönthet egy méhészetet. Aki hallott róla, hogy méhészt elmeszeltek károkozás miatt, most elmesélhetné.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 19:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Legyen választható , aki kér kössön, aki nem az nem, Kötelező jelleggel nem szeretném, akkor kimaradok ebből a szervezetből.Ja és nem az a 7 ft/cs. miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 19:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem tudom, hogy honnan jön az, hogy a kérdésben szereplő biztosítás az a méhek szúrása által okozta kárral szemben nyújtana segítséget.
Ez egy szakmai felelősségbiztosítás, mint az élet oly sok területén is van ilyen. Ez minden olyan kárra megoldást nyújthat amit a tevékenysége útján okoz a méhész. A méhcsípés által okozottakra IS és sok más jellegű kárra is.

És el is érkeztünk a probléma gyökeréhez. A baj azzal van, hogy a tagság olyan mértékben van alul tájékoztatva, hogy az elfogadhatatlan!

Annak ellenére, hogy elnökünk Bross Péter ódákat tud zengeni arról, hogy milyen széles körű a tagság tájékoztatása. Pl.: weboldal által-ami minden eddiginél gyengébb színvonalú, az újság által - aminek kivéreztetése folyamatosan zajlik mióta ez a remek ember a vezérünk, a szaktanácsadók és az elnökökön keresztül akik az OV előtt és a szüntelen is arról beszéltek a legtöbbet, hogy mennyire nem tudják, hogy mi folyik az OMME-ban, mennyire nem érdekli Pétert a méhészek véleménye....
Most az van tájékoztatva, aki a végletekig bólogat Péternek, ellentmondani nem akar/mer és lehetőleg még kérdéseket sem tesz fel. Ők meg vannak hívva külön, sztárvendégekkel megspékelt észosztásra a többiek meg le vannak...

A tagság tájékoztatása egyszerűen nulla szinten van. Erre remek példa ez a biztosítás. Az OV-ra is úgy jöttek el az illetékesek, hogy csak nagyvonalakban beszéltek róla, a szerződései feltételek még lehet előttük sem voltak ismertek. A hallottak alapját továbbra is azt mondom, hogy ennyiért ilyen biztosítást nem talál az ember, lényegében az egész OV tetszését elnyerte a dolog azzal, hogy a részletek megismerése természetesen elengedhetetlen.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 18:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
A méhek milyen kárt okoznak?
Ja és meg is fordíthatnánk a dolgot: A méhek milyen hasznot okoznak? Gondolok itt a megporzásra.
No komment


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 18:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
meezesjeno írta:
Arról kellene szavazni, hogy kinek az ötlete volt ez a marhaság. Nem? A következő lépés az egyesületből való kizárása, majd számon kérni azokat, akik támogatták, illetve van olyan vélemény is amelyik azokat is megkérdezné, akik nem léptek fel ez ellen.
A kérdések általában arra vonatkoznak, hogy okoztak kárt valaha is a méhek valakinek?


Nagyszerű írás! Ezt be kellene keretezni s valami jól látható helyre kiszögelni!
Az élet veszélyes dolog, ha valaki meghal méhcsípéstől, azon már nem biztos hogy segít ha adnak neki kártérítést.
Ugyanúgy belehalhat darázscsípésbe is.
Ezen kívül még rengeteg veszély leselkedik ránk, kígyómarás pókok stb.
Hülyeség, meg ne szavazzátok!

Inkább nekünk fizessenek kártérítést a "rejtélyes pusztulások" és a bevételkieséseink miatt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 17:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Azért megnyugodtam, hogy nem csak én nem látom a hasznát.
Amúgy ha valakinek megvadul a lova, és történetesen tényleg például az én méheim tehetnek róla, akkor sem vállalnám el (ki tenné) mivel "Önrész: dologi károk esetében 50.000 Ft/kár" tehát 50 ezer Forintig egy fityinget nem ad a biztosító. Tehát jó hogy van biztosítás, de fizethetek én.
:ut
Tényleg jó ötlet, kiküldik mindenkinek a levelet, vagy akár mailben is egy formanyotatványt beküldve nyilatkozik a méhész hogy neki kell ilyen biztosítás, és akkor megkötik neki.
Egy sűrűn lakott településen elhiszem hogy megéri valakinek hogy köt biztosítást, de azért egy isten háta mögötti erdőbe minek? Jahm, amúgy akinek van házán biztosítás, annak gondolom van felelősség biztosítása is, az ugyan úgy jó ilyenre.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 16:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Igen ,jól látod én sem vagyok OMME-tag. Támadni nem támadom,és szerintem senki sem,csak véleményt nyilvánítanak.

