Pontos idő: 2024.05.09. 06:38

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Zümi írta:
Kérhetnénk egy bemutatkozást?

Be mutatnád a kiskakast!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 12:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Micimanó:

"kevés olyan barátja van akinek Omme szakmai állásfoglalással 2008 ban kijárja és kinyittatja a bezárt üzemét.-pénzben ,presztizsben megfizethetetlen szolgálat volt.
kevés olyan barátja van akinek offsore cége mézlabort működtet és annak vizsgálati eredményeivel vezényli le a OMME éves mézvizsgálati projektet,publikál éveken át annak konkurens lejárató következményeivel .
-kevés olyan barátja van akinek a mézét az a cég árulja akinek 50 milláért használhatatlan kaptárazonosító rendszerre ad megbízást és fogad el."



Ezekre az ostobaságokra nem lehet másképpen reagálni mint egy sajtóperrel.
A törvényeket végül is azért találták ki, h ne állíthasson bárki bármit a másikról következmények nélkül. Azért is fontos ezt meglépjem, mert még a végén mindenki el is hiszi ezeket a meséket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 12:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Micimanó:

"Kevés olyan barátja van akinek a cégére egycsatornás értékesítést propagálva ZRT-t szervez 2005-ben."



Csak, h tájékoztassalak. A ZRT szervezésének egyik főszereplője Cserényi Péter volt.
Több előadást is tartott a létrehozása mellett. Akkor Cserényi is "kistakács" , nem?

Egyébként az alapgondolata az volt, h egy raktárból kerül értékesítésre a magyar akácméz az sokkal jobb piaci poziciót eredményezne, mivel meghatározók vagyunk az akácméz termelésében.

Még egy nagyon fontos dolgot kellene tudnod erről. Az alapitó okirat tervezete szerint a részvénytöbbség a méhészek kezében lett volna. Az sem mellékes, h minden kereskedő felé nyitott volt a belépés lehetősége és volt is olyan aki jelezte, h érdekli a dolog (Mellis,MM). A kereskedők álltal behozott forgótőke lett volna az alapja annak, h legyen egy olyan tőketartalék, amivel lehetett volna finanszírozni a termelőket, h értékesítési kényszer nélkül tudjon a zrt működni. Persze ennek a kigondolásában én is részt vettem. Fiatal voltam és naív. Visszatekintve, ha valaki őszintén tud örülni annak, h ez nem jött össze az én vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 11:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Szia Laci!

Persze, h engem kell megróni. Mert védekezek.
Ez az elejétöl fogva politika Laci. A legelső bejegyzéstől fogva az és nem kérdés, h milyen célt szolgál. Csakhogy ha visszamész az elejére rájössz, h én végig csak védem magam.
A legelején lehetett volna megfogni. Most még megvan az a lehetőséged, h úgy állítsd le, h engem kitörőlsz, gondolom a megrovás ennek az előkészítése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 11:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Hiteles volt-e a tüntetés? Ezen lehet agyalni, bár Fekete József OMME alelnök és Agrárkamara megyei alelnök is vitt ki Brüsszelbe egy buszrakomány embert. Sőt az OMME és az Agrákamara is hozzájárult a költségekhez. Igaz, hogy utólag, de hozzájárult. Márpedig hiteltelen tüntetéshez nem járultak volna hozzá.

Fel se tetted a kérdést, hogy hatásos volt-e a tüntetés!? Azért nem tetted fel, mert azt kellett volna válaszolnod rá, hogy a magyarországi forgalmazásra hatásos volt, hiszen a hazai mézforgalmazók mára megváltoztatták a cimkézési szabályaikat és a kinai méz forgalmazását több hazai bolthálózat beszüntette, pedig a felmérések szerint kb 1000 tonna méznek nevezett kinai termék célzottan magyar mézkiszerelőkhöz érkezett. Vajon ezt mind felszívta a magyar piac mikorra a tilalom beállt vagy a végén nyakán maradt az importálónak?

El kell érni, hogy az EU piacain a hamis mézek forgalmazása minimalizálódjon, legyen az kinai, német vagy magyar eredetű hamisítvány. Ez minden magyar méhésznek, tehát az OMME-nak érdeke. Aki ebben partner tud lenni, az barát.

Az ukrán és más feltörekvő ország méze is legyen ugyanolyan szigorúan vizsgálva a hamisítás kiszűrése érdekében, ahogy a már régen piacon levőké.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 11:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
Kérhetnénk egy bemutatkozást?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 10:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
A hellovini brüsszeli demonstrációnak tényleg nincs ,van volt nagy visszhangja angol és német nyelvű sajtóban.
De pont aznap négy brüsszeli képviselő adott be kínai mézzel kapcsolatos beadványt,ami nem semmi illetve közvetve hatása lett.
Utolag ,de azt hiszem már olvastam itt ,hogy kicsit előkészítetlen,elkapkodónak tűnt a brüsszeli tüntetés.
Néhány zavaró körülmény és ellentmondás,ami a médiát zavarhatta.
Tanulságos szerintem.
1.Mti közlemény a debreceni labortol, hogy visszaélnek a jegyzőkönyveivel.Pont aznap.
2.Kevés volt az idő a brüsszeli tüntetés hírveréséhez.
3.brüsszeli tüntetést ki szervezte?vita,média elbizonytalanodik.
Feri az ország legnagyobb méhésze,méhészegyesületi tag a főszervező vagy az ország legnagyobb mézüzemének tulajdonosa ,volt tulajdonosa ,vagy rokona vagy az Omme vagy egy másik kaposvári egyesület. Na most kicsoda?
Omme a cél érdekében nem vitázik, de kínos helyzetbe kerül.
4.Ki a tüntetés kampájn-arca?Kiguglizzák a nevet ,meg a gmbh-ját aztán dob egy hátast az ujságíró,hogy most mit írjon.
Nem a magyar hanem a német meg az angol .Sájsze Gmbh tüntetés van?
5.Legyen showelem .Tejkiborítás helyett kaptárégetés ?Csak a magyar sajtóban jött le.Nem is csoda ,ha a gundelpalacsinta tetején több szeszt égetnek el ,mint ott a kaptár tetején. Oké egy füstölő megmurdelt.Fotós ügyes szögből fotóz.Német,angol fotós nem nyelte be , aszitte baleset vagy melegednek a méhészek.
6.Hibás kommunikáció:Minden kínai méz hamisítvány!Miközben Államfőnk éppen kínai kereskedelmi tárgyalásokat folytat Kínában ,EUROPA meg pont Kínában keresi a piacait az orosz embargo kivédése miatt.Rossz időzítés.Bizonyíték nélkül ilyen általánosítás egyébként is sértő,nehéz kommunikálni érvek nélkül.
7.Más országok nem csatlakoztak ,mert nem volt idejük.Mert siettünk.
8.Vita a téren ki vigye el a showt.Honnan jöttek és hány méhészegyesület van ?2Külön busz ,ki nyilatkozzon a jelenlévő stábnak?
9.Nem volt hiteles a tüntetés .
Ujságíró legyen a talpán ,aki ebből a helyzetből hiteles képet adjon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 09:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
robi75 írta:
De hát kampány van, mindjárt vége magától is, addig hagy nyomják!

