Pontos idő: 2024.04.27. 13:18

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 00:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
"ha ezek a szállítmányok átrobogtak volna Magyarországon, akkor nem kerültek volna be hivatalos szerveinknél a statisztikába. "

Rosszul tudod, mint sokminden mást is. Le se kell venni a kamionról mert mehet barhova az únióba egyenesen a szallítmány, csak annyit kell tenni, h a magyar vámszerveknél kell beléptetni az únióba és meg fog jelenni a magyar statisztikában. Mint már írtam, h így van Hollandiának is több tizezer tonnás kínai méz importja annak ellenére, h nincs Hollandiába egyetlen mézüzem sem. Az import kínai méz anélkül megy tovább más EU országokba, h egyetlen hordó mézet kivennének a konténerekből.
A Faskerti továbbra is tartozik egy bocsánatkéréssel, mert ő ezeket tudja és mégis manipulál benneteket mint, ahogy az is hazugság a részéről, h a NEBIH től kaptak volna 600 tonnás importunkról ilyen információt.

Folyt. köv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 21:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Feri írta.
Döbbent vagyok, h bizonyos emberek a méhészek évi száz milliós tagdíjért (ból) mire nem képesek!

Kedves Feri!
Ha meg szabad kérdezni, mint Európa legnagyobb méhésze, hány család után fizetsz OMME tagdíjat ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 20:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 19:12 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedves Feri!

Öreg barátom mondta, hogy most bekap egy Ginkgo Bilobát, hogy eszébe jusson hova is tette a Cavintonját.
Látom neked is eszedbe jutottak, azok a szállítmányok, amelyekre való utalás miatt, állítólag bocsánatkérésre akartad kötelezni Fáskerti Lacit.
Igazad van, ha ezek a szállítmányok átrobogtak volna Magyarországon, akkor nem kerültek volna be hivatalos szerveinknél a statisztikába.
Írod, hogy ha piacra teszed, akkor a legolcsóbb méz lett volna. Úgy emlékszem a Lidl-es akcióban így is a tiéd volt a legolcsóbb. De visszatérve a minőségre azért óvatosságra intenélek az ukrán mézzel kapcsolatban. Bükk idézte a napokban http://www.ahpanet.com/page/IntlHoneyMarket
Ezen kívül úgy hallottam, hogy az európai profik kongresszusán is szóba került, hogy vannak országok, amelyek rizsszirup importjának és méz exportjának dinamikája komoly egyezéseket mutat.
Szegény Feri! Téged mindig a hatóságok igyekeznek befeketíteni.
Én nem tudom az ukrán vámstatisztikák milyen formában kerültek a netre, (sajnos még erre sincs ráhatásom :lol: )
De gondolom a szállító ezeket az értékeket garantálja.
Hosszú évek bizonyítják, hogy a legjobb labor háttered van Magyarországon. Szerintem, megvizsgáltattad amit vettél, és nem a nébihre vársz.

Ui. Írod a vám visszaigénylését. Ukrajna 5000 t-ig vámmentes volt az eu. felé. Nem sikerült ebbe a kvótába beleférni?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 17:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Szeretnék a kérdéseimre választ kapni, ha lehet. Tényleg nem örülnék neki, ha egyoldaluan
lennék tájékoztatva!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
"Ezt a rakás kérdést miért nem személyesen teszed fel "

Egyszerű, mert nem érek rá elmenni ezekre a megmozdulásokra.
Most pillanatnyilag Japanban vagyok két hétig magyar akácmézet eladni.
Azt gondolom, h ez nem csak nekem érdekem.
Előtte nemsokkal egy hétig Gulfood kiállításon voltunk Dubaj ban. Ha hazamegyek egyhétre ra megyunk egy kb tíznapos körre a közelkeletre az új arab nemzetiségü főállásu kollégával végigjárni a kiállításon szerzett új kontaktokat és a meglévő vevőket.
Előtte kirepülök egy napra brüsszelbe. Kérésemre Erdős Norbert képviselő úr fogad, mert szeretnék szakmai segítséget adni ahhoz, h hogyan lehetne minőségi oldalról fülöncsípni a beözönlő kínai mézet.
Nem egészen egy hónap mulva lesz egy nagy élelmiszerkiállítás Szingapúrban, ahol kiállítók vagyunk.
Itt éjjel fél kettő van és az ájulás határán írom le ezt is, csak azért, h ne tudjanak sötétben tartani mindenkit, azok akiknek most nincs más dolguk mint kitalálni
machinációkat a lejáratásomra.
Ma egyébként a legnagyobb japán mézüzemben voltam, a hordós japán mézimportban legnagyobb kereskedőház szervezésében, ahová bejött a tulaj a kedvemért annak ellenére, h vasárnap volt.

Azt is észre kellene vennetek, hogy gyakorlatilag én veszem egyedül folyamatosan a mézet Magyarországon ebben a szar mézpiaci helyzetben. Teszem a dolgomat, ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 17:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Bocsánat a helyesírasèrt:

"Az elfelejtett szállítmány beltartalmi....."

így helyes az idèzet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 17:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
"Az elfelejtett szálitmány beltartalmi....."

Itt valakik vmit nagyon félre értenek. Az számít behozatalnak ami Magyarországon kerül értékesítésre, nem? Ami átmegy rajtunk az nyilván nem, ellenkező esetben az országon naponta átrobogó kamionok ezrein szállított árút is behozatalnak kellene tekinteni, nem?
Azt hiszem, ha egy árút nem csak átvisznek rajtunk, hanem fel is dolgozzák nálunk az csak jó Magyarországnak. Na, pont ez tőrténik az általunk vásárolt ukrán mézzel, mert egyetlen kilót sem adtam eddig el belőle itthon. Jelentős része még az únióból is kimegy miért, mert jobb üzlet. Azt amit kiléptetünk arra visszakaphatjuk a befizetett vámot.
Megtehettem volna , h ezzel az alacsonyabb áron beszerezhető egyébként jóminőségű
mézzel látom el a magyar üzleteket. Akkor nekem is hasonló áron lett volna a mézem a polcokon, mint a kinai méz csomagolóknak, viszont összehasonlíthatatlanul jobb minőségben.
Nem tettem mert, ha ezt meglépem a büdös életben nem lett volna többé magyar méz a hazai üzletekben. Nem tisztelet járna ezért inkább, ahelyett, h itt megy a sárdobállás.
Kérdezem azoktól, akik most ennyire aggódnak azon, h ukrán mézet is vásárolok, hol voltak akkor, amikor csurig voltak az üzletek a kínai szeméttel? Akkor miért nem tetszettek aggódni?

Nagyon érdekes viszont számomra, h a nyilvános ukrán vámstatisztikákba (onnan veszi ez az internetes oldal át az adatokat, megkérdeztük) valahogy "véletlenül" minden egyes szállítmány fuvarleveléről a számok úgy kerültek át, hogy "feketítsenek"
bennünket. Pl a megengedett antibiotikum határértékeknél is! Csakhogy akik ezt elintézték (Ukrajnaban ilyet simán el lehet intézni kellő mennyiségü pénzzel) a csökevényes agyukkal arra nem gondoltak, h ezzel leginkább a mahinációjukat hiteltelenítik el. Ezekkel az antibiotikum határértékekkel ugyanis egyetlen kiló mézet sem lehet behozni Magyarországra. A NÉBIH 0,5 mikrogram /kg hatarertekre ellenőriz
minden egyes szállítmányt és nem 10 illetve 40 mikrogram/kg ra!