Hónapok óta hirdetik a méhészújságba a biztosítást. Biztos sokan kötöttek is! :) Na ezért kell valami megoldást találniuk,hogy kössenek?

Miért nem szabadon választott? Aki akar köt, aki meg nem akar,nem köt. Elődeink biztosítás nélkül méhészkedtek,mióta világ a világ.

Valaki sorolja már fel az előnyeit.

A biztosítók valószínűség számításokat is végeznek egy biztosítási csomag eladásánál. Minél kisebb ez a szám,annál kifizetődőbb nekik. ( Haláleset,megölik a szomszéd lovát,disznóját)kicsi a valószínűsége.

Miért nem kötnek a rablásra?Az is egy károkozás. Azért, mert méhészeten belül is nagy a valószínűsége. Nem győznének fizetni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 14:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
meezesjeno írta:
A kérdések általában arra vonatkoznak, hogy okoztak kárt valaha is a méhek valakinek?

Amikor valaki méhszúrásból származó anafilaxiás sokk miatt meghal, azért az elég komoly "kár", neki legalábbis mindenképp. Vagy ha a 2. szomszéd lova hasonló okokból eltávozik az élők sorából. Tehát teljesen nem lehet elbagatellizállni a kérdést. Persze mindenki azt gondolja vele nem történhet meg ilyen. Minek is fizetne évente méhcsaládonként erre 7 Ft-ot... Meg hogy ha van is ilyen, úgysem tudják rábizonyítani. Ha lenne biztosítás, nem kellene sunnyogni, lapítani. Viszont egy emberi halálesetnek csak kisebb kérdőjele a kártérítés, nagyobb kérdőjele a büntetőjogi felelősség a haláleset iránt. Ez utóbbi miatt senki nem fogja felemelni a kezét, főúr fizetek (persze a végén mondhatják neki, te vagy a hunyó). Másik oldalról, majd jönnek a méhészhez a haverok, adj egy papírt, hogy méheid miatt döglött meg a disznyóm(?). Szerintem nem annyira fekete-fehér ez a kérdés. Ahogy látom kapásból mindenki támadja, még szerintem olyan is, aki nem is OMME tag. Meg már "kötelező" felelősségbiztosítást vizionálnak, pedig ilyenről szó sem volt. Már amennyire az OMME tagság nem kötelező.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 14:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.04.24. 14:43
Hozzászólások: 47
meezesjeno-vel teljesen egyetértek. Az OMME ötletei/tevékenységei gyenge pótcselekvések


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 14:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Magyarul minden tagnak szavazni kell róla".

Nekünk, Magyaroknak van egy Nemzeti Konzultációnk. :lol: A méhészeknek ebben az esetben miért nincs? Kérdezzenek meg minden tagot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 12:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 709
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Én nagyon sok méhésszel beszélek, és nekik általában megegyezik a véleményük az enyémmel, és felhatalmaztak, hogy írjam meg a következőt.