Két gond van ezzel.
Csak a kicsi és elhanyagolható, mert ezen könnyű segíteni, hogy ez a sajtófigyelő topik.
A másik és ez a nagyobb, hogy mi deklaráltan távol szerettünk volna maradni ettől az egész adok-kapoktól.
És itt Takács Ferit kell elsősorban megróni az utóbbi napokban ugyanis ő vitte el ebbe az irányba a beszélgetést, mivel a Tsanyi pusztán mézpiacot érintő hozzászólásaira adott válaszában Feri hozta be az OMME választást, a jelenlegi vezetés szapulásával, meg azzal, hogy összemosta a Sanyit is velük, holott köztudomású, hogy semmi közük egymáshoz, sőt ő a jelenlegi vezetés esetleges ballépéseit is éles kritikával szokta volt illetni. stb.
Innentől meg válasz választ követ...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 09:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Miciamanó írta:
Ezért írtam ,hogy régen kompenzálta a kezdeti segítségnyujtást.
Néhány dolgot ugymond Peti Feri javára benézett a multban .
Petinek -
kevés olyan barátja van akinek Omme szakmai állásfoglalással 2008 ban kijárja és kinyittatja a bezárt üzemét.-pénzben ,presztizsben megfizethetetlen szolgálat volt


Ez egy következmények nélküli ország.
Varga ugyanúgy készít műlépet mint ezelőtt független, hogy pár éve a műlépjeit a sok paraffin miatt nem építették ki a méhek. Állítólag be is vizsgálták és hamisnak találták.

A lenti cikkben ami a Miciamanó által említett esetről írt, egy két érdekesség:

HVG írta:
A fővárosi és Pest megyei főállatorvos a hvg.hu megjegyzésére, miszerint az Aranynektár az OMME által elvégzett minősítésekre hivatkozik, elmondta, azért nem tudták alátámasztani az egyesület vizsgálatait, mert a mintavételeknél nem voltak jelen. Illetve, amikor utólag kérték az eredményeket, hogy megtegyék a szükséges hatósági intézkedéseket, nem kapták meg a vizsgálati jegyzőkönyveket. „Mivel nem tudjuk, mi alapján történt a mintavétel, hogyan választottak a sokféle mézből, ezért erre semmiképpen sem alapozható egy hatósági eljárás. Megjegyezném, a civil szervezet olyan laboratóriumban vizsgáltatta be a mintákat, amely tudomásunk szerint nem rendelkezett akkreditációval, ami egy eljárás hitelességének alapvető feltétele.”

HVG írta:
A dunavarsányi telephelyen találtak is cukrot, enzimeket, aszkorbinsavat (C-vitamin) és virágport, amelyek a hamisítás gyanúját felkeltették.


http://hvg.hu/itthon/20081019_mezhamisi ... renciaharc

Ez a Takács Ferenc kiáll a méhészek érdekeiért sztori egy valamit juttat eszembe!

Volt Kecskeméten egy amerikai multi amely be akarta zárni az egyik nagy élelmiszergyártó céget amikor kezdett begyűrűzni az orosz válság. Viszonylag erős volt a szakszervezet kivonultak, demonstráltak. A magyar vállalatvezetés melléjük állt felszólaltak, ők is a dolgozók érdekeit nézték kizárólag "a családoknak munka kell" stb. A dolgozók és a szakszervezet végig kiállt a vezetők mellett. Míg hogy hogy nem a vezetők megvásárolták a céget, tulajdonosok lettek. Majd kirúgták a szakszervetist és a dolgozók minimálbér közelében dolgoznak.

Nekem ez jut eszembe amikorTakács úr azt mondja, hogy a méhészekért demonstrál. :-(

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 09:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TakacsFerenc írta:
......Azt is fejtsd ki légyszives részletesen, h ennek miköze ahoz, h ukrajna mézkínálata szerinted hasonló (egyébként közel sem) mint a magyar. Sejtem, szerintem mindenki sejti, h mire akarsz kilyukadni, de mivel ezzel veszélyes vizekre eveztél, nagyon megkérlek, h egészen pontosan fogalmazz!

Most érezzem magam megfenyegetve? (Mégiscsak azokra kellett volna hallgatnom akik mondták: "....a Takáccsal nagyon vigyázz...)
Mivel még nem nikotinos a pelusom, még egyszer utoljára, nekifutok, hogy neked válaszoljak.
Az ukrán mézkínálatról itt is találsz anyagot: http://usa.mfa.gov.ua/mediafiles/sites/ ... iagram.pdf de valahol van a gépemen részletes ukrán cégtől származó is.
Akác, napraforgó, vegyes, ha ezekkel, az ukrán mézekkel jelensz meg te vagy más a piacon, ahol ezeknek a mézeknek a kereslete nem nőtt, akkor a piacon régóta jelen lévő hasonló kínálatú, de magasabb árral dolgozó cégeket fogod kiszorítani, Pl. a magyarokat. És ezt mutatja a méhészeknél maradt méz is.

De folytassuk mással.
TakacsFerenc írta:
Egyre inkább az az érzésem, h nem egy méhésszel vagyok vitában Zalából, hanem az OMME választási stábjával. Sanyi te írod ezeket vagy írják neked? Csak azért mert, szinte betűre pontosan ugyanazok a szövegek jönnek le több, elvileg függetlennek látszó személytől.

Eléggé fordítva látod a világot. Ezt az OMME vezetést is mi választottuk meg és Ők próbálják képviselni a mi a méhészek érdekeit.
Hogy ez nem esik egybe a Golden Nectar Gmbh-éval?
Hát így jártál.
TakacsFerenc írta:
....Mit tudtak felmutatni a patrónusaid, akár csak megközelítően is hasonló eredményt, pedig felélnek évente százmilliót a méhészek pénzéből? Mi például a vizsgálati költségekre úgy dobtuk össze a pénz jelentős részét, mert a teljes kiadást nem tudta a kaposváriak költségvetése fedezni. Mi az összes vizsgálati eredményt nyilvánosságra hoztuk. Ki látott egyet is azokból a vizsgálati eredményekből amire a barátaid elköltöttek tíz-húsz millió forintot. Mi kidobtuk a kínai mézet Magyarországról, viszont kérdezem mi haszna volt azoknak a vizsgálatoknak amire az OMME ezt a rengeteg pénzt elköltötte? Csak, h tudd a különbséget, h ki hoz áldozatokat és ki az aki a meglévő erkölcsi és anyagi tőkét feléli.....

Hát az én patrónusaim a méheim, hidd el sok mindent fel tudnak mutatni ...... Egyébként próbáld már tudomásul venni, hogy semmilyen OMME tisztségem nincs, nem is szeretnék, sőt a melóm és a méheim mellett nem is tudnék vállalni ilyet.
De ha az OMME vezetésre próbálsz utalni akkor mindaz amit saját eredményedként adsz elő az OMME által elvégeztetett vizsgálatokon alapul. Az FM élelmiszerlánc-felügyeletért felelős helyettes államtitkára, Bognár Lajos is ezekre illetve a saját hatósági mintáikra hivatkozott a kínai mézek leszedetésekor.
Sőt a halloweeni demonstráción te sem tudtál másra hivatkozni, mert ezen kívűl csak a Te általad megrendelt debreceni vizsgálatok voltak amiről az egyetem kijelentette, hogy arra nem bizonyíték amit állítasz.
Hát erre használták használják a pénzt, sőt most is folynak vizsgálatok az elmondásuk szerint.
Nehezményezed, hogy a demonstráció után vett mintáitok vizsgálati díját nem fizette ki az OMME.
Hát nem gondolhatod komolyan. A saját eredmények már rendelkezésre álltak, a nébih vizsgálatok is folytak, ekkor szerinted bármely tagszervezet gondol egyet bevizsgáltat mintákat és kifizetteti a méhészekkel......
A brüsszeli demonstráció sajtóviszhangjáról annyit, hogy 2 nappal később angolul és németül megpróbáltam rákeresnia google-ban. 2. találat. Próbáld ki!
A hamisítás témáját most kihagyom ez megér egy külön misét. Főleg azért mert az OMME visszalépett az európai profik szervezetébe, (Ahonnét az előző elnök valamiért kilépett??) és a néhány napja véget ért konferenciájukon sok új információ hangzott el.
Bezzeg Lacit most ezért nyaggatom, de mindkettőnknek kevés az időnk mert, megindultak a méhesben is a munkák. Már 9-10C van ideje pakolnom és indulnom a méhekhez.
Hogy teleltek a méheitek, hogy álltok az első átvizsgálással?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 09:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
párduc írta:
TakacsFerenc írta:
Természetesen tudom, h a Petivel való barátságunk nagyon sokat ront a megválasztásának az esélyein.