Döbbent vagyok, h bizonyos emberek a méhészek évi százmillós tagdijért(ból) mire nem képesek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 14:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Nem zörög a haraszt ha.......... :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 08:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
TakacsFerenc írta:
"nagyon elmentünk már itt másfelé a sajtófigyelőben"
Laci, egyetlen okból vagyok itt, mert elkeztek egyesek manipulativ módon alázni, persze nem csa ebben a topikban. Bőven volna más feladatom mint, h ezzel foglalkozzak. Nem szándékozom sokáig itt jelen lenni. A dolog akkor ment el "másfelé" amikor ezt nem akadályoztátok meg. Kérlek, h ne fanyalogj azért, mert kénytelen vagyok megvédeni magamat és rávilágítani a mögöttes érdekekre.




"Szóval kérdezz meg többeket, mi hangzott el, nehogy túlzottan egyoldalú legyen a tájékozódásod."
Téged kérdezlek Laci, mert hiteles vagy számomra. Nagyon kérlek, h válaszolj is minden kérdésemre, mert tényleg szeretnék tisztán látni (sokan vagyunk így ezzel). Utálom, ha manipulálnak, bárki is teszi azt.

Mondta e Cserényi v bárki más a vezetőségből, hogy ha Bross lesz az elnök én fogom irányítani az egyesületet?

Elhangzott e vagy utalást tettek e rá:
hogy hegemóniára törekszem a magyar mézpiacon,
hogy a mézkereskedők szövetsége támogatja ezért a jelenlegi vezetőséget,
hogy veszélyeztetem a magyar méhészetet, mert importálok mézet,
hogy Magyarországon keresztűl az únióba belépő körülbelül EGY!!! ezer tonna ukrán méz miatt áll a mézpiac,
hogy ezt az ezer tona mézet én hoztam be ,
hogy ezt az állítást (ha volt ilyen állításuk)mi támasztja alá,
hogy akár feltételezésként is elhangzott, hogy az ukrán mézet magyarként adtam el???

Volt e arról szó, h a mézpiaci összeomlást az elmult pár évben megduplázódott, jelenleg akár évi százezer tonnát is elérő, únióba bejövő kínai méz okozza?
Van e bármilyen cselekvési terve a jelenlegi vezetőségnek arra nézve, h hogyan védi meg a magyar érdekeket ezzel az importtal szemben? Ha van mi az?


Ezt a rakás kérdést miért nem személyesen teszed fel azokon a fórumokon ahol részt vehetnél,vagy ahol éppen
meghívott vagy?
Teljesen más lenne szemtől-szembe,sok félreértés vagy pletyka elkerülhető lenne.
De a méhész közélet bizonyos szereplői kerülik a nyílt vitát,megy az üzengetés régóta.
Meg a mentegetőzés,hogy éppen megint külföldön tárgyal sajnos nem lehet ott.
Van közös probléma(mézpiac),közös megoldás kell.

Feri,ez egy somogyi alapítású méhészfórum,Te- mint szintén somogyi-mégsem ismersz közülünk szinte senkit.
Mert nem jársz régóta K.várra,Fehérvárra,nem igazán érdekel a "sima" méhészek véleménye.
Ez a szakma túl kicsi ahhoz,hogy bármi is titok maradjon.
Példának okáért azt a Brüsszeli válaszlevelet amit a KTME kapott már régen olvasnunk kellett volna.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:55 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Az elfelejtett szállítmány beltartalmi értékéről.
Minőségi jellemzők:
nedvesség <20,0%.
HMF (hidroximetilfurfurol) <20,0 mg / kg.
Streptomycin <40 μg / kg.
Chloramphenicol <0,3μg / kg.
DIASTAZNE szám> 9
Tetraciklin <10 μg / kg.
Szulfonamidok <10 μg / kg.


Itt pedig egy szeptenberi szállítmány: https://www.importgenius.com/ukraine/ex ... 0%BD%D0%B0

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 13:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.10.10. 18:02
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: kondoros
Veszti1982 írta:
Veszélyes dolog ez az internet, mindent megjegyez, és árulkodik:

Az áru homogenizált mézet tartalmaz antibiotikum és enzim hozzáadagolása nélkül, HMF, Streptomycin, Chloramphenicol, Tetraciklin, Szulfadimidin, azok vannak benne az adott kritériumok alapján. A gyártó nem ismert, a származási helynek Ukrajna van megadva.
Arany Nektár Gmbh Magyarorszag Fióktelepe vevőként vásárol termékeket a Golden Nectar Ltd Ukrajna-tól.
Fogadó fél: Golden Nectar GBMH Magyarországi fióktelepe, Dunavarsány
Küldő fél: Arany Nektár LTD Ukrajna, Kárpátaljai régió

HR-kód 0409000000
Export dátuma 2015/04/22
Súly 20100
Ár 958187
Vámhivatal Code 978
Nyilatkozat száma: 305080005 \ 2015 \ 5318

513ft/kg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 10:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Bocs, ezek szerint összekeveredett az idézésnél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 10:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Abrakazabra!

Bükk semmi ilyet nem írt. Az idézet Tsanyitól származik. Az érvelésre majd térjünk vissza, de előbb javaslom átolvasni valamelyik részletes linket az NMR témájában, hogy érthető legyen a módszer mibenléte a mézvizsgálatok során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 07:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Szeretném ha valaki segítene nekem abban, hogy az Európai Bizottság teljes angol nyelvű válaszlevelét a magyar méhészek petíciójára hol találom meg, mert eddig nem leltem rá a neten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 07:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Veszélyes dolog ez az internet, mindent megjegyez, és árulkodik:

Az áru homogenizált mézet tartalmaz antibiotikum és enzim hozzáadagolása nélkül, HMF, Streptomycin, Chloramphenicol, Tetraciklin, Szulfadimidin, azok vannak benne az adott kritériumok alapján. A gyártó nem ismert, a származási helynek Ukrajna van megadva.
Arany Nektár Gmbh Magyarorszag Fióktelepe vevőként vásárol termékeket a Golden Nectar Ltd Ukrajna-tól.
Fogadó fél: Golden Nectar GBMH Magyarországi fióktelepe, Dunavarsány
Küldő fél: Arany Nektár LTD Ukrajna, Kárpátaljai régió

HR-kód 0409000000
Export dátuma 2015/04/22
Súly 20100
Ár 958187
Vámhivatal Code 978
Nyilatkozat száma: 305080005 \ 2015 \ 5318


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 01:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
TakacsFerenc írta:
"Jaj még valamit kérdeznék, mert mintha már azt írtad volna, hogy nem hoztál be Ukrán mézet, itt meg most azt írtad, persze,hogy vásárolsz ott is, mint sok helyen máshol."
Nincs ellentmondás Laci! Vásárolok mézet Ukrajnában is és abból a mézből, amit ott vettem 0, azaz NULLA kg ot hoztam be Magyarországra!


Sajnos nem bírom az ukrán nyelvet, a fordító meg néha nem fordít, hanem ferdít. Kérem, segítsen valaki, aki bírja a nyelvet, nehogy az tudatlanságom miatt esetleg rossz konzekvenciákra jussak, netán úgy tűnjék, hamis állításokkal manipulálnék...

https://www.importgenius.com/ukraine/bu ... fioktelepe


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 00:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
"nagyon elmentünk már itt másfelé a sajtófigyelőben"
Laci, egyetlen okból vagyok itt, mert elkeztek egyesek manipulativ módon alázni, persze nem csa ebben a topikban. Bőven volna más feladatom mint, h ezzel foglalkozzak. Nem szándékozom sokáig itt jelen lenni. A dolog akkor ment el "másfelé" amikor ezt nem akadályoztátok meg. Kérlek, h ne fanyalogj azért, mert kénytelen vagyok megvédeni magamat és rávilágítani a mögöttes érdekekre.




"Szóval kérdezz meg többeket, mi hangzott el, nehogy túlzottan egyoldalú legyen a tájékozódásod."
Téged kérdezlek Laci, mert hiteles vagy számomra. Nagyon kérlek, h válaszolj is minden kérdésemre, mert tényleg szeretnék tisztán látni (sokan vagyunk így ezzel). Utálom, ha manipulálnak, bárki is teszi azt.