Arról kellene szavazni, hogy kinek az ötlete volt ez a marhaság. Nem? A következő lépés az egyesületből való kizárása, majd számon kérni azokat, akik támogatták, illetve van olyan vélemény is amelyik azokat is megkérdezné, akik nem léptek fel ez ellen.
A kérdések általában arra vonatkoznak, hogy okoztak kárt valaha is a méhek valakinek? Ha nincs kitáblázva a méhészet, és a polgár közel megy a kaptárakhoz, aminek következtében ingyenes apiterápiai kezelésben részesül, az valóban a méhész hibája. Tessék felelősségre vonni ezért. Ha az elszenvedő nem kíván élni az ingyenes kezeléssel, de nem tud olvasni, az már az ő baja. Van rá rendelet, vagy törvény, nem vagyok jogász. Megbüntetni is lehet ezért a méhészt, de nem a mások által fizetett biztosításból fedezve. Ugyanez, ha szállítás közben leesik a rakomány, az a nem megfelelő rögzítés következménye. Ha egyéb módon szöknek ki a szállított méhek, és valakit megszúrnak, akkor ez is a méhész hibája, rendezzék vele, mert ugye anyagi terheléssel is lehet elégtételt venni a károsult részéről. Ezek piti dolgok. Voltak történetek tucatszám, és ezeket mézzel, kedves szóval mindig lehetett rendezni.
Na akkor ezek ismeretében milyen károkozással vádolja meg az a méhészeket, aki ezt az egészet kitalálta? Az okáról semmit sem tudni, legalábbis én nem ismerek olyan méhészt, aki tud erről bármit. Talán letaposták a virágokat a méheink, amikor cserébe a nektárért és virágporért bő terméssel segítették a növénytermesztést, vagy csak az egyszerű kerttulajdonost? Magánlaksértés? :lol:
Talán valakinek a rajai rettegésben tartották a környezetüket? Arra mennyit kellene kártalanításként megállapítani?
Szerintem itt másról van szó. Valaki(k)nek nagyon terhes a napraforgón elszenvedett mérgezés utáni (és előtti :( ) ) sunnyogás, ugyan úgy, mint a mézpiacon történt semmittevés. Gumicsont. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 09:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2642
Ideméz írta:
..ha az OMME biztosítási strómanjai bele akarják építeni a tagdíjba ezt a nagyon vitatható "adót", pénzbehajtási módot, akkor ezt csak alapszabály módosítással tudják megtenni. Asszem erről már lecsúsztak, mert nem küldték ki a meghívóval. Ezt már csak tavasszal tolhatják le a küldöttek torkán. Nem vagyok jogász ezért kérdezem: Jól írtam?

Rosszul írtad! Ugyanis a jelenlegi alapszabályban az van, hogy ezt az alapszabályt csak a tagok, tehát nem a küldöttek többségi szavazatával lehet módosítani. Magyarul minden tagnak szavazni kell róla, a küldöttek az érvényben lévő, bejegyzett alapszabály szerint nem módosíthatják az alapszabályt! Itt bukik ki, hogy az OMME egy nagy egyesület, nem pedig egyesületi szövetség. Minden ízében keveredik a jelenlegi alapszabályban a két különböző egyesületi forma jellemzője. Mindig a kedvezőbb került bele. Ezt nem vették észre! Le merném fogadni, hogy az Alapszabály módosításban már ezen hiba korrekciója is szerepelne.
Egyébként én sem vagyok jogász, szívesen meghallgatom az ésszerű ellenérveket az enyémmel szemben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 08:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Idézek a meghívóból:
"A biztosítás megkötését,amennyiben jóváhagyja a Küldöttgyűlés,tagdíjemeléssel tudjuk megvalósítani,7 Ft emeléssel jár méhcsaládonként."
Aki megszavazza az fizesse be helyettem is.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 08:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Propolisz már meg is írta a biztosítónak az egyik kibúvót.

Minden méhésznél táblával kell jelezni,vándorlásnál is: VIGYÁZAT MÉHEK!

Már itt is van az alap a nemfizetésre.

(Egy adott körzetben a vaddisznónak 1 gazdája van,a vadásztársaság. Egy adott körzeten belül a méheknek menyi van?) Itt kb. 8-an vagyunk, röpkörzeten belül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.09. 07:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.12.06. 21:40
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Veszprém megye
sajtkukac írta:
milyen kárt okoznak a méheink és kinek?

Ne aggódj, amint meg szavazzák lesz itt károkozás bőven. A média meg szellőzteti aztán akit csak megcsíp egy szúnyog az is perelni fog. A biztosító pedig fizetni fog, hogy aztán kamatostul behajtsa rajtad...mert mindig a bank nyer....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 23:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
milyen kárt okoznak a méheink és kinek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 22:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Régebben volt, talán most is létezik a vadásztársaságok felelősségbiztosítása.
Ha kifutott a vad a kocsi elé és azt összetörte, a biztosítójuk fizetett. Nem vonogatták a vállukat, hogy biztos nem a mi vaddisznónk volt. Viszont akkor nem járt kártérítés, ha a vadveszélyre tábla figyelmeztetett. Egy idő után mindent teleraktak táblával emiatt, elkerülendő a növekvő biztosítási díjakat....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 21:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.10.28. 17:41
Hozzászólások: 4
Lehet, hogy hülyeséget írok, de ha az OMME biztosítási strómanjai bele akarják építeni a tagdíjba ezt a nagyon vitatható "adót", pénzbehajtási módot, akkor ezt csak alapszabály módosítással tudják megtenni. Asszem erről már lecsúsztak, mert nem kűdték ki a meghívóval. Ezt már csak tavasszal tolhatják le a küldöttek torkán. Nem vagyok jogász ezért kérdezem: Jól írtam?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 20:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Ha megszavazzák,kifogjátok fizetni.
Ha meg nem fizetitek,kitalálják majd,hogy nem teljesítitek az OMME tagsággal kapcsolatos kötelezettségeiteket,és akkor nem jár a támogatás.