Lehet, hogy nem véletlenül?
Lehet, hogy nem mindenki hülye?
Lehet, hogy nem mindenki veszi be az ilyen ködösítést, amiket itt is ír Takács úr az önzetlen "barátságról"? (mint a kamu vizsgálatokról)
Lehet, hogy nem is annyira volt önzetlen az a barátság?
Ezek a kérdések nem mostaniak már. Régóta ott vannak a jó érzésű és némi információval is rendelkező méhészek és szerencsére a küldöttek fejében is.
Ha tényleg nem számít ez az egész se Önnek, se Brossnak, akkor miért ez a nagy kaparás?
Álszent az egész érvelése, mint a Bross kampánya is!
Könnyű úgy a sárdobálást kifogásolni és a mellőzését kérni, hogy közben éveken keresztül hallgatólagosan élveztem (sőt segítettem a háttérből) az ellenfél mocskolását.
Nem tudom meddig tűrik még a moderátorok, hogy itt keverje a fekáliát, kihasználva ennek a fórumnak a nagy látogatottságát.
Remélem már nem sokáig!
Persze mindig tudta sajtó vonalon hova kell nyúlni, amikor befolyást akart a közre.
Miért nem megy oda, ahol a szegény korlátolt csatlósa, meg a s.ggnyalói is osztják az észt?


Én is párduc vagyok de fekete és nem fedi a szemem homály mint a tiedet.Nem vagyok Takács Ferenc híve de Bross Péteré igen.Viszont szerintem te vagy az egyik legnagyobb sz..kavaró és seggnyaló ezen a fórumon.Nem szoktam személyeskedni de te amiket firkálsz az már túl megy a tűréshatáromon.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 08:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1055
De hát kampány van, mindjárt vége magától is, addig hagy nyomják!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 08:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az ember megnézi az F1-et, feljön szeretett fórumunkra és mit lát, az ellenség keze betette a lábát. Ki, vagy mi az ellenség? A politika!
Hogy ez aztán milyen politika, kis- nagy-, vagy szakmapolitika, az szinte mindegy, ez van belőle.
Előbb utóbb közbe kell lépni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 08:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
Antimon!
Bocs a sajtófigyelő topicban az írásért,de én az OMME -MÉHÉSZUJSÁG ellehetetlenítését érzem ha a mostani elnök változik.
Ha változás lesz az elnöki pozicióban szerintem egy sajtóval kevesebbet figyelhetsz.Ahogyan korábban volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 08:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.22. 16:29
Hozzászólások: 13
TakacsFerenc írta:
Természetesen tudom, h a Petivel való barátságunk nagyon sokat ront a megválasztásának az esélyein.


Lehet, hogy nem véletlenül?
Lehet, hogy nem mindenki hülye?
Lehet, hogy nem mindenki veszi be az ilyen ködösítést, amiket itt is ír Takács úr az önzetlen "barátságról"? (mint a kamu vizsgálatokról)
Lehet, hogy nem is annyira volt önzetlen az a barátság?
Ezek a kérdések nem mostaniak már. Régóta ott vannak a jó érzésű és némi információval is rendelkező méhészek és szerencsére a küldöttek fejében is.
Ha tényleg nem számít ez az egész se Önnek, se Brossnak, akkor miért ez a nagy kaparás?
Álszent az egész érvelése, mint a Bross kampánya is!
Könnyű úgy a sárdobálást kifogásolni és a mellőzését kérni, hogy közben éveken keresztül hallgatólagosan élveztem (sőt segítettem a háttérből) az ellenfél mocskolását.
Nem tudom meddig tűrik még a moderátorok, hogy itt keverje a fekáliát, kihasználva ennek a fórumnak a nagy látogatottságát.
Remélem már nem sokáig!
Persze mindig tudta sajtó vonalon hova kell nyúlni, amikor befolyást akart a közre.
Miért nem megy oda, ahol a szegény korlátolt csatlósa, meg a s.ggnyalói is osztják az észt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 07:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Szerintem ez a forum nem ezért jött létre, hogy valaki, vagy valakik kampányt folytasson le. Szerintem mellőzni kellene ezeket a dolgokat. Megvannak a megfelelő helyei ezeknek a dolgoknak is...

Szerintem mellőzzük innentől kezdve ezeket a hozzászólásokat.

Vagy esetleg egy külön topicot hozzunk létre és aki akar ott írogathat és olvasgathat....

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 07:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
Kedves Feri!
Köszönöm az első mondatom magyarázatát ,remélem folytatod a többivel is .
Azt hiszem Feri és Peti barátsága nem jó hatással van a Peti elnöki mandátumának megszerzésére.
Peti igen sok emberrel van jóban ,de Ferivel való barátsága nem összehasonlítható a másik 999 -el.Petit Feri találta ki anno ,mert Feri tudta az Omme erejének van és erősebb sullya lesz.A kezdeti honalja alá nyulást Peti folyamatos kompenzációja követte.Peti régen visszafizette kezdeti segítséget,-amcsi méhészkedés kazetta kiadás-Omme akuális pénzhiányának kezelése Feri közreműkodésével.stb- ,de az érzelmi síkon olyan mélyen érintett Feri irányába ,hogy ujra nem tud Feri törekvéseinek ellentmondani. Feri sokat segített az Omme és ezáltal Peti megerősődéséért.Mindketten profitáltak a kölcsönös segitségnyujtásból.KGST VOLT EZ A JAVÁBÓL.Peti egyszercsak besokalt,felmondott ,de élete nem javult és jönne vissza .Feri támogatja ,mert kell neki az OMME befolyása .Petiről tudjuk ,hogy tud dolgozni ,ez volt az élete.Aki dolgozik az hibázhat is .Sok sok jó cselekedett mellett irányított vagy tudatos hibázás is megengedett munkája során.Láss csodát ezek a hibák Ferihez sokban kapcsolódnak.Ezért írtam ,hogy régen kompenzálta a kezdeti segítségnyujtást.
Néhány dolgot ugymond Peti Feri javára benézett a multban .
Petinek -
kevés olyan barátja van akinek Omme szakmai állásfoglalással 2008 ban kijárja és kinyittatja a bezárt üzemét.-pénzben ,presztizsben megfizethetetlen szolgálat volt
Kevés olyan barátja van akinek a cégére egycsatornás értékesítést propagálva ZRT-t szervez 2005-ben.
kevés olyan barátja van akinek offsore cége mézlabort működtet és annak vizsgálati eredményeivel vezényli le a OMME éves mézvizsgálati projektet,publikál éveken át annak konkurens lejárató következményeivel .
-kevés olyan barátja van akinek a mézét az a cég árulja akinek 50 milláért használhatatlan kaptárazonosító rendszerre ad megbízást és fogad el.
A tantusz nem most esett le csak most beszélnek róla.
Na ezek miatt kistakiznak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 07:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Van egy mondás, nálunk keresztyéneknél, igaz, házasságon belül szoktuk használni, de szerintem itt is igaz:

A sátánnak mindegy kinek van igaza, a lényeg, hogy veszekedjetek!