Mondta e Cserényi v bárki más a vezetőségből, hogy ha Bross lesz az elnök én fogom irányítani az egyesületet?

Elhangzott e vagy utalást tettek e rá:
hogy hegemóniára törekszem a magyar mézpiacon,
hogy a mézkereskedők szövetsége támogatja ezért a jelenlegi vezetőséget,
hogy veszélyeztetem a magyar méhészetet, mert importálok mézet,
hogy Magyarországon keresztűl az únióba belépő körülbelül EGY!!! ezer tonna ukrán méz miatt áll a mézpiac,
hogy ezt az ezer tona mézet én hoztam be ,
hogy ezt az állítást (ha volt ilyen állításuk)mi támasztja alá,
hogy akár feltételezésként is elhangzott, hogy az ukrán mézet magyarként adtam el???

Volt e arról szó, h a mézpiaci összeomlást az elmult pár évben megduplázódott, jelenleg akár évi százezer tonnát is elérő, únióba bejövő kínai méz okozza?
Van e bármilyen cselekvési terve a jelenlegi vezetőségnek arra nézve, h hogyan védi meg a magyar érdekeket ezzel az importtal szemben? Ha van mi az?




"Jaj még valamit kérdeznék, mert mintha már azt írtad volna, hogy nem hoztál be Ukrán mézet, itt meg most azt írtad, persze,hogy vásárolsz ott is, mint sok helyen máshol."
Nincs ellentmondás Laci! Vásárolok mézet Ukrajnában is és abból a mézből, amit ott vettem 0, azaz NULLA kg ot hoztam be Magyarországra!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 21:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
bükk írta:
Ha egy üveges vagy akár hordós méz származási helyének Magyarország van feltüntetve, akkor annak kell egyezni valamelyik magyar standarddal. Ha nem egyezik hamis.


Így már érthető, hogy mit nem értesz Bross álláspontjában. Ez ugyanaz, mintha egy tudós talál egy új állatfajt az őserdőben, fellapozza a lexikont, nem találja, majd megállapítja, mint az öreg székely, hogy "Ilyen állat márpedig nincs!".
Magyarul tudományos szempontból sohasem jelentheted ki, hogy az adatbázisod teljes. Egyre jobban megközelítheted, minél több adatot viszel be, de sohasem mondhatod, hogy kész, mert sohasem tudhatod, hogy kész van-e.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 19:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Akkor a lentebbi nyilatkozatból megtudtuk, hogy ki vette drágábban a környező országokból az akác mézet, mint tőlünk? Kicsit furcsállom a mézes mentegetőzéseket!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 17:34 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Arisztaiosz írta:
........ A módszer igenis jó, még akkor is, ha a skót Food Standards Scotland (Bross szerint az angolok nem fogadják el a módszert) ez év derekáig nem javasolja a kizárólagos használatát, várva az európai referencia-vizsgálatok eredményeit:
http://www.foodstandards.gov.scot/sites ... 15%202.pdf
.....

Valóban Péter hivatkozott az angolokra, ezért én is próbáltam keresni a neten a témával kapcsolatban.
Semmi olyat nem találtam amiről ő beszélt.
Péter beszél angolul, tehát az általad linkelt oldalt nem érthette ennyire félre.....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 16:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Lehet :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 14:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Tsanyi!

Azért különös, hogy egy érdekvédelmi szervezet elnöki székére aspiráló jelölt ilyen vehemensen támadjon egy olyan vizsgálati módszert, mely a mézek eredetvizsgálatára és természetes voltának megállapítására egyaránt alkalmasnak látszik. Elgondolkodtat, hogy milyen érdek motiválhatja Bross Pétert, hogy alkalmatlannak láttasson egy olyan módszert, amit az egyik legígéretesebb vizsgálatként értékelnek a méz eredetének, természetességének megállapítására. Tagadhatatlan, hogy nem mindenre alkalmas ez a módszer, de mivel relatíve olcsón és nagyon sok paramétert mér, valamint a többi laboratóriumi módszerrel együtt alkalmazva aránylag nagyon kicsi hibaszázalékkal automatikus és nagy tömegű mintaelemzést képes elvégezni, a jövőben a szerepe és fontossága megkérdőjelezhetetlen lesz.

Azt is mindenki tudja, hogy mire alkalmas, és milyen referencia-minta adatbázisra van szükség az alkalmazása során. Nagyon okos érdekvédelmi kezdeményezésnek tartom azt a programot, mely egy nemzeti referencia-adatbázis létrehozására irányul, annak híján a módszer eredetazonosításra kevéssé lenne alkalmas. Nem véletlen, hogy a műszer-, szoftver-fejlesztők és forgalmazók egy nagyon széles földrajzi eredetű referencia-standard adatbázist hoztak létre és bővítenek folyamatosan.

A jelenlegi elnökség szakmailag helyes módon közelített a kérdéshez, s igyekezett a hagyományos vizsgálatok mellett ezt a -mézek esetében még relatíve újnak mondható- vizsgálatot is elvégeztetve eredményt elérni a hamisítások, csalások felderítésében, s kezdeményezte a hazai mézprofilok "könyvtárának" létrehozását is.

Ha valaki eddig még nem mélyedt volna el a módszer tanulmányozásában, annak tennék fel néhány linket, ajánlva a betekintést:

http://www.eurofins.co.uk/food-testing/ ... sting.aspx

Az alábbi link azért figyelemfelkeltő, mert Európa egyik vezető mézkiszerelő cége az idei évtől bevezeti ezt a vizsgálati módszert a saját laboratóriumában... Valamire csak jó kell legyen ez a vizsgálat, ha a legnagyobb már bevezette. Idővel talán hozzánk is "begyűrűzik", bár Takács úr is rendkívül dehonesztálóan nyilatkozott az NMR vizsgálatokról. Mintha Bross is az Ő "szinkron-hangja" lenne, mikor az NMR-ről nyilatkozik az előadásaiban...:

http://www.foodprocessing-technology.co ... ution.html

Ez a link a részletesebb kibontását adja a méz NMR-vizsgálatainak:
https://www.bruker.com/fileadmin/user_u ... er_bur.pdf

Ezt a linket érdekességként szerettem volna közzétenni. Jól illusztrálja, hogy az NMR technika alkalmazásával akár arra is választ kaphatunk, hogy melyik méh-faj gyűjtötte a kérdéses mézet. Az eddig is ismert volt, hogy a természetes eredetet DNS-vizsgálatokkal is lehet igazolni, de az NMR vizsgálat lényegesen olcsóbb módszer:
http://waset.org/publications/10001263/ ... rian-honey

Természetesen adhatnék még számtalan vizsgálatról is beszámolót, de úgy érzem, az érdeklődők maguk is találnak eleget. Inkább arra szerettem volna a hangsúlyt helyezni, hogy egy mézvizsgálati módszert nem szabad a választási kampányban felhasználni és az egyéni érdek mentén leminősíteni, elutasítani. Az érdekvédelmi tevékenység szempontjából indifferens, hogy kinek a fejéből pattant ki a módszer alkalmazásának igénye, a lényeg az, hogy eredményt érjünk el a hamisítások, csalások felderítésében. A módszer igenis jó, még akkor is, ha a skót Food Standards Scotland (Bross szerint az angolok nem fogadják el a módszert) ez év derekáig nem javasolja a kizárólagos használatát, várva az európai referencia-vizsgálatok eredményeit:
http://www.foodstandards.gov.scot/sites ... 15%202.pdf

Hogy mennyire jó, arra egy utolsó példa, az NMR használatának szükségességét a manuka- méz világméretű hamisításának ténye vetette fel. E módszerrel ma már nagy pontossággal megállapítható, hogy a kérdéses méz látott-e egyáltalán manukát...:
http://www.eurofins.hk/news/manuka-hone ... sting.aspx


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 13:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Kevered az össz. méhész számot illetve az OMME tagokat szerintem.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 09:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TakacsFerenc írta:
Cserényi az OV-n is beszélt rólam állítólag,

Állítólag...
Ezzel vigyázz, mert én ott voltam az OV-n de olvastam olyan eszelős hazugságokat, hogy ki, mikor és hogyan ordított és mit mondott, hogy az elképesztő.
Szóval kérdezz meg többeket, mi hangzott el, nehogy túlzottan egyoldalú legyen a tájékozódásod.