Gondolnám tovább is,de beperelnének rémhírterjesztésért!

Ez csakis az én véleményem: Baromság az egész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 20:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
De gondolom nem a méhek általi szúrásba halt meg.

Amúgy komolyan, el nem tudom képzelni milyen káreseményre vonatkozhat ez a biztosítás. Mert hát saját lezárt erdőmben, a méhekhez aki odamegy az biztos nem fátmászni jött. :D
Ha meg odamegy és megszúrják az viselje következményét (nem mellesleg még akkor sem tudnák bebizonyítani hogy kinek a méhecskéje volt).

Aki közel ül a tűzhöz, az jó lenne ha ilyen lezárult kártérítési perrről ha tud, megírhatná (ezt jó ötlet tartanám én is) csak azért hogy lássuk tényleg van valami haszna. Mert gondolom amúgy valami apropóból felmerült ez a biztosítás, jó lenne tudni miért.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Itt senki nem írta, hogy ez egy törvényben előírt méhész "kötelező felelősségbiztosítás". A megjelentetett információk szerint ezt az OMME kötné központilag kizárólag az OMME tagok számára, mint veszélyközösségre. Azt nem tudom, van-e valami apropója... Olyanról tudunk, hogy méhegészségügyis meghalt ellenőrzés közben, de ez a biztosítás ilyet szerintem nem fedezne, hanem "harmadik személyekre" szólna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 19:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.10.28. 17:41
Hozzászólások: 4
Kiakadtam a kötelező felelősségbiztosítási ügy miatt. Nem elég nekünk a rizsszirup meg a rovarölőszerek, most még ez a baromság is. Elgondolkodtam rajta, aztán kínomba röhögtem, hogy micsoda barom fejőstehénnek néz minket méhészeket saját egyesületünk. És mi mekkora ökrök vagyunk, ha ezt hagyjuk.

Évente szerintetek hány méhcsalád okoz bárkinek is kárt? És hogy a jó fenébe tudja bárki igazolni, hogy melyik kaptárból szállt ki a kárt okozó méhecske?

Mondjátok már meg nekem, mikor fognak a mezőgazdászok meg a növényvédősök ilyen biztosítást kötni? Pedig ők aztán tényleg okoznak minden évben nagyon komoly kárt. Kinek? Hát például nekünk.

Tudjátok, hogy a biztosítási ügynökök meg szokták kapni üzletkötési jutalékként az első éves biztosítás díját. Vajon kik fognak ezen osztozkodni az OMME vezérkarából?

Hát én nem is tudom, mit gondoljak. Na, szóval meg is érdemeljük, ha ezt hagyjuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 19:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Pöte, Virtuálisan meg vagy "kövezve"
Bizonyára nagyon felvérteztek benneteket azok a "szakértők", s a végén a nasi mellett a vakcsibét is megettétek az OV-n.
A növénytermesztők számára nincs felelősségbiztosítás, s aki kárt okoz másnak kifizeti...vagy a növényvédelmi bírság mellett pereskedik és úgy fizet(tapasztalat).Ha nagyon a méhészek mellett lennétek, akkor nem a méhészek részére lenne kötelező, hanem pont a növénytermesztők részére.Egyszerűsödne a mérgezési esetek kezelése.Fordítva ül valaki ott a lovon!!...A napraforgón még mindig nem tudni ki, mi okozta a kárt, pusztulást s nincs a méhészek részére kártérítés.Ha "kötelező" lesz a méhészeknek, akkor ilyen esetben fognak nekünk kárt fizetni?Van esetleg valami tervezete, -mely publikus- ennek a biztosításnak?Csemegézhetnének belőle a méhészek...Persze valami salátatörvényben ezt eldugva átverhető!Van valami statisztika, amit elétek tettek, hogy hány esetben volt méhészek részéről károkozás, s mi lett ezek végkimenetele?Ilyen méhsűrűség mellett, egy egyetemleges, nyitott felelősség felvállalást kell rákényszeríteni a méhészekre?Az éves kárkifizetéseket követően a díj jelentősen emelkedni fog....Tudtátok??