H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 07:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"Na ezen gondolkozzatok el"

Hát van min elgondolkodni, mert ennyi böszmeséget összeszedni nem kis teljesítményre vall..

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 06:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
:taps :taps :taps :taps :taps
Miciamanó írta:
Sziasztok!
Néhány észrevétel az adokkapokban.Hogy látja más:
Élesedik a küzdelem az elnöki pozicioért.Ha verseny ,akkor legyen . Feri beszállt Peti oldalán.A másik oldal Petit Kistakizza.Hoz vagy visz szavazatokat Petinek vagy Petitől a Feri barátság?Feri magyarázkodásra szorul ,mert az ukránméz kiszellőződőtt.
És ekkor Feri hibát hibára halmoz és megszolalásával ,csak dob a tűzre.De nem csodálkozok ,mert érdekes minden megszólalása .Most éppen méhész.Bevásárolta magát kb.10 méhcsaláddal a tolnai majd a kaposvári egyesületbe hogy tanácsokat osztogasson.Peti közben végighaknizza omméspénzen az országot Mészilaci ellenében jelezve először ,hogy létezik majd beindul a tisztségért. Peti ,Feri Méhészet lapban főszerkesztőjük utólagos bocsánatkéréses cikkeikkel -ami nem egy elgurult gyogyszer okán született, hanem egy kitervelt buli volt a bocsánatkéréssel együtt-bizonytalanítják el a szavazóközönséget.
Miért kell az elnöki cím ? Hogy ne legye,ingyenes OMME MÉHÉSZUJSÁG . Oké hogy nem ingyenes de 5 ezerért 12* 480ft-os ujság és még érdekeimet is védik ,mert megkapom a támogatást.Na ezen gondolkozzatok el ! A lap további életében meghatározó pontjához érkezik az elnöki választással.
Sikerül-e Petinek nyerni és újra becsatornázni a hireket a Méhészetbe és elsorvasztani az Ommeujságot?Peti régen megcsinálhatta volna elnökként a saját Omme ujságot.Nem tette.
Feri kínai méz ürügyén fikázza az Omme vezetést ,nem számít ,pedig a debreceni egyetem jogtalanul felhasznált és mtiben visszavont vizsgálati jegyzőkönyvével végighaknizni Europát.Magának könyveli el a kínai méz elleni harc eredményeit,mikozben egyedüli hadrafogható vizsgálat eredménnyel amit a hatóság használni tud az Omme rendelkezett ,DE NEM VÁRTAMEG.Nmr-t egyuttesen fikázza Feri és Peti saját ujságukban.Lett volna Nmr vizsgálat Peti elnöksége alatt?Nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.20. 04:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Micimanó:

"Élesedik a küzdelem az elnöki pozicioért.Ha verseny ,akkor legyen . Feri beszállt Peti oldalán.A másik oldal Petit Kistakizza.Hoz vagy visz szavazatokat Petinek vagy Petitől a Feri barátság?"

Kedves Micimanó! Valahogy a sorrendet fölcserélted. Az volt előbb, h a jelenlegi vezetés kitalálta a "kistakizást" mint egyetlen használható kampányelemet. Értelmes pozitív program helyett mindíg bevállik kishazánkban a másik lejáratása. A "kistakizás" itt is szépen megjelent. Ha kicsit visszaolvasol ezeken az oldalakon rájössz, h én egyetlen okból jöttem ide fel, mert nem tudtam megszólalás nélkül eltűrni, h hazugságokkal, csúsztatásokkal alázzanak. Ennyit arról, h beszálltam a választási küzdelembe.

Természetesen tudom, h a Petivel való barátságunk nagyon sokat ront a megválasztásának az esélyein. Azt is tudom, h ott ahol nem az értelem uralkodik hanem az irigység én nem tudok jó arc lenni. Ha hozzám tudják kötni a Petit ez fél győzelem, így gondolkodnak. Ennek ellenére nem tudom szónélkül hagyni amiket ide felirtatok.

Apropó a barátságunk. A Petinek szerintem van még legalább ezer olyan barátja mint én vagyok. A különbség köztünk és a másik 999 között, h a többiekkel nem lehet a Peti esélyeit rombolni. A barátság alapja nálam és a másik 999 embernél, az h tiszteljük Petit az emberi nagysága miatt, ő pedig nyitott mindenki felé aki hozzá fordul. Persze erre a nyitottságra sokszor ráfizet. Ha tudnád hányan rúgtak bele a jelenlegi vezetőségben ülők közül is akiknek önzetlenűl segített amikor tehette és amikor ezek az emberek még sehol sem voltak.

Egy dolgot nem értesz viszont te sem meg még sokan mások. A Petinek nem létkérdés az OMME! Elindult ,mert rájött, h szerette csinálni mert ez volt az élete, meg mert lelkileg talpraállt abból a krízisből ami a lemondásához vezetett. Ha egy kicsit is ismernéd tudnád, h legalább akkora megkönnyebbülés lesz neki ha nem nyer mint amekkora öröm ha nyer. Amíg nem vetette fel a pénz az OMME t adig a Peti volt a kohézió az egyesületben. Az, h van humora, h mindenkit türelmesen meghalgatott, h mindenkivel nyitott volt. Ő is szerette ezt az életet. Most a kohézió a konc, a pénz. Kialakult egy hűbérúri rendszer erre a pénzre alapozva. Azért nagy a támogatói köre a jelenlegi vezetésnek, mert ebből a pénzből sokakra tud hullni az "áldás". Ezek az emberek nem akarnak változást. A Peti és azok akik támogatják arra tesznek kisérletet, h ezt a vazallusi rendszert megszüntetik, szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 23:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.03. 18:45
Hozzászólások: 81
Sziasztok!
Néhány észrevétel az adokkapokban.Hogy látja más:
Élesedik a küzdelem az elnöki pozicioért.Ha verseny ,akkor legyen . Feri beszállt Peti oldalán.A másik oldal Petit Kistakizza.Hoz vagy visz szavazatokat Petinek vagy Petitől a Feri barátság?Feri magyarázkodásra szorul ,mert az ukránméz kiszellőződőtt.
És ekkor Feri hibát hibára halmoz és megszolalásával ,csak dob a tűzre.De nem csodálkozok ,mert érdekes minden megszólalása .Most éppen méhész.Bevásárolta magát kb.10 méhcsaláddal a tolnai majd a kaposvári egyesületbe hogy tanácsokat osztogasson.Peti közben végighaknizza omméspénzen az országot Mészilaci ellenében jelezve először ,hogy létezik majd beindul a tisztségért. Peti ,Feri Méhészet lapban főszerkesztőjük utólagos bocsánatkéréses cikkeikkel -ami nem egy elgurult gyogyszer okán született, hanem egy kitervelt buli volt a bocsánatkéréssel együtt-bizonytalanítják el a szavazóközönséget.
Miért kell az elnöki cím ? Hogy ne legye,ingyenes OMME MÉHÉSZUJSÁG . Oké hogy nem ingyenes de 5 ezerért 12* 480ft-os ujság és még érdekeimet is védik ,mert megkapom a támogatást.Na ezen gondolkozzatok el ! A lap további életében meghatározó pontjához érkezik az elnöki választással.
Sikerül-e Petinek nyerni és újra becsatornázni a hireket a Méhészetbe és elsorvasztani az Ommeujságot?Peti régen megcsinálhatta volna elnökként a saját Omme ujságot.Nem tette.
Feri kínai méz ürügyén fikázza az Omme vezetést ,nem számít ,pedig a debreceni egyetem jogtalanul felhasznált és mtiben visszavont vizsgálati jegyzőkönyvével végighaknizni Europát.Magának könyveli el a kínai méz elleni harc eredményeit,mikozben egyedüli hadrafogható vizsgálat eredménnyel amit a hatóság használni tud az Omme rendelkezett ,DE NEM VÁRTAMEG.Nmr-t egyuttesen fikázza Feri és Peti saját ujságukban.Lett volna Nmr vizsgálat Peti elnöksége alatt?Nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 13:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
:taps :taps :taps
párduc írta:
Főleg!
Szépen megmagyaráz mindent Takács úr, de egy rakás ellentmondás van abban amit ír.
Ahogy először az ukrán importot is tagadta, aztán mégis kénytelen volt beismerni a tények hatására.
Ha akkora probléma volt az a kevés kínai, ami bejött, akkor mekkora gondot okozott a majd ezer tonna ukrán? He?
Az ő érzékszervi vizsgálatai sz@rt se értek volna, ha az omme nem teszi oda a sajátját a hatóság asztalára, mert a polcról azért lettek leszedve a mézek,nem az övé miatt, úgyhogy Takács úr csak köszönhetne az omménak, nem hogy pocskondiázza!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 11:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Cerrana:

"Azt azért hadd mondjam el, hogy az a bizonyos 800 tonna ukrán méz annak a magyar méhésznek a szájízét alaposan megkeserítette, aki akár lélekben , akár cselekvőleg melléd állt az ősz folyamán."



Kedves Cerrana! Jó volt olvasni a soraidat. Két ember tipussal nem tudok mit kezdeni.
Az egyik aki mögöttes érdekből manipulál, a másik az akinek az értelem fénye nem ragyogott be az ablakán. Te egyikhez sem tartozol.

Írod, h ukrán méz miatt csalódottak azok akik "mellém álltak". Én máskép látom a helyzetet. Nekem nem volt szükségem arra ,h mellém álljon bárki is. Üzletileg semmilyen problémát nem okozott volna nekem is behozni olcsóbb külföldi mézet
a magyar piacra.
Ha ezt végig gondolod, sokkal inkább én álltam mellétek mint ti énmellém.
A jövőre nézve ugyanez igaz, én jól elboldogulok mindennemű méhész szerveződés támogatása nélkül, bármilyen irányban is tartanak a piaci folyamatok. Harminc év alatt megtanultam hogyan kell. Viszont sokat tudok, tudnék tenni annak érdekében, h ez a helyzet ami kialakult, a valódi mézet termelők érdekeinek megfelelően változzon.

Én tavaly télen kezdtem el Ukrajnában mézet venni, amikor itthon morzsák sem voltak nem komoly méztételek, h ne veszitsem el a vevőimet. Valamennyire beszélek még oroszul (harminc évvel ezelőtt ez jól ment). Négyszer jártam végig kelet és dél Ukrajnát rettenetes utakon és hidegben. Lehet, h ez megint olaj lesz a tűzre , de hozzám az ott élő méhészek is közel állnak. Pont olyan emberek mint ti vagytok. Szorgalmasak tisztességesek és még sokkal nehezebb körülmények között próbálnak talpon maradni.

Azt kellene megérteni , h nem miattuk omlott össze a mézpiac, hanem az elmult négy öt évben megduplázódott kínai import szemét miatt. Nem az ukrán vagy bármilyen nációju másik méhész az ellenséged, hanem azok az üzemek kínában ahol a méhek nélkül bármennyi "méznek" eladható anyagot elő tudnak állítani. Ha csak valódi méz lenne a kereskedelemben minimum kétszeresére nőnének a méz árak. A világ mézfogyasztása dinamikusan növekszik, jobban mint ahogy a valódi méz termelése nőni tud.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 10:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.22. 16:29
Hozzászólások: 13
Főleg!
Szépen megmagyaráz mindent Takács úr, de egy rakás ellentmondás van abban amit ír.
Ahogy először az ukrán importot is tagadta, aztán mégis kénytelen volt beismerni a tények hatására.
Ha akkora probléma volt az a kevés kínai, ami bejött, akkor mekkora gondot okozott a majd ezer tonna ukrán? He?
Az ő érzékszervi vizsgálatai sz@rt se értek volna, ha az omme nem teszi oda a sajátját a hatóság asztalára, mert a polcról azért lettek leszedve a mézek,nem az övé miatt, úgyhogy Takács úr csak köszönhetne az omménak, nem hogy pocskondiázza!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 09:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
Amíg ennyi méz van a magyar méhészeknél,addíg talán nem az ukránt kéne felvásárolni..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 06:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Feri!
Először is gratulálni szeretnék. A nevelésedhez. Ahhoz, hogy a gyerekeid értékelni tudják a méhészkedést. Nevezhetjük ezt talán a felelős gazdagság egyik ismérvének. Nem kap meg akármit, mi szem szájnak ingere, hanem meg kell dolgozni minden egyes lépcsőfokért. Emelem a kalapom ez előtt.
Azt azért hadd mondjam el, hogy az a bizonyos 800 tonna ukrán méz annak a magyar méhésznek a szájízét alaposan megkeserítette, aki akár lélekben , akár cselekvőleg melléd állt az ősz folyamán. Ez a 800 tonna méz az, ami miatt a jövőben már nem fog rád hallgatni. Akkor sem, ha teljesen tisztában van azzal, hogy az üzlet nem ismeri az érzelmeket. Aki érzelmi alapon akar üzletelni, az vesztésre van ítélve. A józan, érzelemmentes gondolkodás alapján persze, hogy igazad van. De ahogyan Te is képes voltál emberként nevelni a gyermekeidet egy jólét közepén, úgy a magyar méhész sem tud érzelemmentesen viselkedni az ukrán méz ügyében.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 05:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:

"Mézhamisítás.
Itt is alapból eltér a véleményünk. Te a kínai méz ellen harcolsz, onnét importál a konkurenciád, de nekünk méhészeknek minden fajta hamis ellen kell, származási országtól függetlenül.!!! "

Bizony jó lett volna, ha harcoltak volna a barátaid az itthoni szutykolás ellen is.
Nem értettem, hogyan jelenhetett meg egyik mézhiányos évben, nagy tömegben 3,20€ leszállított áron az európai piacon magyar virágméz (Emlékezzél fel is tettem az ügynök ajánlatát ide annó.) amikor itthon volt aki 970 Ft ert vásárolta fel azt. Feljelentést tettem, kértem az OMME segítségét (olvasd el a mail jaimat amiket nekik küldtem: https://fustolo.wordpress.com/2016/01/27/levelvaltas/ ), csak a Fekete Jóska állt mellém. Azután kiderült, h jó üzletet csináltak többen a vezetőségből azzal az exportőrrel, aki olyan magas áron tudott vásárolni, h a hordós export árak leszállítva Németországba az ő felvásárlási ára alatt voltak.
Szerencsére az OMME vezetőség segítsége nélkül is a hatósági fellépés ezt az anomáliát megszüntette anélkül, h a magyar méz hírnevén csorba esett volna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 05:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:

"A brüsszeli tüntetést valóban Te harcoltad ki ..... Sajnos a kapkodó szervezés, a teljesen idétlen időpont, a nemzetközi sajtó szervezésének hiánya egyértelműen mutatja."