De nagyon elmentünk már itt másfelé a sajtófigyelőben.

Jaj még valamit kérdeznék, mert mintha már azt írtad volna, hogy nem hoztál be Ukrán mézet, itt meg most azt írtad, persze,hogy vásárolsz ott is, mint sok helyen máshol.
Akkor most igen vagy nem, mert ez nagyon sokaknak izgatja a fantáziáját. És ha igen, akkor mennyit? Már csak úgy nagyságrendileg, ha esetleg üzleti titok lenne.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.10. 09:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdv!
Azt hittem valami érdekes cikk de amint látom csak blabla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 23:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Fölteszem, a jogosan kifogásolt kifejezések nélkül:

" a nagy tételű ukrán mézet (884 tonnát) kizárásos alapon csak az Aranynektár importálhatta."

Aki még nem érti, hogy miről szól ez a bejegyzés és a hozzá hasonlók annak leírom: Bross lejáratásáról.
Cserény által kihirdetett stratégia az, hogy mivel Brosson nem tudnak fogást venni mert tisztességes, arra kell építeni, hogy Bross Takács "gyereke". Takács rajta keresztűl akarja megszerezni az OMME t.
Ebben a koncepcióban csak az nem érthető, ha Bross az én "gyerekem" én irányítom és nekem kell az OMME, miért engedtem meg neki, h lemondjon? Miért engedtem ki a kezemből az OMME t ha az enyém volt? Úgy ismertek, hogy ha nekem kell valami azt én kiengedem a kezemből, aligha?!

Cserényi az OV-n is beszélt rólam állítólag, de abban amit ott mondott szintén nem volt logika. Ki kéne végre találniuk egy használhatóbb történetet arra, hogy miért is vagyok én a főgonosz!
Egyrészt arról beszélt, h azért vagyok gonosz, mert hegemóniát akarok a magyar mézpiacon, ezért a kereskedők szövetsége is őket támogatja a választásokon.
A hegemonia azt jelenti, h én akarom felvásárolni az összes magyar mézet, nemdebár!
Ugyanakkor azt is felróják nekem, hogy nem a magyar mézet veszem hanem a külföldit. Most akkor mi a bűnöm, hogy minden magyar mézet én akarok megvenni vagy az, hogy nem veszem a magyar mézet?

Ez egy igazi magyar egzotikum, hogy a kereskedők szövetsége, tagjainak összes felvásárlójával együtt, beszáll a méhész érdekképviselet tisztújjításba a jelenlegi vezetés oldalán. Tudjátok ki az elnöke ennek a nagy tekintéllyel bíró szervezetnek: Klenáncz József.
Érdekes, hogy hirtelen most a választás előtt szólaltak meg, legalább öt éve nem adtak ki semmilyen sajtóhírt. Nagyon "értékes" vállalást tettek most, miszerint felirják a cimkére a méz valós eredetét. Miért nem szeptemberben jöttek ezzel elő, amikor a tagjaiknak azon része aki belföldre csomagolt, szinte mind kínai mézet tett az üvegbe. Megspórolhattuk volna a brüsszeli tüntetetést meg az egész őszi média harcot a kínai méz ellen. Ha rajta lett volna az üvegeiken , hogy kínai (legalább akkora betűkkel
mint az Aranynektáros üvegeken, hogy magyar) méz van benne a kutya nem vette volna meg.

Ami viszont tény, h én több magyar mézet vettem meg időarányosan a mostani, mint az előző szezonban. Nem én hagytam cserben a magyar méhészt! Nyilván azért van ez így, mert kialakult, fogyasztói kiszerelésű méz vevőkörben stabilabb, állandóbb az igény, mint azoknál akik hordóban gyarmatáruként adják el a mézet. Ha élelmiszer láncoknak adok el ott mindíg van megrendelés, ahogy fogy a polcról.
Nem inkább ilyen szövetségesre volna szüksége az OMME vezetésnek?

Az is egy nagy téveszme, miszerint nekem kell az OMME. Ez nagy tévedés, a helyzet fordított. Sokkal inkább szüksége lenne egy jó méhész érdekképviseletnek olyan támogatóra mint én vagyok (piacismeretek, méz szakmai ismeretek, piaci erő) mint nekem az OMME re. Tudok magyar mézet venni nélkülük is. Nem rajtam múlott a kapcsolatunk megromlása, hanem az OMME valódi irányítóján Cserényi Péteren.
Lacival jól együtt tudtunk működni.

Most azon pörögnek, h Ukrajnában is vásárolok mézet. Igen, mint ahogy Ausztria kivételével az összes szomszédos országban is. Ezen kívül vettem még mézet tavaly spanyol, olasz, görög méhészektől is. Igen van cégem Ukrajnában. Én az összes vevőim felé vállaltam, hogy csak közvetlen termelőtől származó mézet csomagolok. és nem veszek a nemzetközi kereskedelemből homogonizált, számomra megbízhatatlan tételeket. Amíg az únión belül viszonylag könnyű megoldani a közvetlen vásárlást a termelőktől, únión kívül csak úgy lehet, hogy ha céget csinálok az adott országban. Meg kellene érteni, hogy a csomagolt mézek piacán csak úgy lehet megmaradni, ha egy vevőnek mindent tudok adni ami neki kell, származásban, árban, minőségben egyaránt. Ha nem tudom mindennel ellátni ami neki kell elvesztem és magyar mézet sem vesz tőlem.

Egyébként arról a hamis sejtetésről, hogy mi közel ezer tonna ukrán mézet importáltunk volna Magyarországra, csak annyit tudok mondani, hogy erről akkor van értelme beszélni, ha van olyan ember aki ezt velünk kapcsolatban felelőséggel ki meri jelenteni. Miért írom ezt, mert más dolog sunyi módon sejtetni valamit és más vállalni a felelősséget egy ilyen kijelentésért. Ezennel felteszem a kérdést, hogy ki állítja ezt rólunk!
Ha valaki megnézi az EU import statisztikákat azt fogja látni, h a kicsi gazdag Hollandia vette a legtöbb kínai mézet (több tízezer tonnát ha jól emlékszem) ami azért is nyilvánvaló képtelenség mert Hollandiában nincs egyetlen jelentősebb mézcsomagoló sem. Ezt csak azért írom le, mert az égvilágon semmit nem jelent , h az adott úniós országba mennyi únión kívüli méz lép be, mert az semmit nem mond arról, h az az únión belül hova kerül. Erre jó példa, hogy kínai mézből pl egy kiló sem jött be a statisztika szerint Magyarországra, mégis tavaly tele voltak vele az üzletek.
Húszezer tonnát importált az únió ukrán mézből tavaly. Ebből ezer tonna Magyarországon keresztül jött be, amiben nincs semmi meglepő hiszen szomszédos ország. Elképesztő viszont azt állítani, hogy az az ezer tonna ukrán méz okoz piaci zavart az EU ban, ami éppen Magyarországon keresztűl lép be(nem mindha nem lenne mindegy, h hol lép be) és nem a bejövő százezer tonna kínai szemét.