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 16:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
:shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.08. 16:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Mi van ,ha úgy lesz ez is mint a kötelező felelősség biztosításnál?
Kárt okozol,kapsz egy felszólítást,hogy egy összegben fizesd ki a biztosítónak az okozott kár összegét,vagy megemelkedik a biztosításod.

Amit kifizetnek visszavasalják rajtad az tuti. Egy összegben, vagy részletekben.

Ez egy üzlet,csak nem nekünk. Ez az összes biztosításra igaz.

Nem a 7 ft-van itt szó (másra sokkal többet elszór az ember) hanem az elvekről,ez egy újabb "sarc",hogy más jól éljen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára oszkár 2018.11.08. 16:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.07. 19:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egyébként az OV-n sokat beszélgettünk a biztosításról, volt jelen kárszakértő, alkusz, biztosításközvetítő és egyéb hozzáértő (ezek mind elnökök vagy kísérők) és összességében arra jutottunk, hogy megszavazásra javasoljuk. Én - kövezzetek meg - meg fogom szavazni a dolgot.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.07. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
tibibi írta:
Valahogy sejtettem,hogy nem a nekem okozott kár megtérítésében segítenek!

Ha perkálnod kell, akkor már nálad jelentkezik a kár!
Anélkül, hogy közzé lennének téve a konkrét szerződéses feltételek (szövegszerűen), nehéz megítélni.
Ha működőképes, akkor nem egy nagy összeg, kidobott pénznek viszont sok lenne.
Az biztos, ezen keresni akar a "greco" mint bróker, meg az union biztosító is, tehát amint az éves kárhányad felmegy pl. 50% fölé, áremelés lesz a következő évre. Ez így működik. Ha értelmes felelősségbiztosításunk lesz (amit egyébként hatékony így központilag megkötni), érdemes ennyit áldozni rá. Az ügyvédi költség érdekes tétel, ha ilyen káreset van, a biztosító elemi érdeke, hogy a biztosított oldalán saját ügyvédjét bevesse.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.07. 10:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Én csak abból indultam ki hogy mifelénk kb mennyi méhcsalád van, de ez akkor sem annyira kevés összeg ám.
Most valljuk be, odamegyek idegen méhekhez, megcsípnak, akkor valaki fog nekem fizetni fájdalomdíjjat, és van aki ezt el is várná? No mindegy is, én ezt feleslegesnek tartom, mivel ha bíróságra menne egy ügy, biztos elvérezne. Tehát úgymond tiszta nyeresége lesz a biztosítónak, ezért írtam azt, hogy a természeti kár elleni védelem ha belekerülne (még ha emelkedne egy picit az összeg) akkor azt mondom, hogy a méhészek érdekeit is szolgálná, de így szerintem csak a biztosítónak lesz jó.
Én amondó vagyok, hogy próbáljuk meg, legyen 1-2 év próbaidő, majd elválik mennyi méhésznek lesz ettől jobb (mert hát valljuk be az OMME feladata a méhészek érdekeinek a védelme).

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.06. 22:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 892
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Pöte írta:
tibibi írta:
Biztos retardált vagyok,de ez most arról szól ha én okozok kárt vagy ha nekem okoznak? :?


A tevékenységeddel összefüggésben, általad okozott kárt téríti

Valahogy sejtettem,hogy nem a nekem okozott kár megtérítésében segítenek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.06. 21:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.11.30. 11:51
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Dicséretes, hogy a 2016-os évi (atka és vírusok általi) veszteségeket ilyen gyorsan tudtuk korrigálni országos szinten. :taps :taps

_________________
Üdv:Pasó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.06. 20:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Méhcsaládszám KSH
Csatolmány:
117682899_oT2L56l7.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4804 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 97  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Arisztaiosz valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.