Ember ki vagy te, hol voltál te, h így itéleted mondasz felettünk? Mit értél te el bármikor is a szakmánk boldogulása érdekében, h ekkora arcod van?
Semmi hiba nem volt se a szervezessel, se a lebonyolítással. Pörgősen jöttek egymásután a dolgok, ahogy terveztük és, ahogy kellett és ami a lényeg elértük a célunkat.
Mit tudtak felmutatni a patrónusaid, akár csak megközelítően is hasonló eredményt, pedig felélnek évente százmilliót a méhészek pénzéből? Mi például a vizsgálati költségekre úgy dobtuk össze a pénz jelentős részét, mert a teljes kiadást nem tudta a kaposváriak költségvetése fedezni. Mi az összes vizsgálati eredményt nyilvánosságra hoztuk. Ki látott egyet is azokból a vizsgálati eredményekből amire a barátaid elköltöttek tíz-húsz millió forintot. Mi kidobtuk a kínai mézet Magyarországról, viszont kérdezem mi haszna volt azoknak a vizsgálatoknak amire az OMME ezt a rengeteg pénzt elköltötte? Csak, h tudd a különbséget, h ki hoz áldozatokat és ki az aki a meglévő erkölcsi és anyagi tőkét feléli.

Ennek az akciónak sohasem volt célja, a problémánk európai szintű megoldása. Ekkora háttér ehez nem elég, ezt legelejétől tudtuk. Annak ellenére elég jó nemzetközi viszhangja volt. Több TV is leadta a nyilatkozatainkat. Két három németországi vevőm is mondta, h látta. Ez nagyon jó alap tudna lenni egy európai szintű megmozdulásnak csak, hogy kik is képviselik Magyarországot? Egy olyan ember hoz meg minden döntést akinek nincs idegen nyelvismerete (mint kiderült, még az angol nyelvű vizsgálati eredményeket is ő nézte át ennek ellenére), mit ért meg ő a nagyvilágból? A nemzetközi kapcsolatokért felelős embert meg annyira nem érdekelte a feladata, h akár csak egy európai méhész szervezet vezetőjével élő személyes kapcsolatot alakitson ki annak érdekében, hiszen még a telefonszámuk sem volt elérhető az OMME nél, vagy nála.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 05:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:

"A brüsszeli tüntetést valóban Te harcoltad ki a saját itthoni piaci érdekedben."


Szerinted azoknak a méhészeknek az érdekét nem szolgálta akiknek azért tudtam megvenni a mézét, mert Magyarországi eladásban el tudtam adni azt? Nem, ugyanez a helyzet, azoknál a méhészeknél is akinek a többi magyar csomagoló azért vette meg a mézét, mert kénytelen volt magyart csomagolni, ugyanis a a kínait az akcióink után egyetlen lánc se vette meg.
Egyébként fölöslegesen aggódtatok a többi csomagolóért, akik megégették magukat a kínaival. Mindegyik megtartotta a vevőit, a különbség annyi, h kénytelen magyar mézet venni és csomagolni.
Te ezt tényleg nem látod? Vagy csak azért nem akarod látni, mert azok közé tartozol akik vmilyen érdekből ezt nem akarják látni? Egyre inkább az az érzésem, h nem egy méhésszel vagyok vitában Zalából, hanem az OMME választási stábjával. Sanyi te írod ezeket vagy írják neked? Csak azért mert, szinte betűre pontosan ugyanazok a szövegek jönnek le több, elvileg függetlennek látszó személytől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 05:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:

"Ukrajnának a mézkínálata a pohánka mézen kívül, megegyezik a miénkkel. Az ha Te a konkurens, sokszor magyar kereskedőket kiszorítottad a piacról, talán lehet az üzleti harc része, de a magyar méz szempontjából bukás."



Ezt a mondatodat szeretném ha pontosítanád. Konkrétan milyen kereskedőket - különös tekintettel a magyarokra - szorítottam ki és melyik piacról az ukrán mézzel.
Azt is fejtsd ki légyszives részletesen, h ennek miköze ahoz, h ukrajna mézkínálata szerinted hasonló (egyébként közel sem) mint a magyar. Sejtem, szerintem mindenki sejti, h mire akarsz kilyukadni, de mivel ezzel veszélyes vizekre eveztél, nagyon megkérlek, h egészen pontosan fogalmazz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 00:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:

"Az én szemszögemből nézve a dolgot:
- Vásároltál Ukrajnában ~ 900t mézet amit, az ottani céged beküldött az egyik itthoninak.
- Hogy ezzel a mézzel Magyarországon mi történt?
Fel lett-e dolgozva (hozzáadott érték)?
Itthon vagy külföldön értékesítetted?
Milyen származás megjelöléssel?
Vagy esetleg csak kapott a szállítmány egy új CMR-t és lerakás nélkül folytatta útját?
Ezekről annyi információm van amit Te itt leírtál.
Vegyük az általad leírt verziót. Én ennek sem tudok örülni."




Kedves Tsanyi! Akkor tudnál örülni, ha az Únióba belépő húszezer tonna ukrán méz teljes mennyisége más, mondjuk Lengyelországon keresztűl jött volna be ugyanarra az EU piacra, amin a magyar is jobb esetben elfogy? Azt gondolod a helyzeted jobb lenne, mint most csak azért mert nem én adtam el? Gondolod, h egy cseppel is kevesebbre lenne igény abból a méz kategóriából, ha én nem foglalkoznék vele?

Örülnél annak, ha az ukrán méz helyett (ami valódi méz) is kínai méz jött volna be?

Boldog lennél akkor , ha nem lenne az Aranynektár? Jobb lenne neked akkor, ha Magyarországon nem lenne egyetlen világszinvonalú mézüzem sem? Az összes méz
Magyarországról gyarmatárúként keverőméznek lenne eladva?

Jobb lenne neked, ha lenne is az Aranynektár, de olyan tulajdonosa lenne aki lesz..ná,
hogy Magyarországon az üzleti forgalomban főleg kínai méz van? Hozna be kínait, ha olcsóbb. Paprikával ehez hasonló történt. Ma magyaroszág fele annyit exportál mint importál belőle.

Jobb lenne neked, ha egy-két ezer tonnával több méz marad benn az országban eladatlanul? Nélkülem pedig ez lett volna. Egyrészt a magyar piac elvesztése miatt, másrészt, ahol én vagyok magyar mézzel az üzletek polcain, nem biztos, h magyar méz került volna másképp oda.

Azt kéne megértened, persze csak ha meg akarnád érteni, h egyetlen hasonló nagyságu európai csomagoló üzem sem tudja kiszolgálni a vevőit egyetlen országból származó mézzel. Ha nem lennél ellenem elfogult, azt is észre tudnád venni talán, hogy mennyivel elkötelezettebb vagyok a magyar, az európai, és a valódi méz mellett, mint bármelyik másik nagy európai mézüzem. Én nem veszek, hamisitott kínai mézet. Csak európai mézet veszek, csak termelőktől közvetlenül. Kétharmada az eladásomnak magyar méz. Mutass még egy ilyen nagyságú mézüzemet Európában, amelyik ehez, amit én képviselek egy kicsit is közel áll?



Jön a többi holnap.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.19. 00:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:

"Kedves Feri! Te kereskedő vagy, én pedig méhész."



Mennyivel vagy te inkább méhész mint én? Milyen jogon döntöd el , h én mi vagyok?