Állítólag, most az az OMME vezetőség programja, hogy mindenfajta mézimport ellen fel kíván lépni. Ez azért elképesztő melléfogás, mert az EU nem termeli meg a szükséges méznek a felét sem. Azért veszélyes mert elvonja a figyelmet a valódi problémáról. Nem a valódi mézek versenye tesz tönkre bennünket, hanem a százforintos rizsszirupból előállított szemét, amiből annyi "terem" amennyit csak megvesznek, míg valódi mézet mindenhol egyre nehezebb termelni, miközben a világon a mézfogyasztás dinamikusan nő. A kínai szemét úniós importja az elmul 4-5 évben megduplázódott és ha lesz rá vevő akár egy két év alatt újra megduplázódhat.
Ezt egyetlen más (valódi mézet előállító) ország sem tudja produkálni.

Vannak közös érdekeink. Nekem ugyanúgy nem érdekem, hogy bejöjjön Európába százezer tonna kínai mocsok mint a magyar méhésznek. Az igazi bajuk velem Cserényiéknek az, hogy a balkezem kisújjával többet tudok tenni ez ellen mint a teljes OMME vezetés eggyüttvéve. Ezt megmutatta, hogy sokak segítségével kivertem Magyarországról a kínai szutykot. Miközben Cserényi ellenünk dolgozva, olyan kijelentéseket tett a médiának, h ő nem vár semmit a brüsszeli tüntetéstől.

Sok problémával küzd a magyar méhészeti ágazat, de ebből egy igazán az életbevágó mégpedig az, hogy milyenek lesznek az értékesítési lehetőségek. Amennyiben nem lehet megállítani a kínai szemét áradatát hosszú évekre fel kell készűlni a nyomott mézárakra. Ha valaki azt hiszi, hogy már a gödör fenekén vagyunk és nem csúszhatunk lejebb, nagyot téved. Kérdezem, hogy a mostani OV n a vezetőség mennyi időt szánt arra, hogy a jobbnál jobb terveit ismertesse arra vonatkozóan, hogy hogyan védi meg a magyar mézet a kínai dömpingtől, és mennyi időt szánt arra, hogy
Brosst alázzák? Szerintetek mi a fontos számukra?

A választásokról még annyit. "Gyönyörűség" látni, hogy mennyi energiája van a jelenlegi vezetésnek arra, hogy a pozicióját megtartsa. Kár, hogy a méhészek érdekében az elmult években nem voltak ilyen aktívak. Az OMME nekik kell, de nagyon! Azért mert ezek emberek teljesen jelentéktelenné válnak a mostani poziciójuk nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 23:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Feri!
Azt mondják mindenkinek az esik legrosszabbul,amikor őt böködik, de egy kívül álló ezt egész másként láthatja. Ez a kis "somolygós fricska" amit beidéztél, szerintem a legtöbb embernek fel se tűnt volna.
Így talán már mégegyszer elolvasva jobban elgondolkodnak azon az egy szón, de nagy jelentőséget nem fognak neki tulajdonítani.

A hordókról meg akinek a te neved ugrana be, az vagy vak, vagy nem tud olvasni, esetleg mikndkettő, vagy annyira elfogult, mint más fórumokon egyesek, akiknek mindenről mindig ugyanaz jut eszükbe. Ugyanis ezeken a hordókon elég jól olvasható nevek vannak.
Más kérdés, hogy ha az egyiken lévő nevet beírja bárki a keresőbe, akkor talán tényleg kibuknak valamikor hozzád köthető találatok, de ez se sugallat, hanem tény, természetesen egyáltalán nem jelenti azt, hogy most is közöd van hozzájuk, bármennyire is így gondolják ezt sokan itt is.
Nekünk, akik felvállaljuk a nevünket, és így írogatunk, gyakran el kell viselnünk itt az interneten bizonyos kritikákat, és sajnos szarul esik akkor is ha nem, és akkor is ha jogos. Hidd el, így vagyok ezzel én is.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 22:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Szia Laci! Végre egy ismerős, ebben az ellenséges közegben!

"Mivel a fórumélet éber őre átmenetileg a hozzászólás átgondolására inspirálta a mézpiac megmentőjét, mégsem törlöm, hátha Feri nem óhajtja a választási kampány oltárát újfent felékíteni a saját gondolataival. "

Laci te tényleg nem veszed észre, h ez ugyanaz a stílus mint az én törölt írásom?
Nem , tényleg nem ugyanaz, sokkal cinikusabb!
És, hogy ilyenből van jónéhány töröletlenűl az alázásomra.

Persze, hogy nem akarok erre a szintre sűlyedni. Mégegyszer leírom, provokáltalak benneteket, hogy tükröt tartsak, hogy mit megengedtek embereknek velem szemben.
Most akkor én vagyok a tükör vagy Te?

Igazi gyöngyszem Arisztaiosz hordófotókkal illusztrált mesteri machinációja, amivel olyan látszatot kelt, mindha közöm lenne a feltett fotókhoz. Jó sok munka lehetett ezt így összeszedegetni, összerakosgatni. Ti elhiszitek, hogy ez az ember egy hétköznapi méhész? Véletlenül nem egy a méhészek tagdíjából fizetett főállásu manipulátor van a háttérben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 20:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Feri!
Attól, hogy valakit nevén szólítanak, az még nem személyeskedés. (lásd ez a hsz.)
Ellenben úgy is lehet személyeskedni, hogy a nevét le sem írod.

A Moderátort meg kár bírálni, meg fölösleges is. Szerintem nem a mondanivalódba kötött bele, csak az a stílus nem jöhetett be neki, amiről nem régen még te is úgy nyilatkoztál, hogy nem kívánsz addig süllyedni.
Hidd el, nem is kell. Vannak helyek, ahol ezt nap mint nap megteszik, többször.

Üdv: Tükör (az igazi)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 20:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
ezen az oldalon nem divat a személyeskedés, hm ez szerintetek mi:

"Mivel a fórumélet éber őre átmenetileg a hozzászólás átgondolására inspirálta a mézpiac megmentőjét, mégsem törlöm, hátha Feri nem óhajtja a választási kampány oltárát újfent felékíteni a saját gondolataival. "

Tudnék még hasonlókat kigyüjteni, ha volna kedvem és főleg időm. Egyébként szándékosan írtam most a fentihez hasonló stílusban (nem volt ez itt szokásom) én is a hozzászólásomat. Látjuk az eredményt.

Még egy lényeges dologra felhívom a figyelmeteket én odaírtam az írasomhoz a nevemet. Itt viszont van egy két főállású (ezt azért írom, mert ennyi munkát belefektetni nem tudna olyan akinek más komoly feladata is van) manipulátor, aki álnév alatt simán folyamatosan jelen lehet ebben a stílusban.

Az az érzésem kéne ide egy igazi tükör.