Nekem az anyai nagyapám Fulmer György 1929 ben kezdte a méhészkedést. A hatvanas években kétszáz fölötti méhcsaláddal évi leadott ötvenmázsa körüli mézzel az övé volt a legkülönb méhészet a környékünkön. Neki is volt irigye bőven! Édesapám csak 60- 70 családot tartott munka mellett, de amikortól az eszemet tudom ott kellett lennem a meheszetben. Elsős egyetemista voltam amikor kaptam repce előtt tiz méhcsaládot tőle, amikorra végeztem az egyetemen százcsaládos méhészetem volt. Csak, hogy az Antiékkal közösen vitt méhészetünkről ne is beszéljek. Négy nagyfiam, három évvel ezelőtt azzal állt elő, h ők miért nem kapnak tíz méhcsaládot?
Kellett ez nekem, mint púp a hátamra (csak ötöt kaptak, mert nem volt előképzettségük), de a szívem mélyén örültem neki , h érdekli őket. Ennélfogva, mert még fogni kell a kezüket, újra benne vagyok a napi méhész munkákban, és nem csak az Antiéktól tudom, h mennyivel nehezebb jó kondiban tartani őket, mint húsz évvel ezelőtt. Viszont örülök neki, hogy eggyiknek sem ment el tőle a kedve (ellenkezőleg már van összesen ötven családjuk), pedig a méhészkedés többet nevelt rajtuk ebben a három évben mint én előtte a húszban. És annak is örülök, h mostmár nem a mekiben keresik meg a nyári zsebpénzüket (hárman még diákok és nyáron nincs zsebpénz. )
Azért nem lehetek méhész szerinted mert van az Aranynektár? Ha mondjuk cipőgyártással foglalkozna az Aranynektár akkor lehetnék méhész? Miért, mi a különbség? Tudod mit, se te, se más ne mondja meg nekem, hogy mi vagyok! Azt ugyanis én döntöm el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 09:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Ne haragudjatok egyáltalán mit keres itt ebben az országban orosz kínai vagy mongol de sorolhatnám az összes országot (idegen méz)???? van erre engedéj????Szabájozza ezt törvény????
A másik T.Feri azt mondja miértünk tűntetett Brüsszelben ?Ő most mennyiért veszi az akácot??
Talán szabájozni kéne az árakat vagy államilag kompenzálni vagy mint más ágazatban pl :marha tenyésztés stb
Számomra ezek volnának a fontos kérdések és nem az hogy mijen fasza gyerek vagyok??

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 18:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedves Takács Feri!

Lenne még egy kérésem hozzád a brüsszeli tüntetéssel kapcsolatban.
A Méhészetben ugyan megjelent a peticióra Jerzy Plewa úr által adott válasz rövidített változata.
Gondolom a méhészek jelentős részét érdekelné a teljes válasz. Az újság keretei kötöttek, de mi itt nagyon szívesen biztosítunk helyet a teljes válasznak, mérettől függetlenül.
Gondolom neked mint szervezőnek, rendelkezésedre áll a teljes anyag. Ha pl emailban átküldöd akkor gyorsan megosztjuk a méhészekkel.
Előre is köszönjük!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 12:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kína,Ukrajna jobban teljesít.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 09:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TakacsFerenc írta:
tsanyi:
....Nulla kilogram ukrán mézet hoztam be (importáltam) Magyarországra és adtam el Magyarországon ez a lényeg, nem! Eddíg is ezt mondtam, most is ezt mondom. Minden Ukrajnában vásárolt mézet máshol értékesítek, jelentős részben az únión kívűl....
...... h bármit is akarjanak tenni a Magyarországot elöntő kínai sz..r ellen. Amit csináltak az is inkább ártott mint használt. .......

Kedves Feri!
Te kereskedő vagy, én pedig méhész. Másképp látjuk a dolgokat.
Az én szemszögemből nézve a dolgot:
- Vásároltál Ukrajnában ~ 900t mézet amit, az ottani céged beküldött az egyik itthoninak.
- Hogy ezzel a mézzel Magyarországon mi történt?
Fel lett-e dolgozva (hozzáadott érték)?
Itthon vagy külföldön értékesítetted?
Milyen származás megjelöléssel?
Vagy esetleg csak kapott a szállítmány egy új CMR-t és lerakás nélkül folytatta útját?
Ezekről annyi információm van amit Te itt leírtál.
Vegyük az általad leírt verziót. Én ennek sem tudok örülni. Ugyanúgy ahogy a Szlovák méhészek egyesülete sem örül annak, hogy szerintük Szlovákián keresztül hasonló mennyiségű ukrán méz jött be.
Ukrajnának a mézkínálata a pohánka mézen kívül, megegyezik a miénkkel. Az ha Te a konkurens, sokszor magyar kereskedőket kiszorítottad a piacról, talán lehet az üzleti harc része, de a magyar méz szempontjából bukás.
És főleg bukás nekünk magyar méhészeknek. Ezér kételkedem annak a szellemi állapotában aki téged a magyar méhészet megmentőjeként aposztrofált.

Mézhamisítás.
Itt is alapból eltér a véleményünk. Te a kínai méz ellen harcolsz, onnét importál a konkurenciád, de nekünk méhészeknek minden fajta hamis ellen kell, származási országtól függetlenül.!!!
A brüsszeli tüntetést valóban Te harcoltad ki a saját itthoni piaci érdekedben. Sajnos a kapkodó szervezés, a teljesen idétlen időpont, a nemzetközi sajtó szervezésének hiánya egyértelműen mutatja.
Több lehetőséget látok az OMME által járt úton, a nébih és a EP képviselők figyelmének felhívásában a kérdésre, illetve az új vizsgálati módszerek támogatásában.
Ha van egyértelmű akkreditált labor által készített eredmény, és ezt a labor is vállalja, akkor kell figyelemfelhívásnak tüntetni.
Szerintem sokkal többen ott leszünk.
Kicsit visszatérve a vizsgálatokra. Úgy olvasgatom Európában és az USA-ban komolyabb reményeket fűznek az NMR vizsgálatokhoz, amivel remélik kiszűrni a hamis mézeket. Az olcsó mézek forgalmazói, ugyan fanyalognak, de ....... :)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 09:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
EU mézimportja 2006-20014-ig

Kína átvette Argentína szerepét, Ukrajna is belehúzott.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 14:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:
"Kedves Feri! Ha meg szabad kérdezni, mint Európa legnagyobb méhésze, hány család után fizetsz OMME tagdíjat ?"

Jelentéktelen! Ennek elvi okai vannak mert, nullát érő munkáért nulla a tagdíj.
Ez akkor kristályosodott ki végkép, amikor neonikotinoidok ügyben az érdekeinkkel
(minden méhészével) szembementek.

Legyen egy alkalmasabb vezetés és újra a teljes családlétszám után fogunk fizetni.
Értelmes célokért fogunk áldozatot hozni.
Egyébként mi eddig több tagdíjat és pénzbeni támogatást adtunk az OMME nak mint amennyi tagdijat az egész vezetőség életében összesen fizetett.

Úgy döntöttünk, h nem kérünk támogatást, de nem kivánjuk "jóltartani" ezt a társaságot sem.

Nem ugyanúgy viszonyulunk e mint általában a többi méhész? Megkérdezem tőled, h szerinted hány tag lenne ilyen "csodás érdekvédelem" mellett ha nem ettől függne, h megkapják e a támogatást ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 14:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:
"Írod, hogy ha piacra teszed, akkor a legolcsóbb méz lett volna. Úgy emlékszem a Lidl-es akcióban így is a tiéd volt a legolcsóbb."

A Lidl akcióban magyar méz volt, nem szeretném ha csúsztatnál! Vagy olyat sejtettnél ami nincs!!!
A legolcsóbb méz akcióban a szezon elején a kínai volt, ha jól emlékszem ezer forintnál alig drágábban volt a polcon a kilencszáz grammos virágméz.
Az első akcióban a Lidl nél nem a mi mézünk volt, kérdezd meg a Csorba Jóskát. Ketten szállítunk be a Lidlnek ugyanolyan cimkével. Azt is elmondja neked, h miért volt olyan jó ára a méznek. Szerintem a Lidl segít a magyar méhészeknek azzal, ahogy az akcióit csinálja. Arról nem is beszélve, h Ők deklaráltan csak magyar mézet forgalmaznak, nem sározták be magukat a kínai mézzel. A mostaniban mi vagyunk, de azt nem kell elfelejteni, h mostmár hétszáz forintért adják a méhészek a virágmézet.

Az a kérésem hozzád (meg mindenki máshoz is), h mielőtt bedobsz ilyeneket (én voltam a legolcsóbb) próbálj pontosabban tájékozódni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 14:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:
"Én nem tudom az ukrán vámstatisztikák milyen formában kerültek a netre, (sajnos még erre sincs ráhatásom .
De gondolom a szállító ezeket az értékeket garantálja.
Hosszú évek bizonyítják, hogy a legjobb labor háttered van Magyarországon. Szerintem, megvizsgáltattad amit vettél, és nem a nébihre vársz."

Ezekben az ügyletekben a szállító és a vevő is én vagyok (az én ukrajnai cégem adta el a magyar cégemnek). Természetesen megvizsgáltuk a mézet még mielőtt a termelőtöl felvásároltuk. Biztos lehetsz benne, h a szállító (mivel én vagyok)nem ezeket az értékeket deklarálta.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 14:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Tsanyi:
"Szegény Feri! Téged mindig a hatóságok igyekeznek befeketíteni. "

Az eladásom nyolcvan kilencven százaléka fogyasztói csomagolásban a fejlett országokba megy, ott még soha egyetlen problémám se volt a hatóságokkal.
Csak ott vannak gondjaim ahol a korrupció az úr, Ukrajna ilyen hely.

Más, h nem is értetted meg amit írtam, vagy szándékosan nem akartad.
Olyan paraméterek kerültek fel a netre a szállítmányaimnál, amivel nem lehet behozni mézet az únióba.
Ha tényleg az lett volna az okmányokon mint ami a neten van fönn erről, egy tétel sem jutott volna be , mert ilyen deklarált paraméterekkel hivatalból el kell utasítani a behozatalt a hatóságnak. Ennyit a szállítmányaimmal kapcsolatban a netre föltett információk hitelességéről.
Ha egy vagy két szállítás esetében lenne ez, azt gondolnám, h tévedés történt így, h
minden szállítmánynál biztos, h nem tévedés miatt van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 14:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
tsanyi:
"....óvatosságra intelek az ukrán mézzel kapcsolatban.....úgy hallottam, hogy az európai profik kongresszusán is szóba került, hogy vannak országok, amelyek rizsszirup importjának és méz exportjának dinamikája komoly egyezéseket mutat."

Nem követem a rizsszirup mozgását a világban, mert kizárólag közvetlenül termelőtől vásárolok mindenhol, Ukrajnában is. Pontosan azért nem veszek a nemzetközi kereskedelemből mézet, mert tudom, h nagy százalékban problémás. Az, h közvetlenűl termelőtől veszek kizárólag az elég macerás ugyan (maszív laborháttér kell az évi négy ötezer tétel miatt) de sokkal jobb áron jutok mézhez, mint aki homogenizalt tételeket vásárol közvetítőktöl.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 13:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
tsanyi:
"Látom neked is eszedbe jutottak, azok a szállítmányok......."

Kedves Sanyi!!!
Te tényleg nem érted, v valami miatt nem akarod érteni, h nincs mi eszembe jusson?!!!
Nulla kilogram ukrán mézet hoztam be (importáltam) Magyarországra és adtam el Magyarországon ez a lényeg, nem! Eddíg is ezt mondtam, most is ezt mondom. Minden Ukrajnában vásárolt mézet máshol értékesítek, jelentős részben az únión kívűl.
Ès azért mert az úniós import statisztika csak azt követi , h melyik országban vámolják le a mézet, azt nem, hogy hová kerül, próbálnak, próbáltok besározni ezzel.


Tudod az a nagyon szomorú, h ez a ti pénzeteken jóltartott társaság a teljes energiájával arra törekszik, h engem (szinte az egyetlen csomagolót, aki semmilyen mézet nem hoztam be a magyar piacra) lejárasson.
Azért viszont egy évig kellett "rúgdosnom" őket, h megmozduljanak (olvasd el a "Füstölőre" feltett levelezésemet velük: https://fustolo.wordpress.com/2016/01/27/levelvaltas/), h bármit is akarjanak tenni a Magyarországot elöntő kínai sz..r ellen. Amit csináltak az is inkább ártott mint használt. (lásd Cserényi megnyilvánulásait a médiában, miszerint nincs értelme a brüsszeli tüntetésnek, vagy Ludányi aggodalmaskodását a Méhészújságban arról, h a "szegény" kinai mézet csomagolók a botrány miatt kiszorulhatnak a magyar piacról.)
Kedves Sanyi!!!
Te tényleg nem érted, v valami miatt nem akarod érteni, h nincs mi eszembe jusson?!!!
Nulla kilogram ukrán mézet hoztam be (importáltam) Magyarországra és adtam el Magyarországon ez a lényeg, nem! Eddíg is ezt mondtam, most is ezt mondom. Minden Ukrajnában vásárolt mézet máshol értékesítek, jelentős részben az únión kívűl.
Ès azért mert az úniós import statisztika csak azt követi , h melyik országban vámolják le a mézet, azt nem, hogy hová kerül, próbálnak, próbáltok besározni ezzel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 11:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Mit érdekel ,hogy valaki hogy látja a szakmát! Te Én hogyan látjuk?(megjegyzem ilyen érdek képvilet melet elég szarul)

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 11:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Sziasztok;

-lehet hogy ez is befolyásolja a méz árakat....de az OMME vezetésének az ügye...az OMME címszó alatt lehetne...választási kampány, agitálás..

-inkább azt kellene feszegetni, hogy a Magyar Méhészetnek mint szakma jövőjét hogyan gondolják


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 10:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Az információ,vélemény alakitás, aki a tisztújításban szerepe van az is olvassa a méhészfórumot? vagy nem? szerintem a fórum befolyásoló tényező.De lehet igazad van rosszul látom.Nincs mit beszélni róla.

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 09:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1055
A méhészek meg a forum, hogy kapcsolodik a kialakult mézárakhoz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 09:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.10. 16:58
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Somogy megye
Nincs értelme itt erről vitatkozni (egyébként igazat adok az előttem irónak)a legeredményesebb akkor lenne a magyar méhészet ha Farkas Flóriánt bizná mega vazetéssel, ez a(humor de igaz)lehet megszólnak itt sajátságos gondolkozásomért de a Méhészek és beleértve a Fórumot is tehet a kialakult árakért eggszerüen össze kéne fogni és képviselni az érdekeinket.

_________________
Nem biztos, hogy az a rossz akit annak tartanak,
hanem azok, akik rossznak tartják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 08:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ezek szerint akkor már 3 különböző verzió is van bizonygatva, ideje lenne kideríteni melyik is az amihez tartani kívánja magát!

a) Sokáig azt mondta, hogy egyetlen kiló mézet sem vásárolt és hozott be Magyarországra, a NÉBIH és a Vám is rosszul tud mindent, ez csak az OMME vezetés lejárató kampányának része

b) Nemhogy vásárolt és hozott is be Ukrán mézet, hanem saját üzemében át is csomagolta, kiszerelve (magyar címkével??) vitte tovább egyenesen a külföldi vevőnek, hiszen ez a Magyar érdek, ez igazából nekünk jó...

c) Vásárolt természetesen, hordósan, kamion számra, de csak a határon a vámtiszt és a NÉBIH látta a szállítmányt, törvénytisztelő módon le is lett vámoltatva, bevizsgáltatva. Egyetlen hordó nem került le a kamionról, csupán "EU-sított" lett az áru és így haladt is tovább azonnal tovább a vevőnek.

Ezeket a verziókat Ön állította, minden második-harmadik hozzászólásában különbözőképen, egymásnak ellentmondva!
Most akkor mi is a "végleges álláspont" a témában??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.