Kedves Moderátor az én nevem Takács Ferenc benned kit tisztelhetek? Ezt csak azért kérdezem, mert eddíg legalább azt tudtam, hogy te ki vagy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 19:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:taps :taps :taps
Le a kalappal a gyors reakciód előtt! Még a moderálás előtt volt szerencsém elolvasni a Feri írását is, így még szembetűnőbb és dühítőbb írásod!
Én sem értem, hogy miért kell a választás mögé bújni, senki nem azt rótta fel hogy ki kinek a "gyermeke", vagy melyik oldalon is áll éppen. Itt a mézpiacról, a hazai felvásárlás stagnálásáról volt szó. Szóba került az utóbbi időben rengeteg tény, amit most már itt is, fotókkal is alá sikerült támasztani. Nincs itt semmiféle lejárató kampány, semmiféle összeesküvés elmélet, ezek a tények. Eddig is teljesen felesleges volt tagadni, titkolni. Már anno akkor bűzlött a dolog, amikor a TV-interjú alatt a kamera kizárólag a Klenácz-címkét mutogatta....
Tisztában van szerintem mindenki azzal, hogy a kereskedőt a profit hajtja. Hogy a minél nagyobb haszon megszerzése a célja. Semmi gond nincs is ezzel! Csupán az addigi hazai "beszállítóit" nem kellene félre vezetni, hamisan tájékoztatni. Értjük mi, bár friss kaposvári méhészként a hungarikum védelme és érdekei, tisztasága, becsülete mellett volt a demonstráción, attól még az Ukrán-Szlovák-Román-....Belga... méz olcsóbb, és a világpiac simán megveszi egy címke átragasztása után Magyarként! Sőt, mivel mindig, mindenhol az a tény van hirdetve, hogy csakis a termelőktől közvetlenül vásárol, és igen széles termékpalettán a magyar méz csak egy kis szereplő, így még átcímkézés nélkül mehet eredeti megjelöléssel is! Hiszen a vevő tud válogatni, ő dönt ár alapján. Kell a minőség, vagy van kicsit olcsóbb de azért még jó is. És igen, lehet a hazai "konkurenciát" egy csuklómozdulattal megverni, hiszen míg a többiek viszik az Olasz-Osztrák-Német piacokra a magyar mintát és árajánlatot, kapásból lehet bőven alájuk ígérni, hiszen van az a termékpaletta..... Egy apró húzással máris kiszorult a Hungarikum az eddigi helyekről, és a felvásárló máris közölheti a termelőkkel, hogy "...nem kell az akácméz, áll a piac..." Közben dehogy áll! Dübörög, látjuk a havi bontású kimutatásokat, jönnek-mennek a kamionok... Kintről kicsit befelé, aztán szinte fékezés nélkül tovább acélországba.
És igen, a politikából megtanultuk már azt is, hogy attól hogy valakinek a neve szerepel egy cégben, vagy csak a telephely megegyezik egy másik cégével, attól még semmi köze nincs hozzá, nem is Ő volt, az egy másik cég, amúgy meg az rokon-barát-ismerős-hajléktalan, vagy maximum minimális tulajdonrésze van csak, és nem ő a döntéshozó....
Itt tartunk, erről beszéltünk eddig, és nagyon nem a választásoktól, vagy hogy kinek is kell az OMME! Mindenki megéri a pénzét....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 18:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Párducom!

Nem a tüntetések hatására állt le a kínai import. Merészkedtem feltenni a Fórumra a hazai export-import adatokat novemberrel bezárólag havi bontásban. Nem láttad?
https://drive.google.com/file/d/0B5P2M9 ... sp=sharing

A linkből látható, a két kamionnyi kínai méz mely hónapokban érkezett az országba. A tüntetés október legvégén volt.

No, de ne látsszunk naivabbnak, mint amilyenek vagyunk, -mint ahogy többször beszéltünk róla- feltehetően más csatornákon is érkezhetett hozzánk kínai származású méz. Mire alapozom ezt az állításom? Néhány fotót feltennék illusztrációként:
A képek már szerepeltek ugyan a neten, de a Fórumon nem, csak utalások történtek rájuk. A fotók egy hazai fémkereskedés telephelyén készültek, a további illusztrációk, név, telephely a "szerkesztőségben".

Csatolmány:
hordó 4.jpg


Az első kép a nemzetközi mézpiac "állatorvosi lováról" készült, a szegény pára minden szimptómájával. Belgiumból származó vegyes virágméz, spanyol importőrrel, kínai eredettel...

Csatolmány:
hordó 3.jpg


A második képen hazai kiszerelő kínai eredetű akácméze. Valószínűleg a hivatalos statisztikában megjelent kínai tételből származó méz, továbbértékesítés céljából, feltehetően egyszerűen átcímkézve.

Csatolmány:
hordó 2.jpg


A harmadik tétellel látszólag minden rendben, akácméz az Unióból. Kissé nehezen olvasható a címke, azoknak, akik nem tudják olvashatóvá nagyítani, megpróbálok segíteni. A méz forgalmazója: Natur Products-Németh, s.r.o. Nicsak, hiszen ez a kiszerelő cég majdnem magyar, a telephelye Ipolyszakálloson található, a cég tulajdonosa magyar identitású, és korrekten címkézett uniós akácmézet rejthetett a hordó. Nézzünk már rá alaposabban:
http://www.zoznam.sk/firma/2000004/Natu ... ky-Sokolec

(Ahogy nézegettem, szemet szúrt a cég elérhetőségén túl még egy érdekesség, zárójelben megosztanám: hiszen Ipolyszakállosnak van egyéb mézes vonatkozása is, ebben a faluban van a székhelye egy közismert hazai mézkereskedelmi vállalkozásnak is.
http://www.finstat.sk/30999375/obchodny_register

A cég ma is működik, ráadásul a múltban összekötötte őket a Natur Products-Németh s.r.o. tulajdonosának személye is, Németh Árpád 1993-tól 1997-ig volt ügyvezetője a Golden Nectar Slovakia s.r.o.-nek.)

No de e kitérő után foglalkozzunk inkább a lényeggel, hiszen kérdésedben a szlovák és román mézbehozatal nagyságrendjének eltérését is firtattad.
Látható tehát, hogy ezen utóbbi tétel kilóg az eddigi sorból, hiszen teljesen legálisan került hozzánk a kiváló minőségű akácméz. Egyébként a Natur Products-Németh cég a mézüzemében 2000 t mézet szerel ki évente, s Szlovákia köztudottan méz-, azon belül is akácméz-nagyhatalom.
http://www.naturproduct.sk/o-nas.xhtml

Bonyolultnak látszik, de egyszerű ez, mint a faék. Nincs miért csodálkozni tehát azon, hogy Szlovákiából miért importálunk mézet, ráadásul a mi oda irányuló méz-kivitelünk meghaladja az onnan behozott mennyiséget (222,3 t kivitel, 148,7 t behozatal). Ugyanezen adatok tavaly Románia vonatkozásában:153,1 t kivitel, 11,9 t behozatal. A nagyságrendi eltérés eredetét nem ismerem, csak bízhatok benne, hogy nem egyszerű utaztatásról lehet szó, de feltehetően elsődlegesen a méz ára befolyásolhatta , hogy nem volt érdemes Romániából behozni mézet, valószínűleg az ukrán méz alacsonyabb árfekvése indokolta, hogy az onnan származó behozatal az összes behozatalunknak mintegy 57 százaléka volt.

Az már a kérdésed szempontjából indifferens, hogy Németh Árpád cége természetesen jelen van a román mézpiacon is: http://adatlistazo.hu/naturproduct-mezf ... o-romania/ , de gondolom, az sem titok, hogy hazánk jeles mézkereskedő cége is szerepel Romániában
http://www.listafirme.ro/golden-nectar- ... l-2399820/ , s a világ számos más pontján is. Lassan mindenki mindenütt ott van és ott lesz, s innentől kezdve nincs min böstörögnünk: tudomásul kell vegyük, hogy a kereskedelem a profit termeléséről szól.

A lényeg, hogy az európai mézpiacon sem a magyar termelés a meghatározó (a világpiacon még kevésbé), sem mennyiségben (utóbbi évek akác terméskiesései), sem árban nem tudunk versenyezni a globális mézpiacon. Ukrajna is itt van a szomszédban, s mostanság az Unióba már vámmentesen szállíthat. Ha mézének szermaradvány-problémáin (antibiotikumok, szulfonamidok) úrrá tud lenni, termelési potenciálja és árai révén jelentős tényező lehet az uniós mézpiacon. A nemzetközi elemzések a török előretörést is valószínűsítik, az európai bevándorláspolitikai válság megoldásának farvízén a jövőben a török méz is tovább gyengítheti a pozíciónkat.

Tudomásul kell vennünk, hogy kivitel-orientált a mézágazatunk, s e piacunk bővítésére kevés kilátásunk van. A belföldi fogyasztás növelése lehetne az egyik kitörési pont, de az nem megy egyik napról a másikra. Bross Péter a jó marketing-munkában és az apiterápiában bizakodik, de ezek önmagukban még édes-kevesek, a fogyasztói szokások megváltozása rendkívül hosszú folyamat, akár egy új generáció is kevés hozzá, s azt se tévesszük szem elől, hogy a vásárló erősen ár-orientált a méz esetében is, magyarán: a "lé" határozza meg a tudatot. Itt is van még behozni valónk. Rövidesen kiderül, hogy a hazai méhsűrűség problémáját mely tényező oldja meg. A magam részéről hajlamos vagyok dr. Cserényi Péter vízióját elfogadni: a hazai méhészeti ágazat problémáit a közgazdasági tényezők fogják megoldani.
Nos, miközben mindezeket írtam, menet közben megjelent Takács úr is. Nálánál jobb mézpiaci elemzést szerintem egyikünk sem képes adni, gondolkodtam, hogy törlöm a saját hozzászólásomat. Mivel a fórumélet éber őre átmenetileg a hozzászólás átgondolására inspirálta a mézpiac megmentőjét, mégsem törlöm, hátha Feri nem óhajtja a választási kampány oltárát újfent felékíteni a saját gondolataival. Ha mégis újrafogalmazná a mondanivalóját, szerintem nyugodtan megkérdezheti bármelyikünk tőle: miért volt szükség egyszerűen hazugságként aposztrofálni az ukrán mézbehozatal tényét. Talán a választási kampányt nem szolgálta volna az őszinte válasz?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.09. 17:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Megkérem Takács Ferit, hogy a mondanivalóját személyeskedés nélkül írja le újra.
Ez a hangnem itt nem divat.
Privátban elküldöm neki az eredetit, ha nem mentette volna el.

Moderátor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 21:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
H.apci azt gondolom félre értesz. Elvenni mit én ugyan nem! Mint le is írtam felőlem mindenki azzal foglalkozzon amivel szeretne, tud, akar, és valamit lát az adott dologban.

Én csak azt akartam mondani, hogy
- mindenki úgy FOGALMAZ, mintha ez a világ egyetlen és legtermészetesebb dolga lenne. csak méhészkedni.
- fogalmaz egy olyan újság, ahol én nem ezt szeretném olvasni, mindenki tanul valahonnan, na pont ezt a tudás anyagot hiányoltam most, és ott olvasom a már idézett sorokat.
-biztosan remek kiegészítő jövedelem lesz, addig amíg ezeket a "csalfa" sugallatokat a szomszédaid is magukénak nem érzik " " mert lássuk be, ha valaki jól csinálja az is" "
- nem is emeltem szót a több lábon való állás ellen, manapság ez itthon nem is lehet vitaindító. De a több nálam kimerül 2 ben (indoklom is)
-"egyik évben az egyik megy .." megy az azért ha meg van a kellő szaktudás és szorgalom, idő, valamint naprakészség, stb .. sorolhatnám (és itt általánosságban beszéltem bármilyen szakmáról)
- amikor ma kis hazánkban a méhcsaládok számáról beszélünk, hogy mennyi (és tudjuk, hogy vannak fölállású méhészek) nem szerencsés ez a megfogalmazás, erre írtam árnyaltabb ez a kép, ez lett volna a mondanivalóm lényege azt hiszem.

Nem is szándékozom én vitázni ezen, kár is lenne, csak egy észrevétel volt, ami csak engem bántott :)

De apci, kitartást és sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Pontosan! Érdekes standard lenne abból.... talán még manioka-spóra is lenne benne... Vagy fene tudja mi. Esetleg rizs-pollen...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 19:35 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
...Nyilvánvaló,hogy ez csakis a mézhamisítás miatt történhetett.
Az NMR mézvizsgálati technológia hatékony eszköz lehet,amely segít megkülönböztetni a hamis mézeket
a természetes mézektől.


Igen én is így gondolom és látom a szaksajtó is.
Ennek ellenére az OMME egyik elnökjelöltje nagyon keményen küzd az NMR ellen. Péter, nem titok Ő az, valahogy nagyon fordítva ül a lovon.
Azzal érvel, hogy egy keverékméz nem fog stimmelni a standardokkal. Valóban nem, de pont az ellenkezőjét kell vizsgálni!
Ha egy üveges vagy akár hordós méz származási helyének Magyarország van feltüntetve, akkor annak kell egyezni valamelyik magyar standarddal. Ha nem egyezik hamis.
Egy Rolex óránál, de egy élelmiszernél sem azt vizsgálják, hogy ki, miből, hol hamisította.
A hirekben gondolom Ti is többször olvastátok, hogy ismeretlen eredetű, vagy hamis papírokkal szállított húst, vagy gyümölcsöt, szeszes italt ....... semmisítettek meg. És ha a méz ismeretlen eredetű?
Szerintem a hazai méhészeknek is ez lenne a legfontosabb, hogy Magyarnak feltüntetett méz valóban tőlünk származzon!!!
Ehhez pedig az NMR lehet az egyik fontos eszköz.
Ehhez még egy dolog kell, hogy a szükséges mintákat NE A KERESKEDŐKTŐL, FELVÁSÁRLÓKTÓL gyüjtsék be a standardokhoz.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 18:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Mézpiaci elemzés 2016.február, Ron Phipps:
http://www.ahpanet.com/page/IntlHoneyMarket

Néhány részlet:

Az elmúlt 12 hónapban a nemzetközi mézpiacon az árak összeomlottak,ez az árcsökkenés bizonyos piacokon
a 40-50%-ot is elérte.
A világ fejlett mezőgazdasági területein komoly problémát okozhat a beporzásban ha a méhészek nagy
számban felhagynak,vagy csökkentik a méhcsaládok számát a mézárcsökkenés miatt.
A mézár 2014. utolsó negyedévében érte el a csúcspontját.
A mézpiacnak sürgősen szüksége van egy Stabilitási Pontra.(kereslet kontra kínálat)

Ukrajna mézexportjával 2015 végén problémák adódtak a méz antibiotikumokat tartalmazott.
Állam átmenetileg leállította az exportot,2016-ban az exportáraikat szignifikánsan csökkentették.

Kína méz újra az USA mézpiacán.
Pontosan nem tudni még a részleteket és sok a bizonytalanság,de minden bizonnyal hatással lesz a piacokra.

Globális méztermés és méhészet.
2007-2014 között a világban a méhcsaládok száma 8%-al emelkedett.
Ugyanezen időszak alatt a mézexport 61%-al emelkedett.
Nyilvánvaló,hogy ez csakis a mézhamisítás miatt történhetett.
Az NMR mézvizsgálati technológia hatékony eszköz lehet,amely segít megkülönböztetni a hamis mézeket
a természetes mézektől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 17:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
esport!



Kezdő vagyok. 2012 március 22-én vettem az első méhcsaládomat. Április 10-én elfagyott az akác országosan 80%-ban. Nálunk 100%-ig. Repcét napraforgót nem vetnek a környéken. Vándorolni nem tervezek. Úgy hogy had ne akarjak már csak ebből megélni. Viszont légy szíves ne vedd el tőlem a lehetőséget, hogy méheket tarthassak a családi szükségletek kielégítésére. Ez 2014-ben 80kg 2015-ben 50kg-ot jelentett. Mind megettük. Közben tanulok. Méhészkedni is, kaptárt készíteni is. Igen tanulságos lenne, ha feltenném az általam készített kaptárak evolúciós fotóit. Nekem a méhészkedés nem munka. A melót napi 12-14 órában végzem, gépkocsivezetőként, 2-3tonnákat pakolva. Most hétvégén pihenésképpen csináltam egy kaptárt, és alig várom, hogy kaptárt bonthassak. Nem vágyom üdülni, Welleszbe, a méhészet tökéletes kikapcsolódás. Nem ismerem a stresszt. Ha sikerül felfejlődnöm, kiváltom az őstermelőit, és egy remek kiegészítő jövedelmet remélek a méhészetből. A több lábon való állás fogalma sem új keletű dolog. Egyik évben az egyik megy, a másikban a másik.




H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 17:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Köszönjük az adatokat Arisztaiosz!

MMME közlemény írta:
Kínai eredetű mézet 2015. október óta tagjaink nem importáltak.

Jééé! És mi történt októberben? Csak nem a tüntetések hatására hagyták abba?
Azért engem az is érdekelne, hogy Spanyolországból azt a sok mézet ki hozta be és mivé csomagolta?
És a belga import? Az jó drága méz lehetett ismerve az ottani bérszínvonalat.
És az mivel magyarázható, hogy Szlovákiából 10-szer annyi méz jön be mint Romániából?
A fenti kijelentést ki ellenőrzi, mi a garancia hogy ez így is lesz?
Egyáltalán hogyan ellenőrzik, hogy amit megvesznek mézet az nem csupán méznek látszó tárgy?
Ki bírják mutatni laborral a hightech vegyipari hamisítványokat?
Valaki ezekre válaszolna?
Hapiary?
"borsod"?

+1: Kedves kereskedő nénik, bácsik! Nem kéne bocsánatot kérni a tisztességes magyar méhészektől az eddigi tevékenységük miatt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 16:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Hapiary!

Ígértem, hogy pontosítom az előző hozzászólásomat. Utánanéztem, az Aranynektár képviselője valóban nemvolt ott a MMME ülésén, mostanság a cégek közül csak az Aranynektár nem tagja az Egyesületnek (Méz-Világ belépett). Innen érthetőbb az Egyesület MTI-s nyilatkozata: a mézkereskedő és -csomagoló egyesületbe tömörült vállalkozások (azaz az egyesület tagjai) 20 t ukrán mézet vásároltak, a nagy tételű ukrán mézet (884 tonnát) kizárásos alapon csak az Aranynektár importálhatta.
Tükör írta:
http://os.mti.hu/hirek/115368/a_magyar_mezkereskedok_es_mezcsomagolok_egyesuletenek_kozlemenye


Természetesen ez a mennyiség nem feltétlenül a hazai polcokon landolt, de akárhol is kötött ki, egyrészt a hazai termelői méz árán kívül az üvegezett méz piacát is rontotta, másrészt még komolyabb piaci zavart okozhatott a külföldi, hordós mézek esetében, hiszen az alacsony "dömpingárnak" jelentős árletörő és piaczavaró hatása lehetett a már "beállt" piacokon.

Bár a kereskedelem még a mi "édes" szektorunkban is elsősorban a megszerezhető profitról szól, de a MMME közleménye alapján prognosztizálható, hogy a szakma igyekszik összezárni a hegemonisztikus törekvésekkel szemben. Mi meg majd demonstrálunk nyakra-főre, kölcsönösségi alapon egyszer a kínai, másszor majd az ukrán méz ellen. A lényeg, hogy győzzünk, Takács úr megígérte, hogy a győzelem esetén 50, de akár 100 %-kal is nőhet a méhészudvarokon a méz ára...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 15:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Azért mert nem értenek hozzá, abból ítélnek ami kívülről látszik, főleg a falun :mrgreen: .
Annyit látnak hogy az ürge jön megy, van a portán minden, kocsi-k utánfutó, anyám tyúkja stb...ergó van lé.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 15:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.24. 21:55
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Az a tapasztalatom, hogy a "civil" emberek valamilyen oknál fogva, a méhészetet egy nagyon egyszerű dolognak gondolják. Még az okára nem sikerült rájönnöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.08. 10:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Sziasztok!

Majd az adminok eldöntik hogy maradhat - e amit írtam vagy nem ( ha nem előre is elnézést)

Én a Méhészet 2016, márciusi számában felháborodva olvastam egy cikket a 16. oldalon, idéznék is belőle

"Jelenleg burgonya és epertermesztéssel foglalkozom, a párom pedig ha itthon lesz állatokkal szeretne. Ő a jó megélhetést látja a méhekben, mert lássuk be, ha valaki jól csinálja az is"

A cikket végigolvasva is vegyes a kép, de ez a pár sor szerintem felháborító. És nem is értem ilyen cikk hogyan jelenhet meg egy újságba, főleg a fenti mondatok. Az én személyes véleményem elnézést az egyszerű fogalmazásért "egy seggel egy lovat" a mai világban talán még kettőt, de a többet már nem lehet 100% an csinálni. "Ha valaki jól csinálja az is", mint minden mást az életben, csak jól kell csinálni és akkor abból bizony szépen megél, de persze szeresse. A környezetemben rengeteg embert tudok mondani aki nem méhész hanem ezer más munkát csinál és szépen meg is él belőle, nagyon szépen. De sok olyan is van aki csak kényszerből fogott bele valamibe és hát vagy nyöszörög vele, vagy már régen abbahagyta.

Ez a cikk az újságban számomra nem sokat ért egy tavaszi védekezésről, vagy bármi egyébről szívesebben olvastam volna. Továbbá nem tartom szerencsésnek azt a sugallatot sem, hogy ez egy olyan ágazat amit 6 másik mellett még lehet csinálni.

Remélem a nem tetszésem nem bántott meg senkit! Valamint remélem átment amit írni szándékoztam.

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 23:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Hapiary írta:
Pöte írta:
A közleményből:
"2015 évben az Ukrajnából érkező 904 tonna mézből tagjaink mindösszesen 20 tonna mennyiséget vásároltak. "
Azt meg tudjuk, hogy melyik két kereskedő nem tagja ennek a szervezetnek...

Aranynektár és Mézvilág KFT . Az Aranynektárnak van cége Ukrajnában.


Hapiary!

Lehet, hogy én hallottam rosszul, de az Aranynektár ügyvezetője, Városi István ott volt a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének ülésén, feltehetően nem megfigyelőként.

A MMME adataiból pedig a Mézpiaci hírekben elhelyezett export-import adatok is részben kiegészíthetők, a sajtóközlemény szerint decemberben eszerint további 100 t ukrán eredetű méz jött be, az összes import 1591 t volt 2015-ben (decemberig az összes import 1415 t volt).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 21:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hapiary írta:
Pöte írta:
A közleményből:
"2015 évben az Ukrajnából érkező 904 tonna mézből tagjaink mindösszesen 20 tonna mennyiséget vásároltak. "
Azt meg tudjuk, hogy melyik két kereskedő nem tagja ennek a szervezetnek...

Aranynektár és Mézvilág KFT . Az Aranynektárnak van cége Ukrajnában.



Én úgy tudom a Mézvilág épp most lépett be.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 20:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:taps :D
Ennyi
A többiek természetesen nem vásároltak, és ezt le is merték írni, vállalják, elmondják... Miért ne tennék, eddig se ők voltak sárosak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 20:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Pöte írta:
A közleményből:
"2015 évben az Ukrajnából érkező 904 tonna mézből tagjaink mindösszesen 20 tonna mennyiséget vásároltak. "
Azt meg tudjuk, hogy melyik két kereskedő nem tagja ennek a szervezetnek...

Aranynektár és Mézvilág KFT . Az Aranynektárnak van cége Ukrajnában.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Pöte írta:
Azt meg tudjuk, hogy melyik két kereskedő nem tagja ennek a szervezetnek...

Mi igen, de gondolod, hogy mindenki, aki olvassa?
A hír úgy lenne "kerek, ha a tagok felsorolása is ott/itt lenne.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.03.07. 20:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ott a pont Pöte!
Amúgy nem feltétlen kell importként feltüntetnie, hiszen nem is magyarországi cég vette és szállította tovább. Az hogy a tulajdonos magyar, az csak egy dolog. A cég külföldi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 96 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.